Choroba Hashimoto - zbiorczy - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-02, 12:06   #2581
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
tylko żeby mi nie powiedzial że mięso mam jeść
ja też nie jem mięsa, ostatnio odkryłam amarantus, który zawiera o wiele więcej żelaza niż wołowina, więc może spróbuj się zaopatrzyć i kombinować z tym.
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 12:09   #2582
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
ja też nie jem mięsa, ostatnio odkryłam amarantus, który zawiera o wiele więcej żelaza niż wołowina, więc może spróbuj się zaopatrzyć i kombinować z tym.
o qrcze na pewno go spróbuję, widzialam chyba nawet w Bomi to sobie zaqpię, dzięki za cynk
bo rzeczywiście ostatnio nie odżywiam się najlepiej
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 12:21   #2583
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
o qrcze na pewno go spróbuję, widzialam chyba nawet w Bomi to sobie zaqpię, dzięki za cynk
bo rzeczywiście ostatnio nie odżywiam się najlepiej
jak będziesz kupować to lepiej kup poping, czyli takie prażone chrupki, można dodawać do sałatek, jogurtu itd.
Jak kupisz ziarna, to więcej roboty z tym, bo trzeba namaczać albo gotować, a i pomysłów mniej, jak to wykorzystać
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 12:32   #2584
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
jak będziesz kupować to lepiej kup poping, czyli takie prażone chrupki, można dodawać do sałatek, jogurtu itd.
Jak kupisz ziarna, to więcej roboty z tym, bo trzeba namaczać albo gotować, a i pomysłów mniej, jak to wykorzystać
pójdę dziś do Bomi, poszukam tego ustrojstwa rzeczywiście, im bardziej gotowe tym lepiej ... dzieki za cynk jeszcze raz Trzeba się za siebie wziąć, zwłaszcza że za pasem trudny okres, czyli jesień i zima ...
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 16:57   #2585
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Hmmm czyli jeśli nie ma żadnego z tych objawów to raczej mogę być spokojna?
nie żebym straszyła, ale... jeśli anemia pojawia się stopniowo, wyniki obniżają się na przestrzeni długiego czasu to objawów może nie być bo organizm zaadaptował się i przyzwyczaił do nowych warunków tak jakby. tak więc można też mieć anemię bez objawów...

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
no niestety u osób jedzących mięso ryzyko na pewno jest mniejsze, no ale na przykładzie kobei widać że też niestety jest
u mnie Hb wiecznie na dolnej granicy normy lub poniżej. oczywiści lekarze od razu wyskakiwali że pewnie wegetarianka albo za mięsem nie przepadam.... mina im rzedła jak mówiłam że mięso jem codziennie (taka prawda - jak nie kawałek mięsa na obiad to chociaż porządna porcja wędliny...)
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 17:25   #2586
kobea
Zadomowienie
 
Avatar kobea
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 237
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Madziarka.n Pokaż wiadomość
dokładnie

Przejrzałam moje wszystkie wyniki badań i na żadnym nie mam Fe
kurcze czemu endo tego nie zlecił?
ehh..


EDIT:

W jakich przypadkach badanie jest wykonywane?
Ferrytynę oznacza się, aby sprawdzić, jak dużo żelaza zostało zmagazynowane w organizmie i może być wykorzystane w razie potrzeby. Często wykonuje się oznaczenie ferrytyny w panelu badań wspólnie ze stężeniem żelaza oraz całkowitą zdolnością wiązania żelaza (CZWŻ, TIBC) lub wysyceniem transferyny, w celu oceny przemian żelaza.
do góry
W jakich przypadkach badanie jest zlecane?
Jeśli w morfologii krwi obwodowej stwierdza się obniżone: stężenie hemoglobiny i hematokrytu, a szczególnie jeśli czerwone krwinki (erytrocyty) są mniejsze i zawierają mniej hemoglobiny niż normalnie (tzn. występuje mikrocytoza i niedobarwliwość hipochromia), to takie wyniki wskazują na niedokrwistość (anemię) z niedoboru żelaza. Ferrytyna i inne badania dotyczące gospodarki żelazem służą do potwierdzenia takiej diagnozy.



źródło - http://www.labtestsonline.pl/tests/Ferritin.html?tab=3




Trochę się uspokoiłam bo hemoglobinę, hematokryt i erytrocyty mam w normie, ufff
Ja też
Nie róbcie nawet badań żelaza bo to strata kasy...
kobea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 17:29   #2587
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kobea Pokaż wiadomość
Nie róbcie nawet badań żelaza bo to strata kasy...
to kolejna sprawa która mnie zadziwia w polskiej medycynie - po co robić żelazo, skoro to oznaczenie zda się, że tak powiem, psu na budę a nikt nigdy nie powiedział mi o ferrytynie, sama się tego dowiedziałam ...

i dostałam receptę na Sorbifer zalecenie 1 tabletka dziennie. Yeyeye
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 17:40   #2588
kobea
Zadomowienie
 
Avatar kobea
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 237
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
dziś chyba skoczę do lekarza, co prawda dermatologa, ale może też coś mi podpowie dzięki nigdy nie miałam takiego problemu, ech, może rzeczywiście zapasy ferrytyny mi sie skończyły
qrcze, mam nadzieję że uporamy się z tym
ja tak mam - morfo super, żelazo ok. 90, a ferrytyna
kobea zreszta też
Dostałam dzisiaj Tardyferon fol oczywiście sama kazałam sobie to wypisać na pytanie dlaczego nie podnosi mi się ft3- no coś musi nie działać, to pytam czy to przez żelazo odpowiedź oczywiście negatywna... i że to nie ma wpływu- czytałam że jednak ma duży to może jakieś makro,mikro elementy- nie to na pewno może w jakiś pojedynczych przypadkach... literetura podaje co innego... cynk, żelazo, selen

Leczę sie Novothralem gdzie nie kontroluje się tsh a on mi wyskakuje że mam za niskie tsh Powiedziałam mu że czytałam publikacje na temat stosowania tego leku i że nie bada się tego tylko kontroluje ft3 ft4, gdzie ja wyraźnie mam niskie wartości i nie wiem w jakich dawkach miałabym przyjmować ten lek żeby przejść w nadczynność.

I najlepsze pytam się jeszcze o selen nie słyszałem związku z tym i zwiększeniem przemiany....

To co mogę jeszcze zbadać? Hmmm chwila namysłu???
Ja na to może candida, może coś z nadnerczami?
Nie raczej nie....
W tej sytuacji to ja już nie wiele mogę Pani pomóc...

I to była moja ostatnia wizyta u Pana B.
Po co leczy lekiem jak nie ma o tym pojęcia?
jestem okropnie wkurzona.. Wybaczcie moje wypociny

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
to kolejna sprawa która mnie zadziwia w polskiej medycynie - po co robić żelazo, skoro to oznaczenie zda się, że tak powiem, psu na budę a nikt nigdy nie powiedział mi o ferrytynie, sama się tego dowiedziałam ...

i dostałam receptę na Sorbifer zalecenie 1 tabletka dziennie. Yeyeye
Przed następnym badaniem musisz odstawić na 2 tygodnie ale najpierw się nałykaj
kobea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 17:44   #2589
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kobea Pokaż wiadomość
(...)
I to była moja ostatnia wizyta u Pana B.
Po co leczy lekiem jak nie ma o tym pojęcia?
jestem okropnie wkurzona.. Wybaczcie moje wypociny
o Maryjo nie wiem nawet co Ci powiedzieć, ale współczuję kolejnego niedouczonego endo ... było mu chociaż głupio że wiesz więcej od niego? chociaż co to za różnica w tej sytuacji
qrczę

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Cytat:
Napisane przez kobea Pokaż wiadomość
Przed następnym badaniem musisz odstawić na 2 tygodnie ale najpierw się nałykaj
znaczy przed badaniem tsh? ja na razie chyba nie będę badać, wstrzymam się do stycznia, bo i tak mnie nie będą leczyć. Cytując mojego endo - "szkoda żył"
czy żelaza? matko, ja już nie wiem co piszę
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 18:02   #2590
kobea
Zadomowienie
 
Avatar kobea
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 237
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
o Maryjo nie wiem nawet co Ci powiedzieć, ale współczuję kolejnego niedouczonego endo ... było mu chociaż głupio że wiesz więcej od niego? chociaż co to za różnica w tej sytuacji
qrczę


znaczy przed badaniem tsh? ja na razie chyba nie będę badać, wstrzymam się do stycznia, bo i tak mnie nie będą leczyć. Cytując mojego endo - "szkoda żył"
czy żelaza? matko, ja już nie wiem co piszę
Na pierwszej wizycie byłam nim zachwycona bo ktoś się w końcu mną zainteresował, na drugiej już trochę mniej a teraz to...ach....

Nie chodzi mi o TSH tylko ferrytynę przed badaniem trzeba odstawić na 2 tygodnie żelazo.
kobea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 18:05   #2591
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kobea Pokaż wiadomość
Na pierwszej wizycie byłam nim zachwycona bo ktoś się w końcu mną zainteresował, na drugiej już trochę mniej a teraz to...ach....

Nie chodzi mi o TSH tylko ferrytynę przed badaniem trzeba odstawić na 2 tygodnie żelazo.
i co postanowiłaś, będziesz szukać innego?

znaczy ferrytynę miałam na myśli, nie żelazo bosch, co ja mam w tej głowie ostatnio
ale ferrytyny też chyba nie będę już w tym roku badać ... mam serdecznie dość badań i wizyt u lekarzy. Bokiem już mi to wychodzi

a właśnie, dostałam też cynk. W tabletkach
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 18:09   #2592
a_g_a_t_a
Zadomowienie
 
Avatar a_g_a_t_a
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 460
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
słuszna uwaga ech, znów sobie muszę spisać na karteczce zestaw pytań i ewentualnych ripost
dobre
Cytat:
Napisane przez kobea Pokaż wiadomość
Ja też
Nie róbcie nawet badań żelaza bo to strata kasy...
tzn. zwykłego żelaza, tak? czyli warto tą całą ferrytynę?
Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
to kolejna sprawa która mnie zadziwia w polskiej medycynie - po co robić żelazo, skoro to oznaczenie zda się, że tak powiem, psu na budę a nikt nigdy nie powiedział mi o ferrytynie, sama się tego dowiedziałam ...

i dostałam receptę na Sorbifer zalecenie 1 tabletka dziennie. Yeyeye
mówiłam, że dasz radę coś załatwić to na zwiększenie tego żelaza, tak?
Cytat:
Napisane przez kobea Pokaż wiadomość
Dostałam dzisiaj Tardyferon fol oczywiście sama kazałam sobie to wypisać na pytanie dlaczego nie podnosi mi się ft3- no coś musi nie działać, to pytam czy to przez żelazo odpowiedź oczywiście negatywna... i że to nie ma wpływu- czytałam że jednak ma duży to może jakieś makro,mikro elementy- nie to na pewno może w jakiś pojedynczych przypadkach... literetura podaje co innego... cynk, żelazo, selen
Leczę sie Novothralem gdzie nie kontroluje się tsh a on mi wyskakuje że mam za niskie tsh Powiedziałam mu że czytałam publikacje na temat stosowania tego leku i że nie bada się tego tylko kontroluje ft3 ft4, gdzie ja wyraźnie mam niskie wartości i nie wiem w jakich dawkach miałabym przyjmować ten lek żeby przejść w nadczynność.
I najlepsze pytam się jeszcze o selen nie słyszałem związku z tym i zwiększeniem przemiany....

To co mogę jeszcze zbadać? Hmmm chwila namysłu???
Ja na to może candida, może coś z nadnerczami?
Nie raczej nie....
W tej sytuacji to ja już nie wiele mogę Pani pomóc...

I to była moja ostatnia wizyta u Pana B.
Po co leczy lekiem jak nie ma o tym pojęcia?
jestem okropnie wkurzona.. Wybaczcie moje wypociny[COLOR="Silver"]
no to faktycznie konował z niego, a to endo czy kto? załamka normalnie z tymi naszymi lekarzami

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
i co postanowiłaś, będziesz szukać innego?
(...)

a właśnie, dostałam też cynk. W tabletkach
a ten cynk to na co? bo ja troszkę łykałam sobie selen z cynkiem, ale teraz robię sobie przerwę
__________________
Vouloir c'est pouvoir
a_g_a_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 18:14   #2593
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez a_g_a_t_a Pokaż wiadomość
tzn. zwykłego żelaza, tak? czyli warto tą całą ferrytynę?
zwykłe żelazo niet ferrytyna - tak

Ferrytyna – białko kompleksujące jony żelaza Fe3+ i przechowujące je w wątrobie.
Ferrytyna pełni istotną funkcję we wszystkich żywych organizmach, utrzymując żelazo w dostępnej i nieszkodliwej formie.
Stężenie ferrytyny oznaczane w osoczu metodami immunochemicznymi pozwala ocenić (w przypadku nieobecności zakażenia, stanu zapalnego i innych wywołujących reakcję ostrej fazy) zapasy żelaza ustroju.
Wartości prawidłowe
kobiety
10-200 μg/l[1]
15-200 μg/l[2]
Cytat:
Napisane przez a_g_a_t_a Pokaż wiadomość
mówiłam, że dasz radę coś załatwić to na zwiększenie tego żelaza, tak?
karteczka oczywiście poszla w ruch
tak, ten sorbifer się ponoć dopsz wchłania, mam nadzieję że pozbędę się tej pseudoanemii

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Cytat:
Napisane przez a_g_a_t_a Pokaż wiadomość
a ten cynk to na co? bo ja troszkę łykałam sobie selen z cynkiem, ale teraz robię sobie przerwę
też na anemię, niedobory cynku dokładają "swoją cegiełkę" ...
całą tablicę Mendelejewa niedługo będę brać
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!

Edytowane przez agison
Czas edycji: 2011-09-02 o 18:13
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 18:20   #2594
kobea
Zadomowienie
 
Avatar kobea
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 237
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
i co postanowiłaś, będziesz szukać innego?

znaczy ferrytynę miałam na myśli, nie żelazo bosch, co ja mam w tej głowie ostatnio
ale ferrytyny też chyba nie będę już w tym roku badać ... mam serdecznie dość badań i wizyt u lekarzy. Bokiem już mi to wychodzi

a właśnie, dostałam też cynk. W tabletkach
Ja będę robić w grudniu po 3 mcach. I zobaczę czy się coś podniosło a jak nie to nie wiem zastrzyki albo dalej tabletki
Nie wiem jeszcze czy będę szukać nowego, chyba się zacznę sama leczyć to może w końcu wyjdę z tej niedoczynności
Cytat:
Napisane przez a_g_a_t_a Pokaż wiadomość
dobre

tzn. zwykłego żelaza, tak? czyli warto tą całą ferrytynę?


no to faktycznie konował z niego, a to endo czy kto? załamka normalnie z tymi naszymi lekarzami

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Endo

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
zwykłe żelazo niet ferrytyna - tak

Ferrytyna – białko kompleksujące jony żelaza Fe3+ i przechowujące je w wątrobie.
Ferrytyna pełni istotną funkcję we wszystkich żywych organizmach, utrzymując żelazo w dostępnej i nieszkodliwej formie.
Stężenie ferrytyny oznaczane w osoczu metodami immunochemicznymi pozwala ocenić (w przypadku nieobecności zakażenia, stanu zapalnego i innych wywołujących reakcję ostrej fazy) zapasy żelaza ustroju.
Wartości prawidłowe
kobiety
10-200 μg/l[1]
15-200 μg/l[2]
karteczka oczywiście poszla w ruch
tak, ten sorbifer się ponoć dopsz wchłania, mam nadzieję że pozbędę się tej pseudoanemii

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

też na anemię, niedobory cynku dokładają "swoją cegiełkę" ...
całą tablicę Mendelejewa niedługo będę brać

Nie chcesz wiedzieć jaką mam teraz listę muszę sobie kupić siemię lniane dla osłony.
Wczoraj byłam z koleżanką na kawie i głównym naszym tematem było hasi, badania, suplementy, zioła
Czułam się jak jakaś 60-latka.

Nosz to przecież najprawdziwsza anemia jest a nie pseudo

Edytowane przez kobea
Czas edycji: 2011-09-02 o 18:22
kobea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 18:22   #2595
a_g_a_t_a
Zadomowienie
 
Avatar a_g_a_t_a
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 460
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

agison, dzięki za wyjaśnienie

kobea, może faktycznie zacznij się sama leczyć
__________________
Vouloir c'est pouvoir
a_g_a_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 18:25   #2596
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kobea Pokaż wiadomość
Ja będę robić w grudniu po 3 mcach. I zobaczę czy się coś podniosło a jak nie to nie wiem zastrzyki albo dalej tabletki
Nie wiem jeszcze czy będę szukać nowego, chyba się zacznę sama leczyć to może w końcu wyjdę z tej niedoczynności
smutne to, ale prawdziwe ... jedyny szkopuł w tym, że nie możemy sobie same recept wypisywać ...
qrczę, mam nadzieję że ładnie Ci podskoczy ta ferrytyna, i że unikniesz zastrzyków
można by zbadać jeszcze B12, ale ja wymiękam
Cytat:
Napisane przez kobea Pokaż wiadomość
Nie chcesz wiedzieć jaką mam teraz listę muszę sobie kupić siemię lniane dla osłony.
Wczoraj byłam z koleżanką na kawie i głównym naszym tematem było hasi, badania, suplementy, zioła
Czułam się jak jakaś 60-latka
piłam kiedyś siemię, muszę do niego wrócić, całkiem mi smakowało a teraz rzeczywiście osłona się przyda ... ja właśnie czuję się tak samo i nie cieszy mię to nie przyznam się ile rzeczy biorę, ale każdą przed/w trakcie/po posiłku, i powiem Wam że mi posiłków nie wystarcza
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 18:34   #2597
kobea
Zadomowienie
 
Avatar kobea
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 237
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
smutne to, ale prawdziwe ... jedyny szkopuł w tym, że nie możemy sobie same recept wypisywać ...
qrczę, mam nadzieję że ładnie Ci podskoczy ta ferrytyna, i że unikniesz zastrzyków
można by zbadać jeszcze B12, ale ja wymiękam piłam kiedyś siemię, muszę do niego wrócić, całkiem mi smakowało a teraz rzeczywiście osłona się przyda ... ja właśnie czuję się tak samo i nie cieszy mię to nie przyznam się ile rzeczy biorę, ale każdą przed/w trakcie/po posiłku, i powiem Wam że mi posiłków nie wystarcza
Badałam wit B12 i jest w porządku

Większość z was pewnie myśli że jestem hipochondryczką czy coś
Ale ja jestem cholernie wkurzona i zdesperowana robię wszystkie badania.
kobea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 18:40   #2598
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kobea Pokaż wiadomość
Badałam wit B12 i jest w porządku
o, to fajnie ja nie badałam łykalam jakiś czas zaocznie
Cytat:
Napisane przez kobea Pokaż wiadomość
Większość z was pewnie myśli że jestem hipochondryczką czy coś
Ale ja jestem cholernie wkurzona i zdesperowana robię wszystkie badania.
ja Cię doskonale rozumiem, bo mogę się podpisać pod Twoja wypowiedzią ...
i kit z tym co kto myśli. Też się czasem czuję jak hipo, np. jak po raz setny pojawiam się w tym samym labie, u tych samych krwiopijców. Ale nasze zdrowie najważniejsze, mamy jeszcze przecież kawał życia przed sobą
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!

Edytowane przez agison
Czas edycji: 2011-09-02 o 18:42
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 20:58   #2599
Ewunia_1984
Zadomowienie
 
Avatar Ewunia_1984
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Paulla1982 Twoja wersja z plamieniem się sprawdziła
Zrobiłam test, a potem dla pewności badanie krwi. No i proszę Państwa, wyszedł drugi tydzień ciąży!!!

Jestem w szoku bo lekarz szykował mnie na dłuższą walkę, a tu...po 2 miesiącach efekt!!!

Na poniedziałek wymusiłam już terminy u ginekologa i endokrynologa.
Ewunia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 21:13   #2600
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
Paulla1982 Twoja wersja z plamieniem się sprawdziła
Zrobiłam test, a potem dla pewności badanie krwi. No i proszę Państwa, wyszedł drugi tydzień ciąży!!!

Jestem w szoku bo lekarz szykował mnie na dłuższą walkę, a tu...po 2 miesiącach efekt!!!

Na poniedziałek wymusiłam już terminy u ginekologa i endokrynologa.

SUPER !

wielkie gratulację, cieszę sie razem z Tobą
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 21:55   #2601
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Hej Hasimotki ale mnie tu nie bylo, ogolnie komputera nie wlaczam nie pamietam od jak dlugo, synek pochlania mi 100% wolnego czasu, ma sie dobrze, lecz malo spie, w dzien 30 min a w nocy budzi sie co 2 godz, wiec opadam z sil, nwet nie chce mi sie wlaczac komputera, pozatym w domu wiecznie jest cos do roboty...
obecnie biore eutyrox 0,25 od pon do pt i 0,50 w weekendy, mam przyjsc na kontrole za 3 miesiace, w wolnej chwili doczytam co tam u Was, tymczasem zalaczam fotke mojego syncia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mini-DSCN0904.jpg (48,7 KB, 23 załadowań)
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 22:34   #2602
pola1982
Rozeznanie
 
Avatar pola1982
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 607
Ewuniu! Gratuluje! To wspaniała wiadomość!
pola1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-03, 00:23   #2603
Ewunia_1984
Zadomowienie
 
Avatar Ewunia_1984
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Pola1982 przepraszam za ta Paulle, cos mi sie pomylilo.

Dzieki za gratulacje
Ewunia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-03, 06:22   #2604
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

gratulacje dla mamusiek mam nadzieje, że niedługo zrobi nam się podforum hashi-ciązowe

---------- Dopisano o 07:22 ---------- Poprzedni post napisano o 07:21 ----------

KOBEA - a jakie jest badanie na candidia?
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-03, 07:51   #2605
slimaczek19
Raczkowanie
 
Avatar slimaczek19
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
Paulla1982 Twoja wersja z plamieniem się sprawdziła
Zrobiłam test, a potem dla pewności badanie krwi. No i proszę Państwa, wyszedł drugi tydzień ciąży!!!

Jestem w szoku bo lekarz szykował mnie na dłuższą walkę, a tu...po 2 miesiącach efekt!!!

Na poniedziałek wymusiłam już terminy u ginekologa i endokrynologa.

GRATULUJE!!!
Spokoju życzę do poniedziałku
potem też

zapraszam do wątku Mam Majowo-Czerwcowych https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=555755

Edytowane przez slimaczek19
Czas edycji: 2011-09-03 o 07:58
slimaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-03, 08:14   #2606
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
Paulla1982 Twoja wersja z plamieniem się sprawdziła
Zrobiłam test, a potem dla pewności badanie krwi. No i proszę Państwa, wyszedł drugi tydzień ciąży!!!

Jestem w szoku bo lekarz szykował mnie na dłuższą walkę, a tu...po 2 miesiącach efekt!!!

Na poniedziałek wymusiłam już terminy u ginekologa i endokrynologa.
GRATULACJE!!
Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
Hej Hasimotki ale mnie tu nie bylo, ogolnie komputera nie wlaczam nie pamietam od jak dlugo, synek pochlania mi 100% wolnego czasu, ma sie dobrze, lecz malo spie, w dzien 30 min a w nocy budzi sie co 2 godz, wiec opadam z sil, nwet nie chce mi sie wlaczac komputera, pozatym w domu wiecznie jest cos do roboty...
obecnie biore eutyrox 0,25 od pon do pt i 0,50 w weekendy, mam przyjsc na kontrole za 3 miesiace, w wolnej chwili doczytam co tam u Was, tymczasem zalaczam fotke mojego syncia
ooo principessina, pamiętam Cię cieszę się że u Ciebie wszystko w porządku, a synek śliczny wszystkiego najlepszego kochana
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-03, 08:56   #2607
kobea
Zadomowienie
 
Avatar kobea
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 237
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
Hej Hasimotki ale mnie tu nie bylo, ogolnie komputera nie wlaczam nie pamietam od jak dlugo, synek pochlania mi 100% wolnego czasu, ma sie dobrze, lecz malo spie, w dzien 30 min a w nocy budzi sie co 2 godz, wiec opadam z sil, nwet nie chce mi sie wlaczac komputera, pozatym w domu wiecznie jest cos do roboty...
obecnie biore eutyrox 0,25 od pon do pt i 0,50 w weekendy, mam przyjsc na kontrole za 3 miesiace, w wolnej chwili doczytam co tam u Was, tymczasem zalaczam fotke mojego syncia
Jaki śliczny synek

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
Paulla1982 Twoja wersja z plamieniem się sprawdziła
Zrobiłam test, a potem dla pewności badanie krwi. No i proszę Państwa, wyszedł drugi tydzień ciąży!!!

Jestem w szoku bo lekarz szykował mnie na dłuższą walkę, a tu...po 2 miesiącach efekt!!!

Na poniedziałek wymusiłam już terminy u ginekologa i endokrynologa.


Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
gratulacje dla mamusiek mam nadzieje, że niedługo zrobi nam się podforum hashi-ciązowe

---------- Dopisano o 07:22 ---------- Poprzedni post napisano o 07:21 ----------

KOBEA - a jakie jest badanie na candidia?
http://www.candida.info.pl/diagnostyka.html
kobea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-03, 12:59   #2608
a_g_a_t_a
Zadomowienie
 
Avatar a_g_a_t_a
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 460
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
Paulla1982 Twoja wersja z plamieniem się sprawdziła
Zrobiłam test, a potem dla pewności badanie krwi. No i proszę Państwa, wyszedł drugi tydzień ciąży!!!

Jestem w szoku bo lekarz szykował mnie na dłuższą walkę, a tu...po 2 miesiącach efekt!!!

Na poniedziałek wymusiłam już terminy u ginekologa i endokrynologa.
No to gratulacje wszystkiego dobrego
Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
Hej Hasimotki ale mnie tu nie bylo, ogolnie komputera nie wlaczam nie pamietam od jak dlugo, synek pochlania mi 100% wolnego czasu, ma sie dobrze, lecz malo spie, w dzien 30 min a w nocy budzi sie co 2 godz, wiec opadam z sil, nwet nie chce mi sie wlaczac komputera, pozatym w domu wiecznie jest cos do roboty...
obecnie biore eutyrox 0,25 od pon do pt i 0,50 w weekendy, mam przyjsc na kontrole za 3 miesiace, w wolnej chwili doczytam co tam u Was, tymczasem zalaczam fotke mojego syncia
Faktycznie, długo Ciebie nie było. Synuś śliczny
__________________
Vouloir c'est pouvoir
a_g_a_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-03, 14:13   #2609
agaabuu
Raczkowanie
 
Avatar agaabuu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 235
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Dziewczyny pamiętacie jak pisałam o tym moim podwyższonym TSH (skoczyło mi do 3,8 z 0,09 w ciągu miesiąca) coraz gorzej sie czuje a wczoraj pojawiły się jeszcze u mnie dziwne leki....nie wiem jak to określić taki niepokoj w sumie bez powodu. Czy to może być również związane z tym pogorszeniem wyników??? Dobrze, że w poniedziałek mam wizyte u endokrynologa bo już nie wyrabiam a nie chciałam sama zwiększać sobie dawki Euthyroxu..
__________________
18.09.2013 Antonina
agaabuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-03, 17:21   #2610
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
Paulla1982 Twoja wersja z plamieniem się sprawdziła
Zrobiłam test, a potem dla pewności badanie krwi. No i proszę Państwa, wyszedł drugi tydzień ciąży!!!

Jestem w szoku bo lekarz szykował mnie na dłuższą walkę, a tu...po 2 miesiącach efekt!!!

GRATULACJE !!!

Za każdym razem gdy tutaj na wątku czytam takie info to łezka kręci mi się w oku (ze szczęścia of kors ) bo to daje nadzieje że i u mnie będzie ok

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
Hej Hasimotki ale mnie tu nie bylo, ogolnie komputera nie wlaczam nie pamietam od jak dlugo, synek pochlania mi 100% wolnego czasu, ma sie dobrze, lecz malo spie, w dzien 30 min a w nocy budzi sie co 2 godz, wiec opadam z sil, nwet nie chce mi sie wlaczac komputera, pozatym w domu wiecznie jest cos do roboty...
obecnie biore eutyrox 0,25 od pon do pt i 0,50 w weekendy, mam przyjsc na kontrole za 3 miesiace, w wolnej chwili doczytam co tam u Was, tymczasem zalaczam fotke mojego syncia
ale masz małego przystojniaka!
Gratuluję i zdróweczka dla Was życzę!

Cytat:
Napisane przez agaabuu Pokaż wiadomość
Dziewczyny pamiętacie jak pisałam o tym moim podwyższonym TSH (skoczyło mi do 3,8 z 0,09 w ciągu miesiąca) coraz gorzej sie czuje a wczoraj pojawiły się jeszcze u mnie dziwne leki....nie wiem jak to określić taki niepokoj w sumie bez powodu. Czy to może być również związane z tym pogorszeniem wyników??? Dobrze, że w poniedziałek mam wizyte u endokrynologa bo już nie wyrabiam a nie chciałam sama zwiększać sobie dawki Euthyroxu..
o kurka to faktycznie sporo Ci podskoczyło
ale super że masz w poniedziałek wizytę
co do lęków, stanu niepokoju, to chyba każdy tak czasem ma, no chyba że trwa to jakoś dłużej to wtedy trzeba szukać przyczyny
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:48.