APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-02, 21:39   #211
sweet_escape
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

hej, we wtorek czeka mnie zdjęcie aparatu i zalozenie retencji, na dole mam miec zdaje się ten drucik przyklejany, a na górze cos zdejmowanego, zastanawiam sie (bo do tej pory bylam swiecie przekonana, ze retencja to kwestia max 3 miesiecy) na jakiej zasadzie odbywaja sie wizyty z ta retencja, czy znowu sa to wizyty co miesiac i znowu platne tak jak normalne? i wazna kwestia... nawet jak juz mam nosic te retencje przez pare lat to po tych paru latach mam sie zglosic do zdjecia tego ustrojstwa? Czy ktos wie cos na ten temat?
sweet_escape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 09:49   #212
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez sweet_escape Pokaż wiadomość
hej, we wtorek czeka mnie zdjęcie aparatu i zalozenie retencji, na dole mam miec zdaje się ten drucik przyklejany, a na górze cos zdejmowanego, zastanawiam sie (bo do tej pory bylam swiecie przekonana, ze retencja to kwestia max 3 miesiecy) na jakiej zasadzie odbywaja sie wizyty z ta retencja, czy znowu sa to wizyty co miesiac i znowu platne tak jak normalne? i wazna kwestia... nawet jak juz mam nosic te retencje przez pare lat to po tych paru latach mam sie zglosic do zdjecia tego ustrojstwa? Czy ktos wie cos na ten temat?
nie wiem jak to wygląda u innych osób, a ale ja nosząc teraz retencję mam wizyty co 3 miesiące i płacę za nie jak za normalną wizytę kontrolną. Ja mam tylko płytki ruchome, ktore teraz noszę już tylko 2 noce w tygodniu Nie miałam naklejanego drucika, więc nie wiem jak to z nim wygląda. Może wypowiedzą się na ten temat dziewczyny, które go nosily.
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 14:55   #213
mm89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Niedługo zdejmuję aparat stały i ortodontka dała mi wybór, czy aparat retencyjny tradycyjny taki z drutami czy tą przezroczystą nakładkę. Na dół będę miała drucik przyklejony. Który byście mi poleciły? O wiele bardziej podoba mi się ten przezroczysty... W ogóle podobno po zdjęciu aparatu i tak zęby się od nowa krzywią...
mm89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 22:49   #214
julaa95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

ja miałam zdjęty stały aparacik dwa dni temu i będę miała teraz retainer taki przezroczysty ruchomy, najpierw mam go nosić przez jakieś od dwóch do sześciu miesięcy cały czas (dzień i noc) i zdejmować jedynie do jedzenia i mycia zębów. Później mam go nosić już tylko na noc i prawdopodobnie do końca życia. W sumie to Wam powiem, że mi to nie przeszkadza, bo już od momentu założenia mi stałego aparatu wiedziałam, że będę się musiała liczyć z tym retainerem. Poza tym, on jest przezroczysty i nawet go nie widać, więc nie mam się czym przejmować. Moja siostra nosiła identyczny i nie miała żadnych wad wymowy ani nic.
julaa95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 18:10   #215
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez mm89 Pokaż wiadomość
Niedługo zdejmuję aparat stały i ortodontka dała mi wybór, czy aparat retencyjny tradycyjny taki z drutami czy tą przezroczystą nakładkę. Na dół będę miała drucik przyklejony. Który byście mi poleciły? O wiele bardziej podoba mi się ten przezroczysty... W ogóle podobno po zdjęciu aparatu i tak zęby się od nowa krzywią...
ta przezroczysta nakładka jest berdziej estetyczna i mniej problematyczna, ale wg mojego ortodonty mniej skuteczna. Ja miałam oba rodzaje retainerów, jeden na noc, drugi na dzień.
Co do ponownego krzywienia się zębów - to jeśli ktoś nie przykłada się do systematycznej retencji wg zaleceń ortodonty, to zęby mogą znowu się pokrzywić. To samo może mieć miejsce, gdy ósemki zaczną wyrastać. Ale po to są kontrole nawet po zdjęciu aparatu, żeby tego uniknąć
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 18:39   #216
justdoit
Raczkowanie
 
Avatar justdoit
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 176
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez julaa95 Pokaż wiadomość
ja miałam zdjęty stały aparacik dwa dni temu i będę miała teraz retainer taki przezroczysty ruchomy, najpierw mam go nosić przez jakieś od dwóch do sześciu miesięcy cały czas (dzień i noc) i zdejmować jedynie do jedzenia i mycia zębów. Później mam go nosić już tylko na noc i prawdopodobnie do końca życia. W sumie to Wam powiem, że mi to nie przeszkadza, bo już od momentu założenia mi stałego aparatu wiedziałam, że będę się musiała liczyć z tym retainerem. Poza tym, on jest przezroczysty i nawet go nie widać, więc nie mam się czym przejmować. Moja siostra nosiła identyczny i nie miała żadnych wad wymowy ani nic.
Wczoraj rowniez mialam sciągany aparacik. Dzisiaj przed chwilą odebrałam swoj retainer przezroczysty na dole. Mówię w nim normalnie, tylko obawiam się, tego ciągłego zdejmowania przed jedzeniem ;/ jak to będzie w szkole wyglądać...a niedlugo do liceum ;x
justdoit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 23:10   #217
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Hej dziewczyny, mam pytanie: czy drucik w aparacie retencyjnym dotyka wam do jedynek i dwójek?

Dzisiaj odebrałam mój aparat i był dopasowywany przez orto (była inna orto, bo moja przyjmuje tylko raz w tygodniu). Po obejrzeniu aparatu dokładnie w domu dochodzę do wniosku, że między zębami a drucikiem jest milimetr przerwy. Czy to normalne?
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-03, 15:37   #218
samotnychlopak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 40
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Tak jest taka milimetrowa przerwa.
Mi aparat ściągnięto 4 dni temu, miałem bardzo dużą wadę i mi ortodontka kazała nosić tylko przez 1 najbliższy miesiąc 24h na dobę, a potem tylko na noc, a niektóre z Was piszą o 3 miesiącach noszenia non stop, dziwne.....
samotnychlopak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 16:38   #219
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez samotnychlopak Pokaż wiadomość
Tak jest taka milimetrowa przerwa.
Mi aparat ściągnięto 4 dni temu, miałem bardzo dużą wadę i mi ortodontka kazała nosić tylko przez 1 najbliższy miesiąc 24h na dobę, a potem tylko na noc, a niektóre z Was piszą o 3 miesiącach noszenia non stop, dziwne.....
a co w tym dziwnego? Co lekarz to inny sposób leczenia. Mój mi kazał nosić najpierw przez 3 miesiące non stop i tak robiłam. Zero ponownego krzywienia itp. nawet jakby mi kazał rok non stop nosić retencję, to też bym ją tak nosiła
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 23:33   #220
Capricorn_90
Przyczajenie
 
Avatar Capricorn_90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 19
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Dziewczyny ja jestem zalamana. Dzisiaj mialam sciagany staly aparat na gorny luk, ktory nosilam jakies 2 lata. I moja orto powiedziala mi dzisiaj,ze nie musze nosic aparatu retencyjnego i pytalam sie jej czy wada mi sie nie cofnie, a ona zapewniala,ze nie. Tylko,ze wszedzie pisza,ze ten aparat jest konieczny i tak strasznie sie boje,ze za kilka miesiecy wada mi sie cofnie
Czy jest taka mozliwosc zeby go w ogole nie nosic i wszystko bylo ok?
W koncu ona jest lekarzem ale ja juz nie wiem co mam myslec jestem zalamana
__________________
Chcę być szczęśliwa tu i teraz!
Nie jak będę piękna, nie jak będę bogata, nie jak będę najmądrzejsza. Tylko w każdej chwili być szczęśliwa, cieszyć się życiem!
Capricorn_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 09:24   #221
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Capricorn_90 ja zawsze słyszałam, że retencja jest potrzebna po zdjęciu aparatu. Ciężko mi stwierdzić jak to jest w twoim przypadku. Może dla spokoju zapisz się na wizytę u innego ortodonty i mu powiedz o swoich obawach? Gdyby uznał, że powinnaś nosić retencję, to myślę, że nie byłoby problemu, gdyby zrobił Ci wyciski i płytki
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-04, 09:43   #222
justdoit
Raczkowanie
 
Avatar justdoit
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 176
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Joan1987 Pokaż wiadomość
a co w tym dziwnego? Co lekarz to inny sposób leczenia. Mój mi kazał nosić najpierw przez 3 miesiące non stop i tak robiłam. Zero ponownego krzywienia itp. nawet jakby mi kazał rok non stop nosić retencję, to też bym ją tak nosiła
Mi mój lekarz kazał nosić 2 lata.
justdoit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 11:13   #223
Capricorn_90
Przyczajenie
 
Avatar Capricorn_90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 19
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Joan1987 Pokaż wiadomość
Capricorn_90 ja zawsze słyszałam, że retencja jest potrzebna po zdjęciu aparatu. Ciężko mi stwierdzić jak to jest w twoim przypadku. Może dla spokoju zapisz się na wizytę u innego ortodonty i mu powiedz o swoich obawach? Gdyby uznał, że powinnaś nosić retencję, to myślę, że nie byłoby problemu, gdyby zrobił Ci wyciski i płytki
Ja tez mialam go nosci ale jednak stwierdzila,ze nie jest mi potrzebny i ze bylby to niepotrzebny wydatek wiec moim zdaniem nielogiczne jest to zeby ona doprowadzila do cofniecia wady. Zaufam jej, w koncu jest lekarzem stomatologiem i ortodonta.16 marca mam wizyte bo bedzie robila mi kosmetyke zebow to zapytam sie jej czy wszystko jest ok z moimi zebami i bede je obserwowac jak cos bedzie sie dzialo to sie do niej zglosze. Na razie pozostalo mi tylko cierpliwie czekac.
__________________
Chcę być szczęśliwa tu i teraz!
Nie jak będę piękna, nie jak będę bogata, nie jak będę najmądrzejsza. Tylko w każdej chwili być szczęśliwa, cieszyć się życiem!
Capricorn_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 14:04   #224
samotnychlopak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 40
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

A co robicie żeby ten aparat retencyjny tak..... no nie śmierdział? Myję go pastą do zębów, ale jakoś nie bardzo pomaga, może wkładać go do wody ze środkiem do płukania ust?
samotnychlopak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 15:58   #225
justdoit
Raczkowanie
 
Avatar justdoit
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 176
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez samotnychlopak Pokaż wiadomość
A co robicie żeby ten aparat retencyjny tak..... no nie śmierdział? Myję go pastą do zębów, ale jakoś nie bardzo pomaga, może wkładać go do wody ze środkiem do płukania ust?
Jeśli masz przezroczysty - mi orto kazała trochę płynu do naczyń nalać do wody i troche schodzi ten 'osad'. Natomiast mi w ogóle nie śmierdzi aparat. Może po prostu myj zęby jak najczęściej razem z aparatem..
Kiedyś były jakieś tabletki na kamień czy coś takiego .;p
justdoit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 09:23   #226
uleq
Przyczajenie
 
Avatar uleq
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cześć Wizażanki

Wczoraj wieczorem odebrałam swoją płytkę retencyjną na górne zęby. Nie jestem szczęśliwa, bo niestety seplenię i boję się jak odbiorą mnie klienci w pracy Z tej radości że mam już prawie leczenie za sobą zapomniałam spytać szczegółowo kiedy powinnam płytkę ściągać. Mam ją nosić przez 6 tygodni 24/h a ściągać do jedzenia i mycia zębów. Ale mnie ciekawi, czy można w niej normalnie pić napoje zimne? A co z ciepłymi, jak kawa i herbata? Na razie ściągnęłam go do kubka kawy. A co z paleniem papierosów. Koleżanka mi odradziła bym paliła z płytką. Pomóżcie! Może któraś z Was bardziej się orientuje. Dziękuję z góry za pomoc
uleq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 10:25   #227
samotnychlopak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 40
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Możesz w niej i pić wszystko, i palić. Tylko jeść nie możesz.
samotnychlopak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 11:13   #228
nina333
Raczkowanie
 
Avatar nina333
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

nie wiem jaki typ płytki masz, ale niektóre są termoplastyczne, więc chyba nie najlepszym pomysłem byłoby picie gorących napojów. Co do palenia papierosów, to stanowczo odradzam, bo później możesz się brzydzić płytki. Mogą pojawić się paskudne przebarwienia, których nie sposób usunąć szczoteczką.
nina333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 12:28   #229
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

jeśli chodzi o płytkę taką z drucikiem na zęby i częścią zakładaną na podniebienie to można w niej pić nawet ciepłe napoje. natomiast w przypadku tych przezroczystych zakładanych tylko na zęby (nie wiem co to dokładnie za tworzywo) nie wolno pić gorących napojów, bo mogą się odkształcić.
Co do papierosów to zgadzam się z nina333, że mogą zrobić się przebarwienia
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 12:50   #230
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Co do retainera Osamu (bo rozumiem, że o nim tu mowa) to ja przez pierwsze 3 miesiące nosiłam go non spot i zdejmowałam tylko do jedzenia/picia herbaty czy kawy w domu.

Mi również orto mówiła, żeby czyścić go płynem do naczyń za pomoca miękkiej szczoteczki

W kwietniu minie rok od zdjęcia stałego i noszenia retainera i moje zeby wciąż sa proste

Co ile macie wizyty kontorlne? Bo mi na ostatniej wizycie orto mówiła, że mam przyjść jak coś będzie się działo. Nic się nie dzieje, ostatnio byłam u niej w sierpniu.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2012-02-12 o 12:54
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 15:12   #231
samotnychlopak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 40
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

A mnie ciekawi czy jak zagadam do jakiejś dziewczyny z tym aparatem retencyjnym na zębach to czy będzie chciała ze mną w ogóle gadać, boję się że zostanę WYŚMIANY.
samotnychlopak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 15:37   #232
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez samotnychlopak Pokaż wiadomość
A mnie ciekawi czy jak zagadam do jakiejś dziewczyny z tym aparatem retencyjnym na zębach to czy będzie chciała ze mną w ogóle gadać, boję się że zostanę WYŚMIANY.
Sorry, ale Ty tak serio?
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 15:47   #233
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Co ile macie wizyty kontorlne? Bo mi na ostatniej wizycie orto mówiła, że mam przyjść jak coś będzie się działo. Nic się nie dzieje, ostatnio byłam u niej w sierpniu.
wizyty kontrolne mam co 3 miesiące (aparat zdjęłam we wrześniu 2010)
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 09:23   #234
uleq
Przyczajenie
 
Avatar uleq
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Ja mam taki drucik na zębach i dodatkowo osłonięty jest bezbarwnym tworzywem na jedynkach i z częścią na podniebieniu. Póki co, zaczęłam pić ciepłą kawę i herbatę w nim i nie zauważyłam zmian. Cały czas się zastanawiam co z paleniem mam zrobić, bo prawdę powiedziawszy nie jest to komfortowa sprawa, palić z płytką. Myślicie, że jak będę ściągać kilka razy dziennie na tego dymka, to nie wpłynie to na moje ząbki?
Ja zdjęłam górę w piątek 10 lutego, po 14 miesiącach noszenia i kazała mi nosić płytkę przez 24/h, i nie powiedziała na razie kiedy będę miała wizytę kontrolną. Ale to pewnie spowodowane tym, że za 10 dni znów muszę iść do orto, bo mam problem z dołem, którego niestety nie udało się ściągnąć razem z górą, bo zęby mi się rozjechały przed samym zdjęciem. Może dowiem się bardziej szczegółowo od samej pani doktor, bo te młode stażystki są jakieś mało rozgarnięte;/
Dzięki za podpowiedź
A Ty, Samotny Chłopaku, naprawdę nie przesadzaj! Przecież aparat to nie kara
uleq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 23:21   #235
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Potrzebuję waszej pomocy, retainer noszę od sierpnia, zdejmuję go do jedzenia, poza tym prawie cały czas noszę. Staram się o niego dbać, ale ostatnio zostaje mi na nim osad. Nie jest go na razie zbyt dużo, w zakamarkach najwięcej. Czym to czyścić Niedługo mam kontrolę, wstyd z takim iść.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 16:13   #236
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Zajrzałam przez przypadek i zobaczyłam, że byłam tu panikować kilka miesięcy temu. W każdym razie dostałam plastikowe nakładki, które nosiłam non-stop przez 3 miesiące, teraz zakładam na 2h w ciągu dnia plus na noc, a w okolicach kwietnia, jeśli wszystko będzie ok, już tylko na noc. Bardzo sumiennie nosiłam i noszę retainery i na szczęście wszystko jak na razie się trzyma po tej połowie roku. Chociaż fakt, bardzo męczące było to całodobowe noszenie. Dzień po zdjęciu aparatu wyjechałam na studia i nie dość, że kompletnie zablokowało mnie językowo (mieszkam za granicą) i bałam się odezwać, to jeszcze bardzo sepleniłam na początku, jak już się ta sztuka udała. Raczej zrobiłam kiepskie pierwsze wrażenie Cieszę się, że nie mam tego przyklejanego drucika, wydaje mi się to bardzo kłopotliwe.

Tak tylko piszę, jakby ktoś wszedł panikować podobnie jak ja wtedy - to naprawdę jest do przejścia, a życie bez aparatu jest bezcenne
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 11:46   #237
mmari
Raczkowanie
 
Avatar mmari
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Witajcie... Swój retainer stały mam już 4 rok i naprawdę jestem z niego zadowolona. Wiem, że gdybym miała te całe nakładki po prostu bym o nich zapominała i 3 lata noszenia aparatu poszłyby na marne. Owszem niekiedy mnie wkurza, np. ostatnio dostaje mi się do niego jedzenie i w końcu muszę udać się na kontrole, może pani ortodontka mi go lekko przycementuje. Latem zaczęły mi rosnąć dwie dolne 8 ... Dzięki retainerowi uniknęłam tego, że ósemki rozepchałyby mi się tak, że moje przednie zęby mogły mi się ostro poprzestawiać. Uniknęłam tym samym usuwania tych całych 8. Oczywiście po wcześniejszym zdjęciu, ponieważ nie były wykiełkowane do końca i ortodontka musiała spr czy rosną prosto. Na górną szczękę nie miałam nic zakładane. Z początku miałam mieć właśnie te przeźroczyste nakładki, ale wszystko wskazywało na to, że ich nie potrzebuje i nic się z ząbkami nie stanie. Kontrole do tej pory to potwierdzają. Zgryz nie odbiega od tego po ściągnięciu aparatu i wszytsko jest wporządku Ahaaa.. Zapomniałam dodać, że retainer chyba będę nosić do czasu kiedy już tylko proteza mi pozostanie... czyli na zawsze

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Cytat:
Napisane przez samotnychlopak Pokaż wiadomość
A mnie ciekawi czy jak zagadam do jakiejś dziewczyny z tym aparatem retencyjnym na zębach to czy będzie chciała ze mną w ogóle gadać, boję się że zostanę WYŚMIANY.
Haha Znajdź sobie taką, która też taki będzie miała
mmari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 19:50   #238
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez mmari Pokaż wiadomość
Witajcie... Swój retainer stały mam już 4 rok i naprawdę jestem z niego zadowolona. Wiem, że gdybym miała te całe nakładki po prostu bym o nich zapominała i 3 lata noszenia aparatu poszłyby na marne. Owszem niekiedy mnie wkurza, np. ostatnio dostaje mi się do niego jedzenie i w końcu muszę udać się na kontrole, może pani ortodontka mi go lekko przycementuje. Latem zaczęły mi rosnąć dwie dolne 8 ... Dzięki retainerowi uniknęłam tego, że ósemki rozepchałyby mi się tak, że moje przednie zęby mogły mi się ostro poprzestawiać. Uniknęłam tym samym usuwania tych całych 8. Oczywiście po wcześniejszym zdjęciu, ponieważ nie były wykiełkowane do końca i ortodontka musiała spr czy rosną prosto. Na górną szczękę nie miałam nic zakładane. Z początku miałam mieć właśnie te przeźroczyste nakładki, ale wszystko wskazywało na to, że ich nie potrzebuje i nic się z ząbkami nie stanie. Kontrole do tej pory to potwierdzają. Zgryz nie odbiega od tego po ściągnięciu aparatu i wszytsko jest wporządku Ahaaa.. Zapomniałam dodać, że retainer chyba będę nosić do czasu kiedy już tylko proteza mi pozostanie... czyli na zawsze

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------



Haha Znajdź sobie taką, która też taki będzie miała
Ja te nakładki (retainer Osamu swoją droga ) noszę już prawie rok (dokładnie za miesiąc bedzie rok) i nic się nie dzieje Nigdy też nie zapomniałam ich założyć Teraz i tak zakładam je na noc
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 21:56   #239
zenonidas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Słuchajcie, mam problem... Kilka dni temu zdjąłem aparat stały który miałem na górze, i dostałem retainer ruchomy... Problem polega na tym, że owa plastikowa płytka nie przylega w ogóle do moich zębów przednich, których dotyczyła wada... Czy tak powinno być, czy raczej powinienem się wybrać do orto?
zenonidas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 06:22   #240
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Hej dziewczyny, mam pytanie
Od prawie dwóch miesięcy noszę płytkę i trochę wysunęła mi się jedna jedynka. Czy po kontroli i podkręceniu aparatu jest możliwość, że ona ponownie wejdzie do łuku? Oczywiście wybieram siędo orto, ale do niej dodzwonić się to nieraz cud.
Pozdrawiam
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-15 19:07:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:29.