Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-28, 10:33   #2731
greta_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 82
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Czy jogurt naturalny z orzechami i migdałami + 2 sztuki chleba wasa z serkiem wiejskim i ogórkiem to dobre śniadanie ?
greta_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 16:02   #2732
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez greta_s Pokaż wiadomość
Czy jogurt naturalny z orzechami i migdałami + 2 sztuki chleba wasa z serkiem wiejskim i ogórkiem to dobre śniadanie ?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 16:15   #2733
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez greta_s Pokaż wiadomość
Czy jogurt naturalny z orzechami i migdałami + 2 sztuki chleba wasa z serkiem wiejskim i ogórkiem to dobre śniadanie ?
Zamiast wasy dałabym jakiś zwykły dobry chleb i może zamiast wieśniaka jakieś jajko..bo nabiału trochę za dużo jakby. Ale generalnie nie jest źle chyba

Ostatnio w ogóle wpadają mi w ręce artykuły na temat jak to dobrze zrezygnować całkowicie z nabiału bo znika wtedy wiele problemów nagle, np wieloletnie z cerą. Dla mnie taki pomysł to w ogóle z gatunku hardcorowych ale zastanawiam się, że może coś w tym jest. Nie mam pojęcia jak sprawdzić czy mleko i jego przetwory mają jakiś szkodliwy wpływ akurat na mnie. Czy jedyną opcją jest odstawienie i obserwacja czy coś ulegnie poprawie? Wiecie coś może na ten temat?
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 17:27   #2734
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Zamiast wasy dałabym jakiś zwykły dobry chleb i może zamiast wieśniaka jakieś jajko..bo nabiału trochę za dużo jakby. Ale generalnie nie jest źle chyba

Ostatnio w ogóle wpadają mi w ręce artykuły na temat jak to dobrze zrezygnować całkowicie z nabiału bo znika wtedy wiele problemów nagle, np wieloletnie z cerą. Dla mnie taki pomysł to w ogóle z gatunku hardcorowych ale zastanawiam się, że może coś w tym jest. Nie mam pojęcia jak sprawdzić czy mleko i jego przetwory mają jakiś szkodliwy wpływ akurat na mnie. Czy jedyną opcją jest odstawienie i obserwacja czy coś ulegnie poprawie? Wiecie coś może na ten temat?
możesz odstawić na jakiś czas i zobaczyć, ale chyba są też jakieś testy u alergologa
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 22:09   #2735
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
możesz odstawić na jakiś czas i zobaczyć, ale chyba są też jakieś testy u alergologa
Chyba potrzebuję trochę czasu na nastawienie psychiczne bo w sumie dużo nabiału jem, głównie sery i jogurt Właśnie nie wiem jak z tymi testami, czy to nie jest nieco bardziej skomplikowane, muszę doczytać jeszcze.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 09:15   #2736
fitnella
Raczkowanie
 
Avatar fitnella
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 68
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Zamiast wasy dałabym jakiś zwykły dobry chleb i może zamiast wieśniaka jakieś jajko..bo nabiału trochę za dużo jakby. Ale generalnie nie jest źle chyba

Ostatnio w ogóle wpadają mi w ręce artykuły na temat jak to dobrze zrezygnować całkowicie z nabiału bo znika wtedy wiele problemów nagle, np wieloletnie z cerą. Dla mnie taki pomysł to w ogóle z gatunku hardcorowych ale zastanawiam się, że może coś w tym jest. Nie mam pojęcia jak sprawdzić czy mleko i jego przetwory mają jakiś szkodliwy wpływ akurat na mnie. Czy jedyną opcją jest odstawienie i obserwacja czy coś ulegnie poprawie? Wiecie coś może na ten temat?
Możesz mieć skazę białkową, co oznacza różny wysyp różnych rzeczy na ciele, więc zdecydowanie odstaw nabiał na jakiś czas. Jestem pewna że zobaczysz różnicę
__________________
http://fitnella.pl/ Zdrowe odżywianie sposobem na lepsze życie.
fitnella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 11:04   #2737
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

jaka jest maksymalna dawka dzienna oliwy z oliwek? 2-3 łyzki stolowe (15ml?)
dodawana do jednego/dwóch/trzech posiłków?

dla kobiety,mała aktywnosc, 160cm.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 18:49   #2738
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Hej, mam pytanko
Codziennie (czasem nawet kilka) jem jogurty naturalne typu greckiego. 100g=115kalorii, a ja jem takie w opakowaniach 400g. Czyli prawie 500kcal Ja trochę głupio spytam, ale czy to jest w ogóle możliwe? Przecież obiad ma około 400, a to przecież jakieś kotlet, surówka, ziemniaki i inne. Dla mnie to trochę dużo, może ja kupuję jakiś dziwny czy coś.
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 20:41   #2739
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanko
Codziennie (czasem nawet kilka) jem jogurty naturalne typu greckiego. 100g=115kalorii, a ja jem takie w opakowaniach 400g. Czyli prawie 500kcal Ja trochę głupio spytam, ale czy to jest w ogóle możliwe? Przecież obiad ma około 400, a to przecież jakieś kotlet, surówka, ziemniaki i inne. Dla mnie to trochę dużo, może ja kupuję jakiś dziwny czy coś.
a po co ci takie wielkie opakowanie, zwykłe małe zjedz z rodzynkami i orzechami

nie nie jest dziwny tyle właśnie ma kalorii jogurt grecki
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 22:51   #2740
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanko
Codziennie (czasem nawet kilka) jem jogurty naturalne typu greckiego. 100g=115kalorii, a ja jem takie w opakowaniach 400g. Czyli prawie 500kcal Ja trochę głupio spytam, ale czy to jest w ogóle możliwe? Przecież obiad ma około 400, a to przecież jakieś kotlet, surówka, ziemniaki i inne. Dla mnie to trochę dużo, może ja kupuję jakiś dziwny czy coś.
To jest możliwe bo grecki ma wysoki procent tłuszczu, jak śmietana, stąd te kcal.. Obiad normalnej wielkości ma właśnie ok. 400kcal, to akurat nic dziwnego bo warzywa są niskokaloryczne, a mięsa czy ziemniaków nie zjesz aż tyle aby były to jakieś wielkie ilości kcal

Zamiast się martwić zamień grecki na zwykły i masz połowę kalorii mniej.

---------- Dopisano o 23:49 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

Cytat:
Napisane przez fitnella Pokaż wiadomość
Możesz mieć skazę białkową, co oznacza różny wysyp różnych rzeczy na ciele, więc zdecydowanie odstaw nabiał na jakiś czas. Jestem pewna że zobaczysz różnicę
Ale nigdy nie miałam..czy to możliwe aby dorosły źle tolerował nabiał? Chyba za dużo się naczytałam o tym złym wpływie nabiału na cerę i sobie wkręciłam. Nie wiem, czy byłabym w stanie tak całkiem zrezygnować np z sera

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:49 ----------

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
jaka jest maksymalna dawka dzienna oliwy z oliwek? 2-3 łyzki stolowe (15ml?)
dodawana do jednego/dwóch/trzech posiłków?

dla kobiety,mała aktywnosc, 160cm.
Chyba nie ma maksymalnej, ona raczej nie zaszkodzi, tylko wiadomo, że tłusta jest.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 22:52   #2741
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

wlasnie chodzi mi o kwestie tlustosci
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 23:12   #2742
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
wlasnie chodzi mi o kwestie tlustosci
To sprawdź sobie kaloryczność tej ilości i będziesz wiedziała, na ile możesz z nią poszaleć

Może ta stronka Ci się przyda na coś
http://www.ilewazy.pl/lyzka-oliwy-z-oliwek
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 05:19   #2743
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Szybkie pytanie o sensownego dietetyka w Poznaniu. Większość na swoich stronach już pisze herezje o diecie 800 kcal
Chodzi o dopasowanie naprawdę indywidualnie.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 06:43   #2744
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Silownia a odzywianie???

Jak to jest z czekolada? Bo podobno powinno sie jesc kanke gorzkiej dziennie, to ta kanke liczymy juz jako porcje slodyczy na dany dzien?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 09:48   #2745
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Silownia a odzywianie???

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
Jak to jest z czekolada? Bo podobno powinno sie jesc kanke gorzkiej dziennie, to ta kanke liczymy juz jako porcje slodyczy na dany dzien?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

to, że się powinno to nie znaczy że musisz

ja jem gorzką 85% kakao i nie uznaję tego za "słodycze"

poza tym nie ma czegoś takiego jak porcja słodyczy na dzień

w styczniu mam już za sobą 4 tabliczki gorzkiej ale nie jem jej po kostce, to by mnie chyba do jakiejś depresji doprowadziło
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych

Edytowane przez Paulinka675
Czas edycji: 2014-01-30 o 09:52
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 17:07   #2746
MauraPL
Raczkowanie
 
Avatar MauraPL
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 269
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
To sprawdź sobie kaloryczność tej ilości i będziesz wiedziała, na ile możesz z nią poszaleć

Może ta stronka Ci się przyda na coś
http://www.ilewazy.pl/lyzka-oliwy-z-oliwek
dezett Ty sobie możesz "poszaleć", bo jesteś na P, tak samo jak ja. Dawaj tyle żeby np. przykryło Ci dno patelni.
__________________
Na koniec wszystkiego będzie dobrze... Jeśli nie jest dobrze, to jeszcze nie koniec
MauraPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 17:53   #2747
JuliaTarunen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Podczas ostatniego 1,5 roku schudłam około 13 kg bez odchudzania, diet, poważnych chorób. Fajnie? Niekoniecznie. BMI wskazuje na wychudzenie, bodajże 3 kg brakuje mi do wyniszczenia organizmu. Ciągle chudnę. Ciągle. Staram się jeść dużo, jeść cokolwiek, nie ćwiczę, nie zmieniłam trybu życia. Już nie mam sił pisać. Tęsknie za swoimi 55 kg. Teraz jest 41 kg przy wzroście około 163 cm. Robiłam w tym czasie kilkukrotnie badania krwi i moczu, w normie, robiłam badania kału, w normie, poza tym badania TSH, w normie. Co prawda od pół roku nie miałam żadnych badań, ale... chudnę od półtorej roku i no wiadomo, praktycznie co miesiąc-dwa jestem u rodzinnego, jak jakaś pieprzona hipochondryczka, ale no... Powiedzcie mi. Czy to jest kurna normalne, żeby chudnąć praktycznie kg na miesiąc bez żadnego powodu?!
Owszem, stres jest, jest nawet nerwica. Ale kurde, na nerwicę choruję od dziecka, nie od półtorej roku. Poza tym mówiłam mojemu lekarzowi psychiatrze o tym, to mi przepisał takie leki, że cały czas spałam i nie wiedziałam co się dzieje a o jedzeniu nie było mowy. Poza tym mam inne objawy takie typowo hormonalne czy tam nerwicowe jak zmęczenie, senność, nerwowość, huśtawki nastroju, nieregularny okres, jakieś nudności, zawroty głowy. Kurcze, nie wypisze wszystkiego, jest tego MASA, ale mój rodzinny nie chce dać żadnego skierowania, na badania ani nic, bo NIC MI NIE JEST. Być może faktycznie wszystkie te objawy to nerwica, ale no cholera, jak ja mam walczyć z własnym umysłem i własnymi myślami, skoro one mi podpowiadają, że to nie nerwica? Mama ma nadczynność tarczycy, siostra babci też, a podobno choroby tarczycy się dziedziczy. Jeżeli to nerwica - ok. Tylko chcę się upewnić, Chryste, ja muszę przytyć. Odkąd schudłam jest mi słabo, jest mi zimno i cały czas mam doła, bo właśnie ja nie chcę wyglądać jak modelka, a znowu mieć cycki D, fajne malutkie boczusie itp... ;( To już chyba setne forum na którym to piszę. Jak znów usłyszę, że nic mi nie jest, to chyba się zastrzelę ;x
JuliaTarunen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 22:46   #2748
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
to, że się powinno to nie znaczy że musisz

ja jem gorzką 85% kakao i nie uznaję tego za "słodycze"

poza tym nie ma czegoś takiego jak porcja słodyczy na dzień

w styczniu mam już za sobą 4 tabliczki gorzkiej ale nie jem jej po kostce, to by mnie chyba do jakiejś depresji doprowadziło
To ja przyłączę się do tej opinii
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 22:53   #2749
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez JuliaTarunen Pokaż wiadomość
Podczas ostatniego 1,5 roku schudłam około 13 kg bez odchudzania, diet, poważnych chorób. Fajnie? Niekoniecznie. BMI wskazuje na wychudzenie, bodajże 3 kg brakuje mi do wyniszczenia organizmu. Ciągle chudnę. Ciągle. Staram się jeść dużo, jeść cokolwiek, nie ćwiczę, nie zmieniłam trybu życia. Już nie mam sił pisać. Tęsknie za swoimi 55 kg. Teraz jest 41 kg przy wzroście około 163 cm. Robiłam w tym czasie kilkukrotnie badania krwi i moczu, w normie, robiłam badania kału, w normie, poza tym badania TSH, w normie. Co prawda od pół roku nie miałam żadnych badań, ale... chudnę od półtorej roku i no wiadomo, praktycznie co miesiąc-dwa jestem u rodzinnego, jak jakaś pieprzona hipochondryczka, ale no... Powiedzcie mi. Czy to jest kurna normalne, żeby chudnąć praktycznie kg na miesiąc bez żadnego powodu?!
Owszem, stres jest, jest nawet nerwica. Ale kurde, na nerwicę choruję od dziecka, nie od półtorej roku. Poza tym mówiłam mojemu lekarzowi psychiatrze o tym, to mi przepisał takie leki, że cały czas spałam i nie wiedziałam co się dzieje a o jedzeniu nie było mowy. Poza tym mam inne objawy takie typowo hormonalne czy tam nerwicowe jak zmęczenie, senność, nerwowość, huśtawki nastroju, nieregularny okres, jakieś nudności, zawroty głowy. Kurcze, nie wypisze wszystkiego, jest tego MASA, ale mój rodzinny nie chce dać żadnego skierowania, na badania ani nic, bo NIC MI NIE JEST. Być może faktycznie wszystkie te objawy to nerwica, ale no cholera, jak ja mam walczyć z własnym umysłem i własnymi myślami, skoro one mi podpowiadają, że to nie nerwica? Mama ma nadczynność tarczycy, siostra babci też, a podobno choroby tarczycy się dziedziczy. Jeżeli to nerwica - ok. Tylko chcę się upewnić, Chryste, ja muszę przytyć. Odkąd schudłam jest mi słabo, jest mi zimno i cały czas mam doła, bo właśnie ja nie chcę wyglądać jak modelka, a znowu mieć cycki D, fajne malutkie boczusie itp... ;( To już chyba setne forum na którym to piszę. Jak znów usłyszę, że nic mi nie jest, to chyba się zastrzelę ;x

nie pisz na forach tylko idz do lekarza, na wizażu znachora czy tam innego Kaszpirowskiego nie uraczysz
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 07:35   #2750
JuliaTarunen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Byłam u lekarza, wiele razy, bez skutku. Brawa za czytanie ze zrozumieniem...
JuliaTarunen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 08:24   #2751
greta_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 82
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez JuliaTarunen Pokaż wiadomość
Byłam u lekarza, wiele razy, bez skutku. Brawa za czytanie ze zrozumieniem...
a)Zmień lekarza.
b)Idź na płatne badania, bez skierowania.
greta_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 11:15   #2752
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez JuliaTarunen Pokaż wiadomość
Byłam u lekarza, wiele razy, bez skutku. Brawa za czytanie ze zrozumieniem...
nie musisz się fochować za Kaszpirowskiego ale chyba nie myślisz, że znajdziesz pomoc na forum

należy poszukać innego lekarza, a ten post powinnaś napisac na forum medycznym np commed
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 22:05   #2753
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 159
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Witam. Szukam psychologa w SZCZECINIE, który zajmuje się leczeniem zaburzeń odżywiania (anoreksja, anoreksja bulimiczna, kompulsy) na NFZ. Szukam od dwóch miesięcy i nici :/ Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.
__________________
Znaczenie życia mierzy się nie czasem lecz głębią.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 15:28   #2754
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 677
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Czy mleko o obniżonej zawartości laktozy jest ok?
Kupiłam bo siostra ma nietolerancję, ale sama też staram się unikać laktozy bo ponoć bardzo dużo osób źle toleruje nabiał (nie potrafię stwierdzić na sobie ale moje trawienie ma się średnio więc jak mogę to ograniczam podejrzane rzeczy, gluten też), a takie coś może by rozwiązało problem.. z drugiej strony pewnie jet mocno przetworzone? Dodają do niego jakiś 'syf'? Bo jest słodsze od zwykłego....
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 23:17   #2755
twee
Raczkowanie
 
Avatar twee
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Hej, mam pytanie w sprawie diety Nie mam planu diety i nie liczę kalorii bardzo dokładnie, raczej na oko, chociaż uwzględniam wszystko (masło na kromce, oliwę, każdą łyżeczkę miodu itp.), jem 3 większe posiłki i co 2 godziny przekąskę w postaci warzywa, owocu, orzechów, piję dużo wody oraz zielonej herbaty, zero cukrów, fastfoodow, białego chleba, ryżu, makaronu, właściwie nie nazywam tego dietą, tylko nowym stylem życia, w którym staram się jeść jak najzdrowiej
Co do mojego problemu - nie potrafię obliczyć ile kalorii powinnam spożywać. Raz wychodzi 1400, raz 1700 w zależności od tego jakim sposobem liczę, a mi mimo wszystko zależy również na zrzuceniu tłuszczu, więc chciałabym zachować odpowiedni deficyt. Czy któraś ma dobry program/sposób na obliczenie zapotrzebowania?
Aktualnie jem mniej więcej 1500/1400 kalorii dziennie z przewagą węglowodanów, ćwiczę 3/4 tygodniowo na siłowni (trening siłowy 1,5h i aeroby ok. 30min).

Edytowane przez twee
Czas edycji: 2014-02-03 o 23:19
twee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 23:54   #2756
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez twee Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie w sprawie diety Nie mam planu diety i nie liczę kalorii bardzo dokładnie, raczej na oko, chociaż uwzględniam wszystko (masło na kromce, oliwę, każdą łyżeczkę miodu itp.), jem 3 większe posiłki i co 2 godziny przekąskę w postaci warzywa, owocu, orzechów, piję dużo wody oraz zielonej herbaty, zero cukrów, fastfoodow, białego chleba, ryżu, makaronu, właściwie nie nazywam tego dietą, tylko nowym stylem życia, w którym staram się jeść jak najzdrowiej
Co do mojego problemu - nie potrafię obliczyć ile kalorii powinnam spożywać. Raz wychodzi 1400, raz 1700 w zależności od tego jakim sposobem liczę, a mi mimo wszystko zależy również na zrzuceniu tłuszczu, więc chciałabym zachować odpowiedni deficyt. Czy któraś ma dobry program/sposób na obliczenie zapotrzebowania?
Aktualnie jem mniej więcej 1500/1400 kalorii dziennie z przewagą węglowodanów, ćwiczę 3/4 tygodniowo na siłowni (trening siłowy 1,5h i aeroby ok. 30min).
A nie możesz sobie tego zapotrzebowania obserwacyjnie ustalić? To znaczy przy jakiej dawce kcal dziennie (plus minus oczywiście) utrzymujesz wagę, przy jakiej ona wzrasta, a jakiej maleje, oczywiście biorąc pod uwagę swój wysiłek fizyczny? U mnie taką dawką na utrzymanie wagi jest ok 1600kcal, gdy wychodzę ponad to, waga rośnie
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 00:00   #2757
twee
Raczkowanie
 
Avatar twee
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Szczerze mówiąc wagą się nie sugeruję, bo według niej mam niedowagę, moim problemem jest za duży procent tłuszczu, którego chętnie się pozbędę. Co tydzień zamiast tego się mierzę, ale jak na razie od 3 tygodni wymiary nie maleją, a jestem pewna, że w diecie nie mam żadnych potknięć, a kalorii dostarczam od minimum 1300 do max 1500, więc zaczynam się zastanawiać w czym lezy problem i czy nie jest ich jednak za dużo
twee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 00:04   #2758
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez twee Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc wagą się nie sugeruję, bo według niej mam niedowagę, moim problemem jest za duży procent tłuszczu, którego chętnie się pozbędę. Co tydzień zamiast tego się mierzę, ale jak na razie od 3 tygodni wymiary nie maleją, a jestem pewna, że w diecie nie mam żadnych potknięć, a kalorii dostarczam od minimum 1300 do max 1500, więc zaczynam się zastanawiać w czym lezy problem i czy nie jest ich jednak za dużo
To może wcale ten procent tłuszczu nie jest za wysoki, tym bardziej, że mówisz o niedowadze..Obyś sobie nie zaszkodziła tnąc te kalorie jeszcze bardziej.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 00:12   #2759
twee
Raczkowanie
 
Avatar twee
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Z pewnością jest, ten tłuszcz po prostu widać (szczególnie na udach, brzuchu) no i na dodatek mam zero mięśni - stąd ta 'niedowaga'. Największy problem w tym, że liczyłam na redukcję tego tłuszczu i wyrobienie mięśni, ale jak na razie nic nie posuwa się do przodu. Co do redukcji, to nie zamierzam tego robić - jak pisałam nie jestem na diecie, ale prowadzę zdrowy tryb życia no i z pewnością nie odmawiałabym sobie niczego, żeby tylko zmieścić się w 1000, poza tym zdaje sobie sprawę, że dostarczanie za małej ilości kalorii również może powodować ten zastój, stąd moje pytanie jak najlepiej obliczyć zapotrzebowanie. W każdym razie dziękuję za odpowiedzi
twee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 00:38   #2760
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

A kiedy zaczęłaś ćwiczyć? Może jeszcze za wcześnie na jakieś skutki, które by Ciebie zadowoliły? Na udach to zazwyczaj najoporniej tłuszcz zanika..
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 14:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:51.