Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-04, 11:36   #211
andrzejek321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Wybór projektu domu

Witam.
Zastanawiam się nad wyborem projektu dla swojego przyszłego domu, jednak nie mogę znaleźć firmy projektowej na terenie Gorzowa Wlkp. Czy ktoś zna jakiś adres lub stronę www?
P.s. polecacie dom parterowy czy piętrowy?
__________________
Luksusowe nieruchomości, piękne domowe ogrody...zazdrościsz innym? Sam zbuduj dom!
andrzejek321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 14:32   #212
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybór projektu domu

Cytat:
Napisane przez andrzejek321 Pokaż wiadomość
Witam.
Witam. Przypominam, że korzystanie z wyszukiwarki jest obowiązkiem, a rzut okiem na 1 stronę działu - gdzie widnieje jak byk odpowiedni wątek - nie boli.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 15:19   #213
MajA16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam na forum!

Od dłuzszego czasu sledze, co dzieje sie tutaj. Dzisiaj sama odważyłam sie napisac, bo wreszcie mam gdzie budowac.

Myślimy o takim domku http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=59


Bardzo liczę na Wasze uwagi i opinie!
MajA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 15:32   #214
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez MajA16 Pokaż wiadomość
Witam na forum!

Witaj na forum


1. Brak przejścia z garażu do domu (sto kilo zakupów w ręce a musisz otwierać miliony drzwi, w zimie też beznadziejnie).

2. Brak pomieszczenia gospodarczego/kotłowni - nr 5 to spiżarka. Gdzie będzie piec, pralka, prasowalnia, inne bambetle ?

3. Na górze żadnej ściany prostej ! Jak w kurniku ...


Wg mnie - beznadziejny projekt.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 18:41   #215
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Witaj na forum


1. Brak przejścia z garażu do domu (sto kilo zakupów w ręce a musisz otwierać miliony drzwi, w zimie też beznadziejnie).

2. Brak pomieszczenia gospodarczego/kotłowni - nr 5 to spiżarka. Gdzie będzie piec, pralka, prasowalnia, inne bambetle ?

3. Na górze żadnej ściany prostej ! Jak w kurniku ...


Wg mnie - beznadziejny projekt.
Znajdą się ściany proste - przy korytarzu i trzonie schodów
Ale pokój nr 4 na piętrze woła o pomstę do nieba!!!

(+ te "niedociągnięcia", które wspomniała szugarbejb)
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 08:26   #216
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Przecież nr 5 to jest pomieszczenie gospodarcze z kominem, czyli miejsce na kotłownie...!!??
Dół jest całkiem poprawny w tym projekcie, góra niezbyt ciekawa.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 11:34   #217
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Przecież nr 5 to jest pomieszczenie gospodarcze z kominem, czyli miejsce na kotłownie...!!??
Dół jest całkiem poprawny w tym projekcie, góra niezbyt ciekawa.
Pomieszczenie nr 5 jest połączone z kuchnią i w naturalny sposób dla mnie jest spiżarką, szczególnie że ma jedynie 5 m2. Ledwie będzie można się tam obrócić a co dopiero inne rzeczy.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-07, 12:05   #218
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Przecież nr 5 to jest pomieszczenie gospodarcze z kominem, czyli miejsce na kotłownie...!!??
Dół jest całkiem poprawny w tym projekcie, góra niezbyt ciekawa.
Do mojej wypowiedzi to zdziwienie?
Chodzi mi o pokój nr 4 na piętrze. To substandard pokoju, a nie pokój.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 12:24   #219
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Pomieszczenie nr 5 jest połączone z kuchnią i w naturalny sposób dla mnie jest spiżarką, szczególnie że ma jedynie 5 m2. Ledwie będzie można się tam obrócić a co dopiero inne rzeczy.
Przez 5 lat mieszkałam w domu z pom. gosp. pełniącym funkcję kotłowni, pralni, suszarni i spiżarki (z drugą lodówką). Pomieszczenie było połączone z kuchnią, miało przejście do garażu i miało właśnie około 5 m2. Jak dla mnie był to metraż w zupełności wystarczający. Chociaż faktycznie dużych przestrzeni tam nie było.


Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Do mojej wypowiedzi to zdziwienie?
Chodzi mi o pokój nr 4 na piętrze. To substandard pokoju, a nie pokój.
Nie, do wypowiedzi szugarbejb. Zgadzam się, że rozmieszczenie pomieszczeń na górze jest beznadziejne...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 00:25   #220
MajA16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dzieki za wszystkie komentarze do domku http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=59.

Co do dołu, to pomieszczenie 5 przy kuchni bedzie spiżarka i ewentualnie kotlownią - jesli bedzie piec, bo rozwazamy ogrzewanie elektryczne (nie ma gazu). Pranie i prasowanie planuje na górze, w pomieszczeniu przy łazience.

Rozwazamy jeszcze zlikwidowanie pokoju przylegającego do garazu i podzielenie go na pól, na wysokości słupka miedzy oknami. Wtedy byłoby przejście z garazu przez nowe pomieszczenie gospodarcze wielkosci 6-7 m kw do domu (ale kosztem szafy w wiatrolapie). W pozostalej części podzielonego pokoju bylaby garderoba o powierzchni 5-6 m kw. Tu tez mogloby być drugie miejsce do prasowania.
Myślimy tez o dodatkowych drzwiach w garazu - do ogrodu.

Nie rozumiem dlaczego nie podoba sie Wam góra? Ze skosny dach? Jakies konkrety
MajA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 07:31   #221
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez MajA16 Pokaż wiadomość
Rozwazamy jeszcze zlikwidowanie pokoju przylegającego do garazu i podzielenie go na pól, na wysokości słupka miedzy oknami. Wtedy byłoby przejście z garazu przez nowe pomieszczenie gospodarcze wielkosci 6-7 m kw do domu (ale kosztem szafy w wiatrolapie). W pozostalej części podzielonego pokoju bylaby garderoba o powierzchni 5-6 m kw. Tu tez mogloby być drugie miejsce do prasowania.
Myślimy tez o dodatkowych drzwiach w garazu - do ogrodu
A nie uważasz, że to za dużo kombinowania ? Po co wybrać projekt, który jest na tyle zły, że trzeba zmieniać i kombinować, jakieś przesuwanie, jakieś ściany, jakieś likwidacje ? W internecie możesz znaleźć mnóstwo stron z projektami domów, nie warto wybierać takiego.

Cytat:
Nie rozumiem dlaczego nie podoba sie Wam góra? Ze skosny dach? Jakies konkrety
1. Powierzchnia 35, 5 m2. Mało.

2. Skośny dach, jak w kurniku. Ciemno, ledwo można się wyprostować.

3. Pokój nr 4 - dwuosobowy, zamierzasz mieć bliźniaki ? Myślę, że nawet one potrzebowałyby nieco więcej intymności niż mikroskopijna ścianka przedzielająca.

4. Łazienka - 4 m2. To jest absolutne minimum. Z naciskiem na minimum, nie będzie się gdzie obrócić !

Projekt jest zły, naprawdę bardzo nieprzemyślany. Rozejrzyj się za czymś innym.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2008-04-08 o 08:41
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-08, 09:57   #222
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez MajA16 Pokaż wiadomość
Dzieki za wszystkie komentarze do domku http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=59.

Co do dołu, to pomieszczenie 5 przy kuchni bedzie spiżarka i ewentualnie kotlownią - jesli bedzie piec, bo rozwazamy ogrzewanie elektryczne (nie ma gazu). Pranie i prasowanie planuje na górze, w pomieszczeniu przy łazience.

Rozwazamy jeszcze zlikwidowanie pokoju przylegającego do garazu i podzielenie go na pól, na wysokości słupka miedzy oknami. Wtedy byłoby przejście z garazu przez nowe pomieszczenie gospodarcze wielkosci 6-7 m kw do domu (ale kosztem szafy w wiatrolapie). W pozostalej części podzielonego pokoju bylaby garderoba o powierzchni 5-6 m kw. Tu tez mogloby być drugie miejsce do prasowania.
Myślimy tez o dodatkowych drzwiach w garazu - do ogrodu.

Nie rozumiem dlaczego nie podoba sie Wam góra? Ze skosny dach? Jakies konkrety
Pomysł z podzieleniem najmniejszego pokoju całkiem niezły, będzie fajna garderoba. Brawo, nie pomyślałam o tym, faktycznie jeśli nie potrzebujecie tylu pokoi to warto to zrobić.
A tak właśnie pomyślałam sobie, że jakby na górze z pokoju nr 4 wydzielić garderobę (jak na rysunku) to całe pomieszczenie nabrałoby lepszych proporcji.
Łazienka jest ok, bo na dole jest przecież druga.
Domek podoba mi się z zewnątrz.

Edit: Zresztą każdy dom gotowy trzeba jakoś dostosować do potrzeb konkretnej rodziny, myślę że nie znajdziecie takiego, który będzie idealny bez przerabiania.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1299f.jpg (17,3 KB, 27 załadowań)
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 10:05   #223
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

ja mysle ze jednak warto poswiecic wiecej czasu i poszukac domu w ktorym bedzie robic sie jak najmniej zmian. one tez kosztuja.

co z tego ze kupisz projekt gotowy i za jego adaptacje wydasz drugie tyle co kosztowal

nam sie udalo. dodam ze w tym naszym wspanialym zostaje wszystko jak jest-dodamy tylko drzwi i obnizymy okna ale to neiduzo
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 11:18   #224
joko1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 36
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam
Poreszę o opinię tego projektu

http://www.projekty-domow.bls.pl/p.p/edyta.ig.html

Z góry dziękuję
joko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 13:03   #225
MajA16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez joko1 Pokaż wiadomość
Witam
Poreszę o opinię tego projektu

http://www.projekty-domow.bls.pl/p.p/edyta.ig.html

Z góry dziękuję
Duży dom. Na ile osób?
Podoba mi sie to, ze pokoje są słusznych rozmiarow 12-17 m.
Czy w podcieniu mieści się stolik z krzesełkami?
MajA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 14:24   #226
joko1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 36
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez MajA16 Pokaż wiadomość
Duży dom. Na ile osób?
Podoba mi sie to, ze pokoje są słusznych rozmiarow 12-17 m.
Czy w podcieniu mieści się stolik z krzesełkami?
Wielkość domu wynika z tego że na parterze potrzebuję kuchni salonu i dodatkowego pokoju (który po ukończeniu góry - planuję wykończyć na początku tylko dół) będzie pełnił funkcję pracowni i garażu dwustanowiskowego
Myślę że w podcieniu zmieści się stolik z krzesłami
joko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 15:12   #227
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Strasznie chaotyczny jest ten projekt... Wiele ścianek pod różnymi kątami, szczególnie dziwnie może wyglądać to na górze, gdzie skośne ścianki i skośne sufity będą tworzyć bardzo dziwaczne konfiguracje...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 16:15   #228
MajA16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
ja mysle ze jednak warto poswiecic wiecej czasu i poszukac domu w ktorym bedzie robic sie jak najmniej zmian. one tez kosztuja.

co z tego ze kupisz projekt gotowy i za jego adaptacje wydasz drugie tyle co kosztowal

nam sie udalo. dodam ze w tym naszym wspanialym zostaje wszystko jak jest-dodamy tylko drzwi i obnizymy okna ale to neiduzo
Projekt, ktory poddalam ocenie jest 1598 z kolei, ktory obejrzalam. Nie ma idealnego. Ten spelnia wiele z naszych oczekiwan: zwarta bryła (myslimy o domu jak najbardziej energooszczednym), na parterze salon, sypialnia i jeszcze jeden pokój, gora - nie za duza (moze na drugi etap budowy).

A jaki jest twoj domek (projekt?)
MajA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 16:40   #229
mania8582
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 20
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cześć Wam

A co myślicie o tym projekcie?

http://projekty.budujemydom.pl/proje...amzes_-_domena

Jesteśmy prawie zdecydowani (tzn rodzice) tylko spiżarka chyba trochę za mała jest
mania8582 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-09, 18:33   #230
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez MajA16 Pokaż wiadomość
Projekt, ktory poddalam ocenie jest 1598 z kolei, ktory obejrzalam. Nie ma idealnego. Ten spelnia wiele z naszych oczekiwan: zwarta bryła (myslimy o domu jak najbardziej energooszczednym), na parterze salon, sypialnia i jeszcze jeden pokój, gora - nie za duza (moze na drugi etap budowy).

A jaki jest twoj domek (projekt?)
nie no, znam ten bol

my wybieralismy pol roku. padlo na wspanialego.
http://projekty.muratordom.pl/projek...=&x=0&y=0&nr=2


nie zmieniamy nic oprocz zmniejszenia wysokosci okien (ale tylko dlatego ze obnizamy wysokosc parteru i okna musza byc mniejsze) i dodania drzwi do garazu
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 09:35   #231
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez MajA16 Pokaż wiadomość
Projekt, ktory poddalam ocenie jest 1598 z kolei, ktory obejrzalam. Nie ma idealnego. Ten spelnia wiele z naszych oczekiwan: zwarta bryła (myslimy o domu jak najbardziej energooszczednym), na parterze salon, sypialnia i jeszcze jeden pokój, gora - nie za duza (moze na drugi etap budowy).

A jaki jest twoj domek (projekt?)
Mnie się bardzo ten domek podoba, jest idealny na budowę dwuetapową. Szkoda, że w WC nie ma prysznica.

Cytat:
Napisane przez mania8582 Pokaż wiadomość
Cześć Wam

A co myślicie o tym projekcie?

http://projekty.budujemydom.pl/proje...amzes_-_domena

Jesteśmy prawie zdecydowani (tzn rodzice) tylko spiżarka chyba trochę za mała jest
Bardzo podoba mi się z zewnątrz, jest śliczny. Dodałabym jednak daszek nad drugim oknem balkonowym na tarasie, jakoś dziwacznie jest wycięty.

Duży plus za możliwość adaptacji poddasza. Ciekawe ile metrów można uzyskać dodatkowo?

Łazienki nie są za duże, nie wiem czy nie lepiej zrezygnować z łazienki przy sypialni głównej, jej kosztem powiększyć trochę drugą łązienkę, a resztę pomieszczenia wykorzystać na niewielką, a jakże przydatną garderobę z wejściem z sypialni. Ale to już sprawa indywidualnych potrzeb jest. Musisz się liczyć z tym, że w WC nie będzie jakiś ogromnych przestrzeni.

Podoba mi się wykusz na jadalnię, kuchnia powinna być wygodna, można oddzielić ją chociaż częściowo od jadalni i salonu, ale to też jak kto woli, ważne, że jest taka możliwość. No i jest spiżarka, niewielka, ale to w końcu mały domek jest. Za to ustawna, można ją niedużym kosztem fajnie zabudować dając po dwóch stronach drzwi półki do samego sufitu, będzie mnustwo miejsca na różne rzeczy.

Sypialnie są niezbyt duże, ale w każdej wygospodarowano wygodne miejsce na szafę wnękową, zastanawiam się czy nie lepiej by było zrezygnować z okna balkonowego w sypialni graniczącej z tarasem, będzie bardziej ustawny.

Duży plus za zadaszony taras, super rozwiązanie, można sobie siedzieć nawet jak trochę pokropi deszcz.

Wiatrołap nieco ciasny.

Kotłownia oddzielona od domu garażem to minus jeśli byś chciała tam mieć pralnie, ale z drugiej strony przecież chyba nikt na okrągło nie pierze, a przynajmniej nie słychać wirówki.

Ale się rozpisałam, a to chyba dlatego, że ogólnie projekt mi się podoba, wrzucę sobie do ulubionych, może kiedyś się przyda

Edit: Dołączam rysunek poglądowy. Jeszcze tak pomyślałam, że można by zmienić daszek nad tarasem, zamiast budować taką dodatkową konstrukcję, to wyrównać główną część dachu i też powstanie zadaszony taras. Chyba nie wyraziłam się do końca jasno, ale może ktoś zrozumiał co mam na myśli.

Edit 2: Ta pracownia projektowa, z tego co widzę, ma kilka projektów opartych na tym samym pomyśle
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3237_ramzes_rzut_parteru_d.jpg (38,4 KB, 27 załadowań)
__________________

Edytowane przez KarmazynowyKamyk
Czas edycji: 2008-04-10 o 10:48
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 09:46   #232
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez joko1 Pokaż wiadomość
Witam
Poreszę o opinię tego projektu

http://www.projekty-domow.bls.pl/p.p/edyta.ig.html

Z góry dziękuję
Tragiczny dach, tragiczna ilość połaci, będzie Was to kosztowało mnóstwo pieniędzy ...

Projekt mi się podoba, na dole jest dużo obszernych pomieszczeń gospodarczych, pokoje są duże i przestronne (no, ale zapewne będziecie sobie mogli pozwolić na ogrzanie tego). Góra oczywiście do przeróbki (te dwa pokoje połączone garderobą powinny być oddzielne, kto to widział taki dziwny pokój).

Taki średniawy dom, ale może być.

Cytat:
Napisane przez mania8582 Pokaż wiadomość
Cześć Wam

A co myślicie o tym projekcie?


http://projekty.budujemydom.pl/proje...amzes_-_domena

Jesteśmy prawie zdecydowani (tzn rodzice) tylko spiżarka chyba trochę za mała jest
Dziwny dach, brak pomieszczeń gospodarczych, z kuchni na taras masz do przejścia z garami ponad 10m ! Okna z pokoi wychodzą wprost na taras i grilla - będziesz gotować obiad a Twoje dzieci się poduszą, bo ni będą mogły okna otworzyć.

Są lepsze rozwiązania.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 10:00   #233
eszeweria
Raczkowanie
 
Avatar eszeweria
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 494
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam!
A ja narazie nie wiem czy będę budowac czy jednak przeprowadze się do miasta ale znałazłam taki projekt i strasznie mi się podoba, jeśli się zdecydujemy to własnie chcemy miec taki dom

http://pprojekt.pl/odbicie281-delta,opis.html

Co wy na to?

Pozdrawiam
eszeweria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 10:21   #234
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez eszeweria Pokaż wiadomość
Witam!
A ja narazie nie wiem czy będę budowac czy jednak przeprowadze się do miasta ale znałazłam taki projekt i strasznie mi się podoba, jeśli się zdecydujemy to własnie chcemy miec taki dom

http://pprojekt.pl/odbicie281-delta,opis.html

Co wy na to?

Pozdrawiam
Mnie się nie podoba, połączenie bungalowu z barakiem, wygląda strasznie. W środku też jakieś dziwne rozwiązania (jakiś dziwny garaż ... z przejściami). No, ale co kto lubi, mnie się podobają domy tradycyjne.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 10:30   #235
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Góra oczywiście do przeróbki (te dwa pokoje połączone garderobą powinny być oddzielne, kto to widział taki dziwny pokój).
Nie mogę przyjrzeć się rzutom, bo nie działają mi powiększenia, ale te dwa wspomniane pokoje moim zdaniem są jak najbardziej poprawne - jedna garderoba pomiedzy dwoma pokojami (dostępna nie z korytarza, a z pokoi właśnie) to dobre rozwiązanie. Trudno tracić powierzchnie na garderoby do każdego pokoju, a to jest jakiś kompromis.


Cytat:
Napisane przez eszeweria Pokaż wiadomość
Witam!
A ja narazie nie wiem czy będę budowac czy jednak przeprowadze się do miasta ale znałazłam taki projekt i strasznie mi się podoba, jeśli się zdecydujemy to własnie chcemy miec taki dom

http://pprojekt.pl/odbicie281-delta,opis.html

Co wy na to?

Pozdrawiam
Nareszcie coś innego

W tym domu są dość duze powierzchnie, a kuchnia jest taka malutka! Zdecydowanie powinna mieć minimum 12 m2. Już można przeżyć to oddalenie od tarasu, choć oczywiście będzie bieganina.
Zastanawiam się, po co komu te schodki co chwilę. Takie rzeczy robi się, jak jest na to ewidentne zapotrzebowanie - różnice wysokości w terenie, choć i tak stara się wtedy jak najbardziej wyrównać teren. Moim zdaniem nie jest to zbyt wygodne
Nie podobają mi sie dwie małe łazienki. Ta przy sypialnii jest ok, ale ta druga jest tak samo mała.
Ogólnie układ funkcjonalny jest w miarę ok.
Podobają mi się duże przeszklenia w salonie, zwłaszcza, jeśli będziesz miała widok na las
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 10:39   #236
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez eszeweria Pokaż wiadomość
Witam!
A ja narazie nie wiem czy będę budowac czy jednak przeprowadze się do miasta ale znałazłam taki projekt i strasznie mi się podoba, jeśli się zdecydujemy to własnie chcemy miec taki dom

http://pprojekt.pl/odbicie281-delta,opis.html

Co wy na to?

Pozdrawiam
Zdecydowane nie jeśli chodzi o schodki w pomieszczeniach... Pomyśl co będzie jak za kilkadziesiąt lat się okaże, że z Twoją sprawnością nie jest już tak świetnie jak za młodu... Każdy schodek będzie stanowił wyzwanie...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 10:40   #237
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Nie mogę przyjrzeć się rzutom, bo nie działają mi powiększenia, ale te dwa wspomniane pokoje moim zdaniem są jak najbardziej poprawne - jedna garderoba pomiedzy dwoma pokojami (dostępna nie z korytarza, a z pokoi właśnie) to dobre rozwiązanie. Trudno tracić powierzchnie na garderoby do każdego pokoju, a to jest jakiś kompromis.
A nie przeszkadzałby Ci brak prywatności ? Cienkie ściany, drzwi przesuwne ... Nie wyobrażam sobie żyć tak na dłuższą metę, to dobre dla dzieci, powiedzmy do 12 roku życia, nie wyobrażam sobie tam zakwaterować np. dzieci, rodzeństwo chłopaka i dziewczynę starszych.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 10:47   #238
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A nie przeszkadzałby Ci brak prywatności ? Cienkie ściany, drzwi przesuwne ... Nie wyobrażam sobie żyć tak na dłuższą metę, to dobre dla dzieci, powiedzmy do 12 roku życia, nie wyobrażam sobie tam zakwaterować np. dzieci, rodzeństwo chłopaka i dziewczynę starszych.
Drzwi można wstawić tradycyjne, jest na to miejsce, choć drzwi przesuwne wcale nie muszą być cienką dyktą Poza tym również mogą być zamykane.
Oczywiście, że to zależy, kto ma mieszkać w domu, jakie są relacje między członkami rodziny. Jak ktoś będzie podsłuchiwał pod drzwiami, to i tak nie będziesz miała prywatności, a przecież można to robic z korytarza
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 10:52   #239
eszeweria
Raczkowanie
 
Avatar eszeweria
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 494
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Nareszcie coś innego

W tym domu są dość duze powierzchnie, a kuchnia jest taka malutka! Zdecydowanie powinna mieć minimum 12 m2. Już można przeżyć to oddalenie od tarasu, choć oczywiście będzie bieganina.
Zastanawiam się, po co komu te schodki co chwilę. Takie rzeczy robi się, jak jest na to ewidentne zapotrzebowanie - różnice wysokości w terenie, choć i tak stara się wtedy jak najbardziej wyrównać teren. Moim zdaniem nie jest to zbyt wygodne
Nie podobają mi sie dwie małe łazienki. Ta przy sypialnii jest ok, ale ta druga jest tak samo mała.
Ogólnie układ funkcjonalny jest w miarę ok.
Podobają mi się duże przeszklenia w salonie, zwłaszcza, jeśli będziesz miała widok na las
Dzięki piękne
Kuchnię chcieliśmy połączyć z jadalnią wtedy to juz 18,2 m. Uwielbiam przeszkalenia a że mieszkamy na wsi a działkę mamy ogromną i las dookoła, widok byłby cudowny
Cytat:
Zdecydowane nie jeśli chodzi o schodki w pomieszczeniach... Pomyśl co będzie jak za kilkadziesiąt lat się okaże, że z Twoją sprawnością nie jest już tak świetnie jak za młodu... Każdy schodek będzie stanowił wyzwanie...
dlatego właśnie dom parterowy... z kilkoma schodkami jakoś sobie poradze a jak nie to zawsze można coś przebudowac
eszeweria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 10:53   #240
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Oczywiście, że to zależy, kto ma mieszkać w domu, jakie są relacje między członkami rodziny. Jak ktoś będzie podsłuchiwał pod drzwiami, to i tak nie będziesz miała prywatności, a przecież można to robic z korytarza
No niby tak. Ale jakby mieć do wyboru mieszkać w takim pokoju, a w "normalnym", to ja jednak wolałabym w normalnym. Bo można te ścianki przerobić tak, żeby nie kraść przestrzeni.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:18.