PREZENTY na ROCZNICE, URODZINY, IMIENINY - pomysły - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-14, 21:12   #241
lokatorka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 15
Dot.: Rocznica ślubu...

Co do kartki z okazji rocznicy ślubu, dobry pomysł zrobić z papieru, ale ja właśnie się zastanawiam nad tymi papierowymi, bo to jest tak, że ktoś po przeczytaniu, wystawi kartkę na meblach powiedzmy na tydzień i schowa, a po dluższym czasie gdy kartka zżółknie niestety wyrzuci. Ja dlatego proponuję coś troszkę pracochłonniejszego, może być to zrobione np w masie solnej, np otwarta księga, albo leżąca albo lekko pod skosem czyli na stojaczku jakimś, też z masy...i ta książka miała by z jednej strony na kartce wypisany jakiś fajny wiersz a z drugiej strony imiona , od kogo prezent i datę...oczywiście musiałaby być ozdobiona złotym kolorem farbki, kwiatkami, czy choćby obrączkami...i myślę, że jakby to dostali, (no chyba że mają coś podobnego ze ślubu) to by się cieszyli. Ja chcę taką książkę zrobić na urodziny koleżance...książkę, albo taki zwój papieru też z masy solnej jak za starych czasów z jednej i z drugiej strony zrolowaną a środek miałby wypisane sentencje ozdobnym pismem. Pewnie ktoś wyśmieje mój pomysł, ale jeśli mi się uda to zrobić i zrobię fotkę to zamieszczę na forum.Pozdrawiam.
lokatorka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 21:36   #242
potoczanka
Raczkowanie
 
Avatar potoczanka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław ( Brzeg)
Wiadomości: 265
Dot.: Rocznica ślubu...

takich kwiatuszków jak na pierwszej karteczce nie robiłam niestety nigdy...jakoś nie potrafię sie przyjrzeć i mi nie wychodziły ... ale możliwe ze Tobie się uda... wydaje mi sie że trzeba wyciąć pasek z bibuły. Złożyć go na pół i zwinąć tak w 'ślimaczka' końcówkę przykleić i tak powstanie taki 'ślimaczy kwiatuszek'. Druga,trzecia i czwarta kartka jest robiona podobnie

ja te kwiatuszki robie w odrobinkę inny sposób. Wycinam sobie z bibuly jakiś prostokąt ,nie musi być szeroki, dajmy na to że 6 cm. Na długość jakoś 10 cm. Wtedy zaczynam ją zwijać palcem wskazującym i kciukiem ( tzn tę część 6centymetrową). Zwijam żeby było ciasno. na koniec sklejam na całej szerokości. Po wyschnięciu kleju można pociąć ten 'walec' na takie okrągłe 'kwiatuszki'

nie wiem czy rozumiesz o c dokładnie mi chodzi . Trudno tak wyjaśnic ... Jak nie zrozumiesz to wtedy spróbuję inaczej to zobrazować


tutaj jest watek z moimi kartkami...są tam użyte te'kwiatuszki' niestety zdjecia niebardzo wyraźne
__________________
Mówią że, kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i rozpada się na dwie części... Jedna z nich trafia do kobiety druga do mężczyzny... Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy... połowy swojej własnej duszy... połowy samego siebie...

15.08.2009
potoczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 21:41   #243
krufka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 777
Dot.: Rocznica ślubu...

ja np. znajomym w prezencie slubnym zrobilam taka ramkę, mozna zrobic cos podobnego z tekstem to juz 10 lat, albo 10 lat minelo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg prezent.jpg (55,3 KB, 165 załadowań)
krufka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 08:33   #244
potoczanka
Raczkowanie
 
Avatar potoczanka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław ( Brzeg)
Wiadomości: 265
Dot.: Rocznica ślubu...

jak ładnie wyszło a kwiatki są materiałowe czy pieczałowicie wycinane?
__________________
Mówią że, kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i rozpada się na dwie części... Jedna z nich trafia do kobiety druga do mężczyzny... Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy... połowy swojej własnej duszy... połowy samego siebie...

15.08.2009
potoczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 09:27   #245
krufka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 777
Dot.: Rocznica ślubu...

potoczanka puncherem byly wycinane w brystolu
krufka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 09:31   #246
potoczanka
Raczkowanie
 
Avatar potoczanka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław ( Brzeg)
Wiadomości: 265
Dot.: Rocznica ślubu...

oj ... głupio pytanie ... ale co to jest puncher?
__________________
Mówią że, kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i rozpada się na dwie części... Jedna z nich trafia do kobiety druga do mężczyzny... Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy... połowy swojej własnej duszy... połowy samego siebie...

15.08.2009
potoczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 10:23   #247
krufka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 777
Dot.: Rocznica ślubu...

to taki dziurkacz wycinający gotowe wzorki, mozna je kupic w roznych sklepach i np. wycina gotowe aniolki, kwiatki itd.
mam tylko taki jeden kwiatkowy i mam jeszcze 3 inne ktore wycinaja wzorki w papierze (takie jak zrobilam na walentynce)

juz zalaczam zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg puncher.jpeg (49,6 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kartka5.JPG (57,1 KB, 109 załadowań)
krufka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-15, 10:34   #248
potoczanka
Raczkowanie
 
Avatar potoczanka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław ( Brzeg)
Wiadomości: 265
Dot.: Rocznica ślubu...

szczerze mówiąc głupio sie przyznać ale pierwsze słysze . Fajne takie coś zaoszczędza sporo czasu przy robieniu ozdób . Może wybiorę się gdzies do papierniczego ... bo chyba tam można to kupić? A orientujesz się cenowo mniej więcej ?
__________________
Mówią że, kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i rozpada się na dwie części... Jedna z nich trafia do kobiety druga do mężczyzny... Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy... połowy swojej własnej duszy... połowy samego siebie...

15.08.2009
potoczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 12:00   #249
krufka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 777
Dot.: Rocznica ślubu...

potoczanko roznie to bywa z tymi papierniczymi trzeba szukac. u mnie w jednym są za 15 zł sztuką, na allegro też można zakupić jak wpiszesz puncher to rozne sie otwieraja
krufka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 14:36   #250
evi_motylek
Raczkowanie
 
Avatar evi_motylek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łęczna
Wiadomości: 171
Dot.: Prezent na urodziny

jesli p[otrzebujesz jakis wierszyków do tego pamietnika to wpisz w googlach aforyzmy , złote mysli znajdzie naprawde sensowne i ciekawe rzeczy
powodzenia pochawal sie efektem pracy nad prezentem
evi_motylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 17:24   #251
potoczanka
Raczkowanie
 
Avatar potoczanka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław ( Brzeg)
Wiadomości: 265
Dot.: Rocznica ślubu...

ojć... troszeczke dużo jak za jeden chyba ze s z wkładami no ale ... poszukam czegoś na allegro i w sklepach dziękuję
__________________
Mówią że, kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i rozpada się na dwie części... Jedna z nich trafia do kobiety druga do mężczyzny... Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy... połowy swojej własnej duszy... połowy samego siebie...

15.08.2009
potoczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-15, 20:15   #252
Nakuś
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 116
GG do Nakuś
Dot.: Prezent na urodziny

napewno się pochwale alee to dopiero za jakiś czas boo dopiero sie zabieram doo robotkiaa co do tych wierszy napewneo sprobuje
Nakuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 11:02   #253
mroczna_panna
Zadomowienie
 
Avatar mroczna_panna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wieś Warszawa
Wiadomości: 1 162
Dot.: Rocznica ślubu...

potoczanka..szukaj po rossmanach: tam często są w zestawach za niewielkie pieniądze czasem są też w lidlu
mroczna_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 22:08   #254
potoczanka
Raczkowanie
 
Avatar potoczanka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław ( Brzeg)
Wiadomości: 265
Dot.: Rocznica ślubu...

oo... to muszę się wybrać do rossmana a Lidla nawiedzam w miarę regularnie ale jeszcze sie nie spotkałam
__________________
Mówią że, kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i rozpada się na dwie części... Jedna z nich trafia do kobiety druga do mężczyzny... Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy... połowy swojej własnej duszy... połowy samego siebie...

15.08.2009
potoczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 22:47   #255
krufka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 777
Dot.: Rocznica ślubu...

w rossmanie kupilam 3 przed swietami bozego narodzenia, dalam 8 zl za jeden tylko akurat te co ja mam sa troche inne, zamiast zrobic kwiatek ktory wypadnie kwiatki zostaja na kartce papieru
jak zauwazysz ze sa to dawaj znac tez polece bo do rossmana mam akurat daleko
krufka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 15:39   #256
potoczanka
Raczkowanie
 
Avatar potoczanka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław ( Brzeg)
Wiadomości: 265
Dot.: Rocznica ślubu...

nie ma sprawy Jutro zajrzę do Rossmana we Wrocu bo sie wybieram, no a w środę będę u siebie na mieście, trzeba jakieś kolorowe kartki na wielkanoc kupić i zabrać się do roboty . Ale jak tylko coś znajdę napewno napiszę
__________________
Mówią że, kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i rozpada się na dwie części... Jedna z nich trafia do kobiety druga do mężczyzny... Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy... połowy swojej własnej duszy... połowy samego siebie...

15.08.2009
potoczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 22:42   #257
weraaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 26
Smile Rocznica-potrzebuje prezencik :)

Witam,jestem bardzo zachwycona ta stronka.Tyle tutaj wspaniałych rzeczy.Chciałabym cos zrobić dla mojego chłopaka(coś od siebie,zeby nie kupowac)za 2tygodnie mija roczek jak jesteśmy razem,dlatego chciałam coś własnorecznie dla niego zrobicMoże byści mi cos podsuneli,bym była bardzo wdzięczna
weraaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 08:04   #258
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Rocznica-potrzebuje prezencik :)

a może coś ze scrapinbookingu tzn. wykonałabyś własnoręcznie album z Waszymi wspólnymi fotkami. Tu sa linki, może coś Cię zainspiruje

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=49642
http://www.scrapbooking.pl/techniki.htm
http://cafeart.pl/index.php?option=c...=40&Itemid=127
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 08:10   #259
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Rocznica-potrzebuje prezencik :)

Cześć
ja na różne okazje,nawet niekiedy bez robiłam dla mojego TŻ coś,

na dzień chłopaka dostał kartkę ze złożonego brystolu [taką troszke dużą ] na przedzie był napis po angielsku w środku dwa wiersze jeden po jednej stronie drugi po drugiej, acha to wszystko na wzór "anonimu" czyli każda literka w wyrazie inna wycięta z gazety i przyklejona a z tyłu już długopisem nie wiersowe kilka słów i podpis zajęło mi to jakieś 4 wieczory w tym jeden samo wycinanie literek z gazet ...

bez okazji dostał ode mnie "bransoletke" w cudzysłowiu oczywiście bo nie miał jej nosić na rece, tak jak się robi bransoletki przyjaźni czy szczęścia z muliny, to była niebieska a na środku napis KOCHAM CIE i dwa serduszka po bokach [był zachwycony, nie wieżył, że sama ją zrobiłam ]

bez okazji też zrobiłam dla niego kręciołka z papieru sztuką origami, ale to było tak o, raczej nie nadaje się na rocznicę

kiedyś upiekłam mu ciacho, piernik tak asmo on ja i ja uwielbiamy to ciasto

hmmm co jeszcze...troszkę tego było ale nie pamiętam w tej chwili...
mnie ograniczał czas, ale miałam w planach zrobić dla niego scrapa, album zwłasnoręcznie ozdabianymi fotkami, komentarzami itp. nie wiem czy macie dużo wspólnych fotek, w sumie przez rok aż tak dużo się pewnie nie fotografowaliście [chociaż nie wiem, my byliśmy nad morzem i troszkę się fotek uzbierało]

możesz mu zrobić na szydełku[jeżeli potrafisz] coś w tym stylu:
http://www.cafeart.pl/index.php?opti...208&Itemid=129
to zależy od chłopaka, ale mam nadzieję, że spodobałoby mu się i nosiłby ją cały czas myśląc o Tobie

nie wiem czy się przydałam, ale strałam się
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-09, 08:10   #260
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Rocznica-potrzebuje prezencik :)

Little Shee- heh o tym samym poyślałyśmy
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 09:07   #261
salamanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 364
Dot.: Rocznica-potrzebuje prezencik :)

Zajrzyj tutaj:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=107158

powinnaś coś naleźć
salamanka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 09:41   #262
AneciaG
Wtajemniczenie
 
Avatar AneciaG
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 2 069
GG do AneciaG
Dot.: Rocznica-potrzebuje prezencik :)

Jesli umiesz szydełkować to może jakąś maskotkę? Jakby co schematy na maila.
__________________
Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, mmm, orły, sokoły, herosy!? Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów, gdzie te chłopy!? - Jeeeee!
AneciaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 10:32   #263
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Rocznica-potrzebuje prezencik :)

Anecia pisałam o tym wcześniej, zaproponowałam jej coś w stylu żabki z cafeart, czyli to samo...
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 10:39   #264
AneciaG
Wtajemniczenie
 
Avatar AneciaG
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 2 069
GG do AneciaG
Dot.: Rocznica-potrzebuje prezencik :)

Cytat:
Napisane przez nikki999
Anecia pisałam o tym wcześniej, zaproponowałam jej coś w stylu żabki z cafeart, czyli to samo...
Ale gdyby Weraaa chciała coś zrobić na szydełku to przecież niekoniecznie musi być żabka? Zaproponowałam kilkanaście maskotek, m.in. fajny słonik. Jeśli Cię uraziłam to zwracam honor.
__________________
Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, mmm, orły, sokoły, herosy!? Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów, gdzie te chłopy!? - Jeeeee!
AneciaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 10:42   #265
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Rocznica-potrzebuje prezencik :)

nie uraziłaś mnie tylko poczułam tak jakby nikt nie czytał co piszę

acha i jeszcze...chciałam się zapytać Ty posiadasz schematy do wszystkich tych zwierzątek?
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 10:47   #266
AneciaG
Wtajemniczenie
 
Avatar AneciaG
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 2 069
GG do AneciaG
Dot.: Rocznica-potrzebuje prezencik :)

Czytałam, czytałam.
Tak mam schematy. Mam nadzieję że wszystkie ściągnęłam bo właśnie usiłuję w moich ulubionych odszukać tą stronkę ale załamka! Nie mogę jej znaleść! A tam było jeszcze chyba wiele innych fajnych rzeczy. A schematy jesli chcesz to podaj maila to prześlę.
__________________
Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, mmm, orły, sokoły, herosy!? Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów, gdzie te chłopy!? - Jeeeee!
AneciaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 10:49   #267
kretka1984
Rozeznanie
 
Avatar kretka1984
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 619
Dot.: Rocznica-potrzebuje prezencik :)

Witaj, co do prezentów danych mojemu chłopakowi to dostał: robionego na szydełku misia, świecznik - serducho z masy solnej, ostatnio mu dałam majteczki - oczywiście kupione, nie wydziergane hihi, a teraz czeka na niego ekstra niespodzianka, przyprawię mu rogi dzisiaj ;-P, dostanie z drewna rogi jelenia, do powieszenia na ścianę...ciekawe jaka będzie jego reakcja hihi ;-P. Na tym rogu powieszę karteczkę na nitce, z jakąś sentencją....

inne pomysły:możesz mu dać dwie ładne, ozdobne filiżanki, których będziecie używać tylko oboje, do kartki z życzeniami powycinać czerwone serduszka, jak otworzy kartkę serca się rozsypią... można mu dać butelkę ozdobną w niej pełno takich serduszek, na każdy dzień Waszego bycia razem, rok czyli 365 serduszek..., ogromnego lizaka, by osłodzić mu dni, nawet pudełko ulubionych wafelków, kosz/koszyk słodkości, w śród nich ukryty np jakiś dezodorant, torbę pełną cukierków różnokolorowych, w środku też coś ukryte np maskotka mała, breloczek, niech szuka hihi....możesz mu dać dwie srebrne obrączki, z Waszymi imionami, jedną oczywiście Tobie ma oddać i założyć - to taki symbol bycia razem i niech wie, że jest już zajęty...ja dalej sama szukam pomysłów, które na tym się na razie kończą....na pewno wymyślisz też sama coś lepszego....pozdrawiam.
__________________
Nie wolno się zatrzymywać choćby nie wiem jak bardzo było nam źle.
kretka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 11:43   #268
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Rocznica-potrzebuje prezencik :)

jak już pisałam to wszystko zależy od chłopaka, powinnaś wiedzieć co by go ucieszyło
kretka- ja też miałam pomysł z obrączkami+grawerek ale zwątpiłam...stwierdziłam ,że mój TŻ nie będzie chciał, to miała byś niespodziewanka dlatego nie uiściłam tego pomysłu, może jakbym porozmawiała otwarcie to by się zgodził, myślę, że o obrączkach powinni razem zadecydować, a nie w formie niespodzianki/prezentu jednostronnego
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 13:20   #269
weraaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 26
Dot.: Rocznica-potrzebuje prezencik :)

hey ta żabeczka jest suuuupppeeerrrr!!!!Uw ielbiam żabki
weraaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 13:23   #270
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Rocznica-potrzebuje prezencik :)

nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.