Aparaty ortodontyczne cz. VII :) - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-30, 14:24   #2611
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez domiluk Pokaż wiadomość
ela_86
klej da się usunąć- mi zawsze po założeniu czy przeklejeniu zamka - czyszczą dookoła- także na następnej wizycie poproś o oczyszczenie zęba dookoła zamka i tyle
dzięki bo już trochę niepewna byłam.. a jak czyszczą?
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 14:48   #2612
domiluk
Zadomowienie
 
Avatar domiluk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: piszę stąd skąd mam możliwość
Wiadomości: 1 174
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
dzięki bo już trochę niepewna byłam.. a jak czyszczą?
czyszczą tym sprzętem co ma dentysta do "borowania" ale pewnie inną nakładką- nic nie boli
__________________

domiluk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 15:03   #2613
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez domiluk Pokaż wiadomość
czyszczą tym sprzętem co ma dentysta do "borowania" ale pewnie inną nakładką- nic nie boli
dobrze, że zaznaczyłaś, że nic nie boli.... bo ja to gorzej niż dziecko w tych sprawach...
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 15:04   #2614
sincarne
Raczkowanie
 
Avatar sincarne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 476
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez Szynszyla81 Pokaż wiadomość
Bardzo fajny aparacik....jaki to rodzaj? i ile za niego zapłaciłaś?
kosmetyczny, plastik chyba (nic ceramicznego tam nie widzę) płaciłam 1800, chyba nie najdrożej z tego co się orientuję

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
sincarne i niunia20 - bardzo ładnie wam się ząbki prostują
Cytat:
Napisane przez kar0link4 Pokaż wiadomość
Naprawdę fajne masz już ząbki, oby tak dalej
Cytat:
Napisane przez redrose89 Pokaż wiadomość
Jakie ładne masz już ząbki Ja też chce już mieć takie;P Na tym 3 zdjęciu super wygląda ten Twój aparat Przypomnij mi Ty masz zwykły estetyczny?
dzięki dzięki ale, jak to mawia milutek, "tak się tylko mówi"

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
jak by to napisała sincarne - take it easy bejbe
tak właśnie dodatkowo na wyluzowanie polecam tequile sunrise

Cytat:
Napisane przez patrznamnie Pokaż wiadomość
patrznamnie -> góra, dół -> 30.09.2009 -> ok. 1,5 roku -> Damon półprzezroczysty -> Dąbrowa Górnicza
witamy hehe a wiesz, mało brakowało, a może miałybyśmy tego samego orto, bo przez ostatnie kilka lat byłam z kimś z DG i dość często tam przebywałam no ale było-minęło..

aaaaaaa, ale boli dziś!!! chyba nawet bardziej niż po samym założeniu.. budziłam się w nocy co godzinę, żyję dziś na 2 jogurtach, i prawie padłam po drodze do pracy jak mi zęby zaczęły szczekać z zimna (bo się durna ubrałam dziś jak na lato..). jednak metalowe ligatury plus gumki antyszparowe robią swoje.. ała ała
__________________

Jeśli czegoś mocno pragniesz, to cały świat potajemnie... robi ci na złość...




Edytowane przez sincarne
Czas edycji: 2009-09-30 o 15:43
sincarne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 15:56   #2615
Niunia20
Rozeznanie
 
Avatar Niunia20
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łowicz/Sochaczew
Wiadomości: 840
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

ankaesz szynszyla81 redrose89
mam kryształowy(szafirowy) aparat i zazwyczaj noszę biały łuk teraz mam biały ale od 3 miesięcy nie był zmieniany więc jest poskrobany, po 4 tygodniach zaczyna się skrobać.... a ja wizyty zazwyczaj mam co 6 tygodni. teraz wizyta 14 października i mam nadzieję że zmieni mi orto łuk. koszt szafiru 2400, koszt metalu 1300, muszę przyznać że bardzo obawiałam się metalu ale polecam go tak samo jak i kryształ.

cieszę się że i wy widzicie duże zmiany w moich ząbkach kochane jesteście.
__________________
"dziecko to taki szczęśliwy początek człowieka"
Niunia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 16:04   #2616
ankaesz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez Niunia20 Pokaż wiadomość
ankaesz szynszyla81 redrose89
mam kryształowy(szafirowy) aparat i zazwyczaj noszę biały łuk teraz mam biały ale od 3 miesięcy nie był zmieniany więc jest poskrobany, po 4 tygodniach zaczyna się skrobać.... a ja wizyty zazwyczaj mam co 6 tygodni. teraz wizyta 14 października i mam nadzieję że zmieni mi orto łuk. koszt szafiru 2400, koszt metalu 1300, muszę przyznać że bardzo obawiałam się metalu ale polecam go tak samo jak i kryształ.

cieszę się że i wy widzicie duże zmiany w moich ząbkach kochane jesteście.
a na zdjęciu, które zamiescilas jest bialy poodpryskiwany czy metalowy łuk? acha i czy ceny są takie same łuku bialego i metalowego czy bialy drozszy?
ankaesz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 16:24   #2617
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez Niunia20 Pokaż wiadomość
dziś i ja się odezwę dawno mnie nie było nie nadrobię tych wszystkich stron. elianka20 BRAWO.
zdjęcie 1- przed założeniem dołu. zdjęcie 2- dwa miesiące po założeniu.
góra od kilku miesięcy bez zmian, czeka aż dół będzie gotowy i czekają mnie wyciągi
Zęby jak perełki

Cytat:
Napisane przez aniołek20:) Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące leczenia ortodontycznego, mam wystające dość mocno górne kły (tzw wampirki) i stłoczone zęby, byłam już u 3 ortodontów i każdy z nich przestawił mi inna metode leczenia (odmienna).
1. ortodontka mowiła ze potrzebuja najpierw aparaty rozciągające na obie szczęki a potem stałe.
2. mówiła ze potrzebuję jedne rozciągajęcyna góre a potem 2 stałe na obie szczeki
3. mowiła ze nie potrzebuję rozciągajacych i ze ona da rade tak manipulowac stałym , ze ładnie je wyprostuje.
I bądz tu mądry, chciałabym wyleczyć moje ząbki ale nie wiem do której ortodątki iść, zeby nie wygladac gorzej niz teraz.
Proszę o pomoc i opinie Ewelina 22 Wrocław
No to ekstra
Proponuję zapytać o namiary na orto naszą Maricken, ona też leczy się we Wrocławiu (tzn leczyła, bo już zdjęła aparat )
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-30, 16:25   #2618
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
ale właśnie nie mam białych zębów, na fotce tak wyszły bo robione z lampą błyskową. wydaje mi się, że niebieski trochę też wybiela kolor zęba. to pewnie podobna zasada do działania szminek - różowe wybielają, a np. brązowa powoduje że zęby wydają się bardziej żółte. popoś orto żeby założyła Ci taką i taką i sobie porównaj

a ciekawa jestem, jak sprawują się różowe gumasy?
Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Metaloooweee A tak serio (bo wiem, że nie każdemu orto pasuje zakładanie metalowych ligatur) to każde pastelowe dobrze wyglądają i wg mnie ostre kolory typu intensywny róż (różowego nie lubię a na zamkach mi się podoba) czy electric blue.
Ja teraz mam na dole takie blado-czerwone i wg mnie kijowo wybrałam, kiepsko to wygląda.




Dokładnie, w poprzedniej części pisałam, że zimne odcienie 'rozjaśniają' żółte zęby. (i dlatego dałam się namówić na ciepły odcień... kretynka )
Dzięki dziewczynki Dobrze wiedzieć. Popatrzę w takim razie na pastele i może odważę się na jakieś 'szaleństwo'

A jak założę sobie metal na dół to pierwsze gumki jakie sobie walnę to różowe

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
pytanka do
mclilu
karolinusienka
jaaparatka
magdam94
Laity
bo widzę, że leczycie się w Łodzi
gdzie chodzicie do orto? może być na priv
Odpowiedź na PW

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
heloł od wczoraj bolą mniej, tzn. właściwie już tylko jak zetknę górę z dołem, jem coraz twardsze rzeczy, np. kanapki pokrojone w kosteczki (...)
U mnie minęło dokładnie 11 dni od założenia aparatu, a kanapki i wszystko inne jem pokrojone w kosteczkę. I to nie przez ból, a przez to, że po prostu nie potrafię jeść normalnie. Wszystko co mam na kanapce wchodzi między zamki. Jest na to jakiś sposób? Bo z tego co zauważyłam to ludzie z aparatami jedzą normalnie

W ogóle zauważyłam, że bardziej się ślinię w aparacie
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 16:32   #2619
coldgirl
Raczkowanie
 
Avatar coldgirl
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 105
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Witam ja tez dzis zostałam "zadrutowana" narazie tylko dół na górze mam "ukochanego" Hassa najchetniej bym go juz zdjeła.. ale jak sie dzis dowiedzialam jeszcze 5 miesiecy... mam nadzieje ze wytrzymam :P
Gumasy w aparacie mam jaskrawo różowe :P wygladaja nawet całkiem całkiem hmm cos mnie kurde zębiska bolą mam nadzieje ze niedługo bo i tak juz przez Hassa schudlam 3KG .. a jak jesio przez ten dół schudne to cienia nie bede rzucac POZDRAWIAM


aa i jeszcze prosze o dopisanie mnie do listy
coldgirl->P->góra 2.09.2009 aparat Hassa -> dół 30.09.2009 metal-> ok.2-2,5roku->Białystok
coldgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 16:55   #2620
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Laity dzięki

kurde... dziś też ząbki bolą, chociaż już bardziej mogę gryźć niż wczoraj,,, pozwoliłam sobie nawet na kotleta
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 18:55   #2621
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
dzięki bo już trochę niepewna byłam.. a jak czyszczą?
a więc nie wierzysz Ekaterinie i mi
spoko

Cytat:
Napisane przez sincarne Pokaż wiadomość
aaaaaaa, ale boli dziś!!! chyba nawet bardziej niż po samym założeniu.. budziłam się w nocy co godzinę, żyję dziś na 2 jogurtach, i prawie padłam po drodze do pracy jak mi zęby zaczęły szczekać z zimna (bo się durna ubrałam dziś jak na lato..). jednak metalowe ligatury plus gumki antyszparowe robią swoje.. ała ała
ojej bidula ale pamiętaj - tejk it izi

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
U mnie minęło dokładnie 11 dni od założenia aparatu, a kanapki i wszystko inne jem pokrojone w kosteczkę. I to nie przez ból, a przez to, że po prostu nie potrafię jeść normalnie. Wszystko co mam na kanapce wchodzi między zamki. Jest na to jakiś sposób? Bo z tego co zauważyłam to ludzie z aparatami jedzą normalnie

W ogóle zauważyłam, że bardziej się ślinię w aparacie
po prostu - jesz i się nie przejmujesz że włazi wszędzie, gdzie się da. a na koniec dłubiesz jęzorem łot i cała historyja

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
Laity dzięki

kurde... dziś też ząbki bolą, chociaż już bardziej mogę gryźć niż wczoraj,,, pozwoliłam sobie nawet na kotleta
byle do przodu

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez coldgirl Pokaż wiadomość
Witam ja tez dzis zostałam "zadrutowana" narazie tylko dół na górze mam "ukochanego" Hassa najchetniej bym go juz zdjeła.. ale jak sie dzis dowiedzialam jeszcze 5 miesiecy... mam nadzieje ze wytrzymam :P
Gumasy w aparacie mam jaskrawo różowe :P wygladaja nawet całkiem całkiem hmm cos mnie kurde zębiska bolą mam nadzieje ze niedługo bo i tak juz przez Hassa schudlam 3KG .. a jak jesio przez ten dół schudne to cienia nie bede rzucac POZDRAWIAM
no to fajnie, pamiętaj że fotki zawsze mile widziane
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-30, 19:17   #2622
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
a więc nie wierzysz Ekaterinie i mi
spoko
hehe bo tutaj koleżanka wie z autopsji
a Wy pisałyście, że "najprawdopodbniej" się da więc dlatego nie byłam 100 procent pewna
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 19:19   #2623
Perfectaa
Raczkowanie
 
Avatar Perfectaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczynki Dobrze wiedzieć. Popatrzę w takim razie na pastele i może odważę się na jakieś 'szaleństwo'

A jak założę sobie metal na dół to pierwsze gumki jakie sobie walnę to różowe



Odpowiedź na PW



U mnie minęło dokładnie 11 dni od założenia aparatu, a kanapki i wszystko inne jem pokrojone w kosteczkę. I to nie przez ból, a przez to, że po prostu nie potrafię jeść normalnie. Wszystko co mam na kanapce wchodzi między zamki. Jest na to jakiś sposób? Bo z tego co zauważyłam to ludzie z aparatami jedzą normalnie

W ogóle zauważyłam, że bardziej się ślinię w aparacie
jeszcze nauczysz się jesc normalnie - kwestia przyzwyczajenia
__________________
kochaj się ze mną... ale duszą.
Ciałem to każdy głupi potrafi.
Perfectaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 19:28   #2624
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Piąty dzień z aparatem i obchodzę się już bez wosku A przez chwilę myślałam, że będę na niego wydawać miesięcznie więcej, niż na wizyty u orto
Papryko, dzięki za namiary na sklep na Starowiślnej, muszę się tam koniecznie wybrać i kupić jakieś wyciorki, albo cuś.
Mam takie jedno miejsce, gdzie gromadzi się jedzonko i żadna szczoteczka, ani najsilniejsze płukanie nie dociera Wogóle okazało się też, że szczoteczka elektryczna sobie z apratem nie radzi i dużo lepiej sprawdza się zwykła taka. Kupiłam jeszcze jakąś w aptece taką składaną ortodontyczną - polecam do torebki i muszę przyznać, że naprawdę świetnie się nią myje zadrutowane zębiszcza. Firmy ELGYDIUM.
Laity, mam ten sam problem z jedzeniem. Wstydzę się jeść przy ludziach, bo wszystko ląduje między zamkami. Przez to głuduję w pracy, bo piję tylko jakieś jogurciki
A ludzi mam jednak zacofanych. Patrzą z takim ni to politowaniem, ni współczuciem, a nikt się na bezpośredni komentarz nie zdobędzie. Denerwują mnie.
natewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 19:43   #2625
infiniti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
ja na początku miałam przeźroczyste - porażka! odbarwiają się bardzo szybko i to w okropny sposób.
potem miałam białe (w kolorze zęba - czyli bardziej ecru chyba) no i było tak całkiem, całkiem. przebarwiły się, ale nie tak szybko.
teraz już 3 raz mam założone niebieskie i z nich jestem najbardziej zadowolona. w ogóle się nie przebarwiają, tylko z czasem tak jakby blakną - z niebieskich robią się błękitne. i mi to odpowiada
Tak czytam co piszecie i aż poleciałam do lustra sprawdzić jak moje przezroczyste gumki wyglądają, ale po czarnych herbatach i innych buraczkach na obiad są ciągle ładne i czyste a to już miesiąc w aparacie Mój orto polecił pasty wybielające i może to jest to co robi różnicę.
Mogę się dołączyć do waszej listy??
infiniti-> P-> góra ligwalny 04.09.2009 -> dół kryształowy 04.09.2009-> nadal trwa 2 lata -> szczecin

Edytowane przez infiniti
Czas edycji: 2009-09-30 o 19:48
infiniti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 19:45   #2626
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez natewa Pokaż wiadomość
Piąty dzień z aparatem i obchodzę się już bez wosku A przez chwilę myślałam, że będę na niego wydawać miesięcznie więcej, niż na wizyty u orto
Papryko, dzięki za namiary na sklep na Starowiślnej, muszę się tam koniecznie wybrać i kupić jakieś wyciorki, albo cuś.
Mam takie jedno miejsce, gdzie gromadzi się jedzonko i żadna szczoteczka, ani najsilniejsze płukanie nie dociera Wogóle okazało się też, że szczoteczka elektryczna sobie z apratem nie radzi i dużo lepiej sprawdza się zwykła taka. Kupiłam jeszcze jakąś w aptece taką składaną ortodontyczną - polecam do torebki i muszę przyznać, że naprawdę świetnie się nią myje zadrutowane zębiszcza. Firmy ELGYDIUM.
Laity, mam ten sam problem z jedzeniem. Wstydzę się jeść przy ludziach, bo wszystko ląduje między zamkami. Przez to głuduję w pracy, bo piję tylko jakieś jogurciki
A ludzi mam jednak zacofanych. Patrzą z takim ni to politowaniem, ni współczuciem, a nikt się na bezpośredni komentarz nie zdobędzie. Denerwują mnie.
Ja na szczęście nie miałam problemu z ludźmi.
Co do sklepów z akcesoriami- na Starowiślnej są dwa sklepy stomatologiczne-Hadt i Miwodent. Ja zaopatrywałam się z Hadt.
Nie wiem, czy mają wyciorki, ale szczoteczki ortodontyczne z rowkiem na pewno (Oral B), płyny do płukania, wosk, pudełka na szczoteczki...
Wybór wyciorków zawsze był w Aptece w Galerii Kazimierz (obok Deichmanna i Almy), tam zawsze kupowałam.

Jest jeszcze sklep protetyczny na hmmm... Miodowej (przecznica od Starowiślnej). Tam raz dokupiłam sobie wyciągów

Fajnie, że już Cię nie nie obciera. Pierwsze męki za Tobą
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 19:58   #2627
domiluk
Zadomowienie
 
Avatar domiluk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: piszę stąd skąd mam możliwość
Wiadomości: 1 174
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez natewa Pokaż wiadomość
...
A ludzi mam jednak zacofanych. Patrzą z takim ni to politowaniem, ni współczuciem, a nikt się na bezpośredni komentarz nie zdobędzie. Denerwują mnie.
mnie kiedyś ktoś zapytał jak długo będę nosiła tą protezkę
i to nie był żart
zacofanie hehe

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
a więc nie wierzysz Ekaterinie i mi
spoko
wierzy wam, wierzy
__________________

domiluk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 20:25   #2628
Morfina
Rozeznanie
 
Avatar Morfina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szafa pełna wspomnień...
Wiadomości: 626
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

nie ylo mnie prawie tydzien brak internetu w laptopie.. :/ ale już jewtem
__________________
„Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” ( Iz.43,4)

Aparat stały góra i dół 25.11.09r.


59.58.57.56.55.54.53.52.5 1.50kg
Włosy [08.2010] ->63cm ...[?]... ->100cm
paznokcie; włosy; skóra
cellulit; tłuszcz; rozstępy
Morfina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 20:26   #2629
PiAnka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 34
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

czesc nie wiem czy pisze w dobrym wątku, chcaiałabym pozbyc sie diastemy miedzy jedynkami , wiele osob poleca mi wlasnie aparat ale slyszalam tez opinie ze po sciagnieciu go zeby sie rozsuwaja a tego bym nie chciala;/ slyszlaam tez o kompozycie czy ktos z Was sie z tym spotkal,moze ma zalozony chcialam sie dowiedziec czy to jest dobry pomysl;] i jaka cena ewentualnie.pozdraiwam
PiAnka86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-30, 20:41   #2630
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
po prostu - jesz i się nie przejmujesz że włazi wszędzie, gdzie się da. a na koniec dłubiesz jęzorem łot i cała historyja



Cytat:
Napisane przez Perfectaa Pokaż wiadomość
jeszcze nauczysz się jesc normalnie - kwestia przyzwyczajenia
Mam nadzieję, że niedługo to nastąpi Ale tak do końca normalnie to się chyba nie da jeść

Cytat:
Napisane przez natewa Pokaż wiadomość
Laity, mam ten sam problem z jedzeniem. Wstydzę się jeść przy ludziach, bo wszystko ląduje między zamkami. Przez to głuduję w pracy, bo piję tylko jakieś jogurciki
A ludzi mam jednak zacofanych. Patrzą z takim ni to politowaniem, ni współczuciem, a nikt się na bezpośredni komentarz nie zdobędzie. Denerwują mnie.
natewa, jeszcze trochę i będę się z Tobą łączyć w bólu Niech tylko się zaczną zajęcia na uczelni. Zamiast pysznej buły z bufetu zostanie mi kaszka, ryżyk na mleku i jogurcik

Cytat:
Napisane przez domiluk Pokaż wiadomość
mnie kiedyś ktoś zapytał jak długo będę nosiła tą protezkę
i to nie był żart
zacofanie hehe
Chyba bym padła jakbym coś takiego usłyszała.

Cytat:
Napisane przez infiniti Pokaż wiadomość
Tak czytam co piszecie i aż poleciałam do lustra sprawdzić jak moje przezroczyste gumki wyglądają, ale po czarnych herbatach i innych buraczkach na obiad są ciągle ładne i czyste a to już miesiąc w aparacie Mój orto polecił pasty wybielające i może to jest to co robi różnicę.
infiniti, popatrz, to ja specjalnie zakupiłam sobie pastę nie-wybielającą, żeby nie było później śladów na zębach po zdjęciu aparatu, a Tobie orto zalecił jej używanie... A powiedział w jakim celu?
Tak czy siak od dziś przerzucam się na pastę wybielającą. Może jeszcze jakoś podratuję te nieszczęsne gumczasy
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 20:50   #2631
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)



znów mnie obciera dolny aparat ( z jednej strony się ciesze to znak że ząbki idą do przodu, wczoraj zęby mnie bolały)
Teraz jestem w krakowie zapomniałam z domu sacholu i wosku i siędzę jak ciołek a na kacu ciężko do apteki nawet iść...
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 21:05   #2632
infiniti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość

infiniti, popatrz, to ja specjalnie zakupiłam sobie pastę nie-wybielającą, żeby nie było później śladów na zębach po zdjęciu aparatu, a Tobie orto zalecił jej używanie... A powiedział w jakim celu?
Tak czy siak od dziś przerzucam się na pastę wybielającą. Może jeszcze jakoś podratuję te nieszczęsne gumczasy
Pasty wybielające są ponoć lepsze do usówania osadów z aparatów szafirowych no i chyba to racja bo mam taki "poślizg" w buzi po szczotkowaniu Ja używam denivit albo lacalut white, mało się pienią ale jakoś się nie mogę przemóc do tych blendamedów i colgejtów czy co tam w tele reklamują Różnicy w kolorze zębów nie zauważyłam.
infiniti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 21:10   #2633
Yoggobela
Raczkowanie
 
Avatar Yoggobela
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 56
GG do Yoggobela
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cześć dziewczyny. Daawno mnie tu nie było, postaram się przeczytać kilka ostatnich stron. Ale mam pytanie. xd Dwa dni temu zgubiła mi się z zamka gumka. Założyłabym ją sobie, ale zupełnie nie wiem kiedy wypadła i w ogóle.. No i właśnie zauważyłam, że drut teraz tylko przechodzi przez zamek, ale w ogóle się z nim nie łączy. No i nie wiem czy jest to na tyle pilne, by jechać z tym do orto, a przyszłą wizytę mam za dwa tygodnie..
Yoggobela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 21:39   #2634
redrose89
Zadomowienie
 
Avatar redrose89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 310
GG do redrose89
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez sincarne Pokaż wiadomość

aaaaaaa, ale boli dziś!!! chyba nawet bardziej niż po samym założeniu.. budziłam się w nocy co godzinę, żyję dziś na 2 jogurtach, i prawie padłam po drodze do pracy jak mi zęby zaczęły szczekać z zimna (bo się durna ubrałam dziś jak na lato..). jednak metalowe ligatury plus gumki antyszparowe robią swoje.. ała ała
Jak nie mozesz wytrzymac z bolu to bierz tabletki przeciwbolowe Niestety dla urody musimy czasem pocierpiec ale bedzie dobrze

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Niunia20 Pokaż wiadomość
ankaesz szynszyla81 redrose89
mam kryształowy(szafirowy) aparat i zazwyczaj noszę biały łuk teraz mam biały ale od 3 miesięcy nie był zmieniany więc jest poskrobany, po 4 tygodniach zaczyna się skrobać.... a ja wizyty zazwyczaj mam co 6 tygodni. teraz wizyta 14 października i mam nadzieję że zmieni mi orto łuk. koszt szafiru 2400, koszt metalu 1300, muszę przyznać że bardzo obawiałam się metalu ale polecam go tak samo jak i kryształ.

cieszę się że i wy widzicie duże zmiany w moich ząbkach kochane jesteście.
Moja orto mi odradzała aparat kryształowy. Powiedziała, że ten łuk nie jest tak dobry jak w innych i też że szybko zmienia kolor...
Ale do Twoich zabkow na dole jestem pelna podziwu Bardzo szybko Ci sie wyprosotowaly
__________________
...czerp z życia to co najlepsze...


redrose89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 21:48   #2635
villemoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 84
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

a Wy tu dziś tylko o bólu i bóluu..
__________________



Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi,
by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.


Odchudzanko:
jest: 57 kg
jest 56
cel:52, 53
villemoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 21:50   #2636
sincarne
Raczkowanie
 
Avatar sincarne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 476
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez redrose89 Pokaż wiadomość
Jak nie mozesz wytrzymac z bolu to bierz tabletki przeciwbolowe Niestety dla urody musimy czasem pocierpiec ale bedzie dobrze
wcinam dragi na głowę, na brzuch, jak zacznę jeszcze brać na zęby to mi wątroba w końcu zdechnie starałam się być twarda poza tym nie wiedziałam czy będę dziś pić, a w moim przypadku % + tabletki = zgon a nie chcę mieć takiego kaca jak CatchyKathy
powoli przechodzi, albo przywykam. jeszcze ze 2 dni pewnie.. znienawidzę jogurty i kaszki przez te 2 lata..

Cytat:
Napisane przez redrose89 Pokaż wiadomość
Moja orto mi odradzała aparat kryształowy. Powiedziała, że ten łuk nie jest tak dobry jak w innych i też że szybko zmienia kolor...
tak? a czemu ja głupia trwałam w przekonaniu, że właśnie jest dobry i nieprzebarwiający i w sumie lepszy od kosmetycznych zwykłych?? człowiek się cały czas uczy jednak
__________________

Jeśli czegoś mocno pragniesz, to cały świat potajemnie... robi ci na złość...



sincarne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 21:56   #2637
villemoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 84
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

a właśnie. jak się ma założone te pierścienie... to 6 bolą jakoś bardziej itp?:/
__________________



Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi,
by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.


Odchudzanko:
jest: 57 kg
jest 56
cel:52, 53
villemoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 22:29   #2638
rozgwiazda
Rozeznanie
 
Avatar rozgwiazda
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

BAZGROLUCHY!!!!! :P
5 str w ciągu 1 dnia!!!
Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
Kurde, jednak ta herbatka ziołowa, o której pisałam przebarwiła mi gumki. Teraz mają odcień lekko żółty i wkurzają mnie niemiłosiernie Orto na urlopie. Poza tym nie stać mnie na bieganie co 2 tygodnie na wymianę gumek.

Milutek, rozgwiazda (i inne Wizażanki z szafirkami), jakie Wy kolory gumek polecałybyście przy tych kryształowych zamkach?
kurcze ta herbatka ale to właśnie urok tycvh jasnych gumek.. chyba rzeczywiście najlepsze są kolorowe.. ja nigdy nie miałam kolorowych i nawet nowy orto zakłada mi zawsze jasne.. jakoś nie mogę się przemóc na kolorowe.. ale może jak już będę wiedziałą, że ściągam to na koniec odwale jakieś kolory żeby nie było że tyyyyyyyyyle czasu nosiłam złomka i nawet nie zaszalałam
Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
no wiem wiem... w tym samym czasie napisałyśmy... dzięki

ehh... trudno, poczekam na następną wizytę, nie mam siły się już nakręcać.... wyluzuję trochę... chyba aż tak tragicznie źle to nie wygląda...?
no poniosło gościa z klejem nie ukrywam ale wydaje mi się, że to spokojnie wiertełkiem usunie nadmiar kleju.. Mi też na dole dowalił tyle kleju, że prawie się łączyły 2 zby.. i potem nowy orto mi ten klej usunął więc będzie dobrze..
Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
żałuj, bo nie wiesz co to znaczy drapaś sobie język o wypustki na pierścieniach gdy cie swędzi
o taaaaaaaak - bezcenne

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
Ja nie spodziewałam się po nich szału, ale myślałam, że dłużej pociągną... A tu nie minęły nawet 2 tygodnie i już dupa


Bardzo ładnie wyglądają te niebieskie/błękitne gumeczki, ale to pewnie dlatego, że masz takie białe zęby. U mnie by to raczej nie przeszło.

Jak pójdę na wizytę to zerknę na te białe/ecru. I koniecznie będę musiała zapytać o koszt wymiany samych gumek
może to wcale nie duży koszt.. ja jak kiedyś miałam wymianę samych gumek bo druciki zostały te same to płaciłam 70 zł.. a ostatnio 100

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Cytat:
Napisane przez ankaesz Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
co myślicie na temat białego łuku przy aparacie szafirowym lub ceramicznym? bo z tego co widzę to zdecydowałyscie sie na metalowy łuk? dlaczego? czy jest ktos, kto miał taki biały łuk? pzdr!!!
biały jest fajny tylko farba złazi.. czasem szybciej a czasem po 3-4 tyg.. ale zawsze warto wypróbować
Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość


znów mnie obciera dolny aparat ( z jednej strony się ciesze to znak że ząbki idą do przodu, wczoraj zęby mnie bolały)
Teraz jestem w krakowie zapomniałam z domu sacholu i wosku i siędzę jak ciołek a na kacu ciężko do apteki nawet iść...
a Pani kacyk to nie powinna iść spać?? bo te zęby to od bolą hihi
Cytat:
Napisane przez villemoo Pokaż wiadomość
a właśnie. jak się ma założone te pierścienie... to 6 bolą jakoś bardziej itp?:/
nie po prostu czasem na początku na tych ząbkach gdzie są pierścienie orto robi takie podwyższenie z cementu.. ale to w zależności od wady.. i do tego trzeba się tyćkę przyzwyczaić.. A jak zęby bolą to na początku wszystkie.. ale oczywiście nie wszystkich:brzyd al: więc nie straszę
__________________
Była aparatka.. góra i dół fot0: #1559
rozgwiazda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 23:52   #2639
bab42440679247773fa7d2c59b0e3e438c6ee5f2_5f7ba5de35cd1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 214
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez villemoo Pokaż wiadomość
a właśnie. jak się ma założone te pierścienie... to 6 bolą jakoś bardziej itp?:/
Nie jest regułą, że pierścienie muszą być na szóstkach. Ja jeden mam na siódemce, a drugi na ósemce Boleć nie boli, póki co...

----------------------
Zaczyna mi się robić szpara od hassa. Hip hip hurra
A jutro do orto, żeby mi naprawiła to co się zepsuło z pierścieniem.
bab42440679247773fa7d2c59b0e3e438c6ee5f2_5f7ba5de35cd1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 06:27   #2640
coldgirl
Raczkowanie
 
Avatar coldgirl
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 105
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

mi sie zrobiła szpara od Hassa gdzies po 21 rozkreceniu :P ale orto stwierdził ze powinna sie zejsc.. kurde jakos w nocy malo spalam ale to pewnie przez aparat maske i wyciagi ahh.. czego sie nie robi zeby miec piękne ząby :P
coldgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.