Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011 - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-30, 07:24   #2821
rabarbar83
Rozeznanie
 
Avatar rabarbar83
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 719
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość

co do spania z Archi chyba mogę sobie łapkę podać, ja się boje iść spać , codziennie minimum po 7-8pobudem w nocy (to licze od 12 w nocy dopiero...) a przed 12 nie śpie to jeszcze latam.
a po 5 już się wierci i wogóle nie chce spać , już chyba 6-7 dzień. Nic nie dało że położyliśmy go wczoraj godzine później... jak i tak obudził się o 5. Jakoś go tamm nakarmie przytule i przyśnie do 7 ale z pobudkami

dobra pożaliłam się ide się bawić bo już ryk że sam

ahhh

kiedy ja się wyspieeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeee
więcej nas tu antyśpiochów niestety ...ja pobudek już nie liczę
__________________
HANIA
rabarbar83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 07:26   #2822
gerda
Zadomowienie
 
Avatar gerda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 464
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez madziulkaa Pokaż wiadomość
Tylko coś Wam pokażę i idę spać
http://www.promobaby.pl/promocja-6249.html

Dobranoc
ale ładne
__________________

gerda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 07:33   #2823
rabarbar83
Rozeznanie
 
Avatar rabarbar83
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 719
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez gerda Pokaż wiadomość

nie dokładnie napisałam na kciuku i na palcu wskazującym ma takie cuś, to dwa jej ulubione
oj to nie wiem, jeśli nie ma ząbka no w sumie nie powinno jej się tam nic takiego od ciamkania zrobić na paluszkach chyba???
ale jak pcha łapki do buzi to ja bym niczym nie smarowała tylko obserwowała może samo zejdzie

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

yyyyy wisełka zamarza i znów mi będą lodołamacze pływać pod oknem niedługo

dzień marudera znów
__________________
HANIA
rabarbar83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 07:43   #2824
gerda
Zadomowienie
 
Avatar gerda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 464
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez rabarbar83 Pokaż wiadomość
oj to nie wiem, jeśli nie ma ząbka no w sumie nie powinno jej się tam nic takiego od ciamkania zrobić na paluszkach chyba???
ale jak pcha łapki do buzi to ja bym niczym nie smarowała tylko obserwowała może samo zejdzie

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

yyyyy wisełka zamarza i znów mi będą lodołamacze pływać pod oknem niedługo

dzień marudera znów
ząbek się kluje, a to na palcach to chyba od nadmiaru ciamkania takie brzydkie i szorstkie jest

tak blisko Wisłe masz? ale czad
__________________

gerda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 08:28   #2825
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez rabarbar83 Pokaż wiadomość
więcej nas tu antyśpiochów niestety ...ja pobudek już nie liczę
ja jeszcze licze ale już mam powoli dość...
bożesz dopiero za dwa tygodnie mam pediatre i moze dopiero wtedy wprowadze jakieś kaszki i inne rzeczy...
deserki i zupki już daje, ale Stasiek i tak preferuje "bardziej treściwe" czyli zupkę jarzynową, marchewkę albo marchewke z ziemniakiem
jabłkiem gardzi
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 08:35   #2826
rabarbar83
Rozeznanie
 
Avatar rabarbar83
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 719
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez gerda Pokaż wiadomość
ząbek się kluje, a to na palcach to chyba od nadmiaru ciamkania takie brzydkie i szorstkie jest

tak blisko Wisłe masz? ale czad
mały kanibal -masochista paluszki sobie chce obgryźć
nom czad, widok z okna to jeden z niewielu plusów mieszkania na tej mojej wiosce

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
ja jeszcze licze ale już mam powoli dość...
bożesz dopiero za dwa tygodnie mam pediatre i moze dopiero wtedy wprowadze jakieś kaszki i inne rzeczy...
deserki i zupki już daje, ale Stasiek i tak preferuje "bardziej treściwe" czyli zupkę jarzynową, marchewkę albo marchewke z ziemniakiem
jabłkiem gardzi
toż to przecież typowy chłop...poczekaj jak mięska zakosztuje to i marcheweczka będzie bee
__________________
HANIA
rabarbar83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 08:45   #2827
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Zatanawiam się właśnie czy nie umówić się do internisty na jutro bo mam wrażenie, że wszystko mi się sypie. Dzisiaj tak mi się leje z nosa, ze koszmar. Gardło tak boli, że cholinex nie daje rady a tantum na chwilę. Na zgagę nic mi nie chcieli dać w aptece a od reni to się :rzygi" chce... więc ogólnie jest zaje bi ście ale jak pójdę do internisty to pewnie dostanę antybiotyk , który "możliwe,że można brać" i tyle z tego będzie.
Moj pediatra mówił, że w takim wieku dziecka już można brać antybiotyki, bo pierś stanowi doskonały filtr, który szkodliwych substancji nie przepuszcza. Bralam Klacid.
Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
kiedy wynik tego egzaminu??
taka z Ciebie matka z wątpliwościami jak każda z nas
Za 2 tygodnie.
No, taka matka ze mnie.
Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
???
fotelik normalny taki jak ma byc w tym przediale wiekowym, na pewno nigdy w nim nie siedzi tylko ma pozycje taka leżącą, może tutaj sobi ezobacz jak lezy lepiej widac bo cały foteik jest pokazany :
tylko tutaj mały był o wiele mniejszy
Mamy taki sam .
Cytat:
Napisane przez madziulkaa Pokaż wiadomość
Kupiłam skoczek firmy Lindam (zdjęcie w załączniku). Czekam na przesyłkę. Co o nim myślicie? Słyszałyście coś? Mi moje klientki opowiadały, że bardzo fajna rzecz. Dziecko wariuje z radości i ponoć wzmacnia nogi. Znalazłam na Youtube jak się bobas w tym bawi http://www.youtube.com/watch?v=q7jJv9tz-x0
Miałam spytać od kiedy tak mozna, ale już widzę odpowiedzi.
Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
A ja myślę, że skoczek, podobnie jak chodziki to nienajlepszy pomysł. Z wielu różnych względów. Owszem rodzic ma chwilę dla siebie, ale generowane są duże obciążenia zarówno na kręgosłup, stawy skokowe, biodrowe itd. Dziecko "uczy" się nieprawidłowej postawy, zaburza się rozwój zmysłu równowagi, organizm poddawany jest przeciążeniom na które nie jest gotowy. Często są potem problemy z kolanami koślawymi, płaskimi stopami, skoliozami.. Dziecko nabiera złych nawyków ruchowych. Mogłabym jeszcze długo pisać (pracuję z dziećmi jako rehabilitantka), ale absolutnie nie chcę narzucać swojego zdania. Chciałbym tylko dać pod rozwagę, że nie ma co przyspieszać rozwoju dziecka. Wstanie, siądzie, pójdzie we właściwym dla siebie czasie. Nie trzeba go "pospieszać"

Skoczek można rozważyć nieco później ale i to w rozsądnych ilościach- może od 2-3 roku życia. Trudno powiedzieć bo jest to uwarunkowane indywidualnym rozwojem dziecka.

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
Muszę kupić krzeszełko jakieś bo oszaleje z karmieniem małego mały jest a zachowuje się już tak jakby "ogień chciał podpalić"
Też muszę kupić, wczoraj już nawet oglądałam.
I współczuję spania Stasia, u nas od kaszek jest niby lepiej, ale zależy to od nocy. Nocki ma lepsze po kaszce mleczno-ryżowej, ale co 2 dzień dostaje na kupkę kleik kukurydziany, po tym śpi gorzej. Jak skończy 6mcy, to chyba kleik będę dawać rano, a kaszkę na kolację i tyle.
Pobudek też mam sporo, na karmienie to różnie, ale minimum są 3, a średnio 4-5. Ale pomiędzy jest pobudka na smoka.
Kiedyś się wyśpimy. Chyba.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-30, 09:03   #2828
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

no i znowu nie ponadrabiam bo młoda na rączkach od wczoraj musi byc...

Chodziki, skoczki itd ja jestem anty, moje dziecię będzie się musiało obyć bez takich wynalazków

Kubki fajne są te doidy, ale niekapka tez chyba kupimy tak bardziej "na wyjscia"

Aga jak nie kichasz i nie kaszlesz to ja bym maskę odpusciła, wystarczy chyba nie cmokać Amelci zdrówka życzę

Cotuś ty tez biedaku sie kuruj


dobra, spadam nosic bo juz sie nasiedziała w leżaczku 5 minut wrrrrrrrr
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 09:13   #2829
Caltea
Zadomowienie
 
Avatar Caltea
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 253
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Oj jak dużo naprodukowałyście
Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość

Celtuś ogólnie plan jest taki, za jakieś 2 tyg będę dawać po łyżeczce lub 2 soczku (najpierw marchewa, potem jabłko), po skończonym 5 mies. gluten, może jak będzie miała 5,5 marchewa i jabłko, a po skończonym 6 zacznę mieszać coś kombinować z zupkami. Tylko jeszcze nie obczaiłam jak się je robi
Choć to moje dziecko byłoby raczej chętne na nowe jedzonko <odpukać> - wczoraj dałam jej odrobinę ziemniaka to jadła, ociupinkę jabłka to też kosztowała z rozkoszą. Ale to tak dla smaku, a nie jako nowy posiłek. Ilości jak ziarnko grochu.
Dz. za odpo.
Ja próbowałam jabłuszko, ale Leone jednak nie zapałał miłością do nowego smaku. Prędzej soczek, bo też próbowałam, tu już był chętny. Ale teraz przerwa, niech wcina mleczko bo to mu najbardziej podchodzi. Czekam do połowy lutego i spróbuję z soczkiem i deserkiem od nowa, a od początku marca gluten. Myślałam żeby go dodać do marchewki, ale synuś musiałby ją najpierw polubić.
Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
dawalismy hipp bio combiotik i koopska po nim piękne były wogóle dobre w smaku jest.
niestety młoda straszne wzdęcia miała i pani doktor stwierdziła, ze skoro nic nie pomaga to widocznie jej szkodzi nadmiar laktozy i powiedziała zeby przejsc na mleko bezlaktozowe a potem na takie o obniżonej zaw laktozy. Na razie mamy Enfamil 0-lac a potem (tylko nie dopytałam kiedy to potem ma nastąpić ) albo enfamil HA digest albo Bebilon Comfort - oba drogie jak diabli....

nie chce za długo tego bezlaktozowego stosować bo to ponoć powoduje, że organizm przestaje produkować enzym potrzebny do jej trawienia. Tak źle i tak niedobrze



oj współczuje tych bóli...oby przeszło

a biedny Leos z tym ulewaniem, to od tych zębów tak?
Dz. Daniczko, też myślałam o Bebilonie, ale nie wiedziałam, że taki drogi. Na razie jeszcze wydalam z kp, ale kto wie jak długo???
To mieliście przejścia ze zmianą karmienia? Czyli nie tak prosto przejść na mm...
A ulewanie? Hmmm, Leoś od początku mocno przeciekał, ale ostatnio już był spokój. A teraz od nowa. Moż zęby?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość


Caltea...a spróbuj może Amol na ten ból głowy

dziś doczytałam Twój podpis.... ja też jestem za niska
Spróbuję


Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
a na koniec.... tak, krem jabłkowy-jagodowy bardzo mi Mamusiu smakował. leżaczkowi jak widać też....
ale do brzuszka cokolwiek poszło?
Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
ja sie bawie na macie

i musze się pochwalić - Olga sie nauczyła przkręcać z brzszka na plecy a mamusia dumna


Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość

To i ja się pochwalę. Kwilon przekręca się z pleców na brzuch. Rozkręcił się i gdzie go nie położę tam się chce obracać. Nawet w leżaczku.


I. Nie wiem co się stało, ale budzi się o 1 na dodatkowe karmienie... Nie wiem jak to zlikwidować bo herbaty pić nie chce...

U nas też dużo więcej karmień, nawet w nocy. Pewnie Aga miała rację

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
Małgoś z tym nocnym budzeniem u Kwilonka to może być to co pisałam, że dzieci ok 4-5 mies jedzą więcej w nocy, bo więcej rosną.
O właśnie

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Z tym tantum to wiem, już Calti pisała- kiedyś miałam te tabsy ale dla mnei za mocne były ale dziś z braku laku spróbuje

Tantum za mocne dla mego "szlachetnego" podniebienia no po prostu gębę mi przy tych tabsach wykręca

A są cytrynowe, ja tylko takie, bo po zielonych to tak jak po soli

No właśnie Rabarbar tez ost pisała,że jej sie robią grudki i pytała czy to moze być od przemarznięcia. Nie wiem czy jej ktoś odp w końcu
A Rabarbar- te grudki schodzą po karmieniu??? BO może to zwykłe przepełnienie?
MI jak sie zastoje robily to własnie podejrzewałam przemarzniecie i nerwy...
U mnie na pewno pomogły spacery w 0 temp
ojjj i jak tam Leoś?? Minęły ulewki???

W ogole czytam o tych ulewaniach i wczo po jedzeniu Piotrek tez ze 3x ulał i dziś 1x. A od porodu w zasadzie nie ulewał w ogóle- no moze jakies pojedyncze epizody ale nie pamietam za bardzo.

Nie minęły
I jak tam Twoja głowa??? Mi pomaga tez ściśnięcie głowy jakąś opaską- wiesz jak Rambo
tak nie próbowałam




AAA- z kotem to mi sie jeszcze jedna historia przypomniała- nasz kot tez zniknął... w WC bo zapomiała zamknąć drzwi , a tam za klopikiem była ścianka taka do połowy,że kocica mogła wskoczyć w rury i buszowac i przechodzić do łazienki. No i oczywiscie z wyjsciem z tych rur problem... ech szkoda słów.

To co, kot zaklinował się w rurach???
Caltea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 09:36   #2830
indygo79
Zadomowienie
 
Avatar indygo79
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 772
GG do indygo79
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

dzień dobry dzień mnie nie było a ty tyyyle stron

chciałam powiedzieć, że poprzedniej nocy nastąpiło wydarzenie epokowe- Agatka zapomniała się obudzić na karmienie zasnęła o 20:30, a o 5:30 zakwękała, dałam smoczek spała do 6:40 . dziś pierwsza pobudka a 4ej, potem spala do 8ej.

Martusia te nasze córki to są udane idą równiusieńko, obie tę samą noc cała przespały

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
A ja dziś w nocy miałam powtórkę z rozrywki- czyli 7 pobudek
Nic dziś nie jarzę nie nadrabiam bo ledwo literki widzę.

bidulko moja, przytulam
Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
wiesz małżonek to po pierwsze był oburzony, ze mi "doktór" przykleił coś jak spodnie wkładałam więc musiał sprawdzić co i jak haha

moja ma takie poliki czerwone jak wracamy przy takim mrozie
a w ogóle jestem gupia torba mogłam brać w tesco kombinezon jak były przeceny po 22zł, bo się okazało, że te dwa co sobie spokojnie leżały w szafie i czekały na zimę są na styk pod spodem mieści się tylko bodziak i rajstopki, nie ma szans, żebym założyła jej bluzeczkę jakąś bo ma ciasno. Oby tej zimy nie było jednak długo takiej mroźnej bo nie będziemy mieć w czym wychodzić
i jeszcze dziś się okazało, że wyrosła mi z 5bodziaków 3-6m koniecznie muszę na zakupy iść

no ja zakupiłam kombinezon wtedy w smyku na przecenie i to było dobry pomysł, w tym który miała bysmy nie dotrwały. a bodziaki z early days 3-6 juz powoli za małe , juz zakupiłam takie 6-12

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
a będąc przy kremach- czym smarujecie buziaki dzieciom?
ja dałam tego F18 troszkę bo pisze, że na mróz się nadaje.
ja mam nivea na wiatr i mróz - smaruje raz buźke, a za chwilę nosek i policzki takągrubsza wartswą, po spacerku nawet nie są czerwone poliki.


Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Brzmi pysznie, jak to zrobiłaś?

zrobiłam Agatce mm, dodałam kleik ryżowy ( a drugiego dnia kukurydziany), żeby było gęste i do tego normalnie owocki ze słoiczka. tak na 70 ml mleka było z 5 łyżeczek owocków. mała zjadła śłicznie łyżeczką

Moonik pisalam o składzie owoców hippa - nie wiem, czy czytałaś. Np. śliwki mają śliwek 50% . Dziękuję, że zwróciłaś na to uwagę, bo wcześniej nawet bym nie zwracała uwagi na skład, a tak to przynajmniej jestem o tyle mądrzejsza . Oczywiście reszta składu to woda i cukier.


tak, ja wczoraj w tesco to doczytałam, szoook. a lepsze bo czytałam skład danka z którejś firm ziemniaki ze szpinakiem i co? 50% ziemniaki, z 5 % szpinak, a reszta? woda, grysik i mleko oraz śmietana a danko po 4 miesiącu. trzeba uwaznie czytac te składy
kciuki za bioderka

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
to kup sobie mielone siemię, zaparzasz tego łyżeczkę na pół szklanki gorącej wody, zrobi Ci się taki a'la kisielek (bardziej jak gluty ) i to trzeba wypić duszkiem najlepiej bo w smaku to średnie jest
weź, jakie gluty ja koffam siemię lniane

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
A ja myślę, że skoczek, podobnie jak chodziki to nienajlepszy pomysł. Z wielu różnych względów. Owszem rodzic ma chwilę dla siebie, ale generowane są duże obciążenia zarówno na kręgosłup, stawy skokowe, biodrowe itd. Dziecko "uczy" się nieprawidłowej postawy, zaburza się rozwój zmysłu równowagi, organizm poddawany jest przeciążeniom na które nie jest gotowy. Często są potem problemy z kolanami koślawymi, płaskimi stopami, skoliozami.. Dziecko nabiera złych nawyków ruchowych. Mogłabym jeszcze długo pisać (pracuję z dziećmi jako rehabilitantka), ale absolutnie nie chcę narzucać swojego zdania. Chciałbym tylko dać pod rozwagę, że nie ma co przyspieszać rozwoju dziecka. Wstanie, siądzie, pójdzie we właściwym dla siebie czasie. Nie trzeba go "pospieszać"

Skoczek można rozważyć nieco później ale i to w rozsądnych ilościach- może od 2-3 roku życia. Trudno powiedzieć bo jest to uwarunkowane indywidualnym rozwojem dziecka.
lepiej bym tego nie ujęła, ale zgadzam się w 100%. dziei za wazne informacje

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - ja tak bez nadrabiania, ale mam pytanko. Czy jak boli mnie strasznie gardło muszę chodzić w maseczce do małej? Nie mam temp, kataru.
ja bym chodziła, a to dlatego, ze u mnie każda choroba od gardła się zaczyna i mi tam zarazki szaleją

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
Nadrabiałam wczoraj, chciałam poddpisywać ale mały dał nam tak w palnik , że nie byłam wypruta z mężem... zaszkodziły mu kupne babeczki.. tak dopiero później zobaczyłam że zawierały mleko w proszku nie dość że ciemienucha wróciła w ciągu jednej nocy to jeszcze marudził, płakał cały dzień strasznie.
Dopiero wieczorem jak zrobił kopę to jak ręką odjął , ale to była godzina 19.

co do spania z Archi chyba mogę sobie łapkę podać, ja się boje iść spać , codziennie minimum po 7-8pobudem w nocy (to licze od 12 w nocy dopiero...) a przed 12 nie śpie to jeszcze latam.
a po 5 już się wierci i wogóle nie chce spać , już chyba 6-7 dzień. Nic nie dało że położyliśmy go wczoraj godzine później... jak i tak obudził się o 5. Jakoś go tamm nakarmie przytule i przyśnie do 7 ale z pobudkami

dobra pożaliłam się ide się bawić bo już ryk że sam

ahhh

kiedy ja się wyspieeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeee
współczuję

Cytat:
Napisane przez rabarbar83 Pokaż wiadomość
oj to nie wiem, jeśli nie ma ząbka no w sumie nie powinno jej się tam nic takiego od ciamkania zrobić na paluszkach chyba???
ale jak pcha łapki do buzi to ja bym niczym nie smarowała tylko obserwowała może samo zejdzie

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

yyyyy wisełka zamarza i znów mi będą lodołamacze pływać pod oknem niedługo

dzień marudera znów
ale jak to pod domem
Marudko
__________________
Agatka

"w pewnym momencie kobieta powinna ustalić ile ma lat. I konsekwentnie się tego trzymać". M.C.


indygo79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 09:54   #2831
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Mały umówiony do periatry na szczepienie na środę.
Mama umówiona do internisty na dzisiaj.

Nic tylko tańczyć z radości piggy_dance01.gif
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-30, 10:02   #2832
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
potraficie przeczytać
o znam to fajne


Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Mały umówiony do periatry na szczepienie na środę.
Mama umówiona do internisty na dzisiaj.

Nic tylko tańczyć z radości Załącznik 4468844
oj Cotuś wariacie a nie boisz sie szczepić Filipka jak ty jesteś taka chora?
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 10:08   #2833
Caltea
Zadomowienie
 
Avatar Caltea
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 253
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
czerwony jest ładny i wstępnie wpadł mi w oko, ale faktycznie za duży wybór

Poza tym boli mnie gardło i chyba mnie coś bierze ...
Ej nie daj się

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość

A ja to niedobra matka jestem i nie wychodzę od kilu dni bo straszny mróz. Na termometrze ok.-10 może więcej. Wietrzę jedynie mieszkanie porządnie. Po za tym, może głupia jestem, ale tak mnie przeraziła ta sprawa z porwanym dzieckiem z Sosnowca, że od tamtej pory sama na spacer nie pójdę
Ja też niedobra, nie wychodzę, ale to ze względu na cycuchy. Czekam na odwilż
Nie jesteś glupia, ja też ciągle o tym myślę

Cytat:
Napisane przez madziulkaa Pokaż wiadomość
Kupiłam skoczek firmy Lindam (zdjęcie w załączniku). Czekam na przesyłkę. Co o nim myślicie? Słyszałyście coś? Mi moje klientki opowiadały, że bardzo fajna rzecz. Dziecko wariuje z radości i ponoć wzmacnia nogi. Znalazłam na Youtube jak się bobas w tym bawi http://www.youtube.com/watch?v=q7jJv9tz-x0
Madziulka, ja jestem na nie. Wypowiadał się w tv Zawistowski, czy jak on się nazywa i przekonały mnie jego słowa.

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
A ja myślę, że skoczek, podobnie jak chodziki to nienajlepszy pomysł. Z wielu różnych względów. Owszem rodzic ma chwilę dla siebie, ale generowane są duże obciążenia zarówno na kręgosłup, stawy skokowe, biodrowe itd. Dziecko "uczy" się nieprawidłowej postawy, zaburza się rozwój zmysłu równowagi, organizm poddawany jest przeciążeniom na które nie jest gotowy. Często są potem problemy z kolanami koślawymi, płaskimi stopami, skoliozami.. Dziecko nabiera złych nawyków ruchowych. Mogłabym jeszcze długo pisać (pracuję z dziećmi jako rehabilitantka), ale absolutnie nie chcę narzucać swojego zdania. Chciałbym tylko dać pod rozwagę, że nie ma co przyspieszać rozwoju dziecka. Wstanie, siądzie, pójdzie we właściwym dla siebie czasie. Nie trzeba go "pospieszać"

Skoczek można rozważyć nieco później ale i to w rozsądnych ilościach- może od 2-3 roku życia. Trudno powiedzieć bo jest to uwarunkowane indywidualnym rozwojem dziecka.
O właśnie, ja się z tym zgadzam
Cytat:
Napisane przez rabarbar83 Pokaż wiadomość

Caltea dzięki za odpisanie w temacie cyckowym
na szczęście też mi schodzą te zastoje tylko po dobie całej dopiero, od wczoraj nic się nie pojawiło nowego może dlatego że nie latam w krótkim rękawku tylko się cieplej ubieram
Byle do wiosny

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - ja tak bez nadrabiania, ale mam pytanko. Czy jak boli mnie strasznie gardło muszę chodzić w maseczce do małej? Nie mam temp, kataru.
Chyba nie, tylko się nie całujcie.
Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
Nadrabiałam wczoraj, chciałam poddpisywać ale mały dał nam tak w palnik , że nie byłam wypruta z mężem... zaszkodziły mu kupne babeczki.. tak dopiero później zobaczyłam że zawierały mleko w proszku nie dość że ciemienucha wróciła w ciągu jednej nocy to jeszcze marudził, płakał cały dzień strasznie.
Dopiero wieczorem jak zrobił kopę to jak ręką odjął , ale to była godzina 19.

co do spania z Archi chyba mogę sobie łapkę podać, ja się boje iść spać , codziennie minimum po 7-8pobudem w nocy (to licze od 12 w nocy dopiero...) a przed 12 nie śpie to jeszcze latam.
a po 5 już się wierci i wogóle nie chce spać , już chyba 6-7 dzień. Nic nie dało że położyliśmy go wczoraj godzine później... jak i tak obudził się o 5. Jakoś go tamm nakarmie przytule i przyśnie do 7 ale z pobudkami

dobra pożaliłam się ide się bawić bo już ryk że sam

ahhh

kiedy ja się wyspieeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeee


U nas też zaczęły się gorsze noce, a było tak fajnie 2-3 pobudki. Wczo to pierwsza już ok 22, potem 24:30, 3, 5 i o 6:30 koopa. Pomaga tylko cycuś, bo smoczka nie chce.

Cytat:
Napisane przez gerda Pokaż wiadomość
ząbek się kluje, a to na palcach to chyba od nadmiaru ciamkania takie brzydkie i szorstkie jest

tak blisko Wisłe masz? ale czad
Ja myślę, że to od ciumkania. Moja bratanica ciumkała dwa paluszki do ok. 8 r.ż. i też miała zgrubienia (na jednym ma już na stałe), a trzecim drapała policzek do krwi. Nic nie pomagało. Nawet jak zaszywali rękaw, to potrafiła go rozpruć przez sen.


A ja mam w domu szpital. Masia dochodzi do siebie po żołądkówce, Julci zrobiło się słabo w szkole i przyszła, Leone się trzyma póki co, chodź marudzi coraz głośniej.

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Dz za info odnośnie rajstop w Biedrze. Właśnie siedziałam na All, żeby coś wykukać, a tu rzut beretem takie fajne. Tylko jak rozmiarowo? Doradxcie czy te 68-74 będą dobre? Kupowałyście już?
Caltea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 10:19   #2834
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
Gerda w leżaczku to ja go samego nawet przypiętego boję się zostawić, przechyla mi sie na jedną stronę, podciąga łapkami, dojdzie do tego momentu że go przeważy i będzie bum dlatego odliczamm dni do tego kiedy leżaczek pójdzie w odstawkę
Mój też- jak przypnę w leżaczku to się złości, jak nie przypnę to tak się kręci, że z niego zjeżdża. A odkrył już że świat ciekawszy z perspektywy siedzącej

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość


podpinam się pod pytaniem.
Mąż trzyma małego na kolanach i mu kobyłke robi czy samolot , mały się cieszy, wydaje mi się że krzywdy mu nie robimy ale lepiej dmuchać na zimne.
Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
kaileight czyli takie zabawy gdzie dziecko tak jakby podskakuje trzymane w rękach też niebardzo?
W 6tym miesiącu życia dziecko podtrzymywane pod paszki będzie samo podskakiwało- taki etap rozwoju.

Powoli wykształcają się umiejętności które posłużą w dalszym rozwoju ruchowym, wzrasta siła mięśni, koordynacja, równowaga. Jednak, jak ze wszystkim, jest to sprawa indywidualna kiedy dziecko zacznie siadać czy np. raczkować. Ja jestem zdania, że dziecko należy stymulować, pobudzać, dostarczać nowych bodźców, ale nie zmuszać do rzeczy których nie umie. Czyli np. NIE wsadzać do skoczków, chodzików, nie sadzać na siłę. Owszem jeśli weźmiemy na ręce i zacznie "podskakiwać" nic się nie dzieje. Dziecko podskakuje bo da radę, poskacze kilka sekund i nie ma siły, znudzi się itd. Po prostu nie należy robić nic na siłę, np mobilizować do takich podskoków czy stawiać mimo tego, że nie chce. Po prostu zdrowy rozsądek- raz na czas zrobiony "samolot" też nie zaszkodzi

O rozwój ruchowy można zadbać inaczej, np. poprzez zabawy na macie, szczególnie leżenie na brzuchu, zmienianie pozycji, pokazywanie zabawek z różnych stron, chodzenie na basen, noszenie w chuście itd

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - ja tak bez nadrabiania, ale mam pytanko. Czy jak boli mnie strasznie gardło muszę chodzić w maseczce do małej? Nie mam temp, kataru.
Wydaje mi się że nie.


Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
Dz. Daniczko, też myślałam o Bebilonie, ale nie wiedziałam, że taki drogi. Na razie jeszcze wydalam z kp, ale kto wie jak długo???

U nas Bebilon Ha po 30 zł
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 10:23   #2835
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
o znam to fajne




oj Cotuś wariacie a nie boisz sie szczepić Filipka jak ty jesteś taka chora?
Hmm . Teraz juz sie boje podpytam pediatry.
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 10:28   #2836
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Dzięki dziewczyny za odp Wysłałam męża do apteki, przytargał Hascosept. W necie czytałam, że niby można. Sonia wypowiedz się proszę W nocy płukałam gardło solą, działałam miodem, teraz mam od babci męża sok z malin taki prawdziwy. Siedzę w szaliku i jest boooosssko. Chciałam kupić w razie W tą maseczkę, ale u mnie w aptece takich cudów nie ma Jak się ogarnę to poczytam co u Was, bo produkcja ruszyła

I pytanie next - co roku o tej porze łapie mnie angina i boję się, że to może znowu to. Choć węzły póki co ok Sonia mogę gdyby co duomox brać?
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.

Edytowane przez agnieszka 0605
Czas edycji: 2012-01-30 o 10:30
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 10:28   #2837
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Hmm . Teraz juz sie boje podpytam pediatry.
nie chciałam cie wystraszyć, sorry tylko ja mam troszke stracha przed powikłaniami szczepien - dlatego musze byc pewna ze młoda jest zdrowa, zeby ją szczepić

Caltea zwykły Bebilon chyba jest tańszy, ten z obniżoną zaw. latozy jest taki drogi...no trudno, skoro jej to pomaga to nie ma rady
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 10:29   #2838
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
Ja też niedobra, nie wychodzę, ale to ze względu na cycuchy. Czekam na odwilż
Nie jesteś glupia, ja też ciągle o tym myślę


[/COLOR]Dz za info odnośnie rajstop w Biedrze. Właśnie siedziałam na All, żeby coś wykukać, a tu rzut beretem takie fajne. Tylko jak rozmiarowo? Doradxcie czy te 68-74 będą dobre? Kupowałyście już?
Jakiś czas temu kupiłam rozmiar 68- 74 w śliczne bałwanki Ignaś ma teraz 68 cm i są na styk Fakt ma dość długie nogi , ale wydaje mi się, że z tymi rozmiarami coś nie tak. Jakościowo są dobre, bez problemu dopierają się w pralce, nie drażnią skóry. Ja jestem zadowolona

Tak mi się przypomniało..W zeszłym tyg Ignaś miał biegunkę i to okropną, akurat byłam sama w domu i musiałam pobiec do apteki. Ubrałam dziecko i takie kwiczące wzięłam na ręce i biegłam przez pół osiedla. Nie było osoby która by się na mnie nie patrzyła. Tak sobie teraz myślę, że faktycznie mogło to dziwnie wyglądać- kobieta w rozpiętym swetrze i rowichrzonym włosem biegnie z wrzeszczącym niemowlęciem
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 10:36   #2839
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Dzień dybry
U nas nocki bez zmian. Karmienie o 1. Wiercenie się. Pobudka o 5.30

Cytat:
Napisane przez rabarbar83 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Małgosia1983 czy ja z niewyspania bredzę czy mi się zdaje że ty masz takiego konika morskiego fp ze świecącym brzuchem
...jak masz to napisz proszę czy Stefcio potrafi sam włączyć to to czy nie...jak nie masz to też napisz
Tak i nie. Tzn. Mam, ale Stefek go sobie sam nie włącza A Hautka załącza? Bo to dość solidnie trzeba nacisnąć.

Zgadzam się z opiniami "na nie" dla tego skoczka. Agnieszka chyba wklejała kiedyś artykuł o dotyczący wcześniejszej pionizacji dziecka tj. sadzania i obkladania poduszkami. Tam też była opinia nt. wszelkich chodzikow itp.

Ancia ja wczoraj zapakowałam Stefka w body bez rękawków, pajaca, pajaca z polarku i w zimowy kombinezon. Wsadziłam do wózkowego śpiworka z owczej wełny i nakryłam pokrowcem od wózka. Poliki i nochal czerwony, ale łapki i nóżki i kark ciepły miał. Było -7 chociaż odczuwalna temp. trochę niższa.
Miałam Ci pisać o werandowaniu ale dziewczyny już poradziły

Asia Marcelito to już taki chłopak duży
A na spacer jak najbardziej. Trzeba się tylko zgadać bo ja nie chcę chodzić jak jest -10 bo ja się obawiam tej odczuwalnej temp.

Cotka a co to za tańcząca świnia

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

O 15.15 mój dzidziuś skończy 4 miesiące
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-30, 10:38   #2840
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Widzę, że ubierałam Franka chyba za lekko, bo tylko body i rajstopki pod spód, ewentualnie body i bluzeczka.
Dzisiaj spacer sobie odpuszczam. Byliśmy na bioderkach i jest pieruńsko zimno. Bioderka w porządku, ale usg nie robił, więc nie wiem, jak to ocenił?
Do tego źle się czuję, 3 dzień @ i wszystko jest do .

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Małgoś buziaczki dla Stefano od Frania .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 10:50   #2841
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011



dziękuję za kciuki, baaaaaaaardzo pomogły
jeszcze jeden egzamin w sobote ... za to najgorszy i w ogóle beznadziejny i do tego ustny, ale dam rade, kto jak nie ja
w ogóle mam już plan na nowy semestr i mam tylko 4 zjazdy, ostatni 15 kwietnia a potem tylko seminaria no i obrona

zmykam nakarmić głodmorre a potem mam nadzieje że tda mi nadrobić co nieco
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 10:53   #2842
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
nie chciałam cie wystraszyć, sorry tylko ja mam troszke stracha przed powikłaniami szczepien - dlatego musze byc pewna ze młoda jest zdrowa, zeby ją szczepić

Caltea zwykły Bebilon chyba jest tańszy, ten z obniżoną zaw. latozy jest taki drogi...no trudno, skoro jej to pomaga to nie ma rady
Jakie powikłania?
Cholerka. Nie wygląda na chorego, łapie trochę tych przeciwciał niby, ale faktycznie teraz to już nie wiem

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość


dziękuję za kciuki, baaaaaaaardzo pomogły
jeszcze jeden egzamin w sobote ... za to najgorszy i w ogóle beznadziejny i do tego ustny, ale dam rade, kto jak nie ja
w ogóle mam już plan na nowy semestr i mam tylko 4 zjazdy, ostatni 15 kwietnia a potem tylko seminaria no i obrona

zmykam nakarmić głodmorre a potem mam nadzieje że tda mi nadrobić co nieco
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 10:58   #2843
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Bry!

Cytat:
Napisane przez agnieszka 0605 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - ja tak bez nadrabiania, ale mam pytanko. Czy jak boli mnie strasznie gardło muszę chodzić w maseczce do małej? Nie mam temp, kataru.
ja bym nosiła, bo u mnie od gardła zaczyna się przeziębienie. Ale jak Ty sie poza tym czujesz dobrze to chyba nie potrzeba.


Cytat:
Napisane przez gerda Pokaż wiadomość
zanim zacznę nadrabiać : Mamusie czy u Waszych dzieci od mamlania paluszków, zrobiło sie czerwone zgrubienie? Bo moja Kaja takie ma i nie wiem czy to czymś smarować czy zostawić?
moja zgrubienia nie ma, ale ma wysuszoną skórkę i jej schodzi od tego memłania


Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość

weź, jakie gluty ja koffam siemię lniane

coś Ty

ja bym chodziła, a to dlatego, ze u mnie każda choroba od gardła się zaczyna i mi tam zarazki szaleją
to widać nie jestem sama w tym


Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość

A ja mam w domu szpital. Masia dochodzi do siebie po żołądkówce, Julci zrobiło się słabo w szkole i przyszła, Leone się trzyma póki co, chodź marudzi coraz głośniej.

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Dz za info odnośnie rajstop w Biedrze. Właśnie siedziałam na All, żeby coś wykukać, a tu rzut beretem takie fajne. Tylko jak rozmiarowo? Doradxcie czy te 68-74 będą dobre? Kupowałyście już?
ja kupiłam teraz na wyprzedażach- 68-74 2pary i jedne są na styk, a drugie jeszcze do wiosny ponosi spokojnie. Tak że różnie z nimi, trzeba by wyciągnąć i sprawdzić jak się naciągają

i zdrowia dla dziewczynek, ciągle się coś Was czepia


Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z opiniami "na nie" dla tego skoczka. Agnieszka chyba wklejała kiedyś artykuł o dotyczący wcześniejszej pionizacji dziecka tj. sadzania i obkladania poduszkami. Tam też była opinia nt. wszelkich chodzikow itp.
Sonia


Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Widzę, że ubierałam Franka chyba za lekko, bo tylko body i rajstopki pod spód, ewentualnie body i bluzeczka.
Dzisiaj spacer sobie odpuszczam. Byliśmy na bioderkach i jest pieruńsko zimno. Bioderka w porządku, ale usg nie robił, więc nie wiem, jak to ocenił?
a który raz mieliście kontrolę?
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 10:59   #2844
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Widzę, że ubierałam Franka chyba za lekko, bo tylko body i rajstopki pod spód, ewentualnie body i bluzeczka.
Dzisiaj spacer sobie odpuszczam. Byliśmy na bioderkach i jest pieruńsko zimno. Bioderka w porządku, ale usg nie robił, więc nie wiem, jak to ocenił?
Do tego źle się czuję, 3 dzień @ i wszystko jest do .

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Małgoś buziaczki dla Stefano od Frania .
Ej tam Ancia. Każdy, w tym dzieci inaczej odczuwa zimno/ciepło. Jeśli Franek nie miał zimnego karku, to było mu ciepło. Prz -5 Stefek śmigał tylko w body na długi rękaw, półśpiochach, kombinezonie i śpiworku. Albo czasem body na długi i rajtuzy, kombinezon i śpiwór... Obserwuj. Albo ubierz go warstwę cieplej i zobaczysz.
Buziak przekazany
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 11:02   #2845
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Jakie powikłania?
Cholerka. Nie wygląda na chorego, łapie trochę tych przeciwciał niby, ale faktycznie teraz to już nie wiem


no bo wiesz, jak dziecko przeziębione to walczy ze swoim wiruskiem i jeszcze do tego mu dojdą te ze szczepienia to łatwiej potem o gorączkę np po szczepieniu. Ale jak młody nie ma temperatury to nic mu nie jest bo ty juz od kilku dni jestes chorawa to u Filipka pewnie juz by sie rozwinęło gdyby miał sie zarazić
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 11:03   #2846
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
Sonia
Możliwe.

Ancia a wyciągał lekarz mu nóżki? tzn. tak prostował?
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 11:03   #2847
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość


dziękuję za kciuki, baaaaaaaardzo pomogły
jeszcze jeden egzamin w sobote ... za to najgorszy i w ogóle beznadziejny i do tego ustny, ale dam rade, kto jak nie ja
w ogóle mam już plan na nowy semestr i mam tylko 4 zjazdy, ostatni 15 kwietnia a potem tylko seminaria no i obrona

zmykam nakarmić głodmorre a potem mam nadzieje że tda mi nadrobić co nieco
no to looozik zdasz spokojnie, a potem juz pomału do obrony
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 11:04   #2848
stokrotka_
Zadomowienie
 
Avatar stokrotka_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 604
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

dzień dobry

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
aa i ja małego w nim nie nakarmie czy też nie dam pić, bo najzwyczajniej w świecie mały mi sie próbuje z niego już wydostać tak że nie da rady.
Muszę kupić krzeszełko jakieś bo oszaleje z karmieniem małego mały jest a zachowuje się już tak jakby "ogień chciał podpalić"



kiedy ja się wyspieeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeee

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
Gerda w leżaczku to ja go samego nawet przypiętego boję się zostawić, przechyla mi sie na jedną stronę, podciąga łapkami, dojdzie do tego momentu że go przeważy i będzie bum dlatego odliczamm dni do tego kiedy leżaczek pójdzie w odstawkę


Małgoś Ty już byś do każdego jedzenia sadzała Stasia? tak pytam..bo u Nas krzesełko czeka w kartonie..ale nie wiem czy nie za wcześnie jeszcze?? ..i też karmię w huśtawie albo leżaczku

a co do leżaczka.. pierwszy miałam taki,że ok miesiąca temu własnie Sara mi się przegibła..i mało mi serce nie stanęło.dobrze,że była zapięta. leżaczek poszedł w odstawkę w momęcie.. a ja kupiłam używany z BS i jest lepiej.bo jest głębszy. najlepsza pod tym kątem hustawka.. ale jej nie przetargam po całym mieszkaniu...

a w Polsce Sara ma leżaczek z jakiejś polskiej firmy..i powiem Wam,że chyba najlepszy ze wszystkich. co próbowałyśmy. szeroki ,dość głęboki.ma regulowane oparcie i jest.do 18kg.. w sklepie kosztował coś ok 140zł.. więc pewnie gdzieś na all taniej by był..aż żałuje,że go tutaj nie wzięłam z sobą.

współczuje nocki


Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
ja jeszcze licze ale już mam powoli dość...
bożesz dopiero za dwa tygodnie mam pediatre i moze dopiero wtedy wprowadze jakieś kaszki i inne rzeczy...
deserki i zupki już daje, ale Stasiek i tak preferuje "bardziej treściwe" czyli zupkę jarzynową, marchewkę albo marchewke z ziemniakiem
jabłkiem gardzi
Sara też woli obiad niż deser




Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
no i znowu nie ponadrabiam bo młoda na rączkach od wczoraj musi byc...


dobra, spadam nosic bo juz sie nasiedziała w leżaczku 5 minut wrrrrrrrr
skok jakiś ?? oby minęło szybko



Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
dzień dobry dzień mnie nie było a ty tyyyle stron

chciałam powiedzieć, że poprzedniej nocy nastąpiło wydarzenie epokowe- Agatka zapomniała się obudzić na karmienie zasnęła o 20:30, a o 5:30 zakwękała, dałam smoczek spała do 6:40 . dziś pierwsza pobudka a 4ej, potem spala do 8ej.




weź, jakie gluty ja koffam siemię lniane
za nockę

ja też lubię


Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Mały umówiony do periatry na szczepienie na środę.
Mama umówiona do internisty na dzisiaj.

Nic tylko tańczyć z radości Załącznik 4468844
zdrówka kochana
a co do szczepienia..u Nas taka sytuacja była w zeszłym tyg. wszyscy byliśmy chorzy..Saruni przechodziło w sumie.,poszłam z nią i lekarka powiedziała,że jak dziecko nie gorączkuje i nie jest jakoś mocno widocznie chore ( w sensie duży kaszel,katar) to nie ma przeciwskazań do szczepienia


niezła świnka hehehe

Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość

U nas też zaczęły się gorsze noce, a było tak fajnie 2-3 pobudki. Wczo to pierwsza już ok 22, potem 24:30, 3, 5 i o 6:30 koopa. Pomaga tylko cycuś, bo smoczka nie chce.


A ja mam w domu szpital. Masia dochodzi do siebie po żołądkówce, Julci zrobiło się słabo w szkole i przyszła, Leone się trzyma póki co, chodź marudzi coraz głośniej.
nocki współczuje

i zdrówka dla Was duuuużo !!

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Tak i nie. Tzn. Mam, ale Stefek go sobie sam nie włącza A Hautka załącza? Bo to dość solidnie trzeba nacisnąć.


O 15.15 mój dzidziuś skończy 4 miesiące
Sara też sama nie włączy..raz jej się udało jak się przeturlała głową akurat na brzuszek konika..

dla Stefka
__________________
Sara


Tyś taka bezbronna, maleńka, w kołysce splecionej z mych ramion, a kiedys sie do mnie uśmiechniesz i powiesz mi czule: "mamo"





stokrotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 11:10   #2849
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość


dziękuję za kciuki, baaaaaaaardzo pomogły
jeszcze jeden egzamin w sobote ... za to najgorszy i w ogóle beznadziejny i do tego ustny, ale dam rade, kto jak nie ja
w ogóle mam już plan na nowy semestr i mam tylko 4 zjazdy, ostatni 15 kwietnia a potem tylko seminaria no i obrona
super


Stokrotko w k dla Ciebie przepis na bounty jest
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 11:12   #2850
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
potraficie przeczytać
umiecie
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość

Aha jutro bioderka, wreszcie.
powtorka czy co???
Cytat:
Napisane przez rabarbar83 Pokaż wiadomość
więcej nas tu antyśpiochów niestety ...ja pobudek już nie liczę
ja jeszcze licze bo się łudzę ech...
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Kiedyś się wyśpimy. Chyba.
Te słowa brzmią mi ciągle jak dzwon

jak zalki???
Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
Nie minęły

I jak tam Twoja głowa??? Mi pomaga tez ściśnięcie głowy jakąś opaską- wiesz jak Rambo
tak nie próbowałam

To co, kot zaklinował się w rurach???
Moj tez zaczął coś ulewać- znów smsuja gady za naszymi plecami

A z tym owinięciem głowy to warto, serio- albo ktoś rękoma by ścisnął bo chodzi o dociśnięcie połączeń kostnych czaszki- szwów.

Kocica nie zaklinowała sie w rurach - ale wskoczenie tam to drogo jednokierunkowa- bez pomocy nie wylezie
Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Mały umówiony do periatry na szczepienie na środę.
Mama umówiona do internisty na dzisiaj.

Nic tylko tańczyć z radości
no prosię wymiata
I za wizyty!
Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
co do spania z Archi chyba mogę sobie łapkę podać, ja się boje iść spać , codziennie minimum po 7-8pobudem w nocy (to licze od 12 w nocy dopiero...) a przed 12 nie śpie to jeszcze latam.
a po 5 już się wierci i wogóle nie chce spać , już chyba 6-7 dzień. Nic nie dało że położyliśmy go wczoraj godzine później... jak i tak obudził się o 5. Jakoś go tamm nakarmie przytule i przyśnie do 7 ale z pobudkami

dobra pożaliłam się ide się bawić bo już ryk że sam

ahhh

kiedy ja się wyspieeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeee
o kurde- to i nasze gady razem spiskują
Bardzo współczuję- ja to już trochę zaprawiona w tych pobudkach a

Chociaż powiem,ze ost 2 noce to dziwna sprawa- przed wczo po wieczornym karmieniu zaniosłam małego mamie bo musiałam jednak kimnąć przynajmniej ze 2-3 h, wczo to samo zrobiłam- dałam małego mężowi i wyobraźcie sobie ,ze przy nich gad mały spał 3,5h i 4,5h
(A ja durna oczywiscie obudziłąm ise juz po 2h )

Ale ciekawe czemu przy nich spi a przy mnie juz pobudki co 1h lub częściej????????????????

Moze jeszcze uda mi sie cos nadrobic....
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.