AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-02, 22:25   #2881
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY

Są jeszcze jakieś inne ryby w zbiorniku? Tu masz opis czym leczyć http://www.akwaswiat.net/posocznica-...a-t-21551.html, niedobrze że wymieniłaś całą wodę, bo teraz akwarium jest niedojrzałe, na nowo musi przejść cykl azotowy, można dodać bakterie nitryfikacyjne żeby przyspieszyć dojrzewanie.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 18:48   #2882
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY

Dziękuję za odpowiedź.
W akwarium jest dużo innych rybek oraz 3 karliki szponiaste. Jeden neon od jakiegoś czasu ma wystające, wyłupiaste oko, co chyba też może być objawem choroby ale stan od miesiąca się nie zmienia, pływa normalnie.
Ogólnie rybki czasami umierają, może choroba jest powodem.
Karmię suchą karmą i mrożoną ochotką dla żab, jeśli to ma jakieś znaczenie.
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 22:37   #2883
Sasza_
Raczkowanie
 
Avatar Sasza_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
Dot.: AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć. Dołączam się do wątku Posiadam akwarium 54l. Mam 6 razbor, 6 danio, kiryska, 2 glonojady, kilka krewetek ( ostatnio mi sie rozmnożyły).

Zamierzam zrobić podmianę. Odstawiłam jakąs godzine temu wodę dodając kilka kropelek uzdatniacza. Kiedy będę mogła wymienić wodę? Czy jutro już po południu woda będzie gotowa do podmiany?

Zauważyłam że ostatnio glony które rozprzestrzeniły mi się na skałki, liście drzew i dzisiaj zauwazylam, ze również na szybkę. Znacie jakiś dobry preparat na glony? Mozna stosować z rybkami? Czy po prostu muszę częściej czyli raz na tydz robic podmiane i czyscikiem scierac glony z szyby?
Sasza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 22:47   #2884
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sasza_ Pokaż wiadomość
Cześć. Dołączam się do wątku Posiadam akwarium 54l. Mam 6 razbor, 6 danio, kiryska, 2 glonojady, kilka krewetek ( ostatnio mi sie rozmnożyły).

Zamierzam zrobić podmianę. Odstawiłam jakąs godzine temu wodę dodając kilka kropelek uzdatniacza. Kiedy będę mogła wymienić wodę? Czy jutro już po południu woda będzie gotowa do podmiany?

Zauważyłam że ostatnio glony które rozprzestrzeniły mi się na skałki, liście drzew i dzisiaj zauwazylam, ze również na szybkę. Znacie jakiś dobry preparat na glony? Mozna stosować z rybkami? Czy po prostu muszę częściej czyli raz na tydz robic podmiane i czyscikiem scierac glony z szyby?
Po pierwsze zmienić obsadę (m.in. za małe akwarium na glonojady, kiryski to ryby ławicowe). Tak, możesz jutro podmienić wodę, nie musisz dawać uzdatniacza jeśli woda będzie odstana 24 godziny A glony to zależy co to za glony, jak wyglądają? Bo można skrobać szyby i doraźnie coś tam robić ale problemem może być np. za dużo światła czy nadmiar jakiś składników w wodzie
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 19:17   #2885
Sasza_
Raczkowanie
 
Avatar Sasza_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
Dot.: AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY

Glony w moim akwarium są szczególnie widoczne na skałkach i roślinkach. Czy to wynik zbyt dużej ilości związków w wodzie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1441131393539.jpg (45,3 KB, 16 załadowań)
Sasza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 11:33   #2886
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sasza_ Pokaż wiadomość
Cześć. Dołączam się do wątku Posiadam akwarium 54l. Mam 6 razbor, 6 danio, kiryska, 2 glonojady, kilka krewetek ( ostatnio mi sie rozmnożyły).

Zamierzam zrobić podmianę. Odstawiłam jakąs godzine temu wodę dodając kilka kropelek uzdatniacza. Kiedy będę mogła wymienić wodę? Czy jutro już po południu woda będzie gotowa do podmiany?

Zauważyłam że ostatnio glony które rozprzestrzeniły mi się na skałki, liście drzew i dzisiaj zauwazylam, ze również na szybkę. Znacie jakiś dobry preparat na glony? Mozna stosować z rybkami? Czy po prostu muszę częściej czyli raz na tydz robic podmiane i czyscikiem scierac glony z szyby?

Uzdatniacze bywają toksyczne dla krewetek. Najlepsza będzie przegotowana i odstana woda. Chyba, że masz dostęp do osmozy lub demi? Podmiany 15-20% raz w tygodniu pomogą w utrzymaniu makro na niskim poziomie, a to przyczyni się do ograniczenia glonów.
Glony to wynik przerybienia: małe akwarium, za dużo ryb, za mało roślin. Ogranicz obsadę, dokup więcej roślin.
Zostawiłabym tylko razbory - to moja osobista preferencja - lubię ryby ławicowe, zwłaszcza razbory W stadzie ładnie pływają po akwarium. Dokup kilka kosiarek i otosków - pomogą w pozbyciu się glonów.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 12:34   #2887
Sasza_
Raczkowanie
 
Avatar Sasza_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
Dot.: AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY

Ok. Dziękuję za informację
Sasza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-05, 11:55   #2888
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Uzdatniacze bywają toksyczne dla krewetek. Najlepsza będzie przegotowana i odstana woda. Chyba, że masz dostęp do osmozy lub demi? Podmiany 15-20% raz w tygodniu pomogą w utrzymaniu makro na niskim poziomie, a to przyczyni się do ograniczenia glonów.
Glony to wynik przerybienia: małe akwarium, za dużo ryb, za mało roślin. Ogranicz obsadę, dokup więcej roślin.
Zostawiłabym tylko razbory - to moja osobista preferencja - lubię ryby ławicowe, zwłaszcza razbory W stadzie ładnie pływają po akwarium. Dokup kilka kosiarek i otosków - pomogą w pozbyciu się glonów.
Kosiarki to raczej za duże rybki na 54l.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 21:36   #2889
Sasza_
Raczkowanie
 
Avatar Sasza_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
Dot.: AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY

Podmiany na razie zminimalizowały glony. Obsada pozostała bez zmian. Zobaczymy co będzie dalej..
Sasza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 09:58   #2890
kimek23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 3
Dot.: AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY

Chciałbym mieć japońskie karpie koi i zastanawiam się czy akwarium 600 l będzie dobrym rozwiązaniem ? Rybek docelowo miałoby być od 2 do 4. Co myślicie o takim pomyśle ?
kimek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 22:32   #2891
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kimek23 Pokaż wiadomość
Chciałbym mieć japońskie karpie koi i zastanawiam się czy akwarium 600 l będzie dobrym rozwiązaniem ? Rybek docelowo miałoby być od 2 do 4. Co myślicie o takim pomyśle ?
Raczej 2000-3000 litrów
karp Koi ma czasem nawet 0,6-0,8 m długości.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-20 23:32:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:46.