Aparaty ortodontyczne cz. IV - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-17, 18:21   #2581
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
o moze dobrze mowisz... papryko
napisalas 'podwyzszenie' pamietam,ze uzyla takiego slowa,. "Teraz bedzie nieco dziwnie,bo podyzszylam "... (cos ).
No pewnie jakby nie podwyższyła, to nie miałaby takiego pola manewru na dole. Moja orto też miała mi tak zrobić, ale jakoś obeszło się bez tej atrakcji

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
papryko,a Ty jeszze uzywasz tej bialej perly? Zeby masz jua pewnie biale, jak snieg. aah jeszcze tylko troche ii...
No jeszcze używam. Zaraz muszę nałożyć. Kończę pierwszą tubkę, 17 h wybielania za mną(optymalny czas to 20-30 h ponoć). Białe jak śnieg nie są i raczej nie będą
Parę dni temu miałam już nawet dać sobie spokój, bo już nie widziałam efektów, ale jednak wróciłam do wybielania i chyba to był jakiś przejściowy moment, bo wydaje mi się, że jeszcze się rozjaśniają
W każdym razie różnica jest dość znaczna
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 18:27   #2582
asieenka
Raczkowanie
 
Avatar asieenka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 329
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

cześć dziewczyny!
ja dopiero zaczynam moją kariere z aparatem,a właściwie jeszcze jej nie zaczęłam dopiero pod koniec miesiąca mam mieć zakładany hyrax(chyba tak to sie pisze ) i mam mieć tą maskę http://www.forumbiznesu.eu/allegro/maska/amaskaobr.jpg , jeśli któraś z was to nosi/nosiła to czy mogłaby mi powiedzieć jak to ogólnie przebiega? mi ortodontka mówiła,że mam nosić ok. 16 godzin przez 3-4 msc czyli cały dzień i noc. jak z tym spać próbowałam prześledzić wątki,ale nie widziałam nic o tej masce więc jakbyście były takie miłe i co nieco o niej rzekły. Jestem ciekawa opin innych,ile czasu ją nosiłyście i po ile czasu dziennie i jak sie wam z nią żyło ;d. Acha i 5 lutego mam mieć zakładany aparat stały na doł.

Pozdrawiam Was i licze na jakieś informacje .

A jeśli takie pytania już padały-wybaczcie mi.
__________________
tylko najedz się do syta,miłości nigdy dosyć.

Matura 2011
polski PP
matematyka PP+PR
angielski PP+PR
geografia PR



asieenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 18:30   #2583
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
No pewnie jakby nie podwyższyła, to nie miałaby takiego pola manewru na dole. Moja orto też miała mi tak zrobić, ale jakoś obeszło się bez tej atrakcji

Moge gdzies o tym dokladniej poczytac ?


No jeszcze używam. Zaraz muszę nałożyć. Kończę pierwszą tubkę, 17 h wybielania za mną(optymalny czas to 20-30 h ponoć). Białe jak śnieg nie są i raczej nie będą
Parę dni temu miałam już nawet dać sobie spokój, bo już nie widziałam efektów, ale jednak wróciłam do wybielania i chyba to był jakiś przejściowy moment, bo wydaje mi się, że jeszcze się rozjaśniają
W każdym razie różnica jest dość znaczna
I tam masz juz "holiłudzki" usmiech.


Ciesze sie,ze nie mam aparatu wyjomwanego,tylko taki,ktory jest ich solidnie umocowany i taki do ktorego nie trzeba zadnej systematyki.
Znajac moj zapal to nie wkladalabym tego wyjmowanego regularnie i efektow by nie bylo... a tak to chociaz w tym szczescie jest. strasznie mam slomiany zapal... .

znouw grypa mnie rozklada, ta wstretna zima.
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 18:30   #2584
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez asieenka Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny!
ja dopiero zaczynam moją kariere z aparatem,a właściwie jeszcze jej nie zaczęłam dopiero pod koniec miesiąca mam mieć zakładany hyrax(chyba tak to sie pisze ) i mam mieć tą maskę http://www.forumbiznesu.eu/allegro/maska/amaskaobr.jpg , jeśli któraś z was to nosi/nosiła to czy mogłaby mi powiedzieć jak to ogólnie przebiega? mi ortodontka mówiła,że mam nosić ok. 16 godzin przez 3-4 msc czyli cały dzień i noc. jak z tym spać próbowałam prześledzić wątki,ale nie widziałam nic o tej masce więc jakbyście były takie miłe i co nieco o niej rzekły. Jestem ciekawa opin innych,ile czasu ją nosiłyście i po ile czasu dziennie i jak sie wam z nią żyło ;d. Acha i 5 lutego mam mieć zakładany aparat stały na doł.

Pozdrawiam Was i licze na jakieś informacje .

A jeśli takie pytania już padały-wybaczcie mi.
Było tu o tym, ale dawno już i nawet nie pamiętam kto to nosił
tak że wybaczamy, wybaczamy
Halo stare wyjadaczki kojarzycie kto nosił to cudo, bo ja mam mętlik w głowie
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 18:35   #2585
asieenka
Raczkowanie
 
Avatar asieenka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 329
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Było tu o tym, ale dawno już i nawet nie pamiętam kto to nosił
jak ją zobaczyłam pierwszy raz to miałam ochote sie popłakać.
ortodontka powiedziała,że możemy przełożyć to wszystko na listopad bo wtedy zaczyna sie zime i tak dalej i "łatwiej" mi będzie nosić ją w ciągu dnia no bo wiadomo,robi sie cieplej to i na dwór. Ale no nie jestem dzieckiem,wiem,że jak trzeba nosić to trzeba. A aparat bym chciała zdjąć przed matura jeszcze więc zawsze to pól roku robi różnice. a jestem w 1 klasie liceum,tak apropo.
__________________
tylko najedz się do syta,miłości nigdy dosyć.

Matura 2011
polski PP
matematyka PP+PR
angielski PP+PR
geografia PR



asieenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 18:51   #2586
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez asieenka Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny!
ja dopiero zaczynam moją kariere z aparatem,a właściwie jeszcze jej nie zaczęłam dopiero pod koniec miesiąca mam mieć zakładany hyrax(chyba tak to sie pisze ) i mam mieć tą maskę http://www.forumbiznesu.eu/allegro/maska/amaskaobr.jpg , jeśli któraś z was to nosi/nosiła to czy mogłaby mi powiedzieć jak to ogólnie przebiega? mi ortodontka mówiła,że mam nosić ok. 16 godzin przez 3-4 msc czyli cały dzień i noc. jak z tym spać próbowałam prześledzić wątki,ale nie widziałam nic o tej masce więc jakbyście były takie miłe i co nieco o niej rzekły. Jestem ciekawa opin innych,ile czasu ją nosiłyście i po ile czasu dziennie i jak sie wam z nią żyło ;d. Acha i 5 lutego mam mieć zakładany aparat stały na doł.

Pozdrawiam Was i licze na jakieś informacje .

A jeśli takie pytania już padały-wybaczcie mi.
o kurcze, ale urządzonko. A jaką masz wadę zgryzu? Ja będę miała aparat zakładamy pod koniec stycznia, też na dół, także w podobnym czasie będziemy szczęsliwymi posiadaczkami aparacików
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 18:54   #2587
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez asieenka Pokaż wiadomość
mam mieć tą maskę http://www.forumbiznesu.eu/allegro/maska/amaskaobr.jpg , jeśli któraś z was to nosi/nosiła to czy mogłaby mi powiedzieć jak to ogólnie przebiega? mi ortodontka mówiła,że mam nosić ok. 16 godzin przez 3-4 msc czyli cały dzień i noc. jak z tym spać
Nie no, spać to jeszcze, załóżmy że da się przyzwyczaić do spania tylko na plecach, ale z czymś takim trzeba chodzić w ciągu dnia, między ludźmi?
I to faktycznie jest takie wielkie ?
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 19:00   #2588
asieenka
Raczkowanie
 
Avatar asieenka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 329
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
o kurcze, ale urządzonko. A jaką masz wadę zgryzu? Ja będę miała aparat zakładamy pod koniec stycznia, też na dół, także w podobnym czasie będziemy szczęsliwymi posiadaczkami aparacików
szczerze to nie wiem tak dokładnie,ale mam cofniętą lewą górną dwójke,dolne kły (o ile dobrze zrozumiałam) o 11stopni przekrzywione,dolna szczęke cofniętą o 8 mm i asymetryczne górne zęby. no to rozumiem,że ta maska będzie mi wyciągała dolne zęby do przodu. wiem,że to głupie ale mam lekko wystający podbródek no i tak myśle,czy będzie mi jeszcze bardziej wystawał? jak dopadne aparat to zrobie zdjęcia ząbków.
zawsze początki są najgorsze więc damy razem rade
__________________
tylko najedz się do syta,miłości nigdy dosyć.

Matura 2011
polski PP
matematyka PP+PR
angielski PP+PR
geografia PR



asieenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 19:05   #2589
asieenka
Raczkowanie
 
Avatar asieenka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 329
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez sabona89 Pokaż wiadomość
Nie no, spać to jeszcze, załóżmy że da się przyzwyczaić do spania tylko na plecach, ale z czymś takim trzeba chodzić w ciągu dnia, między ludźmi?
I to faktycznie jest takie wielkie ?
hahahaa
oczywiście,że nie. mam zamiar ją zakładać jak przyjde ze szkoły i zdejmować rano
no gdzie do ludzi z takim czymś
moge i nosić tylko na noc,wiadomo. ale wtedy bede musiała nosić to o wiele dłużej,a chce jak najkrócej.
no właśnie,a ja śpie zazwyczaj na brzuchu.
__________________
tylko najedz się do syta,miłości nigdy dosyć.

Matura 2011
polski PP
matematyka PP+PR
angielski PP+PR
geografia PR



asieenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 19:07   #2590
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
I tam masz juz "holiłudzki" usmiech.
No nie bardzo, do symetrycznego i bijącego bielą Hollywoodu dużo mi brakuje
A wracając do podwyższenia-mnie orto chciała to zrobić, bo przez dolne zamki nie mogła mi złączyć górnych zębów. Wszystko już było ok, tylko ciągle jakaś szpara u góry. Stwierdziła, że to dolne zamki "rozpychają" górne zęby i trza podwyższyć zwarcie. No ale potem wpadła na lepszy pomysł-zdjęła mi dół i zęby udało się wreszcie złączyć
A tak w ogóle ktoś zasugerował nawet umieszczenie "podwyższania zwarcia" w FAQ, ale zapomniałyśmy
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 19:12   #2591
asieenka
Raczkowanie
 
Avatar asieenka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 329
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

znalazłam pare informacjii o tej masce m.in. "Siła wytworzona w obrębie tych wyciągów przesuwa zęby górne, bądź całą szczękę ku przodowi. Aparat jest noszony tylko na noc." mi powiedziała,że no ok.16 godzin. no i żeby górne jak zacisne szczęke zachodzą na dolne,więc te dolne chyba powinny być wyciągane do przodu. No chyba,że coś przekręcam,ale nie wiem już o co chodzi
__________________
tylko najedz się do syta,miłości nigdy dosyć.

Matura 2011
polski PP
matematyka PP+PR
angielski PP+PR
geografia PR



asieenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 19:33   #2592
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Lady No Nick Pokaż wiadomość
Papryka- aaaa! też mam nosić wyciągi podobno za jakiś czas
A wiecie może jak leczy się zgryz otwarty? (takowy posiadam podobno)
Ja mam tyłozgryz+zgryz otwarty. Z udziwnień to miałam podwyższenie przez 3 miesiące na górnych jedynkach i wyciągi (12 godzina na dobę muszę nosic).
Dziewczęta ja już nie mam siły na tą grypę - 4 dzień i zero poprawy jest coraz gorzej W dodatku ma taki katar, że nie nadążam z wyciąganiem chusteczek...
Ja chcę do domu!!
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 19:39   #2593
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
No jeszcze używam. Zaraz muszę nałożyć. Kończę pierwszą tubkę, 17 h wybielania za mną(optymalny czas to 20-30 h ponoć). Białe jak śnieg nie są i raczej nie będą
Parę dni temu miałam już nawet dać sobie spokój, bo już nie widziałam efektów, ale jednak wróciłam do wybielania i chyba to był jakiś przejściowy moment, bo wydaje mi się, że jeszcze się rozjaśniają
W każdym razie różnica jest dość znaczna
Bardzo jestem ciekawa efektu tej białej perły, bo też bym chciała sobie lekko rozjaśnić ząbki po ściągnięciu aparatu. Mogłabyś wstawić zdjęcia przed wybielaniem i po?

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Było tu o tym, ale dawno już i nawet nie pamiętam kto to nosił
tak że wybaczamy, wybaczamy
Halo stare wyjadaczki kojarzycie kto nosił to cudo, bo ja mam mętlik w głowie
O ile mnie pamięć nie myli to Ekaterina nosiła takie cudo, kiedyś chyba nawet ją zgubiła podczas snu
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 19:45   #2594
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
A tak w ogóle ktoś zasugerował nawet umieszczenie "podwyższania zwarcia" w FAQ, ale zapomniałyśmy
Skromnie przypominam, że to był mój pomysł
Ale spoko, FAQ stworzone, a w końcu podwyższenie dotyczy niewielu osób posiadających aparat, więc w razie pytań ja mogę służyć pomocą
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 19:55   #2595
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Tak to Ekaterina miała maskę, poszukaj jej postów bo opisywała swoje przygody z tym cackiem.
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 20:05   #2596
Roksana1332
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 92
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

To zdjęcie akurat brałam z internetu ,bo dobrze jest tu pokazane górne uzębienie które jest wystające natomiast dół jest cofnięty. Mam podobną sytuację. Mój dół jest strasznie ukształtowany do tyłu. Wydaje mi się,że jeżeli już wyprostują mi się zabki, dodam ze noszę aparat tylko na górę brzydko będą prezentowały mi się ząbki z tym dołem. Moja ort mówiła że można je ''wypchnać'' tzn skorygować tą wadę aparatem na dół. Czy jest jakaś inna metoda aby ząbki jakoś udało się je wypchnąc do przodu? Słyszałam,ze dół się bardzo szybko prostuje,może się zdecyduje na ten aparat, co o tym myślicie ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (2,4 KB, 140 załadowań)
__________________

Smak życia nie jest już

taki jak kiedyś...

Edytowane przez Roksana1332
Czas edycji: 2009-01-17 o 20:08
Roksana1332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 20:08   #2597
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

To ja też do Was dołączę.
Aparat miałam mieć zakładany w sierpniu 2008, niestety okazało się, że muszę przed tym zrobić resekcję dwójki. Muszę odczekać pół roku...
No i tak czekam i czekam... Na wycisk jestem umówiona na początku marca. Ciągle się waham czy założyć na górę kosmetyczny czy metalowy. Moja dentystka uważa, że na kosmetyczny szkoda pieniędzy. Ortodontka twierdzi, że dla niej nie ma różnicy, choć tańszy będzie metalowy. A ja jakoś nie wyobrażam sobie "świecenia" aparatem.. Kończę studia, będę szukać pracy. Podejrzewam, że z aparatem nie będzie bił ode mnie profesjonalizm..
Aparat zakładam bo mam krzywy dół, góra jest nawet prosta, ale oczywiście zakładam dwa łuki..
Z jednej strony nie mogę się doczekać połowy marca, z drugiej strony strasznie się boję..
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 20:19   #2598
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
To ja też do Was dołączę.
Aparat miałam mieć zakładany w sierpniu 2008, niestety okazało się, że muszę przed tym zrobić resekcję dwójki. Muszę odczekać pół roku...
No i tak czekam i czekam... Na wycisk jestem umówiona na początku marca. Ciągle się waham czy założyć na górę kosmetyczny czy metalowy. Moja dentystka uważa, że na kosmetyczny szkoda pieniędzy. Ortodontka twierdzi, że dla niej nie ma różnicy, choć tańszy będzie metalowy. A ja jakoś nie wyobrażam sobie "świecenia" aparatem.. Kończę studia, będę szukać pracy. Podejrzewam, że z aparatem nie będzie bił ode mnie profesjonalizm..
Aparat zakładam bo mam krzywy dół, góra jest nawet prosta, ale oczywiście zakładam dwa łuki..
Z jednej strony nie mogę się doczekać połowy marca, z drugiej strony strasznie się boję..

nieprofesjonalnie w sensie ze bedziesz wygladac? zabilas mnie tym doslownie oł em dżi skad sie biora takie poglady? czy to ze masz aparat i dbasz o siebie odbiera ci cos z wyksztalcenia czy doswiadczenia nie sadze, jesli ty tak sadzisz to szczerze wspolczuje podejscia
pomijam, ze duza czesc dziewczyn tutaj konczyla studia w aparacie i pracuja teraz, z tego co wiem nikt na aparaty nie zareagowal negatywnie a wrecz przeciwnie ale co ja tam moge wiedziec :P

w koncu tez studiowalam i pracowalam w aparacie, zapewne klienci od wejscia po zobaczeniu mojego usmiechu mysleli zeby uciec bo nic sie nie dowiedza

ja dalej umieram 39 goraczki mam, ale przyszlam was odwiedzic w chwilach niedoli hah a w tym tyg same zaliczenia a ja siedze i sie smarkam

milego wieczoru
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 20:24   #2599
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez ~Gonia~ Pokaż wiadomość
Bardzo jestem ciekawa efektu tej białej perły, bo też bym chciała sobie lekko rozjaśnić ząbki po ściągnięciu aparatu. Mogłabyś wstawić zdjęcia przed wybielaniem i po?
Bardzo chętnie, ale nie mam aparatu fotograficznego, a kamera robi kiepskie zdjęcia i nie będzie widać różnicy
Na tych zdjęciach po oddrutowaniu wyglądały na białe, ale w rzeczywistości takie nie były. Dopiero teraz zdecydowanie bardziej przypominają takie, jak wyszły mi na tych zdjęciach.

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
Skromnie przypominam, że to był mój pomysł
Ale spoko, FAQ stworzone, a w końcu podwyższenie dotyczy niewielu osób posiadających aparat, więc w razie pytań ja mogę służyć pomocą
Wybacz wiedziałam, że o czymś zapomnimy

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
To ja też do Was dołączę.
Aparat miałam mieć zakładany w sierpniu 2008, niestety okazało się, że muszę przed tym zrobić resekcję dwójki. Muszę odczekać pół roku...
No i tak czekam i czekam... Na wycisk jestem umówiona na początku marca. Ciągle się waham czy założyć na górę kosmetyczny czy metalowy. Moja dentystka uważa, że na kosmetyczny szkoda pieniędzy. Ortodontka twierdzi, że dla niej nie ma różnicy, choć tańszy będzie metalowy. A ja jakoś nie wyobrażam sobie "świecenia" aparatem.. Kończę studia, będę szukać pracy. Podejrzewam, że z aparatem nie będzie bił ode mnie profesjonalizm..
Aparat zakładam bo mam krzywy dół, góra jest nawet prosta, ale oczywiście zakładam dwa łuki..
Z jednej strony nie mogę się doczekać połowy marca, z drugiej strony strasznie się boję..
Aparat na zębach jest przejawem dbania o siebie-nie masz się czego obawiać, a zawsze jesteś parę stów do przodu. Są tu nauczycielki z metalem na zębach.


kasiek tylko spokojnie
bądź dzielna i nie daj się!

Ale mi dzisiaj wizaż działa, normalnie tempo ślimaka zwolnione 10 razy
__________________
Papryczki wróciły!!!

Edytowane przez papryka85
Czas edycji: 2009-01-17 o 20:28
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 20:26   #2600
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Nie o to mi chodziło, ale ciekawe to ujęłaś kasiek87.
Ciągle się waham pomiędzy porcelanowym a metalowym.
Zastanawiałam się właśnie jak to jest. Niby wykształcenie, doświadczenie etc. ale z drugiej strony liczy się pierwsze wrażenie.. Nie wiem jak reagują powiedzmy kontrahenci przy spotkaniu np. z negocjatorem w aparacie.
Proszę nie kpij ze mnie. Mam wątpliwości, których nie rozwieje mój ortodonta.
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 20:28   #2601
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
ja dalej umieram 39 goraczki mam, ale przyszlam was odwiedzic w chwilach niedoli hah a w tym tyg same zaliczenia a ja siedze i sie smarkam milego wieczoru
Ja łączę się z Tobą w bólu... - też mam od groma nauki... Jakbym tak miała czas i ochotę chorować
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 20:34   #2602
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
Nie o to mi chodziło, ale ciekawe to ujęłaś kasiek87.
Ciągle się waham pomiędzy porcelanowym a metalowym.
Zastanawiałam się właśnie jak to jest. Niby wykształcenie, doświadczenie etc. ale z drugiej strony liczy się pierwsze wrażenie.. Nie wiem jak reagują powiedzmy kontrahenci przy spotkaniu np. z negocjatorem w aparacie.
Proszę nie kpij ze mnie. Mam wątpliwości, których nie rozwieje mój ortodonta.
Wybacz kasiek
My tu co chwilę mamy osoby z podobnymi wahaniami, a ostatnio była o to nawet wielka awantura w wątku i skończyło się na interwencji administratora.
My-metalowe aparatki wiemy, że ludzie na prawdę dobrze odbierają aparat dlatego nie możemy zrozumieć jak można myśleć inaczej
Nie martw się co pomyślą klienci. Mnie chcieli zrobić przedstawicielem handlowym jak nosiłam aparat i NIKOMU nie przyszło go głowy, że jestem może niezbyt reprezentatywna widziałam panią ginekolog w aparacie, doradca finansowy wypytywał mnie o wrażenia aparatowe, bo też chciał założyć...
Na prawdę NIE MASZ SIĘ CZEGO OBAWIAĆ!!!
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 20:51   #2603
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

W sumie rozumiem irytację kasiek87.
Nie czytałam całego wątku. Kiedyś, przed decyzją o założeniu aparatu, go śledziłam.
Papryce85 dziękuję za wsparcie .
Obawiam się jednak, że do marca jeszcze z czymś "irytującym" wyskoczę
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 21:00   #2604
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
W sumie rozumiem irytację kasiek87.
Nie czytałam całego wątku. Kiedyś, przed decyzją o założeniu aparatu, go śledziłam.
Papryce85 dziękuję za wsparcie .
Obawiam się jednak, że do marca jeszcze z czymś "irytującym" wyskoczę
I tak masz już duży plus-nie obraziłaś się i nie nawymyślałaś nam, że nie możesz mieć swojego zdania i widziałam, że czytałaś FAQ-drugi plus
Porcelana też będzie widoczna, tylko może nie każdy zauważy od razu. Sama musisz zdecydować, ale powiem Ci z całym przekonaniem-choćbym miała mieć nie wiem jak poważne stanowisko-założyłabym jeszcze raz metal i do tego szaleństwo kolorowych ligatur
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 21:09   #2605
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

A o co tu się obrażać? To jest forum ile ludzi tyle opinii. Obiecuję, że będę stałą czytelniczką wątku. I postaram się odezwać jak już będę zadrutowana.
Moje wątpliwości pojawiły się przez moją bliską koleżankę, która chciała nawet dwa łuki porcelanowe zakładać. Niestety ortodonta założył jej tylko górę a dół i tak ma metalowy. Wiele się nasłuchałam od niej jaka jestem niemądra chcąc zadrutować górę i dół. Stwierdziła nawet, że zaszkodzę swojej karierze (jakby ta była jakaś szczególna ) Bardziej od opinii dentysty przekonała mnie jednak opinia ortodontki. W sumie komu jak komu, ale to jej powinno zależeć na tym, żeby zapłaciła 600 zł więcej za łuk
Pożyjemy zobaczymy...
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 21:15   #2606
Malwiana
Zadomowienie
 
Avatar Malwiana
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
Ciągle się waham pomiędzy porcelanowym a metalowym.
Zastanawiałam się właśnie jak to jest. Niby wykształcenie, doświadczenie etc. ale z drugiej strony liczy się pierwsze wrażenie.
Tez sie wahalam miedzy metalowym a porcelanowym lub krysztalowym. U mojej orto roznica w cenie to 800zl a tyle akurat mialam odlozone specjalnie na to.
Niby aparat i tak zawsze bedzie widac, ale jednak przezroczysty widac dopiero przy bezposredbniej rozmowie. Nie rzuca sie tak w oczy z daleka.
Tyle ze przy porcelanowym trzeba uwazac co sie je - ponoc szybko sie przebarwia, nie wolno kawy, herbaty, wina :/ poza tym moja orto mowila ze jest slabszy/kruchszy latwo sie psuja zamki a ich zmiana jest oczywiscie drozsza niz w metalowym.
No i argument ktory rozwial moje watpliwosci - w metalowym leczenie bedzie trwalo krocej
__________________
12.01.2009 - GÓRA


Malwiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 21:20   #2607
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
A o co tu się obrażać?
Przejrzysz wątek, to sama zobaczysz

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
To jest forum ile ludzi tyle opinii. Obiecuję, że będę stałą czytelniczką wątku. I postaram się odezwać jak już będę zadrutowana.
Zapraszamy do pisania

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
Moje wątpliwości pojawiły się przez moją bliską koleżankę, która chciała nawet dwa łuki porcelanowe zakładać. Niestety ortodonta założył jej tylko górę a dół i tak ma metalowy. Wiele się nasłuchałam od niej jaka jestem niemądra chcąc zadrutować górę i dół. Stwierdziła nawet, że zaszkodzę swojej karierze (jakby ta była jakaś szczególna )
O matuchno weź jej nie słuchaj! większych bzdur chyba nie można pleść

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
Bardziej od opinii dentysty przekonała mnie jednak opinia ortodontki. W sumie komu jak komu, ale to jej powinno zależeć na tym, żeby zapłaciła 600 zł więcej za łuk
Pożyjemy zobaczymy...
Właśnie. Moja orto też odradziła mi ceramiczny, bo po pierwsze drogi, po drugie ona twierdzi, że zamki szybciej się zużywają i dlatego nie lubi na nich pracować. No ale jakbym się uparła, to oczywiście ok. Ale się nie upierałam
Ceramiczne pewnie też mają swój urok, ale ja ze swojego metalowego byłam w pełni zadowolona i szczerzyłam się na prawo i lewo-same pozytywne reakcje
A przynajmniej 600 zł za łuk zostało mi w kieszeni(dwa łuki to już było 1200 zł oszczędności). Sama zobaczysz, masz trochę czasu do marca.
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 21:25   #2608
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Rozumiem Twoje wątpliwości - ja mam podobne
Ja zdecydowanie muszę być reprezentacyjna w pracy i obawiam się, że rozmowy z klientami mogą ucierpieć przy metalu i kolorowych gumkach na górnym łuku.
U mnie widać ząbki jak tylko zacznę coś mówić
Wszystko rozstrzygnie się na rozmowie z orto, ale ja jednak obstaję przy porcelanie na górę
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 22:34   #2609
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
A o co tu się obrażać? To jest forum ile ludzi tyle opinii. Obiecuję, że będę stałą czytelniczką wątku. I postaram się odezwać jak już będę zadrutowana.
Moje wątpliwości pojawiły się przez moją bliską koleżankę, która chciała nawet dwa łuki porcelanowe zakładać. Niestety ortodonta założył jej tylko górę a dół i tak ma metalowy. Wiele się nasłuchałam od niej jaka jestem niemądra chcąc zadrutować górę i dół. Stwierdziła nawet, że zaszkodzę swojej karierze (jakby ta była jakaś szczególna ) Bardziej od opinii dentysty przekonała mnie jednak opinia ortodontki. W sumie komu jak komu, ale to jej powinno zależeć na tym, żeby zapłaciła 600 zł więcej za łuk
Pożyjemy zobaczymy...
ach te koleżanki


Rudo-zielona, ja też miałam ochotę na kosmetyczny, ale ten wątek mnie uleczył z kompleksów na punkcie "jak ja będę wyglądać?", "co powie TŻ, a co znajomi?", "o nie, ja jestem zbyt stara/poważna na szaleństwa w metalowym aparcie". Wszystko to bzdura, nie ma się czego obawiać. Myślę, że aparat jest nawet postrzegany bardzo pozytywnie, świadczy o tym, że ktoś dba o siebie, czyli wpływa pozytywnie na Twój wizerunek
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 22:43   #2610
Veneno
Raczkowanie
 
Avatar Veneno
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 241
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Ja mam kryształowy. I w sumie jestem zadowolona.
Veneno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.