Misja w Zambii - cz. IV - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-15, 20:55   #2821
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Talking Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez basiaczek11 Pokaż wiadomość
Potwierdzam taka była umowa.
Dla zainteresowanych: statut stowarzyszenia jest opublikowany na oficjalnej stronie http://sercedlaafryki.pl/index.php/o-stowarzyszeniu/.
Cytat:
Napisane przez Statut, paragraf 5
Celem Stowarzyszenia jest:
1. edukacja i rozwój dzieci i młodzieży, oraz osób dorosłych z krajów Afryki,
2. pomoc mieszkańcom krajów Afryki cierpiącym ubóstwo,
3. upowszechnianie wiedzy o krajach Afryki – ich kulturze oraz aktualnych problemach i ich przyczynach,
4. realizacja celów, o których mowa w pkt 1–3, w odniesieniu do innych krajów tzw. Trzeciego Świata, o ile będzie to leżeć w realnych możliwościach organizacyjnych Stowarzyszenia,
5. wzajemne poznawanie, zbliżanie, rozumienie i nawiązywanie osobistych więzi między ludźmi odległych od siebie społeczeństw i kultur.
Omg. Mnie nie chodziło o "pomoc Afryce", bo to wiemy, tylko o konkretne cele, w rodzaju "na traktor" czy "na wyposażenie przedszkola".

Czyli jaki cel mamy pierwszy?
Wyposażenie przedszkola?
Cytując klasyka: Kto jest za - dziękuję, kto jest przeciw - nie widzę.... no to mamy uchwalone ;P

A serio, możemy tutaj coś wybrać i uchwalić. Albo na czacie.
- wyposażenie przedszkola :P
- podstawowe leki i prosty sprzęt medyczny (już była taka zbiórka)
- traktor
- regały na książki do Arki Noego
- nasiona warzyw
- ... [proponujcie co uważacie]

Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam wcześniej, a potem powtórzył Markos - nikt z nas nie pisał się na samodzielną działalność, stowarzyszenie było WSPÓLNYM pomysłem (wystarczy wrócić do wcześniejszych edycji naszego forum by o tym poczytać) i nikt nie będzie tu zarządzał!
Jakie nie będzie, jakie nie będzie; a Ava od czego? Te tam pomysły gasić i inicjatywę odbierać, no... ktoś musi :P

Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
KateMwale - super pomysł! Daj znać, jak już będziecie mieli spokojniejszy okres, a Bruno wydobrzeje! W razie czego widzę tu dużo chętnych do pomocy
Mnie się podoba. Ta wystawa znaczy.


Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
1. sprawę paczek wyjaśniła już ChoosingHope. Ja na razie nie widzę innego wyjścia, niż wysyłanie do Zambii. Stowarzyszenie nie ma pieniędzy na finansowanie przesyłek.
To od sponsora... Mnie bardziej o adres chodzi, żeby jakiś oficjalnie móc podać, gdzie będzie rósł stosik książek (i zawalał czyjąś piwnicę).

Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
2. z allegro trwają rozmowy na temat przerobienia naszego konta na charytatywne, co zwolniłoby nas z opłat za allegro.
Super!

Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
Myślę, że da się rozwiązać problem płatności za przesyłkę, ale osoba wysyłająca musiałaby wziąć fakturę z poczty, lub pokwitowanie z pieczęcią oddziału poczty - bez tego nie zaksięgujemy kosztów przesyłki (sama pieczęć z data nie wystarczy!!!)
Nie ma sprawy, proste. Pokwitowanie dają od ręki, po fakturę bywa że każą przyjść na następny dzień - jeśli się wysyła na filii, a nie w głównej placówce.

Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
3. To co dostaniemy jako darowiznę możemy sprzedawać.
Zbiórki publiczne (na ulicy) wymagają pozwolenia władz miasta...chyba - pytanie do prawnika!
OK I pewnie komisyjnego policzenia, ile się zebrało. I zapieczętowanej puszki / skarbonki. Techniczne detale się ściągnie obserwując co robią inne stowarzyszenia.

Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
Włóczka na misie - po to mi są sponsorzy. Na przykładzie tej akcji o której pisałam - w kosztorysie każdego wydarzenia, z którym trzeba pewnie u takiego potencjalnego sponsora się pojawić, trzeba zawrzeć wynagrodzenie dla zespołów, wynajem sali, materiały (np. włóczka) i wszystkie inne rzeczy. Po to też właśnie chciałabym, aby popracowało nad tym kilka osób, bo co 5 głów to nie jedna - ta jedna może przeoczyć coś istotnego!
To kiedy spotkanie na czacie?... :P

Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
4. papier stowarzyszenia - "firmówka" już jest (podziękowania dla Avy i Marka). Myślę, że projekt plakatu mógłby ktoś zrobić - nie koniecznie musimy znowu obciążać tym znowu tę dwójkę
O super
Zapisuję: do zrobienia: plakat.

Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
6. Folder tworzę - jest w fazie sprawdzania i korygowania.
sprzedaż - tylko darowizn - nie mamy działalności gospodarczej!
dlatego też mam zamiar na dniach (jak postanie do końca folder) zgłosić się do kilku agencji reklamowych, żeby nam podarowali koszulki i kubki z logo.
Super, już coś wiadomo

Night i wszyscy - otwieram czat TERAZ i zapraszam
__________________
poCZATuj z nami!
CENNIK POCZTY =>suwak na Afryka
(paczka ekonomiczna 20 kg [max] = 187 zł)
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 21:27   #2822
basiaczek11
Raczkowanie
 
Avatar basiaczek11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 470
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość
- wyposażenie przedszkola :

Jakie nie będzie, jakie nie będzie; a Ava od czego? Te tam pomysły gasić i inicjatywę odbierać, no... ktoś musi :P


Wyposażenie przedszkola....O.K.
Pluszaków mam mnóstwo, porządne, nie zniszczone, wypiorę i wyślę. Mogą być dla przedszkola albo dla dzieci do szpitala - Siostra zdecyduje. Tyle mogę na razie.
AVA pogaś nas trochę i odbierz inicjatywę........pleeeee aseeee
A tak poważnie to nie żartuj i wracaj szybciutko i nie obrażaj się.
To dobrze, że w końcu wszyscy mówia co myślą. Lepsze to niż zaciskanie zębów.
I wyjaśnić zawsze można.

New Rock raz w życiu weszłam na czat i zaraz o mało nie zamroziłeś mi męża!!!
Zbyt przekonujący jesteś
Nie no, jakoś tak się zgrać nie mogę z tym czatem
__________________
Pozdrawiam Basia


Adopcja Serca na facebooku:

Adopcja Serca


basiaczek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 21:37   #2823
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Talking Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez basiaczek11 Pokaż wiadomość
Wyposażenie przedszkola....O.K. Pluszaków mam mnóstwo, porządne, nie zniszczone, wypiorę i wyślę. Mogą być dla przedszkola albo dla dzieci do szpitala - Siostra zdecyduje. Tyle mogę na razie.
No. Już coś
Nie dość, że pomysł przeszedł, to Darczyńca... czy Darczyńczyni... się znalazła

Cytat:
Napisane przez basiaczek11 Pokaż wiadomość
New Rock raz w życiu weszłam na czat i zaraz o mało nie zamroziłeś mi męża!!!
Zbyt przekonujący jesteś
Nie no, jakoś tak się zgrać nie mogę z tym czatem
Dobry dzień miałem
Wchodź, czekamy
__________________
poCZATuj z nami!
CENNIK POCZTY =>suwak na Afryka
(paczka ekonomiczna 20 kg [max] = 187 zł)
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 09:29   #2824
alicjazopola
Raczkowanie
 
Avatar alicjazopola
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 177
GG do alicjazopola
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Mam już sporo baloników, małych i dużych maskotek, pluszaków itp. z myślą o hospicjum. (policzyłam maskotek jest 142) Na pewno przydałyby się piłki do rehabilitacji ... hmmm trzeba się zakręcić koło tego, popytać.
Mam również kredki, zeszyty(16 kartkowe w kratkę i jeden śliczny kolorowy plecaczek np. dla pierwszoklasisty !). Siostra zdecyduje do kogo trafią - wg potrzeb danej chwili.
Proszę o kubeł zimnej wody - bo zwariuję z radości ...

Do Pyziulki - jeśli przydałaby Ci się ta włóczka to proszę o kontakt na alicjazopola@wp.pl - chętnie wyślę z myślą o Twoich cudownych robótkach (lale, miśki wg.uznania) np na aukcje. Kolor - odcienie brązu
__________________


Edytowane przez alicjazopola
Czas edycji: 2010-05-16 o 12:32
alicjazopola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 14:41   #2825
KateMwale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 430
GG do KateMwale
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Pod koniec czerwca/ew. lipca jak tylko się trochę odkujemy wyślę paczkę z rzeczami dla niemowlaków, po Bru co prawda część rzeczy oddałam jednej samotnej mamie z Poznania, ale sporo ciuszków zostało, do tego mnóstwo zabawek, Bru nawet częścią się nie bawił jemu wystarczy pusta butelka i ma fun, jakieś kocyki, parę pieluch tetrowych też się znajdzie. A czy zamiast plecaczków mogę być takie worki?, czy ilość rzeczy jakie noszą dzieciaki wymaga jednak czegoś bardziej stabilnego?
__________________
Pozdrawiam,
Kasia

KateMwale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 16:24   #2826
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Ja mogę byc darczyńcą różnokolorowej włóczki
Jeśli ktoś byłyby zainteresowany (Pyziulka!) to proszę o kontakt na PW.
Z tym, że włóczkę mogę przesłać dopiero w sierpniu.
Kolor i ilość włóczki do uzgodnienia.


Chciałabym jeszcze coś powiedzieć.
Może pamięć płata mi figle ale o ile ja pamietam, to sama Siostra Józefa pisała, że będzie dawała zielone swiatło osobom chcącym wyjechac do Zambii. Cyzli nie była to decyzja Avy.
Któa chciałabym pozdrowić i podziękować zarówno jej jak i Seonie i Dla Ciebie J. Seona i Dla Ciebie J. pomagały MAMIE od początku i nie wiem gdzie byśmy bez nich dzis byli.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 19:46   #2827
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Talking Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez alicjazopola Pokaż wiadomość
Mam już sporo baloników, małych i dużych maskotek, pluszaków itp. z myślą o hospicjum. (policzyłam maskotek jest 142) Na pewno przydałyby się piłki do rehabilitacji ... hmmm trzeba się zakręcić koło tego, popytać.
Mam również kredki, zeszyty(16 kartkowe w kratkę i jeden śliczny kolorowy plecaczek np. dla pierwszoklasisty !). [...]

Do Pyziulki - jeśli przydałaby Ci się ta włóczka to [...] chętnie wyślę z myślą o Twoich cudownych robótkach
Super! Kolejna Darczyńczyni...

Cytat:
Napisane przez KateMwale Pokaż wiadomość
Pod koniec czerwca/ew. lipca jak tylko się trochę odkujemy wyślę paczkę z rzeczami dla niemowlaków [...] jakieś kocyki, parę pieluch tetrowych też się znajdzie.
Tez super!

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ja mogę byc darczyńcą różnokolorowej włóczki
Wspaniale!

Czat otwarty - można wchodzić i rozmawiać
__________________
poCZATuj z nami!
CENNIK POCZTY =>suwak na Afryka
(paczka ekonomiczna 20 kg [max] = 187 zł)
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-16, 20:34   #2828
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Kolejny SMS od Krzysztofa - nadla nie madostepu do internetu - awaria na misji, wszystkie relacje wyśle z Polski

te swary i "nerwoe" teksty potwierdzają mi jedno - wszysyc bardzo są zaangażowani dlatego takie emocje

ciagle allegro mi nie odpisuje w sprawie przeniesienia konta na stowarzyszenie, nie mogę doczekać sie akcji - Rock - pomozecie? wielu adopyjnych rodziców jest przez all właśnie to super reklama jest prawda Rock? tam mnie właśnie poznałeś dlatego przebieram nogami kiedy ....


moje pytanie do prawnika

Chcę zorganizować koncert - proszę o instrukcje obsługi co i jak po kolei ?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 23:19   #2829
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Talking Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
ciagle allegro mi nie odpisuje w sprawie przeniesienia konta na stowarzyszenie, nie mogę doczekać sie akcji - Rock - pomozecie? wielu adopyjnych rodziców jest przez all właśnie to super reklama jest prawda Rock?
Prawda
Kiedy do nich ostatnio pisałaś? Ile mają czasu na odpowiedź wg ich regulaminu? Dosłałaś wszystkie dokumenty, jakie chcieli?

Wczoraj na czacie ustaliliśmy:

1. Jako Stowarzyszenie, na początek bierzemy się za jednorazowe cele - takie, żeby można było szybko je zrealizować, a następnie przedstawić nasze skuteczne działania sponsorom, żeby chętniej nam pomogli w następnych akcjach.

2. Zaczynamy działać jako grupa pracująca nad jednym celem. Kiedy nauczymy się jak pewne sprawy załatwiać, będzie można podzielić kilka celów pomiędzy poszczególne osoby czy grupy osób.

3. Wyjaśnić sprawę Allegro: Nightwish chciała się zajmować aukcjami.

4. Jaka jest składka roczna w Stowarzyszeniu? "Dowolna" nie rozwiązuje sprawy. Nie wypada wpłacić 1 zł, 100 zł dla niektórych może być dużo. Np. Stowarzyszenie Wikimedia Polska pisze dla ułatwienia, że składka w 2007 r. przeciętnie wynosiła ok. 20 zł. (Przy okazji, legitymacja członkowska Stowarzyszenia
Wikimedia wygląda tak - może się przyda?)

5. Nightwish zamierza skontaktować się z wydawcą kwartalnika uczelnianego, żeby zamieścili artykuł o naszym Stowarzyszeniu. Czasopismo jest bezpłatne i dostępne także poza uczelnią np. w galerii handlowej.

6. Zastanawialiśmy się, czy na stronie Stowarzyszenia powinien być dźwięk, który włącza się sam. Nightwish to nie przeszkadza, a ja jestem przeciw nagłym dźwiękom z komputera, których się nie spodziewam, zwłaszcza w nocy.

7. Choosing Hope mówiła, że w książkach dzieci powinny widzieć "swoje zwierzęta i czarne buźki", tzn. w miarę możliwości starajmy się im podsyłać afrykańskie książki. Oraz, że "Afryce potrzebni sa autorzy ksiazek dla dzieci, a my powinnismy im pomagac wydawac te ksiazki."

8. Może zbierzemy relacje różnych osób, które już były na naszej misji i wydamy wspólną książkę? A może Krzysztof wydałby swoją książkę?

9. Nightwish widziała tablice z obrazkami i podpisami po angielsku, ale i z polskim tłumaczeniem. Zastanawialiśmy się, czy można takie zrobić i wydrukować samemu np. w Copy General i czy jakość będzie porównywalna, czy jednak trzeba poszukać gotowych, tylko bez polskiego tłumaczenia. Myśleliśmy też, czy odpowiedni temat to np. godziny, czy pory roku, sprzęty domowe (czy w Zambii będą wiedzieć, co to odkurzacz?...). Ktoś może widział takie plansze na ścianę i ile kosztowały? Wysyłka w tubie kartonowej - maksymalne dopuszczalne gabaryty w cenniku poczty:
Cytat:
Napisane przez Poczta Polska
Wymiary paczek pocztowych
MAKSIMUM
Suma długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość - 3000 mm, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 1500 mm
MINIMUM
Wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm, z tolerancją do 2 mm
10. Kalendarze indywidualne, pierwszy link w google (cena 3,40 zł netto za sztukę):
http://www.imexgraf.pl/kalendarze_na...onalizacja.htm
http://www.imexgraf.pl/kalendarze_ksiazkowe.htm
Czy moglibyśmy je jakoś spersonalizować pod nasze Stowarzyszenie i sprzedawać na festynach?
Nightwish mówi, że na uczelni wszystkie koleżanki takich kalendarzy używają.

11. Potem przyszedł troll, którego zbanowałem. Dzięki trollowi porozmawialiśmy o najczęstszych obiekcjach ludzi, kiedy się im mówi o pomaganiu Afryce, które sprowadzają się do "pomocy polskim dzieciom" zamiast afrykańskim. Nightwish powiedziała, że polskim dzieciom wystarczy, jak się przyłożą do nauki, to wyjdą z biedy. Ja dodałem, że takim rozmówcom można zadać pytanie "A co TY robisz żeby pomóc polskim dzieciom?" i rozmówca milknie, bo zaczyna rozumieć, że nie wygra z realnym działaniem używając samych słownych argumentów.

12. Mówiliśmy, że angielski w różnych regionach świata jest różny, ale najtrudniej zrozumieć native speakers. W Zambii powinno być łatwiej

13. Wspomniałem o Edwardzie Piszku, milionerze i filantropie polskiego pochodzenia (zm. 2004), który w 1989 znacząco wpłynął na wprowadzenie nauczania języka angielskiego do Polski. Jego biografia (po angielsku) jest tutaj.
Cytat:
After the country finally dumped communism in 1989, he was instrumental in bringing Peace Corps volunteers to teach English in Poland and set up The World of English magazine to promote interest in English which he called “the world’s universal language.” He also helped bring Little League baseball to Poland and was instrumental in having the Polish city of Kutno declared Little League Headquarters for Europe and Africa. In appreciation for his efforts, the Kutno Little League facility is officially known as Edward J. Piszek Stadium.
Pomyślałem, że dobrze byłoby znaleźć kogoś takiego w USA, pochodzenia afrykańskiego, kto może zechciałby pomóc Afryce. Przejrzałem listę 400 najbogatszych ludzi w USA, ale tylko jedna osoba była pochodzenia afrykańskiego - Oprah Winfrey. Bharat Desay urodził się w Kenii, ale poza tym związany jest raczej z Indiami.

Wróciłem do biografii Edwarda Piszka i znalazłem, że w 1964 skontaktował się z nim Bill Sykes z charitable organization CARE. CARE już działa w Zambii od 1992, zaproszona przez rząd Zambijski. Czy CARE pomaga w Mpanshyi?


To przemyślenia z zaledwie jednego czata, na którym były łącznie 3 osoby.
Przyjdziecie na następne?

Teraz jest jeszcze otwarty
__________________
poCZATuj z nami!
CENNIK POCZTY =>suwak na Afryka
(paczka ekonomiczna 20 kg [max] = 187 zł)
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 04:51   #2830
Pyziulka
Rozeznanie
 
Avatar Pyziulka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 606
GG do Pyziulka
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez alicjazopola Pokaż wiadomość

Do Pyziulki - jeśli przydałaby Ci się ta włóczka to proszę o kontakt na alicjazopola@wp.pl - chętnie wyślę z myślą o Twoich cudownych robótkach (lale, miśki wg.uznania) np na aukcje. Kolor - odcienie brązu
Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ja mogę byc darczyńcą różnokolorowej włóczki
Jeśli ktoś byłyby zainteresowany (Pyziulka!) to proszę o kontakt na PW.
Z tym, że włóczkę mogę przesłać dopiero w sierpniu.
Kolor i ilość włóczki do uzgodnienia.

Przepraszam, że odniosę sie tylko do tego, ale mam bardzo poważny problem z siostrą i aktualnie chodzę po prawnikach, psychologach itp, do tego szukanie nowego mieszkania i sytuacja z dziadkiem.... Także przepraszam, że tylko tyle.

Włóczkę chętnie przyjmę w każdej ilości (czasem już 2g wystarczą na sukienke dla lalki ), bo przyznam szczerze, zabawki dziergam w większości z włóczek podarowanych. Na aukcje na pewno będę dziergać w miarę swoich możliwości i jeśli ktoś chciałby mi włóczkę podarować z przeznaczeniem na zabawki dla stowarzyszenia pozostaje mi tylko bardzo ładnie podziękować za sponsoring.

Jeśli chodzi o maskotkę stowarzyszenia to prace ida powoli. na razie wygląda to tak - nie ma jeszcze łapek ani uszek, ale chyba juz wygląda jak lew. Pokazuję taki niedokończony, żeby nei było, że ja nic nie robię w tym kierunku. Idzie powoli, ponieważ ostatnio nie mam głowy do przeliczania, dziergania po kilka razy itp. Wrócę do tego mam nadzieję w tym tygodniu.
Jesli chodzi o kolor grzywy, to proszę nie zwracać na to uwagi, - to po prostu jedyny kolor w jakim ją posiadam, Oczywiście jeśli by sie spodobał projekt to włóczkę w odpowiednim kolorze mozna zakupić Nie wiem też czy nie lepiej wykorzystać kolory z loga (pomarańcz, biały i brąz) ale to już od was oczekuję odpowiedzi.

Jeśli się nei podoba to mówcie! Ja sie nie obrażę. Zaczne od nowa dzierganie zmieniając projekt. Jeśli macie jakieś zdjecie, czy obrazek ja to ma wygladać to bardzo chętnie zobaczę. Najlepiej wyślijcie mi na maila - pysia.pysiulka@gmail.com - bo tutaj mogę przeoczyć (nie zaglądam codziennie) a maila zawsze sprawdzam

Edytowane przez Pyziulka
Czas edycji: 2010-05-17 o 05:04
Pyziulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 07:24   #2831
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

dobre pomysły nie są złe
ja też jestem za tym aby preprowadzić jedną akcje wspólnie, ale i tak np. na kocert przydadzą sie wizytówki, foldery, plakaty

ja prosze o pomoc prawników i innych w sprawie info co trzeba zrobić aby zorganizować koncert, albo może na początek wystwkę na festynie
Zgoda od kogo na zbiórki publiczne? prezydent miasta wystarczy? czy Ministerstwo Spraw Zagranicznych ? bo Zambii to zagranica przecież ?

pozdrawiam i wracam do pracy

u Was też tak leje ?

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

niestety allegro odrzuciło moją prosbę na przeniesienie mojego prywatnego konta na Stowarzyszenie
Gosia musisz założyć nowe
ale najpierw zapytaj ich co wpisać w trakcie rejestracji żeby potem znowu nie było

jestem zła tam było już 100 pozytywnych komentarzy


Edytowane przez _MAMA_
Czas edycji: 2010-05-17 o 07:25
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-17, 10:20   #2832
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Ludzie, Mukashana się hajtnęła w sobotę!!!!!

Wszystkiego najlepszego na Nowej Drodze Życia!!!
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 12:23   #2833
Nightwish87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 205
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
dobre pomysły nie są złe
ja też jestem za tym aby preprowadzić jedną akcje wspólnie, ale i tak np. na kocert przydadzą sie wizytówki, foldery, plakaty

ja prosze o pomoc prawników i innych w sprawie info co trzeba zrobić aby zorganizować koncert, albo może na początek wystwkę na festynie
Zgoda od kogo na zbiórki publiczne? prezydent miasta wystarczy? czy Ministerstwo Spraw Zagranicznych ? bo Zambii to zagranica przecież ?

pozdrawiam i wracam do pracy

u Was też tak leje ?

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

niestety allegro odrzuciło moją prosbę na przeniesienie mojego prywatnego konta na Stowarzyszenie
Gosia musisz założyć nowe
ale najpierw zapytaj ich co wpisać w trakcie rejestracji żeby potem znowu nie było

jestem zła tam było już 100 pozytywnych komentarzy

Na stronie allegro jest zakladka na temat aukcji charytatywnych i tam wszystko wyjasnione jak konto zalozyc!. Potrzeba dokumentow Stowarzyszenia.

U mnie tez pada . Juz ktorys dzien...

Pyzia lew jest swietny! Jedyne co to bym zrobila oczka z jakichs guzikow czy koralikow i moze troche pyszczek poprawila? Wysoki jest? Lew to chyba najlepszy pomysl na maskotke

Ex-Pannie Mlodej serdecznie gratuluje i duz szczescia na nowej drodze! Zazdroszcze... Tez bym tak chciala...

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

MAMA ten koncert to plenerowy czy w jakims klubie? Prawnik prosil o szczegoly Twojego planu.

A tutaj porcja odpowiedzi na pytania (chyba tylko Rocka, nikt inny nie zadawał?). Uprzedzam, ze pytania sama formułowałam na podstawie tego co Rock napisał.


"1. Jak oficjalnie powinno wygladać przekazanie darow na sprzedaz?
Jedna z czlonkin Stowarzyszenia robi swietne rzeczy z wloczki i by
byly na aukcje. Tylko czy czlonek Stowarzyszenia moze byc darczynca
jednoczesnie? Jak to powinno wygladac? Jakisdokument spisac w ktorym
jest, ze darczynca X darmo oddaje np maskotki na rzecz Stowarzyszenia?
Nie ma problemu zebysmy to potem sprzedawali?

ad1. Przede wszystkim dochody z takiej działalności muszą być
przeznaczane na cele publiczne. Najlepiej jest wtedy, gdy lista celów
statutowych zawiera się w liście celów publicznych określonych przez
ustawę o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w art. 4.
Moja wiedza i doświadczenie (raczej skromne) podpowiadają mi, że w
Waszym przypadku cele stowarzyszenia są bez wyjątku celami publicznymi
w rozumieniu ustawy, aczkolwiek dla pewności przeformułowałbym kilka
zdań.

Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie stanowi
wprost, że "prowadzenie nieodpłatnej i odpłatnej działalności pożytku
publicznego wymaga rachunkowego wyodrębnienia tych form działalności w
stopniu umożliwiającym określenie przychodów, kosztów i wyników, z
zastrzeżeniem przepisów o rachunkowości". Musicie więc to uwzględnić.

Sprzedaż darów przekazywanych na rzecz stowarzyszenia jest
działalnością odpłatną pożytku publicznego w rozumieniu ustawy. Ustawa
nie zakazuje jej, jeśli służy realizacji celów publicznych.

Nie są mi znane żadne przeciwwskazania by członek stowarzyszenia nie
mógł jednocześnie być darczyńcą. Może nim być także osoba fizyczna i
osoba prawna (przedsiębiorstwo, inne stowarzyszenie etc.).

Członek stowarzyszenie przekazuje dary tak samo jak każdy inny
darczyńca, a stowarzyszenie sprzedaje je i w ten sposób pozyskuje
pieniądze. Ważnym jest żeby darczyńca sam nie sprzedawał darów, które
chce przekazać a potem darował gotówki, bo do tego potrzebne jest
założenie działalności gospodarczej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przekazywanie darów w postaci
pieniędzy jak i rzeczy jest darowizną. Zgodnie z art. 888 Kodeksu
Cywilnego darowizna jest umową: "Przez umowę darowizny darczyńca
zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego
kosztem swego majątku". Co ważne: musi ona pochodzić z majątku
darczyńcy. Istotna jest forma darowizny. Zgodnie z art. 890 k.c.
"Oświadczenie darczyńcy powinno być złożone w formie aktu
notarialnego. Jednakże umowa darowizny zawarta bez zachowania tej
formy staje się ważna, jeżeli przyrzeczone świadczenie zostało
spełnione". To znaczy, że po przekazaniu daru, każda forma umowy,
nawet ustna, zostaje uznana za skuteczną. Osobiście polecam formę
pisemną z podpisami darczyńcy i przedstawiciela stowarzyszenia
upoważnionego do jego reprezentacji.





"2. Czy Stowarzyszenie moze rozstawic jakis namiot np na dniach
jakiegos miasta i zbierac datki, cos sprzedawac? Jakies rady jak to
zalatwic? Gdzie sie udac? Trzeba zgode miasta na publiczne zbiorki?"

Zgodnie z ustawą o zbiórkach publicznych "Wszelkie publiczne zbieranie
ofiar w gotówce lub w naturze na pewien z góry
określony cel wymaga uprzedniego pozwolenia władzy." W Waszym wypadku
będzie to burmistrz. Pod warunkiem jednak, ze zbiórka będzie miała
miejsce wyłącznie na terytorium gminy, jeśli nie to odpowiednio
starosta, marszałek województwa lub minister właściwy do spraw
wewnętrznych. Niestety w waszym Wypadku sprawa się komplikuje,
ponieważ chcecie zużyć dary za granicą. W takim wypadku "jeżeli
zebrane ofiary mają być zużyte za granicą państwa, pozwolenia na
zbiórkę udziela, w drodze decyzji administracyjnej, minister właściwy
do spraw wewnętrznych,za zgodą ministra właściwego do spraw
zagranicznych i ministra właściwego do spraw finansów publicznych. To
jest droga długa, ale jak najbardziej do przejścia. Zastawiam się
tylko czy jeśli organizujecie zbiórkę na terenie np. Konina to czy ta
cała droga ma sens. Polecam ja przy organizowaniu większej zbiórki np.
na terenie kilku dużych miast.

Wygląda to tak, że składa się wniosek do ministra wraz z załącznikami
tj. planem zbiórki określającym szczegóły (obszar, cel, formy, termin,
liczbę osób, przewidywane koszty organizacji, miejsce wydatkowania
ofiar), wyciąg z KRS, kopią statutu podpisaną przez uprawnionych do
reprezentacji stowarzyszenia i ewentualnie wzorem cegiełek. Wniosek
kosztuje 5zł + 0,5 za każdy załącznik. Można go wysłać pocztą. Decyzja
musi zostać wydana w ciągu miesiąc plus czas potrzebny na dokonanie
dodatkowych czynności np. wydanie zgody przez ministra właściwego ds.
zagranicznych. W praktyce może to potrwać kilka miesięcy, ile
dokładnie nie wiem i chyba tylko pracownicy ministerstwa sa w stanie
na to odpowiedzieć. W każdym razie ministerialne młyny mielą powoli.




3. Mozemy bez problemow rozdawac jakies ulotki czy foldery?

Oczywiście, podobnie jak szkoły językowe czy inne tego typy
organizacje. Jesteście legalnie działającym stowarzyszeniem i macie
pełne prawo do "reklamowania" się i informowania o swej działalności i
sposobach wspomagania jej.



4. Mozemy prosic jakis sklep o przekazanie np artykulow szkolnych na
rzecz dzieci? W przykladnie zaproponowano Tesco o podobno lubia takie
akcje... Co spisac, zeby sie nikt nie doczepil ani do Stowarzyszenia
ani do sklepu?


Oczywiście, postępowanie jest takie samo jak w przypadku każdego
innego darczyńcy. Spisuje się umowę darowizny, najlepiej w formie aktu
notarialnego. Tak jak pisałem wcześniej wystarczy w pełni nawet zwykła
forma pisemna jeżeli Tesco przekaże dary.





---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Poza tym Pan Prawnik poinformował mnie i prosił żeby przekazać, że ma pomysł na realizacje pkt 3 i 5 (tylko, że ja punktu 5 nie widzę, ale możliwe, że chodzi o pytanie MAMY, które dosłałam później...). Dowiaduję się szczegółów
Nightwish87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 14:07   #2834
Markos
Raczkowanie
 
Avatar Markos
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 280
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość
(...)

4. Jaka jest składka roczna w Stowarzyszeniu? "Dowolna" nie rozwiązuje sprawy. Nie wypada wpłacić 1 zł, 100 zł dla niektórych może być dużo. Np. Stowarzyszenie Wikimedia Polska pisze dla ułatwienia, że składka w 2007 r. przeciętnie wynosiła ok. 20 zł.
(...)
Na to pytanie już wcześniej odpowiadała Gosia:
Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
(...)

Uprzedzając Wasze pytania - dopóki nie zbierze się Walne Zgromadzenie, wysokość składki członkowskiej jest dowolna, ponieważ zgodnie ze statutem stowarzyszenia, to Walne Zgromadzenie ustala jej wysokość. Zanim to nastąpi, sami zdecydujcie i zadeklarujcie stawkę składki.
Markos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 14:21   #2835
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

I właśnie o tym dyskutowaliśmy na czacie - że takie postawienie sprawy nie pomaga.
Może zabrakło napisania wprost, że jesteśmy za zasugerowaniem jakiejś stawki? Dlatego podałem przykład, jak rozwiązało ten drażliwy problem Stowarzyszenie Wikimedia Polska.
__________________
poCZATuj z nami!
CENNIK POCZTY =>suwak na Afryka
(paczka ekonomiczna 20 kg [max] = 187 zł)
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 15:15   #2836
Nightwish87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 205
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Rock odpowiedzi Cię satysfakcjonują?

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Nightwish87 Pokaż wiadomość
Poza tym Pan Prawnik poinformował mnie i prosił żeby przekazać, że ma pomysł na realizacje pkt 3 i 5 (tylko, że ja punktu 5 nie widzę, ale możliwe, że chodzi o pytanie MAMY, które dosłałam później...). Dowiaduję się szczegółów
Kurcze, musze odkrecic kilka rzeczy . Punkt 3 i 5 to ze statutu Stowarzyszenia i do tych punktów dostałam linki od PP(w ramach komentarza), które mam Wam przekazać . Wybaczcie zamieszanie.


http://www.youtube.com/user/idamawatu
http://sekamoke.org/
Nightwish87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 17:23   #2837
Markos
Raczkowanie
 
Avatar Markos
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 280
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość
I właśnie o tym dyskutowaliśmy na czacie - że takie postawienie sprawy nie pomaga.
Może zabrakło napisania wprost, że jesteśmy za zasugerowaniem jakiejś stawki? Dlatego podałem przykład, jak rozwiązało ten drażliwy problem Stowarzyszenie Wikimedia Polska.
Musimy tutaj odnosić się wprost do zapisów statutu. A zapisy te nie są bezmyślne - w założeniu chronią członków stowarzyszenia przed "szalonymi" pomysłami zarządu i dlatego nie pozwalają, żeby to zarząd ustalał stawkę. To nie musiałoby dotyczyć nas - mam nadzieję, że nasz zarząd nie byłby "szalony" pod tym względem , ale statut tworzy się raczej na lata, a życie przynosi różne sytuacje. W każdym razie lepiej być bardziej restrykcyjnym.
Zapisy statutu mówią, że to Walne Zebranie Członków określa wysokość składki - więc w ten sposób daje się możliwość wypowiedzi na ten temat każdemu członkowi stowarzyszenia, który pojawi się na Walnym i następnie każdy ma prawo oddania głosu za preferowaną przez siebie stawką.
Napisanie o sugerowaniu jakiejś wysokości w praktyce nic by nie dało, gdyż nie byłoby to w żaden sposób wiążące.
Dlatego na posiedzeniu zarządu podjęliśmy uchwałę, że wysokość stawki jest dobrowolna do momentu Walnego Zebrania Członków, na którym zostanie już określona dokładna jej wysokość. Obecna dobrowolność nie zwalnia z obowiązku zapłacenia składki, bo dobrowolna jest tylko jej wysokość. Każdy członek wypełniając deklarację członkowską jest obowiązany tę wysokość określić i wpłacić w wymaganym terminie. Terminu zapłaty na razie nie określaliśmy "na sztywno" - nad tym trzeba będzie pomyśleć w kolejnym roku, teraz musimy się spokojnie "rozkręcić" - a przyjęliśmy zgodnie z zapisami statutu nieprzekraczalny termin 6 miesięcy od momentu podjęcia decyzji przez zarząd o przyjęciu danej osoby w poczet członków.

Zostawmy więc na razie to, tak jak jest - niech każdy określi ile chce/może wpłacić. Może to być i symboliczna złotówka i 100 zł. - bez żadnych sugestii i nacisków ze strony zarządu. I tak niedługo (pod koniec tego roku lub na początku następnego) musimy zwołać Walne Zebranie, na którym wysokość tej składki ustalimy. Jednocześnie to Walne będzie zabraniem wyborczym - zgodnie ze statutem kadencja pierwszych władz trwa jeden rok (kolejne władze są wybierane na okres lat dwóch).
Markos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 17:48   #2838
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Talking Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Nightwish87 Pokaż wiadomość
Rock odpowiedzi Cię satysfakcjonują?
Tak, a jedyne przy czym mi się zapala światełko alarmowe, to to:
Cytat:
Napisane przez Prawnik
Zastawiam się tylko czy jeśli organizujecie zbiórkę na terenie np. Konina to czy ta cała droga ma sens.
Czy chodziło o to, że w małych miejscowościach nie warto robić zbiórek?
Bo chyba jesteśmy zgodni co do tego, że do każdej imprezy powinniśmy mieć komplet papierów - żeby się potem nie okazało, że zebranych pieniędzy nie możemy zaksięgować, przekazać, itd., bo brakuje dokumentów.

Cytat:
Napisane przez Markos Pokaż wiadomość
Napisanie o sugerowaniu jakiejś wysokości w praktyce nic by nie dało, gdyż nie byłoby to w żaden sposób wiążące.
No i o to chodzi - ale byłoby się do czego odnieść.

Cytat:
Napisane przez Markos Pokaż wiadomość
I tak niedługo (pod koniec tego roku lub na początku następnego) musimy zwołać Walne Zebranie, na którym wysokość tej składki ustalimy.
I to ma być "niedługo"?...

Czat jest otwarty od paru godzin

Edit:
Portal Afryka.org organizuje cykl imprez afrykańskich w Warszawie, które już trwają. Czy jakoś moglibyśmy się - przynajmniej prywatnie - tam pojawić?
Ciekawą inicjatywą jest też wydany przez Afryka.org poradnik „Jak mówić polskim dzieciom o dzieciach Afryki?" do ściągnięcia w .pdf (41 stron x2, czyli 80) oraz może jeszcze do odebrania drukowanych egzemplarzy (bezpłatnych), jeśli nakład nie jest wyczerpany.
__________________
poCZATuj z nami!
CENNIK POCZTY =>suwak na Afryka
(paczka ekonomiczna 20 kg [max] = 187 zł)

Edytowane przez New_Rock
Czas edycji: 2010-05-17 o 18:19
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 18:16   #2839
Nightwish87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 205
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość
Tak, a jedyne przy czym mi się zapala światełko alarmowe, to to:

Wydaje mi się, że do każdej imprezy powinniśmy mieć komplet papierów - żeby się potem nie okazało, że zebranych pieniędzy nie możemy zaksięgować, przekazać, itd., bo brakuje dokumentów.
Rock, Jemu nie chodziło o robienie bez papierów tylko o to, że załatwiania jest mnóstwo a taki przykładowy Konin mały i impreza może się okazać klapą (pod względem finansowym też). W dużych miastach jest szansa na lepsze 'zyski'
Nightwish87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-17, 20:19   #2840
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

póki co to jeszcze ten zespół nie wie ze mam dla nich plany więc tak na przyszłość chciałam mieć gotowy wzór "organizacja imprez charytatywnych"
przyda sie dla każdego i wydaje mi sie że ten sam wór można zastosować dla większości zbiórek publicznych
wpadłam też na pomysł aby po prostu nie uczyc sie na błędach swoich tylko kożystać z doświadczenia innych
ma ktos znajomego kogoś w stowarzyszeniu ?

hmmm ja chyba mam i zaraz nie omieszkam tam zadzwonic ,tym bardziej, że byłam na takim festynie rok temu i oni nawet sprzedawali ciast i jest to stowarszynie moze mi coś poradzi, jeyny szkopuł, ze to stow krajowe tzn pieniadze nie opuszczaja kraju
może WATOTO cos doradzi? Markos - wykorzystasz swoje znajomości ?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 20:20   #2841
basiaczek11
Raczkowanie
 
Avatar basiaczek11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 470
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez MartaiMaciej Pokaż wiadomość
Jak tam u Was, bo nas zalewa? .
Na Mazurach wczoraj 22 stopnie i słoneczko. Dzisiaj wieczorem zaczęło padać ale o zalaniu mowy nie ma. Co najwyżej poziom wody w Mamrach się podniesie.
Trzymam kciuki za całe południe
__________________
Pozdrawiam Basia


Adopcja Serca na facebooku:

Adopcja Serca


basiaczek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 21:19   #2842
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Talking Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Nightwish87 Pokaż wiadomość
...taki przykładowy Konin mały i impreza może się okazać klapą (pod względem finansowym też). W dużych miastach jest szansa na lepsze 'zyski'
Największa klapa może być w Warszawie - gdzie imprez jest tyle, że zawsze się znajdzie jakaś konkurencyjna i tam ludzie pójdą, a nie tu. (Widziałem tu takie imprezy, gdzie było więcej organizatorów niż odwiedzających.) W mniejszych miejscowościach jak jest festyn czy Dni Miasta itp., to kto żyw wali na Rynek i kupuje to co jest

Cytat:
Napisane przez MartaiMaciej Pokaż wiadomość
Tarnów jest chyba tylko dostępny od Rzeszowa (nie wiem jak wiadukt, bo inne już zalane). Mościce chyba odcięte, bo o 16 przymierzali się do zamknięcia mostu na Białej, bo grozi, że popłynie. Wały gotowe do wysadzenia żeby nie zalało Azotów. Do nas może woda nie dojdzie, ale i tak piwnica powoli zamienia się w basen. [...] Aaaa nasz Wojtek w pracy (na Azotach - ratownictwo chemiczne), nie wiadomo kiedy wróci (może za dwa dni??), mają ratować okolicę przed katastrofą ekologiczną.
A jakby przeprowadzić się gdzieś wyżej?...
Taka sytuacja jest pewnie co roku?...

Pytanie do Prawnika:
Czy wydanie i sprzedaż książki - to będzie działalność gospodarcza, czy nie?

Jeśli autorzy by przekazali teksty i zdjęcia bezpłatnie, a następnie drukarnia bezpłatnie wydała... to czy to jest przedmiot darowizny, który możemy sprzedać?

Jeśli to jest formalnie wykonalne, to:

Chcę zapytać autorów wspomnień z "naszej" misji, którzy zamieszczali swoje opisy tu na forum: czy możemy wydać je jako książkę i pieniądze ze sprzedaży przeznaczyć na pomoc w Zambii?

Jest tych wspomnień już całkiem sporo (Ava, Gosia, Nela, Krzysztof... o kimś zapomniałem? to się proszę przypomnieć), są zdjęcia - dodamy jakieś wprowadzenie, list od Siostry Józefy, list od Matki Przełożonej, słowo od _MAMY_, może jeszcze ktoś coś dopisze?, zakończenie, spis treści, indeks haseł, przypisy, bibliografia, sugerowana lektura dodatkowa, FAQ jak wyjechać i jak pomagać... i mamy książkę.

Najpierw chciałbym zebrać powyższe materiały, ułożyć je w książkę (tzn. zrobić skład), i wtedy zrobić kalkulację, ile by kosztowało wydanie nakładu np. 1000 czy 2000 sztuk - i dopiero wtedy szukać sponsorów.

Potrzebna będzie wstępna zgoda autorów, a następnie umowa z autorami na piśmie, że zgadzają się na nieodpłatne wykorzystanie tekstów i zdjęć, zrzekają się wynagrodzenia na rzecz Stowarzyszenia - czy jakoś tak to sformułować, żeby było formalnie dobrze

Czy autorzy byliby skłonni zgodzić się na użycie ich wspomnień pisemnych i zdjęć - dla zbierania funduszy na cele statutowe?

Czy Prawnik mógłby taki wzór umowy przygotować?
__________________
poCZATuj z nami!
CENNIK POCZTY =>suwak na Afryka
(paczka ekonomiczna 20 kg [max] = 187 zł)
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 22:16   #2843
Markos
Raczkowanie
 
Avatar Markos
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 280
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
(...)
może WATOTO cos doradzi? Markos - wykorzystasz swoje znajomości ?
Już starałem się uzyskać u nich jakieś podpowiedzi. Ale WATOTO nie robiło nigdy takich akcji, jak imprezy charytatywne i zbiórki publiczne. Cała ich działalność polega na adopcji serca i zbiórkach na konto na inne cele, które są ogłaszane za pomocą ich strony internetowej.

Nie ma natomiast problemu z "pieniędzmi opuszczającymi kraj". Tym bardziej, że wpłaty przekazywane są na konta Zgromadzeń działających w kraju i dopiero Zgromadzenia zajmują się ich transferem za granicę.
Markos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 07:57   #2844
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Markos - na pewno nie potrzebna zgoda Ministra Spraw Zagranicznych ?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 16:44   #2845
Nightwish87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 205
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Pytania, które poszły przed chwilą do Prawnika



1.Czy wydanie i sprzedaż książki - to będzie działalność gospodarcza, czy nie?
2. Czy mógłbyś u umiał przygotować umowę, w której autorzy zdjęć i wspomnień z Zambii wyrażają zgodę na zamieszczenie ich w książce?
3. Czy zgoda Ministra jest potrzebna jeżeli pieniądze zebrane na akcji, zbiórce itp są przekazywane Zgromadzeniu Sióstr z Polski? U nas jest tak, że Misją zajmuję się polskie Zgromadzenie. Wszystkie pieniądze trafiają na ich polskie konto a dopiero później siostry przekazują je do Zambii.
4. Jeszcze co do wcześniejszych pytań, to organizacja koncertu plenerowego i w klubie. Jakbyś mógł to obie ścieżki
Nightwish87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 19:29   #2846
mamabethy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 69
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

MartaiMaciej!!! Cóż mogę powiedzieć.?W 1997 przeżyłam powódź we Wrocławiu. Mieszkam na niskim parterze. Co można powiedzieć więcej? KOSZMAR!!!. Można się tylko modlić i to właśnie robię. Pozdrawiam
mamabethy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 19:38   #2847
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Historia lubi się powtarzać, ale mam nadziejje że tym razem tak nie będzie
bzianka - jak tam u Ciebie ? twoja dzielnica od dwu dni odcięty dojaz
odezwij się

SMS od Krzysztofa - "Powoli wracam. Było cudownie ! Cudowni ludzie, magiczne miejsce, wspaniałe przeżycia. Pozdrawiam ciepło "
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 20:08   #2848
basiaczek11
Raczkowanie
 
Avatar basiaczek11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 470
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez mamabethy Pokaż wiadomość
MartaiMaciej!!! Cóż mogę powiedzieć.?W 1997 przeżyłam powódź we Wrocławiu. Mieszkam na niskim parterze. Co można powiedzieć więcej? KOSZMAR!!!. Można się tylko modlić i to właśnie robię. Pozdrawiam
Dziewczyny trzymam kciuki...
Marta
odezwij się i pisz co u Was!!!
__________________
Pozdrawiam Basia


Adopcja Serca na facebooku:

Adopcja Serca


basiaczek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 21:00   #2849
MamaBernarda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 161
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez KateMwale Pokaż wiadomość
W obecnej chwili walczę z moim Brunem o zdrowie i jak czasami już brak pomysłu i sił to sobie myślę "mamuśka (moja mama) dała radę", "zobacz jak Agnieszka walczyła" i jakoś brnę do przodu.
(............)
PS. Trzymajcie za nas kciuki 24maja czeka Bru poważna operacja i przyda się dużo dobrych myśli.
Trzymam kciuki i życzę Ci dużo siły!

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość

Night i wszyscy - otwieram czat TERAZ i zapraszam
i ominęło mnie... kilka dni nie zajrzałam a tu taaaaka afera... :-(
Ava wracaj kobieto!

Cytat:
Napisane przez basiaczek11 Pokaż wiadomość
New Rock raz w życiu weszłam na czat i zaraz o mało nie zamroziłeś mi męża!!!
Zbyt przekonujący jesteś
Dokładnie , ale trzeba Mu przyznać, że jest w te klocki bardzo dobry
Cytat:
Napisane przez alicjazopola Pokaż wiadomość
Mam już sporo baloników, małych i dużych maskotek, pluszaków itp. z myślą o hospicjum. (policzyłam maskotek jest 142)
Proszę o kubeł zimnej wody - bo zwariuję z radości ...
Po co kubeł? ja też zwariowałam! Co za ilość! - jak to mówi młodzież? SZACUN

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość
(................)
6. Zastanawialiśmy się, czy na stronie Stowarzyszenia powinien być dźwięk, który włącza się sam. Nightwish to nie przeszkadza, a ja jestem przeciw nagłym dźwiękom z komputera, których się nie spodziewam, zwłaszcza w nocy.

7. Choosing Hope mówiła, że w książkach dzieci powinny widzieć "swoje zwierzęta i czarne buźki", tzn. w miarę możliwości starajmy się im podsyłać afrykańskie książki. Oraz, że "Afryce potrzebni sa autorzy ksiazek dla dzieci, a my powinnismy im pomagac wydawac te ksiazki."

8. Może zbierzemy relacje różnych osób, które już były na naszej misji i wydamy wspólną książkę? A może Krzysztof wydałby swoją książkę?

(.......................)
To przemyślenia z zaledwie jednego czata, na którym były łącznie 3 osoby.
Przyjdziecie na następne?

Teraz jest jeszcze otwarty
ad. 6 dźwięk nie jest zły, pod warunkiem, że "wchodzi" z cichutkiego powoli, wtedy się go nie przestraszysz A abstrahując to odsetek oglądających głuchą nocą jest pewnie niewielki, choć też się do niego wliczam

ad. 7 myślałam o tych zwierzątkach, zgadzam się z Choosing Hope. Zwierzątka dla dzieci muszą być ichniejsze, wtedy są takie po prostu, bez egzotyki, jak u nas mamy w pokoju pluszowe psy i krowy.

ad. 8 ten pomysł uważam za świetny! Tylko czy sami zainteresowani się zgodzą? i czy chcesz robić skład z tego co jest na stronach czy w formie wspomnień? bo forma reportażu ( tak jak jest ) jest prostsza, ale tak czy inaczej musiała by iść do powtórnej autoryzacji, niektóre rzeczy rozumiemy tylko my, chyba że będzie rozszerzony słownik. Pytanie czy nakład 1000 szt. to dobry pomysł, biorąc pod uwagę, że kupimy my - pewnie nie wszyscy czyli ok 300 osób, to zostanie tylko 700... sama nie wiem.

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość
I właśnie o tym dyskutowaliśmy na czacie - że takie postawienie sprawy nie pomaga.
Może zabrakło napisania wprost, że jesteśmy za zasugerowaniem jakiejś stawki? Dlatego podałem przykład, jak rozwiązało ten drażliwy problem Stowarzyszenie Wikimedia Polska.
Wystarczy policzyć ile na miesiąc, jestem w stanie dać - 10zł? to mamy rocznie 120zł - myślę, że optymalna. Jeżeli 20/mc to 240zł i już

Pozdrawiam z mokrych i smutnych Tychów.
A dziś na czacie pusto
MamaBernarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 13:26   #2850
basiaczek11
Raczkowanie
 
Avatar basiaczek11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 470
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość
4. Jaka jest składka roczna w Stowarzyszeniu? "Dowolna" nie rozwiązuje sprawy. Nie wypada wpłacić 1 zł, 100 zł dla niektórych może być dużo. Np. Stowarzyszenie Wikimedia Polska pisze dla ułatwienia, że składka w 2007 r. przeciętnie wynosiła ok. 20 zł. (Przy okazji, legitymacja członkowska Stowarzyszenia Wikimedia wygląda tak - może się przyda?)
Cytat:
Napisane przez Markos Pokaż wiadomość
Zapisy statutu mówią, że to Walne Zebranie Członków określa wysokość składki - więc w ten sposób daje się możliwość wypowiedzi na ten temat każdemu członkowi stowarzyszenia, który pojawi się na Walnym i następnie każdy ma prawo oddania głosu za preferowaną przez siebie stawką.
Każdy członek wypełniając deklarację członkowską jest obowiązany tę wysokość określić i wpłacić w wymaganym terminie.
Może to być i symboliczna złotówka i 100 zł. - bez żadnych sugestii i nacisków ze strony zarządu. I tak niedługo (pod koniec tego roku lub na początku następnego) musimy zwołać Walne Zebranie, na którym wysokość tej składki ustalimy. Jednocześnie to Walne będzie zabraniem wyborczym - zgodnie ze statutem kadencja pierwszych władz trwa jeden rok (kolejne władze są wybierane na okres lat dwóch).
Cytat:
Napisane przez MamaBernarda Pokaż wiadomość
Wystarczy policzyć ile na miesiąc, jestem w stanie dać - 10zł? to mamy rocznie 120zł - myślę, że optymalna. Jeżeli 20/mc to 240zł i już
Okazuje się, że składka to nie jest taka błaha sprawa. Rozpiętości w propozycjach między 10zl. a 120zl. rocznie to jednak różnica.
Co będzie jeżeli zadeklaruję 10 z rocznie a po roku okaże się, że Walne Zgromadzenie zarządziło 100zł ? Znam kilka stowarzyszeń, jedno z nich prowadzi mój mąż i wiem, że składki roczne oscylują w granicach 10-30 zl.
Ja wiem, że nie dla wszystkich to jest problem, ale z dwóch pensji budżetowych i kilku dodatkowych prac trudno założyć, że zawsze będzie dobrze. Tym bardziej, że ktoś może należeć do kilku stowarzyszeń i płacić kilka składek rocznie, plus komitety rodzicielskie, niezliczone składki szkolne itp.
Wiem, że nie mogę prosić o podanie konkretnej kwoty ale może chociaż przedział w jakim można się spodziewać, że ta kwota wystąpi.
__________________
Pozdrawiam Basia


Adopcja Serca na facebooku:

Adopcja Serca


basiaczek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:10.