Starania inaczej-czyli staraczki z problemami - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-07, 14:51   #2521
akurat
Rozeznanie
 
Avatar akurat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ostatni blok w mieście
Wiadomości: 898
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

To to rozgorzała dyskusja....

Tak jak pisze Scarlett26 mam dylemat moralny. Głownie chodzi o o zamrażanie zarodków i to co się potem z nimi dzieje. Jasne że najlepiej byłoby zapłodnić tyle komórek ile chce się mieć dzieci np. 3 no ale wiadomo że się dużo ryzykuje ze nie przetrwa żaden z nich. Sam argument Kościoła że in vitro jest zlę bo zapłodnienie jest w sposób sztuczny a nie naturalny do mnie nie przemawia akurat i tym nie mam problemu. Adopcja zarodków jest jakimś wyjściem ale musiałabym sobie to jeszcze poukładać i przemyśleć.
Pomijając kwestie Kościoła ogólnie czuję się psychicznie niegotowa i choć pieniądze są b. istotne to ... ja potrzebuje więcej czasu. Zazdroszcze tym którzy nie przeżywają takich dylematów i nie muszą tego wałkować w swojej głowie... To psychicznie wykańcza.
Linka1984 ja jestem wciąż na etapie: liczę na cud, że uda się w inny niż in vitro sposób zajść w ciązę. Dla Ciebie to pewnie głupota , ale cóż... tak mam
Mój Mąż nie ma dylematów moralnych.
Boję się też stymulacji - tej mega dawki hormonów. Czytałam (choć nie ma ten temat wielu informacji) że może to mieć wpływ na zwiększone ryzyko raka piersi i macicy. A jestem rodzinie obciążona rakiem.

Ufff ... wyrzuciłam z siebie wszystko..
__________________
WSZYSTKO WYDAJE SIĘ TAKIE SAMO, A JEDNAK INNE JEST WSZYSTKO
K.S.
akurat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 18:17   #2522
yssmay
Wtajemniczenie
 
Avatar yssmay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Islandia, Reykjavik
Wiadomości: 2 466
GG do yssmay
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
dziwię się, że dziewczyna pisze, że ma dylematy, a Wy nie potraficie tego uszanować - a nie dla każdego to takie hop do przodu, dają za darmo, trza brać

Ja właśnie po przez moją sytuację mogę jej pokazać inną stronę IN Vitro. Może to rozwiąże pewne dylematy a może nie.

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
bo jestem katoliczką, powinnam się wstydzić? nie bije ode mnie wrogość do ivf, ale do pewnych postaw i zachowań tak, co o tym myślę pisałam już wcześniej...
Znam Cię z wielu wątków i wiem, że masz skłonność do dość dosadnego wyrażania swoich opinii. Co inne użytkowniczki odbierają jako wrogość, atak itp. I niestety tym razem ton twoich wypowiedzi też wywołuje we mnie takie uczucia, że jesteś wrogiem numer jeden ivf i wszystko co my tu piszemy to narzucanie swojej opinii i ogólna propaganda tego okropnego in vitro. Ale uwierz mi, ja nie mam na celu kłócenie się z Tobą.

Cytat:
Napisane przez akurat Pokaż wiadomość
Pomijając kwestie Kościoła ogólnie czuję się psychicznie niegotowa i choć pieniądze są b. istotne to ... ja potrzebuje więcej czasu. Zazdroszcze tym którzy nie przeżywają takich dylematów i nie muszą tego wałkować w swojej głowie... To psychicznie wykańcza.
Widzisz mnie psychicznie wykańczało czarnowidztwo, że nam się nie uda, albo że będzie za mało zdrowych komórek i inne takie kwiatki. I męczyłam tym swoją głowę rok czasu, bo tyle minęło od tego kiedy podleliśmy decyzję o IVF. Czasami mój stan psychiczny na prawdę zaczynał być niepokojący. Dlatego jak tylko pojawiła się możliwość postanowiłam przy kolejnej wizycie w klinice zobaczyć się z psychologiem. I właściwie dzień przed wizytą uważałam, że to głupie i po co ja tam idę i co ona może mi pomóc. A ta jedna godzina rozmowy z nią bardzo mi pomogła, udało mi się uwolnić od moich koszmarów, poznałam sposoby jak radzić sobie z pewnymi moimi demonami. Dlatego uważam, że zanim podejmiesz decyzję co zrobić z tym IVF, proszę porozmawiaj z kimś takim. Bo na pewno niesiesz ze sobą spory ciężar po tych latach walki o dziecko. A to jest szansa sobie pomóc. I najlepiej skontaktować się z psychologiem pracującym w klinice, bo oni specjalizują się w takich przypadkach i wiedzą jak pomóc. Nie mówię, że po tym spotkaniu zdecydujesz się na IVF, ale na pewno poprawisz swój stan.

Edytowane przez yssmay
Czas edycji: 2014-03-07 o 18:18
yssmay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 20:12   #2523
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

jestem taka, że nie słodzę i nie owijam w bawełenkę i jedwabik, tylko mówię co myślę

psycholog z kliniki? ja bym właśnie nie poszła do psychologa z kliniki, bo wiadomo za czym będzie lobbował - raczej nie jest zatrudniony tam po to żeby zniechęcać....

ja mam wrażenie w drugą stronę, że katolicyzm i wątpliwości traktowane są przez Was jako śreniowiecze, i tu dopiero wrogość czuć... pisałam, że nie jestem wrogiem ivf, tylko uszczęśliwiania kogoś na siłę, uważam, że takie decyzje należy podejmować tylko będąc na miliard % pewnym, a nie ot tak, bo jest okazja.

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

ja przy takich wątpliwościach jak akurat, porozmawiałabym nie tylko z psychologiem, ale z mądrym księdzem
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 20:51   #2524
Linka1984
Zakorzenienie
 
Avatar Linka1984
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 202
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
jestem taka, że nie słodzę i nie owijam w bawełenkę i jedwabik, tylko mówię co myślę

psycholog z kliniki? ja bym właśnie nie poszła do psychologa z kliniki, bo wiadomo za czym będzie lobbował - raczej nie jest zatrudniony tam po to żeby zniechęcać....

ja mam wrażenie w drugą stronę, że katolicyzm i wątpliwości traktowane są przez Was jako śreniowiecze, i tu dopiero wrogość czuć... pisałam, że nie jestem wrogiem ivf, tylko uszczęśliwiania kogoś na siłę, uważam, że takie decyzje należy podejmować tylko będąc na miliard % pewnym, a nie ot tak, bo jest okazja.

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

ja przy takich wątpliwościach jak akurat, porozmawiałabym nie tylko z psychologiem, ale z mądrym księdzem
Jakby z wszystkim czekac na miliard procent pewnosci to bym nie była po slubie,nie wzieła kredytu,nie zmieniła pracy i nie miała przyjaciół :-P czyli? Nie miałabym życia. Kto nie ryzykuje ten nie ma. Jakbym czekała na wszystko aż samo przyjdzie to bym nigdy sie nie doczekała. W zyciu trzeba o swoje walczyc.

Ja też nie slodze i nie owijam w slodki roż - na wielu wątkach mam opinie zimnej twardo stąpającej realistki. Dla mnie to "wszystko" jest procedurami medycznymi jak przeszczep nerki ;-) dla mnie jak juz mowiłam to CEL zycia i zrobie wszystko aby go osiągnąć :-D

No i trzy..nie jestem osobą wierzącą..wiec tu na temat religii sie nawet nie wypowiadam bo bedzie akcja,probuje uszanowac zdanie wierzących ;-)

I czwarte. Dla mnie zarodek nie jest dzieckiem/czlowiekiem/istotą. Jest nim jak serduszko zaczyna bic.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Jagoda




3690 gram szcześcia <3
Linka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 21:11   #2525
mloda_to_glupia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 514
GG do mloda_to_glupia
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość

jakoś ja wiem coś całkiem odwrotnego - ekstremum z drugiego końca, to że ksiądz znajomym nie chciał ochrzcić dziecka z in vitro, bo to dziecko wg niego nie ma duszy
a na jaka cholere mowili ze maja dziecko z IVF? moze powinno sie takim tatuaz robic? co to kogo obchodzi? u mnie wiedza tylko rodzice i tesciowie. wlasnie dlatego jak sie postrzega takie dzieci. wezcie sie dziewczyny czasem zastanowcie co mowicie... najlepiej po prostu robic to co czujemy. nie chcesz IVF ? super! ale nie mow mi ze jestem zla i niedobra, ze nie wierze w Boga, albo zle wierze. kazdy ma swoje decyzje, kazdy je podejmuje samodzielnie. najwazniejsze co o tym sadzisz Ty i Twoj partner, a szczerze kazda powinna miec gleboko w D*** co sadza kolezanki z forum na temat naszych decyzji. ot co! zapowietrzylam sie i mi cisnienie skoczylo...

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość

ja przy takich wątpliwościach jak akurat, porozmawiałabym nie tylko z psychologiem, ale z mądrym księdzem
a czego ksiadz nauczy Cie o macierzynstwie?
ja w Boga wierze, bardzo. ale nikt nie moze byc wyrocznia. ani kosciol, ani lekarz. ja poszlam do spowiedzi, powiedzialam ze mialam ivf, ze podejde do kolejnego, ze mowie o tym choc nie uwazam teg za grzech, bo wszem i wobec uwaza sie to za grech ciezki i rozgrzeszenie dostalam. no cud jak nic... a psycholog jest bardziej przygotowany do rozmowy z osoba zalamana psychicznie badz z takimi problemami jak my. ksiadz moze dac odrobine nadziei albo i duzo, ale nie jest przygotowany moim zdaniem na taka pomoc. ja tez mialam psychologie na studiach i co? mam udzielac rad? no bez jaj...

a tak na marginesie w czw/pt punkcja u nas
__________________
grudzień 2013 - pamiętamy
mloda_to_glupia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 21:19   #2526
Linka1984
Zakorzenienie
 
Avatar Linka1984
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 202
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

Młoda a ja mam piekne jaja ale e2 małe :-(

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Jagoda




3690 gram szcześcia <3
Linka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 06:33   #2527
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

Cytat:
Napisane przez mloda_to_glupia Pokaż wiadomość
a na jaka cholere mowili ze maja dziecko z IVF? moze powinno sie takim tatuaz robic? co to kogo obchodzi? u mnie wiedza tylko rodzice i tesciowie. wlasnie dlatego jak sie postrzega takie dzieci. wezcie sie dziewczyny czasem zastanowcie co mowicie... najlepiej po prostu robic to co czujemy. nie chcesz IVF ? super! ale nie mow mi ze jestem zla i niedobra, ze nie wierze w Boga, albo zle wierze. kazdy ma swoje decyzje, kazdy je podejmuje samodzielnie. najwazniejsze co o tym sadzisz Ty i Twoj partner, a szczerze kazda powinna miec gleboko w D*** co sadza kolezanki z forum na temat naszych decyzji. ot co! zapowietrzylam sie i mi cisnienie skoczylo...



a czego ksiadz nauczy Cie o macierzynstwie?
ja w Boga wierze, bardzo. ale nikt nie moze byc wyrocznia. ani kosciol, ani lekarz. ja poszlam do spowiedzi, powiedzialam ze mialam ivf, ze podejde do kolejnego, ze mowie o tym choc nie uwazam teg za grzech, bo wszem i wobec uwaza sie to za grech ciezki i rozgrzeszenie dostalam. no cud jak nic... a psycholog jest bardziej przygotowany do rozmowy z osoba zalamana psychicznie badz z takimi problemami jak my. ksiadz moze dac odrobine nadziei albo i duzo, ale nie jest przygotowany moim zdaniem na taka pomoc. ja tez mialam psychologie na studiach i co? mam udzielac rad? no bez jaj...

a tak na marginesie w czw/pt punkcja u nas
Proste - spowiadali się oboje U tegomksiedza, ktory mu miał ochrzcić dziecko.

Ksiądz nie nauczy o macierzynstwie, ale w rozwiązywaniu dylematów religijnych zgodnie z nauka Kościoła powinien pomóc.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-08, 10:08   #2528
noadia
Raczkowanie
 
Avatar noadia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 301
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

Ja uważam, że każda z nas ma swój rozum i to jest tylko i wyłącznie nasze życie. My je mamy przeżyć a nie ktoś inny. I dlatego uważam, że jakiekolwiek przekonywanie kogoś do swoich racji, uświadamianie i wywyższanie swoich argumentów w tym przypadku jest nie na miejscu. Każda z nas ma prawo podjąć decyzję zgodną ze swoim sumieniem i to my będziemy z tym żyć. To ma być decyzja moja i męża a nie mamy, teściowej, sąsiadki czy koleżanki z forum. Ja szanuję zdanie zarówno tych co muszą dłużej się zastanawiać, tych którzy nie przyjmują takiego rozwiązania jak i tych co nie mają oporów.
Jedno wiem na pewno. Z nikim nie będę dzieliła się relacją ze sposobu poczęcia mojego dziecka. No chyba, że z moim lekarzem położnikiem choć i w tej kwestii trzeba być ostrożnym.
noadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 10:24   #2529
mloda_to_glupia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 514
GG do mloda_to_glupia
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

Cytat:
Napisane przez noadia Pokaż wiadomość
Jedno wiem na pewno. Z nikim nie będę dzieliła się relacją ze sposobu poczęcia mojego dziecka. No chyba, że z moim lekarzem położnikiem choć i w tej kwestii trzeba być ostrożnym.
mądrze gada
__________________
grudzień 2013 - pamiętamy
mloda_to_glupia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 10:07   #2530
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

ja tez jestem wierzaca, tak samo moj maz, ale skoro u nas byla to jedyna poza adopcja metoda, aby miec swoje dzieci, to dlaczego nie? tym bardziej, ze chcemy miec wiecej dzieci, wiec u nas raczej nie bedzie mowy o wyrzucaniu zarodkow... czytalam o ivf na wlasnych jajeczkach, ale czytalam tez o tym, ze kosciol jest tez przeciwny jakiejkolwiek stymulacji hormonalnej, wiec nawet inseminacja czy monitoring cyklu na pregylu jest z punktu widzenia kosciola grzechem... chcialabym porozmawiac z jakims madrym ksiedzem na ten temat, ale nie znam takiego, a w swojej parafii wole nie zaczynac tego tematu, bo moze tez skonczyc sie problemem z ochrzczeniem dziecka...
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 13:20   #2531
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

mloda: trzymam kciuki za punkcje! ile masz pecherzy?
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-09, 18:23   #2532
akurat
Rozeznanie
 
Avatar akurat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ostatni blok w mieście
Wiadomości: 898
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
ja tez jestem wierzaca, tak samo moj maz, ale skoro u nas byla to jedyna poza adopcja metoda, aby miec swoje dzieci, to dlaczego nie? tym bardziej, ze chcemy miec wiecej dzieci, wiec u nas raczej nie bedzie mowy o wyrzucaniu zarodkow... czytalam o ivf na wlasnych jajeczkach, ale czytalam tez o tym, ze kosciol jest tez przeciwny jakiejkolwiek stymulacji hormonalnej, wiec nawet inseminacja czy monitoring cyklu na pregylu jest z punktu widzenia kosciola grzechem... chcialabym porozmawiac z jakims madrym ksiedzem na ten temat, ale nie znam takiego, a w swojej parafii wole nie zaczynac tego tematu, bo moze tez skonczyc sie problemem z ochrzczeniem dziecka...
daszna , ja wciąż się łudzę, że może się uda bez in vitro. Moja przyjaciólka po 2 nieudanych inseminacjach zaszła w ciąże zażywając tylko clostilbegyt. Wiem, że każdy przypadek jest inny, ale ja muszę mięc wystarczające przekonanie że nic już się nie da zrobić innego.
Może powinnam iśc do psychologa, do księdza na rozmowę też bym chętnie poszła, ale nie wiem który jest "w temacie" bo mam wrażenie, że wiekszosc księzy nie kapuje do końca na czym polega in vitro tylko z "odgórnie' jest przeciwko i koniec.

linka1984 przy innych wyborach życiowych typu: małżeństwo, kredyt czy wybór studiów nie miałam takich dylematów, miałam głebokie przeświadczenie, że dobrze robię
a teraz ... to będzie chyba najtrudniejsza decyzja w życiu
__________________
WSZYSTKO WYDAJE SIĘ TAKIE SAMO, A JEDNAK INNE JEST WSZYSTKO
K.S.
akurat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 18:40   #2533
Linka1984
Zakorzenienie
 
Avatar Linka1984
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 202
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

Cytat:
Napisane przez akurat Pokaż wiadomość
linka1984 przy innych wyborach życiowych typu: małżeństwo, kredyt czy wybór studiów nie miałam takich dylematów, miałam głebokie przeświadczenie, że dobrze robię
a teraz ... to będzie chyba najtrudniejsza decyzja w życiu
To ja o ile w zyciu mam zero spontanicznosci i wszystko totalnie zaplanowane,obliczone to decyzje o ivf podjełam z meżem w 1 sek. Nawet nie mozna nazwac tego podjeciem decyzji to bylo naturalne jak " mam raka lecze sie od dzis". Nawet nie myslałam minuty - po prostu przyjełam to jak recepte na syrop od lekarza

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Jagoda




3690 gram szcześcia <3
Linka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 20:48   #2534
mloda_to_glupia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 514
GG do mloda_to_glupia
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

ja mam 10 bo tyle tez chcial zeby nie bylo przestymulowania jak poprzednio (18 mialam) i chyba sie udaje. we wtorek podgladanko i chyba juz decyzja kiedy dokladnie
__________________
grudzień 2013 - pamiętamy
mloda_to_glupia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 22:28   #2535
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

ja mialam 11 i starczylo. trzymam kciuki!!!
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 08:44   #2536
mloda_to_glupia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 514
GG do mloda_to_glupia
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
ja mialam 11 i starczylo. trzymam kciuki!!!
tylko u nas zapladniaja 6 bo to rzadowka...
wczoraj bylismy na chrzcinach - jestem chrzestna. normalnie jestem zakochana w tym maluchu... ehhh
__________________
grudzień 2013 - pamiętamy
mloda_to_glupia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 12:18   #2537
Linka1984
Zakorzenienie
 
Avatar Linka1984
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 202
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

Ja juz po ;-) mamy 5 jajek..teraz prosze o kciuki aby sie zaplodniły i ładnie rozwijały..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Jagoda




3690 gram szcześcia <3
Linka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 12:28   #2538
mloda_to_glupia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 514
GG do mloda_to_glupia
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

kciukam! mocno! mocno! a jakie beda CI transferowac? 3 czy 5dobowe?
__________________
grudzień 2013 - pamiętamy
mloda_to_glupia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 12:44   #2539
Linka1984
Zakorzenienie
 
Avatar Linka1984
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 202
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

Cytat:
Napisane przez mloda_to_glupia Pokaż wiadomość
kciukam! mocno! mocno! a jakie beda CI transferowac? 3 czy 5dobowe?
Codziennie bedzie dzwonic embriolog i albo czwartek albo sobota zalezy jak sie bedą rozwijac na bieżąco

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Jagoda




3690 gram szcześcia <3
Linka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-10, 13:15   #2540
mloda_to_glupia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 514
GG do mloda_to_glupia
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

to trzymam kciuki
__________________
grudzień 2013 - pamiętamy
mloda_to_glupia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 18:36   #2541
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

ja tez. )
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 20:14   #2542
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

Linko u rąk i nóg zaciskam
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 20:52   #2543
Linka1984
Zakorzenienie
 
Avatar Linka1984
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 202
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

Dziektje..troszke rozczarnwana jestem..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Jagoda




3690 gram szcześcia <3
Linka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 22:02   #2544
mloda_to_glupia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 514
GG do mloda_to_glupia
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

a czemu rozczarowana?
__________________
grudzień 2013 - pamiętamy
mloda_to_glupia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 09:43   #2545
Linka1984
Zakorzenienie
 
Avatar Linka1984
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 202
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

Cytat:
Napisane przez mloda_to_glupia Pokaż wiadomość
a czemu rozczarowana?
bo liczyliśmy na to ze bedzie tego więcej , na usg wychodziło po 10 duzych dobrze rokujących pęcherzyków a reszta mniejsze < 17mm . Tak przypuszczaliśmy ze z tych 10 bedzie chociaż z 6-8 komórek. Dzis dzwonili embriolodzy ze 3 się zapłodniły tylko. Jutro rano znowu zadzwonią jak się dzielą i czy się rozwijają prawidłowo.. Oby chociaż jeden mrozak był....
__________________
Jagoda




3690 gram szcześcia <3
Linka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 12:51   #2546
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

noo, bo to tak jest, ze nie zawsze jest tyle zarodkow, ile jajeczek. ja mialam 11 ladnych, potem stopniowo chyba obumieraly, bo po ivf zostaly mi 4 do zamrozenia. ale najwazniejsze, ze w ogole jakies sa i ze musi sie udac. a co u Ciebie jest przyczyna? bo chyba mi umknelo...
PS dzisiaj widzialam serduszko! <3
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 12:53   #2547
Linka1984
Zakorzenienie
 
Avatar Linka1984
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 202
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
noo, bo to tak jest, ze nie zawsze jest tyle zarodkow, ile jajeczek. ja mialam 11 ladnych, potem stopniowo chyba obumieraly, bo po ivf zostaly mi 4 do zamrozenia. ale najwazniejsze, ze w ogole jakies sa i ze musi sie udac. a co u Ciebie jest przyczyna? bo chyba mi umknelo...
PS dzisiaj widzialam serduszko! <3
o własnie sie tego boje przy małej ilości zarodków..ze bedą stopniowo obumierać i nie dozyją w ogole do mrożenia..mamy je tylko 3.
Endimetrioza
__________________
Jagoda




3690 gram szcześcia <3
Linka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 13:54   #2548
mloda_to_glupia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 514
GG do mloda_to_glupia
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

daszna <3 cudnie! cudnie!
__________________
grudzień 2013 - pamiętamy
mloda_to_glupia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 19:33   #2549
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

Linka:3 to sporo, na pewno jakies sie ladnie rozwinie.
mloda: noo, smieszny widok. ale cudny. a Ty kiedy transfer? juz cos wiesz?
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 19:37   #2550
Linka1984
Zakorzenienie
 
Avatar Linka1984
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 202
Dot.: Starania inaczej-czyli staraczki z problemami

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
Linka:3 to sporo, na pewno jakies sie ladnie rozwinie.
mloda: noo, smieszny widok. ale cudny. a Ty kiedy transfer? juz cos wiesz?
Jutro sie dowiem :-D

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Jagoda




3690 gram szcześcia <3
Linka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-27 10:12:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.