Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-02-06, 13:17   #2881
mellancholia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
7.40 + woda 9% wystarczy w zupe³no¶ci, 6% te¿ by wystarczy³a.

9% - kolor bêdzie bardziej ostry, ja nie lubiê uzywaæ 9% do farb na poziomie 7 czyli 7.40 ze wzglêdu ¿e rudo¶ci szybciej siê wyp³ukuj±.
Na twoim miejscu szuka³abym farby o poziom ja¶niejszej(8.40, 8.44, 8.43) i doda³abym wodê 6%.
Wielkie dzieki
A jest jakas drogeryjna farba, ktora mozna polozyc na to? Loreal Mango wychodzi mi duzo ciemniej niz na opakowaniu i szybko sie spiera.
Czy pozostaja tylko profesjonalne?
__________________
Shine on you, crazy diamond.

Uzalezniona od herbaty, swetrow i farbowania wlosow.
mellancholia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 13:21   #2882
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ewelinka01 Poka¿ wiadomo¶æ
cholercia moze ja cos robie nie tak podczas farbowania, ze wychodza mi takie zloto / rudawe ?

ale kiedys pewna fryzjerka okreslila je jako "jasny szatyn" hmm..
widzia³a¶ fotê kosmyka z poprzedniego postu?

ale tak jak pisa³a¶ na pocz±tek spróbuj Wellaton 12.1, dzewczyna by³a zadowolona, je¶li nie wyjdzie za miesi±æ zmieszaj z 1/2 koloru 12/0 - my¶lê ¿e metod± prób i b³êdów dojdziesz do wymarzonego koloru jeszcze przed wiosn±. Kup sobie te¿ p³ukankê do blondu która zniweluje rudo¶æ.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 13:28   #2883
mellancholia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

W ogole to na palecie Majirel te z osmego poziomu wygladaja na ciemniejsze od 7.40 i zupelnie nierudo. Nie ma sensu sie tym sugerowac i wziac 8.43? Bo sie martwie juz na zapas, a farbowanie dopiero za 2-3tygodnie
__________________
Shine on you, crazy diamond.

Uzalezniona od herbaty, swetrow i farbowania wlosow.
mellancholia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 13:41   #2884
kasik16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 107
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

kathy 579 mogê prosiæ Ciê o pomoc? W za³±czniku przesy³am mój kolor(po farbowaniu), z tym, ¿e mam odrost do¶æ s³abo widoczny oko³o 1,5 cm koloru ciemny blond/jasny br±z. Co zrobiæ ¿eby zniwelowaæ taki z³oty, mo¿e troszkê rudy odcieñ w³osów? (sk³aniam siê ku swojemu naturalnemu odcieniowi.) W³osy farbowa³am ze dwa miesi±ce temu opalizuj±cym blondem garniera.
w³osy mam na poziomie 7 my¶lê. Mo¿e 7.1 loreal recital preference? z góry dziêki za odp
W za³±czniku pierwsze zdjêcie to mój obecny kolor, drugi to nie mój naturalny ale taki mi siê podoba, wlosy.jpg

a to moj naturalny na odro¶cie i do tego d±¿ê bêdzie w nastêpnym po¶cie

Edytowane przez kasik16
Czas edycji: 2013-02-06 o 13:56
kasik16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 13:57   #2885
kasik16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 107
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

moj naturalnymoje natural.jpg
kasik16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 13:58   #2886
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomo¶ci: 8 645
Talking Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

mam pytanie do kathy579 widze znajomo¶æ farb alfaparf w palecie tej firmy znalaz³am kolor matowy a w matowych odcienie metaliczne,kompletnie tego nie ogarniam jak matowe,co to oznacza a metaliczne i to w matowych...nic nie rozumiem...

prosze o dpowiedz



przyk³ad;
matowe-4,7 metaliczny br±z
jaki to kolorek

Edytowane przez Mija62
Czas edycji: 2013-02-06 o 14:00
Mija62 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 14:20   #2887
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mellancholia Poka¿ wiadomo¶æ
W ogole to na palecie Majirel te z osmego poziomu wygladaja na ciemniejsze od 7.40 i zupelnie nierudo. Nie ma sensu sie tym sugerowac i wziac 8.43? Bo sie martwie juz na zapas, a farbowanie dopiero za 2-3tygodnie
kolory w internecie s± naogó³ przek³amane
Chcia³a¶ ja¶niejszy wiêc 8.43 taki w³a¶nie bêdzie, jednak moim zdaniem rudo¶ci na poziomie 7 sa najpiêkniejsze i co wa¿ne naj³adniej sie wyp³ukuj± bo na jasny rudy a nie na blond. Je¶li chodzi o drogeryjne to naj³adniejsza jest p³omienna iskra Joanny.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 8.43.jpg (8,1 KB, 2 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 7.40.jpg (2,4 KB, 219 za³adowañ)
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-02-06, 14:27   #2888
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kasik16 Poka¿ wiadomo¶æ
kathy 579 mogê prosiæ Ciê o pomoc? W za³±czniku przesy³am mój kolor(po farbowaniu), z tym, ¿e mam odrost do¶æ s³abo widoczny oko³o 1,5 cm koloru ciemny blond/jasny br±z. Co zrobiæ ¿eby zniwelowaæ taki z³oty, mo¿e troszkê rudy odcieñ w³osów? (sk³aniam siê ku swojemu naturalnemu odcieniowi.) W³osy farbowa³am ze dwa miesi±ce temu opalizuj±cym blondem garniera.
w³osy mam na poziomie 7 my¶lê. Mo¿e 7.1 loreal recital preference? z góry dziêki za odp
W za³±czniku pierwsze zdjêcie to mój obecny kolor, drugi to nie mój naturalny ale taki mi siê podoba, Za³±cznik 5100526

a to moj naturalny na odro¶cie i do tego d±¿ê bêdzie w nastêpnym po¶cie
7.1 bardzo dobra opcja
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 14:55   #2889
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mija62 Poka¿ wiadomo¶æ
mam pytanie do kathy579 widze znajomo¶æ farb alfaparf w palecie tej firmy znalaz³am kolor matowy a w matowych odcienie metaliczne,kompletnie tego nie ogarniam jak matowe,co to oznacza a metaliczne i to w matowych...nic nie rozumiem...

prosze o dpowiedz



przyk³ad;
matowe-4,7 metaliczny br±z
jaki to kolorek
4.7 to matowy ¶redni br±z, my¶lê ¿e producent opisuj±c go jako matowy chce przekazaæ i¿ kolor bêdzie naturalny, na palecie kolor matowy i bez po³ysku...bardziej per³a ni¿ z³oto stonowany, ch³odny
je¶li chodzi o kolory metaliczne to z zasady maj± to byæ ¶wietliste pe³ne blasku lustrzane odcienie, czy tak jest - nie do koñca, ot chwyt marketingowy. Po farbowaniu zawsze mamy b³ysk.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg mat.jpg (9,1 KB, 19 za³adowañ)
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 14:55   #2890
Issley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 35
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Issley Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie dziewczêta. Od d³u¿szego czasu mia³am platynowe, krótkie w³osy( fryzura na rihanne, w³osy pogolone wokó³, na czubku g³owy w³osy d³u¿sze) Jaki¶ czas temu postanowi³am zapu¶ciæ w³osy i nie farbowaæ ju¿ na platyne, marzy mi sie co¶ ala ombre (dodam ¿e naturalny kolor moich w³osów to ciemny blond o ch³odnym odcieniu). Aktualnie moje w³osy siegaj± do po³owy szyji 9 z jednej strony bok mam dalej krótki, takie to ró¿nice d³ugo¶ci w³osów) a kolor ich jest dosyæ nieokre¶lony (odrost oko³o 5-6cm, reszta w³osów zafarbowane na lawendowy)

Marz± mi sie od d³u¿szego czasu kolor http://www.veba.pl/data/gfx/pictures...4/2/8224_3.png tylko zale¿y mi na tym by w³osy nie mia³y ¯ADNYCH ciep³ych tonów, ¿ó³ci miedzi cz czego kolwiek, tylko ch³odny fioletowy blond. My¶le nad kolorem 8.21 i 10.21 na koñcówki. S± to farby Evolution of colour alfaparf. Mia³ ju¿ kto¶ do czynienia z takim odcieniem?? Mo¿e jakie¶ zdjecia??
Ponawiam pytanie
Issley jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 15:04   #2891
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomo¶ci: 8 645
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

kathy579 dziêkuje za odp

pozdrawiam

mo¿e skuszê siê na ten kolorek,bo szukam piêknego br±zu
Mija62 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-06, 15:16   #2892
mellancholia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
kolory w internecie s± naogó³ przek³amane
Chcia³a¶ ja¶niejszy wiêc 8.43 taki w³a¶nie bêdzie, jednak moim zdaniem rudo¶ci na poziomie 7 sa najpiêkniejsze i co wa¿ne naj³adniej sie wyp³ukuj± bo na jasny rudy a nie na blond. Je¶li chodzi o drogeryjne to naj³adniejsza jest p³omienna iskra Joanny.
Fantastycznie, ze mi o tym powiedzialas, bo na lato chce zejsc do blondu, wiec latwiej mi chyba bedzie przy tych osemkach. Dziekuje bardzo!
__________________
Shine on you, crazy diamond.

Uzalezniona od herbaty, swetrow i farbowania wlosow.
mellancholia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 15:19   #2893
xsylax
Zadomowienie
 
Avatar xsylax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomo¶ci: 1 638
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Witajcie!

Widzê, ¿e ¶wietnie doradzacie w kwestii farbowania, a ja mam niema³± zagwostkê

W lipcu zafarbowa³am swoje naturalnie ciemne w³osy (ciemny br±z/¶redni br±z, zimny odcieñ) na jasny br±z z³ocisty. Po dwóch miesi±cach na tym br±zie zosta³ mi zrobiony przez fryzjerkê baleja¿. Gdy pojawi³y siê odrosty, chcia³am wyrównaæ kolor, po to aby nastêpnie go och³odziæ (d±¿y³am do zimnego blondu). Niestety fraba (Joanna profesjonalna) nie pokry³a pasemek. Wynikiem tego by³ jasno rudy blond na do¶æ du¿ym odro¶cie + jasne pasemka. W miarê noszenia trochê siê wszystko spra³o, wiadomo, ale ja ju¿ mam do¶æ jasnych w³osów, chcê znów swoje ciemne

Wydaje mi siê, ¿e powinnam zrobiæ pigmentacjê, ¿eby z³apa³o mi te nieszczêsne pasemka. No i teraz tak. Chcê kupiæ dwie farby profesjonalne (z Joanny albo Light Irridiance, bo akurat do tych mam ³atwy dostêp), jedn± w odcieniu naturalnym, drug± z popielem. Czy je¶li kupiê farby z poziomu 5 to nie wyjd± mi czarne w³osy? Lepiej wzi±æ 6? I jeszcze pytanko, jak± wodê do tej drugiej farby, bo przy przyciemnianiu blondu to 6%, a je¶li br±z docelowo to te¿ 6 czy 3?

Aha, czyta³am jeszcze, ¿e do pigmentacji lepiej wybraæ farbê z 0 po przecinku, bo lepiej ³apie. Niestety ¿adna z preferowanych przeze mnie firm nie posiada takiej w palecie, czy to a¿ tak wa¿ne?

By³abym wdziêczna za pomoc

Oczywi¶cie za³±czam zdjêcia.

1- poziom koloru jaki bym chcia³a otrzymaæ
2,3-kolor obecny (no, mo¿e odrost trochê wiêkszy)
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg fale3.jpg (71,6 KB, 24 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg P2050196.jpg (129,0 KB, 17 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg P2050202.jpg (108,7 KB, 13 za³adowañ)
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
Kosmetyki, makija¿e, w³osy

www.mysiblog.blogspot.com

--------------------------------

Odchudzam siê! Paleo od 06.01.2014 r

-14.5 kg

86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71.5-70-69-68-67-66-65-64-63-62
xsylax jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 16:31   #2894
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Issley Poka¿ wiadomo¶æ
Ponawiam pytanie
zdecydowanie to zimne tony

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez xsylax Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie!

Widzê, ¿e ¶wietnie doradzacie w kwestii farbowania, a ja mam niema³± zagwostkê

W lipcu zafarbowa³am swoje naturalnie ciemne w³osy (ciemny br±z/¶redni br±z, zimny odcieñ) na jasny br±z z³ocisty. Po dwóch miesi±cach na tym br±zie zosta³ mi zrobiony przez fryzjerkê baleja¿. Gdy pojawi³y siê odrosty, chcia³am wyrównaæ kolor, po to aby nastêpnie go och³odziæ (d±¿y³am do zimnego blondu). Niestety fraba (Joanna profesjonalna) nie pokry³a pasemek. Wynikiem tego by³ jasno rudy blond na do¶æ du¿ym odro¶cie + jasne pasemka. W miarê noszenia trochê siê wszystko spra³o, wiadomo, ale ja ju¿ mam do¶æ jasnych w³osów, chcê znów swoje ciemne

Wydaje mi siê, ¿e powinnam zrobiæ pigmentacjê, ¿eby z³apa³o mi te nieszczêsne pasemka. No i teraz tak. Chcê kupiæ dwie farby profesjonalne (z Joanny albo Light Irridiance, bo akurat do tych mam ³atwy dostêp), jedn± w odcieniu naturalnym, drug± z popielem. Czy je¶li kupiê farby z poziomu 5 to nie wyjd± mi czarne w³osy? Lepiej wzi±æ 6? I jeszcze pytanko, jak± wodê do tej drugiej farby, bo przy przyciemnianiu blondu to 6%, a je¶li br±z docelowo to te¿ 6 czy 3?

Aha, czyta³am jeszcze, ¿e do pigmentacji lepiej wybraæ farbê z 0 po przecinku, bo lepiej ³apie. Niestety ¿adna z preferowanych przeze mnie firm nie posiada takiej w palecie, czy to a¿ tak wa¿ne?

By³abym wdziêczna za pomoc

Oczywi¶cie za³±czam zdjêcia.

1- poziom koloru jaki bym chcia³a otrzymaæ
2,3-kolor obecny (no, mo¿e odrost trochê wiêkszy)
uwa¿am ¿e powinna¶ celowaæ w poziom 6, zawsze ³atwiej przyciemniæ ni¿ rozja¶niæ.
Przewa¿nie do prepigmentacji u¿ywamy kolorów naturalnych bez refleksu, numeracje s± ró¿ne, a natura na poziomie 6 to: 6 lub 6/0 lub 6n. Popielaty br±z to 6.1
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 16:53   #2895
xsylax
Zadomowienie
 
Avatar xsylax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomo¶ci: 1 638
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
uwa¿am ¿e powinna¶ celowaæ w poziom 6, zawsze ³atwiej przyciemniæ ni¿ rozja¶niæ.
Przewa¿nie do prepigmentacji u¿ywamy kolorów naturalnych bez refleksu, numeracje s± ró¿ne, a natura na poziomie 6 to: 6 lub 6/0 lub 6n. Popielaty br±z to 6.1
W sumie masz racjê, lepiej jak wezmê 6 Tak tak, w³a¶nie z tych firm jest kolor 6, tyle w³a¶nie, ¿e bez 0 i siê zastanawia³am, czy na pewno mo¿e byc, bo te z oznaczeniem 0 ponoæ s± bardziej nasycone. No to w takim razie kupiê 6 i 6,1 A jak± wodê do 6,1 zastosowaæ?
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
Kosmetyki, makija¿e, w³osy

www.mysiblog.blogspot.com

--------------------------------

Odchudzam siê! Paleo od 06.01.2014 r

-14.5 kg

86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71.5-70-69-68-67-66-65-64-63-62
xsylax jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 17:03   #2896
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xsylax Poka¿ wiadomo¶æ
W sumie masz racjê, lepiej jak wezmê 6 Tak tak, w³a¶nie z tych firm jest kolor 6, tyle w³a¶nie, ¿e bez 0 i siê zastanawia³am, czy na pewno mo¿e byc, bo te z oznaczeniem 0 ponoæ s± bardziej nasycone. No to w takim razie kupiê 6 i 6,1 A jak± wodê do 6,1 zastosowaæ?
w twoim przypadku 6%
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 17:07   #2897
xsylax
Zadomowienie
 
Avatar xsylax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomo¶ci: 1 638
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
w twoim przypadku 6%
Dziêkujê za pomoc No to w takim razie wiem ju¿, jakie farby kupiæ, w pi±tek przechodzê do rzeczy
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
Kosmetyki, makija¿e, w³osy

www.mysiblog.blogspot.com

--------------------------------

Odchudzam siê! Paleo od 06.01.2014 r

-14.5 kg

86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71.5-70-69-68-67-66-65-64-63-62
xsylax jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 20:02   #2898
arokaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 3
Smile Jak zejsc z rudego do popielatego blondu/brazu ?

Witam ! : )
Moje wlosy sa naturalnie koloru mysiego blondu/popielatego. Strzepki wlosow byly wiele razy farbowane na poczatku na brazy, potem wpadl mi do glowy rudy, nastepnie braz, ombre. Celem ombre bylo zeby rozjasnic czesc wlosow i isc powoli ku gorze z rozjasnianiem(zeby nie robic tego na raz). Po ombre zrobilam sobie spora przerwe z farbowaniem i wpadlam we wlosomaniactwo. Po kilku miesiacach(w grudniu 2012) zafarbowalam wlosy omijajac odrosty wlosy ktorej kolor dokladnie odzwierdciedla moj dawny kolor i to jaki chce osciagnac *.*farba garniera nutrise 7.dark blonde(mieszkam w anglii).Ombre zniknelo a wlosy pokryl ''piekny'' ciemny kolor -,- , ktory na dzien dzisiejszy splukal sie do okropnego rudo-brazu !
Blagam was o rade , chcialabym pozbyc sie rudego i nie farbowac odrostow :< ?cos na wzor moze ombre ?
Nie wiem czy rozjasniac i potem farbowac ,czy nic nie robic .
Zalezy mi ten na tym zeby nie ucierpialy tak bardzo na tym moje wlosy.
P.S. Nie moge poki co dodac zdj, bo nie mam kabla od telefonu, a moj aparat zostal zapozyczony : <
arokaro jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 20:59   #2899
Breath_of_blonde
Przyczajenie
 
Avatar Breath_of_blonde
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: okolice Wroc³awia
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ


nie napisa³a¶ jaki masz obecny kolor w³osów,ewentualnie jak± masz farbê? a bez tego nic siê nie da doradziæ
Naturalny mam ciemny blond, ³atwo i szybo siê rozja¶niaj±cy. A obecnym moim kolorem jest londa 12/9. buziaki w za³±czniku dodajê zdjêcie obecnego koloru
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN6415.jpg (39,4 KB, 20 za³adowañ)

Edytowane przez Breath_of_blonde
Czas edycji: 2013-02-06 o 21:05
Breath_of_blonde jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-06, 21:35   #2900
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Breath_of_blonde Poka¿ wiadomo¶æ
Naturalny mam ciemny blond, ³atwo i szybo siê rozja¶niaj±cy. A obecnym moim kolorem jest londa 12/9. buziaki w za³±czniku dodajê zdjêcie obecnego koloru
zupe³nie nie znam Avon...
wellatone 12/1 jest podobny

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Napisane przez arokaro Poka¿ wiadomo¶æ
Witam ! : )
Moje wlosy sa naturalnie koloru mysiego blondu/popielatego. Strzepki wlosow byly wiele razy farbowane na poczatku na brazy, potem wpadl mi do glowy rudy, nastepnie braz, ombre. Celem ombre bylo zeby rozjasnic czesc wlosow i isc powoli ku gorze z rozjasnianiem(zeby nie robic tego na raz). Po ombre zrobilam sobie spora przerwe z farbowaniem i wpadlam we wlosomaniactwo. Po kilku miesiacach(w grudniu 2012) zafarbowalam wlosy omijajac odrosty wlosy ktorej kolor dokladnie odzwierdciedla moj dawny kolor i to jaki chce osciagnac *.*farba garniera nutrise 7.dark blonde(mieszkam w anglii).Ombre zniknelo a wlosy pokryl ''piekny'' ciemny kolor -,- , ktory na dzien dzisiejszy splukal sie do okropnego rudo-brazu !
Blagam was o rade , chcialabym pozbyc sie rudego i nie farbowac odrostow :< ?cos na wzor moze ombre ?
Nie wiem czy rozjasniac i potem farbowac ,czy nic nie robic .
Zalezy mi ten na tym zeby nie ucierpialy tak bardzo na tym moje wlosy.
P.S. Nie moge poki co dodac zdj, bo nie mam kabla od telefonu, a moj aparat zostal zapozyczony : <
ombre na ciemnych w³osach uzyskujemy rozja¶niaj±c koñce...
sorry ale do koñca nie wiem jak wygl±daj twoje w³osy i jak chcesz je farbowaæ omijaj±c odrost, skoro ca³y kolor jest nieciekawy?
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 21:48   #2901
ewelinka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 99
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
widzia³a¶ fotê kosmyka z poprzedniego postu?

ale tak jak pisa³a¶ na pocz±tek spróbuj Wellaton 12.1, dzewczyna by³a zadowolona, je¶li nie wyjdzie za miesi±æ zmieszaj z 1/2 koloru 12/0 - my¶lê ¿e metod± prób i b³êdów dojdziesz do wymarzonego koloru jeszcze przed wiosn±. Kup sobie te¿ p³ukankê do blondu która zniweluje rudo¶æ.
kosmyk rzeczywiscie bardzo przypomina moje naturalne wlosy mam nadzieje, ze do cieplejszych miesiecy uda mi sie wyrownac kolor. nie dazylabym tak do blondu gdyby nie to ze mam taki typ urody, w ktorym twarz wyglada na duzo starsza i wiecznie zmeczona przy naturalnym kolorze wlosow. . i nie jest to tylko moja opinia poza tym z jasnymi wlosami czuje sie duzo lepiej

a moglabys mi jeszcze powiedziec czym roznia sie od siebie blond per³owy od platyny ?

Edytowane przez ewelinka01
Czas edycji: 2013-02-06 o 22:03
ewelinka01 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 22:10   #2902
Breath_of_blonde
Przyczajenie
 
Avatar Breath_of_blonde
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: okolice Wroc³awia
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
zupe³nie nie znam Avon...
wellatone 12/1 jest podobny
Mi w sumie jest wszystko jedno jaka to bêdzie farba, zale¿y mi po prostu na kolorze. Wiem, ¿e ka¿dy ma inne w³osy, ale troszkê bojê siê wellatone. Mojej przyjació³ce wyszed³ strasznie ¿ó³ty odrost i nie chcia³abym ¿eby mnie te¿ to spotka³o ale poczytam o tej farbie i spróbujê, czemu nie zawsze mo¿na przyciemniæ sprawdzonym Majirel 9.22
Breath_of_blonde jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-06, 22:17   #2903
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ewelinka01 Poka¿ wiadomo¶æ
kosmyk rzeczywiscie bardzo przypomina moje naturalne wlosy mam nadzieje, ze do cieplejszych miesiecy uda mi sie wyrownac kolor. nie dazylabym tak do blondu gdyby nie to ze mam taki typ urody, w ktorym twarz wyglada na duzo starsza i wiecznie zmeczona przy naturalnym kolorze wlosow. . i nie jest to tylko moja opinia poza tym z jasnymi wlosami czuje sie duzo lepiej

a moglabys mi jeszcze powiedziec czym roznia sie od siebie blond per³owy od platyny ?
platyna (popielaty blond) i per³a to w³a¶ciwie to samo - jasny kolor z zimnymi refleksami 2 i 1.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2013-02-06 o 22:19
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-07, 00:56   #2904
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 4 470
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
4.7 to matowy ¶redni br±z, my¶lê ¿e producent opisuj±c go jako matowy chce przekazaæ i¿ kolor bêdzie naturalny, na palecie kolor matowy i bez po³ysku...bardziej per³a ni¿ z³oto stonowany, ch³odny
je¶li chodzi o kolory metaliczne to z zasady maj± to byæ ¶wietliste pe³ne blasku lustrzane odcienie, czy tak jest - nie do koñca, ot chwyt marketingowy. Po farbowaniu zawsze mamy b³ysk.
Tak, mi te¿ siêwydaje, ¿e sa to po prostu kolory o bardzo neutralnym odcieniu, zbli¿onym do naturalnych "myszatych" odcieni. Oczywi¶cie nie wyjd± takie jak naturalne, ale bêd± wygl±daæ naturalniej ni¿ czyste kolory, mniej "z pude³ka".

---------- Dopisano o 01:56 ---------- Poprzedni post napisano o 01:48 ----------

Cytat:
Napisane przez ewelinka01 Poka¿ wiadomo¶æ
kosmyk rzeczywiscie bardzo przypomina moje naturalne wlosy mam nadzieje, ze do cieplejszych miesiecy uda mi sie wyrownac kolor. nie dazylabym tak do blondu gdyby nie to ze mam taki typ urody, w ktorym twarz wyglada na duzo starsza i wiecznie zmeczona przy naturalnym kolorze wlosow. . i nie jest to tylko moja opinia poza tym z jasnymi wlosami czuje sie duzo lepiej

a moglabys mi jeszcze powiedziec czym roznia sie od siebie blond per³owy od platyny ?
Wg mnie ró¿ni producenci maj± ró¿n± terminologiê, ale na ogó³ s± to blondy z fioletowym pigmentem. Na w³osach ¿ó³tawych wychodz± bardziej neutralne i be¿owe, na jasnych i ch³odnych srebrzysto-per³owe. Niektórzy maj± naturalnie taki kolor w³osów i jest zupe³nie niesamowity To nie jest to samo co popielaty blond, blond popielaty jest szarawy, szarosrebrny, ale to nie to samo, co per³a.
Platyna to blond bia³y albo prawie bia³y.

Podsumowuj±c, naturalny popielaty blond jest do¶æ czêsty, platynowy g³ównie u ma³ych dzieci, per³owy jest szalenie rzadki - widzia³am w ¿yciu trzy osoby o takich w³osach, w ró¿nym wieku i zastanawiam siê czy ten kolor ciemnieje z wiekiem, bo za ka¿dym razem by³ bardzo podobny.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-07, 09:30   #2905
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Zgadzam siê - dzieci czêsto maj± platynowy kolor. Ja do 10 roku ¿ycia mia³am bardzo jasny (poziom 10-11) popielaty (w³a¶nie popielaty) blond, prawie bia³y, tylko przez ten popiel lekko "brudny". Teraz ¶ciemnia³ do poziomu 8 i jest cieplejszy.
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-07, 13:22   #2906
kasik16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 107
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

kathy a na odro¶cie 7.1 trzymaæ krócej/ d³u¿ej?
zastanawiam siê na recital preference albo excellence creme obie z loreala(7.1) mo¿e zielony nie wyjdzie?

Edytowane przez kasik16
Czas edycji: 2013-02-07 o 13:27
kasik16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-07, 13:28   #2907
kasik16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 107
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

wizaz.jpg
dziêki w ogóle za pomoc
kasik16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-07, 15:50   #2908
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kasik16 Poka¿ wiadomo¶æ
kathy a na odro¶cie 7.1 trzymaæ krócej/ d³u¿ej?
zastanawiam siê na recital preference albo excellence creme obie z loreala(7.1) mo¿e zielony nie wyjdzie?
zacznij od odrostu, potem od razu po d³ugo¶ci

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Cytat:
Napisane przez kasik16 Poka¿ wiadomo¶æ
Za³±cznik 5102548
dziêki w ogóle za pomoc
proszê bardzo
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-07, 20:31   #2909
ewelinka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 99
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

ja tez dziekuje )

poczekam az pojawi mi sie wiekszy odrost i zabieram sie za farbowanie. jestem bardzo ciekawa efektow
ewelinka01 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-02-07, 20:54   #2910
kasik16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 107
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

farba kupiona, ciekawe co wyjdzie, czy zniweluje ten z³oty(rudy?) po³ysk

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

kathy jeszcze mam jedno pytanko- nie wiem ile trzymaæ farbê, s± dwie opcje 1. je¿eli w³osy s± naturalne lub je¶li nie by³y farbowane co najmniej 3 miesi±ce i wtedy trzymaæ 30 minut, opcja 2. w³osy by³y ju¿ koloryzowane- na odrostach trzymaæ 20 min a na ca³ych 10 min...

a ja farbowa³am prawie dwa miesi±ce temu, to zrobiæ dok³adnie tak jak mówi producent?i tylko 10 min trzymaæ faktycznie na ca³o¶ci?
kasik16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-05-11 23:08:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.