Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-01-09, 21:01   #2371
marlenya111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 376
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Wiele czytalam kiedy zaczac robic wyprawke i polecaja wczesniej z uwagi ze kobieta po prostu pozniej nie ma sily chodzic po sklepach:p i w moim przypadku sie to sprawdza ! Mam termin 09.03 mebelki juz wczesniej kupione a teraz kompletuje rzeczy do szpitala to juz nie ma przyjemnosci chodzic po sklepach, nie umiem sie na nic zdecydowac (ciuszki), przy 3 sklepie juz mialam dosc i wyszlam mowiaz do meza ze dosyc tego ha chce do domu i kupilismy tylko wanienke i wklad do niej poza tym jak ktos juz wczesniej pisal warto w przypadku mebli zeby sie "wywietrzyly" po zlozeniu bo wiadomo nowe to naja specyficzny zapach


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Ps. A jak juz zlozone sa mebelki zwlaszcza lozeczko to tak milusio sie robi tak bardziej realnie, i co spogladam to mam radoche ze tam bedzie lezec maly kochany brzdac


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlenya111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 21:07   #2372
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

My właśnie jesteśmy na etapie wybierania łóżeczka no i reszty akcesoriów lozkowych, do końca stycznia będzie u nas na pewno. Mamy upatrzona komode - kwestia pójść i kupić. Poza tym mamy wózek, fotelik, część ciuszków... Brakuje rzeczy do szpitala, kosmetyków i innych akcesoriów higienicznych, też planuję kupić do końca stycznia większość. Dzisiaj już zamówiłam koszule do karmienia i szlafrok. I jakoś mi się wydaje że mało tego wszystkiego mam, jakbym o czymś zapomniala :-D
A jeszcze w ramach przygotowań do dziecka, kupiliśmy narożnik nowy, bo nasz jest zbyt wielki i zajmuje pół pokoju, zresztą całe poszycie ma zniszczone.
Do "wyprawki" brakuje nam jeszcze kupić auto, bo nasze umarło i w tygodniu odsprzedajemy na skup :chlip: :-(
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 22:14   #2373
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez asia_28w Pokaż wiadomość
Almat ja tam wolę mieć wszystko przygotowane, niż w razie wcześniejszego porodu stresować się, że czegoś nie mam. Przecież wiele kobiet rodzi przed terminem, w 7, 8 miesiącu. Wolę być przygotowana w razie potrzeby. A za miesiąc mogę też nie mieć sił latać po sklepach
No właśnie, z tego powodu też już mam prawie wszystko zamówione. Teraz tylko czekam aż reszta dojdzie i póki sił starczy będę układać. Łóżeczko złożone, już stoi obok naszego <3



Cytat:
Napisane przez interewcia Pokaż wiadomość
Ja mam termin na 23.03 i w tym tygodniu przyjdzie łóżeczko z materacem i pościelą, wózek i fotelik już mamy kupiony. Ciuszki dla dziecka dziś zaczęłam prać i jak mąż zobaczył ciuszki rozwieszone na trzech suszarkach to się pytał czy aby na pewno czekamy na jedno dziecko �� Jeszcze musze dla siebie dokupić rzeczy do szpitala i kosmetyki dla dziecka, pieluchy itp.
Hehe. No tak, u mnie też ciuszków jak dla całej armii bobasków Ja pranie też niebawem. I widzę ten sam termin mamy

---------- Dopisano o 00:14 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
My właśnie jesteśmy na etapie wybierania łóżeczka no i reszty akcesoriów lozkowych, do końca stycznia będzie u nas na pewno. Mamy upatrzona komode - kwestia pójść i kupić. Poza tym mamy wózek, fotelik, część ciuszków... Brakuje rzeczy do szpitala, kosmetyków i innych akcesoriów higienicznych, też planuję kupić do końca stycznia większość. Dzisiaj już zamówiłam koszule do karmienia i szlafrok. I jakoś mi się wydaje że mało tego wszystkiego mam, jakbym o czymś zapomniala :-D
A jeszcze w ramach przygotowań do dziecka, kupiliśmy narożnik nowy, bo nasz jest zbyt wielki i zajmuje pół pokoju, zresztą całe poszycie ma zniszczone.
Do "wyprawki" brakuje nam jeszcze kupić auto, bo nasze umarło i w tygodniu odsprzedajemy na skup :chlip: :-(
Ja to samo uczucie, niby tyle już pozamawiałam, a tu ciągle coś mi się przypomina. No i fakt, muszę sprawdzić czy mam wszystko do torby szpitalnej. Tyle, że nawet nie muszę dużo zabierać, bo tutaj po 24 h jak jest ok to wypuszczają, więc sobie długo nie poleżę.

U Ciebie widzę problem z narożnikiem, my z kolei marny materac w łóżku. Ale nie wiem czy kombinować teraz z nowym, bo w wakacje się przeprowadzamy i może wtedy już na nowy adres zamówić. Pomyślę jeszcze, bo trochę ciężko z tym brzuchem na nim leżeć, obracam się jak w łóżku wodnym


Kajusia piękny krągły brzuszek! I jak być może widziałaś na zdjęciach, mój podobny

Edytowane przez carla2607
Czas edycji: 2017-01-09 o 22:33
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 08:16   #2374
good_thing
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 128
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja jutro będę nas pakować do szpitala, potem tylko dorzucić dokumenty i można jechać jakby co.

No i w sumie zostały mi jakieś dupsy z apteki, typu sól fizjologiczna itd. I zrobienie prania. Zastanawiam się czy kupować od razu katarek lub coś podobnego do kataru czy czekać dopiero jak się wydarzy nam zapchany nos, to samo z syropem na gorączkę/czopkami. Niby można od ręki kupić, ale znając siebie to będę panikować, że nie podaję od razu jak zauważę tylko aż mąż lub ja będziemy mogki pojechać i kupić, a przy takim maluszku, to jednak chyba liczy się czas?
good_thing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 09:33   #2375
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez arbuziak Pokaż wiadomość
Dziewczyny na L4!! Jakiej wysokości dostajecie zasiłki chorobowe teraz? Mój pracodawca delikatnie mówiąc robi mnie w wała i co miesiąc dostaję inną kasę :/ Bo biedna Pani kadrowa ma problemy z policzeniem prawidłowym. Ten miesiąc niby jest już wyprowadzony na czysto i właśnie dostałam przelew. Jest to dokładnie taka kwota jaką dostawałam pracując. A chyba powinna to być kwota trochę wyższa skoro nie odprowadzają teraz moich składek emerytalnych?

Błagam pomóżcie, bo osiwieję zagłębiając się w temat. Kadrowa tego nie ogarnia z księgowością, a co dopiero ja mam powiedzieć
Ja pracuje w szkole i mam płatne za miesiąc z góry i kurcze też mam zamotane, bo np księgowa robi przelewy 1.12 za grudzien, a tz zawiozl l4 2.12 bo miałam 1.12 wizyte i ona policzyła tak jakbym w grudniu chodziła do pracy (czyli jakies 200zł mniej, bo do średniej wlicza mi sie trzynastka i nadgodziny podobno). No i myslałam, ze mi to zwróci w styczniu, a ona mówi, że grudzien ma juz rozliczony i nie może mi tego wyrównac tylko dopiero jak wróce do pracy- czyli za prawie poltora roku....Zamotane to wszystko... A tak ormalnie, to dostaje ponad 2 stowy wiecej.
Cytat:
Napisane przez youan Pokaż wiadomość

32w3d 2200gr, szyjka zamknieta, nadal mam sie oszczedzac bo Dzidzia nisko w gratisie bakterie w moczu wiec leki ale to mi nie psuje humoru na nastepnej wizycie pobranie posiewu na paciorkowce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ile szyjka ma? supr waga
Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gratuluję Wam udanych wizyt, nie tylko u ginekologów
Interewcia, cudne zdjęcie.
Zgrabne macie brzuszki. Nie to co ja. Przy Was czuję się jak wieloryb. W ogóle to oglądając swoje fotki doszłam do wniosku, że przesadziłam z jedzeniem i zastanawiam się, gdzie się podziała ta fajna 56-kg dziewczyna Waga mi padła, ale z pewnością mam już 14 kg na plusie. Jutro wizyta to się dowiem.
Klementyna, nie bardzo rozumiem jak się przypina dziecko w tym otulaczu. On ma jakieś wycięcia na pasy?
Almat, zdolniacha z Ciebie. A z czego zrobiłaś to kółko/ramkę, na której to wszystko się trzyma? Kompletnie nie znam angielskiego...
Kochana ja tydzien temu mialam 11 na plusie, teraz pewnie z 13kg wiecej- + z pierwszej ciazy zostalo chyba z 8... Ja dopiero czuje sie jak wieloryb;p Na dodatek jakos nisko ten brzuch mam ostatnio..;/
Cytat:
Napisane przez interewcia Pokaż wiadomość
Ja mam termin na 23.03 i w tym tygodniu przyjdzie łóżeczko z materacem i pościelą, wózek i fotelik już mamy kupiony. Ciuszki dla dziecka dziś zaczęłam prać i jak mąż zobaczył ciuszki rozwieszone na trzech suszarkach to się pytał czy aby na pewno czekamy na jedno dziecko 😅 Jeszcze musze dla siebie dokupić rzeczy do szpitala i kosmetyki dla dziecka, pieluchy itp.

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
My właśnie jesteśmy na etapie wybierania łóżeczka no i reszty akcesoriów lozkowych, do końca stycznia będzie u nas na pewno. Mamy upatrzona komode - kwestia pójść i kupić. Poza tym mamy wózek, fotelik, część ciuszków... Brakuje rzeczy do szpitala, kosmetyków i innych akcesoriów higienicznych, też planuję kupić do końca stycznia większość. Dzisiaj już zamówiłam koszule do karmienia i szlafrok. I jakoś mi się wydaje że mało tego wszystkiego mam, jakbym o czymś zapomniala :-D
A jeszcze w ramach przygotowań do dziecka, kupiliśmy narożnik nowy, bo nasz jest zbyt wielki i zajmuje pół pokoju, zresztą całe poszycie ma zniszczone.
Do "wyprawki" brakuje nam jeszcze kupić auto, bo nasze umarło i w tygodniu odsprzedajemy na skup :chlip: :-(
Kumulacja wydatków...

Mi dzis przyszedł materacyk, ten co wrzucałam za 99zł i powiem Wam, ze zadowolona jestem! Gruby bardzo 12m w tym 2cm ma lateks(spotkałam sie, ze lateks mił 0,5cm;p) widc, ze nie bedzie sie odkształca, bo taki zbity jest...generalnie jak za 100zł jestem zadowolona
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15978132_10208291286866234_575411474_n.jpg (45,1 KB, 58 załadowań)

Edytowane przez klementyna1
Czas edycji: 2017-01-10 o 09:34
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 09:38   #2376
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Też mam problem z czopkami itp... Czy to już kupować na zapas, czy czekać aż coś się będzie działo...
Do nosa kupujemy na razie zwykła gruszke za parę złotych, a jak będzie potrzeba, to kupimy coś porzadniejszego.

Klementyna, nie wydaje mi się nisko Twój brzuszek, normalnie raczej
A materac skąd bralas?
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 10:10   #2377
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Carla2607 ciekawe która z nas pierwsza urodzi
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-10, 10:11   #2378
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Też mam problem z czopkami itp... Czy to już kupować na zapas, czy czekać aż coś się będzie działo...
Do nosa kupujemy na razie zwykła gruszke za parę złotych, a jak będzie potrzeba, to kupimy coś porzadniejszego.

Klementyna, nie wydaje mi się nisko Twój brzuszek, normalnie raczej
A materac skąd bralas?
uff jedyna przywraca nadzieje, ze jeszcze nie rodze;p
http://allegro.pl/materac-lateksowo-...VlMjEzNDI0Mg==
ten sprzedawca ma tez fajne okrycia kąpielowe 105x105cm...żałuje ze nie wziełam dla starszaka drugiego...
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 10:14   #2379
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Hej, dawno mnie tu nie było

U nas pokoik już gotowy dla małej lokatorki Mąż w długi weekend poskręcał wszystkie meble, skończył malować i już jest cudnie Zostały jeszcze jakieś mniejsze rzeczy typu karnisz zawiesić, zasłonkę i coś do łożeczka, jakieś prześcieradełko i ochraniacz na szczebelki. Listę do apteki mam już wstępnie zrobioną, przejrzę na dniach i też już zamówię. Zostanie pranie i prasowanie

Ostatnio znajomi u nas byli gdzie dziewczyna rodziła w 30t+6d i tak mówili,że kurde u nas to już wszystko jest. A oni generalnie nie mieli wtedy nic. No i wiadomo,że da się i przed samym porodem ogarnąć jak mus jest.Z drugiej strony - jak mogę się przygotować wcześniej to dlaczego nie. Raz,że mam spokojną głowę i mąż też,bo inaczej spadłoby wszystko na niego. Dwa, że teraz mam okazję wyszukiwać promocje i zamawiać to co mi się podoba,a tak mąż by poszedł do pierwszego sklepu i brał jak leci.A wiadomo jakie ceny są często stacjonarnie
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 10:24   #2380
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Dziękuję Dziewczyny za pocieszające słowa!
Klementyna, mi też się Twój brzuszek wydaje na normalnym poziomie. A tak przy okazji to powiem Wam, że sama codziennie wieczorem uważnie się swojemu przyglądam czy nie jest czasem niżej
Ja to nawet trochę żałuję, że nie zaczęłam wcześniej robić prania, zwłaszcza że ubranka mam od dawna. Teraz jest mi ciężko, prasuję na siedząco i po trochę, a później cierpię na dotkliwe bóle pleców. Trzeba było się zabrać za to wszystko jak człowiek był trochę mniejszy... Materac też chyba ostatecznie zamówię na allegro, bo nawet mi się już nie chce do Ikei jechać. No a poza tą "ciężkością" ciągle mam w głowie listę rzeczy do zrobienia i zamiast spokojnie sobie teraz odpoczywać to wciąż myślę, że jeszcze muszę zrobić to, kupić to, zamówić tamto itp. Na męża nie mam co liczyć, on zawsze ma dużo czasu na wszystko...
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 10:42   #2381
asia_28w
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 274
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Klementyna ale masz sporą piłeczkę
A materac kliknęłam wczoraj, dokładnie ten sam
Jest o kilka cm grubszy niż te Ikeowskie, w dużo lepszej cenie i polecany na forach

Dziewczyny a jakie i skąd ochraniacze do łóżeczka kupujecie? Zwykłe czy poduszkowe ?
asia_28w jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-10, 10:43   #2382
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Na męża nie mam co liczyć, on zawsze ma dużo czasu na wszystko...
To tak jak mój. A potem dziękuje,że się tym zajęłam i wszystko przygotowałam

Widziałam dzisiaj w Biedronce proszki Lovela 1,8 kg za 12-13zł i to chyba jest dobra cena za nie z tego co się orientuję? Może wyciągnę męża dzisiaj na spacer po nie.
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 11:04   #2383
good_thing
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 128
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

No ja w weekend chcę po sklepach pochodzić, o ile będę mieć siły :P i porozglądać się na wyprzedażach za jakimiś cieplejszymi pajacami, żeby mieć 3-4 na spacery do wózka. W marcu może być różnie, a wtedy w sklepach będą już raczej ubranka cieńsze i może być problem z zaopatrzeniem.

Choć średnio mam pomysł gdzie jechać, bo już tesco, smyka i pepco zwiedziłam i nic tam nie znalazłam, tzn. były, ale z Mikołajem np. :P a to tak średnio w marcu ubierać :P

No i muszę się w końcu zebrać i pojechać do lumpka, może tam coś ciekawego znajdę.

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Cytat:
Napisane przez asia_28w Pokaż wiadomość
Klementyna ale masz sporą piłeczkę
A materac kliknęłam wczoraj, dokładnie ten sam
Jest o kilka cm grubszy niż te Ikeowskie, w dużo lepszej cenie i polecany na forach

Dziewczyny a jakie i skąd ochraniacze do łóżeczka kupujecie? Zwykłe czy poduszkowe ?
Ja nie kupuję. Naczytałam się sporo o śmierci łóżeczkowej. Będę mieć tylko poduszkę klin pod materacem, materac, prześcieradło i rożek/śpiworek.



Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
To tak jak mój. A potem dziękuje,że się tym zajęłam i wszystko przygotowałam

Widziałam dzisiaj w Biedronce proszki Lovela 1,8 kg za 12-13zł i to chyba jest dobra cena za nie z tego co się orientuję? Może wyciągnę męża dzisiaj na spacer po nie.
One jakoś w listopadzie miały promocję i od tego czasu są w tej cenie. Czytałam zresztą na necie, że właśnie często tak robią w Biedronce, że po promocji cena przez długi czas zostaje niższa, ale trzeba patrzeć, bo można się nagle naciąć.

Edytowane przez good_thing
Czas edycji: 2017-01-10 o 11:01
good_thing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 14:38   #2384
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Moja koleżanka wyprała ciuszki w loveli i jej nie pasuje zapach. Kupiła jelpa. Ja mam płyn bobini do prania.



Ja już wyprawkę mam przy końcu ubranka wyprane wyprasowane powkładane do komody, jeszcze tylko czekam na zamówienie z allegro ☠☠☠☠☠☠☠ w tym pieluch tetrowych bo tylko to do prania jeszcze zostało. Na wózek czekam już, łóżeczko i materac wczoraj zamówilam, pewnie będzie w tym tygodniu. Jeszcze wizyta w rossie i aptece tą maść na sutki i pakować się już.



Rzeczy te aptekowe takie po porodzie typu czopki itp to kupie po, jak będzie potrzeba.
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 14:53   #2385
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Leili jakie pieluchy tetrowe zamowilas? Ja chciałam w pepco kupować, ale jakieś dziadowskie mi się wydają...
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 15:44   #2386
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Lux pieluchy te grube od sprzedawcy swiat dziecka tu link http://allegro.pl/pielucha-tetrowa-b...605360826.html

Koleżanka kupiła cienkie i do d.... Ja mam 6 muślinowych z baby ono i 8 kupilam tej tetry. Cienkich już nie brałam w ogóle.
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 16:52   #2387
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez good_thing Pokaż wiadomość
Ja jutro będę nas pakować do szpitala, potem tylko dorzucić dokumenty i można jechać jakby co.

No i w sumie zostały mi jakieś dupsy z apteki, typu sól fizjologiczna itd. I zrobienie prania. Zastanawiam się czy kupować od razu katarek lub coś podobnego do kataru czy czekać dopiero jak się wydarzy nam zapchany nos, to samo z syropem na gorączkę/czopkami. Niby można od ręki kupić, ale znając siebie to będę panikować, że nie podaję od razu jak zauważę tylko aż mąż lub ja będziemy mogki pojechać i kupić, a przy takim maluszku, to jednak chyba liczy się czas?
Ja póki co zaopatrzyłam się w gruszkę do noska. Jak nie będzie skuteczna, to wtedy dopiero będę inwestować w inne wynalazki
A jakieś kropelki przeciwgorączkowe zakupię już od początku. Z tym wolę być zabezpieczona.

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Cytat:
Napisane przez interewcia Pokaż wiadomość
Carla2607 ciekawe która z nas pierwsza urodzi
Hehe A no ciekawe. Pewnie będziemy wszystkie po kolei według listy śledzić która w drodze na porodówkę

A właśnie jakbym mogła prosić UsMiEcHnIeTa89, bo zapomniano mnie dopisać do listy.

TP 23.03, 25 lat, pierwsze dziecko, chłopczyk Rysio

Edytowane przez carla2607
Czas edycji: 2017-01-10 o 17:28
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 17:03   #2388
Almat
Rozeznanie
 
Avatar Almat
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Smocze Miasto
Wiadomości: 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Widziałam dzisiaj w Biedronce proszki Lovela 1,8 kg za 12-13zł i to chyba jest dobra cena za nie z tego co się orientuję? Może wyciągnę męża dzisiaj na spacer po nie.
Ja w zeszłym tygodniu wzięłam jedno opakowanie do białego a drugie do koloru. W Rossmannie 2l są za 25zł, więc cena biedronkowa jest atrakcyjna
I kupiłam pampersy w tej promocji. Łącznie 4 opakowania plus jeszcze dwa kupiła moja mama. Jeśli dziecię będzie miało alergię to i tak bez problemu odsprzedam, a żal było nie skorzystać z takiej ceny

Cytat:
Napisane przez carla2607 Pokaż wiadomość
Hehe A no ciekawe. Pewnie będziemy wszystkie po kolei według listy śledzić która w drodze na porodówkę
Nim się obejrzymy to już pierwsze pojadą


My dziś byliśmy obejrzeć wózki i zostaje Mutsy Evo, niech się dzieje
Mąż jutro jedzie po fotelik Maxi Cosi Citi, bo jest w naszym Smyku w niskiej cenie akurat (369zł).
Ale generalnie nic więcej nie kupujemy, bo nie chcę sobie jeszcze zagracać mieszkania. Łóżeczko mam wybrane, przewijak i wanienkę również, sklep mieści się blisko miejsca zamieszkania, więc mężowi przywiezienie tego zajmie chwilę.
Komplet ubranek też już mam, kwestia uprania i wyprasowania, ale o to się nie martwię, bo jestem jeszcze mocno mobilna
Nie wiem zupełnie co będę potrzebować z takich aptecznych rzeczy, ale czekam na zajęcia z położną na ten temat i dopiero wtedy pokupuję.
Także my teoretycznie jesteśmy kompletnie nie przygotowani, ale tak naprawdę większość mamy wybraną
__________________
27.03.2017
Almat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 17:15   #2389
marlenya111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 376
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja tez poprosze o dopisanie tp 09.03 pierwsza ciaza, plec niespodzianka do konca

Almat my tez mutsy evo wiec jak bd zly to bedziemy razem narzekac


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlenya111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-10, 17:18   #2390
asia_28w
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 274
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Mnie też możecie dopisać, TP 24.03, pierwsze dziecko, 28 lat, dziewczynka Anna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia_28w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 18:00   #2391
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Dziewczyny napiszcie wiadomość priv do uśmiechniętej z danymi
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 18:24   #2392
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
Ja w zeszłym tygodniu wzięłam jedno opakowanie do białego a drugie do koloru. W Rossmannie 2l są za 25zł, więc cena biedronkowa jest atrakcyjna
I kupiłam pampersy w tej promocji. Łącznie 4 opakowania plus jeszcze dwa kupiła moja mama. Jeśli dziecię będzie miało alergię to i tak bez problemu odsprzedam, a żal było nie skorzystać z takiej ceny
Ja właśnie wróciłam z Biedronki, też wzięłam jeden do białego i jeden do koloru A pampersy te Biedronkowe?
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 18:35   #2393
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja mam płyn do prania Lovela z biedronki i jestem zadowolona. Ma bardzo delikatny zapach. Ale ja go kupiłam już dawno temu.

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

A na te pieluchy z biedronki jest jeszcze promocja czy była tylko do 8.01? Bo chyba tak kiedyś widziałam w reklamie a nie zdążyłam kupić.
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 20:27   #2394
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Ja właśnie wróciłam z Biedronki, też wzięłam jeden do białego i jeden do koloru A pampersy te Biedronkowe?

Słyszałam, że Dada rewelacyjne. Ja niestety tu nie mam Biedronki, co najwyżej Lidl. Tam są pampersy Toujours i się zastanawiam. Ktoś już miał z nimi do czynienia?


I zakupiłam pachnący płyn do prania z Aldiego Almat Mamia BabySoft Non-Bio.
Nie wiem czy kupować osobno do płukania, czy dać sobie spokój, bo ten płyn co mam i pierze i delikatnie pachnie Więc chyba prócz tego nic więcej nie potrzeba, prawda? Ojj jaka kompletnie zielona jestem

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Dziewczyny napiszcie wiadomość priv do uśmiechniętej z danymi
Zrobione Dziękuję!

Edytowane przez carla2607
Czas edycji: 2017-01-10 o 20:19
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 21:09   #2395
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Koleżanka używa dady i są ok, kupiła te z Lidla i mała po 2 pieluszkach ma odparzenia czerwone z tym że wiadomo że to kwestia indywidualna. Wszystko może uczulić. Ja narazie mam dady i pampki białe ale lidlowe też bym chciała spróbować.



W pierwszych miesiącach to wystarczy sam płyn po co ładować chemie zmiękczającą jak i tak się prasuje.
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 22:15   #2396
good_thing
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 128
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja kupiłam białe Pampersy, a potem zobaczymy co nam się sprawdzi. Martwi mnie, że ostatnio sporo mam narzeka na forach, że producenci coś mieszają z pieluchami i właśnie i Pampersy i Dady już nie są takie jak dawniej. O Pampersach wiadomo po tym, że zmieniło się opakowanie nieco, a u Dady nie do odróżnienia po samym opakowaniu. Nie pamiętam jednak czy chodziło o wszystkie Dady czy tylko jeden konkretny model/kolor/rozmiar.

Co do tetry ja kupiłam w Pepco. Dużo znajomych używa i sobie chwali. Jak stwierdzę, że są za cienkie, to wtedy będę dokupywać inne, a póki co po wypraniu w 90 stopniach nic im się nie stało i prasowanie dwustronne też nie zrobiło na nich wrażenia
good_thing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-10, 22:26   #2397
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

No to chyba zrobię tak jak większość z Was tutaj. Popróbuję po kolei z różnych firm te pampersy i będziemy eliminować jak coś

Kurde jestem tak podekscytowana i przerażona zarazem całą tą nadchodzącą zmianą w moim życiu, że chyba zaraz oszaleję
Ale spokojnie, żadna ze mnie wariatka. Mogłoby się wydawać, że jeszcze tyyyle czasu, a tu zleci szybciutko tak czuję

Są tutaj jakieś mamuśki z doświadczeniem z chustami? Jak wrażenia?
Myślałam o zakupie chusty tkanej z allegro w rozsądnej cenie, co by nie przepłacić, bo ponoć czasem się nie sprawdza.
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 07:58   #2398
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja zaczęłam się zastanawiać czy jednak nie mamy za mało ciuszków dla małej Jakoś tak mnie naszło po tym jak zobaczyłam u innych mam stosy ciuchów do prasowania. Wogóle wczoraj miałam taki dzień myślenia,że przecież to już zaraz
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 08:15   #2399
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez carla2607 Pokaż wiadomość
No to chyba zrobię tak jak większość z Was tutaj. Popróbuję po kolei z różnych firm te pampersy i będziemy eliminować jak coś

Kurde jestem tak podekscytowana i przerażona zarazem całą tą nadchodzącą zmianą w moim życiu, że chyba zaraz oszaleję
Ale spokojnie, żadna ze mnie wariatka. Mogłoby się wydawać, że jeszcze tyyyle czasu, a tu zleci szybciutko tak czuję

Są tutaj jakieś mamuśki z doświadczeniem z chustami? Jak wrażenia?
Myślałam o zakupie chusty tkanej z allegro w rozsądnej cenie, co by nie przepłacić, bo ponoć czasem się nie sprawdza.
Zobacz może jeszcze jest promocja noworoczna na Little frog, bo pisałam i niej. Ja kupiłam za 156 zł tam chuste. Taka dla początkujących - tkana, splot skośno-krzyzowy itd.
Doświadczenia nie mam ale jakoś bardzo mnie przekonały te chusty mobilnościa. W niedzielę idziemy na szkolenie z podzstawowego wiązania

Też czuje coraz większe przerażenie i ekscytacje... Najgorsze w pewnym sensie jest to że nie boję się porodu samego w sobie (przeciskania bobasa przez grazke itp ), tylko tego co może pójść nie tak... Nie czytam celowo o żadnych komplikacjach, jeśli oglądam porody to te spokojne, udabe itd. ale i tak mi to siedzj w głowie.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 08:16   #2400
Almat
Rozeznanie
 
Avatar Almat
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Smocze Miasto
Wiadomości: 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez marlenya111 Pokaż wiadomość
Almat my tez mutsy evo wiec jak bd zly to bedziemy razem narzekac
Oo super, razem raźniej

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Ja właśnie wróciłam z Biedronki, też wzięłam jeden do białego i jeden do koloru A pampersy te Biedronkowe?
Tak, ja brałam te biedronkowe. U mnie dookoła wszystkie dzieci są pampersowane Dadą i rodzice są z nich bardzo zadowoleni. Kuzyn tylko używa Pampersów Premium Care, ale on absolutnie nie musi się martwić o jakiekolwiek koszta

Cytat:
Napisane przez carla2607 Pokaż wiadomość
Kurde jestem tak podekscytowana i przerażona zarazem całą tą nadchodzącą zmianą w moim życiu, że chyba zaraz oszaleję
Ale spokojnie, żadna ze mnie wariatka. Mogłoby się wydawać, że jeszcze tyyyle czasu, a tu zleci szybciutko tak czuję
Ja miewam jeszcze fale - raz się bardzo cieszę a kiedy indziej paraliżuje mnie strach. O dziwo mam duże oparcie w mężu, który sam z siebie jeszcze nie zdecydowałby się na dziecko. Trochę go namówiłam a teraz słyszę "kocham już tego naszego Szymona" a ja.. chyba jeszcze nie I wytrzymaj z kobietą
__________________
27.03.2017
Almat jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-25 15:59:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:08.