Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-10, 13:59   #2821
garnuszki
Zadomowienie
 
Avatar garnuszki
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Norwegia, a pochodzę z Jaworzna
Wiadomości: 1 403
GG do garnuszki
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Zora Olaf śypia podobnie średnio od 30 minut do godziny ok 2, 3 razy na dzień, więc takie 2 godzinne drezmki to święto, chociaz osttanio zdarzają mu się cześciej, Zawsze ta popołudniowa drzemka ok 14-15 jest tą dłuższą.


Dziś stuknęło nam 11 i pół roku razem, ale leci ten czas ehhhh
__________________
Olaf 07.02.2007
Ślub 27.08.2005
maleństwo
garnuszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 14:32   #2822
yaira
Rozeznanie
 
Avatar yaira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 630
GG do yaira
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Moja marna wersja mezczyzny dzisiaj na uczelni do 18 i czuje sie jak glupek siedzac sama w domu : sobota a ja nic...
__________________
Zuziakowy świat
Faceci są z marsa ...wiec niech tam wracaja...
yaira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 14:48   #2823
AnitaSuska
Zadomowienie
 
Avatar AnitaSuska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 263
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Elu chętnie wezmę ten przepis,jeśli będzies zmiała chwilkę,żeby go wklepać to ja nadal proszęa na stronke cincon,chyba trzeba sie zalogowac..

Aranko,a Ty nie podrzucisz swojego przepisu??udanych zakupów

Garnuszki nonono brawo gratuluję i życzę Wam do setki razem w zdrówku i miłości


A mój chlopek spi ostatnio dluzej rano ,bo mam meza w lozku,ja wychodze maz wchodzi do Maciusia nad ranem(jak ma druga zmiane)i spia do8 a ostatnio do 9wiec Macius zrobil sobie zmiane i spi miedzy 14a17 dwie godzinki ciurkiem fajnie,wlasnie w tym czasie zrobilam kurczaka z ziemniakami w piekarniku,sos tzaziki,zjadlam,rozwiesil am pranie,pomylam naczynia,przygotowalam wsio do karpatki ,usiadlam na net,a chlopaki spia..sama tez bym uciela drzemke,ale szkoda mi czasu..buziaki
__________________
Dziecko jest miłością, która stała się widzialna

http://b1.lilypie.com/Vk1Lp1.png
AnitaSuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 16:07   #2824
Anulka33
Raczkowanie
 
Avatar Anulka33
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 332
ELU,chodzi mi o podkład firmy Vichy ,myslałam że jest tylko jeden akurat z tej firmy ,tylko nie stac mnie na podkład za 70 złotych bo to już według mnie przegiecie ,a kremów Vichy nie uzywam bo maja chore ceny ,przyznam się że nie sa to ceny dla 'zwykłych zjadaczy chleba'!






[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;5746241]Anulka, ktory podkład Vichy cię interesuje i który HUGO?

Swieże lekkie są perfumy Dolce Gabbana Light Blue - mi sie podobają..., a z Hugo na dzien fajne są Woman i hugo woman[/quote]

NA ALLEGRO sa te perfumy ,ale kurcze jedne sa za 100 złotych a drugie dokładnie za połowe ceny i wygladaja tak samo ,to co to znaczy xe te tansze za połowe ceny sa u nas 'chrzczone' czy co ??

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2007-11-10 o 18:57 Powód: post pod postem
Anulka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 16:28   #2825
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Cytat:
Napisane przez AnitaSuska Pokaż wiadomość

Aranko,a Ty nie podrzucisz swojego przepisu??udanych zakupów

Bardzo proszę - to przepis od kilkunastu lat w mojej rodzinie:
-1kg mąki
-1 kostka margaryny do pieczenia
- 4 całe jajka
- 40 dag cukru
-25 dag miodu (5kopistych łyżek stołowych)
- 3 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1 łyżka sody
- 2 paczki przyprawy do piernika
- 5-6 łyżek kakao

Połowę cukru upalić i rozprowadzić w 1/2 szklanki wody (ciepłej). resztę cukru, miodu, tłuszcz zagotować w osobnym garnku i zlać wszystko razem. W gorącą masę wsypać mąkę i przyprawy, dobrze wyrobić (trochę mąki zostawić do wyrobienia). W przestudzone ciasto wbijać po kolei jajka, na końcu proszek do pieczenia i sodę. Wyrobić do pęcherzyków. Gdy ciasto ostygnie, wyrobić z resztą mąki. Pozostawić ciasto do drugiego dnia. Rozwałkować, powycinać, popiec i polukrować.
Smacznego!!!

Cytat:
Napisane przez Anulka33 Pokaż wiadomość
NA ALLEGRO sa te perfumy ,ale kurcze jedne sa za 100 złotych a drugie dokładnie za połowe ceny i wygladaja tak samo ,to co to znaczy xe te tansze za połowe ceny sa u nas 'chrzczone' czy co ??

Anulko czasem w takiej podejrzanie taniej aukcji nie piszą, ze "perfumy oryginalne", tylko np "perfumy o oryginalnym zapachu"...zwróć na to uwagę...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Pierniki_2006.3.jpg (37,6 KB, 35 załadowań)
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2007-11-10 o 18:57 Powód: post pod postem
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 16:45   #2826
Olif
Raczkowanie
 
Avatar Olif
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 441
GG do Olif
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Garnuszki mądry ten Twoj Olaf, ciekawe jak nam pojdzie odstawianie smoka, choc na razie nie planujemy.

Anulka ja kiedys mialam podklad Vichy i pamiętam ze był super, drogi ale bylam bardzo zadowolona.
Jesli chodzi o kremy to nie jestem z nich zadowolona.
Zapachu uzywam jednego od 5 lat, ETERNITY Calvina Kleina. To moje ukochane perfumy. Kiedys skusilam sie na ENVY Gucciego, podobaly mi sie ale pozniej ledwo je dokończylam. Cieszylam sie ze kupilam 30ml. Znow wrocilam do Kleina i przy nim pozostalam.

Co do usypiania to u nas jest różnie, zazwyczaj wyglada to tak ze Malwina budzi się ok 6 rano, potem zasypia ok 9 na ok 2 godz. A potem jak ma ochotę, czasem nie spi w ogole do 19, czasem zasypia ok 13 na godzinkę.

Yaira jesli Cie to pocieszy to ja bardzo często spędzam sama weekendy. Okropne uczucie. Moj Tz albo na wyjazdach sluzbowych albo u swojego syna. Dzis ma wyjazd integracyjny z pracy i wraca dopiero w nocy. A wyjechał wczoraj rano.
Olif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 16:46   #2827
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Moj Syn w nocy sypia tak sobie ale w dzien złego słowa o nim powiedziec nie moge. Mamy rozkład dnia, którego sie trzymamy (+- 15min). 8h30 pobudka, 11h30-13h00 spanko i 16h30 -18h00 spanko, 21h30 spanko. Z jedzeniem tak samo, karmimy sie co do minutki Wiadomo czasem pospi krócej rano i odespi po południu ale razem w ciagu dnia spi 3h. Ale dzieki temu w dzien usypanie zjmuje nam 5 min (na raczkach) a na noc zasypia prawie sam (trzeba przychodzic i smyrgac po plackach, główce). O nocy nie mówie, bo w nocy u nas zazwyczaj la fiesta. I jedzonko około 6 rano, ale na spiocha.
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-10, 16:50   #2828
Olif
Raczkowanie
 
Avatar Olif
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 441
GG do Olif
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Cytat:
Napisane przez malgogaj Pokaż wiadomość
Moj Syn w nocy sypia tak sobie ale w dzien złego słowa o nim powiedziec nie moge. Mamy rozkład dnia, którego sie trzymamy (+- 15min). 8h30 pobudka, 11h30-13h00 spanko i 16h30 -18h00 spanko, 21h30 spanko. Z jedzeniem tak samo, karmimy sie co do minutki Wadomo czasem pospi krócej rano i odespi po południu ale razem w ciagu dnia spi 3h.
Super, tez bym tak chciala z Malwinką, nie wiem czemu u nas to tak roznie wyglada, moze to moja wina ze nie pilnuję tych godzin tylko dopasowuję się do niej?
Olif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 17:04   #2829
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Cytat:
Napisane przez malgogaj Pokaż wiadomość
Moj Syn w nocy sypia tak sobie ale w dzien złego słowa o nim powiedziec nie moge. Mamy rozkład dnia, którego sie trzymamy (+- 15min). 8h30 pobudka, 11h30-13h00 spanko i 16h30 -18h00 spanko, 21h30 spanko. Z jedzeniem tak samo, karmimy sie co do minutki Wiadomo czasem pospi krócej rano i odespi po południu ale razem w ciagu dnia spi 3h. Ale dzieki temu w dzien usypanie zjmuje nam 5 min (na raczkach) a na noc zasypia prawie sam (trzeba przychodzic i smyrgac po plackach, główce). O nocy nie mówie, bo w nocy u nas zazwyczaj la fiesta. I jedzonko około 6 rano, ale na spiocha.
To podobnie jak u nas . W południe idziemy spać o 11 a po południu o 17. ilość spania bywa ostatnio różna od godziny do 3...Jej czas spania przypada w "nietowarzyskich" godzinach - bo do południa koleżanka z synkiem wpaśc raczej nie może bo Miki obudzi Laurę jak nic a po południu to tak ni wpiął ni wypiął. W większości między 15-17 to pora obiadowa więc ciężko do kogoś zajrzeć bo po jej śnie to znów już za późno. Kilka razy popsuliśmy jej rytm dnia i potem zbieraliśmy żniwa....
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 17:04   #2830
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Cytat:
Napisane przez Olif Pokaż wiadomość
Super, tez bym tak chciala z Malwinką, nie wiem czemu u nas to tak roznie wyglada, moze to moja wina ze nie pilnuję tych godzin tylko dopasowuję się do niej?
Olif te godziny to ustalilismy z Olafkiem razem i cały ten rozkład jest właśnie dopasowany do niego a nie do mnie. I modyfikujemy go ca jakis czas.
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 17:31   #2831
AnitaSuska
Zadomowienie
 
Avatar AnitaSuska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 263
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Aranko dzięxbrzmi baardzo apetycznie!jestem strasznym lasuchem,wlasnie wszamalam wlasnej roboty karpatkeA ten cukier ma byc upalony na patelni do tkaiej twardej konsystencji,czy ciagnacej??

Macius tez ma swoj trytm,ale ostatnio brak spacerkow przestawila mu troche rytm..jednak sypia z reguly 3godzinki dziennie..wstaje 8 i spi dwa razy godzinke,potem przy cycu 2godziny(w dzien)w nmocy budzi sie raz i nad ranem drugi raz..a dzis obudzil sie o 9 ,wiec odpadla ta przedpoludniowa godzinna drzemka..z jedzeniem tez przez chorobe slabo,nie ma maluch apetytu..

A ja bardzo lubilam podklad vichy uzywalam kilka lat temu,lubilam w nim to ,ze nie bylo efektu maski,tylko lekki swiezy make-up..no ale faktycznie ceny kosmetykow (i nie tylko)w Polsce sa zupelnie nieadekwatne do polskich zarobkow,za to do swiatowych owszem,nawet przekraczja te swiatowe..

A ja dzis nabylam dla malego dwie pary rajstop,niestety nie ma tycvh frotkowych,w necie tez niewiele..no i na poprawe humoru sobie zapodalam kolczyki,bo mam na ich puncie swira(kolczyki,buty,toreb ki)
__________________
Dziecko jest miłością, która stała się widzialna

http://b1.lilypie.com/Vk1Lp1.png
AnitaSuska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-10, 17:46   #2832
Anulka33
Raczkowanie
 
Avatar Anulka33
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 332
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

moja Ksenia spi tylko raz dziennie -budzi sie o 7-8 ,pózniej idzie spoać o 13 i spi do 15-16 i wtedy na noc pomiędzy 20-a 21 za to w nocy la fieste mamy budzi się co godzine to musze ją wyjąć z łóżeczkas ,pobujac w fotelu bujanym [no prawie bujanym bo w 'fince'],i ewentualnie cherbatke popije .śpię ostatnio w nocy po 4-5 godzin i to oczywiście z przerwami ,nie wiem skąd mam na to siły ale w dzien nie chce mi sie spac wcale!Za to Sebastian nie ma kłopotw ze spaniem spo całą noc ,[no ale ma juz prawie 7 lat!!] tylko ze lubi ogladac telewizje do póżnas i o to zawsze sie toczy z nim walka ,na pierwszym miejscu oczywiscie jego ulubiony kanał Disney CHannell ,gra u nas prawie na okragło werrrr....... n o i kupiłam jednak chyba dobry ale drogi [Tż mnie zabije jak zobaczy ile mam nakupowane na Allegro !] najlepiej nie właczac kompa bo to Allegro wciąga jak diabli ,no dobra to chwalę sie brrrr....[nie zasne dzis w nocy z wrazenia ,ale a niech to ...]----- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=263346527
Anulka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 18:27   #2833
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Ja całe szczęście nie uzywam teraz podkładów - jakoś wydaje mi się "w nich" twarz sztuczna, maskowata. Wolę puder w kaminiu (od 12 lat ten sam...no zdradzony czasem dla czegoś innego ale bez powodzenia). Swego czasu raz uzywałam fluidu Bourjois, który świetnie krył wszelkie niedoskonałości ale nadeszło lato, słoneczko pięknie opaliło buźkę i go odstawiłam bo kolor już nie współgrał z moją karnacją. A po wakacjach już mi się odwidziało uzywanie fluidu i tyle...Aaaa i w ciąży uzywałam bo miałam strasznie suchą cerę i kupiłam sobie Dax jakiś nawilżający - był naprawdę fajny. Nie sięgam za często po kosmetyki drogi - jedynie po perfumy bo tu widzę różnicę! Cienie od 2 lat tej samej firmy Ruby Rose - tanizna a są super, nie osypują się, świetnie się rozprowadzają i nie zbierają w załamaniach nawet jak maluję bez bazy Lumene- a to sobie cenię. Kiedyś kupowałam bardzo drogie cienie i żadne nie spełniły moich oczekiwań. Poszukałam na KWC, znalazłam ich pozytywne recenzje, kupiłam i nie zamienię na żadne! Duża paleta 48 kolorów pozwala mi zaszaleć do woli. To samo z tuszem - kupowałam kiedyś drogie ale żaden nie był TEN - w końcu trafiłam w KWC na ten, którego uzywam obecnie i jestem naprawdę zadowolona a kosztuje 5 razy mniej od tamtych a efekt na moich rzęsach lepszy! jedynie L'Oreal 2-fazowy Double Extension był porównywalny - choć denerwowało mnie kiedy miałam szybko zrobić makijaż a tu trzeba się grzebać z tą bazą a potem czarnym...dodam, ze drugi kupiony przez kumpelę na Allegro był zupełnie inny - po bliższym porównaniu obu opakowań wyszło, ze się różnią drobnymi szczególami typu gwinty zakrętek, kolor wnętrza. napewno ten z Allegro był podrabiany!
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 18:42   #2834
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Cytat:
Napisane przez garnuszki Pokaż wiadomość

Dziś stuknęło nam 11 i pół roku razem, ale leci ten czas ehhhh

Gratulki! Niezly staz! To milosc z lat szkolnych chyba jeszcze czy nawet wczesniej?
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 19:01   #2835
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Cytat:
Napisane przez garnuszki Pokaż wiadomość


Dziś stuknęło nam 11 i pół roku razem, ale leci ten czas ehhhh

Gratuluję!!! A my 11 lat temu się...zaręczyliśmy ...strrasznie romantyczne i takie...hmm..dziecinne to było!
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 19:24   #2836
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Garnuszki, gratulacje z okazji wsółnego pożycia
Anita, przepis podam, pamiętam-jak J. pójdzie spac, bo musze papiery wygrzebać a tak to zaraz mi wszystko rozniesie.
Aranka, te pierniczki ze zdjęcia to twoje??? Mistrzostwo!!!
Jasio w koncu spał 3 godz 15min. Daaaawno juz tak długo nie pociągnął, a o 17ej jeszcze na pól godziny się zdrzemnął.
A zasypianie... jak jest na niego czas to właczam Królika Titou i nie doczekamy konca piosenki juz spi
Anulka, na Perfumach jest taki watek z identyfikacją orginalnych perfum sprzedawanych na allegro. Wklej tam linka i dziewczyny ci pomogą.
A podkładów Vichy jest kilka.
Cienie Ruby Rose są faktycznie fajne, tanie, miękkie. Ale tego tuszu Pierre A. nie moge w Łodzi znaleźć.

Rajtki Jasia to Mariquita. A kupowałayście kiedys rajtki Disney? tez są niezłe.

Dziś Jasio znów postawił 2 kroczki

Natyrałam sie dziś jak szalona. jak Jasio spął popakowałm w pudełka płyty cd które stoją i się kurzą. Nagotowałam kopytek, na zapas - czesc zamroże. Uprasowałam. Pozmywałam naczynia, fura ich się nazbierała, więc poprosiłam męża zeby odkurzył i przetarł podłogi... o litosci... wszędzie śmieci i parochy jakies... więc mówię zeby zrobił to porządnie, na co łsyszę: nie chce mi się... osz ty!! a miałam mu jeszcze zrobić na zyczenie ciasto, niech do cukierni zasuwa!
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 19:49   #2837
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Elu ja Pierre Arthes tez w Toruniu nigdzie znaleźć nie mogłam więc raz kupiłam na stronie producenta a potem kupowałam z koleżanką na allegro u jednego sprzedawcy. XXL nie każdemu pasuje bo ma szeroką szczoteczkę. Mi jednak służy idealnie moze właśnie ze względu na dużą, gęsto szczoteczkę? Bo nie lubię takich szczotek, które skręcane sa spiralnie i mają wolne przestrzenie między igiełkami bo bardzo sklejają - tu tego problemu nie ma a szczoteczka jest jakby wypukła po brzegach, porównując z Rimmelem, który zwęża się symetrycznie ku górze.

Co do TŻ to mój dziś odkurzył i pozmywal podłogi...wiec fanfary chwały dla niego. Ja ograniczyłam się do pozmywania naczyń, umycia kibelka i zlewu, zrobienia śniadania i obiadu oraz obiadu dla Laury i strzelenie mu kanapek do pracy, no i zakupy...W małym pokoju jest mała sterta do wyprawsowania - jakoś poczeka moze do jutra? Widzę też troszkę rzeczy do prania to pewnie zaraz załaczę machinę. A pierniczki...no cóż - nie moje dzieło niestety....
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 19:58   #2838
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Dziewczyny ostatnio szukałam Laurze jakiejś czapki, natknęłam się na Allegro na 2 fajne NEXT i jakie było moje zdziwienie, kiedy w tygodniu tes same czapki zobaczyłam w Smyku produkowane pod firmo Cocodrillo!!!! Chodzi o te wzory! Czyli w sumie to Next czy nie Next?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg czapki NEXT.JPG (41,8 KB, 28 załadowań)
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło

Edytowane przez Aranka
Czas edycji: 2007-11-10 o 20:23
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 20:55   #2839
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

A my siedzimy sobie w domu, a reszta mojego rodzeństwa na inprezie u kuzyna, dlaczego nas nie zaprosił, to nie wiemy (bo przecież chyba nie dlatego że mamy dziecko, bo przecież miesiąc temu świetnie się bawiliśmy na jego weselu), troche mi się głupio zrobiło że nas nie zaprosił, no ale trudno...,

Garnuszki gratuluję stażu, nam s styczniu stuknie 7 lat jak jesteśmy ze sobą. A ze smoczkiem to niezły sukces, oby tak dalej
Kasiu, mnie też bardzo zaintrygowałaś tą zabawką i chyba odziwdzimy w któryś dzień ikee aby ją dokładnie objerzeć
Elu fajne Jaś ma te rajstopki i niezły spryciarz z niego

A jeśli chodzi o kosmetyki to
cienie Inglot i nie zamienię ich na żadne inne,
tusz MF200calories jest świetny, ale Maybelline turbo boost też rewelacja a za pół ceny MF,
kredka Maybelline,ew. z Inglota, ale stasznie miękka,
co do podkładu to ostatnio miałam próbki Lancone one colour (albo coś w tym stylu) i świetny, niestety na niego żal mi kasy i wybieram maybelline albo lumene,
a co do perfum, to Hugo Deep red jest świetny, ale ostatnio używam białą klasyczną Pumę (Anulko świeży zapach),
no i za nic w świecie nikt by mnie nie zmusił do użycia alpikatorów do cieni, od kiedy spróbowałam pędzelków (sephora), to jest niezbędnik w mojej kosmetyczce
__________________
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-10, 20:56   #2840
Anulka33
Raczkowanie
 
Avatar Anulka33
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 332
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

gratulacje Garnuszki ja z moim TZ 11 lat temu to żesmy sie dopiero co poznali a po 2 latach ślub był. Jezu laski wy tu takie nazwy kosmetyków rzucacie ze az mi głupio bo ja z wioski jestem w sumie i u mnie to tylko z Avonu tusz [,nie polecam skleja rzęsy na maxa i puder w kulkach też z Avonu ,[ten jest ok ] i ewentualnie cienie do powiek to albo Max Factor [prezent od mojej siostry ,]albo najtańsze z naszego wiejskiego sklepiczku za całe 5 złotych !!
Anulka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 21:23   #2841
yaira
Rozeznanie
 
Avatar yaira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 630
GG do yaira
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Anulka nie przejmuj sie
moj Tz odbiera swoja siorke z lotniska...byla w Egipcie...kuz** ale bym sie gdzies wybrala no zazdroszcze jej jak diabli...mogli za miast nie wielblada dac nie bylo by straty...
__________________
Zuziakowy świat
Faceci są z marsa ...wiec niech tam wracaja...
yaira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 22:07   #2842
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Cytat:
Napisane przez Aranka Pokaż wiadomość
Ja ograniczyłam się do pozmywania naczyń, umycia kibelka i zlewu, zrobienia śniadania i obiadu oraz obiadu dla Laury i strzelenie mu kanapek do pracy, no i zakupy...
no tak... to sie ograniczyłaś
Aranko, a miałam zapytać jak usypiasz laurke przez 1,5 godz? Nosisz ją czy jak? Bo Jasio niestety jest noszony, albo wystarczy postać z nim na rekach, główkę opiera o ramię, rączami za szyje łapie i odlatuje. Na szczescie nie trwa to dlugo bo jest co potrzymać

zaba, ja tez mam pedzelek sephory-fajny jest, no i słynne WeMa mam. Jak ktos chce to moge oddać cieniutki pędzelek wema do malowania kresek. ooo i może ktoś chce wode toaletową Gabriela Sabatini SUMMER, tu dezodorant: http://allegro.pl/item267289818_gabr...ant_75_ml.html
Dezodorant bardzo mi sie podobał, a woda nie wiem dlaczego . Z 30ml zuzyłam w bólach może 1/3.
Anulka, ty się ciesz ze na wsi mieszkasz. Ja mam nadzieję ze kiedys wrócę na wieś

My w styczniu będziemy obchodzić 10 lecie znajomości

i cos jeszcze a'la mula, ale cena... : http://allegro.pl/item265166502_szes...a_nowe_fv.html

Edytowane przez 1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Czas edycji: 2007-11-10 o 22:42
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 22:21   #2843
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Pierniczki

600g mąki
200g miodu
1 jajko
200g cukru brązowego - ja daje normalny
50g masła
1 płaska łyzeczka sody
1/3 szkl mleka
1 torebka przypraw do piernika

Zagrzac miód z masłem. Do wystudzonego dodac mąkę , sode rozpuszczona w mleku i cale jajo. Wyrobic i na noc do lodowki. na dugi dzien cienko rozwałkować i wycinac foremkami.
Ja daje dodatkowo więcej przypraw korzennych: cynamon, imbir, kardamon.
Wrzucam do puszek wraz z obierką jabłka - szybciej łapią wilgoć.

A tu przepisy na pierniczki z ksiązki mojej babci z 1935 roku: http://www.wizaz.pl/forum/attachment...postid=3208424
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...postid=3208424

Skopiowany przepis z cincin:
Pierniczki jak z Kopernika (no może prawie)

Puszyste pierniczki miękkie już następnego dnia po upieczeniu (a czasem nawet od razu).

2 szklanki mąki pszennej tortowej (typ 450)
1 jajo
3/4 szklanki cukru pudru
czubata łyżka miodu
1,5 łyżeczki przyprawy do pierników (dla mnie najlepsza jest Kotanyi)
1 łyżeczka sody oczyszczonej
2,5 dag drożdży
2,5 dag miękkiego masła

Mąkę wymieszać z cukrem pudrem.
Miód podgrzać do rozpuszczenia z przyprawami, na koniec wymieszać z sodą, przełożyć do mąki z cukrem, wymieszać. Dodać drożdże (bez robienia rozczynu), jajko i masło, wyrobić dokładnie.
Wałkować (w razie potrzeby podsypać odrobiną mąki) na ulubioną grubość (grubsze są bardziej miękkie), wycinać foremkami dowolne kształty (w pierniczkach lepiej się sprawdzają te zaokrąglone) i piec około 15 minut (lepiej nie piec zbyt długo, bo twardnieją) w piekarniku nagrzanym do 190°C.


Wyczytalam na cincin, ze mozna zrobic pierniczki-witrazyki:Landrynki trzeba utłuc na "proch", wsypać w dziurki piernikowe z "górką", piec w nie zagorącym piekarniku.
Landrynki musza byc oczywiście z tych przezroczystych
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 22:59   #2844
yaira
Rozeznanie
 
Avatar yaira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 630
GG do yaira
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

mniammmmmm chyba sie jutro z Zuzawka biore za pierniki
__________________
Zuziakowy świat
Faceci są z marsa ...wiec niech tam wracaja...
yaira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 10:21   #2845
AnitaSuska
Zadomowienie
 
Avatar AnitaSuska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 263
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Elu pysznosci,dzieki za przepisya te pierwsze pierniczki jak dlugo piec i w jakiej temp??

ja tak na dziko ,bo Maciek siedzi pod biurkiem
pozniej co s napisze pewnie wiecej..a unas maz sie postaral i zrobil dziecku karmnik dla ptaszkow i podfruwaja do nas ptaszki a Maciek az pieje z zachwytu,maz ptaszki futruje ,ze ledwo od nas odfruwaja

dzis planuje z malym wyjsc na chwile na spacerek,bo przez ta chorobe sie wybilismy..a temop. ma juz idealna,wiec nie widze nnie przeciwko..

tak sobie mysle,moze macie jeszcze jakies inne przepisy na zarelko swiateczne,bo mam ochote na nowosci,a Wy na pewno macie sprawdzone i inne niz moje..mam ochote czyms zaskoczyc ferajne,moze jakies miasko pyszne,poieczen no nie wiem,jak macie czas i ochote sie podzielic to ja chetnie..wiem ,ze jest na wizazu takie forum,ale z Wami mi tu najlepiej
__________________
Dziecko jest miłością, która stała się widzialna

http://b1.lilypie.com/Vk1Lp1.png
AnitaSuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 10:28   #2846
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

podziwiam Was laski za to pieczeni- Elu, Aranko, Anitko- kiedy Wy macie czas na to wszystko????
Jak ja wracam do domu po pracy o 16 albo i pozniej- jak musze cos zalatwic- to mi sie juz nic nie chce. Ograniczam prace domowe to sprzatania, prania, zakupow, platnosci rachunkow przez net. Nie prasuje nigdy i raczej nie gotuje. Prasowac nie mam potrzeby- chyba ze w lecie mam spodnie letnie na ,,kancik". Reszta ubran, dzieciece tez, po praniu jest niewygnieciona bo ma do prefekcji opanowane suszenie. Ja od urodzenia nigdy nic Kocurowi nie wyprasowalam i zyjemy Co do gotowania to nienawidze stac przy garach, jak TZ przyjezdza to on gotuje i zasuwa ze sniadankami/kolacyjkami.

co do kosmetykow to polecam TUSZ RIMMEL Extra Super Lash- cena w rossmanie ponizej 20zl, rewelka. Co do podkladow to chyba przetestowalam 85% wszystkich ktore sa na rynku- cuda, wianki, najrozniejszych firm ( vichy, shiseido, chanel, lancome, maybeline, YSL, Kanebo, loreal, bourjois, dr Eris, bell, dior, margaret astor, clinique), gdzie sie dalo to bralam probki zeby przed zakupem przetestowac i nie ,,wtopic". Masakra, bo wszystkie do doopy dla mnie. I konsystencja nie taka i zapach i w ogole. Ja mam tak wymagajaca cere ze kremu tez dobrac nie moge-mieszana z bardzo tlusta strefa T, suchymi ,,bokami" i wrazliwa, z przebarwieniami jak przesadze ze sloncem albo solarium. Teraz mam w koncu w miare dobry dla mnie, no ale cena to przegiecie, jak TZ uslyszal to mi awanture zrobil, ze kupilam w sephorze, zamiast na allegro albo na akim wrocl targowisku ( Kasia bedzie wiedziec- Niskie Laki) gdzie sa firmowe towary za polowe ceny.

malgo, ale Ci zazdroszcze tego rozkladu dnia super!!! my tez pracujemy nad tym ale ciezko, bo w weekendy jestem ja z Tami a w tyg babcia i Kocur ,,glupieje". A juz jak tatus przyjezdza to calkiem wariactwo i la fiesta
A MY MAMY 8 ZABKA przebila sie juz na zewnatrz dolna lewa dwojeczka

zapomnialam napisac
malgo, Twije fotki to ostatnio bardzo ostra konkurencja dla Kasi

Aranko, slicznie Laura wyglada w tej bluzeczce w paseczki

Elu, jak ja widze co Twoj Jasio ,,wyprawia" to nie moge normalnie. Niesamowity jest w swoich postepach

BTW- mialam wczoraj ,,wychodne". Mam przyjechala do Tamci. Poszlam spac o 2 i jestem nieprzytomna. Tami mnie budzila a o 6.30 wstala na rowne nogi. Ale warto bylo sie wyrwac i spotkac z ludzmi ze studiow. 6 lat minelo piorunem od ukonczenia, szok.

Anitko,
jak przywioze przepis od mamy, bo nie pamietam dokladnie, to Ci podam na super ciasto z jablkami, popisowa moja i TZ- bo zawsze razem pieczemy na swieta
__________________
Tamara
Tamiczka
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 10:40   #2847
AnitaSuska
Zadomowienie
 
Avatar AnitaSuska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 263
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Simonko gratuluje 8zabeczkaja rzadko prasuje ,bo nie lubie,moge zrobic wsio,ale prasowanie mnie meczy..wczoraj zrobilam,sprzatanie calej chalupy,kurze,naczynia,za kupy,podlogi,kibelek,lazi enka,kurczaka,ciasto,pran ie,prasowanie,kapiel Macka i padla o 22:30,bo bolal mnie brzuszek i glowa..
na ciasto mam czas i na to wszystko pod warunkiem ze maz bierze w obroty Maciusi w innym wypadku sama bym sie zagrzebala ..sama moge zrobic podstawy,czykli takie ABC w domu..
No a jak Twoje wybory dotyczace pracy Ci ida??a mialam Cie zapytac ten wozio loola ma daszek,bude?bo zawsze widze fotki,czy reklamy bez.. no i czekam na przepis
__________________
Dziecko jest miłością, która stała się widzialna

http://b1.lilypie.com/Vk1Lp1.png
AnitaSuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 10:55   #2848
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Cytat:
Napisane przez Simona Pokaż wiadomość
podziwiam Was laski za to pieczeni- Elu, Aranko, Anitko- kiedy Wy macie czas na to wszystko????
Simona, gdybym pracowała tyle co ty, to nie miałabym się kiedy po tyłku podrapać. A pracuję 2 dni w tyg. Prasować lubię a czasami nam niania poprasuje, pozmywa gotować stram się na "zaś"-tak jak wczoraj kopytka. Sprzatanie - razem z mężem, albo chłopaki na spacer a ja ogarniam mieszkanie.
No i chyba się zborę dziś na ciasto jednak, bo mi samej chce, babka z adwokatem
A Jasio no czasami potrafi zaskoczyć i pozytywnie i negatywnie dzis kwiatki w doniczce plewił...
SUPER ZE JEST 8 ZĄBEK!!
Anita, Piec 15 - 20 minut w temperaturze 200 stopni.

Może macie przepis na ciasto na paszteciki na swięta, ale zeby ciasto było takie bułkowate-miękkie pulchne. Ja mam na półkruche.

I kilka propozycji na Mikołaja:
http://allegro.pl/item263978082_kolo..._promocja.html
http://www.allegro.pl/item263095852_...od_18m_cy.html
http://allegro.pl/item264301463_☠☠☠☠☠☠..er_zabawa.html
te ostatnie puzelki Jasio mam podobne-inna figurka-dostał w spadku, uzywane. Ale są codziennie w ruchu, wkłada do pudełeczka, wyjmuje, wkłada do łózeczka lub mi pod kołdrę , rozrzuca, nosi z sobą


1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 11:48   #2849
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Elu - Laura ma te puzzle w spadku po Julce. ma akurat z jedną posatcią - misiem. Narazie ogląda, Julka jej układa. Ale pamiętam, ze Juka uwielbiała te puzelki - i namiętnie wkładała buźkę, która płacze...sadystka!
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 12:18   #2850
AnitaSuska
Zadomowienie
 
Avatar AnitaSuska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 263
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 II

Elu dzieki..
moj mis tez dzis pielil kwiatek jeden duza donica,lapki fajnie upackane i ziewmia na podlodze..
teraz wstal i niedlugo zawijamy sie do moich dziakow na obiadek..

a te piramidke chicco Macius ma i lubi zdejmowac z niej te koleczka,lubi te z koralikami w srodku..

pozdrawiam
__________________
Dziecko jest miłością, która stała się widzialna

http://b1.lilypie.com/Vk1Lp1.png
AnitaSuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:17.