Niemcy II :) - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-23, 18:07   #2551
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Na tej stronie którą podałam napisano, że sprawdzają na ile dziecko umie niemiecki. Czyli nie tylko Bawaria
A dziecko Natalii nie umie niemieckiego i nie wiadomo czy ma obywatelstwo.

spawdza , sparawdza, ale z tego co mi wiadomo dziecko przyjma, a nie jak na bayerach odesla na kurs i w nasteopnym roku dopiero przyjma. Dziecko jednaj z naszych wizazanek( juz nie aktywniej, ale moze nas podglada) poszlo do drugiej klasy bez znajomosci jezyka. Nie bylo problemow. fakt bylo to dobre 4 lata temu, moze cos sie zmianilo, tego juz nie wiem, wiem jak to jest z malymi dziecmi ktore maja isc do szkoly. Tutaj przyjmuja , a na bayerach rzekomo nie , dopiero jak sie dziecko nauczy jezyka. Chodz mysle ze tez pewnie zalezy od miejscowosci i samej szkoly. ty napisalas ze u ciebie swietlicas jest do 14-tej. w mojej szkole i dzkole gdzie chodzil syn tej naszej wizazanki , betreuung byl do 16-tej z obiadem, odrabianiem lekcji i innymi zajeciami
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 18:12   #2552
moniaaaaaaa86
Zadomowienie
 
Avatar moniaaaaaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: NRW / Koln
Wiadomości: 1 042
Dot.: Niemcy II :)

Majka nie dalam rady, ale w piatek na bank wejde! i jak bedzie to kupie tylko granatowa wchodzi w gre?
__________________
Ich mach mir die Welt wie sie mir gefällt

moniaaaaaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 18:20   #2553
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
spawdza , sparawdza, ale z tego co mi wiadomo dziecko przyjma, a nie jak na bayerach odesla na kurs i w nasteopnym roku dopiero przyjma. Dziecko jednaj z naszych wizazanek( juz nie aktywniej, ale moze nas podglada) poszlo do drugiej klasy bez znajomosci jezyka. Nie bylo problemow. fakt bylo to dobre 4 lata temu, moze cos sie zmianilo, tego juz nie wiem, wiem jak to jest z malymi dziecmi ktore maja isc do szkoly. Tutaj przyjmuja , a na bayerach rzekomo nie , dopiero jak sie dziecko nauczy jezyka. Chodz mysle ze tez pewnie zalezy od miejscowosci i samej szkoly. ty napisalas ze u ciebie swietlicas jest do 14-tej. w mojej szkole i dzkole gdzie chodzil syn tej naszej wizazanki , betreuung byl do 16-tej z obiadem, odrabianiem lekcji i innymi zajeciami
Wiesz, druga klasa to druga klasa
A dziecko Natalii ma 8 lat czyli pójdzie tu do 3 klasy (teoretycznie pójdzie) i to dopiero od drugiego półrocza. A zaraz potem jest klasa czwarta i zmiana szkoły! I jak wypadnie takie dziecko, które z niemieckiego niewiadomo jaką ocenę dostanie, do jakiej szkoły będzie mogło pójść? A przypominam, że liczą się oceny z pierwszego półrocza 4 klasy a nie te z końca roku. Ile więc córka Natalii będzie miała czasu na nauke jezyka i dostanie dobrych ocen z matematyki, niemieckiego i tzw. przyrody? Drugie pólrocze 3 klasy i pierwsze pólrocze 4 klasy.
Osobiście wolałabym, żeby moje dziecko rok pochodziło na naukę języka a dopiero potem zawalczyło o dobre wyniki, żeby pójśc do dobrej szkoły
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 19:31   #2554
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez moniaaaaaaa86 Pokaż wiadomość
Majka nie dalam rady, ale w piatek na bank wejde! i jak bedzie to kupie tylko granatowa wchodzi w gre?
Tak,tylko granatowa Dzieki
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 19:45   #2555
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Niemcy II :)

Maja, zła wiadomość nie ma.
Byłam w 4 !! nawet w tym na drugim końcu miasta, myślałam,że ludzie może tam nie wykupili..nie wiem ,zapadły się pod ziemię czy co ??
z tego co pamiętam znajoma z katalogu zamawiał,właśnie próbowałaś ??
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 08:56   #2556
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Ieka Pokaż wiadomość
Maja, zła wiadomość nie ma.
Byłam w 4 !! nawet w tym na drugim końcu miasta, myślałam,że ludzie może tam nie wykupili..nie wiem ,zapadły się pod ziemię czy co ??
z tego co pamiętam znajoma z katalogu zamawiał,właśnie próbowałaś ??
Dziekuje!

Online nie ma tych marynarek,a nr katalogowego nie znam ale zaraz zerkne,czy mam stary katalog-to dobry pomysl!


edit:nie znalazlam
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2011-03-24 o 21:40
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 10:51   #2557
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Wiesz, druga klasa to druga klasa
A dziecko Natalii ma 8 lat czyli pójdzie tu do 3 klasy (teoretycznie pójdzie) i to dopiero od drugiego półrocza. A zaraz potem jest klasa czwarta i zmiana szkoły! I jak wypadnie takie dziecko, które z niemieckiego niewiadomo jaką ocenę dostanie, do jakiej szkoły będzie mogło pójść? A przypominam, że liczą się oceny z pierwszego półrocza 4 klasy a nie te z końca roku. Ile więc córka Natalii będzie miała czasu na nauke jezyka i dostanie dobrych ocen z matematyki, niemieckiego i tzw. przyrody? Drugie pólrocze 3 klasy i pierwsze pólrocze 4 klasy.
Osobiście wolałabym, żeby moje dziecko rok pochodziło na naukę języka a dopiero potem zawalczyło o dobre wyniki, żeby pójśc do dobrej szkoły
A dlaczego do 3 klasy skoro dopiero jedna klase dziecko w Pl zaliczylo?
Dziecko tej wizazanki tez mialo 8 lat skonczylo 1 klase podstawowki w Pl i tutaj nie poszlo do 3 klasy ctylko do 2 klasy i ja tak zrozumialam co pisze Nmatalia, ze jej dziecko pojdzie do 2 klasy skoro mala ma 8 lat i poszla wPl do szkoly majac 7 lat. No chyba ze poszla majac 6 lat i dwie klasy ma juz za soba.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-24, 11:28   #2558
vibchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 22
Dot.: Niemcy II :)

robi ktos ciekawego na weekend?
vibchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 11:29   #2559
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A dlaczego do 3 klasy skoro dopiero jedna klase dziecko w Pl zaliczylo?
Dziecko tej wizazanki tez mialo 8 lat skonczylo 1 klase podstawowki w Pl i tutaj nie poszlo do 3 klasy ctylko do 2 klasy i ja tak zrozumialam co pisze Nmatalia, ze jej dziecko pojdzie do 2 klasy skoro mala ma 8 lat i poszla wPl do szkoly majac 7 lat. No chyba ze poszla majac 6 lat i dwie klasy ma juz za soba.
Masz rację.
Po niemiecku policzyłam
I to zmienia postac rzeczy, oczywiscie jesli będą chcieli przyjąć małą do szkoły bez znajomosci języka. A w świetle tego co pisze inna wizażanka w innym wątku, to faktycznie może byc różnie.


Wiecie tak abstrahując teraz od konkretnych sytuacji.
Zastanawiam się czy Niemcy nie będą chcieli ograniczyć napływ np Polaków do Niemiec właśnie poprzez piętrzenie trudności przy zapisie dzieci do szkół.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2011-03-24 o 11:32
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 11:40   #2560
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Luba, hihihi to my obie jakies takie rozkojarzone jestesmy ;o)

ja bym sie nie zdziwila jak by jakies problemy robili. pewnie to tez bedzie zalezyne od Landu. Skoro szkolnictwo troche sie rozni, w jednym dziecko musi znac jezyk i mimo ze tutaj urodzone i zna musi isc na nauke, a w innym nie ma czegos takiego, to mysle ze tez moze byc roznie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 12:10   #2561
natalia_art
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 11
Dot.: Niemcy II :)

to mnie teraz zestresowałyście mam teraz mega stres!!!! ja wiem że sobie poradzę ale córką się bardzo martwię, ona jest bardzo mądrą dziewczynką szybko się uczy jest bardzo wygadana i łapie niemiecki jak uczę jej słówek ale bardzo boję się czy zapiszą ją do szkoły i w ogóle jak to będzie
natalia_art jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-25, 07:28   #2562
zaneta z Frankfurtu
Raczkowanie
 
Avatar zaneta z Frankfurtu
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Wiadomości: 188
GG do zaneta z Frankfurtu
Dot.: Niemcy II :)

Dziewczyny mam pytanie ... jak napisac po niemiecku: Dziekuje ze polecila mnie Pani do pracy u Pani ...... ??
zaneta z Frankfurtu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 12:33   #2563
elfik5
Raczkowanie
 
Avatar elfik5
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 364
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez zaneta z Frankfurtu Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie ... jak napisac po niemiecku: Dziekuje ze polecila mnie Pani do pracy u Pani ...... ??
Myślę, że to będzie ok:

"Vielen Dank für Ihre Empfehlung mich bei Frau ..."

lub

"Vielen Dank, dass Sie mich (für eine Arbeit) bei Frau ... empfahlen"
__________________
.:: Czysta logika jest ruiną ducha ::.

elfik5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 16:23   #2564
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez elfik5 Pokaż wiadomość
Myślę, że to będzie ok:

"Vielen Dank für Ihre Empfehlung mich bei Frau ..."

lub

"Vielen Dank, dass Sie mich (für eine Arbeit) bei Frau ... empfahlen"

"Vielen Dank, dass Sie mich (für eine Arbeit) bei Frau ... empfahlen haben
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 18:14   #2565
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

jak z haben to chyba empfohlen...

Edytowane przez desti
Czas edycji: 2011-03-25 o 18:18
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 18:18   #2566
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 091
Dot.: Niemcy II :)

empfehlen- empfahl - empfohlen,

wiec jak Imperfekt to empfahlen, a jak Perfekt to empfohlen haben
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 18:19   #2567
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

MdM no wlasnie bo sie sama zamieszalam hehe...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 19:36   #2568
zaneta z Frankfurtu
Raczkowanie
 
Avatar zaneta z Frankfurtu
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Wiadomości: 188
GG do zaneta z Frankfurtu
Dot.: Niemcy II :)

Dziekuje Wam
zaneta z Frankfurtu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 21:33   #2569
vibchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 22
Dot.: Niemcy II :)

Vielen Dank für die Empfehlung bei der Frau...

Niemiec raczej by tak wlasnie napisal.
vibchen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-25, 22:00   #2570
elfik5
Raczkowanie
 
Avatar elfik5
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 364
Dot.: Niemcy II :)

Też tak sądzę

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Dziewczyny, to jak w końcu wygląda sprawa z tymi taryfami i płacą minimalną??? Zorientowałam się tylko, że są to jakieś uregulowania pomiędzy związkami zawodowymi i pracowniczymi (chyba), ale jak to wygląda w praktyce? Proszę o info.! Sprawa bardzo pilna
__________________
.:: Czysta logika jest ruiną ducha ::.

elfik5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 23:30   #2571
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 091
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez vibchen Pokaż wiadomość
Vielen Dank für die Empfehlung bei der Frau...

Niemiec raczej by tak wlasnie napisal.
Tak by Niemiec powiedział tylko i wlacznie bezposrednio po takim poleceniu, ale generalnie (jakis czas pozniej, np. przy kolejnym spotkaniu) powiedziaby: Vielen Dank dafür, dass Sie mich bei der Frau... empfohlen haben. Ewentualnie dodałby für die Arbeitsstelle.


Cytat:
Napisane przez elfik5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, to jak w końcu wygląda sprawa z tymi taryfami i płacą minimalną??? Zorientowałam się tylko, że są to jakieś uregulowania pomiędzy związkami zawodowymi i pracowniczymi (chyba), ale jak to wygląda w praktyce? Proszę o info.! Sprawa bardzo pilna
W Niemczech są Branchentafirverträge i Firmentarifverträge. Jezeli w ofercie jest napisane nach Tarif to najprawdopodobniej chodzi o einen Branchentarifvertrag. Te Verträge są uregulowane w Tarifvertragsgesetz z 1949 roku i wszystko zależy od branży. Przykładowo Mindestlohn w branży Elektrohandwerk wynosi w Ostdeutschland 8,40 euro a w Westdeutschland 9,70 euro. W Gebäudereinigung jest to podzielone. W zaleznosci od tego czy chodzi o Innenreinigung, Glas und Fasade czy Abfallwirtschaft stawki są od 7 euro do nawet 11,33 euro za godzine.

Büroarbeit nie podlega ścisłym "Branchentarifverträg om" z tego co wiem. Natomiast są jeszcze Firmentarifverträge, które są wyznaczane przez prężnie działające i wiele znaczące na rynku firmy, na przykład VW, które zatrudniają wielu pracowników i mają swoje Arbeitgeberverbände (składający się z pracodawców, którzy łączą się we wspolnym celu) lub Gewerkschaften (związki zawodowe). Ustalają oni na czymś w rodzaju posiedzeń stawki minimalne dla danej firmy. Małe firmy tego nie mają i swoje "Mindestlohny" ustalają na podstawie Branchentafirverträge.

O dokładną płacę należałoby zapytać w konkretnej firmie. Jeśli masz Arbeitsvertrag to wszystko zależy od branży. W poszczególnych branżach są różne stawki minimalne co do miesięcznego wynagrodzenia brutto za daną pracę.

W praktyce jest to właśnie tak, jak w teorii. Niemieccy pracodawcy zatrudniali wcześniej pracowników ze wschodu i płacili im niższe pensje, dlatego też ustawodawca uregulował te kwestie, aby pracodawcom nie opłacało się zatrudniać na przykład polaków i by zatrudnili niemca. Obecnie Schwarzarbeit się pracodawcom nie opłaca, ponieważ są za to bardzo wysokie kary i dlatego praktyka bardzo rzadko odchodzi od teorii.

Za pracę biurową w zależności od tego jaki masz zakres obowiązków, wykształcenie, znajomośc języka i co to za firma, mozesz zarabiac od 1000 do kilku tysiecy euro miesiecznie.

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2011-03-25 o 23:32
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 12:02   #2572
elfik5
Raczkowanie
 
Avatar elfik5
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 364
Dot.: Niemcy II :)

Bardzo dziękuję za tak rozbudowana odp.
Jeśli dobrze interpretuję oznacza to, że w moim przypadku pracodawca samodzielnie określa wysokość wynagrodzenia i sugeruje się raczej ogólnie przyjętymi normami moralnymi, aniżeli prawnymi (?) Nie ma bowiem jasno określonych granic wysokości wynagrodzenia w obrębie których powinien się poruszać, czy tak?

Jeśli chodzi o pozostałe czynniki, które teoretycznie powinny wpływać na wysokość płacy (tj. wykształcenie, znajomość jęz. etc) to podejrzewam, że w tym przypadku nie spełniają takiej roli.
Mam wyższe wykształcenie; znajomość jęz. na poziomie komunikatywnym/dobrym; zakres obowiązków nie został jeszcze ściśle określony; praca w charakterze pracownika biurowego (nie mylić z pomocą biurową); firma stosunkowo mała, prywatna trudniąca się Uternehmensbetreuung und -beratung
Czysto teoretycznie: w jakich granicach minimalnych powinna oscylować stawka godzinowa?
__________________
.:: Czysta logika jest ruiną ducha ::.

elfik5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 12:09   #2573
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Niemcy II :)

Dziewczyny,
mogłybyście mi to przetłumaczyć?

Selle: Assistentin des CEO, Unternehmen: Privatbank, Sprachen: Sehr gute D-,E- u. F-Kenntnisse, Aufgaben: Persönliche Assistenz des CEO Ansprechpartnerin für interne und externe Kunden Organisation von Reisen, Terminen und Meetings Korrespondenz in Deutsch, Englisch und Französisch ...
Ansprechpartner: Hanspeter Schwendener, Tel. +423 392 40 20



Czy sehr gute D-,E- u. F-Kenntnisse oznacza tylko bardzo dobry poziom tych języków, niemieckiego, angielskiego i francuskiego, czy to kenntinisse to jakiś taki poziom certyfikatowy?

Oczywiście wiem, że podejmując pracę zagranicą najlepiej mieć certyfikaty z języka.



Grüße Mädchen !
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 12:34   #2574
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 091
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez elfik5 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za tak rozbudowana odp.
Jeśli dobrze interpretuję oznacza to, że w moim przypadku pracodawca samodzielnie określa wysokość wynagrodzenia i sugeruje się raczej ogólnie przyjętymi normami moralnymi, aniżeli prawnymi (?) Nie ma bowiem jasno określonych granic wysokości wynagrodzenia w obrębie których powinien się poruszać, czy tak?

Jeśli chodzi o pozostałe czynniki, które teoretycznie powinny wpływać na wysokość płacy (tj. wykształcenie, znajomość jęz. etc) to podejrzewam, że w tym przypadku nie spełniają takiej roli.
Mam wyższe wykształcenie; znajomość jęz. na poziomie komunikatywnym/dobrym; zakres obowiązków nie został jeszcze ściśle określony; praca w charakterze pracownika biurowego (nie mylić z pomocą biurową); firma stosunkowo mała, prywatna trudniąca się Uternehmensbetreuung und -beratung
Czysto teoretycznie: w jakich granicach minimalnych powinna oscylować stawka godzinowa?
Nie ma ustawy, ktora przewiduje najnizsza stawke ogolna. Sa tylko minimalne stawki w poszczegolnych branzach. Aczkolwiek art. 9 GG przewiduje autonomie taryfowa, wiec wiadomo, ze nikt ci nie zaproponuje pracy po 1 euro za godzine, bo gdybys wystapila do sadu z pozwem to wygrasz ze wzgledu na to, ze sittenwidrige Löhne sind nichtig (to wynika z § 138 Abs. 1 BGB). A poza tym wynika z ustawy, ze pracodawca nie moze zaplacic Ci mniej niz 1/3 stawki, ktora w Twojej branzy uchodzi za przecietna stawke.

Z tego co ja sie orientuje, ludzie nie zarabiaja w DE mniej niz 6,50 euro brutto, ale dokladnie ta suma nie wynika z ustawy, a jedynie z moich obserwacji.

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
mogłybyście mi to przetłumaczyć?

Selle: Assistentin des CEO, Unternehmen: Privatbank, Sprachen: Sehr gute D-,E- u. F-Kenntnisse, Aufgaben: Persönliche Assistenz des CEO Ansprechpartnerin für interne und externe Kunden Organisation von Reisen, Terminen und Meetings Korrespondenz in Deutsch, Englisch und Französisch ...
Ansprechpartner: Hanspeter Schwendener, Tel. +423 392 40 20



Czy sehr gute D-,E- u. F-Kenntnisse oznacza tylko bardzo dobry poziom tych języków, niemieckiego, angielskiego i francuskiego, czy to kenntinisse to jakiś taki poziom certyfikatowy?

Oczywiście wiem, że podejmując pracę zagranicą najlepiej mieć certyfikaty z języka.



Grüße Mädchen !
Nie jest wymagany certyfikat.
Ja tam nie musialam przedstawiac zadnych certyfikatow. Wystarczylo porozmawiac chwile po angielsku, a stwierdzili, ze umiem na poziomie ich satysfakcjonujacym.

Poza tym "sehr gute" to bardzo dobre. Gdyby wymagali certyfikatu to by napisali o tym. Sehr gute to wiecej niz komunikatywnie. Pewnie chca, zebys mogla dzwonic w tych jezykach, obslugiwac klientow, moze pisac jakies drobne pisma. Poza tym to troche ogolne pojecie i kazdy pracodawca inaczej to widzi. Jesli uwazasz, ze znasz te jezyki w miare dobrze to probuj. Przeciez nic gorszego niz odmowa spotkac Cie nie moze. Kto nie probuje, nigdy sie nie dowie, czy mialo szanse sie udac .
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 12:40   #2575
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Nie jest wymagany certyfikat.
Ja tam nie musialam przedstawiac zadnych certyfikatow. Wystarczylo porozmawiac chwile po angielsku, a stwierdzili, ze umiem na poziomie ich satysfakcjonujacym.

Poza tym "sehr gute" to bardzo dobre. Gdyby wymagali certyfikatu to by napisali o tym. Sehr gute to wiecej niz komunikatywnie. Pewnie chca, zebys mogla dzwonic w tych jezykach, obslugiwac klientow, moze pisac jakies drobne pisma. Poza tym to troche ogolne pojecie i kazdy pracodawca inaczej to widzi. Jesli uwazasz, ze znasz te jezyki w miare dobrze to probuj. Przeciez nic gorszego niz odmowa spotkac Cie nie moze. Kto nie probuje, nigdy sie nie dowie, czy mialo szanse sie udac .
Dzięki Ci MdM
Na razie to nie ma co próbować, jedynie przeglądam sobie oferty pracy (i poniekąd myślę nad kierunkiem studiów) i akurat na tą natrafiłam i tak z ciekawości zapytałam I tak mam zamiar zrobić certyfikaty z angielskiego i niemieckiego, tak więc.. No a francuski.. Może romanistyka będzie w planach..

A i że 'sehr gute' to wiem, że to oznacza bardzo dobre
W sumie masz rację, napisali by jak coś o certyfikatach.. Albo że trzeba umiec na przykład język specjalistyczny, czy coś.
Ale to praca w banku

Jeszcze raz dzięki!
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.


Edytowane przez Bloou
Czas edycji: 2011-03-26 o 12:46
Bloou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 18:47   #2576
poprostuEmi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Hessen
Wiadomości: 28
Dot.: Niemcy II :)

Male ogloszenie
Mam do odsprzedania karme dla pieska (dla malego) EUKANUBA puppy 3 kg. Z racji iz jest juz napoczeta oddam za 5 Euro. otwarcie jest malenkie i szczelnie zamkniete.
Kupilam troszke otworzylam, zeby chociaz dac na sprobowanie, ale szybko wyplula wszystko moja buldozka. Wiem jednak iz jest to b.dobra jakosciowo firma dlatego szkoda mi wyrzucac.
Jesli ktos jest chetny, niech napisze na email
dominika.1993@hotmail.de
Mieszkam w Wiesbaden, wiec prosze sobie koszt przesyki przeliczyc samodzielnie.
Pozdrawiam
__________________
Jeżeli kochasz
daj temu wolność...
poprostuEmi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-27, 17:28   #2577
vibchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 22
Dot.: Niemcy II :)

[QUOTE=MdM;25966846]Tak by Niemiec powiedział tylko i wlacznie bezposrednio po takim poleceniu, ale generalnie (jakis czas pozniej, np. przy kolejnym spotkaniu) powiedziaby: Vielen Dank dafür, dass Sie mich bei der Frau... empfohlen haben. Ewentualnie dodałby für die Arbeitsstelle.


niezle kombinujesz - jakies rozgraniczenia czasowe i w ogole
zalatuje to polskim szykiem i tyle!!!
vibchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-27, 17:39   #2578
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy II :)

dziewczyny a ja chcialam spytac was o zwrot podatku jak sie pracuje w De - do jakiej sumy trzeba zarabiac by go dostac?
znacie jakies linki na ten temat
bylabym wdzieczna za pomoc
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-27, 19:48   #2579
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 091
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez vibchen Pokaż wiadomość
niezle kombinujesz - jakies rozgraniczenia czasowe i w ogole
zalatuje to polskim szykiem i tyle!!!
pytalam TZ jak by powiedzial i dowiedzialam sie, ze nie powiedzialby tak jak napisalas, bo to zbyt formalne
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-27, 20:56   #2580
lameczka
Rozeznanie
 
Avatar lameczka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 637
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
czy ktoras z Was jest z Berlina? Wydawalo mi sie, ze tak. Niech sie zamelduje bitte


ja jestem
MELDUJE SIE
lameczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.