Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-19, 19:46   #2371
aliisanka
Wtajemniczenie
 
Avatar aliisanka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 403
GG do aliisanka
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Marciu, wszystko będzie wiadomo dopiero po tym drugim badaniu w środę, czyli wyniki będą najwcześniej w czwartek
__________________
..Przyszłaś na świat Kochanie..
..Z dnia na dzień kocham Cię mocniej..
..Spełnieniem Mych marzeń jesteś..
..Iskierką malutką..
..Która rozświetla mi życie..
..I daje nadzieję na lepsze jutro..
..Trzeba zawsze przekraczać próg nadziei..

aliisanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-19, 19:54   #2372
ula 87
Zadomowienie
 
Avatar ula 87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 916
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Pyziulka wszystkiego co najlepsze w dniu urodzin i spełnienia wszystkich marzeń !!!!

co do papierosów to uważam że szybkie rzucenie palenia żle wpłynie na dziecko, ale stopniowe aż do całkowitego rzycenia, ale ta pani młoda to kopciła jeden za drugim a usprawiedliła się stresem nie chce już o tym myśleć bo szlak mnie trafia

dostałam @ ale już się wypłakałam , a raczej razem z mężem płakaliśmy i nam troszeczke lepiej, wiem jak on to też przeżywa
miałam zadzwonić do gina ale chyba dam sobie miesiąc całkowitego luzu , może zaskocze a drugim argumentem jest chwilowy dołek z kasą

tak więc zaczynam 7 cykl staranek i muszę Wam powiedzieć że czym dłużej to trwa tym bardziej boli

DRA zmień mi 19.04 , kuruj się kochana

Gooha będzie dobrze faceci czasami potrafią zdołować kobietę
ula 87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-19, 20:43   #2373
pomarnczka
Raczkowanie
 
Avatar pomarnczka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wild, wild east ;)
Wiadomości: 176
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

palenie.. kiepski temat, kiepska sprawa.. też słyszałam że nie można rzucać od razu. Ale ja myślę, że to jest kwestia tego ile kto pali.. jeżeli dziewczyna pali(ła) paczkę dziennie to jestem skłonna sądzić, iż nagłe odstawienie wcale dobre dla dziecka nie będzie.. wiem po sobie, byłej palaczce, że wcale się dobrze nie czułam jak rzucałam palenie a do wybitnego nałogowca mi jeszcze trochę brakowało
a tak ogólnie to dzisiaj dzień, a konkretnie popołudnie i wieczór kiepskie były.. nie potrafię ludzi zrozumieć jednak..

ula życie nam daje w kość.. uszy do góry, może właśnie teraz jak dacie na luz się uda..

kolorowych snuff dziewczynki
__________________
A miało być tak pięknie,
miało nie wiać w oczy nam
i ociekać szczęściem,
miało być "sto lat! sto lat!".
Miało być tak pięknie
miał się nam nie kurczyć świat...

Edytowane przez pomarnczka
Czas edycji: 2009-04-19 o 20:45
pomarnczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-19, 20:46   #2374
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez Pyziulka Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, ze jesli ktoś pali papierosy i zajdzie w ciąże NIE MOŻE RZUCIĆ PALENIA! Nalezy je ograniczyć ale nie porzucić. Ponieważ jesli sie rzuci palenie to wszystkie substancje toksyczne z organizmu kobiety przejdą na dziecko, które w czasie ciąży jest traktowane jak pasożyt... Wiem, ze brzmi to nielogicznie, ale albo przestajemy palić ok 6miseiecy wcześniej zeby zdążyć oczyścić organizm, albo ograniczamy palenie w ciązy ale nie rzucamy aby nie obciążyć zbytnio dziecka...
Cytat:
Napisane przez gooha3 Pokaż wiadomość
absolutnie sie nie zgadzam.
Nawet niedawno był o tym program w tv i lekarze sie wypowiadali na ten temat, ze to jest mit. Nalezy jak najszybciej rzucic palenie!!!!!!
Dokładnie! To taki sam mit, jak ten, że np. lampka wina nie szkodzi. Palenie czy picie alkoholu może szkodzić w minimalnym stopniu na samym początku ciąży, ale gdy się wytworzy łożysko i pępowina, to nie ma zmiłuj. Trzeba to rzucić w cho...ę A nawet jak się nie pali, to trzeba jak ognia wystrzegać się biernego palenia.

Cytat:
Napisane przez aliisanka Pokaż wiadomość
cześć Puchatki Słodkie
ja właśnie wstałam byłam dziś na wycieczce, prawie cały dzień poza domem, wstąpiliśmy do rodziców na obiad, wróciliśmy o 18, i padłam
jutro jadę na to badanie, 3majcie kciuki
Trzymam
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-19, 20:59   #2375
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

witam , jestem tu nowa, mam 29 lat, 2 cykl starań, spodziewana @ 29-30.04.ale mam nadzieję,że nie przyjdzie, ciężko tak czekać na efekty , gdy wokół nie do końca wszyscy to rozumieją tzn. to wielkie pragnienie dwóch kresek, dlatego dołączam do Was , bo w grupie raźniej , pozdrawiam

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

zapomniałam dodać,że stosowałam test owulacyjny i obserwowałam śluz, jakoś tak dziwnie ,że test wykazał owulację jak już było po śluzie płodnym, ktoś tu tak miał może? oczywiście starania były intensywne tak czy siak, ale dziwne to było z tym testem, dobrej nocy wszystkim
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-19, 23:10   #2376
gooha3
Zadomowienie
 
Avatar gooha3
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 193
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Dokładnie! To taki sam mit, jak ten, że np. lampka wina nie szkodzi. Palenie czy picie alkoholu może szkodzić w minimalnym stopniu na samym początku ciąży, ale gdy się wytworzy łożysko i pępowina, to nie ma zmiłuj. Trzeba to rzucić w cho...ę A nawet jak się nie pali, to trzeba jak ognia wystrzegać się biernego palenia.

Trzymam
dobrze ze ktos mnie poparł
juz myslalam ze tylko ja jestem taka anty. Wydaje mi sie na ludzki rozum ze jezeli odrazu sie rzuci palenie to mniej dotrze do dziecka zwlaszcza ze na poczatku nie przechodzi wszystkod nigo, niz trucie moze i w miejszym stopniu ale trucie przez 9 miesiecy. Dla dziecka nawet mala dawka jest niebezpieczna.

Nigdy nie paliłam papierosów, dla mnie to jest wstretne, moze jakbym palila to mialabym inne zdanie a tak to mówie STANOWCZO NIE!!!!!!!!

---------- Dopisano o 00:10 ---------- Poprzedni post napisano o 00:06 ----------

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
witam , jestem tu nowa, mam 29 lat, 2 cykl starań, spodziewana @ 29-30.04.ale mam nadzieję,że nie przyjdzie, ciężko tak czekać na efekty , gdy wokół nie do końca wszyscy to rozumieją tzn. to wielkie pragnienie dwóch kresek, dlatego dołączam do Was , bo w grupie raźniej , pozdrawiam

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

zapomniałam dodać,że stosowałam test owulacyjny i obserwowałam śluz, jakoś tak dziwnie ,że test wykazał owulację jak już było po śluzie płodnym, ktoś tu tak miał może? oczywiście starania były intensywne tak czy siak, ale dziwne to było z tym testem, dobrej nocy wszystkim
Witamy w naszym gronie razem razniej.

Jesli chodzi te testy, to od ktorego dnia cyklu robilas??
Jeszcze nigdy ich nie probowalam i zamierzam od nastepnego cyklu wyprobowac. @mam dostac w przyszlm tygodniu, ale marnie to widze zeby sie udalo.
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008050301801830.png
http://www.suwaczek.pl/cache/2f1fe0a70f.png


Mareczek 24 II 2010r

Karolinka 23 VIII 2012
gooha3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 04:22   #2377
zuzanna12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: TORONTO, CANADA
Wiadomości: 740
GG do zuzanna12
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

czsesc dziewczynki

hmmm....palenie........ci ezko powiedzie ctez slyszalam ze trezba na poczatku stopniowo ograniczyc az sie rzuci do konca ale ile w tym prawdy to nie wiem bo mnie to nie dotyczy jedyne co mnir dotyczy to picie kawy ktora odstawilam zupelnie no moze raz na 2-3 tygodnie pozwole sobie na kawe ale nie codzien z rana
zuzanna12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-20, 07:32   #2378
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cześć dziewczyny

Ja nigdy nie paliłam i dla mni palenie jest ochydne... U moich rodziców nikt nie pali, za to u teściów pali teściowa i szwagier. Oni nie palą w pokoju tylko wychodzą na korytarz,a le i tak leci wszystko do pokoju, więc ja będe w ciąży to albo będą wychodzić na dwór albo nie będę przyjeżdzać. Nie mam zamiaru się truć bo im się chce palić. Na szczęście mój R. jest tego samego zdania

A ja się wczoraj opalałam u teściów na ogródku i tak się spiekłam, że wyglądam jak raczek i to tylko przód hehehe, ale i tak fajnie mi z tym

No i wczoraj zaczełam już sezon na grilla skrzydełka były pyszne
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 07:44   #2379
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

ja choc sama nie pale to słyszalam jak gin mowil jednej kobiecie ktora lezała ze mna w szpitalu, ze jak juz jest w ciayz i pali to powinna palic dalej bo zle wpływa na dziecko głod nikotynowy ktory matka odczuwa i zwiazany z tym stres, jednak przed zajesciem w ciaze powinna rzucic mniej wiecej pol roku bo wtedy jest mała ilosc nikonytny w krwio obiegu kobiety.
kolezanka kotra była w ciayz i pali do dzis tez to samo mowila, ze w angli jej to samo mowili ze ma nie rzuciac juz a byla w 6 tygodniu bo to za poźno i dopiero jej krwio obieg sie wyczyscie po 6 miesiacach a wtedy płód i tak bedzie duzy i rozwiniety wiec to i tak nic nie da, i pali dalej a dzieciaczki ma zdorwe . pozdrawiam serdecznie
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 07:52   #2380
katarzinka
Wtajemniczenie
 
Avatar katarzinka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 775
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

witam staraczki
dawno tu nie byłam, ale w pracy katastrofa

ale wpadłam się pochwalić, że w piatek zdałam pierwszy egzamin doktorski i teraz zabieram się za przygotowania do drugiego

i zostawiam Wam fluidki :mag ia:: magia:
buziaki i jak zawsze 3mam za Was kciuki
__________________
"Rozpal czas - jest wieczny - niech płonie
Zadziw świat - pochyli się w pokłonie
Zmieniaj los - uskrzydli Cię
Zanim czas pokona nas"
katarzinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 08:04   #2381
pacierp
Rozeznanie
 
Avatar pacierp
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 777
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cześć dziewczyny!

Pyziulka wszystkiego naj naj z okazji urodziń spełnienia marzeń.

Witam nowe staraczki i życzę Wam z całego serca, żebyście długo miejsca tu nie zagrzały

Aliisanka jak wrocisz z badań to napisz co i jak a ja teraz za Ciebie

Dra czy te przypadłości z pęcherzem nie są przypadkiem związane z przytulankami? To częste u kobiet, które mają krótką odległość między cewka a pęcherzem. Ja tak mam. Zaraz po przytulankach trzeba iść siusiu, żeby strumień moczu wypłukał wszystkie bakterie. Trzymaj się i zdrowiej szybko

Miłego dnia wszystkim
pacierp jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-20, 08:10   #2382
pomarnczka
Raczkowanie
 
Avatar pomarnczka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wild, wild east ;)
Wiadomości: 176
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

katarzinka - GRATULUJĘ i powodzenia życzę w dalszej karierze doktoranta
a łapię... co prawda czuję że znów nic z tego, ale a "nóżwidelec" na pewno fluidek nie zaszkodzi

pozdrawiam

ps.dziewczyny z tym paleniem to trochę jest tak, że ta co nie pali nie rozumie jak to jest z rzucaniem (że tak porównam tak jak nas staraczek nie rozumieją te co bez problemu zaszły)
Wcale nie mówię, że palenie jest dobre (gdyby było paliłabym dalej) ale uwierzcie, stres jest niezły jak się rzuca i lekko nie jest.. chociaż jak widziałam kiedyś na oddziale ginekologicznym dziewczynę na podtrzymaniu co kopciła raz za razem to mimo tego, że jeszcze wtedy paliłam i o dziecko się nie starałam to i tak nie mogłam się nadziwić głupocie ludzkiej
__________________
A miało być tak pięknie,
miało nie wiać w oczy nam
i ociekać szczęściem,
miało być "sto lat! sto lat!".
Miało być tak pięknie
miał się nam nie kurczyć świat...

Edytowane przez pomarnczka
Czas edycji: 2009-04-20 o 08:15 Powód: dopisek
pomarnczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 08:39   #2383
martaN23
Zadomowienie
 
Avatar martaN23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 472
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Oj widzę,że poważny temat poruszony palenie!!!!!!!!ja mówię stanowcze NIE nikt przymnie nie pali ,bo jak tylko poczuję to od razu mnie naciąga na szczęście palaczką nie jestem ale gonie tych ,którzy palą:ju pi: bo moja fasoleczka nie będzie sie truć
martaN23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 09:14   #2384
katarzinka
Wtajemniczenie
 
Avatar katarzinka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 775
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez pomarnczka Pokaż wiadomość
katarzinka - GRATULUJĘ i powodzenia życzę w dalszej karierze doktoranta
a łapię... co prawda czuję że znów nic z tego, ale a "nóżwidelec" na pewno fluidek nie zaszkodzi
a dziękuję bardzo
a fluidki wrzucam bo wierzę, że komuś szczeęscie przyniosą, wiec łapać
__________________
"Rozpal czas - jest wieczny - niech płonie
Zadziw świat - pochyli się w pokłonie
Zmieniaj los - uskrzydli Cię
Zanim czas pokona nas"
katarzinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 09:17   #2385
aliisanka
Wtajemniczenie
 
Avatar aliisanka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 403
GG do aliisanka
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

cześć Słonka Kochane!
byłam w dolmedzie, czyli tam gdzie kazał lekarz zrobić to badanie hCG i okazało się że tam nie robią, robią tylko betę :/
już sama nie wiedziałam co robić, więc wróciłam do Siebie i poszłam tutaj do przychodni na betę i już, zrobiłam zwykłą betę którą powtórzę w środę, i tak pójdę za tydzień na usg, i wtedy wszystko się wyjaśni, mam nadzieję że będzie ok
odebrałam też badanie cytomegalii, za **** nie wiem, czy mam dobry wynik czy nie
Pacierpq za Ciebie mocno
Darusiu, a Ty Kochana idź do lekarza, przepisze Ci furagin, bo on jest najskuteczniejszy, i rób gorące kąpiele, w okolicach dołu brzuszka, i koniecznie termofor na brzuszek!
__________________
..Przyszłaś na świat Kochanie..
..Z dnia na dzień kocham Cię mocniej..
..Spełnieniem Mych marzeń jesteś..
..Iskierką malutką..
..Która rozświetla mi życie..
..I daje nadzieję na lepsze jutro..
..Trzeba zawsze przekraczać próg nadziei..

aliisanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 09:21   #2386
gooha3
Zadomowienie
 
Avatar gooha3
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 193
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

witam
przeleniuchowałam cały weekend, a tu trzeba sie wziąść do roboty. Za miesiac obrona a tu kiepsko z pracą.

Wczoraj zrobiliśmy sobie wycieczke na motorku. Super było. Jak ja zawsze byłam przeciwniczką motorków. Bałam się jak mój mężus jezdził to wczoraj naprawde to poczułam. Dalej sie boje , ale jak piekna pogoda to naprawde swietna sprawa.

Naszczescie to tylko pozyczony motorek, bo tak to z kazdym wyjazdem Tż-ta trzesłabym się o niego.

Póżniej jeszcze ognisko z kiełbaskami i ziemniaczkami pieczonymi mniam....

ech.... poczułam już wakacje i to lato i jak tu wrócić do rzeczywistości i wziość sie do roboty
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008050301801830.png
http://www.suwaczek.pl/cache/2f1fe0a70f.png


Mareczek 24 II 2010r

Karolinka 23 VIII 2012
gooha3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 09:25   #2387
ula 87
Zadomowienie
 
Avatar ula 87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 916
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

dzień dobry dziewczynki
dla mnie dzień nie jest za dobry humorek do d**y , nwet piękna pogoda mi dziś nie pomaga
sama nie wiem dlaczego tak mnie to boli jak wiedziałam ze nie było owulacji , to wszystko jst takie pokićkane

ja paliłam papierosy i wiem że rzucenie jest bardzo trudne , ale możliwe
lecz czasami mam taki dzień że zapale jednego a zawsze jest tak że pare machów , bo wiecej nie daje rady i nie chce

mąż mi dziś wyjeżdza do Belgii ach... przestaje już Wam tu smęcić , bo jeszcze moje pesymistyczne myśli Wam się udzielą

Allisanko napewno wszystko jest dobrze nie martw sie

... muszę się czymś zająć, idę prasować
ula 87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 09:35   #2388
aliisanka
Wtajemniczenie
 
Avatar aliisanka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 403
GG do aliisanka
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

mnie humor poprawia zawsze ulubiony film
__________________
..Przyszłaś na świat Kochanie..
..Z dnia na dzień kocham Cię mocniej..
..Spełnieniem Mych marzeń jesteś..
..Iskierką malutką..
..Która rozświetla mi życie..
..I daje nadzieję na lepsze jutro..
..Trzeba zawsze przekraczać próg nadziei..

aliisanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 09:39   #2389
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez aliisanka Pokaż wiadomość
mnie humor poprawia zawsze ulubiony film
ewentualnie zakupy
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-20, 09:42   #2390
Ellen26
Raczkowanie
 
Avatar Ellen26
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 44
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Witajcie Kobietki
mam do Was pytanie, czy obniżona szyjka macicy (twarda) i brak sluzu może świadczyć o cyklu bezowulacyjnym
pierwszy raz coś takiego u siebie zaobserwowałam, w poprzednim cylku miałam dni płodne, ale niestety nie udało sie i dostałam @
a dziś śniło mi się że urodziłam dziecko
przepraszam, że sie Wam tak wylewam...
pozdrawiam
__________________
"... od czasu do czasu smętnie zapytał samego siebie:
- Dlaczego?
to znowu: Na co i po co???
a czasem znów myślał: O tyle o ile,
a niekiedy sam nie wiedział, o czym właściwie rozmyśla"


Ellen26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 10:31   #2391
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
ja choc sama nie pale to słyszalam jak gin mowil jednej kobiecie ktora lezała ze mna w szpitalu, ze jak juz jest w ciayz i pali to powinna palic dalej bo zle wpływa na dziecko głod nikotynowy ktory matka odczuwa i zwiazany z tym stres, jednak przed zajesciem w ciaze powinna rzucic mniej wiecej pol roku bo wtedy jest mała ilosc nikonytny w krwio obiegu kobiety.
kolezanka kotra była w ciayz i pali do dzis tez to samo mowila, ze w angli jej to samo mowili ze ma nie rzuciac juz a byla w 6 tygodniu bo to za poźno i dopiero jej krwio obieg sie wyczyscie po 6 miesiacach a wtedy płód i tak bedzie duzy i rozwiniety wiec to i tak nic nie da, i pali dalej a dzieciaczki ma zdorwe . pozdrawiam serdecznie
Moja mama jeszcze nie wiedziała, że jest ze mną w ciąży, a już ją odrzuciło od kawy i papierosów. Nie paliła całą ciążę, a ja urodziłam się duża i zdrowa, więc takie gadanie o nierzucaniu palnia na samym początku ciąży do mnie nie przemawia. Pewnie ci lekarze nie mieliby nic przeciwko przysłowiowej lampce wina, a wiem, że nadal wśród niektórych ginekologów pokutuje takie myślenie.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 10:43   #2392
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Moja mama jeszcze nie wiedziała, że jest ze mną w ciąży, a już ją odrzuciło od kawy i papierosów. Nie paliła całą ciążę, a ja urodziłam się duża i zdrowa, więc takie gadanie o nierzucaniu palnia na samym początku ciąży do mnie nie przemawia. Pewnie ci lekarze nie mieliby nic przeciwko przysłowiowej lampce wina, a wiem, że nadal wśród niektórych ginekologów pokutuje takie myślenie.
ja myślę, że to jest własne ryzyko każdej matki, które ona sama na siebie bierze. ja należę do niepijących i niepalących w ciąży - przed ciążą nigdy nie paliłam.
Moja teściowa - pielęgniarka - również mi powiedziała, że parę łyków czerwonego wina nie zaszkodzi- jednak ot jest mój własny wybór : nie i już.

FAS ( fetal alcohol syndrome ) jest zaburzeniem które czasem nie występuje u dzieci matek pijących nałogowo, a dopada te, które skusiły się na niewielką ilość alkoholu. z tym bywa bardzo różnie.

łożysko chroni dziecko przed wieloma infekcjami ale nie przed wirusami i nie przed nikotyną oraz alkoholem.
nie jestem lekarzem ani naukowcem więc nie wiem co szkodzi bardziej: nikotyna czy jej nagły brak.
to jest wybór każdej z nas - i każda z nas poniesie kosekwencje swoich wyborów.

moja mama paliła w każdej ciązy niestety- ja urodziłam się zdrowa, ale moja siostrzyczka urodziła się w terminie ale z wagą 2100 ..... jak się ktoś orientuje ile powinno ważyć przeciętne dziecko to wie , że to jest bardzo mało...

ja tyle w tym temacie

PS: wypijam codziennie filiżankę kawy z mlekiem, też mnie odrzuciło od kawy w I trymestrze...ale teraz mogę pić i nie wyborażam sobie rano nie wypić kawy: przy moim ciśnieniu ( 90 /60) kawa po prostu ratuje mnie od zawrotów głowy rano.
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png

Edytowane przez Nika1980
Czas edycji: 2009-04-20 o 10:44
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 11:36   #2393
aliisanka
Wtajemniczenie
 
Avatar aliisanka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 403
GG do aliisanka
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Nikuś! Ty kruszynka jesteś, stąd to ciśnienie też, masz nizutkie więc nie dziwię się że kawa rano trzyma Cię na nogach.
ja całe życie miałam lekkie nadciśnienie, bądź cisnienie w normie, nigdy nie miałam niskiego, teraz mam niskie, tak mi się zmieniło w ciąży i całe szczęście bo kocham kawę
__________________
..Przyszłaś na świat Kochanie..
..Z dnia na dzień kocham Cię mocniej..
..Spełnieniem Mych marzeń jesteś..
..Iskierką malutką..
..Która rozświetla mi życie..
..I daje nadzieję na lepsze jutro..
..Trzeba zawsze przekraczać próg nadziei..

aliisanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 11:41   #2394
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez aliisanka Pokaż wiadomość
Nikuś! Ty kruszynka jesteś, stąd to ciśnienie też, masz nizutkie więc nie dziwię się że kawa rano trzyma Cię na nogach.
ja całe życie miałam lekkie nadciśnienie, bądź cisnienie w normie, nigdy nie miałam niskiego, teraz mam niskie, tak mi się zmieniło w ciąży i całe szczęście bo kocham kawę
ja też kocham kawę- zresztą jedna filiżanka kawy dziennie nie zaszkodzi nawet w ciąży- nie ma co popadać w przesadyzm...

Aliisanko mam nadzieję, że dobrze się czujesz i jesteś spokojna. nawet nie wiesz jak ja się cieszę Twoją ciążą! trzymałam TAK mocno kciuki za Ciebie...teraz trzymam kciuki za WAS
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 11:56   #2395
gooha3
Zadomowienie
 
Avatar gooha3
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 193
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Mam złe przeczucie. Termin @ sie zbliża, a ja sie zaczynam bać. Wolałabym zeby czas sie na chwile zatrzymał bo boje sie kolejnego rozczarowania

Tyle razy mówiłam sobie ze kolejny raz nie bede przezywać, że dam na luz. Przeciez mam jeszcze czas, że bedzie co ma byc. Tylko czego to tak bardzo boli jak kolejny raz nie wychodzi
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008050301801830.png
http://www.suwaczek.pl/cache/2f1fe0a70f.png


Mareczek 24 II 2010r

Karolinka 23 VIII 2012
gooha3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 12:04   #2396
Pyziulka
Rozeznanie
 
Avatar Pyziulka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 606
GG do Pyziulka
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez gooha3 Pokaż wiadomość
Mam złe przeczucie. Termin @ sie zbliża, a ja sie zaczynam bać. Wolałabym zeby czas sie na chwile zatrzymał bo boje sie kolejnego rozczarowania

Tyle razy mówiłam sobie ze kolejny raz nie bede przezywać, że dam na luz. Przeciez mam jeszcze czas, że bedzie co ma byc. Tylko czego to tak bardzo boli jak kolejny raz nie wychodzi
Nie martw się jestem z Tobą... U mnie też zbliża sie @ wielkimi krokami - 27 mam dostać... Też sie boję i tez zawsze sobie obiecuję ze jak nie teraz to później itp... Ale mimo wszystko zawsze mi smutno... Na dodatek teraz wszystko jest jakos inaczej... Wyskoczyło mi mnóstwo krostek na twarzy i dekolcie w środku cyklu - nigdy tak nie miałam, jak juz to tylko kila tuż przed @... Pobolewa mnie cały czas w okolicy jajników i jakas taka drażliwa jestem... Moze to juz sa objawy ciązy urojonej - tak bardzo bym chciała miec dziecko, ze organizm zaczyna wariować...
Pyziulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 12:15   #2397
gooha3
Zadomowienie
 
Avatar gooha3
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 193
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez Pyziulka Pokaż wiadomość
Nie martw się jestem z Tobą... U mnie też zbliża sie @ wielkimi krokami - 27 mam dostać... Też sie boję i tez zawsze sobie obiecuję ze jak nie teraz to później itp... Ale mimo wszystko zawsze mi smutno... Na dodatek teraz wszystko jest jakos inaczej... Wyskoczyło mi mnóstwo krostek na twarzy i dekolcie w środku cyklu - nigdy tak nie miałam, jak juz to tylko kila tuż przed @... Pobolewa mnie cały czas w okolicy jajników i jakas taka drażliwa jestem... Moze to juz sa objawy ciązy urojonej - tak bardzo bym chciała miec dziecko, ze organizm zaczyna wariować...
dzieki za wsparcie.Z tymi objawami to ja juz miałam chyba wszystkie, razem z wymiotami i pozytywnymi testami
Ostatnio mnie mężus podsumował ze objawy ciazy to ja mam w 80% dni w miesiącu. Troche mnie tym postawił na nogi. Rzeczywiscie cos u mnie tez jest nie tak, bo brzuch mnie b. czesto boli. Robiłam badania i wyszło wszystko ok. Może to objaw starości i cokolwiek dokucza . Starość nie radość hehe

To w takim razie trzymam za Ciebie. Musimy być twarde i sie nie poddawać i kiedys sie uda
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008050301801830.png
http://www.suwaczek.pl/cache/2f1fe0a70f.png


Mareczek 24 II 2010r

Karolinka 23 VIII 2012
gooha3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 12:25   #2398
ula 87
Zadomowienie
 
Avatar ula 87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 916
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Goha , Pyziulka trzymam kciuki żeby @ się nie zjawiła

oj ...wiem jak @ bardzo boli , mnie boli bardziej w środku na serduchu niż fizycznie
też sobie obiecuje że nie będę sie zamartwiać i tak bardzo nie przejmować , ale jak już @ przyłazi to człowiek dostaje wielkiego kopniaka od życia i ciężko się jest pozbierać
ula 87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 13:33   #2399
aliisanka
Wtajemniczenie
 
Avatar aliisanka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 403
GG do aliisanka
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Gosiu! przecież miałyśmy być dobrej myśli! dołki nic tu nie pomogą!
__________________
..Przyszłaś na świat Kochanie..
..Z dnia na dzień kocham Cię mocniej..
..Spełnieniem Mych marzeń jesteś..
..Iskierką malutką..
..Która rozświetla mi życie..
..I daje nadzieję na lepsze jutro..
..Trzeba zawsze przekraczać próg nadziei..

aliisanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 13:49   #2400
gooha3
Zadomowienie
 
Avatar gooha3
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 193
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez aliisanka Pokaż wiadomość
Gosiu! przecież miałyśmy być dobrej myśli! dołki nic tu nie pomogą!
oj wiem, wiem, ale to nie takie proste.
Postaram się dla Was
Nie bede nic na ten temat wspominać, powiem wam jak bede miec pewność w tą lub tą strone. Jak się zapomne to prosze o porzadne lanie

--------------------------------------------------------------
tak troche sie rozczytałam w moim poprzednich postach na wizazu i troche powspominałam.
w 2007r Weszłam na to forum jak sie przygotowywałam do ślubu i teraz ze zdziwieniem patrze ze tez pojawiały sie tam osoby z tego wątku i z innych do których teraz zaglądam

Razem planowałyśmy życie ze swoimi ukochanymi
później razem planowałyśmy dzidziusia. Wiele z nich które kojaże są na wątkach mamusie

Ciekawie się wpomina.
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008050301801830.png
http://www.suwaczek.pl/cache/2f1fe0a70f.png


Mareczek 24 II 2010r

Karolinka 23 VIII 2012

Edytowane przez gooha3
Czas edycji: 2009-04-20 o 13:51
gooha3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:15.