Szydełko - podstawy - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-28, 21:12   #241
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez kasiencja Pokaż wiadomość
No to teraz ja
Jestem bardzo początkująca, robię jeszcze krzywo i w ogóle, ale właśnie, chciałabym się dowiedzieć dlaczego robię krzywo

Np. mamy sobie taką serwetkę O TUTAJ. Opis niby prosty, jak krowie na rowie, ale mi nie wychodzi. Nie wiem czy to moja wina czy tego tekstu...

1. O co chodzi z tymi oczkami brzegowymi? Że robię np. 2 oczka łańcuszka zamiast półsłupka i 3 zamiast słupka? Jeśli w rządku mam robić np. 2 słupki, 2 oczka łańcuszka, to mam zrobić na początku 3 oczka, słupek, 2 oczka?

2. No i robię tą serwetkę - 8 oczek, zamykam. Tylko że potem każą zrobić 16 półsłupków a ja mam tylko 8 oczek, więc mam 'obejść' kółko dwa razy, robić dwa półsłupki w jednym oczku czy jak?

3. Ok, załóżmy, że 'obeszłam' 2 razy po 8 półsłupków... mam takie kółeczko. I teraz jest napisane "powtarzać 8 razy *2 słupki, 5 oczek łańcuszka*"... i znowu nie wiem, czy te dwa słupki mam robić w jednym oczku czy w dwóch.

4. A i jeszcze jedno pytanie - czym różni się oczko ścisłe zamykające od zwykłego oczka ścisłego?
1. oczka brzegowe to inaczej oczka zwrotne - wykonywane przy przejściu do nowego rzędu.
tak

2. wbijasz się dwa razy w to samo oczko. Dzięki temu robótka się poszerzy.

3. 8 razy bo gwiazdka ma 8 ramion
po prostu rób 2 oczka 5 słupków aż ci się skończy rządek i tyle

4. No troche sie rózni, ale ja robie zwykłe i też ładnie wychodzi
http://maranta.livenet.pl/rozne.htm#7


Pochwal się jak skończysz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2010-02-28 o 21:14
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 10:38   #242
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Szydełko - podstawy

dziękuję, będzie podejście drugie, może do Wielkanocy się uda
__________________
How I choose to feel is how I am.

kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 11:32   #243
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez kasiencja Pokaż wiadomość
No to teraz ja
Jestem bardzo początkująca, robię jeszcze krzywo i w ogóle, ale właśnie, chciałabym się dowiedzieć dlaczego robię krzywo

2. No i robię tą serwetkę - 8 oczek, zamykam. Tylko że potem każą zrobić 16 półsłupków a ja mam tylko 8 oczek, więc mam 'obejść' kółko dwa razy, robić dwa półsłupki w jednym oczku czy jak?

3. Ok, załóżmy, że 'obeszłam' 2 razy po 8 półsłupków... mam takie kółeczko. I teraz jest napisane "powtarzać 8 razy *2 słupki, 5 oczek łańcuszka*"... i znowu nie wiem, czy te dwa słupki mam robić w jednym oczku czy w dwóch.
Ja bym jeszcze dodała, że te 16 półsłupków nie musisz dziergać dosłownie w oczka łańcuszka, wystarczy ze bedziesz sie wkluwac w koleczko - wyjdzie tak samo, a nie trzeba sie tak nawciskac.
Kolejno - te 2 slupki mozesz wbic w 1 polslupek (2 w 1 i 1 pusty) albo w 2 polslupki (w kazdy polslupek slupek) - obojetne, efekt bedzie taki sam, a jezeli nie to zawsze mozna sie wrocic i spruc
pozdrawiam

Edytowane przez aganieszkab
Czas edycji: 2010-03-01 o 11:33
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 22:35   #244
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełko - podstawy

Jeszcze ciekawa strona i między innymi
http://picasaweb.google.pl/AnnaSZ24/KsiazkaNauka#
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 22:43   #245
Rossali
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 478
GG do Rossali
Dot.: Szydełko - podstawy

Zdaję sobie sprawę, że pewnie już gdzieś była o tym mowa, ale jakoś nie potrafiłam znaleźć wskazówek ani w necie ani tutaj na forum Dlatego właśnie postanowiłam spytać w tym wątku... Od wielu, wielu lat nie miałam w rękach szydełka, ostatnio w szkole średniej (czyli dawno temu ) i jakos tak ostatnio mnie naszło na powrót. Zrobiłam prostą serwetkę i mam problem, ponieważ chciałabym ją ładnie wykończyć, a nie do końca wiem jak. Chodzi mi głównie o etap "przyszpilania" serwetki, tzn nie wiem, na czym ją rozciągnąć... Nie mam kompletnie na to pomysłu.Myślałam o jakiejś tablicy korkowej, ale to za bardzo naciągnie wodę, poduszka nie jest wystarczajaco sztywna... naprawdę nic więcej nie przychodzi mi do głowy Możecie zdradzić, jak Wy wykańczacie swoje serwetki?? I powiedzcie też koniecznie, czy prasujecie je?? Bo wydaje mi się, że wtedy serwetka jest brzydko "spłaszczona"... Pomożecie??
Rossali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 07:42   #246
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Szydełko - podstawy

ja naciągam na grubym kocu ale czytałam ze wiele osób używa do tego celu kawałka styropianu.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 09:56   #247
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
ja naciągam na grubym kocu ale czytałam ze wiele osób używa do tego celu kawałka styropianu.

Zależności od wielkości - ale najczęściej na kocu na tym jakieś stare prześcieradło lub szmatka bawełniana na podłodze rozkładam - może być styropian i wtedy zamiast szpilek wykałaczki - piszesz że korek może nasiąknąć należy nadmiar krochmalu wydusić w ściereczkę /nie wykręcam/ i wtedy napinam .......
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-09, 10:24   #248
Rossali
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 478
GG do Rossali
Dot.: Szydełko - podstawy

Dzziekuję dziewczyny za rady. Zaraz lecę do garażu po styropian
Rossali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 17:32   #249
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełko - podstawy

Sposoby łączenia i oznaczenia
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 13:19   #250
BombolinA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Pleszew
Wiadomości: 6
Dot.: Szydełko - podstawy

Witajcie dziewczyny Od dłuższego czasu zabieram się za zrobienie takiego koszyczka: http://picasaweb.google.pl/halinabg/...45082961504914
Rozumiem od 1 do 5 rządu, ale w 6 już nie wiem, co oznacza tez znak co się powtarza w całym rzędzie no i reszta. Jeśli mogłaby, któraś z Was mi pomóc to bardzo proszę.
BombolinA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 15:41   #251
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez BombolinA Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny Od dłuższego czasu zabieram się za zrobienie takiego koszyczka: http://picasaweb.google.pl/halinabg/...45082961504914
Rozumiem od 1 do 5 rządu, ale w 6 już nie wiem, co oznacza tez znak co się powtarza w całym rzędzie no i reszta. Jeśli mogłaby, któraś z Was mi pomóc to bardzo proszę.
Witaj
Nie bardzo wiem w czym jest problem, w linku ktory wskazalas pokazal mi sie koszyczek, w ktorym 6 rzad jest taki sam jak 1-5 wiec nie wiem czego w tym nie rozumiesz, jezeli chodzi ci o te wachlarzyki z 4 slupkow z oczkiem lancuszka, ktore pojawiaja sie w kolejnych rzedach moge ci jedynie poradzic zapoznac sie porzadnie z podstawami szydelkowania, a oto opis:
6 rzad: *2 slupki w slupek, oczko lanc. 2 slupki w kolejny slupek, 2 slupki ominac*, powtarzac *-*
7 rzad: *2 slupki w luk z o. lanc., o lanc., 2 slupkiw luk* powtarzac *-*
8 rzad: *3 slupki w luk, 3 o. lanc. 3 slupki w luk, polslupek wbic pomiedzy wachlarzyki wczesniejszego rzedu*, powtarzac *-*
Na poczatku kazdego rzedu zamiast pierwszego slupka 3 oczka lancuszka, na koncu kazdego rzedu o. scisle w trzecie o. lanc. zastepujacego pierwszy slupek

pozdrawiam
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-02, 21:00   #252
BombolinA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Pleszew
Wiadomości: 6
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez aganieszkab Pokaż wiadomość
Witaj
Nie bardzo wiem w czym jest problem, w linku ktory wskazalas pokazal mi sie koszyczek, w ktorym 6 rzad jest taki sam jak 1-5 wiec nie wiem czego w tym nie rozumiesz, jezeli chodzi ci o te wachlarzyki z 4 slupkow z oczkiem lancuszka, ktore pojawiaja sie w kolejnych rzedach moge ci jedynie poradzic zapoznac sie porzadnie z podstawami szydelkowania, a oto opis:
6 rzad: *2 slupki w slupek, oczko lanc. 2 slupki w kolejny slupek, 2 slupki ominac*, powtarzac *-*
7 rzad: *2 slupki w luk z o. lanc., o lanc., 2 slupkiw luk* powtarzac *-*
8 rzad: *3 slupki w luk, 3 o. lanc. 3 slupki w luk, polslupek wbic pomiedzy wachlarzyki wczesniejszego rzedu*, powtarzac *-*
Na poczatku kazdego rzedu zamiast pierwszego slupka 3 oczka lancuszka, na koncu kazdego rzedu o. scisle w trzecie o. lanc. zastepujacego pierwszy slupek

pozdrawiam
no na pierwszy rzut oka 6 rząd wygląda tak samo jak i 1-5 ale to nie są w 6 rzędzie zwyczajne słupki, u podstawy mają one taki łuczek, dlatego się pytam, bo nie wiem...
BombolinA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 21:39   #253
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez BombolinA Pokaż wiadomość
no na pierwszy rzut oka 6 rząd wygląda tak samo jak i 1-5 ale to nie są w 6 rzędzie zwyczajne słupki, u podstawy mają one taki łuczek, dlatego się pytam, bo nie wiem...
aaa luczek - to oznacza ze nie wkluwasz szydelka w slupek nizszego rzedu tylko obejmujesz cala jego glowke - nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc, poszperaj po elementarzach z szydelkowania z rysunkami.
W zaleznosci czy kolejny rzad ma byc bardziej skierowany do srodka czy na zewnatrz glowke obejmuje sie od wierzchniej strony lub od tylu
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 11:52   #254
BombolinA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Pleszew
Wiadomości: 6
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez aganieszkab Pokaż wiadomość
aaa luczek - to oznacza ze nie wkluwasz szydelka w slupek nizszego rzedu tylko obejmujesz cala jego glowke - nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc, poszperaj po elementarzach z szydelkowania z rysunkami.
W zaleznosci czy kolejny rzad ma byc bardziej skierowany do srodka czy na zewnatrz glowke obejmuje sie od wierzchniej strony lub od tylu
no dobrze, to jeszcze poszukam po internecie, dzięki za pomoc pozdrawiam
BombolinA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 12:27   #255
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez BombolinA Pokaż wiadomość
no na pierwszy rzut oka 6 rząd wygląda tak samo jak i 1-5 ale to nie są w 6 rzędzie zwyczajne słupki, u podstawy mają one taki łuczek, dlatego się pytam, bo nie wiem...
Cytat:
Napisane przez aganieszkab Pokaż wiadomość
aaa luczek - to oznacza ze nie wkluwasz szydelka w slupek nizszego rzedu tylko obejmujesz cala jego glowke - nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc, poszperaj po elementarzach z szydelkowania z rysunkami.
W zaleznosci czy kolejny rzad ma byc bardziej skierowany do srodka czy na zewnatrz glowke obejmuje sie od wierzchniej strony lub od tylu
Dziewczyny tu macie oznaczenia graficzne - łuczek - oczko zamykające lub oczko ścisłe a to co piszesz Agnieszko - słupek nakładany
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 16:52   #256
justyna024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10
Dot.: Szydełko - podstawy

mam do was prosbe czy moglybyscie mi wytlumaczyc jak zrobic takie rozki czy kuleczki sama nie wiem jak to sie nazywa te czubki takie wystajace bo sie mecze nad tym http://picasaweb.google.bg/jordanaar...33340325088242
justyna024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 17:41   #257
ŻABA MONIKA
Rozeznanie
 
Avatar ŻABA MONIKA
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 657
Dot.: Szydełko - podstawy

wydaje mi sie ze to pikotek ale moge sie mylic

podpatrz tutaj
http://maranta.livenet.pl/rozne.htm#2
ŻABA MONIKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 18:11   #258
justyna024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10
Dot.: Szydełko - podstawy

Dziękuję za szybką odpowiedz*
justyna024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 13:12   #259
Monikaa1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Szydełko - podstawy

Odświeżam ten temat, ponieważ też chciałabym uzyskać odpowiedzieć na to pytanie, a podane linki niestety mi nie działają. Pomożecie jeszcze raz?
Monikaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-02, 21:51   #260
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Jak zrobić słupek patentowy???

Cytat:
Napisane przez Monikaa1991 Pokaż wiadomość
Pomożecie jeszcze raz?
wstawilam nowe kliknij i tutaj

Edytowane przez GLINKA121
Czas edycji: 2010-07-03 o 11:40
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 10:09   #261
Monikaa1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Jak zrobić słupek patentowy???

Dziękuję!
Monikaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 22:25   #262
katta1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
obrabianie kółek na szydełku

Pomocy!!! Woła do Was nowa amatorka szydełkowania zainteresowałam się szydełkowaniem z wykorzystaniem stelażu, np plastikowych kółek dostępnych w pasmanteriach; niech mi ktoś tylko powie, jak te kółka się obrabia???

Szukam już trzecią godzinę w necie, i nic.... Zupełnie jakby to było takie oczywiste ;/

z góry dziękuję i pozdrawiam,
Kasia
katta1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 10:18   #263
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: obrabianie kółek na szydełku

Cytat:
Napisane przez katta1992 Pokaż wiadomość
Pomocy!!! Woła do Was nowa amatorka szydełkowania zainteresowałam się szydełkowaniem z wykorzystaniem stelażu, np plastikowych kółek dostępnych w pasmanteriach; niech mi ktoś tylko powie, jak te kółka się obrabia???

Szukam już trzecią godzinę w necie, i nic.... Zupełnie jakby to było takie oczywiste ;/

z góry dziękuję i pozdrawiam,
Kasia
Nie wiem czy o to chodzi, bo tylko się domyślam.
Chyba trzeba normalnie np. pętelkę zrobić na kółku- po prostu nitkę zawiązać i szydełkować nią. Tak jakbyś w zwykłe oczka wbijała szydełko to zamiast tego ładujesz je do kółka. Nie wiem czy robiłaś na łańcuszkach tylko czy na pętelkach też.

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Tu jest link http://www.kuradomowa.com/zrobtosama..._stelazu.shtml - może to nie kółka, ale metoda jest pokazana.
Mam nadzieję, że to coś pomoże.
Nie do końca może wiem o co Ci chodzi, ale obym trafiła.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 11:38   #264
katta1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: obrabianie kółek na szydełku

Robiłam tylko na łańcuszkach, więc nie bardzo wiem o co chodzi... Akurat na tą stronę trafiłam, ale tam pokazane jest właściwie tylko jak zaczyna, a potem jak ma połowę obszyte - a ja nie mogę tego załapać ;/
Ale spróbuję jeszcze raz, może akurat przypadkiem coś uda się zrobić

W każdym razie, bardzo dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez katta1992
Czas edycji: 2010-08-04 o 20:04
katta1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 14:33   #265
katta1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Szydełko - podstawy

witam serdecznie

Skoro nie rozgryzłam jeszcze obszywania stelaży na szydełku próbuję przynajmniej stworzyć coś na kształt tego:

http://picasaweb.google.com/misia080...80509163994050

Problem tylko w tym, w jakiej kolejności należy wykonywać te elementy? Próbowałam tak: (schemat 1) 5 oczek łańcuszka, na piątym 7 słupków, i potem nie wiedziałam jak przejść dalej do łańcuszka... z kolei gdybym zaczęła najpierw cały łańcuszek (a z tego co zdążyłam już przeczytać chyba tak powinnam zrobić), to i tak nie wiem jak potem przejść do słupków.

Mam nadzieję, że wyraziłam się jasno proszę o pomoc, pozdrawiam
Kasia

/temat przeniesiony, stąd dwa posty obok siebie ;p/

Edytowane przez katta1992
Czas edycji: 2010-08-08 o 19:54
katta1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 12:06   #266
7Kasiulek7
Przyczajenie
 
Avatar 7Kasiulek7
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 18
Dot.: Szydełko - podstawy

Jeśli chodzi o schemat pierwszy to tak:
Najpierw trzeba zrobić ten cały dolny łańcuszek + 1 oczko łańcuszka, żeby przejść "poziom wyżej" (którego na schemacie nie ma)
Tutaj zaczyna się 1 rząd:
półsłupek w drugie oczko łańcuszka (liczone od szydełka)
i dalej te słupki,
półsłupek,
3 oczka łańcuszka,
półsłupek,
3 oczka łańcuszka,
półsłupek,
3 oczka łańcuszka,
półsłupek,
słupki,
półsłupek.
Potem rząd 2:
Tutaj już są oczka łańcuszka na początku (3 oczka)
dwa słupki przerabiane razem,
3 oczka łańcuszka,
półsłupek...
itd.

Poradzisz sobie?
__________________
kAsIuLek
7Kasiulek7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 12:51   #267
hasna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: obrabianie kółek na szydełku

zastanawiam się o jakie kółka dostępne w pasmanteriach Ci chodzi...

w każdym razie jeśli chodzi Ci po prostu o "obrabianie" jakichkolwiek -nazwijmy to "obręczy", to postępujesz tak, jak robisz po prostu kółeczko szydełkowe... podstawą jest dziurka obręczy... kurde, ciężko mi to wytłumaczyć... narysuję Ci może... wiem, nic Ci to nie dało.. jejku, jakoś nie mam daru tłumaczenia, dobrze, że nie jestem nauczycielką...
w każdym razie starałam się...


w każdym razie postepujesz tak, aż do zapełnienia całej tej obręczy, co potrzebujesz.. cały czs tak samo

Edytowane przez hasna
Czas edycji: 2010-08-08 o 12:54
hasna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 15:49   #268
katta1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: obrabianie kółek na szydełku

Doceniam, bardzo doceniam każdą próbę wytłumaczenia

Cytat:
Napisane przez hasna Pokaż wiadomość
postępujesz tak, jak robisz po prostu kółeczko szydełkowe... podstawą jest dziurka obręczy...
To może tak - umiem zrobić pierwsze oczko na obręczy; ale jak przeciągam przez oczko nitkę, robiąc kolejne, to ono się już nie trzyma obręczy. A jak próbuję przeciągnąć nitkę gdzieś pod obręczą, to wychodzą jakieś krzywe supełki.
katta1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 15:57   #269
katta1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Szydełko - podstawy

Okej, myślę że sobie poradzę bardzo serdecznie dziękuję za pomoc!

btw, te znaczki oznaczające słupki (czyli "T" z podwójną poprzeczką) oznaczają zwykłe słupki czy podwójne?
katta1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 18:59   #270
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: obrabianie kółek na szydełku

Cytat:
Napisane przez katta1992 Pokaż wiadomość
Pomocy!!! Woła do Was nowa amatorka szydełkowania zainteresowałam się szydełkowaniem z wykorzystaniem stelażu, np plastikowych kółek dostępnych w pasmanteriach; niech mi ktoś tylko powie, jak te kółka się obrabia???

Szukam już trzecią godzinę w necie, i nic.... Zupełnie jakby to było takie oczywiste ;/

z góry dziękuję i pozdrawiam,
Kasia
Może to coś pomoże
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-30 12:43:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.