Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-19, 09:36   #2491
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MargotVZ Pokaż wiadomość
Coś lekarz właśnie mówił że u mnie w uśmiechu zęby są mało widoczne, a jak mówię to górnych nie widać w ogolę (tylko dolne) i trzeba je jakoś wyciągnąć do przodu. Zobaczymy w praktyce, na razie sobie tego nie wyobrażam

A jeśli o widoczności zębów chodzi, to u mnie jest ogromna zmiana. Ze tak powiem - uśmiech mi się poszerzył 😉 Widać więcej zębów niż wcześniej ☺ To u Ciebie panie będzie podobnie.




Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Byłam na pierwszej wizycie i w końcu pozbyłam się sprężyny! Mam już podłączone wszystkie zęby do łuku, szpara między jedynkami, która zrobiła mi się przez ostatni miesiąc, zniknęła w jeden dzień
Ale Ci zazdroszczę zdjęcia tego paskudztwa! Mi ostatnio orto powiedziała, że ja swoją jeszcze długo będę nosić, a szczerze jej nienawidzę 😞 Super, że efekty tak postępują!
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 14:19   #2492
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Mam i ja Doczekałam się i wczoraj założyłam dół, łuk językowy i podniebienny. Wszystko byłoby ok gdybym tylko tak okropnie nie sepleniła. Mam nadzieję, że to chociaż trochę przejdzie. Bo teraz jest strasznie.
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 17:32   #2493
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez ZielonaaHerbata Pokaż wiadomość
Mam i ja Doczekałam się i wczoraj założyłam dół, łuk językowy i podniebienny. Wszystko byłoby ok gdybym tylko tak okropnie nie sepleniła. Mam nadzieję, że to chociaż trochę przejdzie. Bo teraz jest strasznie.

U mnie seplenienie trwało 3 miesiące później było lepiej chociaż czasem dalej się łapię na tym, że słów z "r" nie mówię wyraźnie
Ale za tydzień w końcu się go pozbywam i drutuje kryształową górę
Na początku pewnie ten aparat będzie wyglądał masakrycznie ze względu na moje krzywulce no ale skoro przeżyłam pół roku z podniebiennym to i to przeżyję
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 17:47   #2494
2016070930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 015
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez roiro Pokaż wiadomość
U mnie w planie leczenia było założenie aparatu na górę, a po jakimś czasie łuk podniebienny. Okazało się jednak, ku mojej przeogromnej radości, że sam aparat sobie poradził i poszerzył co trzeba. Tak więc, DA SIĘ. Mam aparat metalowy bezligaturowy.
O to uspokoiłaś mnie trochę

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Miałam najpierw te perłowe ale mi się nie podobały bo różniły się za bardzo kolorystycznie w stosunku do aparatu miłam nadzieję, że troszkę spłowieją ale niestety po miesiącu jarzyły bielą więc na kolejnej wizycie wybrałam bezbarwne. No i wszystko lux tylko faktycznie troszkę zżółkły. Ale moim zdaniem i tak wyglądają lepiej niż perłowe więc znów się na nie zdecyduje ale kilka dziewczyn tu chwaliło przy kosmetycznym białe/perłowe gumki więc to chyba kwestia indywidualna.
A co do ceny to nie wiem jak to jest ale u mnie ceramiczny czy porcelanowy (ten mleczny) kosztuje o 100zł więcej od kryształowego
Co do samego aparatu miałam te same obawy co Ty tj. Różnica w kolorze aparatu a zęba. Ja jestem bardzo zadowolona z wyboru. Chyba pierwszy raz w życiu
U mnie właśnie ceramiczny w najtańszej wersji jest tańszy o 200 zł za łuk od kryształowego. Bo są też jakieś super ekstra wypasione zamki kryształowe i te już droższe o 300 zł za łuk.
Myślałam też nad wersją na górę kryształ, na dól metal ale jak się sobie przyjrzałam to podczas mówienia widać mi właściwie tylko dolne zęby więc odpada ta opcja

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość

Ja mam jeszcze tylko 3 tygodnie do konsultejszyn Nie mogę się doczekać!
To pierwsza konsultacja? Pamiętam jak się swojej nie mogłam doczekać. A teraz, jak nigdy, nie mogę się doczekać wizyty u dentysty , bo po niej będę już bliżej założenia aparatu.

Cytat:
Napisane przez ZielonaaHerbata Pokaż wiadomość
Mam i ja Doczekałam się i wczoraj założyłam dół, łuk językowy i podniebienny. Wszystko byłoby ok gdybym tylko tak okropnie nie sepleniła. Mam nadzieję, że to chociaż trochę przejdzie. Bo teraz jest strasznie.
Seplenienie w końcu minie (chyba ). Im więcej będziesz mówiła, tym będzie lepiej
2016070930 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 18:05   #2495
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MargotVZ Pokaż wiadomość



To pierwsza konsultacja? Pamiętam jak się swojej nie mogłam doczekać. A teraz, jak nigdy, nie mogę się doczekać wizyty u dentysty , bo po niej będę już bliżej założenia aparatu.
Tak pierwsza ale mam nadzieję, że będzie udana i zostanę u tej pani dr O dentyście też myślę i trochę się boję co tam mnie czeka.

Widzę, że sporo z Was decyduje się na estetyczne aparaty. Ja sobie wymarzyłam metalowego Damona ale zobaczymy co to z tego będzie.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 18:20   #2496
2016070930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 015
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Tak pierwsza ale mam nadzieję, że będzie udana i zostanę u tej pani dr O dentyście też myślę i trochę się boję co tam mnie czeka.

Widzę, że sporo z Was decyduje się na estetyczne aparaty. Ja sobie wymarzyłam metalowego Damona ale zobaczymy co to z tego będzie.
Ja poszłam na konsultację tylko do jednego ortodonty i już u niego zostałam. Nie wiem czy to źle, mam nadzieję że nie będę żałować. Ale jakoś tak przekonał mnie do siebie i opinie w necie też ma dobre, ceny w miarę przystępne też.

I ja przed planem leczenia zrobiłam przeglądu stomatologa, niby było wszystko ok. Więc szczęśliwa poszłam na piaskowanie i scaling przed założeniem aparatu, tam zupełnie przypadkowo zajrzał mi jeszcze do paszczy ich stomatolog i okazało się że dwie plomby muszę wymienić bo są rozszczelnienia.
Podczas wymiany pierwszej okazało się że sąsiedni ząb się psuje i już 300 zł wydałam na dentystę. Został mi teoretycznie jeszcze jeden ząb, ale też nie wiem co się ostatecznie okaże jak mi go rozwierci. Może też sąsiednie się psują. Także koszty rosną.

No i ja się waham obecnie właśnie między Damonem metalowym (teoretycznie krótszy czas leczenia, rzadsze wizyty, mniejszy ból/dyskomfort podczas leczenia, brak przebarwiających się gumek) a aparatem kryształowym (mniej widoczny).

Jeden i drugi ma swoje zalety i wady. Na razie skłaniam się bardziej ku estetycznemu. Trochę lat już mam i chyba będę się czuła z nim bardziej komfortowo . Chociaż tylko rok starsza od ciebie jestem (jeśli w nicku to twój rocznik).
2016070930 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 18:42   #2497
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MargotVZ Pokaż wiadomość
Ja poszłam na konsultację tylko do jednego ortodonty i już u niego zostałam. Nie wiem czy to źle, mam nadzieję że nie będę żałować. Ale jakoś tak przekonał mnie do siebie i opinie w necie też ma dobre, ceny w miarę przystępne też.

I ja przed planem leczenia zrobiłam przeglądu stomatologa, niby było wszystko ok. Więc szczęśliwa poszłam na piaskowanie i scaling przed założeniem aparatu, tam zupełnie przypadkowo zajrzał mi jeszcze do paszczy ich stomatolog i okazało się że dwie plomby muszę wymienić bo są rozszczelnienia.
Podczas wymiany pierwszej okazało się że sąsiedni ząb się psuje i już 300 zł wydałam na dentystę. Został mi teoretycznie jeszcze jeden ząb, ale też nie wiem co się ostatecznie okaże jak mi go rozwierci. Może też sąsiednie się psują. Także koszty rosną.

No i ja się waham obecnie właśnie między Damonem metalowym (teoretycznie krótszy czas leczenia, rzadsze wizyty, mniejszy ból/dyskomfort podczas leczenia, brak przebarwiających się gumek) a aparatem kryształowym (mniej widoczny).

Jeden i drugi ma swoje zalety i wady. Na razie skłaniam się bardziej ku estetycznemu. Trochę lat już mam i chyba będę się czuła z nim bardziej komfortowo . Chociaż tylko rok starsza od ciebie jestem (jeśli w nicku to twój rocznik).
No właśnie boję się, że będzie podobnie jak u Ciebie. Moja obecna pani dentystka nie jest aż tak skrupulatna.
Tak to mój rocznik wydaje mi się, że będę potrzebowała dużych sił działania właśnie ze względu na wiek haha ale też na wadę.

Jeśli orto nie naciska na któryś rodzaj szczególnie to weź ten w którym Ty się będziesz lepiej czuła.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-19, 19:33   #2498
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MargotVZ Pokaż wiadomość
O to uspokoiłaś mnie trochę
U mnie właśnie ceramiczny w najtańszej wersji jest tańszy o 200 zł za łuk od kryształowego. Bo są też jakieś super ekstra wypasione zamki kryształowe i te już droższe o 300 zł za łuk.
Myślałam też nad wersją na górę kryształ, na dól metal ale jak się sobie przyjrzałam to podczas mówienia widać mi właściwie tylko dolne zęby więc odpada ta opcja

Hmm to może u mnie jest jakiś gorszy ten kryształ? Albo więcej ludzi wybira ceramiczny? Ale znowu 100 zł to nie taka znowu różnica więc już sama nie wiem!
Ja też zastanawiałam się nad estetyczną górą i metalowym dołem ale również widać mi dolne zęby. Można też mieć opcję pół/pół ale ja ostatecznie wzięłam cały estetyczny na gôrę i dół co odczuła moja kieszeń ale nie żałuję!

Edytowane przez dolceana
Czas edycji: 2015-05-19 o 19:35
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 21:02   #2499
agusia642
Zakorzenienie
 
Avatar agusia642
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 559
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Ja tu wcale krzywulców nie widzę jedynie szpary pomiędzy zębami nie zmienia to faktu, że efekty są



Ja też nie mam dwójek przy czym dwóch górnych, więc w implanty się nie bawię, bo to chyba drogo wychodzi, orientujesz się?
a jak się pozbywasz szpar? Jeden implant to koszt ok 5000 zł, przy czym rozkłada się on, bo mniej więcej połowa to wszczepienie w kość korzenia, a po mniej więcej pół roku założenie korony. Mnie wyjdzie trochę taniej ze względu na znajomość z gabinetem, ale dalej budzi to we mnie przerażenie, bo na początku nawet nie brałam tego pod uwagę. Jednak po rozmowie z zaufaną osobą doszłam do wniosku, że wyjdzie i tak najtaniej, bo są na całe życie i najmniej z nimi problemów, a nie jak mosty i inne rozwiązania, które trzeba co jakiś czas wymieniać lub piłować zdrowe zęby do nich.

Dziś pozbyłam się drugiego zęba mądrości, jakoś mi tak lekko.

Edytowane przez agusia642
Czas edycji: 2015-05-19 o 21:04
agusia642 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 21:45   #2500
Viann
Raczkowanie
 
Avatar Viann
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MargotVZ Pokaż wiadomość
Ja poszłam na konsultację tylko do jednego ortodonty i już u niego zostałam. Nie wiem czy to źle, mam nadzieję że nie będę żałować. Ale jakoś tak przekonał mnie do siebie i opinie w necie też ma dobre, ceny w miarę przystępne też.

I ja przed planem leczenia zrobiłam przeglądu stomatologa, niby było wszystko ok. Więc szczęśliwa poszłam na piaskowanie i scaling przed założeniem aparatu, tam zupełnie przypadkowo zajrzał mi jeszcze do paszczy ich stomatolog i okazało się że dwie plomby muszę wymienić bo są rozszczelnienia.
Podczas wymiany pierwszej okazało się że sąsiedni ząb się psuje i już 300 zł wydałam na dentystę. Został mi teoretycznie jeszcze jeden ząb, ale też nie wiem co się ostatecznie okaże jak mi go rozwierci. Może też sąsiednie się psują. Także koszty rosną.

No i ja się waham obecnie właśnie między Damonem metalowym (teoretycznie krótszy czas leczenia, rzadsze wizyty, mniejszy ból/dyskomfort podczas leczenia, brak przebarwiających się gumek) a aparatem kryształowym (mniej widoczny).

Jeden i drugi ma swoje zalety i wady. Na razie skłaniam się bardziej ku estetycznemu. Trochę lat już mam i chyba będę się czuła z nim bardziej komfortowo . Chociaż tylko rok starsza od ciebie jestem (jeśli w nicku to twój rocznik).
Aparat samoligaturowy estetyczny jest widoczny, niestety, każdy kto mnie nie widział dawno od razu krzyczy: "O! Masz aparat!". Tyle tylko, że jest faktycznie ładniejszy niż cały metalowy, a różnica na obu łukach wyszła mnie 500 zł. Nie wiem czy kryształowy jest w stanie się całkiem "wtopić", a zdjęciami w internecie bym się nie sugerowała, bo są mocno rozświetlone. Tak czy inaczej jeśli nie zakładasz lingwalnego to bądź przygotowana na to, że ludzie zauważą... i wiesz co, to wcale nie takie straszne
Viann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 22:08   #2501
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
U mnie seplenienie trwało 3 miesiące później było lepiej chociaż czasem dalej się łapię na tym, że słów z "r" nie mówię wyraźnie
Ale za tydzień w końcu się go pozbywam i drutuje kryształową górę
Na początku pewnie ten aparat będzie wyglądał masakrycznie ze względu na moje krzywulce no ale skoro przeżyłam pół roku z podniebiennym to i to przeżyję
A do jedzenia szybko się przyzwyczaiłaś? Nie przeszkadzał Ci?
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-19, 22:24   #2502
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez ZielonaaHerbata Pokaż wiadomość
A do jedzenia szybko się przyzwyczaiłaś? Nie przeszkadzał Ci?

Pierwsze kilka dni były trudne bo ja mam ten cholerny plastik na 4 i 5 co przeszkadzało mi bardzo w gryzieniu.
Najbardziej irytujące jest jedzenie które wchodzi pomiędzy aparat a podniebienie ale na to rady nie ma. Trzeb przeżyć jedyne co mogę doradzić to żeby makaron spagetti przed jedzeniem sobie na ktrótsze elementy podzielić widelcem/nożem bo mi się zawiesił na aparacie i wisiał w przełyku myślałam, że się udławię polecam też irygator do czyszczenia przestrzeni między zębami i podniebieniem a aparatem.
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 22:32   #2503
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Pierwsze kilka dni były trudne bo ja mam ten cholerny plastik na 4 i 5 co przeszkadzało mi bardzo w gryzieniu.
Najbardziej irytujące jest jedzenie które wchodzi pomiędzy aparat a podniebienie ale na to rady nie ma. Trzeb przeżyć jedyne co mogę doradzić to żeby makaron spagetti przed jedzeniem sobie na ktrótsze elementy podzielić widelcem/nożem bo mi się zawiesił na aparacie i wisiał w przełyku myślałam, że się udławię polecam też irygator do czyszczenia przestrzeni między zębami i podniebieniem a aparatem.
O spaghetti wiem Wspomniała mi o tym ortodontka, bo przy moim silnym odruchu wymiotnym to bym się chyba udusiła.
Czuję, że ciężki czas przede mną
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 22:58   #2504
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Jak pierwszy raz jadłam w aparacie spaghetti to właśnie jedną cześć miałam w przełyku a drugą w aparacie, zaczęłam się dusić bo wpadłam w panikę i długo miałam uraz do makaronów ale teraz już jem spokojnie, kwestia wprawy
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 08:23   #2505
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Zielona Herbata - przy odruchu wymiotnym mi pomagały bardzo cukierki miętowe.
A co do jedzenia to prawda spaghetti jest najgorsze i kapusta kiszona do tego :/ też się zawiesza.
Ja ze swoim podniebiennym wytrzymałam rok z kawałkiem.
Z seplenieniem można sobie poradzić, dużo trzeba gadać. Jednak do końca nie da się uniknąć tego. Najgorzej mi było jak zaczynałam się na kogoś denerwować i wykrzyczeć coś było kiepsko, bo się język plątał, więc to śmiesznie wyglądało.


A co do irygatorów to dobra rzecz, choć ostatnio słyszałam w tv, że zamiast irygatorów można używać strzykawek napełnionych wodą
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 08:57   #2506
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MargotVZ Pokaż wiadomość
Jeden i drugi ma swoje zalety i wady. Na razie skłaniam się bardziej ku estetycznemu. Trochę lat już mam i chyba będę się czuła z nim bardziej komfortowo . Chociaż tylko rok starsza od ciebie jestem (jeśli w nicku to twój rocznik).


Nie martw się wiekiem. Ja jestem jeszcze starsza (1980) i mam dwa łuki metalowe. Nie żałuje swojej decyzji. Góra bez ligatur ale dół i owszem. Teraz mam różowe - za tydzień wizyta i zastanawiam się nad kolorem.


Wszyscy się dziwią, że założyłam sobie aparat. Miałam krzywe i z wiekiem coraz gorzej było. Ale nie wiem czy oni tego nie zauważyli, czy chcieli być mili, czy przekonanie o ty że mam aż tak krzywe zęby było moją odwieczną paranoją.


Ale teraz przynajmniej nie przejmuję się moimi zębami. Prostują się super, uśmiechać się nie wstydzę, ust dłonią nie zakrywam. Samopoczucie i komfort psychiczny dotyczący mojej szczęki wraz z każdym dniem coraz lepszy. A co dopiero będzie za rok. Chyba nieprzestane się uśmiechać.
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 09:51   #2507
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
Zielona Herbata - przy odruchu wymiotnym mi pomagały bardzo cukierki miętowe.
A co do jedzenia to prawda spaghetti jest najgorsze i kapusta kiszona do tego :/ też się zawiesza.
Ja ze swoim podniebiennym wytrzymałam rok z kawałkiem.
Z seplenieniem można sobie poradzić, dużo trzeba gadać. Jednak do końca nie da się uniknąć tego. Najgorzej mi było jak zaczynałam się na kogoś denerwować i wykrzyczeć coś było kiepsko, bo się język plątał, więc to śmiesznie wyglądało.


A co do irygatorów to dobra rzecz, choć ostatnio słyszałam w tv, że zamiast irygatorów można używać strzykawek napełnionych wodą
Dzięki za rady ja zapomnialam zapytać ile swój będę nosić, a orto nic sama nie powiedziala. Mam nadzieję, że krócej niż rok.
A co do irygatorów to widzę, że sporo osób poleca. Ale może warto najpierw wypróbować ten sposób ze strzykawką, o ktorym mówisz. Bo z tego co wiem one są dość drogie.
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 10:46   #2508
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez ZielonaaHerbata Pokaż wiadomość
Dzięki za rady ja zapomnialam zapytać ile swój będę nosić, a orto nic sama nie powiedziala. Mam nadzieję, że krócej niż rok.
A co do irygatorów to widzę, że sporo osób poleca. Ale może warto najpierw wypróbować ten sposób ze strzykawką, o ktorym mówisz. Bo z tego co wiem one są dość drogie.


U mnie orto mówiła, że ponoszę co najmniej 5-6 m-cy, a wyszło ponad rok.
Ja nie próbowałam tego sposobu ze strzykawką, jedynie słyszałam o nim. Mówili, że to taka alternatywa irygatora, ze względu na cenę.
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 18:28   #2509
2016070930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 015
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Viann zdaję sobie sprawę że aparat i tak będzie widać, nawet ten estetyczny. Dlatego cały czas się waham jaki wybrać

I_g_1 no ja też jak mówię że będę zakładać aparat to słyszę, "po co, przecież nie potrzebujesz". Nie wiem jak można mojej wady nie zauważyć. No ale może przewrażliwiona jestem.

Historie o jedzeniu spaghetti przerażające
A mój planowany czas leczenia to 20 m-cy przy zwykłym aparacie lub 16 m-cy przy Damonie. Oczywiście z zaznaczeniem że max do dwóch lat może się przeciągnąć jeśli wystąpią jakieś nieprzewidziane okoliczności
2016070930 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-20, 19:36   #2510
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MargotVZ Pokaż wiadomość
Viann zdaję sobie sprawę że aparat i tak będzie widać, nawet ten estetyczny. Dlatego cały czas się waham jaki wybrać
A może zapytaj ortodontę o Clear Aligner w takim razie? Nie każdą wadę da się tym wyleczyć, ale może akurat u Ciebie zda egzamin. Jest dosyć drogi, ale u mnie np. wyszło tyle etapów, że w zasadzie koszt podobny niż przy metalowym. Jeśli chodzi Ci o niewidoczność, to ten ma tą zaletę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150520_202957.jpg (38,9 KB, 87 załadowań)
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-21, 06:27   #2511
Devanq
Raczkowanie
 
Avatar Devanq
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 46
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Mi orto mówila, że u mnie somaligaturujący to tylko strata kasy a nic więcej nie zrobi niż metal. Mi też powtarzają, że po co mi aparat, że mam proste zęby-niby i mam ale przesunięte o brak dwójki górnej i czekałoby mnie wstawianie implantu nie wiem jak to będzie... przecież aparat zrobi miejsce na dwójkę i będzie przerwa : (
Devanq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-21, 08:09   #2512
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez gagatek461 Pokaż wiadomość
A może zapytaj ortodontę o Clear Aligner w takim razie? Nie każdą wadę da się tym wyleczyć, ale może akurat u Ciebie zda egzamin. Jest dosyć drogi, ale u mnie np. wyszło tyle etapów, że w zasadzie koszt podobny niż przy metalowym. Jeśli chodzi Ci o niewidoczność, to ten ma tą zaletę


Rozumie, że na zdjęciu masz założony ten aparat tak?
Pytam, bo go w ogóle nie wydać.
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-21, 10:58   #2513
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez I_g_1 Pokaż wiadomość
Rozumie, że na zdjęciu masz założony ten aparat tak?
Pytam, bo go w ogóle nie wydać.
Tak To są takie przezroczyste nakładki. Chyba coś podobnego służy do retencji w normalnym aparacie
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-21, 11:05   #2514
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez agusia642 Pokaż wiadomość
a jak się pozbywasz szpar? Jeden implant to koszt ok 5000 zł, przy czym rozkłada się on, bo mniej więcej połowa to wszczepienie w kość korzenia, a po mniej więcej pół roku założenie korony. Mnie wyjdzie trochę taniej ze względu na znajomość z gabinetem, ale dalej budzi to we mnie przerażenie, bo na początku nawet nie brałam tego pod uwagę. Jednak po rozmowie z zaufaną osobą doszłam do wniosku, że wyjdzie i tak najtaniej, bo są na całe życie i najmniej z nimi problemów, a nie jak mosty i inne rozwiązania, które trzeba co jakiś czas wymieniać lub piłować zdrowe zęby do nich.

Dziś pozbyłam się drugiego zęba mądrości, jakoś mi tak lekko.
Zaczynając od początku nie wytworzyły mi się górne dwójki stałe. Jak byłam dzieckiem miałam wyrwane dwójki mleczne, potem po części same, po części za pomocą aparatu zdejmowanego zęby przesunęły się do jedynek (trójki mam teraz obok jedynek). Także szpar jako takich nie mam, bo szczęki nie mam zbytnio szerokiej.
Będę mieć trójki upodabniane do dwójek (szerokością), po to aby dolne zęby nie zaczęły się na nowo krzywić i tyle
Miałam propozycję implantów (bardziej ze względów estetycznych), ale ze względu na to, że są to braki symetryczne i jest możliwość upodobnienia trójek do dwójek nie będzie miało to wpływu na krzywienie zębów.

Edytowane przez Filifonka
Czas edycji: 2015-05-21 o 11:07
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-21, 17:29   #2515
2016070930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 015
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

gagatek461 wow tego aparatu naprawdę prawie nie widać. Tylko u mnie jest przede wszystkim wada zgryzu, zgryz krzyżowy (bo same zęby są proste) który będę korygować wyciągami więc Clear Aligner się nie nadaje.

Devanq mój orto w sumie tez powiedział że mogę założyć zwykły aparat, mogę też Damona, jemu do procesu leczenia jest wszystko jedno. Ja Damona rozważam głównie pod względem rzadszych wizyt i krótszego czasu leczenia. Chociaż z tym różnie może być więc zastanawiam się czy warto przepłacać skoro i tak koszt całego leczenia będzie spory
2016070930 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-21, 19:15   #2516
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Jeju dziewczyny od dzisiaj zaczęło bolec mnie miejsce po prawej z tylu, tak jakby dziąsło mnie bolało, nawet przy przełykaniu śliny chce mi sie aż płakać z boli (
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 06:29   #2517
Devanq
Raczkowanie
 
Avatar Devanq
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 46
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Zaczynając od początku nie wytworzyły mi się górne dwójki stałe. Jak byłam dzieckiem miałam wyrwane dwójki mleczne, potem po części same, po części za pomocą aparatu zdejmowanego zęby przesunęły się do jedynek (trójki mam teraz obok jedynek). Także szpar jako takich nie mam, bo szczęki nie mam zbytnio szerokiej.
Będę mieć trójki upodabniane do dwójek (szerokością), po to aby dolne zęby nie zaczęły się na nowo krzywić i tyle
Miałam propozycję implantów (bardziej ze względów estetycznych), ale ze względu na to, że są to braki symetryczne i jest możliwość upodobnienia trójek do dwójek nie będzie miało to wpływu na krzywienie zębów.
Co to znaczy upodobnić ? w jaki sposób ? moje trójki są dość spore i spiczaste więc słabo by wyglądały chyba trójki przy jedynkach .. ortodonta mi powiedziała, że mam się zastanowić czy implant czy trójki do jedynek (bym musiała się pozbyć jeszcze jednej dwójki). Sama nie wiem co robić ...
Devanq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 09:09   #2518
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny!
Noszę już aparat jakieś pół roku, wszystko dotąd było dobrze. Teraz jednak, od jakiegoś tygodnia lub dwóch, strasznie, ale to strasznie bolą mnie zęby. Nawet na początku noszenia nie bolało tak jak teraz. Jedzenie czegokolwiek jest straszne. Czy mam po prostu zaopatrzyć się w środki przeciwbólowe, czy po prostu zgłosić to ortodontce? Czy to jest w ogóle normalne?
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 14:47   #2519
Viann
Raczkowanie
 
Avatar Viann
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja bym dzwoniła, choćby po to żeby usłyszeć, że muszę przeczekać ból i się uspokoić, że wszystko jest w porządku. A jak nie jest, to tym bardziej to dobra decyzja zadzwonić i się umówić na wizytę.
Viann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 15:11   #2520
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Devanq Pokaż wiadomość
Co to znaczy upodobnić ? w jaki sposób ? moje trójki są dość spore i spiczaste więc słabo by wyglądały chyba trójki przy jedynkach .. ortodonta mi powiedziała, że mam się zastanowić czy implant czy trójki do jedynek (bym musiała się pozbyć jeszcze jednej dwójki). Sama nie wiem co robić ...
Chodzi o spiłowanie trojek tak aby byly takiej szerokosci jak dwójki takie oszukanie dolnego luku zeby myślał ze u góry tez są dwójki. Inaczej zeby mogą od nowa się pokrzywić bo dolna szczeka będzie chciała się dopasować do górnej
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:44.