motywacja do samodoskonalenia języka:) - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-03, 13:28   #2491
fivi91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Wow, czasem jak czegoś szukam w googlach to wpadam na Waszą stronę, ale nie wiedziałam że tu tacy zapaleńcy
Mogę się dołączyć do tej magicznej grupki?
Od 4 tygodni współpracuję z Profesorem Pierrem, na razie wciąż mało, ale;
300 nauczonych / 440 w toku nauki
Ostatnio też zakupiłam Profesora Henry'ego... ale z nim nawiąże kontakt po sesji

Mam pytanie do tych, którzy uczą się francuskiego, macie już coś na oku po przerobieniu tego zestawu słówek? Coś "ponad"?

Gratuluje wszystkim tym, którzy wyrabiają z powtórkami i nauką ponad 40 słówek dziennie, a widze tu takich, którzy wyskakują i z setką...

Edytowane przez fivi91
Czas edycji: 2011-02-03 o 13:35
fivi91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 16:02   #2492
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

W tym tygodniu juz się nie musze uczyć na studia więc mam więcej czasu dla angielskiego
- Henry powtorki + 100 nowych
- Książka 50 stron ( ale to jeszcze nie koniec)
- Podcast 50min
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa

Edytowane przez verda
Czas edycji: 2011-02-03 o 16:29
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 16:50   #2493
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Podziwiam Was - ja jak dodam codziennie 10 słówek to już jest to dla mnie dużo...
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 16:57   #2494
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Podziwiam Was - ja jak dodam codziennie 10 słówek to już jest to dla mnie dużo...
Duża ilość słówek wynika tez z tego, że część z tych które dodaje już mi się kiedyś obiło o uszy:P
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 20:42   #2495
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Powracam do intensywnej nauki
Weszłam tu z tym samym zdaniem w myślach

Dziś i wczoraj:
-1050 powtórzonych
- 100 nowych
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 20:51   #2496
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Bijcie! Mocno bijcie, bardzo mocno, mam ferie i się obijam!
Nic w tym tygodniu nie zrobiłam, dopiero dziś było 1100 powtórek, zostało mi ponad 400... Jutro miałam zamiar zabrać się za gramatykę, i chyba tak będzie...
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 07:39   #2497
kamaP123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 84
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Dziewczynki Drogie, zapalone naukowo, ach jakiż to cudny wątek...samodoskonalenie, kto dziś ma tyle zaparcia. Dobra, a teraz poważnie, powiedzcie mi jedną rzecz, uczę się sama angielskiego (niedługo z korepetytorem wreszcie) i średnio przyswajam ok. 3o słówek dziennie. To dużo? Ile Wy uczycie się każdego dnia? I ile spędzacie czasu nad językiem w ciągu dnia tak w ogóle, myślicie, że 2 godz to ok czy za mało?
kamaP123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-04, 10:30   #2498
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

nie mam kiedy do was zaglądać.na razie jedynie co mogłlam robić z niemieckiego to ogladanie telenowej w tym języku na RTL2 i z angielskiego czytam jakieś artykuły na necie.A gdzie wampirka ?? coś dlugo jej nie widziałam tutaj.

undercia ja cie tez pamietam.myśle ze francuski jest lepszym wyborem jeśli pracujesz we francuskiej firmie.

ja dziś coś zrobie z Klausa...muszę go uruchomić od nowa bo przed ślubem przestałam robić powtórki z braku czasu.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 13:07   #2499
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez kamaP123 Pokaż wiadomość
Dziewczynki Drogie, zapalone naukowo, ach jakiż to cudny wątek...samodoskonalenie, kto dziś ma tyle zaparcia. Dobra, a teraz poważnie, powiedzcie mi jedną rzecz, uczę się sama angielskiego (niedługo z korepetytorem wreszcie) i średnio przyswajam ok. 3o słówek dziennie. To dużo? Ile Wy uczycie się każdego dnia? I ile spędzacie czasu nad językiem w ciągu dnia tak w ogóle, myślicie, że 2 godz to ok czy za mało?
Z profesorem Henrym średnio wychodziło mi 70 słówek / dzień, ale może taka ilość dlatego, że z niektórymi wyrazami już byłam "obyta" i już mi się kiedyś obiły o uszy. Jeżeli masz pierwszy kontakt z językiem, to 30 słówek / dzień to jest ok Ja bym powiedziała, że optymalnie jest tak 1-1,5h dziennie, bo więcej czasu bym nie znalazła w ciągu roku szkolnego.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 13:40   #2500
kamaP123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 84
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Dzięki Martii za odpowiedź. Nie no coś Ty to nie jest mój pierwszy kontakt z językiem, jestem po wieloletnim kontakcie, z tym że miałam czas przerwy od języka, potem wznowiłam w miarę intensywną naukę i był czas kiedy przyswajałam 50 słówek dziennie i to już wydawało mi się naprawdę dużo, a teraz mam trochę mniej czasu i wychodzi mi jakieś 30, myślałam, że to ok, ale skoro mówisz, że Ty trzaskasz 70, to i ja się muszę poprawić
kamaP123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 15:49   #2501
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Ja uczę się 50 słówek lub wielokrotności tej liczby jak mam czas i chęć, moim zdaniem 30 jest ok.
Dużo czasu zajmuje mi spisanie słówek ze słownika, więc na początku uczyłam się 25. Także dużo zależy też od metody nauki. Lepiej ustalić sobie mniejszą liczbę, niż taką, która szybko zniechęci
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-04, 16:17   #2502
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

E tam, lepiej 30 dziennie, niż dwa razy w tygodniu po 200, nie ma co przesadzać - najważniejsze jest bycie systematycznym.
Ja dzisiaj się mogę pochwalić:
- 300 powtórek w Henrym
- 3-4 ćwiczenia w Henrym ze zrozumienia ze słuchu
- zaczęłam powtórkę czasów - z Henrym oczywiście, gramatyka, jutro następny czas
A od marca - hiszpański.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 16:32   #2503
kamaP123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 84
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Martii, zdradź mi tajemnicę, kto lub co to jest ten Henry? Czy to jest jakiś program do nauki angielskiego? Jeśli tak, to byłabym wdzięczna gdybyś podała mi jakiś link.
kamaP123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 20:05   #2504
zakrecona_pozytywka
Raczkowanie
 
Avatar zakrecona_pozytywka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 121
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez kamaP123 Pokaż wiadomość
Dziewczynki Drogie, zapalone naukowo, ach jakiż to cudny wątek...samodoskonalenie, kto dziś ma tyle zaparcia. Dobra, a teraz poważnie, powiedzcie mi jedną rzecz, uczę się sama angielskiego (niedługo z korepetytorem wreszcie) i średnio przyswajam ok. 3o słówek dziennie. To dużo? Ile Wy uczycie się każdego dnia? I ile spędzacie czasu nad językiem w ciągu dnia tak w ogóle, myślicie, że 2 godz to ok czy za mało?
Jeśli czujesz, że słówek jest za mało i mogłabyś więcej to stopniowo zwiększaj ich liczbę aż uznasz, że jest ich akurat tyle ile trzeba. Jak będzie za dużo to zmniejsz. Albo po prostu ustal sobie jakiś przedział od-do i w zależności od dnia rób tyle na ile się czujesz w danym momencie. Wiadomo, że są lepsze i gorsze dni, czasem jest więcej czasu, innym razem w ogóle go nie ma. Wydaje mi się, że najlepiej gdy codziennie coś się jednak "liźnie".

Z hiszpańskiego robię dziennie 40 słówek i 10 zdań z Profesorem Pedro i w całkowitym bilansie wychodzi ich akurat jak dla mnie. Są dni kiedy słówka są bardzo proste albo takie, które już słyszałam czy też znałam (jak np. liczby czy narodowości) i wtedy ta dawka wydaje się być wręcz za mała, ale są też takie dni kiedy słówka są wyjątkowo trudne (np. wiele niekojarzących się czasowników) i męczę się nad nimi i zastanawiam się czy dam radę je wszystkie przyswoić i wtedy dzienna dawka wydaje się stanowczo wystarczająca.
Ja dziennie uczę się języków (angielskiego i hiszpańskiego) jakieś 2,5 godziny i czasem jest to trochę męczące dla mnie bo nie robię żadnych przerw. Kiedyś uczyłam się tylko hiszpańskiego z jednym programem i zajmowało mi to jakieś 45 - 90 minut i było idealnie czasowo. Tak na zupełnym luzaku i chyba więcej zapamiętywałam.


Mój raport z dnia wczorajszego i dzisiejszego:
Wczoraj:
- Profesor Pedro: 184p + 40s + 10z
- No hay problema 1: 18p
- No hay problema 2: 77p + 30s
- No problem 2: 75p + 120s

Dziś:
- Profesor Pedro: 427p + 40s + 10z
- No hay problema 1: 23p
- No hay problema 2: 58p + 30s
- No problem 2: 62p + 120s

zakrecona_pozytywka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 20:37   #2505
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez kamaP123 Pokaż wiadomość
Martii, zdradź mi tajemnicę, kto lub co to jest ten Henry? Czy to jest jakiś program do nauki angielskiego? Jeśli tak, to byłabym wdzięczna gdybyś podała mi jakiś link.
To jest program m.in. do nauki słówek
http://www.jezykiobce.pl/ph6_slownictwo.php tu możesz poczytać więcej Są też profesory z gramatyką, idiomami, ćwiczeniami ze słuchu itp. Bardzo przydatne, dużo się można nauczyć.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 21:01   #2506
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Mój dzisiejszy angielski:
+ Henry powtórki +50nowych
+ Ksiażka - 40 stron
+ Notka na lang-8
Skromnie, ale mam zamiar jeszcze sobie jakiegoś podcasta posłuchać
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa

Edytowane przez verda
Czas edycji: 2011-02-04 o 21:46
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 21:30   #2507
milka1976
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 203
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

mimo, ze rzadko tu pisze to codziennie cos robie . systematycznie profesor henry slownictwo. zaczelam profesora pedro +rozmowki hiszpanskie z wydawnictwa superMemo oraz takie same rozmowki tylko z niemieckiego. mam je wgrane w odtwarzacz mp3 i slucham gdy mam wolny czas. na razie chce sie troche osluchac z tymi jezykami poznac duzo slownictwa , podstawowych zwrotow a dopiero potem wnikac w zawilosci gramatyki. z angielskim bylo na odwrot bo w szkole ciagle gramatyka gramatyka a jak czlowiek mial cos powiedziec to nie mogl z siebie zdania wydusic
milka1976 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 00:28   #2508
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

- 50 słówek
- 10 stron książki i wypisanie niezrozumiałych słówek

Zaraz się za coś biorę, bo jakoś spać mi się nie chce, wczoraj gdy próbowałam usnąć przypomniałam sobie w pamięci 1330 słówek ;p
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 05:44   #2509
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Ooo ja, nie wpisuję się tu ostatnio...
Czasu mam teraz baaaardzo mało, bo wracam z pracy - jest godzina 17 - i codziennie czeka mnie nauka na uczelnie - sesja, wiadomo

Ale wczoraj zrobiłam 160 powtórek z Extreme English i No problem, na nowe nie miałam siły, ale liczę na to, że dzisiaj będzie lepiej

No i muszę Wam się pochwalić... od początku roku nie odpuściłam angielskiemu ani razu (ani jednego dnia), zawsze zrobiłam chociaż kilkadziesiąt powtórek gdy nie miałam czasu na nic więcej
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 08:15   #2510
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość

No i muszę Wam się pochwalić... od początku roku nie odpuściłam angielskiemu ani razu (ani jednego dnia), zawsze zrobiłam chociaż kilkadziesiąt powtórek gdy nie miałam czasu na nic więcej
Ja też, ja też A niedobrzy ludzie mówią że noworoczne postanowienia są do bani...
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 09:48   #2511
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
undercia ja cie tez pamietam.myśle ze francuski jest lepszym wyborem jeśli pracujesz we francuskiej firmie.
u nas niby angielski jest językiem obowiązującym, ale cóż, do niektórych osób to tłumacza trzeba, bo oni angielskiego niet w sumie słyszałam, że Francuzi niechętnie uczą się języków obcych, ale myślałam, że to tylko glupi stereotyp, bo wszyscy Francuzi jakich do tej pory znalam mówią w 2+ językach obcych, a tu się przyszło do francuskiej firmy i niespodzianka

ja chwilowo w Warszawie siedzę, ale zabrałam ze sobą materiały do szwedzkiego i jadę z koksem
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 14:00   #2512
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Ja też, ja też A niedobrzy ludzie mówią że noworoczne postanowienia są do bani...
To prawda, na mnie podziałały i to bardzo, wiele razy rozpoczynałam naukę - ale nie trwało to nigdy dłużej niż kilka dni.
Zawsze źle się za to zabierałam...
A teraz - motywacji mam w dalszym ciągu masę, podoba mi się to, co robię - no i widzę efekty
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 12:11   #2513
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Zrobiłam zaległe powtórki w Henrym i dodałam 70 nowych slówek.
Do Tego ćwiczenia w Henrym Konwersacje, i 2 podcasty. Jestem z siebie dumna
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 13:50   #2514
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Oglądałam CNN i dodałam posta na lang, więc do przodu.

Wczoraj rozmawiałam z kolegą na temat nauki angielskiego, od tego czasu intensywnie myślę jak bardziej otoczyć się angielskim.
On ma do czynienia z angielskim na co dzień, ma znajomych z którymi porozumiewa się codziennie wyłącznie po angielsku - i mówi, że ogromnie dużo mu to dało. W bardzo krótkim czasie zrobił ogromne postępy i twierdzi, że w tej chwili po angielsku rozmawia mu się równie bezproblemowo, jak po polsku.
Mój poziom jest niestety o wiele, wieeele niższy i tak ogromnie mu zazdroszczę...

Ja się panicznie boję po angielsku odezwać Strach przed pisaniem staram się przełamywać...
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 14:01   #2515
athine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 475
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

A jak on to zrobił że rozmawia po angielsku? Przez pracę? Interesuje mnie to... ja myślę, że powinnam zacząć to robić, ale trochę się boję
athine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 14:35   #2516
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez athine Pokaż wiadomość
A jak on to zrobił że rozmawia po angielsku? Przez pracę? Interesuje mnie to... ja myślę, że powinnam zacząć to robić, ale trochę się boję
Uczy się japońskiego - a jego prowadzący nie posługują się polskim, tylko japońskim i angielskim, na jego uczelni uczy się też kilku studentów zza granicy mówiących tylko po angielsku, a właśnie z nimi głównie się trzyma.
Też bym tak chciała
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 15:08   #2517
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Ja zrobiłam dziś powtórki w Klausie i dodałam troche nowych słówek. Postanowiłam że zabiorę się też za gramatykę bo mam z nią problemy.
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 15:14   #2518
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Ja dzisiaj zrobiłam powtórki z Henrym+50nowych i przeczytałam jakieś 30 stron książki.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 17:10   #2519
madziaa189
Raczkowanie
 
Avatar madziaa189
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 331
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

A ja w weekend zrobiłam powtórki prawie z całego tygodnia
Miałam mega zapiernicz w szkole więc prawie nie włączałam komputera. Nie mówiąc o nauce dodatkowych słówek
Ale przez te 3 dni zrobiłam w sumie około 120 zdań i 200 słówek więc trochę nadrobiłam. W tym tygodniu postaram się być na bieżąco.

Mam teraz natłok zajęć a za chwilę dochodzi mi kurs na prawo jazdy. Może w końcu nauczę się jakoś lepiej gospodarować swoim czasem żeby się z tym wszystkim wyrobić;p A jeśli nie to niestety moje samodoskonalenie języka będzie na chwilę odstawione...
__________________
Summer aupair we Fracji? We'll see...

Aparatka od:
20.11.07- dół, metal
06.03.08-góra, metal


madziaa189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 21:28   #2520
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Ja dzisiaj:
- 65 powtórek z Henrym
- 2 rozdziały w Grammar in Use
- kilka ćwiczeń z gramatyki (Henry) dot. tego, co przerobiłam w Grammar in Use
- 1 news (dłuższy) na BBC
- i teraz szukam jakiegoś podcastu

Jutro:
- powtórka z gramatyki z piątku, soboty i dziś
- nowe słówka w Henrym i zdania
- i ruszam Vocabulary in Use
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.