KOSMETOLOGIA WSZPZiU - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-09, 17:43   #2581
lalalagirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

no to ja się dołączę tez właśnie myślałam nad wizażem i stylizacją jakoś najbardziej mi to pasuje zawsze lubiłam bawić się w te rzeczy a tak poza tym to moze mi ktoś dokładnie wytłumaczyc część dotyczącą składania papierów ? bo normalnie chyba jestem za ciemna na to wystarczy ze teraz im wpłace te 500zł (wpisowe + rekrutacyjne ) i już nie musze się obawiać o to czy mnie przyjmą czy nie ? bo osobiście mam duzy dylemat między prywatna a publiczną ( tez w Poznaniu) tyle ze obawiam się o moje wyniki z matury i dlatego chciałam złożyć do prywatnej tak dla pewności co by przez przypadek nie zostać całkiem bez szkoły za duzo z tym normalnie komplikacji jak dla mnie a i takie jeszcze małe pytanie jeśli ide na prywatne to musze wynajmować mieszkanie nie ma takiej możliwości by trafic do jakiegoś akademika ? (wiem wiem moje pytania sa głupie )
lalalagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 18:35   #2582
sardyniaa
Przyczajenie
 
Avatar sardyniaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 29
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Ja w maju kończe studia na WSZUiE i powiem szczerze,że ten trzeci rok był najbardziej dla mnie satysfakcjonujący, bo dopiero teraz mielismy mozliwosc wyboru specjalizacji. Ja wybrałam podologie. Nie byłam co do tego przekonana,jednak zajecia z pania Justyną i wykłady specjalizacyjne przekonały mnie,że to chce własnie robić. Dla dziewczyn ktore zaczynaja studia w tej szkole pierwsze 2 lata moga byc troche nudne, bo zagadnienia na ogolnej walkuje sie co zajecia, do obrzydzenia. Na 3 roku jest ciekawiej no i pracowiciej. Obrona prac, egzaminy no i nauka ze specjalizacji. U nas sa 4 grupy z kosmetologii ogolnej (np. fale radiowe) 1 z wizazu ( dziewczyny sa z niej bardzo zadowolone) no i 1 z podologii. Wiadomo czasem sa zastrzeżenia co do zajec praktycznych, bo chciałoby sie wciaz cos innego robić, ale nie zawsze mozna. Nasza Pani prowadzaca bardzo stara sie,żeby wszystko nam pokazac. Przyprowadza osoby z zewnatrz z roznymi problemami stop i tak na zywo uczymy sie je rozpoznawac i leczyć. To fajne uczucie kiedy mozna komus ulzyć dobrze zrobionym zabiegiem. Co do nauki na tych studiach to od razu zaznaczam,ze uczyc sie trzeba i to duzo. Nie ma zaliczen za ładny wyglad czy cos w tym stylu. Jak ktos ma jakies pytania niech tu pisze, chetnie odpowiem.
sardyniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 09:09   #2583
dorotkajaz
Raczkowanie
 
Avatar dorotkajaz
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 210
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

sardyniaa a w jakim mieście studiujesz?
Ja jestem na 1. roku w Gdyni. Co prawda mam jeszcze dużo czasu i tak się właśnie zastanawiam nad specjalizacją. pewnie podologia albo ogólna bo wizaż jakoś mnie nie kręci. mam nadzieję że przed 3. rokiem podadzą nam program zajęć albo coś w tym stylu żeby dokładniej wiedzieć co będzie przerabiane. A Ty możesz nam powiedzieć co jest na podologii?
dorotkajaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 14:29   #2584
lalalagirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

a jak jest z praktykami ? bo często czytałam opinie dziewczyn na temat różnych szkół że właśnie praktyki trzeba sobie samemu załatwiać a to nie koniecznie jest łatwe .
lalalagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 17:41   #2585
dorotkajaz
Raczkowanie
 
Avatar dorotkajaz
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 210
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

łatwe nie jest ale tak właśnie jest że praktyki załatwia się samemu.
dorotkajaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 17:51   #2586
sardyniaa
Przyczajenie
 
Avatar sardyniaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 29
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Cytat:
Napisane przez dorotkajaz Pokaż wiadomość
sardyniaa a w jakim mieście studiujesz?
Ja jestem na 1. roku w Gdyni. Co prawda mam jeszcze dużo czasu i tak się właśnie zastanawiam nad specjalizacją. pewnie podologia albo ogólna bo wizaż jakoś mnie nie kręci. mam nadzieję że przed 3. rokiem podadzą nam program zajęć albo coś w tym stylu żeby dokładniej wiedzieć co będzie przerabiane. A Ty możesz nam powiedzieć co jest na podologii?
Ja studiuje w Poznaniu. U nas pod koniec 2 roku zorganizowano takie spotkanie na ktorym omawiana była każda specjalizacja, ale bez wchodzenia w szegoły programowe. Tak ogolnie. My na podologii miałysmy do tej pory: pedicure kosmetyczny, usuwanie odciskow i modzeli, refleksoterapie, masaż drenujący (bolesny:P), pobieranie materiału do badan mikologicznych, klamra plastikowa i silikonowa, oprocz tego sporo teorii (zrogowacenia, pekajace piety itp.) teraz bedziemy omawiac wszelkie schorzenia kończyn dolnych i nauczymy sie zakładac klamry metalowe. A niedługo mamy zaplanowana wizyte w domu opieki społecznej- to bedzie sprawdzian naszych umiejetnosci:P Jezeli chodzi i dokladny program to jest przedstawiany na pierwszych zajeciach praktycznych. Jezeli chodzi o praktyki to faktycznie trzeba sobie samemu załatwic. U nas nie było z tym problemow. jedne laski kombinowały inne faktycznie przez miesiac chodziły je odrabiac.
sardyniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 18:07   #2587
EuphoriaParadise
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 17
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Ja mam pytanie, najlepiej do kosmetologa czy ten zawod jest oplacalny i mozna spokojnie znalezc prace? jestem w trakcie wybierania studiow, a kosmetologia najbardziej mnie interesuje. czekam na odpowiedz, z gory dziekuje
EuphoriaParadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-10, 19:00   #2588
sardyniaa
Przyczajenie
 
Avatar sardyniaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 29
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Żaden zawod nine gwaramtuje Ci w 100% ze znajdziesz prace. Przyznam Ci sie,ze słuchajac kolezanek to cięzko jest wkręcić sie do jakiegos fajnego salonu/gabinetu. to wszystko zalezy jak dobra w tym bedziesz i na jakiego pracodawce trafisz Nigdy nie narzeka na prace moja kolezanka zatrudniona w providencie a
sardyniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 19:07   #2589
EuphoriaParadise
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 17
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

hmm.. a tak mniej wiecej ile wynosza jej zarobki, wiesz moze?
EuphoriaParadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 19:37   #2590
sardyniaa
Przyczajenie
 
Avatar sardyniaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 29
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

tej co pracujecie w providencie ok 4 tys. (+ telefon i auto służbowe) ale ona ma ludzi pod sobą. Kumpele w gabinetach zarabiaja od 1tys (podstawa+ pozniej premie) do 2tys. ale to zalezy od gabinetu. Ja otwieram własny gabinet- nie chce byc na czyjejs łasce
sardyniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 10:59   #2591
dorotkajaz
Raczkowanie
 
Avatar dorotkajaz
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 210
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

z pracą to bywa różnie, u nas na taablicy ogłoszeń dużo jest ofert pracy w tym kierunku tylko też że bardzo często potrzebują typowe kosmetyczki które potrafią robić npp paznokcie żelowe
dorotkajaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-11, 11:54   #2592
EuphoriaParadise
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 17
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Cytat:
Napisane przez dorotkajaz Pokaż wiadomość
z pracą to bywa różnie, u nas na taablicy ogłoszeń dużo jest ofert pracy w tym kierunku tylko też że bardzo często potrzebują typowe kosmetyczki które potrafią robić npp paznokcie żelowe
Właśnie ja paznokcie żelowe robie tylko nie mam kursu ukonczonego, ale to mysle niebawem sobie zrobic
EuphoriaParadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 14:19   #2593
lalalagirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

no ja osobiście na kurs wybieram się zaraz po maturze a później chciałam jeszcze zrobić jakieś kursy z wizażu i stylizacji marzy mi się własne co nie co w którym kobieta mogła by od razu zrobić wszystko włosy paznokcie makijaż przy okazji coś zmienić w wyglądzie aczkolwiek wiem ze to mało realne i zapewne mi się nie uda ale od czego są marzenia a kursy uważam że są przydatne
lalalagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 15:11   #2594
EuphoriaParadise
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 17
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Cytat:
Napisane przez lalalagirl Pokaż wiadomość
no ja osobiście na kurs wybieram się zaraz po maturze a później chciałam jeszcze zrobić jakieś kursy z wizażu i stylizacji marzy mi się własne co nie co w którym kobieta mogła by od razu zrobić wszystko włosy paznokcie makijaż przy okazji coś zmienić w wyglądzie aczkolwiek wiem ze to mało realne i zapewne mi się nie uda ale od czego są marzenia a kursy uważam że są przydatne
Zdecydowanie sie z toba zgadzam ja sie boje tylko tego, ze kiedys bede zalowac swojego wyboru, z powodu braku pracy..;/
EuphoriaParadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 21:23   #2595
natalkab6
Raczkowanie
 
Avatar natalkab6
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Ja jestem zdania, że najlepiej zacząć u kogoś w gabinecie. Ludzie cię poznają, zyskujesz nowe znajomości, klientki podają dalej, że jest taka osoba jak ty i ze podobało jej się u ciebie. Potem otwierasz coś swojego i ci wszyscy klienci idą za tobą! Otwarcie swojego salonu to ryzyko bo kobiety raczej wolą sprawdzone gabinety polacane przez np koleżanki.
Moja sąsiadka która także kończyła WSZEiU zaraz po studiach otwarła swój salon. Nie zarobiła nawet na czynsz... Nikt jej nie znał, nikt nie przychodził. Zatrudniła się w salonie fryzjersko-kosmetycznym, przepracowała ok pół roku. Ponownie otwarła swoja działalnosć i pracuję prawie po 12h ma tyle klientek!!!
Więc ja także już około czerwca zaczne szukać jakiegoś punktu zaczepienia. A potem...kto wie ....
__________________
"Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna." (S. Loren)
natalkab6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 14:59   #2596
EuphoriaParadise
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 17
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Małymi krokami az dojdzie sie do tego czego chce po drodze jakies kursy i z biegem czasu, przynajmniej tak mysle :P , mozemy myslec powazniej
EuphoriaParadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 19:18   #2597
lalalagirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

tyle że teraz powstało strasznie dużo różnego rodzaju gabinetów kosmetycznych , odnowy biologicznej i innych podobnych i właśnie podobnie jak EuphoriaParadise obawiam się że mogę pożałować swojego wyboru tule że nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie no zobaczymy jak to bedzie w przyszłości póki co skupię się na maturze i jakiś kursach od czegoś trzeba zacząć a dodatkowe papierki zawsze ładnie wyglądają w CV
lalalagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 20:57   #2598
karolina_jaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Witam, Ja zamierzam wybrać się w tym roku na zaoczne do Szczecina, ale po tych wszystkich wypowiedziach ciągle się zastanawiam. Wie ktoś może kiedy w Szczecinie są dni otwarte? Byłabym wdzięczna za jakiekolowiek ogólne informacje odnośnie studiów w tym mieście
karolina_jaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 23:35   #2599
natalkab6
Raczkowanie
 
Avatar natalkab6
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Dziewczyny interesujące się WSZUiE, odwiedzajcie systematycznie stronę szkoły
http://www.uczelniakosmetyczna.pl/
Ciągle jest coś nowego, m.in o terminach Dzwi Otwartych itp.

Pozdrawiam!
__________________
"Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna." (S. Loren)
natalkab6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-09, 10:05   #2600
Anetka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 26
GG do Anetka91
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

i jak Ci się podoba w Gdyni? zamierzam iść na kosmetologie od tego roku. Myślałam nad Poznaniem i Gdynia,nie mogę się zdecydować.Wolałabym do Gdyni bo mam trochę bliżej ale słyszałam nie za dobre opinie o tej szkole...
Anetka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 16:57   #2601
hana991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 13
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Witam w tym roku wybieram uczelnie i nie chciałabym wyjeżdżać z domku a mieszkam w okolicach ostrowa wlkp i właśnie upatrzyłam sobie kosmetologię i w sumie to jest chyba jedyna uczelnia w ostrowie gdzie jest kosmetologia więc mam pytanie czy jest może wśród was studentka z ostrowa chciałabym się czegoś więcej dowiedzieć o tej uczelni czy rzeczywiście jest dobra i jaki ma poziom nauczanie w ostrowie domyślam się że jest słabszy niż w poznaniu proszę o odpowiedź byłabym wdzięczna
hana991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 18:39   #2602
Anetka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 26
GG do Anetka91
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Znam pare osob ktore ukonczyly szkole w Poznaniu i są bardzo zadowolone...
Anetka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 12:21   #2603
misia kosmetologia
Raczkowanie
 
Avatar misia kosmetologia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 30
GG do misia kosmetologia
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Ja jestem na 2 roku kosmetologi w Gdyni U mnie w szkola jest ok tylko ze sprawy organizacyjne do bani. praktycznie o wszystkim dowiadujemy sie w ostatnim czasie
__________________
misia kosmetologia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 19:40   #2604
marta1521
Raczkowanie
 
Avatar marta1521
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 64
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

A może któraś z was wybiera sie do Poznania???
marta1521 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 17:35   #2605
lalalagirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

cześć dziewczyny mam pewne pytanie , bo właśnie wróciłam z dni otwartych na kosmetologii w Warszawie ( byłam tam z koleżanką która się tam wybiera i z ciekawości jak to wygląda zabrałam się i ja ;D) i właśnie tam zostałam ze tak powiem uświadomiona ponieważ co prawda czesne na rok wynosi tak jakoś ok 9 300 i na początku przerażała mnie ta , jednak z tego co się dowiedziałam to na innych szkołach na których czesne jest niższe trzeba dodatkowo płacić za np zużyte odczynniki na różnego rodzaju zajęciach ;/ i teraz czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy w Poznaniu płaci się za takie sprawy? bo szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się to więc jakby ktos mógł tak w przybliżeniu powiedzieć ile tak naprawdę wychodzą płatności za szkołę na rok

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

... i na początku przerażała mnie ta suma , jednak z tego co się dowiedziałam to w innych szkołach w których**
lalalagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 18:34   #2606
misia kosmetologia
Raczkowanie
 
Avatar misia kosmetologia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 30
GG do misia kosmetologia
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

za nic wiecej sie nie placi tylko na poczatku dodatkowo placimy za wyprawkę. No i oczywiście za ewentualne poprawki
__________________
misia kosmetologia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 11:12   #2607
lalalagirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

o to bardzo dobrze bo już się wystraszyłam
lalalagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 12:54   #2608
EuphoriaParadise
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 17
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Witam ponownie ja chcialam sie dowiedziec, czy ktoras z Was myslala moze o SWSIM w Katowicach o kierunku kosmetologii ? Planuje tam isc na studia ale chcialabym sie doradzic kogos, najlepiej kto tam uczeszcza, albo tez planuje nauke tam
EuphoriaParadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 15:01   #2609
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

a ja mam pytanie, na co lepiej isc - biotechnologie czy kosmetologie? co bardziej przyszlosciowe? bo mam dylemat juz dluuugi czas i wszyscy krytykuja kosmetologie -.- ze niby z praca kiepsko potem.. uh... pomozcie
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 18:20   #2610
misia kosmetologia
Raczkowanie
 
Avatar misia kosmetologia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 30
GG do misia kosmetologia
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

zalezy co chcesz w zyciu robic, czy bardziej interesuje cie praca w firmie produkujacej kosmetyki , czy praca jako kosmetolog pracujacy z ludzmi (zabiegi na cialo masaze jonoforezy itp). napewno kosmetologia bedzie latwiejsza, (wiem bo studiuje na niej)
__________________
misia kosmetologia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-21 16:15:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.