Szczurzy temat, szczury, szczur - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-15, 20:49   #2401
Ostrowczanka
Zakorzenienie
 
Avatar Ostrowczanka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 500
Dot.: Szczurzy temat

Ja używam trocinek, ale tylko Chipsi lub Vitakraft. Testowałam mnóstwo ściółek i ta jest najlepsza - miałam bawełnianą ściółkę, żwirki drewniane.
__________________
Męczymy się razem od....

Wszystko można, co nie można - byle z cicha, i z ostrożna.
Ostrowczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 20:58   #2402
20Agatka20
Rozeznanie
 
Avatar 20Agatka20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 911
Dot.: Szczurzy temat

No ja mam właśnie taki naturalny drewniany żwirek , weterynarz mi taki doradził , bo stwierdził , że Tini ma uczulenie na trociny muszę przyznać , że odkąd go używam to Tyśka się nie drapie
20Agatka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 21:08   #2403
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Szczurzy temat

Mam obecnie dla chomika coś genialnego, takie wydłużone trocinowe pałeczki. Mimo, że mam samca sporych gabarytów, po tygodniu niesprzątania w ogóle nie czuć przykrego zapachu w pokoju, a wcześniej już po 1 nocy czuć było futrzaka... Nie drapie się, nie przylepiają się jak zwykłe troty. Rewelka
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 20:23   #2404
mariposita90
Raczkowanie
 
Avatar mariposita90
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 180
Dot.: Szczurzy temat

Wracając do przykrego zapachu domku moich laleczek - zniknął, aaale! Mija drugi dzień, a ja już coś czuję... Więc będę musiała wykombinować sama jakiś odpowiedni domek.
Co do ściółki - generalnie używam trocin, ale wymieniam je już po 4 dniach. Do domku wkładam sianko, żeby im było miło stosowałam żwirek; takie właśnie drewniane, podłużne pałeczki, ale u mnie efekt był taki sam jak po trocinach. Ostatnio zamówiłam sobie granulat, który miał neutralizować przykry zapach - myślę, że jest to najlepsze, ale niewydajne do tego nie mogę kupić go w zoologicznym, w moim miasteczku, ponieważ pan nie posiada takich "specyjałów" i trzeba po kilku dniach samodzielnie wyciągać większe odchody z klatki, co niekoniecznie mi się spodobało
mariposita90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 22:05   #2405
babeczka83
Raczkowanie
 
Avatar babeczka83
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 220
Dot.: Szczurzy temat

A jak przesiewacie te trocinowe pałeczki, żwirek drewniany? Niedawno kupiłam to pierwszy raz, bo szczurasy są uczulone na trociny. Zauważyłam, że te zasikane pałeczki się rozpadają w proszek (gdy szczurcia przekopuje swój ogródek ). Reszta pałeczek jest czysta i świerza, nie licząc bobków między nimi
Przesiewacie to, żeby pozbyć się proszku i kup i wykorzystujecie te z odzysku? Sprawdzałam je na dotyk i węch i niczym się nie różnią od tych nowiutkich
Może nadała by się do tego taka łopatka z przerwami, jak dla kota do kuwety?
Ciekawa jestem jak to u Was wygląda.
babeczka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 16:28   #2406
mariposita90
Raczkowanie
 
Avatar mariposita90
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 180
Dot.: Szczurzy temat

Nie wiem, w sumie można by spróbować, ja nigdy nie przesiewałam.
P.S. Dziewczyny! Nie śpijcie! Piszcie co tam u Waszych łobuziaków!
mariposita90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 15:54   #2407
Kiciucha
Raczkowanie
 
Avatar Kiciucha
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 40
Dot.: Szczurzy temat

dawno mnie tu nie było i kolejne szczurze cudeńka się przyłączyły

Miałam kiepskie święta, w nocy przed pierwszym dniem Świąt pożegnałam swoją najstarszą szczurzyczkę ;(
Od paru tygodni zdarzały się jej ataki duszności. Przez dwa tygodnie dostawała leki na serce, ale w końcu organizm nie wytrzymał. Dostała kolejnego ataku i nawet po dwóch dawkach sterydów nic się nie poprawiało i w końcu serduszko nie wytrzymało ;( Bardzo za nią tęsknimy ( ja i mój TŻ). Była naszym pierwszym szczurkiem (i też pierwszym futrzakiem w życiu - oboje mamy alergię na sierść). Częściej przychodziła bawić się z nami niż z innymi szczurciami. Pilnowała zawsze porządku w klatce. Mam nadzieję, że rzeczywiście jest tam miejsce gdzie te maleńkie duszyczki odpoczywają i się już tak nie męczą.

Co do wątku trocinkowego... osobiście używam i żwirku i trocinek. Na szczęście żadna nie ma alergii na nie. Kupuję żwirek dla kota, wcale jakiś drogi ale pochłania wilgoś i zapachy. Przykrywam go warstwą trocinek by było po nim przyjemniej chodzić i grzebać. Jak się w kuwecie robi trochę dużo bobków to dziewczyny same sobie je przekopują na jedną stronę. Więc jak pojawia się kopczyk wiadomo by im wymienić
Domki robie ciurkom z różnych pudełek. Mają niezła frajdę z dewastowania ich. Najbardziej i tak lubią spać w gniadach przez siebie zrobionych z papierków i ścinek. Zwykle w klatce sa dwa takie posłania: na dole w czystym kącie kuwety i na najwyższym pięterku w pudełku. Regularnie mam też robioną kolekcję ścinek różnorakich za łóżkiem wraz z drobnymi zapasami jedzenia, taka przechodnia sypialnia.
Kiciucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-21, 20:44   #2408
20Agatka20
Rozeznanie
 
Avatar 20Agatka20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 911
Dot.: Szczurzy temat

Kiciucha mam to samo jeżeli chodzi o sypialnię za łóżkiem , tylko to nie koniec atrakcji bo w łóżku mam spiżarnię i to nieźle wyposażoną , ile razy bym nie sprzątała i tak co chwila Tyśka dostarcza tam nowe zapasy
20Agatka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 15:42   #2409
Cannabis84
Rozeznanie
 
Avatar Cannabis84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 692
GG do Cannabis84
Dot.: Szczurzy temat

Cześć dziewczyny. Przyłączam się do grona posiadaczek szczurków. Bardzo fajny wątek i postaram się w miarę możliwości przeczytać cały, bo się wciągnęłam Widzę, że ekspertki z Was i już dziś mimo, że przeczytałam dosłownie kilka stron dużo się dowiedziałam nowego.

Mam więc do Was pytanie- otóż czy Wasze zwierzaczki wydają jakieś dźwięki? Bo mój Zenek ostatnio jakoś dziwnie jakby "mruczy", no nie wiem jak to nazwać. W każdym bądź razie dzwięki te zaczynają mnie denerwować, zwłaszcza w nocy, kiedy jest cisza to się niesie po całym pokoju. Niepokoić mnie to zaczyna czy on aby nie jest jakiś chory. Radziłam się ostatnio znajomej, która pracuje w sklepie zoologicznym i ona twierdzi, że to normalne. Ale on wczesniej tak nie robił. Zadnych innych niepokojących objawów nie widzę. Jak jest z tym u Was?
__________________
Dancing in the moonlight, waiting for the sunrise....
Cannabis84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 15:46   #2410
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Szczurzy temat

Witaj i dawaj zdjęcia Zenka

Moja nie wydaje za bardzo dźwięków. Jak jej się coś nie spodoba, np. przeszkodzi się jej w jedzeniu, to wydaje krótki, głośny pisk. No i jak ja to mówię "szysza" czyli zgrzyta zębami, zwykle jak się niecierpliwi, jakby mówiła "no czego ty ode mnie chcesz, zostaw mnie w spokoju"
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 15:59   #2411
Ostrowczanka
Zakorzenienie
 
Avatar Ostrowczanka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 500
Dot.: Szczurzy temat

Mruczenie wydaje mi się być niepokojące. Ja dla spokoju poszłabym do weta - szczurki bardzo łatwo zapadają na choroby układu oddechowego.
__________________
Męczymy się razem od....

Wszystko można, co nie można - byle z cicha, i z ostrożna.
Ostrowczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-22, 16:12   #2412
Cannabis84
Rozeznanie
 
Avatar Cannabis84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 692
GG do Cannabis84
Dot.: Szczurzy temat

Cytat:
Napisane przez Ostrowczanka Pokaż wiadomość
Mruczenie wydaje mi się być niepokojące. Ja dla spokoju poszłabym do weta - szczurki bardzo łatwo zapadają na choroby układu oddechowego.
Chyba tak zrobię, bo może on biedak faktycznie się męczy.
Ostrowczanka a gdzie dobrego weterynarza w Lublinie znajdę? Bo pani dr do której chodzę zajmuje się tylko psami i kotami.

Zdjęcia wkleję jak tylko uda mi się zrobić. Bo jak do tej pory nie mogę sobie z nim poradzić, jest tak ruchliwy, że zawsze uchwycę tylko zadek albo ogonek. Nie mam sumienia go męczyć sesjami. Muszę go czymś zająć i wtedy sprubuję.
__________________
Dancing in the moonlight, waiting for the sunrise....
Cannabis84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 16:15   #2413
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Szczurzy temat

A jesteś pewna że to on mruczy (w sensie, czy dźwięk wydobywa się z niego ), może coś gryzie albo żuje i to tak brzmi?
A do zdjęcia zająć go przysmakiem jakimś
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild

Edytowane przez marchewkowe pole
Czas edycji: 2009-04-22 o 16:17
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 16:33   #2414
Ostrowczanka
Zakorzenienie
 
Avatar Ostrowczanka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 500
Dot.: Szczurzy temat

Polecić mogę dwie panie weterynarz i jednego pana weta, do którego chodzi zaszczurzona koleżanka.
Jedną z pań z własnego doświadczenia mogę polecić bardziej, drugą mniej - sama wybierzesz, które ci podpasuje. Pana weterynarza nie znam osobiście, ale koleżanka jest zadowolona.
Najlepsza moim zdaniem w Lublinie jest pani dr Nowakiewicz. Przyjmuje w lecznicy Azorek (Bolesława Śmiałego 14,tel. 524 09 03). Przyjmuje z tego co pamiętam w środy i czwartki, ale warto zadzwonić i upewnić się, bo pozostali weterynarze w Azorku na szczurkach znają się o tyle, o ile.
Druga to pani dr Jurczuk. Przyjmuje w Centrum Małych Zwierząt na ul. Stefczyka ( tel. (0-81) 740 75 75
(0-81) 740 42 77) trzeba dzwonić i pytac się o konkretne godziny. Pani dr Jurczuk zdecydowanie więcej liczy sobie za wizytę niż w Azorku, ale jako chirurga (usuwanie guza, kastracja) poleciłabym ją (dr Nowakiewicz nie operuje).
Trzeci to pan dr Nogal, który przyjmuje w gabinecie Kaman, na ul. Mickiewicza 67,( tel. (81) 7440174).
__________________
Męczymy się razem od....

Wszystko można, co nie można - byle z cicha, i z ostrożna.
Ostrowczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 16:53   #2415
Cannabis84
Rozeznanie
 
Avatar Cannabis84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 692
GG do Cannabis84
Dot.: Szczurzy temat

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
A jesteś pewna że to on mruczy (w sensie, czy dźwięk wydobywa się z niego ), może coś gryzie albo żuje i to tak brzmi?
A do zdjęcia zająć go przysmakiem jakimś
Jestem pewna, że to dźwięk wydobywający się z niego Ale to nie jest takie mruczenie typowe jak u kota np, bardziej jakby gruchanie. No trudno mi to jakoś bardziej obrazowo wyjaśnić.

Ostrowczanka dzięki za namiary. Napewno skorzystam. Gdybyś jeszcze mogła mi napisać ile tak mniej więcej kosztuje wizyta byłabym wdzięczna, bo nie mam pojęcia zielonego jak to wygląda cenowo.

Mam nadzieję, że z takim małym stworkiem nie będzie problemu, jak to ostatnio miałam z psem. Aż wstyd mi było za takiego rozpieszczonego łobuza.
__________________
Dancing in the moonlight, waiting for the sunrise....
Cannabis84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 17:40   #2416
Ostrowczanka
Zakorzenienie
 
Avatar Ostrowczanka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 500
Dot.: Szczurzy temat

U dr Nowakiewicz wizyta ok. 10-25 zł - zależy czy będą podawane leki i jakie. U dr Jurczuk ok. 2 x tyle. U dr Nogala nie wiem, ale podejrzewam, że bliżej tej pierwszej ceny niż tej drugiej.
Gruchanie to dość typowy objaw choroby.
__________________
Męczymy się razem od....

Wszystko można, co nie można - byle z cicha, i z ostrożna.
Ostrowczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 21:07   #2417
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Szczurzy temat

Nie wpadłam nigdy na pomysł przesiewania ściółki...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 21:51   #2418
Cannabis84
Rozeznanie
 
Avatar Cannabis84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 692
GG do Cannabis84
Dot.: Szczurzy temat

Cytat:
Napisane przez Ostrowczanka Pokaż wiadomość
U dr Nowakiewicz wizyta ok. 10-25 zł - zależy czy będą podawane leki i jakie. U dr Jurczuk ok. 2 x tyle. U dr Nogala nie wiem, ale podejrzewam, że bliżej tej pierwszej ceny niż tej drugiej.
Gruchanie to dość typowy objaw choroby.
Szczerze mówiąc myślałam, że ceny są duuużo wyższe.
Oby nie było mu nic poważnego.
Ostrowczanka bardzo dziekuję.
__________________
Dancing in the moonlight, waiting for the sunrise....
Cannabis84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 07:35   #2419
Ostrowczanka
Zakorzenienie
 
Avatar Ostrowczanka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 500
Dot.: Szczurzy temat

Nie ma za co, polecam się na przyszłość. W Lublinie działa prężnie dom tymczasowy (czyli przechowujący szczurki do adopcji z różnych akcji) zapewniający adopcje, więc jeśli chciałabyś zaadoptować swojemu Zenonowi towarzysza (co, nie będę ukrywać jest wskazane - bo szczur samotny jest nieszczęśliwy, nawet jeśli zapewniasz mu świetną opiekę i dużo rozrywek) to kontaktuj się ze mną, a ja pokieruję Cię gdzie trzeba .
__________________
Męczymy się razem od....

Wszystko można, co nie można - byle z cicha, i z ostrożna.
Ostrowczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 08:28   #2420
mariposita90
Raczkowanie
 
Avatar mariposita90
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 180
Dot.: Szczurzy temat

Witam
Znalazłam w końcu rozwiązanie dla domku, dla dwóch szczurków
Otóż, w sklepach posiadają coś takiego jak pojemniki na śrubki czy inne takie sprawy, tylko, że większe. I oto nabyłam takowy plastikowy pojemnik, odwróciłam go do góry nogami i nawet nie musiałam robić wejścia, bo jest on już automatycznie zrobiony lepiej pokazać, niż opisywać to w nieskończoność...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DOMEK1.jpg (92,6 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DOMEK2.jpg (67,5 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DOMEK3.jpg (73,3 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DOMEK4.jpg (75,5 KB, 21 załadowań)
mariposita90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 09:14   #2421
Ostrowczanka
Zakorzenienie
 
Avatar Ostrowczanka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 500
Dot.: Szczurzy temat

Domek bardzo przyjemny, ale klateczka za mała.
__________________
Męczymy się razem od....

Wszystko można, co nie można - byle z cicha, i z ostrożna.
Ostrowczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 09:31   #2422
mariposita90
Raczkowanie
 
Avatar mariposita90
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 180
Dot.: Szczurzy temat

Wiem, wiem, niedługo mam zamiar kupić taką 'duuużą, duuużą, duuużą'
mariposita90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 09:47   #2423
Ostrowczanka
Zakorzenienie
 
Avatar Ostrowczanka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 500
Dot.: Szczurzy temat

Cytat:
Napisane przez mariposita90 Pokaż wiadomość
Wiem, wiem, niedługo mam zamiar kupić taką 'duuużą, duuużą, duuużą'
Ja też, ale na razie fundusze nie pozwalają.
Marzy mi się taka: http://allegro.pl/item616721571_woli...la_ptakow.html
__________________
Męczymy się razem od....

Wszystko można, co nie można - byle z cicha, i z ostrożna.
Ostrowczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 12:01   #2424
20Agatka20
Rozeznanie
 
Avatar 20Agatka20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 911
Dot.: Szczurzy temat

Cześć dziewuszki
Ostrowczanka fajna ta woliera , ale przypadkiem nie dla ptaków
Ja mam takie pytanie odnośnie koleżanki dla Martini bo chciałam kupić jej towarzyszkę ale w sklepie powiedzieli , że to nie jest dobry pomysł i się może źle skończyć bo nie są z tego samego miotu i w zasadzie na pewno nie przypadną sobie do gustu więc już sama nie wiem Tyśka nie wygląda jakby było jej źle z tym , że jest sama ,poza tym codziennie ma kontakt ze mną i z innymi członkami rodziny , poświęcamy jej dużo czasu , staramy się wymyślać jej jakieś zajęcia , zdarza się , że ganiamy się po pokoju jak nienormalne myślę , że jest jej z nami bardzo dobrze
20Agatka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 12:09   #2425
Ostrowczanka
Zakorzenienie
 
Avatar Ostrowczanka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 500
Dot.: Szczurzy temat

Eh, tak naprawdę nie jesteś w stanie do końca zrozumieć zwierzaka - wiadomo, że kieruje nimi instynkt a szczury są zwierzętami stadnymi. Od kiedy zobaczyłam jak moje szczurki się przytulają, iskają, bawią to nie zdecyduję się na pewno na trzymanie jednego.
20Agatka20 - miałam 4 szczurki (jedna już nie żyje). Każda była z innego miotu, w innym wieku, miała inne usposobienie. Jeżeli zapoznasz je ze sobą umiejętnie, to na 99% polubią się. I mała prośba - zapraszam na forum (www.szczury.org, www.sps.lh.pl, http://forum.szczury.biz/ -> do wyboru). Tam znajdziesz szczurki, które możesz adoptować, po co brać ze sklepu? Na forum również doświadczeni ludzie opisują jak łączyć ze sobą szczuraki, odpowiadają na pytania, udzielają rad - naprawdę warto zajrzeć!
Szczurki wraz ze "szczurniętymi" przemierzają całą Polskę, więc i transport nie jest problemem (choć czasem trzeba chwilę poczekać) - ja mam szczurki z Trójmiasta, Poznania.

Co do woliery - jest dla ptaków, ale po odpowiednim zaadaptowaniu będzie idealna dla szczurków (pięterka, drabinki).
__________________
Męczymy się razem od....

Wszystko można, co nie można - byle z cicha, i z ostrożna.

Edytowane przez Ostrowczanka
Czas edycji: 2009-04-23 o 14:30 Powód: babol ort.
Ostrowczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 14:11   #2426
mariposita90
Raczkowanie
 
Avatar mariposita90
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 180
Dot.: Szczurzy temat

Zgadzam się, szczurki dosyć szybko się do siebie przyzwyczajają, są zwierzątkami przyjacielskimi, także nie ma problemu
mariposita90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 16:41   #2427
Cannabis84
Rozeznanie
 
Avatar Cannabis84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 692
GG do Cannabis84
Dot.: Szczurzy temat

Kurcze dlaczego ja wcześniej nie znalazłam tego wątku. Taka skarbnica wiedzy.

Ostrowczanka bardzo chętnie adoptuję towarzysza Zenkowi. Tylko najpierw musze zakupić większą klatkę, ale narazie muszę poczekać na podbudowanie budżetu Kurcze te klatki są strasznie drogie! Wogóle to ja nie zdawałam sobie sprawy, że on jest taki samotny. Nikt w sklepie mi nie powiedział, że one muszą żyć stadnie. Już nigdy nie kupię zwierzaka w podrzędnym sklepie zoo. Zrobili mnie w balona też z fretką. Dlatego chętnie skorzystam z adopcji. No i będę buszować po innych forach, żeby dowiedzieć się jak je zaprzyjaźnić.
__________________
Dancing in the moonlight, waiting for the sunrise....
Cannabis84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 16:57   #2428
Ostrowczanka
Zakorzenienie
 
Avatar Ostrowczanka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 500
Dot.: Szczurzy temat

Jeśli chodzi o klatki to polecam Allegro. Można tam dostać klatkę w rozsądnej cenie (szczególnie używaną) trzeba tylko trochę poszperać. W sklepach mają narzut rzedu 50-150 % . A ze sklepami to tak jest - nie musisz znać się na zwierzętach, żeby u nich pracować (a szkoda!) a nadzór weterynarzy zawsze jest jedynie iluzoryczny.
__________________
Męczymy się razem od....

Wszystko można, co nie można - byle z cicha, i z ostrożna.
Ostrowczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 17:01   #2429
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Szczurzy temat

Cytat:
Napisane przez Cannabis84 Pokaż wiadomość
Kurcze dlaczego ja wcześniej nie znalazłam tego wątku. Taka skarbnica wiedzy.

Ostrowczanka bardzo chętnie adoptuję towarzysza Zenkowi. Tylko najpierw musze zakupić większą klatkę, ale narazie muszę poczekać na podbudowanie budżetu Kurcze te klatki są strasznie drogie! Wogóle to ja nie zdawałam sobie sprawy, że on jest taki samotny. Nikt w sklepie mi nie powiedział, że one muszą żyć stadnie. Już nigdy nie kupię zwierzaka w podrzędnym sklepie zoo. Zrobili mnie w balona też z fretką. Dlatego chętnie skorzystam z adopcji. No i będę buszować po innych forach, żeby dowiedzieć się jak je zaprzyjaźnić.
tanio można kupić używaną klatkę na allegro
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 21:52   #2430
Cannabis84
Rozeznanie
 
Avatar Cannabis84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 692
GG do Cannabis84
Dot.: Szczurzy temat

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
tanio można kupić używaną klatkę na allegro

Właśnie buszuje po allegro. Ceny tam są faktycznie bardzo atrakcyjne. I pomyśleć jaką wille miałabym za pieniądze wydane w sklepie na takie badziewie. Eh, zdenerwowałam się
__________________
Dancing in the moonlight, waiting for the sunrise....
Cannabis84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-23 21:00:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.