Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-15, 16:09   #2431
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Oswajanie papużki...

Cytat:
Napisane przez xKlaudja Pokaż wiadomość
To ja miałam najpierw papugę a dwa dni pozniej klatkę
no ja bym nie ryzykowała w ten sposób głównie dlatego, że nie mam moskitier i chyba bym się udusiła w mieszkaniu a poza tym klatka to jest azyl papugi
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 22:32   #2432
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Oswajanie papużki...

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no ja bym nie ryzykowała w ten sposób głównie dlatego, że nie mam moskitier i chyba bym się udusiła w mieszkaniu a poza tym klatka to jest azyl papugi

Papugę tż kupił spontanicznie i akurat nie dało rady klatki kupic nigdzie, był to jakos nowy rok i dlatego. Drugi raz tez bym tak nie zrobiła, ale papużka upatrzyła sobie szafę do siedzenia i było jej w miarę dobrze chyba, tylko musiałam z nią siedzieć cały czas jak klatka została kupiona to była ulga
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 11:02   #2433
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Oswajanie papużki...

Cytat:
Napisane przez xKlaudja Pokaż wiadomość
Papugę tż kupił spontanicznie i akurat nie dało rady klatki kupic nigdzie, był to jakos nowy rok i dlatego. Drugi raz tez bym tak nie zrobiła, ale papużka upatrzyła sobie szafę do siedzenia i było jej w miarę dobrze chyba, tylko musiałam z nią siedzieć cały czas jak klatka została kupiona to była ulga
My też spontanicznie kupiliśmy ale mieliśmy klatkę po chomiku, który się przeprowadził do wielkiej samli
Później wyrwaliśmy na olx klatkę za 50 zł tak wielką, że ludzie w takich mają nimfy i to po kilka sztuk a nasz ma z niej po prostu willę
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 19:42   #2434
Siasia1988
Raczkowanie
 
Avatar Siasia1988
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 48
GG do Siasia1988
Dot.: Oswajanie papużki...

Masz Tosiek jest taki mądry. Trzeci dzień na wolności i już spokojnie je nam z reki i daje sie włożyć na patyczku do klatki
Siasia1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 20:07   #2435
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Oswajanie papużki...

Cytat:
Napisane przez Siasia1988 Pokaż wiadomość
Masz Tosiek jest taki mądry. Trzeci dzień na wolności i już spokojnie je nam z reki i daje sie włożyć na patyczku do klatki
mój nigdy nie jadł i nigdy jadł z ręki nie będzie więc zazdroszczę po prostu chyba mojemu ktoś coś zrobił jak był mały bo się strasznie boi rąk.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 08:03   #2436
Siasia1988
Raczkowanie
 
Avatar Siasia1988
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 48
GG do Siasia1988
Aleksandretta

Witam. Od miesiąca mam około pół roczna aleksandrette. Wszystko było całkiem nie źle. Na noc na patyku dała się włożyć do klatki wchodziła do niej jeść. Aż któregoś dnia gdy jadła w klatce zamknęłam ja bo musiałam wyjść. Teraz jest ciągle wypuszczona niewchodzi do klatki jak jest ktoś w domu :| noc spędzala na klatce jeszcze teraz się czegoś wystraszyła i woli spać na karniszu. Chyba lepiej było jak była wkladana do klatki a teraz czuję że zrobiliśmy krok w tył. Niewiem jak z nią postępować. Nie karmić poza klatka tylko wtedy jak ja oswoić..
Siasia1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 20:15   #2437
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Aleksandretta

Cytat:
Napisane przez Siasia1988 Pokaż wiadomość
Witam. Od miesiąca mam około pół roczna aleksandrette. Wszystko było całkiem nie źle. Na noc na patyku dała się włożyć do klatki wchodziła do niej jeść. Aż któregoś dnia gdy jadła w klatce zamknęłam ja bo musiałam wyjść. Teraz jest ciągle wypuszczona niewchodzi do klatki jak jest ktoś w domu :| noc spędzala na klatce jeszcze teraz się czegoś wystraszyła i woli spać na karniszu. Chyba lepiej było jak była wkladana do klatki a teraz czuję że zrobiliśmy krok w tył. Niewiem jak z nią postępować. Nie karmić poza klatka tylko wtedy jak ja oswoić..
nie karmi się ptaka poza klatką jak nie wchodzi sam do klatki to był błąd numer jeden. po co ma wchodzić do klatki skoro je na zewnątrz a jeszcze zamykają w klatce?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-13, 20:00   #2438
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Aleksandretta

Cytat:
Napisane przez Siasia1988 Pokaż wiadomość
Witam. Od miesiąca mam około pół roczna aleksandrette. Wszystko było całkiem nie źle. Na noc na patyku dała się włożyć do klatki wchodziła do niej jeść. Aż któregoś dnia gdy jadła w klatce zamknęłam ja bo musiałam wyjść. Teraz jest ciągle wypuszczona niewchodzi do klatki jak jest ktoś w domu :| noc spędzala na klatce jeszcze teraz się czegoś wystraszyła i woli spać na karniszu. Chyba lepiej było jak była wkladana do klatki a teraz czuję że zrobiliśmy krok w tył. Niewiem jak z nią postępować. Nie karmić poza klatka tylko wtedy jak ja oswoić..
Mam 2 aleksandretty . Papugi są bardzo mądre i szybko się uczą, więc bądź cierpliwa i ucz wchodzenia na komendę. Moje papugi , a mam 23 , jak chcę je wypuścić do woliery zewnętrznej, każę im wejść do przenośnej woliery , mówiąc: "Do klatki! Idziemy na dwór. " Wchodzi każda jedna, nawet nówki łapią za pierwszym razem

Ostatnio samiec konury wszedł na moje prośby do transporterka

Jak napisała pffe , nie dawaj jej jeść na zewnątrz. Jak chcesz, żeby weszła, powtarzaj ciągle jakieś hasło, możesz delikatnie nakierunkować papugę w jej stronę.

Jak np. aleksy nie wiedza jak wejść, to mówię: na dół zejdź, powoli , na dół - i to też rozumieją.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 08:45   #2439
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Aleksandretta

Moja też rozumie jak do niej mówię "do klatki!" i przy tym klaszczę. Tak ją nauczyliśmy. Moja jest falista ale załapała o co chodzi po jakimś tygodniu a jak zaczęła się buntować i np. siadał na drzwiczkach klatki i jak ja do zamknięcia to on uciekał to doszło :do klatki! ale już!!!" i od razu wchodzi, bez klaskania bo wie, że to już nie przelewki
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 11:53   #2440
ninfomane
Raczkowanie
 
Avatar ninfomane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 339
Dot.: Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY

Witam wszystkich
Mam problem, a w zasadzie szukam osoby w podobnej sytuacji, która mogłaby mnie nieco uspokoić. Otóż mój TZ ma 12 letnią papugę szarą afrykanską, strasznie rozgadana, ogólnie cudo. Problem w tym, że jak TZ nie ma w domu, to nie da się nad nim zapanować, potrafi wydawać najbardziej irytujące dźwięki na świecie, które są naprawdę głośne. jedyne co jest w stanie go uciszyć to zasłonięcie rolet w "jego pokoju" (salonie połączonym z kuchnią), co raczej nie jest żadnym wyjściem, bo szkoda, żeby się męczył całymi dniami.
Do czego zmierzam : jestem w 30 tygodniu ciąży, we wrześniu pojawi się córa i strasznie się boję, że papuga będzie budziła małą (jest NAPRAWDĘ głośny). Nie wyobrażam sobie unikania spędzania czasu z małą w salonie... TZ mówi, że papug boi się dzieci i będzie cicho, ale czarno to widzę. ...
Czy któraś z was była w podobnej sytuacji i może podzielić się doświadczeniami?
Pozdrawiam
ninfomane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 19:52   #2441
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ninfomane Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Mam problem, a w zasadzie szukam osoby w podobnej sytuacji, która mogłaby mnie nieco uspokoić. Otóż mój TZ ma 12 letnią papugę szarą afrykanską, strasznie rozgadana, ogólnie cudo. Problem w tym, że jak TZ nie ma w domu, to nie da się nad nim zapanować, potrafi wydawać najbardziej irytujące dźwięki na świecie, które są naprawdę głośne. jedyne co jest w stanie go uciszyć to zasłonięcie rolet w "jego pokoju" (salonie połączonym z kuchnią), co raczej nie jest żadnym wyjściem, bo szkoda, żeby się męczył całymi dniami.
Do czego zmierzam : jestem w 30 tygodniu ciąży, we wrześniu pojawi się córa i strasznie się boję, że papuga będzie budziła małą (jest NAPRAWDĘ głośny). Nie wyobrażam sobie unikania spędzania czasu z małą w salonie... TZ mówi, że papug boi się dzieci i będzie cicho, ale czarno to widzę. ...
Czy któraś z was była w podobnej sytuacji i może podzielić się doświadczeniami?
Pozdrawiam
Mój papug ma w nosie kto jest w pomieszczeniu, zawsze gada. A już jak był u nas młody (5-latek) to jeszcze bardziej nawijała. Nie rozumiem dlaczego miałabyś unikać towarzystwa papugi jak będzie małe dziecko? Jeszcze się zdziwisz jak będą ze sobą gaworzyć
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-14, 20:29   #2442
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Oswajanie papużki...

Moja african grey tez przy mnie niezbyt grzeczna, a tż sie słucha..
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 21:02   #2443
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Oswajanie papużki...

Cytat:
Napisane przez xKlaudja Pokaż wiadomość
Moja african grey tez przy mnie niezbyt grzeczna, a tż sie słucha..
Moja ma to samo. Jak ja jestem w domu to wydziera się żeby go wypuścić a przy TŻ cisza i czeka cierpliwie za to jak trzeba go do klatki zagnać to mnie bardziej słucha.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 14:12   #2444
ninfomane
Raczkowanie
 
Avatar ninfomane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 339
Dot.: Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Mój papug ma w nosie kto jest w pomieszczeniu, zawsze gada. A już jak był u nas młody (5-latek) to jeszcze bardziej nawijała. Nie rozumiem dlaczego miałabyś unikać towarzystwa papugi jak będzie małe dziecko? Jeszcze się zdziwisz jak będą ze sobą gaworzyć
Bardziej chodziło mi o to, że dziecko się może budzić, jak papug sobie uwidzi udawanie syreny policyjnej albo mikrofalówki, nie mówiąc o innych przyjemnych inaczej piskach.
Sądzicie, że noworodek się przyzwyczai to tego?
ninfomane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 20:05   #2445
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ninfomane Pokaż wiadomość
Bardziej chodziło mi o to, że dziecko się może budzić, jak papug sobie uwidzi udawanie syreny policyjnej albo mikrofalówki, nie mówiąc o innych przyjemnych inaczej piskach.
Sądzicie, że noworodek się przyzwyczai to tego?
Przyzwyczai się, spokojnie. Najwyżej na czas drzemek malucha będziesz przykrywać papugę, przecież dziecko nie będzie spało cały dzień, wszystko można pogodzić
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 17:51   #2446
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ninfomane Pokaż wiadomość
Bardziej chodziło mi o to, że dziecko się może budzić, jak papug sobie uwidzi udawanie syreny policyjnej albo mikrofalówki, nie mówiąc o innych przyjemnych inaczej piskach.
Sądzicie, że noworodek się przyzwyczai to tego?
Pewnie, że się przyzwyczai. Taka rada z doświadczenia znajomych: podczas popołudniowej drzemki dziecka nie miejcie mega ciszy, później będziecie mieli z dzieckiem problem .

Dzieci moich kuzynek zasypiają wszędzie i w hałasie. Nie ma problemu, że nie zaśnie, bo głośno.

Sama miałam ten problem, bardzo długo, bo dopóki nie poszłam do pracy. Po pracy jestem zmęczona to szybko zasypiam, a tak męczyłam się, jak sąsiedzi robili grilla , a rano chodziłam jak zombie


A próbowałaś jakoś uspokajać papugę? Np. wydając podobne dźwięki ? Jak moje czasem bardzo krzyczały, to też krzyczałam i robiła się cisza W umiarkowanym stopniu, ale znośnym dla ucha

Papugi są bardzo mądre i dużo rozumieją - choć czasem udają nieogarnięte
Może jakbyś płakała, jak papuga krzyczy albo mówiła szeptem to pomoże? Oczywiście ważna tu jest cierpliwość.


Przyzwyczajaj papugę do dziecka pokazując jej np. w internecie niemowlęta i pokazując na brzuch, że też niedługo takie będzie. Puszczaj głośno płaczące niemowlęta itp. Dla papugi pojawienie się dziecka może być dużym stresem. Dodatkowo może wzbudzić zazdrość w relacji dziecko-ojciec.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 23:47   #2447
ninfomane
Raczkowanie
 
Avatar ninfomane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 339
Dot.: Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY

Na tą małą cholerę nic nie działa, tylko TZ jest w stanie nad nim zapanować, mnie ma tak głęboko w kloace, że mu chyba górą wychodzę :P
Juz widzę, jak go uspokajam udając ambulans

Dzięki dziewczyny za rady, trochę się uspokoiłam, choć wizja niemowlaka z kolkami i dokładającej swoje wrzaski papugi mnie dalej przeraża
ninfomane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 08:35   #2448
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ninfomane Pokaż wiadomość
Na tą małą cholerę nic nie działa, tylko TZ jest w stanie nad nim zapanować, mnie ma tak głęboko w kloace, że mu chyba górą wychodzę :P
Juz widzę, jak go uspokajam udając ambulans

Dzięki dziewczyny za rady, trochę się uspokoiłam, choć wizja niemowlaka z kolkami i dokładającej swoje wrzaski papugi mnie dalej przeraża
Czy jesteś dla niej niżej w hierarchii. Tylko pytanie dlaczego. Powinna Cię tak samo szanować jak TŻ i może powinniście razem pomyśleć jak do tego dojść, może on powinien na niej jakoś wymusić posłuszeństwo także u Ciebie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 21:36   #2449
201707171403
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 179
Dot.: Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY

Potrzebuję porady. Mam samca papużki falistej, jest w wieku ok.4 miesięcy. Jest u mnie od ponad miesiąca. Chcę dokupić mu towarzystwo. Czy mogę kupić drugiego samczyka, czy koniecznie musi być samica. Boję się, że się nie zaakceptują. Której płci łatwiej przychodzi zapoznać się i akceptować? Czy może płeć nie ma tu znaczenia?
201707171403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-14, 08:10   #2450
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Courtney_ Pokaż wiadomość
Potrzebuję porady. Mam samca papużki falistej, jest w wieku ok.4 miesięcy. Jest u mnie od ponad miesiąca. Chcę dokupić mu towarzystwo. Czy mogę kupić drugiego samczyka, czy koniecznie musi być samica. Boję się, że się nie zaakceptują. Której płci łatwiej przychodzi zapoznać się i akceptować? Czy może płeć nie ma tu znaczenia?
Zadam zasadnicze pytanie, z którym ja się mocno biłam jak byłam w Twojej sytuacji: czy masz drugą klatkę w razie czego i będziesz mogła ich rozsadzić do oddzielnych?
U mnie został jeden i po prawie 2 latach razem stwierdzam, że jest nam dobrze. Papug mój mówi, śpiewa, gwiżdże a nawet się śmieje a kontakt mamy niesamowity, towarzysz niczym pies, zawsze przyjdzie jak go wołam, daje buziaki, patrzy jak gram, gotuje ze mną zupę. I nie żałuję, że mu nie dokupiłam drugiego.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 11:15   #2451
201707171403
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 179
Dot.: Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY

Druga klatka jest za mała żeby na stałe papużka tam była. Właśnie tego się boję, co zrobię jak ptaki sie nie polubią. Mogłam od razu kupić dwie papużki,ale mi doradzono żeby wziąć najpierw jedną trochę oswoić.
W ciągu dnia mam dużo czasu na przebywanie z ptakiem, klatka jest otwarta. Ale szkoda mi go, gdy nie mam czasu go wypuścić bo gdzieś wychodzę, a on wtedy siedzi taki cichy i nie chce się bawić.
201707171403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 18:01   #2452
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Courtney_ Pokaż wiadomość
Druga klatka jest za mała żeby na stałe papużka tam była. Właśnie tego się boję, co zrobię jak ptaki sie nie polubią. Mogłam od razu kupić dwie papużki,ale mi doradzono żeby wziąć najpierw jedną trochę oswoić.
W ciągu dnia mam dużo czasu na przebywanie z ptakiem, klatka jest otwarta. Ale szkoda mi go, gdy nie mam czasu go wypuścić bo gdzieś wychodzę, a on wtedy siedzi taki cichy i nie chce się bawić.
Nie wiem kto był taki mądry żeby Ci tak doradzać. Albo masz jedną papugę, jak ja, i faktycznie jest ona oswojona i to bardzo albo masz dwie, które zajmą się sobą. No niestety.
A teraz to i ja bym się bała bo to ryzyko jest i nic się na to nie poradzi. Mój ma otwartą klatkę cały czas jak jesteśmy w domu a zostaje sam w tej chwili na 6-7 godzin a w lato zostawał po 8-9 jak pracowaliśmy i żyje, jak każde zwierzę. Psa czy kota też zostawiasz w domu na kilka godzin. A jak Ci aż tak szkoda to zostawiaj mu włączone radio.

Wierz mi, jak zostanie jeden to się ze sobą mocno zwiążecie i ta więź jest niepowtarzalna. Mój się domaga uwagi, towarzystwa i potrafimy ze sobą się wygłupiać godzinami a czasami i się kłócimy. Coś niesamowitego. Jak będziesz chciała to mogę Ci filmiki podrzucić i zdjęcia.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 22:16   #2453
201707171403
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 179
Dot.: Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Nie wiem kto był taki mądry żeby Ci tak doradzać. Albo masz jedną papugę, jak ja, i faktycznie jest ona oswojona i to bardzo albo masz dwie, które zajmą się sobą. No niestety.
A teraz to i ja bym się bała bo to ryzyko jest i nic się na to nie poradzi. Mój ma otwartą klatkę cały czas jak jesteśmy w domu a zostaje sam w tej chwili na 6-7 godzin a w lato zostawał po 8-9 jak pracowaliśmy i żyje, jak każde zwierzę. Psa czy kota też zostawiasz w domu na kilka godzin. A jak Ci aż tak szkoda to zostawiaj mu włączone radio.

Wierz mi, jak zostanie jeden to się ze sobą mocno zwiążecie i ta więź jest niepowtarzalna. Mój się domaga uwagi, towarzystwa i potrafimy ze sobą się wygłupiać godzinami a czasami i się kłócimy. Coś niesamowitego. Jak będziesz chciała to mogę Ci filmiki podrzucić i zdjęcia.
Bardzo proszę o zdjęcia i filmiki,mile widziane Od początku chciałam dwie, ale pan w zoologu ponoć znawca tak mi doradził. Zeby wziąć najpierw jednego młodego, potem drugiego. Papużka miała 2 miesiące jak ją wzięłam. Teraz leci jej czwarty. Myślę że maks to 6 godz. czasami by sama posiedziała.
A powiedz mi jeszcze taką rzecz. Ja jestem najczęściej w domu i się papużka zajmuję. Jeśli się do mnie przywiąże, czy nie będzie ona przejawiać agresji do pozostałych domowników, czyli do dzieci? Dodam, że dzieci w miarę duże i nie zawracają jej głowy.

Jak klatka otwarta, to bawi się zabawkami, jest cały czas w ruchu. Ale to tylko blisko klatki. Natomiast mało zwiedza pokój. Przefrunie raz na jakiś czas pokój tam i z powrotem i tyle. Nie siada na zerdkach na drugim końcu pokoju, albo na meblach. Ale miesiąc u mnie to za krótko pewnie na takie buszowanie po pokoju?
201707171403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 07:45   #2454
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Courtney_ Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o zdjęcia i filmiki,mile widziane Od początku chciałam dwie, ale pan w zoologu ponoć znawca tak mi doradził. Zeby wziąć najpierw jednego młodego, potem drugiego. Papużka miała 2 miesiące jak ją wzięłam. Teraz leci jej czwarty. Myślę że maks to 6 godz. czasami by sama posiedziała.
A powiedz mi jeszcze taką rzecz. Ja jestem najczęściej w domu i się papużka zajmuję. Jeśli się do mnie przywiąże, czy nie będzie ona przejawiać agresji do pozostałych domowników, czyli do dzieci? Dodam, że dzieci w miarę duże i nie zawracają jej głowy.

Jak klatka otwarta, to bawi się zabawkami, jest cały czas w ruchu. Ale to tylko blisko klatki. Natomiast mało zwiedza pokój. Przefrunie raz na jakiś czas pokój tam i z powrotem i tyle. Nie siada na zerdkach na drugim końcu pokoju, albo na meblach. Ale miesiąc u mnie to za krótko pewnie na takie buszowanie po pokoju?
Zdjęcia i filmiki popołudniu bo zaraz lecę na uczelnię Ale obiecuję, będą a jak zapomnę to puść mi pw koło 18:00.

Miesiąc to bardzo krótko na takie wojaże. Nasza siadała tylko na szafę na początku bo tam jej nikt nie tykał. Teraz lata wszędzie, nawet i do drugiego pomieszczenia sam poleci czasami ale z grubsza tylko na ramieniu idzie z nami.

U nas jest tak, że jest nas dwoje i ja mam większy kontakt z moim Papkiem bo ja jestem większą gadułą niż TŻ ale wcale a wcale go nie olewa ani nie przejawia agresji. Przez tydzień papug był u mojej mamy bo pojechaliśmy w góry ale mama go nie wypuszczała bo to nowe miejsce i wolałyśmy nie ryzykować. Jedyny przejaw agresji jaki przejawił to do kota. Kot tam wąchał (oczywiście pod kontrolą) i sprawdzał i w momencie kiedy łapkę podniósł do klatki to papug go przez szczebelki udziobał w opuszek niemal do krwi i kot dał sobie spokój. Zwyczajnie papug ustalił sobie, że go nie dotykać.
Ale z mamą normalnie gadał cały czas i nawet podłapał od niej nowe słowa

Ja bym nie ryzykowała brać drugiej papugi jak w razie czego nie mam drugiej klatki ale u nas od początku decyzja była, że ma być jeden bo wtedy można próbować nauczyć mówić a jak są więcej niż jedna to się zajmą sobą.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 17:04   #2455
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Oswajanie papużki...

Wiem ze trochę pozno sie z tym pytaniem obudziłam, ale jak papużki znoszą strzelanie w sylwestra?
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 18:09   #2456
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Oswajanie papużki...

Cytat:
Napisane przez xKlaudja Pokaż wiadomość
Wiem ze trochę pozno sie z tym pytaniem obudziłam, ale jak papużki znoszą strzelanie w sylwestra?
mój ma w nosie a jak mocno kolorowo jest to tylko jest ciekawy, wyciąga głowę do góry i robi "koooo łoooo"
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 12:43   #2457
MarianWlecialowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2
Dot.: Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY

Witam. Czy uciekła komuś Nimfa biała w okolicach Bielska-Białej około września jakieś dwa lata temu ?
MarianWlecialowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 21:05   #2458
201707171403
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 179
Dot.: Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez MarianWlecialowski Pokaż wiadomość
Witam. Czy uciekła komuś Nimfa biała w okolicach Bielska-Białej około września jakieś dwa lata temu ?
Czemu pytasz dopiero po 2 latach?
201707171403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 06:47   #2459
MarianWlecialowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2
Dot.: Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Courtney_ Pokaż wiadomość
Czemu pytasz dopiero po 2 latach?
Niestety nie udało się jej złapać, a taki jeden półgłówek wmawia mi, że zmyślam...
MarianWlecialowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 20:58   #2460
201707171403
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 179
Dot.: Papugi, papużki faliste, nimfy i inne ptaki egzotyczne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez MarianWlecialowski Pokaż wiadomość
Niestety nie udało się jej złapać, a taki jeden półgłówek wmawia mi, że zmyślam...
Niestety, ale to możliwe, że papuga ucieknie. Dzieję się tak często przez nieumyślność właściciela.
201707171403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-29 21:58:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:14.