Czym wyleczyć zaskórniki? - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-26, 11:14   #2881
profilkaktus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Skuteczne leczenie zaskórników

Gronkowiec ??? Kurczę brzmi strasznie... Nie nie miałem robionych żadnych badań ale to dlatego że nigdy nie trafiłem na prawdziwego dermatologa tylko na kawał grubej baby co wypisuje z góry tetralysal nawet nie patrząc na pacjenta więc odpuściłem sobie takich fachowców i próbuje się leczyć sam. Co do badań to miałem jakiś czas temu badania sanitarne bo do pracy potrzebowałem to w razie tego gronkowca takie badania to by wykazały ?


Tak poza to proszę mi powiedzieć jak właściwie powinna wyglądać wizyta u dermatologa ? Taka wizyta kompetentna ? Mieszkam w Warszawie i mimo złych doświadczeń planuje jednak wizytę do dermatologa prywatnie tylko jak juz mam płacić za wizytę 100 zł to chcę być przyjęty fachowo a nie na odpierd..
profilkaktus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 11:38   #2882
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: Skuteczne leczenie zaskórników

Cytat:
Napisane przez profilkaktus Pokaż wiadomość
Gronkowiec ??? Kurczę brzmi strasznie... Nie nie miałem robionych żadnych badań ale to dlatego że nigdy nie trafiłem na prawdziwego dermatologa tylko na kawał grubej baby co wypisuje z góry tetralysal nawet nie patrząc na pacjenta więc odpuściłem sobie takich fachowców i próbuje się leczyć sam. Co do badań to miałem jakiś czas temu badania sanitarne bo do pracy potrzebowałem to w razie tego gronkowca takie badania to by wykazały ?


Tak poza to proszę mi powiedzieć jak właściwie powinna wyglądać wizyta u dermatologa ? Taka wizyta kompetentna ? Mieszkam w Warszawie i mimo złych doświadczeń planuje jednak wizytę do dermatologa prywatnie tylko jak juz mam płacić za wizytę 100 zł to chcę być przyjęty fachowo a nie na odpierd..
Powiem szczerze, sama nie wiem jak wygląda kompetentna wizyta u dermatologa Poszukaj dobrych dermatologów na wątku "Polecamy", w Warszawie na pewno ktoś się znajdzie.

Sam niczego nie wyleczysz, chociażby dlatego, że nie masz dostępu do leków dostępnych na receptę. Dodatkowo wyciskaniem pogarszasz stan skóry i rozsiewasz bakterie po coraz to większej powierzchni, nie mówiąc już o tym, że fundujesz sobie tym przebarwienia i blizny.

Dla mnie to jak to opisujesz, tzn. "milion krost" przypomina właśnie gronkowca na skórze. Nie wykazałyby go badania sanitarne, a wymaz z treści krosty. Możesz na własną rękę wybrać się do laboratorium i poprosić o zrobienie posiewu - jeżeli coś wyrośnie, to za dodatkową opłatą możesz zażyczyć sobie wykonanie antybiogramu. Wtedy będzie wiadomo na jaki antybiotyk wrażliwe są bakterie i lekarz przypisze od razu właściwy lek.

To zrobiłabym na początku.

W przypadku, że badanie nic nie wykaże, udałabym się na badanie poziomu hormonów. Listę wypisałam akurat wczoraj: KLIK. I wtedy znów, jeżeli coś wyjdzie nie tak jak powinno być, to nie do dermatologa, ale do endokrynologa powinieneś się zwrócić, bo trądzik jest tylko manifestacją faktycznego problemu jaki toczy się w organizmie.

Poza tym, niestety, ale musisz zwracać szczególną uwagę na pielęgnację skóry. To czym ją myjesz, czym nawilżasz i jak się odżywiasz. Skóra fatalnie reaguje na zasadowe pH jakie jej serwujemy, po myciu należy jak najszybciej przywrócić prawidłowe pH, ja stosuję serum kwasowe (np. Bielendy z serii Mezo). Jest to o tyle ważne, że tylko w kwaśnym pH bakterie flory fizjologicznej siedzące na skórze nie rozłażą się po jej zakamarkach. Ważne jest, aby używać delikatnych środków myjących, które nie będą podrażniać skóry.

A jeśli chodzi o odżywianie - zmniejszyć ilość węglowodanów prostych, nabiału, zwracać uwagę choć trochę na indeks glikemiczny i spożywać dużo NNKT. Na start nie brzmi to zachęcająco, ale masz moją gwarancję, że problem się choć trochę wyciszy. Rekordziści już po dwóch miesiącach świadomego żywienia mieli gładką cerę.
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 14:27   #2883
profilkaktus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Skuteczne leczenie zaskórników

Nie no może z tym milionem krost to przesadziłem ale dużo mam tych zaskórników. Ogólnie są dni lepsze i gorsze, czasem budzę się i twarz jest gładziutka i zaskórników prawie nie widać a czasem są bardzo widoczne bynajmniej tak mi się wydaje (szczególnie na nosie). A na to badanie hormonów gdzie mam się wybrać ? i jak już będę miał to z tymi badaniami do jakiego lekarza się udać ? czy na miejscu mnie dalej pokierują ? i jeszcze jedno pytanko jak pójdę do jakiejś przychodni zrobić te badania to mam powiedzieć że chcę zrobić badania poziomu hormonów bo chce wiedzieć co jest przyczyną trądziku ? Najgorsze jest to że takie badania wiążą się z pobraniem krwi jak do tej pory unikałem tego :P Ogólnie chętnie bym podesłał fotkę tylko tak prywatnie a nie na forum żeby mogła Pani zobaczyć jak to wygląda
profilkaktus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 07:28   #2884
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: Skuteczne leczenie zaskórników

Cytat:
Napisane przez profilkaktus Pokaż wiadomość
Nie no może z tym milionem krost to przesadziłem ale dużo mam tych zaskórników. Ogólnie są dni lepsze i gorsze, czasem budzę się i twarz jest gładziutka i zaskórników prawie nie widać a czasem są bardzo widoczne bynajmniej tak mi się wydaje (szczególnie na nosie). A na to badanie hormonów gdzie mam się wybrać ? i jak już będę miał to z tymi badaniami do jakiego lekarza się udać ? czy na miejscu mnie dalej pokierują ? i jeszcze jedno pytanko jak pójdę do jakiejś przychodni zrobić te badania to mam powiedzieć że chcę zrobić badania poziomu hormonów bo chce wiedzieć co jest przyczyną trądziku ? Najgorsze jest to że takie badania wiążą się z pobraniem krwi jak do tej pory unikałem tego :P Ogólnie chętnie bym podesłał fotkę tylko tak prywatnie a nie na forum żeby mogła Pani zobaczyć jak to wygląda
Możesz podesłać mi zdjęcie w wiadomosci prywatnej lub na maila, link jest chyba gdzieś na moim profilu, a jeśli nie, to najłatwiej kontaktować się ze mną przez bloga. Ale zaznaczam, że nie jestem lekarzem, a prawie-już-farmaceuta, przez Internet nie zdiagnozuje problemu, mogę jedynie powiedzieć na co mi to wygląda, ale wcale nie muszę mieć racji, dlatego gorąco Cię zachęcam do wizyty u specjalisty.

Jeżeli zdecydujesz się na badania, to możesz iść od razu do laboratorium analiz medycznych, powiedzieć, że chcesz zbadać hormon ten, ten, ten i tamten (ja przy większych badaniach wypisuje sobie wszystko na kartce i podsuwam babeczce w okienku, ona wie co z tym robić) i zapłacić gotówką, lub najpierw iść do lekarza, poprosić o wypisanie skierowania i z tym skierowaniem udać się do laboratorium. Jeśli chodzi o hormony, to wynik niesiesz do endokrynologa, a posiew z wymazu z krosty do dermatologa.

Tak sobie jednak myślę po tym co napisałeś, że może zanim wskoczysz w medyczna machinę to napisz czym myjesz twarz, czy używasz jakichkolwiek kosmetyków do pielęgnacji - a jeśli tak, to jakich? Czy cera pogarsza się po jakichś konkretnych sytuacjach, na przykład dzień po zakrapianej imprezie? Bo rozumiem, że jednak problem nie jest tak bardzo poważny jak to na początku opisywales i są momenty, że jest nieźle?

Wydaje mi się, że uporczywe zaskorniki w okolicach nosa najczęściej jednak są wynikiem silnie przetluszczajacej się skóry w tamtych okolicach i tego, że łatwo ją odwodnic i podraznic - a to napędza przetluszczanie i powstawanie kolejnych zaskornikow. Czy jesteś w stanie opisać rodzaj swojej skóry - tłusta, mieszana, sucha?

Być może tak naprawdę nie masz trądziku który trzeba leczyć farmakologicznie i na początek warto zwrócić uwagę na pielęgnację, diete i skończyć z wyciskaniem.

Proszę, nie mów do mnie per "Pani", ja mam dopiero 24 lata :P
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 19:32   #2885
hugejasminka
Raczkowanie
 
Avatar hugejasminka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 86
Dot.: Skuteczne leczenie zaskórników

Gronkowiec powoduje cysty .ropne zmiany a nie zaskórniki !!!!!
proponowałabym się udać do kosmetyczki na kwasy to super oczyszcza twarz z zaskornikow
hugejasminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 19:43   #2886
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: Skuteczne leczenie zaskórników

Cytat:
Napisane przez hugejasminka Pokaż wiadomość
Gronkowiec powoduje cysty .ropne zmiany a nie zaskórniki !!!!!
proponowałabym się udać do kosmetyczki na kwasy to super oczyszcza twarz z zaskornikow
Dlatego gronkowca zasugerował mi fragment o ogromnej ilości ropnych krost, z których można wycisnąć dużą zawartość. Autor dopiero później napisał, że nie do końca tak fatalnie to wygląda.
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 12:46   #2887
kaspaza
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 13
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

polecam BlueBeam415 - to jest taka domowa lampa do leczenia trądziku. Można sobie kupić przez internet. W moim przypadku okazała się bardzo skuteczna.
kaspaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-28, 14:37   #2888
profilkaktus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Kurczę za dużo jest tu porad prawie sto stron i tysiąc specyfików i nie wiem od czego zaczac

Na takie dość mocne krosty i gródki co byście polecili ?
profilkaktus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 17:40   #2889
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 001
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez profilkaktus Pokaż wiadomość
Kurczę za dużo jest tu porad prawie sto stron i tysiąc specyfików i nie wiem od czego zaczac

Na takie dość mocne krosty i gródki co byście polecili ?
Mocne krosty czyli co masz na myśli?
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 10:14   #2890
profilkaktus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Hmm źle nazwałem, chodziło mi bardziej że mam ich strasznie dużo. Cała twarz pokryta grudkami. Raz je widać bardziej a raz mniej. Czasem twarz jest gładka ale zaskórniki są oczywiście nadal. Może ktoś mi opiszę jak i czym od rana do nocy pielęgnować taką cerę ?

Moja kuracja to:
Rano myje twarz żelem aktualnie ziaja liście manuka ale żel często zmieniam.
Potem przemywam twarz płynem micelarnym.
Następnie smaruje się acnedermem i to jest opcja jak mam wolny dzień i siedzę w domu bo jak wychodze do pracy to zamiast acnedermu smaruje się kremem nawilżającym przeważnie lekko matującym. Dopiero wieczorem znowu myje twarz i na noc nakładam acne derm. Na tygodniu robię maseczki z glinki zielonej. Kupiłem i czasem używam bo w sumie nie wiem czy to jest dobre szczoteczkę do twarzy. W sumie fajnie oczyszcza ale nie wiem czy powinno się robić takie zabiegi na zaskórniki bo może tylko roznosi bardziej bakterie ?

Temat jest strasznie długi i nie wiem która kuracje wybrać ale może ktoś poleci coś najbardziej skutecznego ? Tylko proszę mieć na uwadze że nie ma kilku krostek na nosie czy brodzie tylko dość mocna zanieczyszczona cerę.

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

zapomniałem dodać że już kilka miesięcy łykam visaxinum, raczej nie pomaga ale zawsze to jakies witaminy więc biorę
profilkaktus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 19:11   #2891
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 001
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez profilkaktus Pokaż wiadomość
Hmm źle nazwałem, chodziło mi bardziej że mam ich strasznie dużo. Cała twarz pokryta grudkami. Raz je widać bardziej a raz mniej. Czasem twarz jest gładka ale zaskórniki są oczywiście nadal. Może ktoś mi opiszę jak i czym od rana do nocy pielęgnować taką cerę ?

Moja kuracja to:
Rano myje twarz żelem aktualnie ziaja liście manuka ale żel często zmieniam.
Potem przemywam twarz płynem micelarnym.
Następnie smaruje się acnedermem i to jest opcja jak mam wolny dzień i siedzę w domu bo jak wychodze do pracy to zamiast acnedermu smaruje się kremem nawilżającym przeważnie lekko matującym. Dopiero wieczorem znowu myje twarz i na noc nakładam acne derm. Na tygodniu robię maseczki z glinki zielonej. Kupiłem i czasem używam bo w sumie nie wiem czy to jest dobre szczoteczkę do twarzy. W sumie fajnie oczyszcza ale nie wiem czy powinno się robić takie zabiegi na zaskórniki bo może tylko roznosi bardziej bakterie ?

Temat jest strasznie długi i nie wiem która kuracje wybrać ale może ktoś poleci coś najbardziej skutecznego ? Tylko proszę mieć na uwadze że nie ma kilku krostek na nosie czy brodzie tylko dość mocna zanieczyszczona cerę.

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

zapomniałem dodać że już kilka miesięcy łykam visaxinum, raczej nie pomaga ale zawsze to jakies witaminy więc biorę
Czy są to grudki w kolorze skóry, czy czerwone? Ile czasu używasz acne derm? Szczoteczka nie jest wskazana jeśli masz stany zapalne, ropne.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-31, 19:11   #2892
ksings
Przyczajenie
 
Avatar ksings
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

czy może się ktoś tu wypowiedzieć na temat skuteczności Tea Tree Oil, 15%, roztwór, antybakteryjny, 50 ml ,
planuję zakup tego specyfiku w celu do walki z trądzikiem ale nie wiem czy warto , a w necie nie mogłam nigdzie znaleźć opinii o tym płynie
ksings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 19:22   #2893
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez ksings Pokaż wiadomość
czy może się ktoś tu wypowiedzieć na temat skuteczności Tea Tree Oil, 15%, roztwór, antybakteryjny, 50 ml ,
planuję zakup tego specyfiku w celu do walki z trądzikiem ale nie wiem czy warto , a w necie nie mogłam nigdzie znaleźć opinii o tym płynie
Warto wspomagajaco na pewno. Stezony roztwór punktowo na pryszcze, a 2% jako tonik na całą twarz
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 11:40   #2894
profilkaktus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Czy są to grudki w kolorze skóry, czy czerwone? Ile czasu używasz acne derm? Szczoteczka nie jest wskazana jeśli masz stany zapalne, ropne.

Są za zaskórniki w kolorze skóry lub takie czarne na nosie.
profilkaktus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 11:57   #2895
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

A słyszałyście o olejku pichtowym i petroleum nafty? Próbowałyście? Widząc efekty - kusi mnie ta mieszanka, ale nafta ?!
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 20:15   #2896
Ekstremento
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 44
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
[...] Próbowałyście? Widząc efekty - kusi mnie ta mieszanka, ale nafta ?!
Efekty z nafty bywają naprawdę imponujące




Pozdrawiam
Ex.
Ekstremento jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 20:53   #2897
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Ex, sandrek chodziło raczej o nafte kosmetyczna

Ja nafty nie odwaze się położyć na twarz, zapcha mnie na mur beton. Ale wymieszać olejek pichtowy z innym tłustym rozpuszczalnikiem - czemu nie?
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 20:00   #2898
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez lamadolamy Pokaż wiadomość
Ex, sandrek chodziło raczej o nafte kosmetyczna

Ja nafty nie odwaze się położyć na twarz, zapcha mnie na mur beton. Ale wymieszać olejek pichtowy z innym tłustym rozpuszczalnikiem - czemu nie?
Ja też się nie odważę z naftą. I tak, chodziło o nafte kosmetyczną. A z czym zmieszałabyś ten olejek pichtowy?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 21:33   #2899
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Ja też się nie odważę z naftą. I tak, chodziło o nafte kosmetyczną. A z czym zmieszałabyś ten olejek pichtowy?
Wydaje mi się, że trzeba dobrać po prostu taki olej, jaki pasuje własnej skórze. Ja lubię bardzo olej lniany i olej z orzechów laskowych - po nich zawsze najlepiej wyglądam rano.
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-19, 16:16   #2900
Olenka96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 73
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Glamid żel w tyg i w weekendy peeling :P
Olenka96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 18:01   #2901
marga rita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 11
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Żel garnier i żel Alaclarin na zmianę.
marga rita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 18:58   #2902
Anitaaa91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Podpinam sie do watku. Od kilku lat mam na brodzie i w malym stopniu na czole wlasnie takie male biale krostki. Nie wiem co to jest Czytalam troche na forum i wydaje mi sie, ze to moge byc zaskorniki zamkniete (kaszka). Niczym nie moge ich zwalczyc W sumie nie mam pomyslu jaka metoda bylaby na te krostki skuteczna, jaki preparat? Dolaczam zdjecie tych moich nieprzyjacieli. Czy ktos mial cos podobnego? Co to moze byc? jak z tym walczyc?
http://www.iv.pl/images/82087667788672562144.jpg
http://www.iv.pl/images/41702778733141774907.jpg
http://www.iv.pl/images/54327120181929177269.jpg
Anitaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 11:09   #2903
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Zaskórników tak na amen, przy rozszerzonych porach, nie da się do końca wyleczyć.
Polecam poczytać sobie takie mini-kompendium czyli wszystkie sposoby na zaskórniki zebrane w całość :
http://wieczniemloda.com/zaskorniki-...lackheads-4108

oraz na temat rozszerzonych porów:

http://wieczniemloda.com/sposoby-na-...rzone-pory-986

Ostatnio byłam na mikrodermabrazji korundowej i faktycznie widziałam świetny efekt. Kosmetyczka dodatkowo oczyściła mi nos i powiedziała sama, że nie poznam swojego nosa. Dodatkowo zaproponowała mi produkt z kwasem salicylowym i oczarem wirginijskim do mycia twarzy.

Czyli dziewczyny - wiem, że to kosztuje, ale niestety trzeba zainwestować trochę kaski w swoją buzię.
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 13:25   #2904
Olenka96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 73
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Anitaaa91 Pokaż wiadomość
Podpinam sie do watku. Od kilku lat mam na brodzie i w malym stopniu na czole wlasnie takie male biale krostki. Nie wiem co to jest Czytalam troche na forum i wydaje mi sie, ze to moge byc zaskorniki zamkniete (kaszka). Niczym nie moge ich zwalczyc W sumie nie mam pomyslu jaka metoda bylaby na te krostki skuteczna, jaki preparat? Dolaczam zdjecie tych moich nieprzyjacieli. Czy ktos mial cos podobnego? Co to moze byc? jak z tym walczyc?
http://www.iv.pl/images/82087667788672562144.jpg
http://www.iv.pl/images/41702778733141774907.jpg
http://www.iv.pl/images/54327120181929177269.jpg
Miałam dokładnie coś takiego na plecach i smarowalam w najbardziej zaawansowanych miejscach glamidem żelem bez recepty i 2 razy w tyg peeling . W miejscu gdzie smarowalam po 1.5 miesiąca nie mam już nic . Niestety tam gdzie nie smarowalam nadal jest problem ale nie jestem w stanie smarować pół ciała a potem czekać aż wyschne
Olenka96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 22:52   #2905
Kamots
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

.

Edytowane przez Kamots
Czas edycji: 2015-06-29 o 13:57
Kamots jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 14:59   #2906
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Anitaaa91 Pokaż wiadomość
Podpinam sie do watku. Od kilku lat mam na brodzie i w malym stopniu na czole wlasnie takie male biale krostki. Nie wiem co to jest Czytalam troche na forum i wydaje mi sie, ze to moge byc zaskorniki zamkniete (kaszka). Niczym nie moge ich zwalczyc W sumie nie mam pomyslu jaka metoda bylaby na te krostki skuteczna, jaki preparat? Dolaczam zdjecie tych moich nieprzyjacieli. Czy ktos mial cos podobnego? Co to moze byc? jak z tym walczyc?
http://www.iv.pl/images/82087667788672562144.jpg
http://www.iv.pl/images/41702778733141774907.jpg
http://www.iv.pl/images/54327120181929177269.jpg
Ja jak nie używam żadnych kwasów/środków p/trądzikowych to mi takie coś wywala na czole, w okolicach włosów i przy brwiach. AcneDerm daje radę, gwarantuję Ci to
Żadnych peelingów mechanicznych bym przy tym nie próbowała, bo to nic nie pomoże, a może tylko 'naruszyć' strukturę skóry.... AcneDerm stosuj na wieczór, grubsza warstwa, pod makijaż to się niestety totalnie nie nadaje (jest niby Skinoren, ale nigdy tego nie używałam, więc Ci nie polecę). Możesz też stosować jakieś maseczki z glinki zielonej w ramach wspomagania leczenia. Sądzę, że 1-2 tygodnie powinny dać już rezultaty.
Aczkolwiek przyznam, że tak 'gęstej' kaszki to nigdy nie miałam...
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 15:29   #2907
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Hej, dołaczam do Waszego wątku Walcze z zaskórnikami zamkniętymi w kolorze skóry (widoczne pod światło) od 1.5 roku. Problem pojawił się po kuracji Izotekiem - wyleczyłam ciężki trądzik, zaskórniki zostały. W tym czasie próbowałam Clindacne, Duac, Acnatac, Dalacin T - czasami skóra była super (miesiąc a nawet dwa), ale problem ciagle nawracał. Obecnie dermatolog namawia mnie na Differin, ale używałam go przed kuracją Izotekiem i spowodał u mnie 2 miesięczny wysyp...Już nie wiem jak walczyć z moimi zaskórnikami Wiem, ze peelingi mechaniczne dają najlepsze efekty, ale mogę robić taki max raz w tygodniu, bo mam naczynkową skórę :/ Czy może macie dla mnie jakieś porady?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016

Edytowane przez Selavie
Czas edycji: 2015-06-30 o 13:30
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 13:09   #2908
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Hej, dołaczam do Waszego wątku Walcze z zaskórnikami zamkniętymi w kolorze skóry (widoczne pod światło) od 1.5 roku. Problem pojawił się po kuracji Izotekiem - wyleczyłam ciężki trądzik, zaskórniki zostały. W tym czasie próbowałam Clindacne, Duac, Acnatac, Dalacin T - czasami skóra była super (miesiąc a nawet dwa), ale problem ciagle nawracał. Obecnie dermatolog namawia mnie na Differin, ale używałam go przed kuracją Izotekiem i spowodał u mnie 2 miesięczny wysyp...Już nie wiem jak walczyć z moimi zaskórnikami Wiem, ze peelingi mechaniczne dają najlepsze efekty, ale mogę robić taki max raz w tygodniu, bo mam naczynkową skórę :/ Czy może macie dla mnie jakieś porady?
Mam podobny problem. W trakcie kuracji skrzypokrzywą zniknęły, ale po odstawieniu są znowu. :/ wydaje mi się, że to wina diety. Bo jak zdrowo się odzywam, problem jest znacznie mniejszy. Ja na razie jakoś z tym pozyje, ale na jesień wezmę się za glukonolakton i herbaty. Trzeba uważać, tez mam naczynkową cerę.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 12:10   #2909
shutter1
Raczkowanie
 
Avatar shutter1
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 77
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Ja swego czasu na jesieni stosowałam la roche posay Effaclar duo, zarówno krem, jak i żel do mycia twarzy. Po jakimś miesiącu-dwóch problem zniknął i przez długi czas był spokój

Korzystałam też z kremu z kwasem migdałowym z firmy dr Eris i też był OK.

Korzystam też z pasty oczyszczającej Ziaja, dobra jest
shutter1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 20:38   #2910
Anitaaa91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Dziękuję Asia_aisa za polecenie acne dermu. Zakupiłam i stosuje Dam znac czy przyniósł rezultat po jakimś czasie. Dodatkowo uzywam pasty z ziaji przeciw zaskronikom. Może da radę
Anitaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-17 19:56:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:35.