Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-24, 17:32   #2461
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

No skoro jest identyczny skład to chyba się nie różnią
Kiedyś pytałam o tego Avizora tutaj na wątku i chyba z tego, co pamiętam Malla wyrażała watpliwości czy aby na pewno jest to pełen skład, bo krótki jest. Ja wkońcu się na niego nie odważyłam, choć kusi ceną.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 19:03   #2462
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
No skoro jest identyczny skład to chyba się nie różnią
Kiedyś pytałam o tego Avizora tutaj na wątku i chyba z tego, co pamiętam Malla wyrażała watpliwości czy aby na pewno jest to pełen skład, bo krótki jest. Ja wkońcu się na niego nie odważyłam, choć kusi ceną.
Mam właśnie wątpliwości czy kupić ten czy z See L'eau, Avizor jest połowę tańszy, a to są dwa płyny jakie znalazłam z hialuronianem sodu. Nie wiem czy to pełny skład, ale pisałam na allegro do dwóch sprzedawców i to samo odpisali.

Rozglądam się teraz za jakimś dobrym płynem, we wtorek idę na kontrolę po miesiącu noszenia i jeśli będę dalej mogła nosić soczewki to mam zamiar zakupić pare różnych płynów, żeby wypróbować co mi pasuje. Planuje też spróbować Aosept (tylko on wychodzi drogo i muszę znaleźć jeszcze inny dobry).

Znalazłam też coś takiego (pisałam do sprzedawcy i napisał, że działa na tej samej zasadzie co Aosept, tylko zamiast dysku są tabletki i jak sie zneutralizuje to zmienia kolor (?))
Nie wiem, czy warto próbować, też będą podczas użycia bąbelki tak jak było opisywane przy Aosepcie?
http://allegro.pl/item1003698740_avi..._soczewki.html
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 19:31   #2463
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Myślę, że lepiej kupić krople do oczu z hialuronianem, niż płyn, w którym jest niepotrzebny.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 19:46   #2464
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Myślę, że lepiej kupić krople do oczu z hialuronianem, niż płyn, w którym jest niepotrzebny.
Krople mam cały czas i nie zamierzan z nich rezygnować, ale myslałam, że jak jest w płynie to może będzie działać lepiej, a chyba nie zaszkodzi?
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 20:54   #2465
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Nie zaszkodzi, ale hialuronian ma utrzymywać odpowiednie nawilżenie oka, a nie soczewki, więc wątpię, aby cokolwiek zdziałał... Lepiej kupić płyn, który ma lepsze właściwości oczyszczające soczewki z białek i tłuszczy, a te są mocno przeciętne. Eyeye Bioxy ma lepszy skład, a też jest tani.

Nie podoba mi się ten płyn katalityczny, nie wytłumaczyli czemu nie można go stosować do soczewek kolorowych i przedłużonego noszenia. Znacznie łatwiej jest używać płynu jednofazowego.

Prawdę mówiąc, moje oczy są najlepiej nawilżone po użyciu płynu katalitycznego albo gdy przed założeniem przepłukam soczewki solą.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 12:21   #2466
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Tego z tabletkami raczej nie kupie, bo ma mniejszą pojemność i jak dodać koszty wysyłki wyjdzie tyle co Aosept, a Aosept mogę odebrać osobiście i jest sprawdzony

Nie znalazłam płynu Eyeye Bioxy, są takie soczewki, a płynów tej firmy znalazłam taki http://allegro.pl/item998025535_plyn..._b5_360ml.html, dobry jest?

Obencnie mam Solo Care Aqua, jest to jeden z droższych płynów all in one, a nie jestem z niego zadowolona, bo jak nie przepłukam solą fizjologiczną to mam od niego dużo czerwonych żyłek.
Ogólnie chce używac płynu katalicznego, ale w razie czego mieć jakiś tańszy, dobry, wypróbowany, gdyby w danym miesiącu zabrakło na droższy.

Czy można stosować na zmianę płyn kataliczny ze zwykłym?
Czy kataliczny też ma ważność 3 miesiące od otwarcia czy może stać dłużej?

Edytowane przez Zielone_korale
Czas edycji: 2010-04-25 o 12:22
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 12:24   #2467
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Ja używam właśnie tego płynu, do którego link podałaś. Wcześniej miałam Solo Care i też mnie podrażniał. Ten jest łagodniejszy. Płacę za niego 29,90 z odbiorem własnym w KRK.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-25, 14:17   #2468
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dziewczyny, bardzo proszę o pomoc Muszę jak najszybciej zamówić nowe soczewki, a nie umiem sie połapać w tych aukcjach... Chciałam zamówić z tej albo tej, ale tam drobniejszą czcionką jest napisane np. "moc -1,00 informacja dla allegro" natomiast powyżej produkowane moce. Czy to oznacza, że na tej aukcji mogę kupić soczewkę o mocy -1, czy każdą z zakresu mocy w tabelce?
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 15:57   #2469
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez rare bird Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo proszę o pomoc Muszę jak najszybciej zamówić nowe soczewki, a nie umiem sie połapać w tych aukcjach... Chciałam zamówić z tej albo tej, ale tam drobniejszą czcionką jest napisane np. "moc -1,00 informacja dla allegro" natomiast powyżej produkowane moce. Czy to oznacza, że na tej aukcji mogę kupić soczewkę o mocy -1, czy każdą z zakresu mocy w tabelce?
Sprzedawca optimax ma dla kazdej mocy inna aukcje, więc nie ma problemu, wystarczy wybrać odpowiednią aukcję, a u tego drugiego trzeba poprostu zapytac czy jest dostępna dana moc (pewnie ma wszytskie co tam wymienił, ale może się zdarzyć, że akurat tą już wyprzedał i może nie być).
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 16:26   #2470
anagat
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 005
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Moje nowe acuvue trueye są jak na razie super
Zielone_korale, dzięki za doradzenie..
Oczka są tak czy siak suche.. ale na początku w ogóle nie czuję soczewek, po kilku h muszę najwyżej trochę mrugnąć okiem i jest OK
anagat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 18:51   #2471
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Zielone korale - płyn już leci
anagatku - super, że Ci na razie pasują soczewki - mam nadzieję, że do ślubu dalej będziesz mogła je nosić

A ja ciągle nie wiem, co z tymi moimi oczkami - czasami mam wrażenie, że już nie drapie, a potem że jednak tak... A ja muszę za trzy tygodnie założyć soczewki i się boję, że nie będę mogła Mam nauczkę na przyszłość - od razu iść do porządnego okulisty...
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-25, 19:07   #2472
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
Nie znalazłam płynu Eyeye Bioxy, są takie soczewki, a płynów tej firmy znalazłam taki http://allegro.pl/item998025535_plyn..._b5_360ml.html, dobry jest?

Obencnie mam Solo Care Aqua, jest to jeden z droższych płynów all in one, a nie jestem z niego zadowolona, bo jak nie przepłukam solą fizjologiczną to mam od niego dużo czerwonych żyłek.
Ogólnie chce używac płynu katalicznego, ale w razie czego mieć jakiś tańszy, dobry, wypróbowany, gdyby w danym miesiącu zabrakło na droższy.

Czy można stosować na zmianę płyn kataliczny ze zwykłym?
Czy kataliczny też ma ważność 3 miesiące od otwarcia czy może stać dłużej?
Tak, to Eyeye All In One, pomerdało mi się.

Po Solo Care też miałam widoczne żyłki, dlatego przerzuciłam się na AOSept. Obecnie używam OptiFree RepleniSH i jest ok.

Katalityczny można stosować na zmianę, ale nie może dojść do ich wymieszania! Możesz wrzucić soczewki do bąbelkowania na noc, założyć na dzień, a po zdjęciu włożyć do zwykłego. Termin ważności jest 3-miesięczny, ale zużywa się go trochę więcej niż zwykłego płynu (a przynajmniej przeciętny użytkownik tak robi, u mnie idzie tyle samo, bo nie oszczędzam).
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 11:14   #2473
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

mialam tu zameldować jak bedzie po kontroli.

wlasnie wrocilam od okulisty i... wielkobrodawkowe zapalenie spojowek mnie pozegnało
co prawda wczoraj caly dzien i dzisiaj nie nosilam soczewek i podobno to moglo troszke przeinaczyc wynik badania, ale pani doktor powiedziala, ze zadnych oznak nie widzi (a byl 2gi stopien)

wada minimalnie sie poglebila w zdrowszym oku zamiast -0,25 mam wymienic szklo na -0,5
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 11:48   #2474
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

precz z brodawami!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 13:39   #2475
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
mialam tu zameldować jak bedzie po kontroli.

wlasnie wrocilam od okulisty i... wielkobrodawkowe zapalenie spojowek mnie pozegnało
co prawda wczoraj caly dzien i dzisiaj nie nosilam soczewek i podobno to moglo troszke przeinaczyc wynik badania, ale pani doktor powiedziala, ze zadnych oznak nie widzi (a byl 2gi stopien)

wada minimalnie sie poglebila w zdrowszym oku zamiast -0,25 mam wymienic szklo na -0,5
No to super! Naprawdę się cieszę
A ja w końcu nie byłam na kontroli. Mieli mi przysłać na maila przypomnienie o wizycie, nie przysłali. Zanim się dokopałam do kartonika z napisaną datą, okazało się że termin minął 2 tygodnie wcześniej... A teraz ani nie mam za bardzo pieniędzy na wizytę, ani nie noszę soczewek tylko cały czas biegam w okularach. Chyba jednak będę musiała się zmobilizować, bo mi termin ważności płynu niedługo minie, a mam jeszcze jedną parę soczewek
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 18:49   #2476
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Potrzebuję profesjonalnej wizażowej rady .
Od 3 lat noszę soczewki acuve oasys, które są niby dwutygodniowe, ale każdy okulista i optyk zapewniali mnie, że to bardzo dobre i nowe soczewki, które mogę nosić miesięcznie. Nie miałam żadnych problemów z oczkami do sierpnia, kiedy po prostu były przesuszone i przemęczone, więc na dwa tygodnie przestawiłam się na okulary. Jakiś miesiąc temu zaczęłam gorzej widzieć, zwłaszcza wieczorem. Jako że miałyśmy z mam zamawiać nowe soczewki, chciałam wcześniej wybrać się do okulisty na kontrolę, ale moja zwyczajowa terminy prywatne w maju, poszłam do innej.
I z -2,75, -3 zrobiło mi się odpowiednio -3, -3,25 . Zastanawiam się czy to przez przedłużone noszenie soczewek? Z okiem wszystko ok.
Dodam, że mam 18 lat i te dwutygodniowe kupujemy z mamą głównie ze względów ekonomicznych, są tanie i bardzo dobre.
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 19:12   #2477
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Wada wzroku moim zdaniem nie powiększyła się od przedłużonego noszenia soczewek, gdyż zależy ona od kształtu gałki ocznej. Przedłużone noszenie soczewek może skutkować większym wysychaniem oczu, infekcjami. Jesteś młoda, w tym wieku to nic dziwnego że wada się powiększa. Moim dwóm koleżankom mocno powiększyła się wada jak poszły na studia - notowanie w przyciemnionej sali, komputer i dużo nauki zrobiły swoje.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 20:12   #2478
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez sugarcane Pokaż wiadomość
Potrzebuję profesjonalnej wizażowej rady .
Od 3 lat noszę soczewki acuve oasys, które są niby dwutygodniowe, ale każdy okulista i optyk zapewniali mnie, że to bardzo dobre i nowe soczewki, które mogę nosić miesięcznie. Nie miałam żadnych problemów z oczkami do sierpnia, kiedy po prostu były przesuszone i przemęczone, więc na dwa tygodnie przestawiłam się na okulary. Jakiś miesiąc temu zaczęłam gorzej widzieć, zwłaszcza wieczorem. Jako że miałyśmy z mam zamawiać nowe soczewki, chciałam wcześniej wybrać się do okulisty na kontrolę, ale moja zwyczajowa terminy prywatne w maju, poszłam do innej.
I z -2,75, -3 zrobiło mi się odpowiednio -3, -3,25 . Zastanawiam się czy to przez przedłużone noszenie soczewek? Z okiem wszystko ok.
Dodam, że mam 18 lat i te dwutygodniowe kupujemy z mamą głównie ze względów ekonomicznych, są tanie i bardzo dobre.
Ja noszę acuve advance, też teoretycznie dwutygodniowe, za każdym razem przez miesiąc (też pytałam okulisty i usłyszałam, że można w ten sposób) i wada stoi od kilku lat.
Soczewki noszę od 18 roku życia i mniej więcej od tamtej pory moja wada stoi w miejscu (czyli 4 lata już). Także nie sądzę, żeby Twoje pogorszenie wzroku było winą soczewek.

Co do przedłużonego noszenia dwutygodniowych: ja usłyszałam od okulisty, że można je nosić miesięcznie, ALE jeśli odczuwasz dyskomfort/suchość oka po założeniu soczewki/jakiekolwiek podrażnienie to trzeba już tę parę wyrzucić i zacząć używać nowej.
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 20:43   #2479
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Teoretycznie "przedłużone noszenie" to noszenie bez zdejmowania na noc, ale wszyscy tutaj łapią sens wypowiedzi

Od tego raczej wada nie poleci, choć zauważyłam, że jak mam zmęczone, suche oczy, to też gorzej widzę, pomaga mi weekend za miastem, z dala od komputera. Zmiana o 0,25 D jest nieznaczna, zwłaszcza w młodym wieku
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-26, 21:26   #2480
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez sugarcane Pokaż wiadomość
Potrzebuję profesjonalnej wizażowej rady .
bardzo mi się to spodobało
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 21:31   #2481
123asia
Rozeznanie
 
Avatar 123asia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 518
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dziewczyny mam dylemat. Kilka dni temu okazało się że mam zapalenie spojówek, dostałam krople i już wszystko jest ok. Zastanawim się więc czy muszę kupić teraz nową pare soczewek? Bo stare miałam na sobie dosłownie dwa razy(przed wizytą u lekarza i leczeniem) i trochę szkoda mi kasy. Myslicie, że na starej parze mogą być jakieś bakterie?
123asia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 21:32   #2482
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
bardzo mi się to spodobało
mam taką przypadłość, że dopiero jak mi na wizażu jej udzielą, to wierzę

czyli dalej mogę kupować acuve? bo cholercia dobre to soczewki, generalnie problemów nie mam, a na jakieś inne nie chcę się przerzucać.
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 21:40   #2483
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez 123asia Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam dylemat. Kilka dni temu okazało się że mam zapalenie spojówek, dostałam krople i już wszystko jest ok. Zastanawim się więc czy muszę kupić teraz nową pare soczewek? Bo stare miałam na sobie dosłownie dwa razy(przed wizytą u lekarza i leczeniem) i trochę szkoda mi kasy. Myslicie, że na starej parze mogą być jakieś bakterie?
Niestety, idą do kosza

Cytat:
Napisane przez sugarcane Pokaż wiadomość
mam taką przypadłość, że dopiero jak mi na wizażu jej udzielą, to wierzę
ja też
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 10:16   #2484
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

sugarcane noszenie soczewek dłużej niż jest to zalecane na pewno nie wpływa na pogłębianie się wady, zwiększa za to ryzyko powikłań.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 13:30   #2485
dorotqa
Raczkowanie
 
Avatar dorotqa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 224
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Mam takie pytanie dziewczyny, może głupie, ale nie bijcie
Chciałabym się przerzucić z okularów na soczewki i szukam sobie w internecie różnych soczewek i np. są soczewki miesięczne i jest napisane, że jest 6 sztuk w opakowaniu. Czy to znaczy, że takie opakowanie starczy mi na 3 miesiące czy po prostu mam tak często zmieniać soczewki, żeby te 6 sztuk zużyć w miesiąc?
dorotqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 13:35   #2486
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez dorotqa Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie dziewczyny, może głupie, ale nie bijcie
Chciałabym się przerzucić z okularów na soczewki i szukam sobie w internecie różnych soczewek i np. są soczewki miesięczne i jest napisane, że jest 6 sztuk w opakowaniu. Czy to znaczy, że takie opakowanie starczy mi na 3 miesiące czy po prostu mam tak często zmieniać soczewki, żeby te 6 sztuk zużyć w miesiąc?
Każda sztuka soczewki jest na miesiąc Jeśli masz taką samą wadę w obu oczach, to faktycznie - opakowanie zużyjesz w trzy miesiące. Jeśli jednak inną - to będziesz musiała kupić dwa opakowania o różnych mocach i wtedy będziesz mieć zapas na pół roku
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 13:39   #2487
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

A czas noszenia liczy się od otwarcia, a nie od ilości dni, więc po miesiącu musisz wyrzucić nawet jak ubrałaś tylko raz.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 13:53   #2488
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

A przed przerzuceniem się z okularów na soczewki trzeba się wybrać na badanie do okulisty lub optometrysty, żeby sprawdzić czy możesz nosić soczewki i dopasować odpowiedni model soczewki do Twojego oka
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 15:20   #2489
dorotqa
Raczkowanie
 
Avatar dorotqa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 224
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Tak tak, z tym okulistą to wiem, że muszę się wybrać najpierw
Dzięki wielkie za odpowiedzi, coraz bardziej się przekonuję do soczewek, bo myślałam, że to droższa zabawa, a okazuje się, że nie jest tak najgorzej Tylko muszę jeszcze sprawdzić jak jest z kosztem płynów do soczewek. A są oprócz tego potrzebne jeszcze jakieś inne "akcesoria"?
dorotqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 15:23   #2490
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Ja mam płyn, soczewki, pudełeczko (często jest z płynem). Czasem przydadzą się jakieś krople, które się nadają do stosowania przy soczewkach, ja nigdy nie używałam. Płyny są tanie i droższe - ja nie zauważam różnicy w ich działaniu.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:56.