Nasze codzienne jadłospisy, część XI - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-26, 20:25   #2401
malenka17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 034
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Moje U:

Ś: fitella bananowo-czekoladowa, 200ml meka 2%
espresso

IIŚ: razowa bułka z masłem, szynką, sałątą,ogórkiem konserwowym , pomidorem, rzodkiewka, szczypiorkiem i papryką złożona na pół.
Oczywiście jedząc ją wylatywało wszystko jak leci + tiger latte z CF

Przekąska: jabłuszko oraz paczka plauszków z sezamem, ok 50g.

O: talerz zaupy kalafiorowej w miare chudej ( same warzywa- marchew,seler,kalafior,fa sola,jogurt naturalny) + kromka chleba słonecznikowego.

Deser: 2 paski milki karmelowej

Podwieczorek: pasek kinder bueno, wkruszony do połowy homo nat.

Wszystko mi się przesunęło w czasie, więc kolacji jeszcze nie było

Więc nie wiem jak będzie, pewnie twaróg z warzywami.

1l wody + mięta w ciągu dnia.
__________________
Czujesz jak tu pachnie? Tak wygląda chyba raj..



63-61-59-57-55-53-52-50
malenka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 20:26   #2402
paszka016
Raczkowanie
 
Avatar paszka016
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Wiadomości: 399
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, to sukces nie leży w spożywaniu dużych ilości NNKT, lecz w spożywaniu tłuszczy nasyconych-NNKT-Omega3 w stosunku 1:1:1 ... Nie jestem pewna tego ostatniego omega 3, ale to, że tłuszcze nasycone powinny stanowić 1/3 wszystkich spożywanych tłuszczy wiem na pewno. A tłuszcze nasycone to właśnie masło.
Więc najlepiej byłoby, gdybyś jednak się przełamała


Tyjesz na tym? W jakim tempie? Bo dla mnie to raczej na pewno jadłospis na U, nie na P


Ogólnie podoba mi się, jest zdrowo, ale jednocześnie też nadrabiasz kcal słodyczami, ale nie tymi najbardziej śmieciowymi, więc jest naprawdę OK
Dziekuje za ocenkeeee ) jogurty kupila mamusia wiec nie wypadalo mi nie wypic ;d ale powiem ze sa pyszneee ;d
a czy zdrowo nooo hm powiedzmy ze tak )
__________________
"żyjemy nie tak jak chcemy,ale tak jak potrafimy"

21.06.2009 - Ten jedyny <3

38-39-40-41-42-43-44-45-46-47-48-49-50-51-52
paszka016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 20:46   #2403
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

U
  1. jajko na twardo, grahamka z masłem,pomidorkiem,polędw icą sopocką,szczypiorkiem
  2. jabłko,paczka paluszków
  3. micha żurku z warzywami, z białą kiełbasą, do tego 3 pałki kurczaka,zapiekane z ziemniakami, 300g surówki Colesław, 2 lampki szampana
  4. wpadnie ogórek i kilka śledzi w pomidorach




robię postępy???
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 05:45   #2404
innyrytm
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 2 400
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Irish do 3 posiłku jest naprawde niezle .do 4 dodaj jakąś kromke chleba czy grahamkę. Poza tym nie ma podwieczorku, no i deser by się przydał ,ale ogólnie jest nieźle
ps.dzisiaj muszę się zważyć i szczerze mówiąc się troche boje
__________________
'wyobraznia bez wiedzy moze stworzyc rzeczy piękne.wiedza bez wyobrazni najwyzej doskonale '

Edytowane przez innyrytm
Czas edycji: 2010-05-27 o 06:05
innyrytm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 07:08   #2405
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez malenka17 Pokaż wiadomość
Moje U:

Ś: fitella bananowo-czekoladowa, 200ml meka 2%
espresso

IIŚ: razowa bułka z masłem, szynką, sałątą,ogórkiem konserwowym , pomidorem, rzodkiewka, szczypiorkiem i papryką złożona na pół.
Oczywiście jedząc ją wylatywało wszystko jak leci + tiger latte z CF

Przekąska: jabłuszko oraz paczka plauszków z sezamem, ok 50g.

O: talerz zaupy kalafiorowej w miare chudej ( same warzywa- marchew,seler,kalafior,fa sola,jogurt naturalny) + kromka chleba słonecznikowego.

Deser: 2 paski milki karmelowej

Podwieczorek: pasek kinder bueno, wkruszony do połowy homo nat.

Wszystko mi się przesunęło w czasie, więc kolacji jeszcze nie było

Więc nie wiem jak będzie, pewnie twaróg z warzywami.

1l wody + mięta w ciągu dnia.
Mi się podoba, chociaż skoro U, to dlaczego redukcyjna kolacja? To chyba nie problem dorzucić kromkę chleba?

No i śniadanie pozostawia wiele do życzenia, bezwartoścowo.
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 07:08   #2406
iziuula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 70
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

P (już od tygodnia jem 2razy więcej, i schudłam) po ed waga zagrażająca życiu.

I.owisanka (3 serio czubate ł.pł.kako,po łyżce miodu i masła orzechowego, cynamon,jabłko,siemie lnine,cheeriosy wielozbożowe)-na mleku
inka z mlekiem,kawał słodkiej bułki z kruszonką obie połówki masłem orzechowym i pół z marmoladą, pół z miodem, inka z mlekiem
II.bułka-połowa z trójkącikeim serka topionego z orzeszkami ziemnymi , pół z pasztetem z kurcząt(gruba warstwa)cały pomidor i cebulka,kubeczek lodów
III.barszcz z ziemiorami, pełny talerz makaronu z sosem(czosnek i pomidorki przysmażane na oliwie i zagęszczone koncentratem) wszystko potarte serem;
IV.50g hałwy sezamowej,kubek kako,pomarańcz
V.jajecznica z pomidorami i serami (presidentem szczypiorkawym i żółtym) posypana świeżym szczypiorem, kromka z freskiem paprykowym szynką i warzywamil,
budyń Paula i dużo różnych płatków śn.


baaardzo prosze o komentarze nie ignorujcie mnie..

Edytowane przez iziuula
Czas edycji: 2010-05-27 o 08:01
iziuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 07:42   #2407
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
Jutrzejsze R (do soboty 1500kcal, od niedzieli 1600 ):
I placki owsiane (40g owsianych, trochę otr. pszennych i trochę owsianych) z musem jabłkowym z 2 małych jabłek z cynamonem ; herbatka
II 2 kromki razowca z polędwicą, serem białym, pomidorem, 4 rzodkiewki ; 20g arachidów
III (bardziej przekąska) jabłko
IV omlet (jajko, łyżka jogo nat., 1,5ł. otr. pszennych) ; 200g serka homo waniliowego
V filet z rybki (dość mały, 80g), pół torebki ryżu brązowego z 20g soczewicy zielonej
rowerem na zajęcia i z powrotem, potem ćwiczenia
VI kromka razowca, sałatka (80g tuńczyka wsw, jajko, ogórek kiszony) ; herbatka

+ w ciągu dnia ze 2 zielone herbatki i dużo wody

podbijam
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-27, 08:08   #2408
mysiaedysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 357
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

P naturalnie chuda

Plan na dzisiaj:
I - 4 kanapki z wedlina i ogorkiem, herbata, 3 czekoladki z Dnia Matki
II - 2 kanapki z wedlina (praca)
III - 2 bulki z serkiem wiejskim ze szczypiorkiem i rzodkiewka, pozniej jablko (praca)
IV - jakas bulka slodka lub cos w tym stylu (w przerwie po pracy)
V - udko kurczaka, ziemniaki i suroweczka (dopiero po 20-tej)

Co Wy na to? Dodam, ze na razie nie bardzo moge urozmaicic moje jedzenie w domu, bo mam remont i kuchnia nie dziala...
mysiaedysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 08:10   #2409
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez iziuula Pokaż wiadomość
P (już od tygodnia jem 2razy więcej, i schudłam) po ed waga zagrażająca życiu.

I.owisanka (3 serio czubate ł.pł.kako,po łyżce miodu i masła orzechowego, cynamon,jabłko,siemie lnine,cheeriosy wielozbożowe)-na mleku
inka z mlekiem,kawał słodkiej bułki z kruszonką obie połówki masłem orzechowym i pół z marmoladą, pół z miodem, inka z mlekiem
Bardzo ładnie :brawo:
II.bułka-połowa z trójkącikeim serka topionego z orzeszkami ziemnymi , pół z pasztetem z kurcząt(gruba warstwa)cały pomidor i cebulka,kubeczek lodów
OK
III.barszcz z ziemiorami, pełny talerz makaronu z sosem(czosnek i pomidorki przysmażane na oliwie i zagęszczone koncentratem) wszystko potarte serem;
Kolejny raz bardzo ładnie
IV.50g hałwy sezamowej,kubek kako,pomarańcz
OK
V.jajecznica z pomidorami i serami (presidentem szczypiorkawym i żółtym) posypana świeżym szczypiorem, kromka z freskiem paprykowym szynką i warzywamil,
budyń Paula i dużo różnych płatków śn.
brawo :brawo:
Bardzo mi się podoba, naprawdę nie ma się do czego przyczepić

Mam pytanie - jaką masz wagę przy jakim wzroście?
I jak jadłaś zanim postanowiłaś przytyć(co, ile)?

Bo dziwi mnie, że napisałaś, że jeszcze na tym schudłaś, skoro wychodzisz z ED... Musisz mieć rozkręcony metabolizm
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 08:23   #2410
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez iziuula Pokaż wiadomość
P (już od tygodnia jem 2razy więcej, i schudłam) po ed waga zagrażająca życiu.

I.owisanka (3 serio czubate ł.pł.kako,po łyżce miodu i masła orzechowego, cynamon,jabłko,siemie lnine,cheeriosy wielozbożowe)-na mleku
inka z mlekiem,kawał słodkiej bułki z kruszonką obie połówki masłem orzechowym i pół z marmoladą, pół z miodem, inka z mlekiem
II.bułka-połowa z trójkącikeim serka topionego z orzeszkami ziemnymi , pół z pasztetem z kurcząt(gruba warstwa)cały pomidor i cebulka,kubeczek lodów
III.barszcz z ziemiorami, pełny talerz makaronu z sosem(czosnek i pomidorki przysmażane na oliwie i zagęszczone koncentratem) wszystko potarte serem;
IV.50g hałwy sezamowej,kubek kako,pomarańcz
V.jajecznica z pomidorami i serami (presidentem szczypiorkawym i żółtym) posypana świeżym szczypiorem, kromka z freskiem paprykowym szynką i warzywamil,
budyń Paula i dużo różnych płatków śn.


baaardzo prosze o komentarze nie ignorujcie mnie..
bardzo mi się podoba

Cytat:
Napisane przez mysiaedysia Pokaż wiadomość
P naturalnie chuda

Plan na dzisiaj:
I - 4 kanapki z wedlina i ogorkiem, herbata, 3 czekoladki z Dnia Matki jeżeli kanapki z masłem to ok, poza tym może urozmaicaj tzn. jedna kromka z masłem, wędliną, ogórkiem druga z serem żółtym, warzywami itd.? Mogłaś dać jeszcze jakiś owoc. Aaa, i chleb jeżeli pszenny to zamień na żytni/pełno/wieloziarnisty/razowy, jakiś zdrowszy.
II - 2 kanapki z wedlina (praca) mało... dodaj jogurt, owoc, przecież to też możesz zabrać do pracy
III - 2 bulki z serkiem wiejskim ze szczypiorkiem i rzodkiewka, pozniej jablko (praca)
IV - jakas bulka slodka lub cos w tym stylu (w przerwie po pracy) a widzisz pozostałe posiłki ? same pieczywo. Może jakiś homo z orzeszkami, do tego coś słodkiego w innej postaci?
V - udko kurczaka, ziemniaki i suroweczka (dopiero po 20-tej)

Co Wy na to? Dodam, ze na razie nie bardzo moge urozmaicic moje jedzenie w domu, bo mam remont i kuchnia nie dziala...
Dziwnie. Na prawdę nie masz jak przygotować sobie obiadu w domu, zapakować i zjeść w pracy? Mało owoców, brak nnkt, monotonny jadłospis. O której chodzisz spać, że nie możesz zjeść kolacji? Może przynajmniej pochrupiesz orzeszki po obiadokolacji?
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 09:02   #2411
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Jeżeli pisząc "garść" nie masz na myśli garstki, a "dużo" żółtego sera to nie dwa plastry, to całkiem ładny jadłospis jak na P
nie musisz sie o to martwic tego są duże ilości
rozszalałam się na tym P

Cytat:
Napisane przez iziuula Pokaż wiadomość
P (już od tygodnia jem 2razy więcej, i schudłam) po ed waga zagrażająca życiu. czyli za malo jesz...

I.owisanka (3 serio czubate ł.pł.kako,po łyżce miodu i masła orzechowego, cynamon,jabłko,siemie lnine,cheeriosy wielozbożowe)-na mleku ja 3 lyzki daje do placka owsianego, ale jeszcze daje no kasze manna. do owsianki daje nawet 7 łyżek. postaraj sie dawac wiecej platkow, no chyba ze cheeriosow bylo duzo. dodaj jeszcze moze jakies orzechy, naprawde sa dobre w owsiance, jogurt, dzem itp.
inka z mlekiem,kawał słodkiej bułki z kruszonką obie połówki masłem orzechowym i pół z marmoladą, pół z miodem, inka z mlekiem
II.bułka-połowa z trójkącikeim serka topionego z orzeszkami ziemnymi dobry ten serek??, pół z pasztetem z kurcząt(gruba warstwa)cały pomidor i cebulka,kubeczek lodów ladnie a na lody moze jakas polewa?
III.barszcz z ziemiorami, pełny talerz makaronu z sosem(czosnek i pomidorki przysmażane na oliwie i zagęszczone koncentratem) wszystko potarte serem; o jaaaaaa
IV.50g hałwy sezamowej,kubek kako,pomarańcz nie lubie chalwy no ale jest dobrze
V.jajecznica z pomidorami i serami (presidentem szczypiorkawym i żółtym) posypana świeżym szczypiorem, kromka z freskiem paprykowym szynką i warzywamil,
budyń Paula i dużo różnych płatków śn. tu fajnie


baaardzo prosze o komentarze nie ignorujcie mnie..
jezeli Twoja waga jest taka niska to musisz jesc i jeeeeesc ;] ja jem ok 5000 kcal (wspomadam sie gainerem) a tyje 0,5kg na 2 tyg... czasami mam dosc ale mam nadzieje ze ruszy z kopyta

Cytat:
Napisane przez mysiaedysia Pokaż wiadomość
P naturalnie chuda

Plan na dzisiaj:
I - 4 kanapki z wedlina i ogorkiem, herbata, 3 czekoladki z Dnia Matki
II - 2 kanapki z wedlina (praca)
III - 2 bulki z serkiem wiejskim ze szczypiorkiem i rzodkiewka, pozniej jablko (praca)
IV - jakas bulka slodka lub cos w tym stylu (w przerwie po pracy)
V - udko kurczaka, ziemniaki i suroweczka (dopiero po 20-tej)

Co Wy na to? Dodam, ze na razie nie bardzo moge urozmaicic moje jedzenie w domu, bo mam remont i kuchnia nie dziala...
nie podoba mi sie... ciagle bulki bulki i bulki... rozumiem ze masz remont, no ale np w pracy nie mozesz zjesc jakiesc salatki z kurczakiem, nie masz mozliwosci wyjscia na przerwie na obiad? dodaj moze jakies lody, batony. czasami slodycze sa milym urozmaiceniem. dodawaj warzywa i owoce, NNKT
ubogo
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-27, 09:06   #2412
mysiaedysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 357
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość
Dziwnie. Na prawdę nie masz jak przygotować sobie obiadu w domu, zapakować i zjeść w pracy? Mało owoców, brak nnkt, monotonny jadłospis. O której chodzisz spać, że nie możesz zjeść kolacji? Może przynajmniej pochrupiesz orzeszki po obiadokolacji?
No wlasnie musze troszke popracowac nad moim jadlospisem...
Wstaje o 5.30 rano i troszke nie chce mi sie robic nic innego oprocz kanapek na sniadanie i do pracy...

Co do tych kanapek, to oczywiscie sa z maslem Zaraz wychodze z pracy kupic jakies owoce i warzywka Z orzeszkami to u mnie jest problem, bo raczej nie powinnam ich jesc ze wzgledu na cere. Ale z drugiej strony wlasnie z powodu cery pije rano lyzeczke oleju z wiesiolka. To w sumie tluszcz
mysiaedysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 09:15   #2413
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

P - naturalnie za szczupła (ale bez problemów z @, zawsze wszystko jak w zegarku) (chcę przytyć jakieś 3kg, ale w łagodnym tempie)

wczorajszy :
1. śniadanie I : godz.10 4 kromy chleba wiejskiego z topionym serkiem i szczypiorkiem, później jogurt pitny z Milk Landu, herbata,
2. śniadanie II : godz. 12 dwie wielkie drożdżówki z jabłkiem, podjadanie Cheeriosów (w sumie z pół paczki mleka nie mogę pić, mój organizm reaguje na nie trądzikiem)
3. przed-obiadowo :13:30 zupka z tytki z Knorra, do tego dwie pajdy chleba z masłem
4. obiad I : ok. 15 : zupa jarzynowa (na serduszkach), bardzo dużo warzyw, dodatkowo śmietana 18%, 2 talerze (które w sumie bardzo ciężko przenieść bez wylewania po drodze)
5. obiad II : ok. 17 drugie danie : ziemniory, udo z kurczaka pieczone w folii bez tłuszczu (zdrowiej), surówka z kapusty, herbata
6. podwieczorek : lody, duża porcja z sosem malinowym było to koło 19.
7. kolacja : 22:00, 3 kromy z serem żółtym, szynką i pomidorem.

w między czasie wypijam 1,5 l cisowianki
A i w ciągu dnia znikła w dziwny sposób cała tabliczka czekolady Milki... ciekawe kto ją zjadł

W sumie wiem czego brakuje w mojej diecie : m.in. owoców i soków owocowych, postaram się to zmienić i mam nadzieję, że mnie ładnie przypilnujecie
__________________

Edytowane przez Haylee
Czas edycji: 2010-05-27 o 09:17
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 12:06   #2414
mysiaedysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 357
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
nie podoba mi sie... ciagle bulki bulki i bulki... rozumiem ze masz remont, no ale np w pracy nie mozesz zjesc jakiesc salatki z kurczakiem, nie masz mozliwosci wyjscia na przerwie na obiad? dodaj moze jakies lody, batony. czasami slodycze sa milym urozmaiceniem. dodawaj warzywa i owoce, NNKT
ubogo
Za bardzo nie moge wyjsc po cos do jedzenia, bo i tak pracuje nie 8h tylko 7,5h... A przez atopowe zapalenie skory nie moge jesc za czesto slodyczy U mnie to w ogole leczenie choroby skory wyklucza to, ze chce przytyc, bo ogolnie powinnam wg lekarza unikac np. czekolady, a z kolei chirurg na moje problemy z zoladkiem mowi, ze powinnam jesc w malych ilosciach, ale czesto...
mysiaedysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 13:19   #2415
niqska
Wtajemniczenie
 
Avatar niqska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 401
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
P - naturalnie za szczupła (ale bez problemów z @, zawsze wszystko jak w zegarku) (chcę przytyć jakieś 3kg, ale w łagodnym tempie)

wczorajszy :
1. śniadanie I : godz.10 4 kromy chleba wiejskiego z topionym serkiem i szczypiorkiem, później jogurt pitny z Milk Landu, herbata,
2. śniadanie II : godz. 12 dwie wielkie drożdżówki z jabłkiem, podjadanie Cheeriosów (w sumie z pół paczki mleka nie mogę pić, mój organizm reaguje na nie trądzikiem)
3. przed-obiadowo :13:30 zupka z tytki z Knorra, do tego dwie pajdy chleba z masłem
4. obiad I : ok. 15 : zupa jarzynowa (na serduszkach), bardzo dużo warzyw, dodatkowo śmietana 18%, 2 talerze (które w sumie bardzo ciężko przenieść bez wylewania po drodze)
5. obiad II : ok. 17 drugie danie : ziemniory, udo z kurczaka pieczone w folii bez tłuszczu (zdrowiej), surówka z kapusty, herbata
6. podwieczorek : lody, duża porcja z sosem malinowym było to koło 19.
7. kolacja : 22:00, 3 kromy z serem żółtym, szynką i pomidorem.

w między czasie wypijam 1,5 l cisowianki
A i w ciągu dnia znikła w dziwny sposób cała tabliczka czekolady Milki... ciekawe kto ją zjadł

W sumie wiem czego brakuje w mojej diecie : m.in. owoców i soków owocowych, postaram się to zmienić i mam nadzieję, że mnie ładnie przypilnujecie
WOW nie wiem czy dałabym rade tyle zjeść, a też chcę przytyć

u mnie zazwyczaj wygląda to tak
śniadanko - dwie do trzech kanapek z masłem orzechowym i dżemem truskawkowym/ salami z keczupem lub pomidorkiem
2 śniadanko- płatki na mleku plus jakiś banan
obiad -piers z kurczaka brokuł plus dwa ziemniaczki/ryba surówka ziemniaczki/ sos pulpeciki ryż brązowy
przekąska- banan
kolacja - dwie do trzech kanapek z salami/ 3 jajka sadzone

wypijam jakieś 4 herbaty czarne.

Czuje się dobrze nie ociężale. Chce przytyć, ale chyba okazało się, że moje normalne jedzenie (tak uważałam) to jest poniżej normy
__________________



niqska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 13:23   #2416
mysiaedysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 357
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez niqska Pokaż wiadomość
Chce przytyć, ale chyba okazało się, że moje normalne jedzenie (tak uważałam) to jest poniżej normy
Tez tak mam...
Najlepsze, ze siedze teraz w pracy i mysle, co bym mogla zjesc, ale ja jestem pelna!!! No nic, musze sie troszke "pomeczyc", bo jestem bardzo chuda a ostatnio jeszcze schudlam. W sierpniu mam wesele i chce ladnie wygladac w sukni slubnej a nie jak jakis kosciotrup...
mysiaedysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 15:10   #2417
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 440
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

R ~~> U ( ciężko się przestawić.. )

I 1/2 buły ziarnistej z twarogiem wiejskim, łyżką dżemu porzeczkowego + kawa z mlekiem
II espressochoc ( z automatu na uczelni )
III kawałek arbuza
IV dwa naleśniki z serem i truskawkami

będzie:
V 1/2 buły ziarnistej z serem żółtym korniszonem i pomidorem
VI szklanka kefiru pitnego
__________________
feed me love


Rozsunąć suwak, by
Zdjąć skafander ciała
Zapomnieć
Wejść w nowe życie
W zwiewnej sukience



Edytowane przez Phynn
Czas edycji: 2010-05-27 o 15:11
Phynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 15:31   #2418
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Jutrzejsze R (1500kcal )
I owsianka na mleku 0,5% (muszę je dokończyć): 3ł. płatków owsianych, 2ł. otr. pszenych, łyżka suszonej żurawiny, morela
rowerem do szkoły
II 2 kromki razowca z polędwicą, serem białym, pomidorem, pół ogórka zielonego ; małe jabłko i morela
III pasta: 85g tuńczyka wsw, jajko, pół og. kiszonego, łyżka jogo nat.
wf
rowerem do domu
IV filet z rybki, 70g makaronu razowego ; galaretka własnej roboty (3 torebki herbaty czarna porzeczka , wrzątek, żelatyna, słodzik)
V 200g serka homo z 20g orzechów arachidowych
VI jajecznica z 2 jaj na łyżeczce oliwy z pomidorem

Proszę o ocenę

Edytowane przez mircia14
Czas edycji: 2010-05-28 o 08:36
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 15:41   #2419
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
Jutrzejsze R (1500kcal )
I owsianka na mleku 0,5% (muszę je dokończyć): 3ł. płatków owsianych, 2ł. otr. pszenych, łyżka suszonej żurawiny, morela
rowerem do szkoły
II 2 kromki razowca z polędwicą, serem białym, pomidorem, pół ogórka zielonego ; jabłko
III pasta: 85g tuńczyka wsw, jajko, pół og. kiszonego, łyżka jogo nat.
rowerem do domu
ćwiczenia
IV filet z rybki, 70g makaronu razowego
V 200g serka homo z 20g orzechów arachidowych
VI jajecznica z 2 jaj na łyżeczce oliwy z pomidorem

Proszę o ocenę
Masz bardzo ładne jadło...urozmaicone, wszystko jest i nabiał i mięsko i rybki i warzywa i dobre węgle. Super.!!! Nie ma się do czego przyczepić. Tak trzymaj.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-27, 16:49   #2420
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Phynn Pokaż wiadomość
R ~~> U ( ciężko się przestawić.. )

I 1/2 buły ziarnistej z twarogiem wiejskim, łyżką dżemu porzeczkowego + kawa z mlekiem
II espressochoc ( z automatu na uczelni )
III kawałek arbuza
IV dwa naleśniki z serem i truskawkami

będzie:
V 1/2 buły ziarnistej z serem żółtym korniszonem i pomidorem
VI szklanka kefiru pitnego
Beznadzieja! Kawałek arbuza? Szklanka kefiru na kolację? 1/2 buły?
To się nie nadaje ani na R, ani na U, a już tym bardziej na P.
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 17:41   #2421
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Masz bardzo ładne jadło...urozmaicone, wszystko jest i nabiał i mięsko i rybki i warzywa i dobre węgle. Super.!!! Nie ma się do czego przyczepić. Tak trzymaj.
dziękuję
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 17:59   #2422
jenny1234
Wtajemniczenie
 
Avatar jenny1234
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu:)))))))))
Wiadomości: 2 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Sub.
__________________
Małżeństwo to diament szlifowany całe życie... 20.04.2013

Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Jestem przy Tobie od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko, a ja...
Twoja mama

12.09.2014
20.02.2017

czekamy.... 13.10.2021
jenny1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 18:36   #2423
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 440
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość
Beznadzieja! Kawałek arbuza? Szklanka kefiru na kolację? 1/2 buły?
To się nie nadaje ani na R, ani na U, a już tym bardziej na P.
mega rzeczowa opinia.
__________________
feed me love


Rozsunąć suwak, by
Zdjąć skafander ciała
Zapomnieć
Wejść w nowe życie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 18:44   #2424
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Phynn Pokaż wiadomość
mega rzeczowa opinia.
Ta opinia jest rzeczowa jeśli zna się zasady zdrowego odżywiania. owoc to nie jest posiłek. Twój jadłospis to zdecydowanie za mało na U.
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 18:45   #2425
iziuula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 70
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

kurcze właśnie oto chodzi... ja w niecały rok schudłam ponad 20kg... (wpadając w anoreksję) jem serio dużo... ale przed odchudzaniem mój jadłospis wyglądał tak
I. jedna dwie kanapki z masłem i np.szynką serem warzywami herbata z cukrem (praktycznie w biegu jadłam cokolwiek)
w szkole zato było tak-wielka bułka szkolna z znanym tu sosem "X" tzn.majonez i ketchap,ser żółty,szynka,warzywa,jaki ś sok,potem szłam na stołówkę gdzie był normalny obiad tzn.schabowiec z ziemniakami,makaron,kasza i gulasz, mieloniec-normalny obiad albo jak nie to 2talerze gęstej zupy z mięsem i ziemiakami/ryżem/kaszą i 3-4 kromy chleba, potem OBOWIĄZKOWO 3bit/snickers/princessa/7days-jakiś batonik albo cosik słodkiego
w domu jadłam normalny obiad-zawsze drugie danie czasem nawet jak w szkole był schabowiec i w domu też to jadłam z chęcią, potem np.co w piątek tak było że szłam do mojej przyjaciółki...i piekłyśmy pizze (z wszystkim co popadnie) byleby było dużo sera-i jadłyśmy na pół i cola albo sok czy coś,
potem w domu jadłam 3-4 czasem więc kanapek z ogromną ilością masła bo uwielbiałam i nieżałowałam sobie i puszkę np.makreli albo śledzi w sosie pom.
bywały dni że po kolacji popcorn albo coś-poprosu jadłam MASAKRYCZNIE DUŻO i trzymałam wage 60/172... i coś mi odbiło i zeszłam do 40
przez jakiś czas próbowałam nutri,ale wtedy tylko udawałam że chce przytyć... a teraz jak się zawzięłam to ale będę próbowała dziś też dałam se rade i napiszę potem i może coś mi doradzicie.
sorki za Ot
iziuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 18:51   #2426
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 440
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
Ta opinia jest rzeczowa jeśli zna się zasady zdrowego odżywiania. owoc to nie jest posiłek. Twój jadłospis to zdecydowanie za mało na U.
rozumiem, ale napisane to zostało w taki sposób, że się odechciewa..
popełniam błędy, bo tak jak zaznaczyłam na wstępie - niesamowicie trudne jest z przejście z R na U i bardzo możliwe, że sobie z tym nie radzę.
__________________
feed me love


Rozsunąć suwak, by
Zdjąć skafander ciała
Zapomnieć
Wejść w nowe życie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 18:59   #2427
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Phynn Pokaż wiadomość
rozumiem, ale napisane to zostało w taki sposób, że się odechciewa..
popełniam błędy, bo tak jak zaznaczyłam na wstępie - niesamowicie trudne jest z przejście z R na U i bardzo możliwe, że sobie z tym nie radzę.
Rozumiem, ale po prostu niektórzy tu są wyczuleni na jadłospisy oznaczone U, które zawierają ledwo 1000 kcal
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 19:10   #2428
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez iziuula Pokaż wiadomość
kurcze właśnie oto chodzi... ja w niecały rok schudłam ponad 20kg... (wpadając w anoreksję) jem serio dużo... ale przed odchudzaniem mój jadłospis wyglądał tak
I. jedna dwie kanapki z masłem i np.szynką serem warzywami herbata z cukrem (praktycznie w biegu jadłam cokolwiek)
w szkole zato było tak-wielka bułka szkolna z znanym tu sosem "X" -->to ja mu nadałam tę nazwę, ja ja ja!tzn.majonez i ketchap,ser żółty,szynka,warzywa,jaki ś sok,potem szłam na stołówkę gdzie był normalny obiad tzn.schabowiec z ziemniakami,makaron,kasza i gulasz, mieloniec-normalny obiad albo jak nie to 2talerze gęstej zupy z mięsem i ziemiakami/ryżem/kaszą i 3-4 kromy chleba, potem OBOWIĄZKOWO 3bit/snickers/princessa/7days-jakiś batonik albo cosik słodkiego
w domu jadłam normalny obiad-zawsze drugie danie czasem nawet jak w szkole był schabowiec i w domu też to jadłam z chęcią, potem np.co w piątek tak było że szłam do mojej przyjaciółki...i piekłyśmy pizze (z wszystkim co popadnie) byleby było dużo sera-i jadłyśmy na pół i cola albo sok czy coś,
potem w domu jadłam 3-4 czasem więc kanapek z ogromną ilością masła bo uwielbiałam i nieżałowałam sobie i puszkę np.makreli albo śledzi w sosie pom.
bywały dni że po kolacji popcorn albo coś-poprosu jadłam MASAKRYCZNIE DUŻO i trzymałam wage 60/172... i coś mi odbiło i zeszłam do 40
przez jakiś czas próbowałam nutri,ale wtedy tylko udawałam że chce przytyć... a teraz jak się zawzięłam to ale będę próbowała dziś też dałam se rade i napiszę potem i może coś mi doradzicie.
sorki za Ot
hmm...jakbym czytała o sobie
ale nie martw się-daj sobie czasu, pomyśl jak długo się chudnie. Tyć też się nie da z dnia na dzień
3mam kciukacze za skuteczne P

Cytat:
Napisane przez niqska Pokaż wiadomość
WOW nie wiem czy dałabym rade tyle zjeść, a też chcę przytyć

u mnie zazwyczaj wygląda to tak
śniadanko - dwie do trzech kanapek z masłem orzechowym i dżemem truskawkowym/ salami z keczupem lub pomidorkiem skoro chcesz przytyć to może jakiś jogo dodasz lub kakao? lub owocek
2 śniadanko- płatki na mleku plus jakiś banan tutaj możesz dorzucić orzeszki, migdały, pistacje, pestki, wiórki-nie będziesz się czuła ociężale, a podbijesz kalorie
obiad -piers z kurczaka brokuł plus dwa ziemniaczki/ryba surówka ziemniaczki/ sos pulpeciki ryż brązowy pierś smażona/panierowana? 2 ziemniaczki to mało...
przekąska- banan zamiast "przekąski" daj jakiś podw lub tak jak pisałam wyżej wcinaj orzeszki
kolacja - dwie do trzech kanapek z salami/ 3 jajka sadzone no tutaj dodaj jakieś warzywka

wypijam jakieś 4 herbaty czarne.

Czuje się dobrze nie ociężale. Chce przytyć, ale chyba okazało się, że moje normalne jedzenie (tak uważałam) to jest poniżej normy
nie no poniżej normy nie jest, nie panikujmy. zaopatrz się w jakieś nnkt żeby kalorie podbić
reszta jw

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
P - naturalnie za szczupła (ale bez problemów z @, zawsze wszystko jak w zegarku) (chcę przytyć jakieś 3kg, ale w łagodnym tempie)

wczorajszy :
1. śniadanie I : godz.10 4 kromy chleba wiejskiego z topionym serkiem i szczypiorkiem, później jogurt pitny z Milk Landu, herbata, ok, ale może położysz coś na te kanapeczki? ser/wędlinka + warzywka
2. śniadanie II : godz. 12 dwie wielkie drożdżówki z jabłkiem, podjadanie Cheeriosów (w sumie z pół paczki mleka nie mogę pić, mój organizm reaguje na nie trądzikiem) mleko nie to soczek
3. przed-obiadowo :13:30 zupka z tytki z Knorra, do tego dwie pajdy chleba z masłem ok
4. obiad I : ok. 15 : zupa jarzynowa (na serduszkach), bardzo dużo warzyw, dodatkowo śmietana 18%, 2 talerze (które w sumie bardzo ciężko przenieść bez wylewania po drodze) nice;]
5. obiad II : ok. 17 drugie danie : ziemniory, udo z kurczaka pieczone w folii bez tłuszczu (zdrowiej), surówka z kapusty, herbata mniammm
6. podwieczorek : lody, duża porcja z sosem malinowym było to koło 19. smakowicie
7. kolacja : 22:00, 3 kromy z serem żółtym, szynką i pomidorem.ok

w między czasie wypijam 1,5 l cisowianki
A i w ciągu dnia znikła w dziwny sposób cała tabliczka czekolady Milki... ciekawe kto ją zjadł

W sumie wiem czego brakuje w mojej diecie : m.in. owoców i soków owocowych, postaram się to zmienić i mam nadzieję, że mnie ładnie przypilnujecie
cieszę się, że wiesz czego brakuje
a może jakieś orzeszki/koktajle?


Moje coś:

I. Duża ciabatta-połowa z maselkiem, szynką i jajem + warzywka, połowa z masełkiem, serem, jajem + warzywka, herbata, 2 małe rogaliki jakieś

Praca:

II. Podłużna buła z ziarnami-masełko z prażoną cebulką, sałata, wędlina, ser topiony, warzywka, cappuccino

jakieś 2(?) cukierki, jabłko + sok owocowy, kilka(naście) paluszków

III. Ziemniaczki z koperkiem, rybka jakaś w cieście, mizeria i buraczki z papryką

IV. Danio ten większy + orzeszki + wkrojone kiwi

V. Właśnie jem: 2 kanapki-jedna z masełkiem, pasztetem i pomidorkiem, 2 z masełkiem, szynką i papryką marynowaną, 2 rogaliki jw

potem może wpadnie coś na filmie
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"

Edytowane przez kika171
Czas edycji: 2010-05-27 o 19:59
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 19:12   #2429
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Utrzymanie
  1. jajko na miękko, grahamka z serem homo,rzodkiewkami,pomidor em,cebulą,salami
  2. jabłko,3 kostki czekolady z orzechami
  3. barszcz Knorra
  4. zapiekanka: ziemniaki+ 3 kolorowe papryki+ cebula+ sos czosnkowy+ mozarella+ pieczarki, do tego 2 kromki razowca z polędwicą sopocką


i lampka czerwonego wina.
i ...ocenka jakaś???????????
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 19:14   #2430
RudaAga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 27
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Witam! Zarejestrowałam się tutaj dokładnie pare minut temu głównie po to by znaleść kogoś kto mógłby w miare racjonalnie ocenić mój codzienny jadłospis...
Zacznę od tego ,że przez ostatnie 2,5 miesiąca odchudzałam się dośc ostro ograniczjąc kalorie do 800kcal i duuużo ćwicząc (bieg i jazda na rowerze).. schudłam 12 kg.. teraz chciałabym zacząć już jeść normalnie i dlatego chcę przedstawić wam mój przykładowy jadłospis np z dzisiaj ;-)
Tak więc..

Śniadanie - jogurt koperkowo-ogórkowy (155kcal) + 2 kromeczki z chleba pełnoziarnistego z margaryna do smarowania
II Śniadania nie jem.. nie jestem głodna w szkole..
Obiad - Makaron z sosem pesto ( na necie znalazlam ,że ma on okolo 500 kcal, jednak ja nie dodaje do sosu ani orzechow, ani sera wiec liczyłam 400kcal za porcje tego makaronu z sosem)
Przekąska/podwieczorek - Princessa mleczna (268kcal) z reguły nie jem słodyczy ale dzisiaj nie modłam się opanować, + 1/2 paczki chrupek "Bingo" (takie orzechowe..)
Kolacja - 2 tosty z chleba pełnosiarnistego. Jeden z serkiem topionym, a drugi z keczupem.

Piję dużo herbaty, z reguły Rooibos ( nie wiem jak się to pisze :P ) lub zwyklą z cytryną, kawe bez cukru i wode mineralna gazowaną.
Chodzi mi głownie o to czy nie jest to za dużo kcal jak na UTRZYMANIE WAGI.. bardzo proszę o odpowiedź, z góry dziękuję i pozdrawiam! ;*
RudaAga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.