Aparaty ortodontyczne cz. XI - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-12, 14:07   #2881
Maryteczka
Raczkowanie
 
Avatar Maryteczka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 170
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Hej dziewczyny.
Zakładam aparat 5 października. Na 30 września mam umówioną wizytę na założenie gumek separujących. Na czym polega zakładanie tych gumek i jak to wygląda?
Maryteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 14:38   #2882
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

wybaczcie, że nie na temat to będzie wypowiedź, troszkę tutaj nie zaglądałam więc też nie jestem w temacie ale chciałam po prostu napisać.

miałam kontrolną wizytę po długiej ponad 2 miesięcznej przerwie, zmieniłam sobie gumeczki na jasno różowe i są śliczne, mniej rzucają się w oczy niż poprzednie niebieskie - więc polecam taki kolorek na pierwsze gumeczki.
orto mnie pochwaliła (że dobrze wyczyszczone - a to był szok, bo szczerze mówiąc aż tak ogromnie nie szoruję tych ząbków) więc pozytywnie no i wszystko idzie zgodnie z jej planem.

jedyne co mnie zaszokowało to przerwa między jedynkami, która i tak była zwiększyła się dosyć sporo.. w ciągu 1 popołudnia mi się zrobiła i teraz tak będę chodziła półtora miesiąca, aż do kolejnej wizyty.

myślę, żeby wrzucić ponownie fotki bo wcześniej wogóle nie pokazałam dołu a właśnie o zgryz chodzi i sama góra to niewiele mówi.
orto mnie uświadomiła też, że mam asymetrię.
no więc walczymy i długa droga przede mną.

aha ten drucik na podniebieniu dalej noszę. i nie słychać nic o ściąganiu.
pozdrawiam

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
dziś mijają 4 miesiące od założenia aparatu na górze i zauważyłam, że schodzą mi się szpary! z lewej strony już prawie nie widać miejsca po wyrwanej piątce, z prawej też mi znika szpara, niestety średnio prawidłowo, bo kieł odsunął się od dwójki i zrobił tam dodatkową szparę ale jednak coś się dzieje! i na dole też! góra już ładnie mi się uśmiecha, jedyneczki cofnięte, szpary prawie pozamykane (poza tą jedną świeżą, jakbym trójki nie miała )
w każdym razie jestem bardzo zadowolona z mojego leczenia

a ja mam odwrotnie, mi się robi miejsce na 5 i kurde będę musiała z takimi szparami chodzić do końca leczenia , bo dopiero później wstawianie..

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
No to jestem aparatką pełną gębą! dzisiaj miałam ściaganego hassa i zakładaną górę. ból przy ściaganiu hassa był masakryczny!! myslałam,że się zesr** z bólu. przepraszam za wyrażenie ,ale inaczej nie mogę tego określić ból taki jakby mi na raz 6 zębów wyrywali bez znieczulenia coś okropnego! boli mnie teraz strasznie głowa i zęby, szczególnie te które były pod akrylem. Dziwnie mi teraz z tym aparatem,znowu muszę się przyzwyczaić. Wizyta trwała 1h i kosztowała mnie 80zł, za ściaganie i zakładanie nic nie płaciłam. Fotki wrzucę wieczorem lub jutro

Edit. jak miło znowu czuć wszystkie zęby i jeść normalnie bez plątania się jedzenia po drutach na podniebieniu

specjalnie odszukałam Twojego posta, byłam bardzo ciekawa Twojego ściągania hassa i widzę niestety też musiałaś to przeżywać.. ale przynajmniej już po wszystkim. widziałam zdjęcia - ładnie wyglądaja ząbki i nie ma przerwy między 1 już. a pamiętam że była.
aha - nie masz też drucika na podniebienie.. a ja mam. to ciekawe.

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Ula05 Pokaż wiadomość
Ludzie dałam rade jestem magistrem z aparatem było ok dałam rade z ekspanderem
dopiero teraz ale nie było mnie wcześniej - gratulacje
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 15:03   #2883
lemm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kejsi Pokaż wiadomość
Ja miałam dłutowane wszystkie cztery ósemki, każda na NFZ (za darmo) i każda na znieczulenie miejscowe.. i taka moja mała rada - to Twoje zęby nie Twojej mamy, więc może pora odciąć pępowinę ?
a gdzie je usuwałaś?
wiesz co... masz rację. przy następnej rozmowie z mamą jej to powiem. myślę, że powoli, acz niechętnie się zgadza mam nadzieję, że niedługo zgodzi się w 100%
lemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 15:09   #2884
Maryteczka
Raczkowanie
 
Avatar Maryteczka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 170
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lemm Pokaż wiadomość
a gdzie je usuwałaś?
wiesz co... masz rację. przy następnej rozmowie z mamą jej to powiem. myślę, że powoli, acz niechętnie się zgadza mam nadzieję, że niedługo zgodzi się w 100%
A aparat za twoje pieniądze?
Maryteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 15:14   #2885
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Maryteczka Pokaż wiadomość
A aparat za twoje pieniądze?
No wlasnie! Rowniez sie nad tym caly czas zastanawiam, czytajac o problemie lemm
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 15:15   #2886
lemm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Maryteczka Pokaż wiadomość
A aparat za twoje pieniądze?
za specjalnie odłożone.

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

uwierzcie, że ja też będę dokładała się do aparatu
lemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 15:17   #2887
Maryteczka
Raczkowanie
 
Avatar Maryteczka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 170
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lemm Pokaż wiadomość
za specjalnie odłożone.

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

uwierzcie, że ja też będę dokładała się do aparatu
No skoro tak.... Pamiętaj że to będzie ok 8 tyś. więc nie małe pieniądze i nie można tego wymagać od rodziców skoro aż tak on nie jest potrzebny.
Maryteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 15:21   #2888
lemm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Maryteczka Pokaż wiadomość
No skoro tak.... Pamiętaj że to będzie ok 8 tyś. więc nie małe pieniądze i nie można tego wymagać od rodziców skoro aż tak on nie jest potrzebny.
Znam koszty, ale nie płaci się od razu wszystkiego. Staram się oszczędzać, jak tylko mogę, ubrania kupuję w ostateczności. To co mam, odkładam na aparat.
lemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 15:55   #2889
Maylina
Rozeznanie
 
Avatar Maylina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 687
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Doradźcie
Aparat ściągnełam 2 września.Wkładkę dostałam dopiero dziś.Wyciski były robione 3-ciego.
Aparat dostałam....męcze sie pół godziny i nie mogę go założyć.Czy to możliwe ze zęby przesunęły się aż tak ze nie wchodzi 'po jednej stronie'?
Maylina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 16:03   #2890
lemm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Maylina Pokaż wiadomość
Doradźcie
Aparat ściągnełam 2 września.Wkładkę dostałam dopiero dziś.Wyciski były robione 3-ciego.
Aparat dostałam....męcze sie pół godziny i nie mogę go założyć.Czy to możliwe ze zęby przesunęły się aż tak ze nie wchodzi 'po jednej stronie'?
Myślałam, że tę wkładkę dostaje się zaraz po ściągnięciu aparatu...
lemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 16:11   #2891
Maylina
Rozeznanie
 
Avatar Maylina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 687
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Tak,ale u mnie były komplikacje,niezwiązane ani zębami czy aparatem.Poprostu dostałam 2 dni temu.
I zastanawiam się czy żeby mogły w tak krótkim czasie poprzesuwać się?
Maylina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 16:26   #2892
lemm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Maylina Pokaż wiadomość
Tak,ale u mnie były komplikacje,niezwiązane ani zębami czy aparatem.Poprostu dostałam 2 dni temu.
I zastanawiam się czy żeby mogły w tak krótkim czasie poprzesuwać się?
Może poproś mamę, żeby ci pomogła? Dla Ciebie pewnie to dziwne, ale jeżeli nie dajesz rady sama...
lemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 16:38   #2893
Maryteczka
Raczkowanie
 
Avatar Maryteczka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 170
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lemm Pokaż wiadomość
Znam koszty, ale nie płaci się od razu wszystkiego. Staram się oszczędzać, jak tylko mogę, ubrania kupuję w ostateczności. To co mam, odkładam na aparat.
No niby tak ale na początek wyłożyć trzeba te ponad 3 tyś. Ja pracuję a i tak muszę prosić rodziców aby się dołożyli. Chociaż mama już wcześniej proponowała aparat ale teraz jest konieczność bo już odsłaniają mi się szyjki w trójkach...
Maryteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 16:39   #2894
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lemm Pokaż wiadomość
Może poproś mamę, żeby ci pomogła? Dla Ciebie pewnie to dziwne, ale jeżeli nie dajesz rady sama...
Jesli zeby sie poprzesuwaly, to nawet mama tu nie pomoze... Poza tym samemu lepiej jest wyczuc, gdzie ewentualnie nie pasuje i w ktora strone.
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 16:56   #2895
lemm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Jesli zeby sie poprzesuwaly, to nawet mama tu nie pomoze... Poza tym samemu lepiej jest wyczuc, gdzie ewentualnie nie pasuje i w ktora strone.
Właśnie dlatego nie umiem inaczej pomóc. Nie widzę zębów, więc nie mogę ew. powiedzieć, czy się poprzesuwały czy nie. Mogę się domyślać, że tak, albo że źle zrobili wkładkę

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Maryteczka Pokaż wiadomość
No niby tak ale na początek wyłożyć trzeba te ponad 3 tyś. Ja pracuję a i tak muszę prosić rodziców aby się dołożyli. Chociaż mama już wcześniej proponowała aparat ale teraz jest konieczność bo już odsłaniają mi się szyjki w trójkach...
No tak, te 3 tys. to dużo. Dlatego też zastanawiam się nad usuwaniem zawiązków pod narkozą- zaoszczędzę pieniądze. Ale czy to na pewno jest bezpieczne?
lemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 17:05   #2896
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Maryteczka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Zakładam aparat 5 października. Na 30 września mam umówioną wizytę na założenie gumek separujących. Na czym polega zakładanie tych gumek i jak to wygląda?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=302074

Cytat:
Napisane przez Maylina Pokaż wiadomość
Doradźcie
Aparat ściągnełam 2 września.Wkładkę dostałam dopiero dziś.Wyciski były robione 3-ciego.
Aparat dostałam....męcze sie pół godziny i nie mogę go założyć.Czy to możliwe ze zęby przesunęły się aż tak ze nie wchodzi 'po jednej stronie'?
Ja tam miałam jak nosiłam ruchomy aparat i zakładałam tak jak wchodził, a z czasem dało się go założyć zupełnie, ale może zadzwoń do orto i zapytaj
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 17:05   #2897
Maryteczka
Raczkowanie
 
Avatar Maryteczka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 170
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lemm Pokaż wiadomość
No tak, te 3 tys. to dużo. Dlatego też zastanawiam się nad usuwaniem zawiązków pod narkozą- zaoszczędzę pieniądze. Ale czy to na pewno jest bezpieczne?
Ale usuwanie ósemek można zrobić na nfz i jest za darmo. Jeśli jest skierowanie od ortodonty to spokojnie zrobią Ci to państwowo Ja nie jestem zwolennikiem wyrzucanie niepotrzebnych pieniędzy w błoto. Pod narkozą... nie odważyłabym się ale ludzie tak robią.
Maryteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 17:15   #2898
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Maryteczka Pokaż wiadomość
Ale usuwanie ósemek można zrobić na nfz i jest za darmo. Jeśli jest skierowanie od ortodonty to spokojnie zrobią Ci to państwowo Ja nie jestem zwolennikiem wyrzucanie niepotrzebnych pieniędzy w błoto. Pod narkozą... nie odważyłabym się ale ludzie tak robią.
Trzeba liczyć się z tym, że można trochę poczekać na zabieg, ale moim zdaniem to lepsze niż trucie się narkozą. Też nie jestem za bezmyślnym wydawaniem pieniędzy, ale moim zdaniem na zdrowiu akurat nie ma co oszczędzać.

lemm, przeczytaj sobie ten artykuł to może bardziej od Ciebie przemówi http://mamzdrowie.pl/narkoza/
Nie wiem, dla mnie narkoza to nie są żarty i trochę mnie dziwi, że niektórzy tak lekko do tego podchodzą, ale może jestem jakaś przewrażliwiona
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 17:22   #2899
lemm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Maryteczka Pokaż wiadomość
Ale usuwanie ósemek można zrobić na nfz i jest za darmo. Jeśli jest skierowanie od ortodonty to spokojnie zrobią Ci to państwowo Ja nie jestem zwolennikiem wyrzucanie niepotrzebnych pieniędzy w błoto. Pod narkozą... nie odważyłabym się ale ludzie tak robią.
Byłam u chirurga... jak on się nazywa? Szczękowy? Chyba tak. No więc chirurg powiedział, że za każdy ząb bodajże 200-300 zł. Nie pamiętam dokładnie. Pod narkozą miałabym za darmo, ale bardzo się tego boję i wolałabym aż tak bardzo nie ryzykować.
Czy Ty miałaś skierowanie od ortodonty? Dzięki temu zrobili ci ten zabieg za darmo? Niedługo idę na ponowne prześwietlenie zębów, a potem do ortodonty. Mam ją poprosić o jakieś skierowanie?

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Trzeba liczyć się z tym, że można trochę poczekać na zabieg, ale moim zdaniem to lepsze niż trucie się narkozą. Też nie jestem za bezmyślnym wydawaniem pieniędzy, ale moim zdaniem na zdrowiu akurat nie ma co oszczędzać.

lemm, przeczytaj sobie ten artykuł to może bardziej od Ciebie przemówi http://mamzdrowie.pl/narkoza/
Nie wiem, dla mnie narkoza to nie są żarty i trochę mnie dziwi, że niektórzy tak lekko do tego podchodzą, ale może jestem jakaś przewrażliwiona
Mnie nie bardzo uśmiecha się narkoza, wolałabym na żywca. Jak głupio to zabrzmiało... Dzięki za artykuł.
lemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 17:26   #2900
Maryteczka
Raczkowanie
 
Avatar Maryteczka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 170
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Trzeba liczyć się z tym, że można trochę poczekać na zabieg, ale moim zdaniem to lepsze niż trucie się narkozą. Też nie jestem za bezmyślnym wydawaniem pieniędzy, ale moim zdaniem na zdrowiu akurat nie ma co oszczędzać.

lemm, przeczytaj sobie ten artykuł to może bardziej od Ciebie przemówi http://mamzdrowie.pl/narkoza/
Nie wiem, dla mnie narkoza to nie są żarty i trochę mnie dziwi, że niektórzy tak lekko do tego podchodzą, ale może jestem jakaś przewrażliwiona
Dokładnie. Lepiej się dłużej pomęczyć ale bez takiej ingerencji w zdrowie.
Warto udać się na NFZ w sprawdzonej i poleconej przychodni. I to nie będzie nic kosztem zdrowia. Czasami prywatnie to są gorsze konowały aby tylko zarobić kasę.
Maryteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 17:26   #2901
lemm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

No to już zdecydowałam: ŻADNEJ NARKOZY!!!
lemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 17:28   #2902
Maryteczka
Raczkowanie
 
Avatar Maryteczka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 170
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lemm Pokaż wiadomość
Byłam u chirurga... jak on się nazywa? Szczękowy? Chyba tak. No więc chirurg powiedział, że za każdy ząb bodajże 200-300 zł. Nie pamiętam dokładnie. Pod narkozą miałabym za darmo, ale bardzo się tego boję i wolałabym aż tak bardzo nie ryzykować.
Czy Ty miałaś skierowanie od ortodonty? Dzięki temu zrobili ci ten zabieg za darmo? Niedługo idę na ponowne prześwietlenie zębów, a potem do ortodonty. Mam ją poprosić o jakieś skierowanie?[COLOR="Silver"]
Od ortodonty poproś o skierowanie na usunięcie wszystkich ósemek. Wtedy idziesz do poradni gdzie mają kontrakt chirurgiczny i tam zrobią za darmo. No ale co kto lubi. Tam trzeba czekać miesiąc lub dwa.
Maryteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 17:31   #2903
lemm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Maryteczka Pokaż wiadomość
Dokładnie. Lepiej się dłużej pomęczyć ale bez takiej ingerencji w zdrowie.
Warto udać się na NFZ w sprawdzonej i poleconej przychodni. I to nie będzie nic kosztem zdrowia. Czasami prywatnie to są gorsze konowały aby tylko zarobić kasę.
Dziękuję za Wasze opinie, bardzo mi pomogły. Muszę dokładnie przestudiować chirurgów szczękowych u mnie w mieście lub okolicach. Muszę koniecznie pokazać tę stronę mojej mamie.

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Maryteczka Pokaż wiadomość
Od ortodonty poproś o skierowanie na usunięcie wszystkich ósemek. Wtedy idziesz do poradni gdzie mają kontrakt chirurgiczny i tam zrobią za darmo. No ale co kto lubi. Tam trzeba czekać miesiąc lub dwa.
Do świąt jeszcze daleko, więc to nie problem. W takim razie jak najszybciej zrobię prześwietlenie i idę do ortodontki. WIELKIE DZIĘKI!
lemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 18:45   #2904
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Moje drogie aparatki! W środę mam wizytę u orto i prawdopodobni będę mieć usuwaną dolną szóstkę (która i tak jest w opłakanym stanie). Panicznie się boję! Ponoć mają tam świetny system znieczulający, ale i tak mam schizę - nigdy nie musiałam wyrywać zębów i strasznie się tego boję! Najbardziej przeraża mnie ból jak już znieczulenie puści... czy jest aż tak źle? Następnego dnia muszę iść do pracy... No i jak należy dbać o zęby po wyrwaniu - jak myć, jak jeść? Nie mam zielonego pojęcia o tym wszystkim i chyba tym bardziej się nakręcam i boję się
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 18:58   #2905
lemm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
Moje drogie aparatki! W środę mam wizytę u orto i prawdopodobni będę mieć usuwaną dolną szóstkę (która i tak jest w opłakanym stanie). Panicznie się boję! Ponoć mają tam świetny system znieczulający, ale i tak mam schizę - nigdy nie musiałam wyrywać zębów i strasznie się tego boję! Najbardziej przeraża mnie ból jak już znieczulenie puści... czy jest aż tak źle? Następnego dnia muszę iść do pracy... No i jak należy dbać o zęby po wyrwaniu - jak myć, jak jeść? Nie mam zielonego pojęcia o tym wszystkim i chyba tym bardziej się nakręcam i boję się
nie martw się, wszystko będzie dobrze. trzymam za ciebie kciuki
lemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 19:59   #2906
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
Moje drogie aparatki! W środę mam wizytę u orto i prawdopodobni będę mieć usuwaną dolną szóstkę (która i tak jest w opłakanym stanie). Panicznie się boję! Ponoć mają tam świetny system znieczulający, ale i tak mam schizę - nigdy nie musiałam wyrywać zębów i strasznie się tego boję! Najbardziej przeraża mnie ból jak już znieczulenie puści... czy jest aż tak źle? Następnego dnia muszę iść do pracy... No i jak należy dbać o zęby po wyrwaniu - jak myć, jak jeść? Nie mam zielonego pojęcia o tym wszystkim i chyba tym bardziej się nakręcam i boję się
Ja mialam chyba z 8 lat temu wyrywanie dwie gorne czworki. Wszystko w ciagu jednej wizyty. Powiem Ci, ze praktycznie zaraz po tym wrocilam sobie autobusem do domu. Znieczulenie puscilo po 2-3 godzinach... a ja nie czulam praktycznie nic Nastepnego dnia rowniez poszlam do szkoly. Takze bez obaw
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 09:15   #2907
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
Moje drogie aparatki! W środę mam wizytę u orto i prawdopodobni będę mieć usuwaną dolną szóstkę (która i tak jest w opłakanym stanie). Panicznie się boję! Ponoć mają tam świetny system znieczulający, ale i tak mam schizę - nigdy nie musiałam wyrywać zębów i strasznie się tego boję! Najbardziej przeraża mnie ból jak już znieczulenie puści... czy jest aż tak źle? Następnego dnia muszę iść do pracy... No i jak należy dbać o zęby po wyrwaniu - jak myć, jak jeść? Nie mam zielonego pojęcia o tym wszystkim i chyba tym bardziej się nakręcam i boję się
ja wyrywałam też chyba szóstkę w opłakanym stanie i troche bolało po zejściu znieczulenia. na ketonalu siedziałam 1 dzień bo dosyć poważne to rwanie było. dziąsło też jakiś czas się goiło ale da się przeżyć. w tydzień się wszystko ładnie powinno zagoić. a jeśli chodzi o mycie czy jedzenie to lepiej unikać tego miejsca, żeby bezpośrednio nie dotarło tam jedzenie czy no po prostu nie dotykać tego miejsca szczoteczką.
z tego co słyszałam to nie powinno się płukać miejsca po wyrwaniu zęba szałwią czy takimi preparatami bo wypłukuje jakieś tam potrzebne rzeczy. ale to tylko słyszałam, sama nigdy nie stosowałam żadnych szałwi czy podobnych więc nic mi się nie stało. ale podobno od tego może się jakieś zakażenie zrobić.
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 09:40   #2908
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez ajeva Pokaż wiadomość


specjalnie odszukałam Twojego posta, byłam bardzo ciekawa Twojego ściągania hassa i widzę niestety też musiałaś to przeżywać.. ale przynajmniej już po wszystkim. widziałam zdjęcia - ładnie wyglądaja ząbki i nie ma przerwy między 1 już. a pamiętam że była.
aha - nie masz też drucika na podniebienie.. a ja mam. to ciekawe
niestety ale na szczęście już nie pamiętam bólu i cieszę się,że nie mam nic już na podniebieniu, nic orto nawet nie mówiła, ale to pewnie zawsze można w trakcie leczenia założyć jak orto uzna ,że trzeba nie znam się na tym
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?



oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 10:04   #2909
Maryteczka
Raczkowanie
 
Avatar Maryteczka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 170
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Mam martwą jedynkę i zastanawiam się czy nic jej się nie stanie pod wpływem siły aparatu? Może trzeba ją prze leczyć i wstawić włókno szklane?
Maryteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 12:27   #2910
chemica
Raczkowanie
 
Avatar chemica
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 266
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Witajcie aparatki

Mam nadzieję, że ktoś mnie jeszcze pamięta

Wróciłam na forum, "podczytałam" Was trochę, zbierałam kilka razy szczękę z podłogi widząc efekty końcowe i postęp w Waszym leczeniu.

Mam mały problem i chciałabym dowiedzieć się, czy spotkało to którąś z Was. 29 sierpnia byłam na wizycie u ortodontki. Pochwaliła postępy, całkowicie zrezygnowała z usunięcia 2óch 4 (co bardzo mnie cieszy ). Problemem pozostał niestety wąski (choć na upartego mogłoby to już pozostać, tak jak jest) górny łuk . Ortodontka waha się czy założenie ekspandera jest konieczne ze względu na moje studia, a także to, że ta "wąskość" (jeśli mogę tak napisać) nie jest nie wiadomo jak duża. Dlatego też postanowiła założyć mi "grubszy" drut i nim skorygować, o ile to możliwe, rozmiar łuku. No i teraz zaczyna się problem. Założyła mi tak grubą cholerę, że :
1) jeden z zamków nie wytrzymał i najzupełniej w świecie klapa mi od niego odpadła (system Damon)
2) w trakcie zakładania pierwszy raz czułam wszystkie zęby i naprężenia aparatu.

Dodatkowo dostałam wyciągi, baranki. 2 dni po wizycie zaczęłam je stosować i następnego dnia dolne jedynki rozjechały mi się dosłownie jak żaba na lodzie Ale to nie jest problemem- założy się łańcuszek i jakoś się to naprawi. Problemem jest potwornie boląca górna jedynka, którą przy nitkowaniu mogę przesuwać. Dodatkowo przeszkadza mi to w jedzeniu.

Myślicie, że mogło dojść do naderwania/nadwyrężenia więzadła?
__________________
Chemica i jej skromne blogowanie


Z nim od 1.04.2012
chemica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.