Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-11, 15:47   #2701
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Robert Bar super masz aparacik ja sie swoim pochwale za miesiac
kurcze zazdroszcze ci ze juz go masz ja sie nacieszyc nie moge z etez bede wlascicielka drucików;P
i powiem ci ze nie miales duzej wady...jakbym ja miala takie zabki
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 17:14   #2702
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość

Madziorka ja sie w te klocki nie bardzo umiem bawic za wszelkie problemy przepraszam!
nie masz za co przepraszać ja na poczatku też nie potrafiłam korzystać z opcji multicytowania

Jeżeli chcesz zacytować więcej niż jedną wiadomość to musisz nacisnąć "+" (który jest w prawym dolnym rogu każdej wiadomości między "cytuj" a "odp"), w każdym watku na który chcesz odpowiedzieć a na końcu wciskasz odpowiedź wtedy mozesz odpowiedzieć na więcej postów w jednej wiadomości, ta opcja bardzo ułatwia życie mam nadzieje że dość jasno napisałam w razie problemów pytaj śmiało
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 17:31   #2703
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

w zyciu takiej fajnej moderatorki nie spotkalam
serdecznie dziekuje bede sie stosowała do wymagan forum;-)
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 17:33   #2704
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Smile Dot.: Aparat ortodontyczny - cena?

Cytat:
Napisane przez Surmina Pokaż wiadomość
Dziewczyny - posiadaczki stałych aparatów ortodontycznych, bardzo proszę podajcie ile płaciłyście za swoje aparaciki w roku 2006 i 2007. Prawdopodobnie będę miała założony taki aparat w przyszłym miesiącu i nie wiem, jakiej kwoty pieniędzy mogę się spodziewac od lekarza ortodonty?

Pozdrawiam serdecznie
surmina najlepiej zapytaj swojego ortodonte kazdy ma inne ceny...a z tego co tu cztam to ceny wahaja sie od 1000 do 2000 nawet jesli mowimy o metalowych drutkach
ja tez za miesiac dolączam do grupy drutków


o kurcze znów post po poscie..jeny nienaucze sie tego

PS O kurcze zauwazylam ze wkazdym poscie o tym pisze...juz sie nie moge doczekac

Edytowane przez smv
Czas edycji: 2007-04-11 o 17:34 Powód: post po poscie:(
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 17:47   #2705
RobertBar7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 31
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
Robert Bar super masz aparacik ja sie swoim pochwale za miesiac
kurcze zazdroszcze ci ze juz go masz ja sie nacieszyc nie moge z etez bede wlascicielka drucików;P
i powiem ci ze nie miales duzej wady...jakbym ja miala takie zabki
tez sie ciesze ze mam to za sobą. Hm może żeby mam ustanione ok ale mam coś krzywo rzuchwę ustawiawiąna przez co mam krzywy zgryz przesuniete linie symetri. Zawias Herbsta mnie czeka za 8 miesięcy. Boże jak to ochydnie wygląda łeee.
RobertBar7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 18:51   #2706
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

ach robert piękniutki masz aparat! bardzo ci pasuje! wyglądasz slicznie.


surmina:
ja za swój dałam 1700zł jeden łuk (metalowy, zamki mini)
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 19:40   #2707
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Robert i jak sie czujesz z aparatem?
Nie jest źle no nie?

Ale musze przyznac ze extra to wyglada
Dla mnie niewazne jaki byłby aparat i jak bardzo krzywe zeby to i tak mi sie podoba

A to moj aparatos po prawie 3 miesiącach

http://img372.imageshack.us/my.php?i...iesiaceoc6.jpg

http://img443.imageshack.us/my.php?i...esiace2yb7.jpg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg prawie 3 miesiace.JPG (49,8 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg prawie3miesiace(2).JPG (35,8 KB, 56 załadowań)
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-11, 20:07   #2708
RobertBar7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 31
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

W sumie to spoko tylko wkurza mnie po prawej stronie z góry na tym pierścieniu czy to co mam zamiast Open bitów nie wiem co to jest tak odstaje do wewnacz i drazni mi jezyk. Ogólnie czuje sie dobrze tylko dostalem jakiejs mani co nie wezme do ust to szczotkóje i sprawdzam czy nie ma jakis kawałków przy zebach. I mam pytanie powniewaz dostałem taką tabletke ze niby pokazuje które zeby sa czyste a które nie.Jak tego sie używa i gdzie moza kupic wiecej jaka cena i o co wogule pytac . A sam apratat zaczyna mi sie podobac
RobertBar7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 20:16   #2709
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

ja tez jestem zainteresowana tą tabletką, może ktoś napisze coś o niej więcej?
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 20:25   #2710
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Katka_krk z podziwu nie mogę dalej wyjść jak Twój aparat świetnie wygląda i jak szybko zaleczasz wadę

Madziorka wszystko wskazuje na to, że jednak nie skorzystam z adresu, jaki mi polecałaś i wybiorę innego ortodontę. Wygląda bardzo profesjonalnie i ma przystępne ceny. Łuk porcelany to 1700 a łuk kryształu 2000. maksymalna cena wizyty przy dwóch łukach to 130 pln, więc ceny konkurencyjne a sam gabinet robi dobre wrażenie. I tak się kurczę zastanawiam ciągle.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 20:34   #2711
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
ja tez jestem zainteresowana tą tabletką, może ktoś napisze coś o niej więcej?
zapewne chodzi o to :

http://www.dib.nas.pl/index.php?d=pr...8aa7fe6fa3ebcd
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-11, 21:14   #2712
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

ja mam takie dostalam z konkursu blenda med- zestaw minidentystyczny... ale nie uzywalam jeszcze
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 22:26   #2713
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cichy_podmuch_wiatru Pokaż wiadomość
Przepraszam nie doczytałam zbytnio, ja go stosowałam do popekanych ust w kącikach:P
kasiek87 : masz bardzo ładne ząbki ile to juz nosisz aparat?? Twoje zamki wydaja mi sie takie małe hehe ładnie ładnie

hej aparat nosze nieco ponad rok nie sa jeszcze idealnie rowne troche jeszcze ponosze (niby w wakacje koniec) heh ale wole kolorki na gorze a dostalam srebrny lancuszek bo akurat innych kolorow w tym rozmiarze nie bylo hehe


Cytat:
Napisane przez sawa_sawa Pokaż wiadomość
Dziekuje za kazda wypowiedz odnosnie wyrywania zakówi w ogole w ogole
Nie wiem jak ja to przezyje ale wiem ze jak tego teraz nie zrobie to bede załowała hoho bardzo dłuugo



kasiek87 Śliczne masz ząbki zazdroszcze!! Naprawde ładne i ten aparacik tak słodko wygląda Ślicznie ślicznie
Które ząbki miałaś wyrywane?? buuziole
dziekuje nie ma czego zazdroscic nie sa jeszcze super rowne ;] ja mialam wyrywane z dolu lewa 6 prawa 5 u gory lewa 4 i prawa 5 tak smiesznie szpar juz nie ma nic nie widac, a wada byla spora jak mi sie uda to jutro zrobie zdjecie mojego odlewu gipsowego, bo dostalam zeby moc porownywac zabki w trakcie leczenia
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 07:42   #2714
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Katka_krk z podziwu nie mogę dalej wyjść jak Twój aparat świetnie wygląda i jak szybko zaleczasz wadę

Madziorka wszystko wskazuje na to, że jednak nie skorzystam z adresu, jaki mi polecałaś i wybiorę innego ortodontę. Wygląda bardzo profesjonalnie i ma przystępne ceny. Łuk porcelany to 1700 a łuk kryształu 2000. maksymalna cena wizyty przy dwóch łukach to 130 pln, więc ceny konkurencyjne a sam gabinet robi dobre wrażenie. I tak się kurczę zastanawiam ciągle.
ooo to rzeczywiście warto, kiedy umówiłaś się na wizytę?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
dzięki, kurcze czego to nie wymyślą
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 08:30   #2715
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Madziorko, we wtorek idę na założenie separatorów a w następny wtorek już na założenie aparatu na górę.
Tylko kurna zastanawiam się cały czas - porcelana czy kryształ?
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 08:41   #2716
truskava
Zakorzenienie
 
Avatar truskava
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z Venus
Wiadomości: 3 665
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

ale numer z tymi tabletkami. w ogole to pierwsze slysze:| ciekawe co jeszcze wymysla;D

Katka_krk, sliczny aparacik i sliczne zabki. ja nosze ciut dluzej od Ciebie i szpary wciaz mam takie same, grr.. no ale slyszalam juz ze ponoc po czworkach zanim szpary sie zejda, to troche czasu minie...
truskava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 08:47   #2717
kal1nka
Zadomowienie
 
Avatar kal1nka
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: lubuskie :)
Wiadomości: 1 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

z tego co slyszalam krysztal ma mniejsze zamki, wiec ja wybralabym krysztal
__________________
where words fail, music speaks - H. Ch. Andersen

21.02.10 zakochana
31.12.13 narzeczona
16.07.16 żona
kal1nka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 08:57   #2718
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Też się skłaniam ku kryształowi. Jest przezroczysty.
Hmmm.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 13:31   #2719
RoXi_7
Zadomowienie
 
Avatar RoXi_7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 193
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Jutro dokładnie o 12:45 będę miała zakładany dolny łuk i hyrax (czy jak to się nazywa ) boję się strasznie... że się nie przyzwyczaję do aparatu i że zakładanie będzie bolało A tak w ogóle to od wczoraj siedzę w domu, bo jestem chora i nie wiem jak wytrzymam z otwartą buzią przez 1,5 h, jak ja dzisiaj ledwo otwieram, bo mnie węzły chłonne bolą Jutro zdam relacje jak się czuję jako świeżo upieczona aparatka
__________________
02.03.2007 r.
14.02.2011 r.
18.08.2012 r.
RoXi_7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-12, 14:15   #2720
devi
Raczkowanie
 
Avatar devi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 150
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez RoXi_7 Pokaż wiadomość
Jutro dokładnie o 12:45 będę miała zakładany dolny łuk i hyrax (czy jak to się nazywa ) boję się strasznie... że się nie przyzwyczaję do aparatu i że zakładanie będzie bolało A tak w ogóle to od wczoraj siedzę w domu, bo jestem chora i nie wiem jak wytrzymam z otwartą buzią przez 1,5 h, jak ja dzisiaj ledwo otwieram, bo mnie węzły chłonne bolą Jutro zdam relacje jak się czuję jako świeżo upieczona aparatka
zakładanie nic nie boli
i najedz się dzisiaj "twardych" rzeczy bo mając hyrax to jest problem z pogryzieniem jako tako nawet makaronu xD przynajmniej ja tak miałam
i zakładanie wcale nie trwa 1,5godziny mi zakładała ok. 15minut hyrax i niecałe pół godziny łuk
devi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 15:13   #2721
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Madziorko, we wtorek idę na założenie separatorów a w następny wtorek już na założenie aparatu na górę.
Tylko kurna zastanawiam się cały czas - porcelana czy kryształ?
miałam ten sam dylemat
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 16:17   #2722
kasiaaa21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Witam wszystkich
Mam pytanie do os. z krk albo z okolic planuje zalozyc aparat i zwiazku z tym musze wybrac sie do ortodonty... i czy ktos by mi mogl kogos polecic, byłabym wdziewczna

wiem wiem moze juz ktoso o to pytal ale nie mialam czasu przegladac 91 stron aby wszytko przeczytac, wybaczcie mi moje lenistwo

Ps. jeszcze jedno,mam szpare miedzy zebami, oczywiscie chcialabym miec proste zabki ale czy orto mogby mi zachowac ta szpare?: jakos tak czuje ze to moj urok

Pozdrawiam
Kaśka
kasiaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 16:26   #2723
RoXi_7
Zadomowienie
 
Avatar RoXi_7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 193
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez devi Pokaż wiadomość
zakładanie nic nie boli
i najedz się dzisiaj "twardych" rzeczy bo mając hyrax to jest problem z pogryzieniem jako tako nawet makaronu xD przynajmniej ja tak miałam
i zakładanie wcale nie trwa 1,5godziny mi zakładała ok. 15minut hyrax i niecałe pół godziny łuk
No właśnie dzisiaj dużo jem i takie twardsze rzeczy Tak na zaś To mam nadzieje, że będzie trwało krótko... no już pomału przestaje się bać Ciekawe dlaczego mając hyrax jest problem z gryzieniem, wiesz może? i czy hyrax bardzo przeszkadza w mówieniu? Sepleni się? Po jakim czasie się przyzwyczaiłaś? Przepraszam, że tyle pytań, ale troszkę się denerwuje
__________________
02.03.2007 r.
14.02.2011 r.
18.08.2012 r.
RoXi_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 16:43   #2724
devi
Raczkowanie
 
Avatar devi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 150
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez RoXi_7 Pokaż wiadomość
No właśnie dzisiaj dużo jem i takie twardsze rzeczy Tak na zaś To mam nadzieje, że będzie trwało krótko... no już pomału przestaje się bać Ciekawe dlaczego mając hyrax jest problem z gryzieniem, wiesz może? i czy hyrax bardzo przeszkadza w mówieniu? Sepleni się? Po jakim czasie się przyzwyczaiłaś? Przepraszam, że tyle pytań, ale troszkę się denerwuje
problemy z gryzieniem są ponieważ hyrax jest przymocowany na zębach, znaczy ten taki plastik jest nałożony na zęby. zobacz sobie na tym zdjęciu: http://www.johnsdental.com/images/or...ed%20Hyrax.JPG

w mówieniu przeszkadza bardzo :/ nie dość że się sepleni to na początku się pluje i ma problemy z połykaniem śliny :/

w ogóle się nie przyzwyczaiłam nosiłam go 3 miesiące a co się już zaczynałam przyzwyczajać to mi odpadał i miałam mocowany ponownie :/
devi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 17:34   #2725
sawa_sawa
Rozeznanie
 
Avatar sawa_sawa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 756
Wink Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
dziekuje nie ma czego zazdroscic nie sa jeszcze super rowne ;] ja mialam wyrywane z dolu lewa 6 prawa 5 u gory lewa 4 i prawa 5 tak smiesznie szpar juz nie ma nic nie widac, a wada byla spora jak mi sie uda to jutro zrobie zdjecie mojego odlewu gipsowego, bo dostalam zeby moc porownywac zabki w trakcie leczenia
Byłoby cudownie gdybyś zrobiła zdiątko odlewu
Jejku już w sobotę wyrywanie
Boje się strasznie
i tego paskudnego aparatu
I jak tak patrze na te kryształowe i te inne takie śliczne prawie niewidoczne too ahh dziewczyny mowie wam jak ja wam zazdroszcze........
Mnie niestety nie stać i bede miała tylko góre zakładaną
a dołu nie choć równiez jest bardzo krzywy
Ehh ojj moje biedne zdrowe stojące na swoim miejscu czwórki;(
u mnie za wyrwanie jednego zebą biorą 60zł
Wiecie moze ile dni goji się po wyrwaniu ząbka??






aaa i jeszcze najwazniejsze pytanie do noszących aparat metalowy zwykły jaki kolor gumek wygląda najładniej......i i tak jakoś mało zucający się w oczy chcoć wiem ze i tak bedzie choć słyszałam ze ślicznie wygląda kolor turkusowy co o nim myślicie??.....aa i pytanko czy jak mam aparat zwykły to bedzie mi się coś przebarwiać czy coś?? Pozdrawiam







Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
ja mam takie dostalam z konkursu blenda med- zestaw minidentystyczny... ale nie uzywalam jeszcze
Mozna wiedzieć gdzie mozna taki dostac??;>

Pozdrawiam
sawa_sawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 17:47   #2726
Lii
Raczkowanie
 
Avatar Lii
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasiaaa21 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Mam pytanie do os. z krk albo z okolic planuje zalozyc aparat i zwiazku z tym musze wybrac sie do ortodonty... i czy ktos by mi mogl kogos polecic, byłabym wdziewczna
Ja chodzę do Orthopraxis na ul. św. Benedykta, aparat noszę już miesiąc i jestem jak narazie bardzo zadowolona Aparat metalowy z mini zamkami kosztuje tam 1 600, założenie 100 zł, wizyta z aparatem z jednym łukiem 100 z dwoma 150. Jak widać ceny nie należą do najnizszych w Krakowie ale mam pewnośc że jestem pod dobrą opieką a to chyba bezcenne
Lii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 18:02   #2727
Tysia129
Przyczajenie
 
Avatar Tysia129
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 14
Talking Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

siemka ja aparat bede miala za jakis miesiac moze dwa i to na 2 luki zebowe no zawsze chcialam miec aparaciek i mazenie sie spelni aha i czy kazda z was tydzien przed lub 1 dzien przed miala zakladane gumki ktore robia miejsce na pierscienie?????????????? ??? prosze opiszcie mi przebieg zakladania aparatu i ile czasu trtwa zakjladanie dwoch loukow?
Tysia129 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 18:27   #2728
devi
Raczkowanie
 
Avatar devi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 150
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Tysia129 Pokaż wiadomość
siemka ja aparat bede miala za jakis miesiac moze dwa i to na 2 luki zebowe no zawsze chcialam miec aparaciek i mazenie sie spelni aha i czy kazda z was tydzien przed lub 1 dzien przed miala zakladane gumki ktore robia miejsce na pierscienie?????????????? ??? prosze opiszcie mi przebieg zakladania aparatu i ile czasu trtwa zakjladanie dwoch loukow?

ja miałam założone gumki separacyjne już 3 tygodnie przed założeniem aparatu
a aparat zakłada się tak:
najpierw ci orto wyczyści zęby zwykłą pastą do zębów, potem opłucze, przetrze spirytusem, nałoży takie kwaśne coś co wyżera bakterie, spłucze to i wysuszy ząbek, nałoży klej i przyklei zamek potem ten zamek naświetli lampą którą naświetla się też plomby światłoutwardzalne i tak z każdym zębem na koniec do zamków zaczepi łuk i przymocuje go do zamków albo drucikami albo gumkami ja przez pierwszy rok miałam mocowany drucikami i dopiero w ten wtorek zamieniła mi je na gumki
cały proces naklejania aparatu u mnie nie trwał dłużej niż 30minut na jeden łuk z tym, ze nie miałam naklejanych od razu dwóch więc nie wiem ile trwa naklejanie obu
devi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 19:03   #2729
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
miałam ten sam dylemat
No właśnie, właśnie I u Ciebie skończyło się na kryształkach.
U mnie chyba też tak będzie zdaje mi się.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 19:04   #2730
Tysia129
Przyczajenie
 
Avatar Tysia129
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 14
Wink Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

no fajnie thx za info
Tysia129 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.