Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-03, 18:59   #2641
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Mój orto też kasuje x 2 za wizyty kogoś "z zewnątrz".


A teraz moja sprawa...
Nie przypuszczałam, że zęby mogą aż tak boleć. Góra bolała, ale było to do przeżycia. Teraz zdycham z bólu. Mam poraniony język od wstrętnych pierścieni, a oczywiście wosk ani silikon nie chcą się trzymać. Przez to zaczynam niewyraźnie mówić. Nie mogę nic jeść, nawet otwieranie buzi sprawia ból Bolą mnie uszy, szyja i węzły chłonne. Mogłam poczekać do urlopu z zakładaniem dołu, a tak w pracy to katorga. A przeciwbólowe oczywiście nie pomagają. Nie wiem jak to przetrzymać

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

A do tego wszystkiego jestem mega wk....
Poprzyglądałam się dokładnie zębom wczoraj wieczorem szukając tej nieszczęsnej krewetki i jest... olśnienie. Jeden zamek mam normalny, nie samoligaturujący. Dlaczego? Po co? Nie po to płaciłam większą kasę aby mnie teraz uszczęśliwiał normalnymi zamkami.
Mało tego... wczoraj przy zakładaniu jednego zamka asystentka oderwała mi go przykładając tą lampę do utwardzania. Orto chcial założyć nowy, ale ten mu "zwiał" na podłogę. Wziął więc nowy. No i mam... na wszystkich zębach aparat Carierra, na jedym zębie zamek zwykły, a na kolejnym zamek Damona (chyba), który cholernie się odznacza kształtem od pozostałych.
I co wy na to? Jestem zła i rozczarowana. Czuję się jakby mi sztukował aparat z resztek po innych osobach.
Mąż uważa że jestem przewrażliwiona, że widocznie tak trzeba. A ja jestem zwyczajnie zła. Nie pojadę teraz do orto, ale przy następnej wizycie zażądam wyjaśnień i zmiany zamków.
Co wy byście zrobiły na moim miejscu? Przesadzam?
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana

Edytowane przez saline
Czas edycji: 2015-06-04 o 18:15
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-03, 19:02   #2642
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
Mój orto też kasuje x 2 za wizyty kogoś "z zewnątrz".


A teraz moja sprawa...
Nie przypuszczałam, że zęby mogą aż tak boleć. Góra bolała, ale było to do przeżycia. Teraz zdycham z bólu. Mam poraniony język od wstrętnych pierścieni, a oczywiście wosk ani silikon nie chcą się trzymać. Przez to zaczynam niewyraźnie mówić. Nie mogę nic jeść, nawet otwieranie buzi sprawia ból Bolą mnie uszy, szyja i węzły chłonne. Mogłam poczekać do urlopu z zakładaniem dołu, a tak w pracy to katorga. A przeciwbólowe oczywiście nie pomagają. Nie wiem jak to przetrzymać
O jaaaa aż tak? Ten ból powinien aż tak promieniować? Masakra, oby jak najszybciej Ci przeszło

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
I co wy na to? Jestem zła i rozczarowana. Czuje się jakby mi sztukował aparat z resztek po innych osobach.
Mąż uważa że jestem przewrażliwiona, że widocznie tak trzeba. A ja jestem zwyczajnie zła. Nie pojadę teraz do orto, ale przy następnej wizycie zarządam wyjaśnień i zmiany zamków.
Co wy byście zrobiły na moim miejscu? Przesadzam?
Jeśli rzeczywiście zamki się odznaczają i widać to gdy mówisz, to moim zdaniem nie przesadzasz, CHYBA ŻE tak ma być, ale ja się nie znaju
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-03, 19:32   #2643
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

No ja też się nie znam, ale na moje oko to jednak zamki powinny być takie same no i wszystkie samoligaturujące bo w końcu za to zapłaciłam.
A bólu się takiego nie spodziewałam
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 14:53   #2644
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
No ja też się nie znam, ale na moje oko to jednak zamki powinny być takie same no i wszystkie samoligaturujące bo w końcu za to zapłaciłam.
A bólu się takiego nie spodziewałam
Ja bym się kłóciła o te zamki, no chyba że tak ma być.
A nadal Cie tak boli?
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 17:55   #2645
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
No ja też się nie znam, ale na moje oko to jednak zamki powinny być takie same no i wszystkie samoligaturujące bo w końcu za to zapłaciłam.
A bólu się takiego nie spodziewałam
Ból powinien ustąpić niedługo, jak się przyzwyczaisz. Ja miałam nie tyle największy problem z bólem zębów (co jakiś czas bolały inne, np. najpierw trzonowce na dole, później trójki, później jedynki na górze itd. ale to było do wytrzymania, gorzej było jak miałam separacje - najgorszy tydzień mojego życia). Ale to było do przeżycia. Z czasem zęby bolą mniej. Teraz też czasami mnie jakieś bolą po zjedzeniu czegoś bardziej twardego, ale nie jest to takie straszne. Najgorsze były właśnie poranione dziąsła i język. język niestety też najbardziej cierpiał, choć umiałam nakleić wosk tak, żeby nie odklejał się. przede wszystkim nie przyklejaj od razu, jak masz jeszcze mokre to miejsce. niech trochę wyschnie. i dociskaj przez jakiś czas językiem. Ja po prostu miałam ochotę płakać i żałowałam, że zdecydowałam się na aparat. jednak zapewniam cię, że buzia się przyzwyczai. Tylko musisz stopniowo się przełamywać i ściągać wosk mimo bólu. nie chodź na siłę bez niego ale stopniowo zakładaj go coraz rzadziej. Zapewniam, że będzie coraz lepiej. Teraz już w ogóle nie potrzebuje wosku. chociaż wcześniej nie raz miałam rany do krwi i ciągle smarowałam śluzówkę jak i nawet język sacholem. Musisz po prostu to przetrwać a później będzie lepiej.

A na następnej wizycie spytaj się ortodonty, czemu jest tak a nie inaczej. I niech cię nie zbywa słowami, bo tak ma być, tylko niech ci wyjaśni po co masz inne zamki a jak nie ma ku temu powodów z wyjątkiem oszczędności ortodonty, to wymuś na nim zmianę zamków. Jak chcesz mieć dobrze wykonaną robotę, a ortodonta będzie sobie w kulki leciał, to nawet nie wahaj się poszukać innego, który przejmie twoje leczenie. Jeśli coś będzie kręcił, to byłabym się, że tylko zepsuje mi zęby, tak jak kiedyś jedna dziewczyna opisywała tu swoją historię z jakimś krętaczem. Może trochę wyolbrzymiam, ale lepiej się upewnij, czy ten człowiek wie co robi. Nie widziałam takich cudów, żeby do aparatu były przyczepione różne zamki.

Pozdrawiam
__________________
Winter sports!!
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 18:34   #2646
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dzięki dziewczyny


Ból trochę dziś zmalał. Ale może dlatego, że od wczoraj jestem na silnych przeciwbólowych. Wosk staram się naklejać tylko na czas pracy, a w domu już chodzę bez. Przy górze miałam problem z otarciami tylko 3 dni, więc może tu też lada dzień problem się skończy. Dla mnie dość pomocny na te rany jest dezaftanmed, sachol dopiero do mnie dotarł z Polski więc wypróbuję później.
Ale naprawdę nie spodziewałam się takiego bólu. Poszlam założyć dół z nastawieniem, że lekko poboli kilka dni tak jak przy założonej górze i będzie ok. A tu niespodzianka i prawie chodziłam po ścianach z bólu. Wczoraj w pracy chciałam iść na warsztat, żeby chłopaki mi chociaż drut przecięli a najlepiej ściągnęli wszystko z trudem sie powstrzymałam.
Ale dziś już widzę światełko w tunelu


marvandi dzięki za rady z woskiem, postaram się tak nakładać.
Co do orto to robiłam wywiad środowiskowy przed założeniem aparatu i wszyscy chwalili tą klinikę i efekty pracy. Zreszta tam jest zawsze sporo osób czekających na wizytę, jeden wychodzi a następny wchodzi. Ale nie jest tak że robią hurtowo. Każdy jest w środku tyle czasu ile potrzeba. Dotychczas w sumie też byłam zadowolona, chociaż na poczatku orto był wg mnie zbyt małomówny. No a teraz nie wiem co jest grane i nie zostawię tak tego. Nie chcę brać wolnego z pracy żeby specjalnie pojechać do kliniki, zresztą teraz nie dałabym sobie dotknąć zębów, ale jak pojadę na wizytę lub jesli uda się wybrać wcześniej do centrum to nie popuszczę. Chcę mieć to za co zapłaciłam, a jak będzie coś kręcił to idę na rozmowę do właścicielki kliniki. I może niech wtedy ona dalej prowadzi leczenie.
Jestem zwyczajnie rozczarowana.
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 21:30   #2647
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

saline - moja znajoma ma aparat samoligaturujący ceramiczny ale orto jej zaznaczyła, że być może w trakcie leczenia będzie musiała jej jeden z zamków podmienić na metalowy i o ile się nie mylę to miał to być zwykły zamek z ligaturą. Dlatego również jak przedmówczynie uważam, że powinnaś dopytać czemu tak jest. W końcu jesteś pacjentką, płacisz kupe kasy i jeszcze musisz się stresować.
3mam za Ciebie kciuki, żeby ból minął!

Ja mam już za sobą tydzień z aparatem na górze. I tak- gumki nadal są piękne i bezbarwne. Jednak zaznaczam, że nie pije już w ogóle herbaty, po kawie płukam buzię woda i unikam potraw barwiących takich jak m. in moje ukochane buraki
Jeśli chodzi o ból to nie jest on w ogóle uciążliwy ale niestety przednimi zębami nie gryzę bo pobolewają. A o zjedzeniu bułki normalnie a nie krojąc ją na kawałki to póki co mogę sobie pomarzyć ale jest znośnie.
Jednak porównując górę do dołu to góra jest bardziej tkliwa. Po zmianie drutu na dole nic a nic mnie zęby już nie bolą. Może dlatego, że na górze mam większe krzywulce;D
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-06, 07:07   #2648
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Jaki kolor gumek optycznie wybieli zęby?
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-06, 19:47   #2649
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej dziewczyny! Przychodzę się przywitać. Od 2 czerwca jestem szczęśliwą posiadaczką aparatu (górny łuk) i ślicznych niebieskich gumeczek. Ciekawe, czy jestem tu najstarsza..?
Spełniam swoje marzenie
Drugiego dnia trochę mnie poraniły druciki (antenki na trójkach), ale zalepiam je woskiem i jest naprawdę ok. Myślałam, że będzie gorzej, a jest naprawdę ok.
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-06, 19:50   #2650
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez mabi27 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Przychodzę się przywitać. Od 2 czerwca jestem szczęśliwą posiadaczką aparatu (górny łuk) i ślicznych niebieskich gumeczek. Ciekawe, czy jestem tu najstarsza..?
Spełniam swoje marzenie
Drugiego dnia trochę mnie poraniły druciki (antenki na trójkach), ale zalepiam je woskiem i jest naprawdę ok. Myślałam, że będzie gorzej, a jest naprawdę ok.
Witamy na marzenia nigdy nie jest za pozno. Niewazne ile ma się lat
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-06, 20:05   #2651
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez ZielonaaHerbata Pokaż wiadomość
Witamy na marzenia nigdy nie jest za pozno. Niewazne ile ma się lat
To prawda Jestem niesamowicie dumna z mojego aparatu i uśmiecham się szeroko (jak nigdy do tej pory).
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-06, 21:07   #2652
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

mabi27 witamy Ja też lata czekałam na zrealizowanie swojego marzenia, więc pewnie najstarsza tu nie jesteś


Jeszcze raz dziękuję dziewczyny za wsparcie Dziś jest już o wiele lepiej. Nadal zęby bolą, ale jest to ból do przeżycia. Wosk odstawiłam chociaż dalej mnie aparat rani, ale chcę się jak najszybciej przyzwyczaić. Jeść niestety nadal się nie da, jedynie bardzo miękkie a najlepiej płynne pokarmy. W każdym bądź razie myślę, że największy koszmar mam już za sobą.
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-06, 22:48   #2653
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

A ja postanowiłam pochwalić się efektami. Żałuję, że po założeniu aparatu nie zrobiłam sobie zdjęcia z boku, żebyście mogły zobaczyć, jak bardzo miałam wysunięte jedynki do przodu, ale postarałam się jak mogłam pokazać to z tego, co mam.

Dzień założenia aparatu.

http://i57.tinypic.com/t6qi52.jpg

3 miesiące później

http://i57.tinypic.com/16lbpew.jpg
__________________
Winter sports!!
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-07, 20:23   #2654
Viann
Raczkowanie
 
Avatar Viann
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Aż miło popatrzeć Zaletą większej wady są spektakularne zmiany

Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że minęło mi już pół roku od mojego zadrutowania
Powoli zaczynam widzieć, że ząbki się ruszyły
Viann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-08, 09:09   #2655
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Viann Pokaż wiadomość
Aż miło popatrzeć Zaletą większej wady są spektakularne zmiany

Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że minęło mi już pół roku od mojego zadrutowania
Powoli zaczynam widzieć, że ząbki się ruszyły


Mi jutro mija pół roku od założenia góry i na dzień dzisiejszy nie mam żadnych stłoczeń, krzywizn i itp. U mnie porównując zdjęcia jest bardzo duża różnica.


Mam pytanko: Czy któraś z was wie jak się nazywa taki podwójny cienki drucik opleciony wokół zamków na przemian (raz u góry - raz na dole) a na końcu skręcony razem. W długi weekend mi pękł. Musiałam jechać na awaryjną wizytę. Ale nie było problemu - naprawione od ręki - to jest ogromna zaleta gabinetów na miejscu i otwartych codziennie. )
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-08, 14:01   #2656
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez I_g_1 Pokaż wiadomość
Mi jutro mija pół roku od założenia góry i na dzień dzisiejszy nie mam żadnych stłoczeń, krzywizn i itp. U mnie porównując zdjęcia jest bardzo duża różnica.


Mam pytanko: Czy któraś z was wie jak się nazywa taki podwójny cienki drucik opleciony wokół zamków na przemian (raz u góry - raz na dole) a na końcu skręcony razem. W długi weekend mi pękł. Musiałam jechać na awaryjną wizytę. Ale nie było problemu - naprawione od ręki - to jest ogromna zaleta gabinetów na miejscu i otwartych codziennie. )
To nie jest czasem łańcuszek? Ja mam wszystkie zęby tym zapętane
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 08:10   #2657
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

To chyba jest łańcuszek metalowy, miałam taki kiedyś a teraz mam taki gumowy bo lepiej działa na moje zeby
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 09:30   #2658
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
To chyba jest łańcuszek metalowy, miałam taki kiedyś a teraz mam taki gumowy bo lepiej działa na moje zeby
O właśnie, to to ja mam za to i jeden i drugi
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 13:47   #2659
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

A ten gumowy to zakłada się też na samoligaturujący?
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-09, 18:30   #2660
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Saline, kupowałaś coś w tutejszych aptekach na otarcia od zamków, co mogłabyś polecić? Ja zakupiłam dziś aloclair gel i będę testować, bo zamek na trójce mnie okrutnie otarł, a jadąc na urlop nie wzięłam wosku i się męczyłam 2 dni
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 18:38   #2661
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez I_g_1 Pokaż wiadomość
A ten gumowy to zakłada się też na samoligaturujący?
Ja mam właśnie na samoligaturze
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 19:11   #2662
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez RudeOne Pokaż wiadomość
Saline, kupowałaś coś w tutejszych aptekach na otarcia od zamków, co mogłabyś polecić? Ja zakupiłam dziś aloclair gel i będę testować, bo zamek na trójce mnie okrutnie otarł, a jadąc na urlop nie wzięłam wosku i się męczyłam 2 dni
Medijel i Bonjela. Ale i tak wolę Dezaftanmed z Polski.
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 09:56   #2663
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
Medijel i Bonjela. Ale i tak wolę Dezaftanmed z Polski.
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 11:55   #2664
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny wyleciała mi dzisiaj gumka, myślicie, że powinnam iść do ortodonty czy czekać do 29 na wizytę?
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 12:48   #2665
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Nowa aparatka się melduje!

Od wczoraj noszę aparat Hassa, żeby zrobić miejsce dla trójek, które nie mieszczą się w łuku. Męczarnia straszna, ale jest mocna motywacja

A za trochę ponad miesiąc zakładam dolny łuk
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 13:50   #2666
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wyleciała mi dzisiaj gumka, myślicie, że powinnam iść do ortodonty czy czekać do 29 na wizytę?
zadzwoń do ortodonty i spytaj się, co robić. My ci nie doradzimy, a jak będziesz czekać i ortodonta będzie na ciebie zły, to nie będzie fajnie.

Verstuurd vanaf mijn GT-I9300 met Tapatalk
__________________
Winter sports!!
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 19:20   #2667
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez RudeOne Pokaż wiadomość
I jak tam otarcia? Podgoiło się już?

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wyleciała mi dzisiaj gumka, myślicie, że powinnam iść do ortodonty czy czekać do 29 na wizytę?
Ja bym zadzwonia do orto dla własnego spokoju.

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez truskavkowa Pokaż wiadomość
Nowa aparatka się melduje!

Od wczoraj noszę aparat Hassa, żeby zrobić miejsce dla trójek, które nie mieszczą się w łuku. Męczarnia straszna, ale jest mocna motywacja

A za trochę ponad miesiąc zakładam dolny łuk
Witamy Mam nadzieję, że szybko pozbędziesz się Hassa bo z tego co wiem to nic przyjemnego. No ale jak sie już powiedziało A... to dalej już jakoś leci

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Ja też dziś zaliczyłam pierwszy "wypadek" z aparatem.
Podczas jedzenia wypadł mi drut z dolnego pierścienia. Ale orto ostrzegał mnie, że tak się może dziać do czasu aż będę miała grubszy drut. Nie mam na dole 6tek i jedzenie naciska na drut. No i sobie wylazł. Orto powiedział, że jak dam radę to mam sama wsunąć na miejsce a jak nie to przyjechać. No i po jakichś 10 minutach kombinacji wreszcie się udało. Stwierdzilam, że pewnie będzie się to powtarzać więc lepiej jak się nauczę sama niż co rusz jeździć do orto.
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 19:39   #2668
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

U mnie dzisiaj była pierwsza wizyta kontrolna orto zadowolony, chociaż ja żadnych zmian nie widzę założyliśmy grubszy drut i kolejna wizyta 27 lipca
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 19:44   #2669
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wyleciała mi dzisiaj gumka, myślicie, że powinnam iść do ortodonty czy czekać do 29 na wizytę?
Ja od razu jak zakładała mi aparat to się zapytałam czy mam do niej lecieć jak gumka wypadnie i kazała mi czekać

Ale ja na Twoim miejscu bym zadzwoniła, jak nie wiesz Orto Ci powie czy przychodzić czy czekać :P
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 20:11   #2670
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Moje wrażenia po 10 dniach noszenia aparatu:

Jest ok

Myślę, że będzie gorzej, gdy zacznie się "właściwie" przestawianie zębów, bo na razie tylko przyzwyczajanie. Drugiego dnia obtarły mnie zamki, a raczej te antenki, szczególnie na trójkach (czwórek nie mam - usunięto mi je w dzieciństwie), dlatego przez kilka dni dzień i noc naklejałam na trójki wosk, od dwóch dni wosku nie używam i jest ok, nic nie boli, bałam się trochę gryźć, ale jem od początku prawie wszystko, tylko krojone lub rwane na kawałki, twardsze rzeczy gryzę lewą stroną, siódemkami gumę też da radę żuć, martwiłam się, jak to, tyle czasu bez gumy.. Wizyta 1 lipca, chyba znowu wezmę te śliczne niebieskie gumki
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:35.