Aparaty ortodontyczne cz. IV - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-17, 10:51   #2551
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Ja sie wlasnie boje, ze jak wyrwe tylko jedna gorna czworke to bedzie asymetria...
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 11:07   #2552
ankaw001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

heja

A ja mam takie pytanko-bo jak dotąd nie znalazlam tego na forum- uzywalyscie czegos na bolące dziąsła? Juz mnie 4 dzien bolą i ciągle smaruje je jakims plynem z apteki, ale to pomaga tylko wtedy gdy nie jem i nie pije a ciągle smaruje ...I czy to wogle przechodzi? czy moze tylko dramatyzuje?
ankaw001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 11:52   #2553
Malwiana
Zadomowienie
 
Avatar Malwiana
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez ankaw001 Pokaż wiadomość
heja

A ja mam takie pytanko-bo jak dotąd nie znalazlam tego na forum- uzywalyscie czegos na bolące dziąsła? Juz mnie 4 dzien bolą i ciągle smaruje je jakims plynem z apteki, ale to pomaga tylko wtedy gdy nie jem i nie pije a ciągle smaruje ...I czy to wogle przechodzi? czy moze tylko dramatyzuje?
mnie dziasla nie bolaly.
za to bolą zęby i swedzialy dziąsła (to juz na szczescie przeszlo)
__________________
12.01.2009 - GÓRA


Malwiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 12:06   #2554
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

ale mi tez sie zeby ruszaly po zdjeciu aparatu ;] bo one dalej pracuja i dlatego trzeba nosic retencje, bo to juz calkiem inne sily teraz moje zeby ani drgna
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 13:23   #2555
jagoda
Raczkowanie
 
Avatar jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 43
GG do jagoda
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Teraz mogę już oficjalnie nazywać siebie aparatką, bo wczoraj założyłam górny łuk. Na razie częściowo (więc czuję się taka nie do końca rozdziewiczona) - tylko na jedynki i dwójki, w czwartek idę do dentysty usunąć górne czwórki a 30 stycznia orto zakłada mi resztę Ostatecznie zdecydowałam się na metalowe zamki, bo przy mojej wadzie będą najbardziej skuteczne a poza tym zawsze pieniążki w portfelu zostaną

Co do rozmów z orto - to moja pani doktor (pan doktor zresztą też, bo we dwójkę prowadzą pacjentów) zawsze wszystko mi tłumaczy, co robi, po co, co ma sie stać, etc. No i mogę zadać milion pytań

A propos swędzących lub bolących dziąseł - w mojej klinice każą codziennie masować dziąsła, żeby utrzymać je w zdrowiu przez okres leczenia (i wtedy też jest lepiej ukrwiona kość, co bezpośrednio wpływa na jej szybsze dostosowanie się do zmienionego układu zębów). Wystarczy szczoteczka dla małych dzieci - miękka i o niedużej główce (tylko nie okrągłej ale bardziej podłużnej, np. oral-b stages) i codziennie 15 minut masażu, a w przypadku wiekszych problemów z dziąsłami (utrzymujące się stany zapalne, krwawienie, narastanie na zęby) trzeba zainwestować w irygator.

Jak postanowiłam w wakacje, że ponownie założę aparat, to nie wyobrażałam sobie, że mógłby być inny niż kosmetyczny, a tu prosze - znów mam metal i wcale mi to nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie
__________________
Georgia Thomas: Ally, dlaczego twoje problemy zawsze są najważniejsze?
Ally McBeal: Bo są moje.



jagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 13:33   #2556
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Costynuuna Pokaż wiadomość
a poza tym tak zapytam, czy wasze ortodontki mówią wam coś na temat waszych zębów, pytają co i jak itp?

bo moja orto wogóle się nie odzywa, więc ja nie wiem czy jest jakaś poprawa, co się zmianiło ,nic a nic.. przychodze , kłade się na fotel ona robi swoje, nawet nie wiem co (nic nie mówi), potem tylko jej płace i wychodze ..yhee..kiedys się jej pytałam o coś to odpowiedziała jednym słowem i tak się dowiedziałam;|
Można wiedzieć skąd jesteś?
Tak jakbym o swojej ortodontce czytała.

Ostatnio spytałam co się zmieniło w aparacie (widziałam, że zmienia łuki), to się na mnie zdziwiona popatrzyła, jakby nie wiedziała o co mi chodzi, a w końcu odpowiedziała, że no dalej zamykamy szparę po piątkach...
No i jak tu pociągnąć za język? Mówić, że "widziałam, że pani coś tam robiła i nie wiem co"?

Niby mi to jakoś bardzo nie przeszkadza, grunt, że ona wie co robi, no ale jednak lubię wiedzieć co, jak i dlaczego.
Za to dentysta bardzo chętnie opowiada co mi robił (bo jak pracuje, to ani słowem się nie odzywa, tak mu się łatwiej skupić), jak i czemu i co dalej, często nie pytany rozwija i nie może skończyć mówić
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 13:37   #2557
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
contynuua moja orto od progu sie mnie pyta 'i jak tam?'
Zanim usiade to sie pozale ze nic sie nie ruszylo, albo ok.
Otwieram buzie, ona zaglada i zdecydowanie lubi sobie pogadac Lubie to bo wiem co sie dzieje
Mów ze dogina tu, a teraz tak bo wyciagnie tego czy tego.
Stara ortodontka malo gadala tylko mowila co sie powinno stac i kiedy nastepna wizyta
Cytat:
Napisane przez Lady No Nick Pokaż wiadomość
contynuua- mój orto zawsze się mnie pyta "co tam słychać w buzi"
A gdy już leże na fotelu to opowiada mi co robi, dlaczego i po co,a nawet kolory gumek mi doradza,które lepiej ciągną, nie przebarwiają się etc. Więc może poproś swoją ortodontkę o to,żeby wytłumaczyła Ci co robi,a jeśli odpowie jednym zdaniem to poproś o rozwinięcie,wiem może to być krępujące no,ale ja tam bym nie wytrzymała
Moja dokładnie tak samo-wszystko tłumaczyła, a nawet pytała co sądzę, np w przypadku siekaczy-czy jest ok, czy widzę różnicę. Czasem siadałam a ona "ooooo ładnieeeeee się zrobiło, prawda?" i zawsze mi tłumaczyła co robi i jakich efektów się spodziewać.


Cytat:
Napisane przez Lady No Nick Pokaż wiadomość
Miałyście chwilę zwątpienia kiedy chciałyście zdjąć to ustrojstwo? Ja mam aparat dopiero (już) 7miesięcy i każdego dnia jestem tak samo zadowolona, że go mam Nawet jak mnie boli to wiem,że musi, najwyżej się trochę żalę/marudzę, ale naprawdę uważam,że to jedna z mądrzejszych decyzji jaką podjęłam
Ja miałam taki moment-gdy dostałam wyciągi. Bardzo mi dały popalić

Cytat:
Napisane przez kocimietka Pokaż wiadomość
Dziewczyny.. umarła mi prababcia A jutro miałaby 102 urodziny...........
Bardzo mi przykro

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
ruszają się? ale tak mocno, że jak np. jesz, to czujesz? Czy jak poruszasz palcem?
Jak gryzę, to tego nie czuję, tylko jak np mocno zagryzę i przyłożę palec do któregoś zęba, to czuję, że w momencie zagryzania poruszył się. Ale to tylko na górnych zębach, bo dolne są podklejone i tylko od trójki do trójki-tył siedzi stabilnie. Początkowo miałam schiz, że jak tylko zęby wyjdą spod aparatu,to wszystko szlag trafi, ale nie-retainer nad nimi czuwa

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
Dziewczynki, tak mi się przypomniało.
A propos dawnego tematu o bieli zębów.
Ostatnio kupiłam dla spróbowania nowego Signala White Now. Ja nie widzę żadnej różnicy na swoich ząbkach, bo nigdy nie uważałam ich za żółte , ale moja mama, nałogowa palaczka i amatorka dużych ilości kawy, powiedziała, że u niej 'coś' się dzieje z kolorem zebów, pozytywne 'coś' .
Także popróbujcie, jak tak narzekałyscie na żółknięcie
Poleć mamie biała perłę
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 13:45   #2558
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Moja dokładnie tak samo-wszystko tłumaczyła, a nawet pytała co sądzę, np w przypadku siekaczy-czy jest ok, czy widzę różnicę. Czasem siadałam a ona "ooooo ładnieeeeee się zrobiło, prwdaa?" i zawsze mi tłumaczyła co robi i jakich efektów się spodziewać.
Ten tekst trzyma się także mojej orto - to przyznam jest budująca pochwała
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 13:48   #2559
Malwiana
Zadomowienie
 
Avatar Malwiana
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
.



Ja miałam taki moment-gdy dostałam wyciągi. Bardzo mi dały popalić
a czemu wyciagi sa az takie straszne?
__________________
12.01.2009 - GÓRA


Malwiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 15:37   #2560
Cassareh
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Nosiłam aparat ortodontyczny przez 9 miesięcy. Efekty są widoczne. Jestem zadowolona. Moim zdaniem lekarka mogła mi go tak szybko nie zdejmować. Podejrzewam, że po roku moje ząbki wyglądałyby jeszcze lepiej!!! Noś aparat tak długo jak tylko się da! Faktem jest, że w wieku 34 lat głupio się czułam z drutem na zębach. Ale czego nie robi się dla urody! Pozdrawiam!
Cassareh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 15:38   #2561
feniksica
Raczkowanie
 
Avatar feniksica
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 351
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

smiechotka- ja uzywam tej pasty, by mi wybielila klej na zebach. Jest olsniewajaca (czyt. dziala)
feniksica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 15:38   #2562
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Ja bede miec usuwana jedna gorna 4. I moze jeszcze na dole 4, ale to pozneij sie okaze. Tez na poczatku sie zalamalam, ale coz...

Mam takie glupie pytanie: aparat jest z metalu, wiec jesli jestescie na dworze to nie jest wam zimno w buzi?
ja nie czuję by w buzi było mi zimno przez aparat
ja miałam usuwaną jedną górną czwórkę i jak pisałam jakiś czas temu-za 2 tygodnie idę usunąć chirurgicznie moją ósemkę a potem miesiąc później zakładam aparat na dół.Boję sieę tego zabiegu usuwania zęba bo ona rośnie w ząb,że tak to opiszę

Cytat:
Napisane przez Costynuuna Pokaż wiadomość
ja miałam problem z prawą 2, mianowicie była ona schowana za trójką i jedynką i teraz zrównała się z 3 a za jedynką dalej siedzi ,ale ja i tak się ciesze bo jakis efekt juz jest ,a nosze 3miesiąc aparat P;

a poza tym tak zapytam, czy wasze ortodontki mówią wam coś na temat waszych zębów, pytają co i jak itp?

bo moja orto wogóle się nie odzywa, więc ja nie wiem czy jest jakaś poprawa, co się zmianiło ,nic a nic.. przychodze , kłade się na fotel ona robi swoje, nawet nie wiem co (nic nie mówi), potem tylko jej płace i wychodze ..yhee..kiedys się jej pytałam o coś to odpowiedziała jednym słowem i tak się dowiedziałam;|
niezłą masz ortodontkę...ale musisz ją jakoś zagadać a jak chcesz kolorowe gumeczki to śmiało jej powiedz-przecież one są wymieniane na każdej wizycie

Cytat:
Napisane przez kocimietka Pokaż wiadomość
Mój orto też taki mało wygadany,ale jak przychodze zawsze spyta mnie czy wszystko było ok. Ale ciągnę go za język jak trzeba, dzięki temu dowiedziałąm się ,że planuje jeszcze rok z aparatem, a nie półtora,tak jak mnie się wydawało. No i uspokoił mnie trochę co do szpar po wyrwanych zębach..Ich czasami tzreba pomęczyć pytaniami.



Dziewczyny.. umarła mi prababcia A jutro miałaby 102 urodziny...........
mój orto też mnie pyta jak tam...ja mu odpowiadam,a jak juz mi tam coś przy zębach robi to też mu czasem odppowiadam-co jest trudnawe z otwartą buźką ale zawsze cierpliwiwe mi odpwiada na każde pytanie i wiem wszystko co się z moimi zębami dzieje
Twoja prababcia dożyła sędziwego wieku i dzięki temu miałaś szansę ją poznać i nauczyć się wielu rzeczy od niej ja nie poznałam żadnego z pradziadków czy prababć.Prykro mi,że musiała odejśc.Trzymaj się cieplutko!!

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Ja sie wlasnie boje, ze jak wyrwe tylko jedna gorna czworke to bedzie asymetria...
też się zastanawiam czy da radę zrobić u mnie tak,żeby nie było asymetrii,ale w gruncie rzeczy na pewno będzie duuuużo lepiej niż przed założeniem apratu i może uda się zachować asymetrię
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 15:56   #2563
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Malwiana Pokaż wiadomość
a czemu wyciagi sa az takie straszne?
Nie są. Tzn nie muszą być, nie każdy ma takie same przeżycia.
Ja miałam tyłozgryz(żuchwa cofnięta w stosunku do szczęki) i orto przykazała nosić po 2 wyciągi z obu stron, czyli razem 4.
Najpierw zakładałam takie dłuższe, zahaczałam od dolnych szóstek go górnych trójek-to było jeszcze ok, nie ciągnęły bardzo, nie były zbyt widoczne. Niestety na tym zabawa się nie kończyła. Na to musiałam założyć drugie wyciągi-króciutkie, od dolnych czwórek do górnych trójek i to już było JA PIERDZIU!
Początkowo miałam problem, żeby w ogóle buzie otworzyć i coś powiedzieć, bo tak mocno ciągnęły następnego dnia po wizycie, jak się obudziłam, to myślałam, że w ogóle paszczy nie otworzę, tak mnie WSZYSTKO bolało-zęby, głowa, skronie, a tu trzeba jeszcze trochę siły włożyć, żeby dać radę tym gumkom. No koszmar.
Dziewczyny wiedzą co przechodziłam, bo żaliłam się w wątku
Miałam tego serdecznie dość. Orto kazała zdejmować je tylko do jedzenia, więc musiałam nosić cały czas.
Po paru dniach było lepiej, zgryz został naprawiony w ciągu miesiąca, ale w sumie wyciągi nosiłam 4 lub 6 miesięcy(już nie pamiętam), żeby utrzymać efekt.
Z czasem nosiłam je coraz rzadziej, pod koniec na noc i wtedy było już ok. Nie bolało, ale wkurzałam się, że jak się uśmiechałam, to było je widać-takie dwie kluski po bokach, no to nie wyglądało apetycznie

Się rozpisałam, ale wyciągi to był u mnie horror. Bolało mnie strasznie, gorzej jadłam. Momentami ryczałam jak bóbr, raz nawet ze złości wypierniczyłam je do kosza, ale pomiarkowałam i starałam się nosić.

Ale żeby nie było, że straszę!!! Większość dziewczyn nie miała aż takich jazd z wyciągami tak że bez paniki
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 16:02   #2564
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Ja niedługo dołączę do grona "aparatek"
W czwartek byłam na konsultacji, mam już zdjęcia RTG a w najbliższy czwartek idę ze zdjęciami na wyciski i ustalenie co dalej
Powiem Wam szczerze, że już nie mogę się doczekać
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 16:11   #2565
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
Ja niedługo dołączę do grona "aparatek"
W czwartek byłam na konsultacji, mam już zdjęcia RTG a w najbliższy czwartek idę ze zdjęciami na wyciski i ustalenie co dalej
Powiem Wam szczerze, że już nie mogę się doczekać
Doskonale Cię rozumiem. Ja też nie mogłam się doczekać swojego zadrutowania, choć z drugiej strony miałam pewne obawy jak to w trakcie leczenia będzie.
Na ten wątek trafiłam dopiero po roku noszenia aparatów.
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 16:11   #2566
Lady No Nick
Raczkowanie
 
Avatar Lady No Nick
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Boat
Wiadomości: 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Kurcze, ale wysyp teraz tych aparatów

Papryka- aaaa! też mam nosić wyciągi podobno za jakiś czas

A wiecie może jak leczy się zgryz otwarty? (takowy posiadam podobno)
__________________
Zadrutowana od 16.06 i 01.09 /2008r.

Lady No Nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 16:21   #2567
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Lady No Nick Pokaż wiadomość
Kurcze, ale wysyp teraz tych aparatów

Papryka- aaaa! też mam nosić wyciągi podobno za jakiś czas

A wiecie może jak leczy się zgryz otwarty? (takowy posiadam podobno)
Nie mam bladego pojęcia jakie kombinacje wyciągowe robi się przy zgryzie otwartym ale jak już będziesz miała wyciągi, to się pochwalisz i my się przy Tobie doedukujemy
I NIE BÓJ SIĘ!!!! Ja miałam jakieś ekstremalne przeżycia
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 16:32   #2568
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Doskonale Cię rozumiem. Ja też nie mogłam się doczekać swojego zadrutowania, choć z drugiej strony miałam pewne obawy jak to w trakcie leczenia będzie.
Na ten wątek trafiłam dopiero po roku noszenia aparatów.
Ja już kiedyś (daawno, ok 13lat temu) miałam druty na górnej szczęce, ale z powodu złego leczenia (brak retencji) ząbki znów mi się rozeszły.
Od dłuższego czasu myślałam, aby założyć aparat na nowo.. tylko finanse mnie przytłaczały. W zeszłym, roku zrobiłam gruntowne remonty (wymiana wszystkich plomb - miałam jeszcze te stare, srebrne), teraz odkułam się po tamtych wydatkach i odłożyłam na śliczny aparacik Jestem przeszczęśliwa, że w końcu się udało i że to już tak niedługo

Mam nadzieję, że tym razem będzie już porządnie i na zawsze
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 16:47   #2569
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez feniksica Pokaż wiadomość
smiechotka- ja uzywam tej pasty, by mi wybielila klej na zebach. Jest olsniewajaca (czyt. dziala)
Poproś orto przy najbliższej wizycie żeby Ci zeszlifował/a klej z ząbków, będzie najlepiej .

Cytat:
Napisane przez Lady No Nick Pokaż wiadomość
Kurcze, ale wysyp teraz tych aparatów
No Kochana, ostatnio nawet 'boski' Jacyków w TVN Style powiedział, że teraz na to jest moda
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 17:05   #2570
Lady No Nick
Raczkowanie
 
Avatar Lady No Nick
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Boat
Wiadomości: 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez smiechotka Pokaż wiadomość
No Kochana, ostatnio nawet 'boski' Jacyków w TVN Style powiedział, że teraz na to jest moda
Bardzo dobrze, przynajmniej ludzie nie myślą o osobach zadrutowanych, że są obleśni i oszpeceni tak jak to było x lat temu [no ok,może nie wszyscy]


A tak poza tym to podziwiam Cię za tą matematykę rozszerzoną powodzenia
__________________
Zadrutowana od 16.06 i 01.09 /2008r.


Edytowane przez Lady No Nick
Czas edycji: 2009-01-17 o 17:05 Powód: dopisek
Lady No Nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 17:11   #2571
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Malwiana Pokaż wiadomość

Karmenka, jak tam Twoj aparat? bo my z tego samego dnia jestesmy ja juz dzisiaj moge w miare gryzc, wlasciwie bola mnie tylko jedynki i dwojki.
I z powrotem pasuja mi zęby do siebie bo tuz po zalozeniu mialam "podwyzszony zgryz" czy jakos tak - ktorys ząb mi zachodzil przez pierscien i nie moglam wcale zagryzc zębow (tzn zlaczyc ich).
A całkiem dobrze, już mnie nie obciera. Największy problem to mam z pierścieniami. Nie wiem jak wy ale ja mam ich 4 na samej górze (6 i 7). Zawsze myślałam, że są 2. I jak coś jem to mi się dziąsło na dole zagryza. teraz to już nie tak bardzo jak na początku, bo wcześniej to bałam się jeść.

A co do tego mrozu to jak miałam separacje, to otwierałam szeroko usta i oddychałam tym zimnym powietrzem. Wtedy tak mnie te zęby nie bolały
__________________
bloguje

Edytowane przez Karmenka
Czas edycji: 2009-01-17 o 17:37
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 17:21   #2572
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

ariva wyczaiłam osobę z identycznym avatarem jak Twój i przez chwilę myślałam, że to Ty
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 17:41   #2573
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Karmenka Pokaż wiadomość
A całkiem dobrze, już mnie nie obciera. Największy problem to mam z pierścieniami. Nie wiem jak wy ale ja mam ich 4 na samej górze (6 i 7). Zawsze myślałam, że są 2. I jak coś jem to mi się dziąsło na dole zagryza. teraz to już nie tak bardzo jak na początku, bo wcześniej to bałam się jeść.

A co do tego mrozu to jak miałam separacje, to otwierałam szeroko usta i oddychałam tym zimnym powietrzem. Wtedy tak mnie te zęby nie bolały
dlaczego az cztery pierscienie? dla mnie dwa to juz duzo
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 17:45   #2574
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Lady No Nick Pokaż wiadomość
A tak poza tym to podziwiam Cię za tą matematykę rozszerzoną powodzenia
Eee, nic nadzwyczajnego ;-). Uczę się na mat-fizie w hym.. Bardzo 'specyficznej' szkole, więc się nie boje . Poza tym idąc na WAT muszę..

I co do tego wysypu aparatów, to taka pierwsza pierwsza prawdziwie odczuwalna wzrokowo fala aparatek była.. Właśnie po emisji Brzyduli Betty w TVNie ładnych parę lat temu! Kiedy to kaczątko stało się łabędziem
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3

smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 17:47   #2575
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Bawitching Pokaż wiadomość
dlaczego az cztery pierscienie? dla mnie dwa to juz duzo
No właśnie niektórzy tak mają i też nie wiem od czego to zależy. Bywa, że mają w sumie 8 pierścieni
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 17:49   #2576
brunia
Raczkowanie
 
Avatar brunia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Utopia
Wiadomości: 159
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cześć dziewczyny

Chciałabym sobie założyć aparat na moje zeby,które są oddzielone strasznymi szparami.Na górze mam jedna,niewielka między jedynkami,natomiast na dole.. po prostu dramat.Wszytskie przednie dolne zeby są w szparach ;D w dodatku te szpary nie są w takiej samej wielkosci,dodatkowo-co skłonilo mnie do napisania na forum-mam cos takiegoz,e dolne jedynki(nie wiem czy one sie tak nazywają,przepraszam z góry) nie są hmm.. w takim samym pionie jak jedynki górne... yyy.. tzn. ;D Nie mam pojęcia jak to wytłumaczyć i obawiam sie przez to,ze nie bede mogła nosic aparatu,bo przeciez jak przez ten aparat miałabym złączone zeby to nie byłyby one równe ze sobą.. to wyglada takz,e kiedy złacze zeby moja górna przerwa miedzy jedynkami nie jest na równi z krzywą szpara między zębami na dole... / czy ktos jakos zrozumiał? ;D i czy ktos cos wie na ten temat?
brunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 17:55   #2577
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez brunia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Chciałabym sobie założyć aparat na moje zeby,które są oddzielone strasznymi szparami.Na górze mam jedna,niewielka między jedynkami,natomiast na dole.. po prostu dramat.Wszytskie przednie dolne zeby są w szparach ;D w dodatku te szpary nie są w takiej samej wielkosci,dodatkowo-co skłonilo mnie do napisania na forum-mam cos takiegoz,e dolne jedynki(nie wiem czy one sie tak nazywają,przepraszam z góry) nie są hmm.. w takim samym pionie jak jedynki górne... yyy.. tzn. ;D Nie mam pojęcia jak to wytłumaczyć i obawiam sie przez to,ze nie bede mogła nosic aparatu,bo przeciez jak przez ten aparat miałabym złączone zeby to nie byłyby one równe ze sobą.. to wyglada takz,e kiedy złacze zeby moja górna przerwa miedzy jedynkami nie jest na równi z krzywą szpara między zębami na dole... / czy ktos jakos zrozumiał? ;D i czy ktos cos wie na ten temat?
ja mam szpary między zębami, na dole po pół milimetra, ale na górze po 1 między wszystkimi zębami, za tydzień mam zakładany aparat, jedynym problemem jest dożywotnia retencja (ale to brzmi )
a co do przesunięcia... wydaje mi się, że aparat spokojnie da sobie z tym radę, ja mam około 1,5 mm, nigdy na to nie zwróciłam uwagi
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 18:04   #2578
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
ariva wyczaiłam osobę z identycznym avatarem jak Twój i przez chwilę myślałam, że to Ty
Taaaa

Tutaj na wizazu,rozumiem? Aj jacy 'zlodzieje'. ,ale ja na pewno mojego kiciusia nie zmienie. O nie !!

Ciagle mysle, do czego sluzyc ma to niebieskie na moich gornych 6....
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 18:07   #2579
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
Taaaa

Tutaj na wizazu,rozumiem? Aj jacy 'zlodzieje'. ,ale ja na pewno mojego kiciusia nie zmienie. O nie !!
Owszem, na wizażu

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
Ciagle mysle, do czego sluzyc ma to niebieskie na moich gornych 6....
Może podwyższenie zwarcia?
To jest taki cement od strony żującej zęba?
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 18:15   #2580
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

o moze dobrze mowisz... papryko
napisalas 'podwyzszenie' pamietam,ze uzyla takiego slowa,. "Teraz bedzie nieco dziwnie,bo podyzszylam "... (cos ).

papryko,a Ty jeszze uzywasz tej bialej perly? Zeby masz jua pewnie biale, jak snieg. aah jeszcze tylko troche ii...
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:15.