Mamusie Majowe 2015 ! - część 4 - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-29, 10:55   #2551
karol_ak
Raczkowanie
 
Avatar karol_ak
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 307
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Cytat:
Napisane przez Madeleine05 Pokaż wiadomość

Byłam z K u lekarza w związku z tym niejedzeniem mleka. Lekarka powiedziała, że może to reakcja obronna organizmu - na białko krowie. Pomacała małą, popatrzyła na wyniki, na wagę (przybrała w ciągu miesiąca 600g - waży teraz 6400g) i stwierdziła, że wszystko jest w porządku. Mam spróbować jej dawać mleko sojowe Humana SL i zobaczymy, czy będzie pić. Oprócz tego mam jej robić zupki, dawać owoce i wszystko to co zje i co jej smakuje. Powiedziała, że do rączki do memłania chrupka już jej mogę dać, a do zupek mięsko. A i to, że tak dużo pije, to dlatego, że to zamiast mleka, uzupełnia sobie płyny i to dobrze. Za dwa tygodnie szczepienie i kontrola, więc się zobaczy.
hmm myślałam że w tym wieku to jednak mleko ma być podstawą żywienia i jednak tak kombinuje żeby te 4 posiłki syn miał mleczne
wczoraj stwierdziłam że wypija mleko ale musi mieć 4-5 godz przerwy między posiłkami, trochę dużo mi się to wydaje ale jak tak chce tak będzie miał
przy starszaku też miałam taką teorię że może nie toleruje białka krowiego i że się tak intuicyjnie broni organizm, ale jednak mleczne posiłki stałe chętnie zjadał, a potem jak był starszy był badany pod tym kątem i nie potwierdziło się to
a moje dzieci nie chcą wody starszy jak się mu baaardzo chce pić to jeszcze wypije, ale maluch pluje i dławi się wodą, soki mu rozcieńczam pół na pół to pije


używam pampersów zielonych, trójki jeszcze, nie przesikuje się nawet przez noc całą

a ja to już kombinuje jak wrócić do pracy, trochę mi się nie chce już w domu siedzieć, z drugiej strony szkoda nie wykorzystać roku jak się ma do niego prawo, nie wiem, chyba od marca wrócę

jagodowa współczuje, a jak w takim razie usypiasz małego ? no to duża ulga jest jak dziecko zasypia samo
a co masz w łóżeczku ? jakąś przytulankę/pieluszkę ? smoczek dajesz ?
mój mały zasypia sam w łóżeczku od kiedy nie ma karuzeli ( bo to jednak bardzo rozprasza ) i kiedy położyłam go na poduszce i pod kołdrą, teraz jak już polubił swoje łóżko poduszkę mu zabrałam ale tą kołderkę uwielbia no i obowiązkowo żeby usnąć smoczek, najczęściej też coś przy buzi do wtulenia, ma taką przytulankę szmatkę
karol_ak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 11:04   #2552
olimpia2009
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 090
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Madeline hmm. .no nie wiem.ona powinna pic mleko.
.a co bedzie jak to sojowe tez nie podejdzie?..
__________________
Olimpia 14 Listopad 2009
Alex 15 Maj 2015
olimpia2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 11:17   #2553
Madeleine05
Zadomowienie
 
Avatar Madeleine05
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 243
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Cytat:
Napisane przez karol_ak Pokaż wiadomość
hmm myślałam że w tym wieku to jednak mleko ma być podstawą żywienia i jednak tak kombinuje żeby te 4 posiłki syn miał mleczne
wczoraj stwierdziłam że wypija mleko ale musi mieć 4-5 godz przerwy między posiłkami, trochę dużo mi się to wydaje ale jak tak chce tak będzie miał
przy starszaku też miałam taką teorię że może nie toleruje białka krowiego i że się tak intuicyjnie broni organizm, ale jednak mleczne posiłki stałe chętnie zjadał, a potem jak był starszy był badany pod tym kątem i nie potwierdziło się to
a moje dzieci nie chcą wody starszy jak się mu baaardzo chce pić to jeszcze wypije, ale maluch pluje i dławi się wodą, soki mu rozcieńczam pół na pół to pije
Cytat:
Napisane przez olimpia2009 Pokaż wiadomość
Madeline hmm. .no nie wiem.ona powinna pic mleko.
.a co bedzie jak to sojowe tez nie podejdzie?..
No też mi się wydawało, że min. 3 mleczne posiłki dziennie muszą być, ale lekarka powiedziała, że jak nie chce to przecież na siłę nie wepchnę. Jak chce jeść coś innego to niech je, widać, że apetyt ma, tylko nie na mleko. Jak sojowe nie podejdzie, to mi przepisze coś na uzupełnianie wapnia i tego, co tam jej będzie brakować, a od 6 miesiąca można już wprowadzać jakieś jogurty i inne mleczne produkty, więc jakoś się dociągniemy jeszcze miesiąc.

Karol_ak - przerwy na młodej nie robią wrażenia. Prędzej ja skapituluję i dam jej coś innego, niż ona. Wczoraj o 9:30 na śpiocha zjadła 100ml mleka, o 12 w południe zjadła obiadek ze słoiczka (125ml), o 13 100ml deserek i później dopiero o 19:30 udało mi się wcisnąć jej kaszkę na mleku, jak już chyba z głodu nie miała siły łyżki odpychać :P Nie mam za bardzo pomysłów, co mogłabym jej dawać. Spróbuję kaszkę z samą wodą zrobić, może prędzej zje, ale tak to co? Teraz udało mi się w nią wdusić 120ml tego mleka sojowego - wcale zadowolona nie była, ale to i tak sukces - normalnie jak się zaprze, i zacznie wyć, to się jej nie da mleka podać. Co oprócz kaszki na wodzie (o ile się uda jej wcisnąć, bo ostatnio z kaszkami też świruje), obiadków i deserków mogę jej dawać? Np. na śniadanie? Macie jakieś pomysły?
Madeleine05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 11:26   #2554
sara3008
Zakorzenienie
 
Avatar sara3008
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 4 916
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Lucky wszystkiego najlepszego
Jedziemy na bioderka, godzine temu mi sie przypomnialo, ze to dzis
sara3008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 12:00   #2555
jagodowa07
Zadomowienie
 
Avatar jagodowa07
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Cytat:
Napisane przez karol_ak Pokaż wiadomość
hmm myślałam że w tym wieku to jednak mleko ma być podstawą żywienia i jednak tak kombinuje żeby te 4 posiłki syn miał mleczne
wczoraj stwierdziłam że wypija mleko ale musi mieć 4-5 godz przerwy między posiłkami, trochę dużo mi się to wydaje ale jak tak chce tak będzie miał
przy starszaku też miałam taką teorię że może nie toleruje białka krowiego i że się tak intuicyjnie broni organizm, ale jednak mleczne posiłki stałe chętnie zjadał, a potem jak był starszy był badany pod tym kątem i nie potwierdziło się to
a moje dzieci nie chcą wody starszy jak się mu baaardzo chce pić to jeszcze wypije, ale maluch pluje i dławi się wodą, soki mu rozcieńczam pół na pół to pije


używam pampersów zielonych, trójki jeszcze, nie przesikuje się nawet przez noc całą

a ja to już kombinuje jak wrócić do pracy, trochę mi się nie chce już w domu siedzieć, z drugiej strony szkoda nie wykorzystać roku jak się ma do niego prawo, nie wiem, chyba od marca wrócę

jagodowa współczuje, a jak w takim razie usypiasz małego ? no to duża ulga jest jak dziecko zasypia samo
a co masz w łóżeczku ? jakąś przytulankę/pieluszkę ? smoczek dajesz ?
mój mały zasypia sam w łóżeczku od kiedy nie ma karuzeli ( bo to jednak bardzo rozprasza ) i kiedy położyłam go na poduszce i pod kołdrą, teraz jak już polubił swoje łóżko poduszkę mu zabrałam ale tą kołderkę uwielbia no i obowiązkowo żeby usnąć smoczek, najczęściej też coś przy buzi do wtulenia, ma taką przytulankę szmatkę
Zwykle to go bujam na rękach siedząc, ale czasem ma takie humory że nie da rady go na leżąco pobujać Płacz jest od razu, nie wiem czy za bardzo zmęczony, czy za mało, ale od razu tak jakby orientuje się że będzie usypiany i mocno muszę się nakombinować, a widzę że zmęczony W łóżeczku do spania ściągam karuzelę, zabieram zabawki więc nic go tak nie powinno rozpraszać. pod względem usypiania ciężki egzemplarz, chociaż to pewnie my go tak nauczyliśmy teraz i tak jest lepiej - bo zazwyczaj chwilę delikatnie pobujam, przytulę i śpi, ale raz na jakiś czas jest problem.
Próbowałam kłaść się z nim na łóżku, i wieczorem to działa, usypia leżąc obok, a w dzień nie da rady
A kiedy odkładasz małego do łóżeczka? Jak widać pierwsze objawy zmęczenia i tak po prostu zasypia sam?
__________________
Tymek

Edytowane przez jagodowa07
Czas edycji: 2015-09-29 o 12:05
jagodowa07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 12:21   #2556
sara3008
Zakorzenienie
 
Avatar sara3008
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 4 916
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Bioderka w porzadku. Wiecej jezdzic nie musimy
sara3008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 12:39   #2557
fistaszek24
Zakorzenienie
 
Avatar fistaszek24
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5 174
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Cytat:
Napisane przez jagodowa07 Pokaż wiadomość
Zwykle to go bujam na rękach siedząc, ale czasem ma takie humory że nie da rady go na leżąco pobujać Płacz jest od razu, nie wiem czy za bardzo zmęczony, czy za mało, ale od razu tak jakby orientuje się że będzie usypiany i mocno muszę się nakombinować, a widzę że zmęczony W łóżeczku do spania ściągam karuzelę, zabieram zabawki więc nic go tak nie powinno rozpraszać. pod względem usypiania ciężki egzemplarz, chociaż to pewnie my go tak nauczyliśmy teraz i tak jest lepiej - bo zazwyczaj chwilę delikatnie pobujam, przytulę i śpi, ale raz na jakiś czas jest problem.
Próbowałam kłaść się z nim na łóżku, i wieczorem to działa, usypia leżąc obok, a w dzień nie da rady
A kiedy odkładasz małego do łóżeczka? Jak widać pierwsze objawy zmęczenia i tak po prostu zasypia sam?
U Nas kąpiel, jedzenie i łóżeczko pomarudzin pobawi się pieluchom i śpi.
fistaszek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-29, 12:59   #2558
niunia1303
Raczkowanie
 
Avatar niunia1303
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 390
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Cytat:
Napisane przez LuckyLove Pokaż wiadomość
Scotasia, Baset ja tez przebieram pampka w nocy mamy 3 z dady. Pare razy zdarzylo mi sie nie przebrac to rano byl przesikany i M mial mokre bodki. A pamperem to mozna bylo zabic taki ciezki haha.

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

W netto fajne poncza. Szkoda ze u nas netto daleko.

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Ja tez mam blisko do Krakowa

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Stawiam ciacho i kawe ijemy: z okazji 25 urodzin stara torba ze mnie haha zartuje.
Słodkiego miłego źycia!!! Dużo seksu miłości radości!!!

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
__________________
Oliwia

18.05.2015
3610 kg 55 cm godz. 10:30

Moja Królewna
:
niunia1303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 13:00   #2559
karol_ak
Raczkowanie
 
Avatar karol_ak
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 307
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Cytat:
Napisane przez jagodowa07 Pokaż wiadomość
A kiedy odkładasz małego do łóżeczka? Jak widać pierwsze objawy zmęczenia i tak po prostu zasypia sam?
no tak, pociera oczy albo ziewa, ogólnie marudzi i widać że go zabawki męczą to kładę w łóżeczku i usypia, zaglądam do niego co chwilę i widzę że coraz bardziej odpływa, a jak nie chce spać to się rozgląda gada coś śmieje to wtedy wyciągam i jeszcze się bawimy dalej

Cytat:
Napisane przez Madeleine05 Pokaż wiadomość
Karol_ak - przerwy na młodej nie robią wrażenia. Prędzej ja skapituluję i dam jej coś innego, niż ona. Wczoraj o 9:30 na śpiocha zjadła 100ml mleka, o 12 w południe zjadła obiadek ze słoiczka (125ml), o 13 100ml deserek i później dopiero o 19:30 udało mi się wcisnąć jej kaszkę na mleku, jak już chyba z głodu nie miała siły łyżki odpychać :P Nie mam za bardzo pomysłów, co mogłabym jej dawać. Spróbuję kaszkę z samą wodą zrobić, może prędzej zje, ale tak to co? Teraz udało mi się w nią wdusić 120ml tego mleka sojowego - wcale zadowolona nie była, ale to i tak sukces - normalnie jak się zaprze, i zacznie wyć, to się jej nie da mleka podać. Co oprócz kaszki na wodzie (o ile się uda jej wcisnąć, bo ostatnio z kaszkami też świruje), obiadków i deserków mogę jej dawać? Np. na śniadanie? Macie jakieś pomysły?
no właśnie też mam czasem wrażenie że go zmuszam do jedzenia, ale jak 5 godz nie je w dzień to mi dziwnie
pomysłu nie mam na twoją córkę bo za małe dziecko żeby urozmaicać bardziej niż już je potem faktycznie będzie łatwiej
u mnie póki co młody je tak:
6 godz. mleko
ok 9 śniadanko kaszka
ok 12 obiadek
17-18 mleko
21-22 mleko
ma przerwe jak widać, więc zamierzam wprowadzać owocki
karol_ak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 13:05   #2560
moniisia90
Wtajemniczenie
 
Avatar moniisia90
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 671
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Madeleine - nie mam pojecia co możesz jej podawać Sa różne kaszki, moze spróbuj innej

Mloda 3/4 zjadła sloiczka z jarzynka i popila 20m wody! Z butelki canpolu, co prawda gryząc smoczek ale pila nie plula a podczas jedzenia 2 kupy trzasnela :P
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/b702238669.png razem od 06.10.2007
nasz wielki dzień - 06.09.2014
Lenka przyszła na świat 10.05.2015 3320 g 54 cm
Czekamy na drugiego bobasa do kochania - tp 23.04.2017
moniisia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 13:06   #2561
niunia1303
Raczkowanie
 
Avatar niunia1303
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 390
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Ja w nocy też nie zmieniam pampa...

Dobra idę zakupić jakąś kaszke albo kleik...Co lepsze??bo oszaleje a coś zakupić muszę bo młoda się nie najada

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
__________________
Oliwia

18.05.2015
3610 kg 55 cm godz. 10:30

Moja Królewna
:
niunia1303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-29, 13:08   #2562
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Made a kaszki dajesz jej smakowe? Może spróbuj że świeżymi owocami możesz też dodać biszkopty ( tylko tam jest gluten, nie wiem czy chcesz już wprowadzac) może to jej zasmakuje, wiem że niektórzy robią też mleczny kisiel albo budyń. Może takie rzeczy z mleka podawane łyżeczka jej podejda
Współczuję kombinowania
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 13:38   #2563
moniisia90
Wtajemniczenie
 
Avatar moniisia90
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 671
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Niunia - kleik jest do zageszczania a kaszka do jedzenia normalnie
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/b702238669.png razem od 06.10.2007
nasz wielki dzień - 06.09.2014
Lenka przyszła na świat 10.05.2015 3320 g 54 cm
Czekamy na drugiego bobasa do kochania - tp 23.04.2017
moniisia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 14:03   #2564
maartussss
Zadomowienie
 
Avatar maartussss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 665
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Lucky- wszystkiego najlepszego 🎂

Madeleine - to piateczka! ✋ jakby te powroty do pracy były takie łatwe i bez tęsknoty to byłoby super.. Ale chyba tak pięknie nie będzie na początku 😉 masz jakąś Opiekunkę?

Sara- 👏 za bioderka!

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Siedzę w kolejce do lekarza.. Znowu mi nerki nawalaja od kilku dni. Trzymajcie kciuki, żeby mnie do szpitala nie położyli znowu . 😢
__________________
Nothing else matters
maartussss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 14:06   #2565
olimpia2009
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 090
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Umarlam!!!! Baba w windzie sie mnie zapytala czy moj pies mowi...ja to ze o co jej chodzi czy mowi a ona no jak ludzie czy mi mowi ze chce siku
__________________
Olimpia 14 Listopad 2009
Alex 15 Maj 2015
olimpia2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 14:13   #2566
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Cytat:
Napisane przez olimpia2009 Pokaż wiadomość
Umarlam!!!! Baba w windzie sie mnie zapytala czy moj pies mowi...ja to ze o co jej chodzi czy mowi a ona no jak ludzie czy mi mowi ze chce siku
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 14:21   #2567
201606011622
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17 292
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Cytat:
Napisane przez olimpia2009 Pokaż wiadomość
Umarlam!!!! Baba w windzie sie mnie zapytala czy moj pies mowi...ja to ze o co jej chodzi czy mowi a ona no jak ludzie czy mi mowi ze chce siku
leżę i kwiczę
201606011622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 14:25   #2568
majaa86
Zadomowienie
 
Avatar majaa86
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 277
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Lucky 100 lat

tak czytam i z tego co piszecie to codziennie inny słoik dajecie?

bo ja zaczelam marchewke i podaje tydzien, potem tydzien marchewke z ziemniaczkami i potem bedzie dyniai i zupa jarzynowa a po 2 tyg od 1 marchewki podam popoludniu 1 deserek owocowy..
kaszke dopiero miesiac po rozpoczeciu raczej bede dawac..
Widze,ze wy ostro do przodu ruszylyscie i probujecie wszystkiego...

Karolak dzisiaj dorwalam Tormentalum i testuje..brazowe iziolowe hehe i nivee sos tez kupilam..w miedzyczasie smarowalam oliwka caly czas pupe i juz w miare ok, ale chce powrocic to pupki idealnej
__________________
Noszę serce Twoje przy sobie...Noszę je w moim sercu...

<3 Karolek<3 Moje Serduszko <3
majaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 14:26   #2569
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

To ja jedyna jeszcze nie zaczęłam rozszerzać?
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-29, 14:32   #2570
agnes188
Zakorzenienie
 
Avatar agnes188
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 15 678
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Cytat:
Napisane przez LuckyLove Pokaż wiadomość
Scotasia, Baset ja tez przebieram pampka w nocy mamy 3 z dady. Pare razy zdarzylo mi sie nie przebrac to rano byl przesikany i M mial mokre bodki. A pamperem to mozna bylo zabic taki ciezki haha.

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

W netto fajne poncza. Szkoda ze u nas netto daleko.

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Ja tez mam blisko do Krakowa

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Stawiam ciacho i kawe ijemy: z okazji 25 urodzin stara torba ze mnie haha zartuje.
Stowka luvky!!!



Cytat:
Napisane przez Madeleine05 Pokaż wiadomość
Ja na noc używam zielonych Pampersów, na dzień Dady. Ale z racji tego, że ostatnio udało się jej dwie noce z rzędu przesikać Pampersa, zmieniam jej jak się budzi między 1-3 w nocy. (Potrafi w ciągu nocy wypić 200ml wody).




K jadła wczoraj jarzynki z łososiem bobovity i nic jej nie było. A jak smakowało!



Ja wracam od początku grudnia Samo się nie zarobi...




Ja miałam jedno opakowanie tych tescowych pieluch (zielonych) i nie podeszły mi. Jak dla mnie gorsze niż Dady, więc już do niech nie wrócę.


Byłam z K u lekarza w związku z tym niejedzeniem mleka. Lekarka powiedziała, że może to reakcja obronna organizmu - na białko krowie. Pomacała małą, popatrzyła na wyniki, na wagę (przybrała w ciągu miesiąca 600g - waży teraz 6400g) i stwierdziła, że wszystko jest w porządku. Mam spróbować jej dawać mleko sojowe Humana SL i zobaczymy, czy będzie pić. Oprócz tego mam jej robić zupki, dawać owoce i wszystko to co zje i co jej smakuje. Powiedziała, że do rączki do memłania chrupka już jej mogę dać, a do zupek mięsko. A i to, że tak dużo pije, to dlatego, że to zamiast mleka, uzupełnia sobie płyny i to dobrze. Za dwa tygodnie szczepienie i kontrola, więc się zobaczy.
Mad mialas te z tesco z sowa?czy takie zwykle sa jeszcze?ktore?

Cytat:
Napisane przez moniisia90 Pokaż wiadomość
Lucky wszystkiego naj! Jestesmy w tym samym wieku

Madeleine - a od kiedy Ty dajesz pokarmy stale?

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Idę do pepco po czapkę bo myślałam ze mam a wszystkie za male Dla Leny oczywiście
I jaka czape kupilas
Cytat:
Napisane przez sara3008 Pokaż wiadomość
Bioderka w porzadku. Wiecej jezdzic nie musimy
Super my jeszcze raz pod koniec listopada
Cytat:
Napisane przez moniisia90 Pokaż wiadomość
Niunia - kleik jest do zageszczania a kaszka do jedzenia normalnie
To kleik jak sie podaje bo tez mam lyzka czy w butli
Cytat:
Napisane przez maartussss Pokaż wiadomość
Lucky- wszystkiego najlepszego 🎂

Madeleine - to piateczka! ✋ jakby te powroty do pracy były takie łatwe i bez tęsknoty to byłoby super.. Ale chyba tak pięknie nie będzie na początku 😉 masz jakąś Opiekunkę?

Sara- 👏 za bioderka!

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Siedzę w kolejce do lekarza.. Znowu mi nerki nawalaja od kilku dni. Trzymajcie kciuki, żeby mnie do szpitala nie położyli znowu . 😢
Wiem co to za bol te nerki ehh

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=744399
Wymianka torebki sukienka

agnes188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 14:41   #2571
201606011622
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17 292
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
To ja jedyna jeszcze nie zaczęłam rozszerzać?
Kuba zjadł ze 2 lyzeczki marchewki. Nic pozatym, jakoś jeszcze trochę poczekam.: )
201606011622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 14:42   #2572
SzaraaMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SzaraaMyszka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kępno
Wiadomości: 6 487
GG do SzaraaMyszka
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Cytat:
Napisane przez olimpia2009 Pokaż wiadomość
Umarlam!!!! Baba w windzie sie mnie zapytala czy moj pies mowi...ja to ze o co jej chodzi czy mowi a ona no jak ludzie czy mi mowi ze chce siku






Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
To ja jedyna jeszcze nie zaczęłam rozszerzać?
Ja nie rozszerzam jeszcze
__________________
Milenka

17.05.2015 r. godz. 12:30 3780 g i 55 cm

Kasia
16.02.2017 r. godz. 17:44 3170g i 52 cm


Wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1203546
SzaraaMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 15:11   #2573
Baset
Zakorzenienie
 
Avatar Baset
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z pokoju...
Wiadomości: 4 124
GG do Baset
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
To ja jedyna jeszcze nie zaczęłam rozszerzać?
ja zaczynam od jutra!
__________________

Marianna
27.05.2015 godz. 8.24
Baset jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 15:28   #2574
olimpia2009
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 090
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Spac nie placz...jesc tak ale zjadlem I nie chce spac wole plakac bo jestem spiacy
__________________
Olimpia 14 Listopad 2009
Alex 15 Maj 2015
olimpia2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 15:30   #2575
maartussss
Zadomowienie
 
Avatar maartussss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 665
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Ja nie rozszerzam jeszcze bo za mały. 8 października zaczynamy próbować nowych smaków

Jutro badania znowu, i zaczyna się latanie po lekarzach. 😡
__________________
Nothing else matters
maartussss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 15:36   #2576
olimpia2009
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 090
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Ruska pytalas jak z tz...no jest ok...dalej za wiele nie pomaga chyba ze sie wydre ale rano jak szykuje olimpie do szkoly to pomoze...nakarmi

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Moj dzisiaj brzoskwinie jadl..kaszki tez jemy ale nie codzien...

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Ciekawe jak Nadzieja
__________________
Olimpia 14 Listopad 2009
Alex 15 Maj 2015
olimpia2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 15:53   #2577
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Dziewczyny mam kaszke Jaglana z Holle mam ją dać sama czy z owocami? Na pierwszy raz.
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 15:55   #2578
olimpia2009
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 090
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Jak juz jadla owoce to mozesz z owocami
__________________
Olimpia 14 Listopad 2009
Alex 15 Maj 2015
olimpia2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 16:00   #2579
Madeleine05
Zadomowienie
 
Avatar Madeleine05
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 243
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Cytat:
Napisane przez karol_ak Pokaż wiadomość
no właśnie też mam czasem wrażenie że go zmuszam do jedzenia, ale jak 5 godz nie je w dzień to mi dziwnie
pomysłu nie mam na twoją córkę bo za małe dziecko żeby urozmaicać bardziej niż już je potem faktycznie będzie łatwiej
u mnie póki co młody je tak:
6 godz. mleko
ok 9 śniadanko kaszka
ok 12 obiadek
17-18 mleko
21-22 mleko
ma przerwe jak widać, więc zamierzam wprowadzać owocki
Owocki polecam K uwielbia banana z jabłkiem! Lubi też skrobane jabłuszko

Cytat:
Napisane przez moniisia90 Pokaż wiadomość
Madeleine - nie mam pojecia co możesz jej podawać Sa różne kaszki, moze spróbuj innej

Mloda 3/4 zjadła sloiczka z jarzynka i popila 20m wody! Z butelki canpolu, co prawda gryząc smoczek ale pila nie plula a podczas jedzenia 2 kupy trzasnela :P
Gratulacje!

Cytat:
Napisane przez strzalka44 Pokaż wiadomość
Made a kaszki dajesz jej smakowe? Może spróbuj że świeżymi owocami możesz też dodać biszkopty ( tylko tam jest gluten, nie wiem czy chcesz już wprowadzac) może to jej zasmakuje, wiem że niektórzy robią też mleczny kisiel albo budyń. Może takie rzeczy z mleka podawane łyżeczka jej podejda
Współczuję kombinowania
Daję smakowe, bo bezsmakowe są be. Zresztą ze smakowych tylko bobovita malinowa jej podeszła Poczytam o tych kisielach i budyniach - może to jest pomysł. Gluten chciałabym zacząć powoli wprowadzać, ale nie bardzo wiem jak. Pół łyżeczki kaszki z glutenem zmieszać ze zwykłą kaszką?

Cytat:
Napisane przez maartussss Pokaż wiadomość

Madeleine - to piateczka! ✋ jakby te powroty do pracy były takie łatwe i bez tęsknoty to byłoby super.. Ale chyba tak pięknie nie będzie na początku 😉 masz jakąś Opiekunkę?


Siedzę w kolejce do lekarza.. Znowu mi nerki nawalaja od kilku dni. Trzymajcie kciuki, żeby mnie do szpitala nie położyli znowu . 😢
Kciuki za to, żeby z nerkami było ok!
Najprawdopodobniej zrobimy tak, że 3 tygodnie grudnia mój mąż pójdzie na urlop, później ja będę miała urlop przez święta 2 tyg, aż do stycznia, później 2 tyg będę wozić młodą do teściowej, a kolejny rok moja mama z nią zostanie od połowy stycznia

Cytat:
Napisane przez agnes188 Pokaż wiadomość
Mad mialas te z tesco z sowa?czy takie zwykle sa jeszcze?ktore?
Tak, te z sową http://pi.ce-tescoassets.com/assets/...e1_328x328.jpg
Madeleine05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 16:17   #2580
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - część 4

Cytat:
Napisane przez Madeleine05 Pokaż wiadomość


Daję smakowe, bo bezsmakowe są be. Zresztą ze smakowych tylko bobovita malinowa jej podeszła Poczytam o tych kisielach i budyniach - może to jest pomysł. Gluten chciałabym zacząć powoli wprowadzać, ale nie bardzo wiem jak. Pół łyżeczki kaszki z glutenem zmieszać ze zwykłą kaszką?
Dokładnie i stopniowo zwiększać ilość tej glutenowej no i obserwować

Chociaż ja ostatnio małej dałam deserek ze sloiczka z biszkoptami i nie pomyślałam że tam jest gluten no i nic jej nie było

A kasze ze świeżymi owocami próbowałas jej dawać? Jak lubi owocka to może jej posmakuje i trochę urozmaicenia bo różne owoce można dawać


Olimpia a ile tego owocka mam dać do tej kaszy ? Będę robić porcje ze 100 ml mleka
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-30 07:45:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:33.