Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/II 2011 - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-13, 18:02   #2581
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez cytrynka3002 Pokaż wiadomość
Lilijko chyba tak, my mamy dziś to samo, kurka!! Wiem, że skoki są w 2 tygodniu, a potem w 5-6. Mój też dziś tylko przy piersi by siedział...zasypia tylko na rękach, jak go odkładamy, to od razu buzia w podkówkę. Dałam mu mm - to samo jest.


Mi na szczęście nic nie pogryzł, ale jestem totalnie "pusta" - nie wiem, czym mam go karmić, bo laktacja mi raczej nie nadąża.
O to chyba Bruno miał wczoraj skok jednodniowy co 1h mnie męczył ale tylko w dzień i tak się objadł ze w nocy 2 razy mnie tylko obudził dziś po boboticu (chyba) śpi cały dzień z przerwami na jedzenie - boję sie nocy normalnie
Cytrynko będzie dobrze laktacja sie sama nakręca jak dziecko pije częściej
Co do spania z dzieckiem jak wszystkim odpowiada w rodzinie to uważam, ze to dobry pomysł jak się mama wysypia przynajmniej u mnie działa, bo jak się nie wyśpię wiedźma ze mnie przy pierwszym dziecku sie frustrowałam, że śpimy z małą i jej nie odkładam teraz jestem "wyluzowana" i wszyscy są zadowoleni
Muron dzięki za odpowiedź czyli jeszcze z 2 tygodnie ale tym spuchniętym brzuchem jestem załamana, a umawiałaś sie na usg do gina oprócz tej kontrolnej wizyty po połogu??
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 18:04   #2582
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
O to chyba Bruno miał wczoraj skok jednodniowy co 1h mnie męczył ale tylko w dzień i tak się objadł ze w nocy 2 razy mnie tylko obudził dziś po boboticu (chyba) śpi cały dzień z przerwami na jedzenie - boję sie nocy normalnie
Cytrynko będzie dobrze laktacja sie sama nakręca jak dziecko pije częściej
Co do spania z dzieckiem jak wszystkim odpowiada w rodzinie to uważam, ze to dobry pomysł jak się mama wysypia przynajmniej u mnie działa, bo jak się nie wyśpię wiedźma ze mnie przy pierwszym dziecku sie frustrowałam, że śpimy z małą i jej nie odkładam teraz jestem "wyluzowana" i wszyscy są zadowoleni
Muron dzięki za odpowiedź czyli jeszcze z 2 tygodnie ale tym spuchniętym brzuchem jestem załamana, a umawiałaś sie na usg do gina oprócz tej kontrolnej wizyty po połogu??
jak nie ma potrzeby USG nie robią, zbadał mnie i ok. Następną kontrolę mam w czerwcu.


2 tyg ale nie znaczy, ze nie będziesz juz wiedzieć o ranie- miałam i w 2 mies. 3 dni z bólem, dni ze swędzeniem i kłuciem na zmianę pogody, albo po przeforsowaniu. Ale oczywiście to leciutki bólik w porównaniu z tym po. Nie wyobrazam mieć 2 raz CC, a normalnie rodzić bym i tak nie mogła, ale na razie nie mam w planach, pewnie się to nie zmieni...
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431

Edytowane przez muron
Czas edycji: 2011-03-13 o 18:06
muron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 19:15   #2583
Justine1988
Zadomowienie
 
Avatar Justine1988
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 496
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Hej mamusie.Witam się tylko po weekendzie. Jutro postaram się Was nadrobic jak mi dzidzia pozwoli.
My mielismy fajny weekend, bylismy z nasza córeczka "pokazać jej" gdzie rodzice się wychowali, najpierw w sobote bylismy u rodziny męza a dzis u mojej. Sporo pospacerowalismy. Nadia pieknie spi na dworzu, w ogóle grzeczne z niej dziecko. Płacze tylko gdy jest głodna, a jeszcze teraz jak ma smoczka to już całkiem aniołek i noce mamy spokojniejsze. Zasypia bez lulania. Budzi sie tylko na cyca, szybciutko ja przewine, smoczek i zasypia.
Zmykam do łożka, jestem wykończona po tym spacerku. Po 3km w dwie strony i jeszcze tam na miejscu pospacerowalismy.Nogimnie tak bolały i kręgosłup.
Dziewczyny po cc..macie problemy z kręgosłupem??
Mnie bardzo boli jak za długo stoje, chodze, jak przewijam mała jest ok, ale jak już ja kąpie, oliwkuje, ubieram to już czuje ból, cięzko jest.

Dobrej nocki.
__________________

Nasze marzenie się spełniło JESTEŚMY RODZICAMI

24.02.2011 r.
dzień narodzin naszej córeczki

Nadia:
http://www.suwaczek.pl/cache/7ac096c94e.png
Justine1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 19:19   #2584
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez Justine1988 Pokaż wiadomość
Hej mamusie.Witam się tylko po weekendzie. Jutro postaram się Was nadrobic jak mi dzidzia pozwoli.
My mielismy fajny weekend, bylismy z nasza córeczka "pokazać jej" gdzie rodzice się wychowali, najpierw w sobote bylismy u rodziny męza a dzis u mojej. Sporo pospacerowalismy. Nadia pieknie spi na dworzu, w ogóle grzeczne z niej dziecko. Płacze tylko gdy jest głodna, a jeszcze teraz jak ma smoczka to już całkiem aniołek i noce mamy spokojniejsze. Zasypia bez lulania. Budzi sie tylko na cyca, szybciutko ja przewine, smoczek i zasypia.
Zmykam do łożka, jestem wykończona po tym spacerku. Po 3km w dwie strony i jeszcze tam na miejscu pospacerowalismy.Nogimnie tak bolały i kręgosłup.
Dziewczyny po cc..macie problemy z kręgosłupem??
Mnie bardzo boli jak za długo stoje, chodze, jak przewijam mała jest ok, ale jak już ja kąpie, oliwkuje, ubieram to już czuje ból, cięzko jest.

Dobrej nocki.
ja zawsze miałam-duza skolioza więc nie odpowiem;-) ale cc nie ma raczej wpływu, a przytyłaś dużo ciąży?
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 19:38   #2585
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez Justine1988 Pokaż wiadomość
Hej mamusie.Witam się tylko po weekendzie. Jutro postaram się Was nadrobic jak mi dzidzia pozwoli.
My mielismy fajny weekend, bylismy z nasza córeczka "pokazać jej" gdzie rodzice się wychowali, najpierw w sobote bylismy u rodziny męza a dzis u mojej. Sporo pospacerowalismy. Nadia pieknie spi na dworzu, w ogóle grzeczne z niej dziecko. Płacze tylko gdy jest głodna, a jeszcze teraz jak ma smoczka to już całkiem aniołek i noce mamy spokojniejsze. Zasypia bez lulania. Budzi sie tylko na cyca, szybciutko ja przewine, smoczek i zasypia.
Zmykam do łożka, jestem wykończona po tym spacerku. Po 3km w dwie strony i jeszcze tam na miejscu pospacerowalismy.Nogimnie tak bolały i kręgosłup.
Dziewczyny po cc..macie problemy z kręgosłupem??
Mnie bardzo boli jak za długo stoje, chodze, jak przewijam mała jest ok, ale jak już ja kąpie, oliwkuje, ubieram to już czuje ból, cięzko jest.

Dobrej nocki.
moim zdaniem bezpośrednio z cc nie, ale po ciąży to normalny objaw.... dużo leżałaś, więc mięśnie mają zastój i teraz pomału musisz je rozruszać
ja z kolei mam problem z chodzeniem. Wydaje mi się po cc, że jedną nogę mam krótszą, a drugą dłuższą. To też chyba po ciąży, chociaż ja aż tak dużo nie przytyłam i prawie jestem teraz na zero. Więc skąd to utykanie nagle
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 20:24   #2586
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

witam wieczornie

żurawinka - gratuluję trochę się naczekałaś

fajne te wasze zakupy
ja ostatnio tylko 2 kurteczki kupiłam na wiosnę, i szlafroczek
nie licząc butków których młody ma chyba 7 par

chrzciny już za nami, młody przespał całą Mszę i imprezkę dostał kasę i leżaczek żabka, na razie melodyjek i wibracji nie testowalismy bo nie mam baterii, ale leżenie mu się podoba


kręgosłup boli masakrycznie, ale tak wcześniej już było. np po schylaniu się do kąpieli, [które trwa expresowo, z 3, 4 min] nie umiem się wyprostować
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kurtka.jpg (43,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg plaszcz.jpg (56,8 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szl.jpg (151,5 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fot-zabka-e1.jpg (29,6 KB, 14 załadowań)
__________________


Edytowane przez LadySith
Czas edycji: 2011-03-15 o 20:49
LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 20:41   #2587
Enia_
Zadomowienie
 
Avatar Enia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 685
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
truskawy! dzięki To w małe truskawki b podobne do tego co kupiłam

jeszcze chciałabym kapelusik na lato w jakieś owoce, był w Smyku w arbuzy ale nie kupiłam:-(
słodkie te truskawy !!! też musze coś upolować na lato

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
jak nie ma potrzeby USG nie robią, zbadał mnie i ok. Następną kontrolę mam w czerwcu.


2 tyg ale nie znaczy, ze nie będziesz juz wiedzieć o ranie- miałam i w 2 mies. 3 dni z bólem, dni ze swędzeniem i kłuciem na zmianę pogody, albo po przeforsowaniu. Ale oczywiście to leciutki bólik w porównaniu z tym po. Nie wyobrazam mieć 2 raz CC, a normalnie rodzić bym i tak nie mogła, ale na razie nie mam w planach, pewnie się to nie zmieni...
ja nie wiem od czego to zależy hmm..... ja po cc nie czułam nic już 10 dni po porodzie !
wszyscy się dziwili że śmigam jak odrzutowiec ale mnie po prostu nic nie bolało, w szpitalu rozchodziłam wszystko!! zaparłam się i wiedziałam że muszę rozchodzić aby funkcjonowac i podczas gdy malutka spała w nocy ja łaziłam po salach na bojki wstawałam siadałam,schylałam kładłam sie itd bolało na początku okropnie ale z czasem coraz mniej i może dlatego teraz nic mi nie dolega ?
No już nie wspomnę o bliźnie, której szukałam w lusterku bo nie mogłam znaleźć taka niewidoczna jest
Jestem bardzo zadowolona z CC
__________________
Nasza Kochana Córeczka
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv730y6j3jyp.png
Nasze drugie szczęście
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8iikt8hcg0od.png
09.09.2009
Enia_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-13, 20:43   #2588
JeSuisUnPapillon
Zadomowienie
 
Avatar JeSuisUnPapillon
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 414
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Lady ale piekna czapeczke mial


kurde szukam kurteczki i czapeczki na chrzest własnie...niech to

nie chcę tych typowych komplecików chyba, mam jeden ale coś mi się odwidział, bo chciałam jakąś kurtałkę z kapturkiem a to co mam to nie ma kapturka
więc mam niebieskie spodnie, pulowerek i bluzkę z kołnierzem, plus białe buciki ale chyba poszukam niebieskich ... hmm nie mam juz calkowicie pomyslu
__________________
Najpierw stworzyliśmy szczęśliwy związek...
http://www.suwaczek.pl/cache/22dc175c64.png
...a następnie naszego Małego Misia
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprpx9i136imlln.png
JeSuisUnPapillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 20:49   #2589
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Jesuis wejdz na http://abrakadabra.sklep.pl/ maja duzo ladnych rzeczy
LadySith pieknie wygladaliscie, zazdroszcze ze juz po!!!
lilijko wspolczuje... ale dzis jakis dzien rwania cyca, bo moja mi dzis niezle dala popalic, w sumie leci jak zawsze wiec nie lapie o co chodzi...
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11954125 kurde zakochalam sie w polowie rzeczy, masakra....
A poza tym te chlopy to normalnie tylko lac by trza, wystroilam sie dzis jak nie wiem, gacie sprzed ciazy, wysoki stan rozm 36 - wlazlam bez problemow, nawet bez wciagania brzuszka, nowa bluzka, ukochane perfumy, wyprostowane wlosy i co i nic.... jak go wieczorem zapytalam czy sie mu dzis podobalam to zmierzyl mnie wzrokiem (siedze juz w leginsach i wyciagniejtej koszulce) i mowi, "A co zrobilas?" I po cholere sie odchudzamy, stroimy, dbamy o siebie.... wrrrr
Dobra spadamy spac... buziaki dla Was dobrej nocki...
Ech moja chyba przed spaniem kupe zrobila, mam dylemat budzic czy nie...
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 21:06   #2590
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez JeSuisUnPapillon Pokaż wiadomość
Lady ale piekna czapeczke mial
ta biała? 6 zł w sklepie dziecięcym kosztowała
ja nic nie kupowałam typowo chrzestnego, wszystko dostalam używane, tylko czapunie mam kupiła
__________________


Edytowane przez LadySith
Czas edycji: 2011-03-13 o 21:08
LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 21:17   #2591
iga9
Raczkowanie
 
Avatar iga9
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 152
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Jestem początkująca i chciałam się przedstawić, bo już poczytuję ten wątek Mój synek skończył 2 miesiące i widzę, że wiele problemów i radości mam wspólnych z pozostałymi rodzicielkami.
Jestem po cc i niestety kręgosłup też mi bardzo dokucza, choć ćwiczę regularnie - zestaw ćwiczeń po cc ułożył mi fizjoterapeuta i myślę, że to bardzo pomogło. Teraz staram się rozciągać kręgosłup w miarę możliwości codziennie.

A na usypianie mogę polecić patent z dźwiękiem suszarki. Ale zamiast włączać urządzenie można nagrany dźwięk puścić z mp3 - ja znalazłam takie nagranie pod hasłem "baby sleeping sounds". Synek usypia przy tym dźwięku błyskawicznie i kończy się wszelkie marudzenie.
iga9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-13, 21:25   #2592
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Mariko wiem że już było ale nie pamiętam jak szczepiłaś Sare? pisałaś coś o szczepionce krztusiec błonica tężec - możesz coś więcej napisać i dlaczego takiego wyboru dokonałaś? z tego co pamiętam to bardzo dobrze się orientujesz w sprawie szczepionek a ja jestem zielona
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 06:55   #2593
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez Enia_ Pokaż wiadomość
słodkie te truskawy !!! też musze coś upolować na lato


ja nie wiem od czego to zależy hmm..... ja po cc nie czułam nic już 10 dni po porodzie !
wszyscy się dziwili że śmigam jak odrzutowiec ale mnie po prostu nic nie bolało, w szpitalu rozchodziłam wszystko!! zaparłam się i wiedziałam że muszę rozchodzić aby funkcjonowac i podczas gdy malutka spała w nocy ja łaziłam po salach na bojki wstawałam siadałam,schylałam kładłam sie itd bolało na początku okropnie ale z czasem coraz mniej i może dlatego teraz nic mi nie dolega ?
No już nie wspomnę o bliźnie, której szukałam w lusterku bo nie mogłam znaleźć taka niewidoczna jest
Jestem bardzo zadowolona z CC
rozchodzenie pomaga ale nie zmniejsza bólu. Ja choć nie mogłam nic przeciwbólowego to chodziłam najwięcej na oddziale. Ale myślałam, że umrę, każdy ma jakiś próg bólu, każdy organizm w innym tempie do siebie dochodzi
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 07:28   #2594
s_a_j
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 854
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Witamy się z Michem małym na kolanach, biedak czkawki dostał i mi podskakuje na kolanach a jaki wpatrzony w monitor

dziewczyny nie spodziewałam się tylu słów otuchy, bardzo Wam dziękuję, jak dobrze, że jest wizaż, że jest to forum

My wczoraj popołudniem poszliśmy z małym kolkiem na spacer, nie spał, ale był bardzo spokojny, zaszliśmy do apteki po delicol, wieczorem dostał pierwszą dawkę, no i czekamy na efekty, na razie poprawy nie widzę, dziecko niespokojne i pręży się, ale pocieszam się, bo na ulotce jest napisane, że efekty dopiero po 24 godzinach, więc mamy jeszcze czas. Po ten debridat na pewno też pójdę do pediatry na dniach. Mam nadzieję, że teraz to wszystko zadziała wreszcie


Cytat:
Napisane przez gabishing Pokaż wiadomość
saj a próbowałaś suszarki?? u nas działa jak jest źle, włączamy suszarkę i Mały się za jakiś czas uspokaja, używamy jej też do wietrzenia pupy, u kolegi pomagał odkurzacz ale suszarka wydaje się mniej uciążliwa zwłaszcza jak czasem trzeba włączyć w nocy
u nas suszarka i odkurzacz na atak kolki nie pomagają jak mały wpadnie w ten swój atak, histerię to koniec, nic do niego nie dociera. Odkurzacz działa na usypianie, od razu zasypia, ale to jak jest "normalny", w sensie, że nic go nie boli


Cytat:
Napisane przez kma1982 Pokaż wiadomość
s_a_j mój młody też ma kolki, podaję mu teraz Delicol i Bobotic i uważam, że działają...młody nadal się pręży, a jak ma atak kolki, to trwa to max. godzinę, a wcześniej mieliśmy taką masakrę jak Ty...
Jak chcesz, mogę podac Ci namiary na b. dobrą pediatrę-gastrologa, która przyjmuje i w Poznaniu i w ZG, prywatnie, mojej koleżance pomogła. Ma bardzo trafne diagnozy i w związku z tym są do niej duże kolejki....
Kma wielkie dzięki, napisz mi na priv namiary na tę babkę, zapiszę sobie i jak nie poskutkuje delicol i ten debridat to na pewno skorzystam. Trzeba ratować małego kolka mojego.


Karinaaa sukieneczka prześliczna, bardzo, bardzo mi się podoba; jakbym miała córę to bym chciała na chrzest też ją w taką ubrać

Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
Jestem początkująca i chciałam się przedstawić, bo już poczytuję ten wątek Mój synek skończył 2 miesiące i widzę, że wiele problemów i radości mam wspólnych z pozostałymi rodzicielkami.
witaj iga, widziałam Cię na forum mam dzieci kolkowych

---------- Dopisano o 08:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

http://allegro.pl/fisher-price-lezac...487871993.html

jaaaaaaaa ale fajowy
__________________
10.02.2011.
nasz synek jest już z nami
s_a_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 07:33   #2595
marleen32
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 632
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Witam poniedzialkowo
My wczoraj mielismy dzien "odwiedzinowy", najpierw odwiedzilismy babcie, pozniej szwagierke i tak dzien zlecial.
Mala u szwagierki pokupala sie po same pachy, nie bylko szans umyc jej husteczkami, na szczescie recznikiem juz tak.
Piekne dzieci i piekne ubrania pokazujecie, ja dzis tak na szybko, bo zaraz malenstwo jesc bedzie chcialo, a wstala dzis w dobrym humorze, smieje sie, dziaselka pokazuje, wydaje jakies nieswiadome dzwieki (choc starsze siostry upieraja, sie ze swiadome), no rozwala mnie malenstwo .
Ucieszyla sie rano po przebudzeniu, jak zauwazyla, ze sama w lozku jest, wedrowniczek maly, Wasze tez tak wedruja ??
I jeszcze jedno pytanko do mam karmiacych piersia, czy Wasze dzieciaki tez maja bialy nalot na jezyczku z mleka?
Ja, myslalam ze to plesniawki moze, ale mleko, bo schodzi ladnie, takim czyms do czyszczenia jezyczka, tylko ona nie zawsze sobie tym wyczyscic da.
Co do ciuszkow, mi sie bardzo podobaja coccodrillo i ententino, tak mi sie przypomnialo.
Justine mnie strasznie kregoslup bolal, mimo ze ja po naturalnym, ale ja przytylam pod koniec 18 kg, wiec strasznie duzo, no i jakies 2 tygodnie temu, jak zawylam z bolu podnoszac sie, to wzielam sie ostro za cwiczenia, i bol minal .
Waga tez spadla, wczoraj z radoscia odkrylam, ze wchodze w ubrania przed ciazowe
Ale cwiczyc zamierzam dalej, co by kondycje dobra utrzymac.
Ja w zadnej ciazy tyle nie przytylam, i tak dlugo nie zrzucalam jak w tej
Ale juz ok jest, choc jeszcze 2-3 kg. chce zrzucic
Zurawinko doczekalas sie, Gratulacje
marleen32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 07:46   #2596
Enia_
Zadomowienie
 
Avatar Enia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 685
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez marleen32 Pokaż wiadomość
Witam poniedzialkowo
My wczoraj mielismy dzien "odwiedzinowy", najpierw odwiedzilismy babcie, pozniej szwagierke i tak dzien zlecial.
Mala u szwagierki pokupala sie po same pachy, nie bylko szans umyc jej husteczkami, na szczescie recznikiem juz tak.
Piekne dzieci i piekne ubrania pokazujecie, ja dzis tak na szybko, bo zaraz malenstwo jesc bedzie chcialo, a wstala dzis w dobrym humorze, smieje sie, dziaselka pokazuje, wydaje jakies nieswiadome dzwieki (choc starsze siostry upieraja, sie ze swiadome), no rozwala mnie malenstwo .
Ucieszyla sie rano po przebudzeniu, jak zauwazyla, ze sama w lozku jest, wedrowniczek maly, Wasze tez tak wedruja ??
I jeszcze jedno pytanko do mam karmiacych piersia, czy Wasze dzieciaki tez maja bialy nalot na jezyczku z mleka?
Ja, myslalam ze to plesniawki moze, ale mleko, bo schodzi ladnie, takim czyms do czyszczenia jezyczka, tylko ona nie zawsze sobie tym wyczyscic da.
Co do ciuszkow, mi sie bardzo podobaja coccodrillo i ententino, tak mi sie przypomnialo.
Justine mnie strasznie kregoslup bolal, mimo ze ja po naturalnym, ale ja przytylam pod koniec 18 kg, wiec strasznie duzo, no i jakies 2 tygodnie temu, jak zawylam z bolu podnoszac sie, to wzielam sie ostro za cwiczenia, i bol minal .
Waga tez spadla, wczoraj z radoscia odkrylam, ze wchodze w ubrania przed ciazowe
Ale cwiczyc zamierzam dalej, co by kondycje dobra utrzymac.
Ja w zadnej ciazy tyle nie przytylam, i tak dlugo nie zrzucalam jak w tej
Ale juz ok jest, choc jeszcze 2-3 kg. chce zrzucic
Zurawinko doczekalas sie, Gratulacje
ja nie karmie piersia ale moja kruszynka tez ma ten biały nalot na dziąsełkach i jezyczku. Po kąpaniu dokladnie czyszcze jej własnie tym aphtinem , biore na gazik i wkladam do buźki a mala oblizuje sie
w ciągu dnia jak widze ze duzo ma tego nalotu daje troszke na smoczek i mała sobie cucka
__________________
Nasza Kochana Córeczka
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv730y6j3jyp.png
Nasze drugie szczęście
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8iikt8hcg0od.png
09.09.2009
Enia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 08:03   #2597
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

witam się poniedziałkowo

nie uwierzycie, ale mała jak padła o 20 tak do 4.30 spała. Wprawdzie pierś mi rozrywało ale jej to było potrzebne.

od wczoraj wieczora na lewą pierś używam osłonki........ dzisiaj spróbuję z prawą ale przyznam szczerze, że nie czuję dużego komfortu

taka ładna pogoda, że musem wyjdziemy na spacer
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 08:21   #2598
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez marleen32 Pokaż wiadomość
Witam poniedzialkowo
My wczoraj mielismy dzien "odwiedzinowy", najpierw odwiedzilismy babcie, pozniej szwagierke i tak dzien zlecial.
Mala u szwagierki pokupala sie po same pachy, nie bylko szans umyc jej husteczkami, na szczescie recznikiem juz tak.
Piekne dzieci i piekne ubrania pokazujecie, ja dzis tak na szybko, bo zaraz malenstwo jesc bedzie chcialo, a wstala dzis w dobrym humorze, smieje sie, dziaselka pokazuje, wydaje jakies nieswiadome dzwieki (choc starsze siostry upieraja, sie ze swiadome), no rozwala mnie malenstwo .
Ucieszyla sie rano po przebudzeniu, jak zauwazyla, ze sama w lozku jest, wedrowniczek maly, Wasze tez tak wedruja ??
I jeszcze jedno pytanko do mam karmiacych piersia, czy Wasze dzieciaki tez maja bialy nalot na jezyczku z mleka?
Ja, myslalam ze to plesniawki moze, ale mleko, bo schodzi ladnie, takim czyms do czyszczenia jezyczka, tylko ona nie zawsze sobie tym wyczyscic da.
Co do ciuszkow, mi sie bardzo podobaja coccodrillo i ententino, tak mi sie przypomnialo.
Justine mnie strasznie kregoslup bolal, mimo ze ja po naturalnym, ale ja przytylam pod koniec 18 kg, wiec strasznie duzo, no i jakies 2 tygodnie temu, jak zawylam z bolu podnoszac sie, to wzielam sie ostro za cwiczenia, i bol minal .
Waga tez spadla, wczoraj z radoscia odkrylam, ze wchodze w ubrania przed ciazowe
Ale cwiczyc zamierzam dalej, co by kondycje dobra utrzymac.
Ja w zadnej ciazy tyle nie przytylam, i tak dlugo nie zrzucalam jak w tej
Ale juz ok jest, choc jeszcze 2-3 kg. chce zrzucic
Zurawinko doczekalas sie, Gratulacje
CC nie nadwyręża mięśni ani kości jak SN. Jedynie trzewia znieczulenie rozleniwia;-) Także to wina ciąży

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
witam się poniedziałkowo

nie uwierzycie, ale mała jak padła o 20 tak do 4.30 spała. Wprawdzie pierś mi rozrywało ale jej to było potrzebne.

od wczoraj wieczora na lewą pierś używam osłonki........ dzisiaj spróbuję z prawą ale przyznam szczerze, że nie czuję dużego komfortu

taka ładna pogoda, że musem wyjdziemy na spacer
tylko kurcze wiucha:-(
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 08:22   #2599
monis 1
Raczkowanie
 
Avatar monis 1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 121
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Dziewczyny pomocy! Moje maleństwo dopóki jest na rekach to jest ok, ale jak tylko położe go do łóżeczka to jest marudzenie i płacz.....znacie jakis sposób? Daje mu smoka ale to tylko na chwile pomaga dopóki nie wypluje.... Nie zasypia teżw łóżeczku. Błagam pomóżcie bo moje dni wygladaja tak ze chodze non stop do niego zeby go uspokoic i smoka podać
On płacze a ja razem z nim...jestem bezsilna

Edytowane przez monis 1
Czas edycji: 2011-03-14 o 08:29
monis 1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 08:30   #2600
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez monis 1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy! Moje maleństwo dopóki jest na rekach to jest ok, ale jak tylko położe go do łóżeczka to jest marudzenie i płacz.....znacie jakis sposób? Daje mu smoka ale to tylko na chwile pomaga dopóki nie wypluje.... Nie zasypia teżw łóżeczku. Błagam pomóżcie bo moje dni wygladaja tak ze chodze non stop do niego zeby go uspokoic i smoka podać
spróbuj zrobić rożek z kocyka i mocno opatul maleństwo, ululaj i odłóż do łóżeczka, przy czym nie rób tego zaraz jak zaśnie tylko poczekaj aż zapadnie w mocniejszy sen
mojej to pomagało
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 08:31   #2601
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Ja na chwilkę bo mój Bączek się właśnie obudził po porannej drzemce
Chciałam Wam pokazać stronkę z tortami....Dziewczyna ma talent
Normalnie działa sztuki

muron dla Ciebie ten drugi jak znalazł

http://www.tortlandia.pl/103/0/galeria-tortow/
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 08:34   #2602
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
tylko kurcze wiucha:-(
a niech wiucha, my mamy dobre zabezpieczenie przed wiaterkiem

idziemy, bo młoda musi się dotlenić

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
Ja na chwilkę bo mój Bączek się właśnie obudził po porannej drzemce
Chciałam Wam pokazać stronkę z tortami....Dziewczyna ma talent
Normalnie działa sztuki

muron dla Ciebie ten drugi jak znalazł

http://www.tortlandia.pl/103/0/galeria-tortow/
ładnie to tak na słodkie z rana namawiać
ale zgadzam się dzieła sztuki
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 09:09   #2603
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Mala wlasnie zaczela drzemke poranna, choc nie mowie nic bo ona czasem po 10 minutach jest juz wyspana... a zasypianie trwa dlugo bo uczymy sie zasypiac w lozeczku, a nie przy mamusi na rogowce, zle nie jest. Jak nie przeszkadza jej cos w stylu czkawka, kupa, albo ulewanie to zasypia grzecznie. Oczywiscie smoczek w buzi i karuzela leci.
monis ja stosuje to co kiedys pisala agape, przychodze klade raczke na glowce, brzuszku, jak sie rozryczy biore przytulam, uspokaja sie odkladam i tak w kolko, troche sie nachodze, ale potem mam spokoj.
My tez oczywiscie na spacerek Licze ze w budce i spiworku mocno jej nie powieje...
Kurde mam sterte prasowania....
A za zakupy dla malej wlasnie sie biore, znalazlam wreszcie dresik jupi
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 09:22   #2604
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Marika ale cudne te torty!! ja kiedyś myślałam by robić coś takiego może jak Bruna odchowam teraz idę robić tort z Ciastoliny jak Pola zobaczyła te torty to sobie zażyczyła byśmy zrobiły
Boboic działa na Bruna uff
uciekam puki śpi bawić się miłego dnia mamy
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 09:32   #2605
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

http://www.biedronka.pl/cms/img/u/Of...14/01/04_b.jpg

chusteczki dada w promocji
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 09:59   #2606
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Ja mam baaardzo zły dzień. Dziś się zorientowałam, ze przez całe zamieszanie z małą, zapomniałam kupić kart ładujących telefon, zagapiłam się że termin minął (rzadko używam swojego telefonu) i teraz muszę do punktu lecieć, żeby mi telefon odblokowali... Normalnie się zapłaczę jaka ze mnie gapa...
Mała od rana, odkąd tylko TŻ wyszedł do pracy, marudziła, niedawno zasnęła, ale znowu słyszę stękanie... Dopiję herbatę, pobawię się z nią chwilę, dokarmię i chyba pójdę na spacer. Może zaśnie.

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Oho, ryk...
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 10:17   #2607
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

agape ja szczepiłam refundowanymi a kupowałam błonicę, tężec i krztusiec osobno bo w tej kupnej za ok.60 zł krztusiec jest w formie antygenu a w szczepionce refundowanej jest z całą błona komórkową i jest przez to większe ryzyko powikłań.
Pediatra również mówiła mi że jeśli chce szczepić skojarzoną to nie Infanrixem Hexa bo po tym jest bardzo dużo powikłań. Lepsza Infanrix IPV+Hib
Ja jednak i tak wolałam nie dawać skojarzonej....nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale Małej nic po tych szczepionkach nie było.

Patrilla Ty umiesz robić takie cuda??? jej jakbym chciała tez mieć taki talent....

make_up_istka głowa do góry, to nie koniec świata
Ale rozumiem twoje zdenerwowanie....ja czasami zaczynam beczeć bo np. czysty garnek stoi na kuchence a mnie się go do spiżarki nie chce wynieść....
Sara dzisiaj znów się czegoś wystraszyła i zaczęła tak przeraźliwie płakać jakby ducha zobaczyła.... A ja nie wiem czego się mogła wystraszyć....nie mogłam jej uspokoić. Całe szczęście mam na nią sposoby więc w końcu zjadła i teraz zasypia w łóżeczku....


Kurcze nie wiem jaki wziąć smak torta na chrzciny....nie lubię takich słodkich, kremowych...Co myślicie o gruszkowym albo cytrynowym?
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 10:21   #2608
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
Kurcze nie wiem jaki wziąć smak torta na chrzciny....nie lubię takich słodkich, kremowych...Co myślicie o gruszkowym albo cytrynowym?
ja wzięłabym cytrynowy

Edytowane przez lilijka3
Czas edycji: 2011-03-14 o 10:25
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 10:34   #2609
Kaliope26
Raczkowanie
 
Avatar Kaliope26
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 39
GG do Kaliope26
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Witam w poniedziałek dziewczyny!

Wczoraj nie miałam czasu pisać, zostało mi tylko podczytywanie na szybko. Mała ryczała cały dzień...praktycznie nie spała. Wykończona padła dopiero o 22 i przespała spokojnie całą noc, dziś jest w miarę spokojna, więc mam więcej czasu na forum . Zaniepokojona tą marudnością córy wybrałam się z rana do pedatry z Małgoś i okazało się, że dziewcze zdrowe jest, ma po prostu płaczącą naturę...

Dziś lece zamawiać tort...w końcu w niedziele chrzciny a ja nie mam pomysłu na to jakiego ma być smaku...

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Mariko też wiziełabym cytrynowy...z tym, że u mnie to nie jest proste. Ja przepadam za tym smakiem, ale mąż i reszta rodziny niestety już nie i stąd mój problem, może zamówie jakiegoś miksa, cytryna ze śmietankowym czy waniliowym na przykład...

Szukam sowjego notatnika kulinarnego od paru dni i nie ma, rozpłynał się... Eh tak to jest jak się sprząta na szybko.
Kaliope26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 10:47   #2610
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
agape ja szczepiłam refundowanymi a kupowałam błonicę, tężec i krztusiec osobno bo w tej kupnej za ok.60 zł krztusiec jest w formie antygenu a w szczepionce refundowanej jest z całą błona komórkową i jest przez to większe ryzyko powikłań.
Pediatra również mówiła mi że jeśli chce szczepić skojarzoną to nie Infanrixem Hexa bo po tym jest bardzo dużo powikłań. Lepsza Infanrix IPV+Hib
Ja jednak i tak wolałam nie dawać skojarzonej....nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale Małej nic po tych szczepionkach nie było.
Lekarka z przychodni poleca 5 w 1. jak byłam w szpitalu to lekarz polecił 6 w 1 z tym ze przyznał się ze pracuje w przychodni.

Zapytana pielęgniarka stwierdziła, że lekarze będą namawiac na te skojarzone bo mają z tego kasę a ona swoje dzieci szczepiła pojedynczymi i na dodatek jak było np dwa kłucia jednego dnia to ona się nie zgadzała na te dwa kłuci tylko szczepiła jedną szczepionką a za tydzień drugą.
vilya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.