Yasmin / Midiana / Asubtela / Lesine / Vibin - wątek zbiorczy! - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-28, 05:35   #2581
gramolina_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 85
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
Nie ma się cyklu, gdy przyjmuje się tabletki
Nie ma się cyklu miesiączkowego, bo nie ma miesiączki w trakcie brania pigułek, jedynie krwawienie z odstawienia. Z tym się zgadzam. Ale wciąż okres przyjmowania tabletek nazywany jest cyklem i nawet ginekolog używa takiego określenia. Nie jestem pewna, czy znajduje się takie na ulotce. Często cykl przyjmowania pigułek jest określany jako "tabletkowy" albo "antykoncepcyjny".
gramolina_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-28, 09:19   #2582
nala7040
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Witam wszystkie laski.Przeczytałam wszystkie opinie i ani jednej na temat mojego przypadku. Otóż pierwszy raz w życiu zdecydowałam sie na tablety anty i to tylko po to,żeby na wyjeżdzie uniknąć miesiączki. Więc wzięłąm dwa opakowania bez przerwy. Owszem też miałam plamienia,a nawet więcej, tak jakby okres w czasie zażywania. Skończyłam to drugie opakowanie 01.10.2010 i do dziś echo-nie ma okresu. Zaznaczam,że tylko raz pozwoliłam sobie z mężem pójść na całość! Czy mogę być w ciąży? Miesiączki miałam zawsze regularne. Mam więcej jak 30 lat i umieram ze strachu!!!! ( testu na razie nie robię bo chyba zemdleję na widok wyniku pozytywnego) Help!!!!
nala7040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-28, 09:46   #2583
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Yasmin - zbiorczy

A prosiłaś go o badania? Nie możesz ich zrobić prywatnie? Nie możesz iść do innego lekarza?
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-28, 15:14   #2584
Medeah87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

a ja Wam powiem, że już będe zaczynać 2 opakowanie Midiany, i podobne skutki uboczne miałam czyli plamienie przez cały czas brania pierwszego opakowania, okresu raczej nie mam , też plamienie puki co, i w pierwszych dniach strasznie mi sie pogorszyła cera :/ . Też wzmożony apetyt na seks
Wcześniej brałam cilest i przy nim nic mi sie nie działo. Aha i za opakowanie Midiany po raz pierwszy zapłaciłam 22 zł a dzisiaj kupujac kolejne dałam 28 zł.
Medeah87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-28, 16:15   #2585
gramolina_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 85
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez nala7040 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie laski.Przeczytałam wszystkie opinie i ani jednej na temat mojego przypadku. Otóż pierwszy raz w życiu zdecydowałam sie na tablety anty i to tylko po to,żeby na wyjeżdzie uniknąć miesiączki. Więc wzięłąm dwa opakowania bez przerwy. Owszem też miałam plamienia,a nawet więcej, tak jakby okres w czasie zażywania. Skończyłam to drugie opakowanie 01.10.2010 i do dziś echo-nie ma okresu. Zaznaczam,że tylko raz pozwoliłam sobie z mężem pójść na całość! Czy mogę być w ciąży? Miesiączki miałam zawsze regularne. Mam więcej jak 30 lat i umieram ze strachu!!!! ( testu na razie nie robię bo chyba zemdleję na widok wyniku pozytywnego) Help!!!!
Jeśli brałaś tabletki zgodnie z ulotką, czyli rozpoczęłas w pierwszym dniu miesiączki, brałaś je regularnie, żadnej nie pominęłaś, nie zwymiotowałaś ani nie miałaś biegunki, nie brałaś leków obniżających skuteczność, to nie jesteś w ciąży. Zrobiłaś trochę zamieszania w organiźmie, dwa opakowania pod rząd to dużo hormonów na raz i zareagował on tak a nie inaczej. Zrób ten test, bo na bank będzie jedna krecha. A jak nie będzie dalej okresu, to przejdź się do ginekologa.
gramolina_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-28, 16:40   #2586
Memie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: EU
Wiadomości: 94
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Wiem, ze problem w UK jest taki ze badan tu nie robia. Nawet lekarze specjalisci nie chca ich robic. Idziesz do ginekologa z powodu niemilosiernego bolu jajnika utrzymujacego sie od tygodni to ci przepisze lek na zatwardzenie mimo ze sie wyprozniasz normalnie i lek przeciwbolowy. A aparat do USG stoi tuz obok! Chyba nawet nie wiedza jak takie rzeczy odpalic zeby dzialaly a co dopiero wyniki badan krwi i jakies dziwne literkowe kodziki, cyferki, znaczki mniejszosci i wiekszosci...

Proponuje zmienic lekarza! Jesli ogolnie lubisz swojego GP to zostan przy nim. Jednak nie przychodz do niego z tak delikatna sprawa jaka jest antykoncepcja bo byc moze nie interesowalo go/jej to gdy byly czasy uniwersyteckie. Polecam znalezc Family Planning Clinic. Sa to miejsca do ktorych mozesz isc za darmo, bez skierowania (np. jesli nie mozesz isc do GP bo nie masz potwierdzenia miejsca zamieszkania), oczekiwanie na wizyte moze byc dlugie (nawet 3 tygodnie) ale warto. Male sa tez szanse ze wydadza ci recepte na nowe leki, zwykle na swoim zapleczu maja dosc spory zapasik wiec wrecza ci od razu opakowanie lekow (nie trzeba latac do apteki) oraz 6-12 prezerwatyw (jesli masz uczulenie i nie mozesz ich uzywac dostaniesz specjalne nieuczulajace). Wszystko za darmo. Pamietaj tylko, ze gdy udasz sie na wizyte na recepcji od razu zaznacz ze chcesz rozmawiac z lekarzem, w przeciwnym razie bedziesz 'zalatwiana' przez pielegniarke. Przy pierwszej wizycie zanim cokolwiek przepisza zrobia testy ciazowe (na wszelki wypadek), moga rowniez wykonac darmowe testy: na chlamydie i pobrac wymaz szyjki macicy do obserwacji.

U zdrowej kobiety lekarze raczej nie wykonuja badan zanim przepisuja tabletki. Nie potrzeba ani badania ginekologicznego ani badania krwi, ani USG. Jesli jednak kobieta idzie do lekarza po tabletki antykoncepcyjne nie tylko w celu antykoncepcyjnym (np. by wywolac okres bo go nie ma mimo braku ciazy, ma problem z owlosieniem na ciele, zbyt intensywne krwawienia uniemozliwiajace wykonywanie codziennych czynnosci...) zwykle robi sie badania zeby wykyc ewentualne choroby, jak chocby nowotwory.

Jesli sie udac po tabletki tylko w celu antykoncepcji to rownie dobrze mozna rozwazyc inne metody. Sa zastrzyki, plastry, wkladki domaciczne. Niektore potrafia calkowicie zatrzymac miesiaczki, inne nie wplywaja na nie wogole. Zapewniaja taka sama pewnosc jak tabletki a nie trzeba o nich codziennie pamietac, przez co czesto bywaja skuteczniejsze. (wiekszosc kobiet, ktore zaszly w ciaze bedac na tabletkach nie bralo ich regularnie o tej samej porze, badz zapomnialo ich brac przez 1 lub wiecej dni. )

Edytowane przez Memie
Czas edycji: 2010-10-28 o 18:12
Memie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-28, 21:17   #2587
slonce00
Zadomowienie
 
Avatar slonce00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 1 291
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Hej, ja biorę Midiane od 10 dni i może to niewiele, ale póki co nie odczuwam nic złego, powiem, że jest mi nawet lepiej Wcześniej brałam Regulon, po którym na początku miałam ogromne mdłości, a podczas dłuższego stosowania bóle głowy. Odstawiłam go po 3 latach, miałam przerwę pól roku i teraz biorę Midiane. Nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, chociaż jakby się dłużej zastanowić to może faktycznie to bicie serce po wzięciu tabletki przyspieszone, ale przez chwile, poza tym czuję się świetnie, mam świetny nastrój jakbym brała hormony szczęścia
__________________


Edytowane przez slonce00
Czas edycji: 2010-10-28 o 21:19
slonce00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-29, 09:37   #2588
paaulinkaaa0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 7
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

kobietki wczoraj wziełam pierwszą tabletke. i mam pytanie.
kiedy będę bezpieczna po nich? i kiedy bede mogla zaczac wspolzyc ze swoim facetem?. a co do objaw rano jak wstalam czulam sie jakos dziwnie bralo mnie na wymioty, ale ogólnie nie jest tak źle. zobaczymy jak bedzie dalej
pozdrawiam.

Edytowane przez paaulinkaaa0
Czas edycji: 2010-10-29 o 09:43
paaulinkaaa0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 09:54   #2589
meggg90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 155
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez paaulinkaaa0 Pokaż wiadomość
kobietki wczoraj wziełam pierwszą tabletke. i mam pytanie.
kiedy będę bezpieczna po nich? i kiedy bede mogla zaczac wspolzyc ze swoim facetem?. a co do objaw rano jak wstalam czulam sie jakos dziwnie bralo mnie na wymioty, ale ogólnie nie jest tak źle. zobaczymy jak bedzie dalej
pozdrawiam.
teoretycznie po 1tabletce, ale ciężko w to uwierzyć... więc daj sobie 7dni zeby organizm zaczął współpracować z tabletkami
__________________
Chomicki dwa

http://s6.suwaczek.com/20120811040113.pngZaobrączkowani
meggg90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 09:58   #2590
nala7040
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez gramolina_m Pokaż wiadomość
Jeśli brałaś tabletki zgodnie z ulotką, czyli rozpoczęłas w pierwszym dniu miesiączki, brałaś je regularnie, żadnej nie pominęłaś, nie zwymiotowałaś ani nie miałaś biegunki, nie brałaś leków obniżających skuteczność, to nie jesteś w ciąży. Zrobiłaś trochę zamieszania w organiźmie, dwa opakowania pod rząd to dużo hormonów na raz i zareagował on tak a nie inaczej. Zrób ten test, bo na bank będzie jedna krecha. A jak nie będzie dalej okresu, to przejdź się do ginekologa.
Hejka! Brałam regularnie od pierwszego dnia,bez pominięcia o stałej porze,tylko....no właśnie zdarzyło się,że miałam"luźniejszy stolczyk",aczkolwiek nie wiem,czy to zalicza sie do biegunki,bo nie goniło mnie cały dzień,tylko sporadycznie. No tak,więc czy w tym przypadku cała kuracja antykoncepcyjna jest do duszy i bez działania,czy tylko ewentualnie w tym dniu? ( Nie wiem,czy to było wcześniej niż 3 godziny od spożycia,może nie) Jak wcześniej wspomniałam tylko raz było na "całość" i też w tym czasie miałam te obfitsze plamienia. Ale akurat przy moim zezowatym szczęściu to jestem skłonna uwierzyć,że akurat mogłam wpaść!
Pozdrawiam.
Jeśli któraś miała taki przypadek to prosze o wskazówki.
nala7040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 11:05   #2591
gramolina_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 85
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez nala7040 Pokaż wiadomość
Hejka! Brałam regularnie od pierwszego dnia,bez pominięcia o stałej porze,tylko....no właśnie zdarzyło się,że miałam"luźniejszy stolczyk",aczkolwiek nie wiem,czy to zalicza sie do biegunki,bo nie goniło mnie cały dzień,tylko sporadycznie. No tak,więc czy w tym przypadku cała kuracja antykoncepcyjna jest do duszy i bez działania,czy tylko ewentualnie w tym dniu? ( Nie wiem,czy to było wcześniej niż 3 godziny od spożycia,może nie) Jak wcześniej wspomniałam tylko raz było na "całość" i też w tym czasie miałam te obfitsze plamienia. Ale akurat przy moim zezowatym szczęściu to jestem skłonna uwierzyć,że akurat mogłam wpaść!
Pozdrawiam.
Jeśli któraś miała taki przypadek to prosze o wskazówki.
Biegunka to biegunka, w takim razie nie jesteś w ciąży. Jestem pewna, że tak po prostu zareagował organizm. A plamienia nie świadczą o zachwianiu działania antykoncepcyjnego. Po co się męczyć, zrób ten test i będzie z głowy. A znając życie okres przyjdzie zanim dotrzesz do ginekologa.
gramolina_m jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-29, 14:23   #2592
lolkaaa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cześć Wam Niedawno byłam u ginekologa i przepisał mi Midianę. Czytałam wcześniej że palenie papierosów przy doustnej antykoncepcji jest przeciwwskazaniem. Palę ok 1,5 paczki na tydzień, powiedziałam o tym lekarzowi, a on przepisał mi te tabletki. Teraz nie wiem czy palenie może zmniejszyć skuteczność tabletek w moim przypadku?

Proszę Was o pomoc jeśli wiecie coś na ten temat
lolkaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 15:16   #2593
cholerna romantyczka
Zakorzenienie
 
Avatar cholerna romantyczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 437
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Ten problem jest nie tylko w UK ale i w Irlandii gdzie mieszkam. A co do Family Planning Clinic, tutaj z niczym takim się nie spotkałam, chociaż to jest pewnie tylko wina tego, że mieszkam na zadupiu.

Myślałam nad wizytą u polskiego ginekologa i prawdopodobnie go odwiedzę. Nie chcę się szpikować hormonami na chybił trafił.
cholerna romantyczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 16:16   #2594
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Yasmin - zbiorczy

I bardzo dobrze, że nie chcesz
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 22:11   #2595
agula864
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Hejka , może to i głupie pytanko ale zaczęłam chodzić teraz do dentysty, czy powinnam mu powiedzieć, że biorę tabletki antykoncepcyjne, czy dopiero przy leczeniu jakiegoś zęba, jeśli zaleczy mi go jakimś antybiotykiem. Pozdrawiam
agula864 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 09:59   #2596
domi1906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez agula864 Pokaż wiadomość
Hejka , może to i głupie pytanko ale zaczęłam chodzić teraz do dentysty, czy powinnam mu powiedzieć, że biorę tabletki antykoncepcyjne, czy dopiero przy leczeniu jakiegoś zęba, jeśli zaleczy mi go jakimś antybiotykiem. Pozdrawiam
Antybiotyk działa tylko w obrębie zęba i nie ma żadnego wpływu na tabletki, także inne zabiegi chrurgiczne w obrębie szczęki, jak i cały proces leczenia, znieczulenie również nie wpływa. Sama robiłam teraz zęba kanałowo

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Cytat:
Napisane przez lolkaaa1 Pokaż wiadomość
Cześć Wam Niedawno byłam u ginekologa i przepisał mi Midianę. Czytałam wcześniej że palenie papierosów przy doustnej antykoncepcji jest przeciwwskazaniem. Palę ok 1,5 paczki na tydzień, powiedziałam o tym lekarzowi, a on przepisał mi te tabletki. Teraz nie wiem czy palenie może zmniejszyć skuteczność tabletek w moim przypadku?

Proszę Was o pomoc jeśli wiecie coś na ten temat
Palenie nie obniża skuteczności antykoncepcji, moze natomiast podnosić ryzyko zakrzepicy żylnej. Jest przeciwskazaniem powyżej 35 roku życia, ale 1,5 paczki na tydzień, to nie jest jakaś ogromna ilość. Ja stosowałam antykoncepcje 8 lat temu przez 3 lata i paliłam. Aczkolwiek polecam rzucić dla własnego zdrowia
domi1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 10:37   #2597
paaulinkaaa0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 7
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

a czy podczas zazywania tych tabletek w trakcie miesiaczki mialyscie bardziej obfite krwawienie.?
bo ja niestety mam. i nie wiem czy tak ma byc czy cos jest nie tak z moim organizmem.
paaulinkaaa0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 15:01   #2598
katariinaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 61
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

mnie już zaczynają irytować te plamienia ;/
katariinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 20:55   #2599
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

trzecie opakowanie i pojawia się bół łydek. Chyba nie jest dobrze. W tym tyg postaram się wybrać do gina
__________________

jomic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-30, 21:08   #2600
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

A czy ogólna narkoza jakos nie koliduje z tabletkami anty?
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-30, 21:51   #2601
agair
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 23
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne ASUBTELA

Hej,
a ja właśnie wzięłam pierwsze opakowanie, teraz mam przerwę, czekam na @ i w przyszły piątek zaczynam drugie opakowanie.
Też jestem ciekawa jak reagują na nie inne dziewczyny
Ja mogę Ci powiedzieć po sobie, że czuję się po nich dobrze (kiedyś przez 5 lat brałam Logest, potem miałam 2 lata przerwy i teraz moja dr przepisała mi Asubtelę) tylko przy pierwszym opakowaniu przez kilka dni plamiłam, ale potem przeszło. Ostatnio byłam u swojej dr i mówiłam jej o tym, ale ona zrobiła mi usg i powiedziała, że jest ok i że przy pierwszym opakowaniu tak może być, teraz przy kolejnych nie powinnam już plamić. Więc zobaczę jak to będzie.
Skutki uboczne - rzeczywiście opisane są w ulotce, ale ja u siebie na razie nic niepokojącego nie zauważyłam.
A cena - u siebie płacę za nie 25 zł z jakimiś groszami.
Pozdrawiam

Edytowane przez agair
Czas edycji: 2010-11-11 o 00:45
agair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 08:50   #2602
domi1906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
A czy ogólna narkoza jakos nie koliduje z tabletkami anty?
Raczej nie powinna, ale zapytaj anestezjologa dla pewności
domi1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 09:13   #2603
gramolina_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 85
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez paaulinkaaa0 Pokaż wiadomość
a czy podczas zazywania tych tabletek w trakcie miesiaczki mialyscie bardziej obfite krwawienie.?
bo ja niestety mam. i nie wiem czy tak ma byc czy cos jest nie tak z moim organizmem.
Krwawienie podczas brania pigułek, to nie miesiączka tylko "krwawienie z odstawienia". A jak jest bardzo obfite, to niedobrze, myślę, że powinnaś poinformować o tym ginekologa. Ja przy Midianie miałam to pierwsze krwawienie bardzo obfite, ale już kolejne coraz mniej i prawie bezbolesne.
gramolina_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 16:32   #2604
katariinaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 61
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

czy po pierwszym opakowaniu tabletek jak pójdę do lekarza i powiem że chce zmienić to mnie nie wyśmieje?
katariinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 19:48   #2605
meggg90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 155
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez katariinaa Pokaż wiadomość
czy po pierwszym opakowaniu tabletek jak pójdę do lekarza i powiem że chce zmienić to mnie nie wyśmieje?

a dlaczego miałby Cię wyśmiać?? skoro masz jakieś zastrzeżenia do tabletek, skutki uboczne sa dla Ciebie uciążliwe to ja nie widzę problemu ale podejrzewam ze jeśli nie masz jakichś poważnych dolegliwości to zaproponuje Ci jeszcze 2 opakowania, bo organizm musi sie dostosować do tabletek.
ja zmieniam po 3opakowaniach i nikt mnie nie wyśmiał czasem trzeba wypróbować kilka rodzajów zeby trafić na te pasujące.
__________________
Chomicki dwa

http://s6.suwaczek.com/20120811040113.pngZaobrączkowani
meggg90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 09:18   #2606
dolly19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 26
Dot.: Asubtela

Biorę już drugie opakowanie tabletek, nie odczuwam specjalnie skutków ubocznych (nie spadło mi libido, woda w organizmie nie jest zatrzymywana). Nie do konca wiem czy dzieje sie tak dzieki dobrze dobranym tabletkom czy dodatkowo Asqrelli, ktora biore. Ogolnie po tabletkach samopoczucie mam dobre, staly poziom hormonów sprawił, że nie mam migren, tylko w przerwie między opakowaniami mialam. Ale 'nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca' - zobaczymy co będzie dalej
dolly19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 16:12   #2607
katariinaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 61
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez meggg90 Pokaż wiadomość
a dlaczego miałby Cię wyśmiać?? skoro masz jakieś zastrzeżenia do tabletek, skutki uboczne sa dla Ciebie uciążliwe to ja nie widzę problemu ale podejrzewam ze jeśli nie masz jakichś poważnych dolegliwości to zaproponuje Ci jeszcze 2 opakowania, bo organizm musi sie dostosować do tabletek.
ja zmieniam po 3opakowaniach i nikt mnie nie wyśmiał czasem trzeba wypróbować kilka rodzajów zeby trafić na te pasujące.
Mnie wkurzają te plamienia.grrrr ;/ u mnie tabletki trzeba zamawiać, bo mało kto je dostaje.. I ogólnie jestem jakaś taka płaczliwa bardziej, brzuch mnie pobolewa (tak podobnie jak przy okresie).
Nie wiem jak dotrzeć do mojej lekarki, bo już przy wypisywaniu tych jakaś była mało chętna do współpracy, do zapytania jakie chce, za ile, coś nabazgrała na recepcie, nic nie powiedziała co i jak stosować, i NIE ZAPYTAŁA O TO CZY MIGRENY MIEWAM! a to już w sumie przegięcie skoro w ulotce jest napisane że jak pacjentka ma migreny to jest ryzyko, a ja takowe miewam, i skąd miałam wiedzieć że muszę się o to na pierwszej wizycie zapytać.

Wezmę jeszcze jedno chyba bo mam na to recepte, wtedy pójde i coś ustalę.
katariinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 19:08   #2608
paaulinkaaa0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 7
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Wiitam kobitki.
Dziś wzięłam 5 tabletkę czuję się okej nic mi nie dolega, wręcz przeciwnie nie mam nawet apetytu jeść xD To dobrze może schudnę troszkę.
Nic mnie nie boli pierwsze 2 dni bolał mnie brzuch i głowa strasznie, a teraz jest okej wydaje mi się, że dla mnie te tabletki są jak najbardziej ok.
Tylko jeden minus jest te plamienia. ;/ już myślałam, że dziś będzie ok i spróbowałam ze swoim facetem zaszaleć a tu co krew masakra. to jest tylko wadą dla mnie tych tabletek.
A ogólnie tabletki na mnie źle nie działają.
Pozdrawiam.b
paaulinkaaa0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 20:25   #2609
aneczkaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 12
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Ja już rozpoczęłam drugi blister i jestem przy 5 tabletce. Ech nadal mam te plamienia Kiedy Wam przeszły te plamienia, bo niektóre dziewczyny pisały przy drugim opakowaniu?
Mam jeszcze jeden mały problem, zastanawiam się czy to wina tych tabletek czy jest może jakaś inna przyczyna. A więc chodzi o krwawienie...Rozpoczyna się ono przy stosunku(jestem już po krwawieniu z odstawienia) i jest małe ale jest i trwa z tak 2 jeszcze po+ plamienie. Musze zaznaczyć że od niedawna mi się to zdarza. Partner jest bardzo delikatny i nic mnie nie boli więc skąd ta krew? :/ Może ktoś coś poradzi??

Wybieram się do gina po receptę i chyba będę musiała o to się dopytać.
aneczkaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-01, 22:31   #2610
katariinaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 61
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Wybaczcie moje Drogie że Wam tak marudzę, ale chyba tylko Was się mogę zapytać. Zastanawiam się czy nie dać sobie na trochę spokoju z tabletkami, boli mnie wątroba i śledziona (miałam w sierpniu mononukleozę, co prawda wyniki są ok ale..), lekarka mówiła że może tak być ale to mi już promieniuje na obojczyki (miałam tak przy mononukleozie). Co wy na to?
katariinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-23 13:17:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.