Niemcy IV :) - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-26, 21:09   #2551
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Monia dziękuję! ja dopiero zaczynam cieżkie życie ciężarówki więc jeszcze wole sie nad finiszem nie zastanawiać
MeLunka nie tylko poleży, ale i zapewne będzie musiała być wymieniona na większy rozmiar...no chyba, ze nie dane mi będzie dołem rodzić. Zobaczymy
Jak tak merdasz to możesz cały nasz wątek obdarować JA to podziękuję, bo mam wrazliwy nos ostatnio
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 21:19   #2552
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

Gratulacje Czarnulka!! fajnie że tak szybko sie udalo!
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 21:49   #2553
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Cześć kochane

przyszłam z pytaniem i z niusem

Zaczne od niusa

Zostanę mamą

A pytanie brzmi: jakie ma prawa ciężarna sprzątaczka w Niemczech?
Wiem, że już to przerabiałyśmy, ale teraz gdy już mnie to dotyczy jestem ciekawa wszyyystkiego A mój chwilowo zbudyniały mózg nie może sobie przypomnieć prawie nic z naszej ostatniej rozmowy
gratulacje na kiedy masz tp?
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 22:01   #2554
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Gratulacje Czarnulka!! fajnie że tak szybko sie udalo!
Dziękuję jestem prze szczęśliwa:lo ve:
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 09:29   #2555
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Dziewczyny czy w De można wykonać badanie beta hcg? Nim pójdę do lekarza to pewnie trochę jeszcze potrwa. A chciałbym się już upewnić czy wszystko wporzadku
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 09:59   #2556
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

OK, nie było pytania Czarnulka
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 10:03   #2557
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
OK, nie było pytania Czarnulka
Jezu ! Przepraszam nie zauważyłam!! Zbudyniały mózg nie ma co

Kalkulator z netu wyliczył mi TP na 8.05
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 10:07   #2558
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Czarnulka ,a czemu nie robisz juz terminu u lekarza?

Myslisz ze wiekszy rozmiar bedzie ci potrzebny? ja po porodzie, 178cm , waga powyzej 70kg i rozmiar L mam. Wiekszy mi jednak nie potrzeba. Fakt zaraz po porodzie( przyjmujac ze bedzie jak trzeba) to sie ma jaskinie hehehehe, ale i tak Meluny wtedy uzywac nie bedziesz mogla, tylko podpaski. Jak sie polog skonczy to kontrolka u lekarza, ale juz zaraz po powinnas zaczac robic cwieczenia Kegla, zeby wzromocni miesnie. wazne to jest z wielu powodow, a nie tylko seksualnych, ale przede wszystkim zeby macica i pecherz nie wypadaly w przyszlosci, poza tym zebys umiala utrzymac mocz. Zobaczysz ze wystarczy kichnac i sie popuszcza. Wiele kobiet juz slabie miesnie w ciazy dostaje i lepiej po porodzie nie bedzie jak sie miesni nie wzmocni. Ja po, jak poszlam na kontrole to moja pani ginekolog byla zadowolona, wiec ja malo myslac przestalam cwiczyc, a jak maly mial 2 lata to wystaczyli kichnac, odchrzaknac i mi lecialo. Do tego okazalo sie ze miesnie mialam bardzo slabe i macica miala mi sie lekko opuscic. Przykazano mi na nowo cwiczyc i przyjsc za pol roku na kontrole. To ze lekko mocz puscilam, to bylo normalne, po porodzie to jest normale, kropeka jest ok, tylko ze u mnie z kropleki zrobila sie kroplisko. Poczwiczylam i bylo juz ok. Ogolem juz przy lekkim tylko kichnieciu nic nie popuszczam. Musialabym miec przepelniony pecherz ze juz musze leciec bo poleci w spodnie i wtedy sobie kichnac to owszem, ale normalnie nie ma problemu, wiec sobie mysle ze jak ty sie przylozyc i zaraz po porodzie bedziesz regularnie cwiczyc to miesnie sie na tyle zmocna ze twoj dotychczasowy rozmiar moze jeszcze byc ok.

Wspolczuje wrazliwego nosa, wiem co przezywasz. Mialam to samo, jeszcze na sniadanie nie moglam jest nabialu, wogole nabialu, bo mnie mglilo. Przez 3 m-ce jadlam chleb z pomidorem, jak mi ciezko bylo to jeszcze na to ketchup. Zero mleka, serow itp, a chcialam dziecku dobrze zrobic i dostarczyc material budulcowy
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 10:25   #2559
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

A myślisz Monia, że już mogę, nie jest za wcześnie?? Naczytalam się, że pierwsza wizyta u gina to koło 6 tygodnia co by serduszko juz biło... Dlatego obliczyłam, że koło 15 byłoby Ok... A u mnie terminy do giną są na za 5 dni, jak ciąża to nawet na następny dzień wcisną

Ale co ja tam mogę wiedzieć

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Hmm, no z rozmiarówką to poczekam do po porodzie, bo kto wie jak to będzie. Zdaje sobie sprawę ze są te ćwiczenia kegla czy jak to się nazywa, ale to serio coś daje? Ja myślałam , że to nic nie daje

Co do zapachów... Nie dość, że mi wszystko śmierdzi to w dodatku jedzenie nie smakuje. Choć nie wiem jaka ochotę mam na coś... Biorę gryzą i mi w ustach rośnie. Nigdy nie sądziłam, że może mi jedzenie nie smakować w dodatku te rzeczy, które smakowały mi najbardziej, teraz są najbardziej bleee

Za to pić mogłabym za 10. Takie pragnie mam
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 11:05   #2560
mala153
Raczkowanie
 
Avatar mala153
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: De
Wiadomości: 189
Red face Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Cześć kochane

przyszłam z pytaniem i z niusem

Zaczne od niusa

Zostanę mamą

A pytanie brzmi: jakie ma prawa ciężarna sprzątaczka w Niemczech?
Wiem, że już to przerabiałyśmy, ale teraz gdy już mnie to dotyczy jestem ciekawa wszyyystkiego A mój chwilowo zbudyniały mózg nie może sobie przypomnieć prawie nic z naszej ostatniej rozmowy

Gratuluję i życzę nudnej i spokojnej ciąży.
Zazdroszczę 😉
__________________
Jedno ciało dwa oblicza- raz Aniolek raz Diablica

Razem kwiecień 2008 💏
Zaręczyny Wigilia 2010👪
Ślub 17 czerwca 2011👰
mala153 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 11:07   #2561
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez mala153 Pokaż wiadomość
Gratuluję i życzę nudnej i spokojnej ciąży.
Zazdroszczę 😉
Dziękuję oj nie zazdrość bo ci objawy podeśle
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 11:26   #2562
mala153
Raczkowanie
 
Avatar mala153
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: De
Wiadomości: 189
Dot.: Niemcy IV :)

Podsylaj...😂😂
Poczekaj ...objawy ci się jeszcze nasila...😂😁
__________________
Jedno ciało dwa oblicza- raz Aniolek raz Diablica

Razem kwiecień 2008 💏
Zaręczyny Wigilia 2010👪
Ślub 17 czerwca 2011👰
mala153 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 11:27   #2563
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

To wtedy oddam z połowę
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 11:29   #2564
mala153
Raczkowanie
 
Avatar mala153
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: De
Wiadomości: 189
Dot.: Niemcy IV :)

Nie nie....ty sobie te objawy zatrzymaj😂😂😂
__________________
Jedno ciało dwa oblicza- raz Aniolek raz Diablica

Razem kwiecień 2008 💏
Zaręczyny Wigilia 2010👪
Ślub 17 czerwca 2011👰
mala153 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 11:58   #2565
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

hehhe mialam tak samo. Moglam ciagle pic i dostalam jeszcze powera, roboty sobie szukalam po usiedziec nie moglam, a jak dlugo pilam to i latalam co chwilke do toalety. W 8 tyg przyszly mdlosci i zmeczenie. Ruszylam palcem od nogi i padalam na sofe ze zmeczenia hehehe.

Wiesz ja nie mowilam ze ciaza, poporstu zadzownilo sie i zrobilo termin. Wtedy to jeszcze moj chlop zdownil i robila za mnie terminy, to ja przez telefony to ludzi w polowie nie rozumialam i mialam pietra Termin dali mi za 4 tyg i tak wyszlo ze tuz przed 8 tyg mialam pierwsza wizyte. Wczesniej tutaj ginekologa nie mialam, wiec zanim sie wywiedzialam gdzie cos najblizej jest i sie zadzwonilo to minely 2 tyg plus te 4 plus jeszcze dwa przed miesiaczka to byl 8 tyd, gdzie ja bylam 6 tyg bez okresu.
Ty sie nie zatsanawiaj tylko zadzwon i zrob sbie termin. jak sie beda pytac o co chodzi to powiesz i najwyzej zrobia ci pozniej termin albo beda kazali przyjsc szybciej. Odnosnie pracy i co ci sie nalezy a co nie to ja dostalam Packet für werdende Mutter i tam byly ulotki i ksiazki o ciazy, broszurki na temat socjalnych rzeczy , wiec wiedzialam ze kasy co pracodawca placi nie dostane bo ja nie pracowalam, ale reszta sie nalezala. Poza tym lekarza tez idzie spytac, jak dobry lekarz to cie skieruje gdzie trzeba albo sam cos powie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 16:18   #2566
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Gratulacje
Moja koleżanka z pracy urodziła dziś chłopca na bliźniaki drugiej koleżanki z pracy nadal czekamy
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 16:31   #2567
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

No ja powera nie mam, bo mało jem i co chwila skreślam nowe pokarmy z listy. Dziś odpadły kanapki z serem i bekon ja nie wiem on wgl słony nie jest...
No...także robie się coraz słabsza i nie wiem jak długo jeszcze pociągne...
Boje się trochę, że w końcu nie dam sobie rady... jeszcze w pracy jak staruszką z wirujacym światem, a po 6-7h czuje się jakby mnie coś rozjechalo.
Dlatego tez pytam o prawa ciężarnej w razie czego

No to może się jutro przejdę do gina i zapytam o termin. Akurat po drodze z pracy mam, to nie zaszkodzi wskoczyć

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Kajaccn dziękuję
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 12:31   #2568
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

No to idz do ginekologa, przedstaw objawy, jak to normalny lekarz to ci zwolenie z pracy da. Moja pani doktor jest fajny, ja nie pracowalam ale pytala mi sie o zle samopoczucie i jak by co to mi da zwolenienia, a szwagierka w München to miala takiego lekarza ze powiedziec, iz ciaza to nie choroba i ma isc do roboty, a ona jeszcze miala gorzej ode mnie. do 5 m-ce do wymiotowala dolej niz widziala, dobrego majstra miala, bo jak juz nie dawala rady to kazal isc jej wczesniej do domu .
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 14:27   #2569
mala153
Raczkowanie
 
Avatar mala153
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: De
Wiadomości: 189
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Szczerze? staraliśmy się pierwszy cykl dokładnie udało się w 2 strzałach

Hehehe, no ciekawa jestem jak mi bedzie szło z tym niemieckim od strony medycznej

Oooo niezle. Pozazdroscic.
__________________
Jedno ciało dwa oblicza- raz Aniolek raz Diablica

Razem kwiecień 2008 💏
Zaręczyny Wigilia 2010👪
Ślub 17 czerwca 2011👰
mala153 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 18:39   #2570
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
No to idz do ginekologa, przedstaw objawy, jak to normalny lekarz to ci zwolenie z pracy da. Moja pani doktor jest fajny, ja nie pracowalam ale pytala mi sie o zle samopoczucie i jak by co to mi da zwolenienia, a szwagierka w München to miala takiego lekarza ze powiedziec, iz ciaza to nie choroba i ma isc do roboty, a ona jeszcze miala gorzej ode mnie. do 5 m-ce do wymiotowala dolej niz widziala, dobrego majstra miala, bo jak juz nie dawala rady to kazal isc jej wczesniej do domu .
Wiesz nie chciałabym tak od razu na zwolnienie isć...wgl miałam wizje, że dalej będę pracować, a tu kurcze wizja przestaje się zacierać, przez to samopoczucie, a to dopiero początki. Mam nadzieje, że przetrwam, a później będzie lepiej

Dziś lepiej, apetyt wraca.... chyba te witaminy mi nie służyły i po odstawieniu lepiej się poczułam

I ogólnie mam problem 3 świata którego ginekologa wybrać na prowadzącego Polaka czy Niemca
Dziś zadzwoniłam do polskiego ginekologa, z zapytaniem jak to ma być dalej, bo testy pozytywne i kiedy na wizytę? a pani z rejestracji stwierdziła, że skoro pozytywne testy to jest ciąża i jak najwcześniej żeby badania porobić. Zaproponowała, że umówi mnie na wizytę. Spanikowałam jej, że przecież wcześnie i że usg może nic nie wykazać, ale uspokoiła mnie, że przy odrobinie szczęścia Pan doktor zobaczy już wszystko co trzeba no i umówiłam się na środę 10 września na godz. 10 zawsze mogę to zmienić jakbym zdecydowała się na innego lekarza.
A co do wyboru lekarza tu mam problem i sama nie wiem na co się zdecydować.
Sytuacja wygląda tak:
Lekarz A- polak, przyjmujący w X. czyli w mieście w którym pracuje.
Lekarz B-niemiec, przyjmujący w Z czyli w miasteczku w którym mieszkam.
I teraz tak. Na tym etapie kiedy to jeszcze pracuję lekarz A byłby dobrym rozwiązaniem ze względu na pracę. Nie traciłabym na dojazd dużo czasu i mogłabym prosto po pracy lub przed na wizyty chodzić. No i wiadomo, co polak to Polak, więcej wytłumaczy, albo nie... to ja więcej zrozumiem... Bo lekarza B mogłabym nie do końca zrozumieć jakby zaczął ględzić medycznym językiem.
A jeśli o lekarza B chodzi, to że przyjmuje w moim miasteczku początkowo, kiedy pracuje mogłoby mi to życie utrudnić. Po wizytach musiałabym kolejne godziny na dojazd tracić itp. Plus taki, że gdy już bym nie chodziła do pracy dojazd do niego to 10 minut. (Do doktora A. pewnie około 45 minut.) Aaa no i szpital... Ten w którym chce rodzic znajduje się w Z i kilka minut od gabinetu doktora B., ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, bo on w tym szpitalu nie pracuje
Dr B.u większości moich znajomych ciążę prowadził, więc sprawdzony.
Tylko też każda z dziewczyn do B. z mężem biegała, bo same nie potrafią dobrze niemieckiego i tłumacza potrzebowały.
No i teraz nie wiem...
Niby wizyta u polaka zaklepana, ale zastanawiam się nad Niemcem.... TŻ mi poradzić nie chce, bo mówi ze to nie on na fotelu będzie siedział wiec moja decyzja. Ale taaaaka trudna
__________________


Edytowane przez Czarnulka7891
Czas edycji: 2014-08-28 o 18:41
Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 18:47   #2571
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Ja mam lekarke niemke, nie szukalam polki/polaka. mnie to bylo wsio jedno. chcialam jak najblizej ze jak by sie nie dalo i chlop by nie mogl mnie autem zawiesc to zebym miala blisko.
Czasami czegos nie rozumialam, bo ja wtedy jeszcze takiego slownictwa nie znalam, ale poczytalam te ksiazeczki i ulotki co dostalam, troche sie z nich nauczylam co jak sie nazywa, albo pytalam babki co to jest i ona mi tlumaczyla, albo pokazywala na obrazku o ktora czesc mojego ciala chodzi i przy okazji slownictwo nabylam. Jak widzisz, ja ci nie powiem ze bierz tego, a nie tamtego, ale po mojej wypowiedzi domyslasz sie co bym wybrala ?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 18:59   #2572
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja mam lekarke niemke, nie szukalam polki/polaka. mnie to bylo wsio jedno. chcialam jak najblizej ze jak by sie nie dalo i chlop by nie mogl mnie autem zawiesc to zebym miala blisko.
Czasami czegos nie rozumialam, bo ja wtedy jeszcze takiego slownictwa nie znalam, ale poczytalam te ksiazeczki i ulotki co dostalam, troche sie z nich nauczylam co jak sie nazywa, albo pytalam babki co to jest i ona mi tlumaczyla, albo pokazywala na obrazku o ktora czesc mojego ciala chodzi i przy okazji slownictwo nabylam. Jak widzisz, ja ci nie powiem ze bierz tego, a nie tamtego, ale po mojej wypowiedzi domyslasz sie co bym wybrala ?
Domyślam się

a do gina i tak sama będę jeździć więc musze zdecydować zeby mi wygodnie było... tak jak później będę już w domu to mi będzie i tak wsio równo bo czasu na dojechanie będę miala mase
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 20:00   #2573
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Ja miałam niemkę ale po dwóch wizytach i jej fantastycznych pytaniach wścibskich dot. co tutaj robię, czy pracuję, co robi mój mąż, dlaczego tak a dlaczego nie inaczej - zmieniłam na polaka, jeżdżę kawałek dalej ale mam ekstra opiekę i nie żałuję zmiany
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 20:06   #2574
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Ja miałam niemkę ale po dwóch wizytach i jej fantastycznych pytaniach wścibskich dot. co tutaj robię, czy pracuję, co robi mój mąż, dlaczego tak a dlaczego nie inaczej - zmieniłam na polaka, jeżdżę kawałek dalej ale mam ekstra opiekę i nie żałuję zmiany
wow, co za pytania...wcale Ci się nie dziwie, bo też bym od razu zmieniła lekarza

A ja właśnie wymyśliłam, że pójde na pierwszą wizyte do Polaka i wtedy na miejscu podejmę decyzje zobaczymy jak będzie przebiegać pierwsza wizyta
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 07:37   #2575
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy IV :)

Czarnulka gratuluję
Odnośnie lekarza, jeśli masz obawy co do zrozumienia niemieckiego lekarza to lepiej, żebyś wybrała polskiego , żebyś wszystko bez problemu zrozumiała, tym bardziej że Twój TZ nie będzie z Tobą jeździł.
Mojemu TZ ostatnio dość często trafiają się polscy pacjenci, którzy nie mówią po niemiecku, ani po angielsku i wtedy jest problemu, bo nie potrafią powiedzieć o swoich dolegliwościach i nie rozumieją co TZ do nich mówi. Już kilka razy zdarzyło mi się, że robiłam za tłumacza i przekazywałam TZ co jest tym osobą. A, więc Czarnulka zastanów się dobrze, gdzie będzie Tobie najlepiej i gdzie będziesz czułą się komfortowo.
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 08:40   #2576
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez mimi05 Pokaż wiadomość
Czarnulka gratuluję
Odnośnie lekarza, jeśli masz obawy co do zrozumienia niemieckiego lekarza to lepiej, żebyś wybrała polskiego , żebyś wszystko bez problemu zrozumiała, tym bardziej że Twój TZ nie będzie z Tobą jeździł.
Mojemu TZ ostatnio dość często trafiają się polscy pacjenci, którzy nie mówią po niemiecku, ani po angielsku i wtedy jest problemu, bo nie potrafią powiedzieć o swoich dolegliwościach i nie rozumieją co TZ do nich mówi. Już kilka razy zdarzyło mi się, że robiłam za tłumacza i przekazywałam TZ co jest tym osobą. A, więc Czarnulka zastanów się dobrze, gdzie będzie Tobie najlepiej i gdzie będziesz czułą się komfortowo.
Dziękuję

Masz dużo racji, tu też powinnam kierować się swoim komfortem.
Te znajome chodzące do Niemca chodziły z mężami, bo potrzebowały tłumacza... a jak już szły same to lekarz na kartce im pisał... ja w razie czego mogłabym po angielsku rozmawiać. Ale boję się, że gdyby wynikły jakieś problemy mogłabym spanikowac i całkiem nie zrozumieć.

Chyba się skłaniam wbrew wszystkiemu do polaka

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

Dziewczyny tak się zastanawiam kiedy powiedzieć szefowej o ciąży? Poczekać 1,5 tyg do wizyty czy powiedzieć jej teraz? We wtorek mam masę okien do umycia i trochę się boje tego... A z kolei mówić na gębę? Bez zaświadczenia? Nie wiem
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 13:34   #2577
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Cześć kochane

przyszłam z pytaniem i z niusem

Zaczne od niusa

Zostanę mamą
gratulacje


Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
No ja powera nie mam, bo mało jem i co chwila skreślam nowe pokarmy z listy. Dziś odpadły kanapki z serem i bekon ja nie wiem on wgl słony nie jest...
No...także robie się coraz słabsza i nie wiem jak długo jeszcze pociągne...
Boje się trochę, że w końcu nie dam sobie rady... jeszcze w pracy jak staruszką z wirujacym światem, a po 6-7h czuje się jakby mnie coś rozjechalo.
Dlatego tez pytam o prawa ciężarnej w razie czego
ja przez pierwsze 4 mc nie mogłam w ogóle tknąć mięsa

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
I ogólnie mam problem 3 świata którego ginekologa wybrać na prowadzącego Polaka czy Niemca

A co do wyboru lekarza tu mam problem i sama nie wiem na co się zdecydować.
Sytuacja wygląda tak:
Lekarz A- polak, przyjmujący w X. czyli w mieście w którym pracuje.
Lekarz B-niemiec, przyjmujący w Z czyli w miasteczku w którym mieszkam.
I teraz tak. Na tym etapie kiedy to jeszcze pracuję lekarz A byłby dobrym rozwiązaniem ze względu na pracę. Nie traciłabym na dojazd dużo czasu i mogłabym prosto po pracy lub przed na wizyty chodzić. No i wiadomo, co polak to Polak, więcej wytłumaczy, albo nie... to ja więcej zrozumiem... Bo lekarza B mogłabym nie do końca zrozumieć jakby zaczął ględzić medycznym językiem.
A jeśli o lekarza B chodzi, to że przyjmuje w moim miasteczku początkowo, kiedy pracuje mogłoby mi to życie utrudnić. Po wizytach musiałabym kolejne godziny na dojazd tracić itp. Plus taki, że gdy już bym nie chodziła do pracy dojazd do niego to 10 minut. (Do doktora A. pewnie około 45 minut.) Aaa no i szpital... Ten w którym chce rodzic znajduje się w Z i kilka minut od gabinetu doktora B., ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, bo on w tym szpitalu nie pracuje
Dr B.u większości moich znajomych ciążę prowadził, więc sprawdzony.
no to masz ciężki wybór. ja bym wybrała polaka przy braku języka, ale lepiej mieć bliżej do lekarza hm.... no ale wizyty tak czy tak raz na miesiąc nie częściej. a skoro żaden w szpitalu nie pracuje to ja bym wybrała polaka. bo jakby się coś działo to i tak od razu szpital a nie gin.


wróciłam z Berlina jestem hm... rozczarowana organizacją mieszkań
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 16:04   #2578
mala153
Raczkowanie
 
Avatar mala153
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: De
Wiadomości: 189
Dot.: Niemcy IV :)

Czarnulka...zawsze lekarza możesz zmienic. Będzie wszystko dobrze....
__________________
Jedno ciało dwa oblicza- raz Aniolek raz Diablica

Razem kwiecień 2008 💏
Zaręczyny Wigilia 2010👪
Ślub 17 czerwca 2011👰
mala153 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 19:44   #2579
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

No nic na początek postawiłam na polaka, zawsze mogę zabrać papiery i zmienić lekarza. Bo takie prawo chyba mam, nie?

i powiedziałam dziś szefowej o ciąży Musiałam, bo oprócz tych w/w okien chciała mi dołożyć pracy.O dziwi lepszej reakcji wymarzyc sobie nie mogłam Pogratulowała, pytała który tydzień i jak się czuje. i dodała ze nie mam o nic ie martwić, ubezpieczenie wszystko pokryje, mam powiedzieć wszystkim w pracy i sobie pracować na spokojnie a do tych okien i na przyszłość do innych prac z którymi sobie bede nie radzić podeśle inna dziewczynę.
Kamień z serca

Dragusia88, dziękuję


a właśnie wytropiłam ze nasza 88Ekaterina88 urodziła
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 19:59   #2580
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
No nic na początek postawiłam na polaka, zawsze mogę zabrać papiery i zmienić lekarza. Bo takie prawo chyba mam, nie?

i powiedziałam dziś szefowej o ciąży Musiałam, bo oprócz tych w/w okien chciała mi dołożyć pracy.O dziwi lepszej reakcji wymarzyc sobie nie mogłam Pogratulowała, pytała który tydzień i jak się czuje. i dodała ze nie mam o nic ie martwić, ubezpieczenie wszystko pokryje, mam powiedzieć wszystkim w pracy i sobie pracować na spokojnie a do tych okien i na przyszłość do innych prac z którymi sobie bede nie radzić podeśle inna dziewczynę.
Kamień z serca

Dragusia88, dziękuję


a właśnie wytropiłam ze nasza 88Ekaterina88 urodziła
no i super

a widziałam właśnie, że urodziła

mamy taki wątek mamuś niemieckich na Poczekalni (jakby co) bo jest kilka obecnych i przyszłych mamuś tylko coś ledwo dycha ten wątek, ktoś na urlopie, ktoś rodzi, ktoś ma maluchy itp

ja czuję, że jeszcze 4-5 tyg i u mnie też będzie po wszystkim
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.