Dieta plaż południowych - Kto ze mną? - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-12, 19:16   #2911
Suakinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 26
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Mam małe pytanko co pijecie oprócz wody i soku pomodorowego. Czy herbatka owocowa LIpton może być do picia w I etapie?
Suakinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 19:34   #2912
Linsy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Moulin Rouge xD
Wiadomości: 12
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

dzięki i nawzajem dziewczyny
__________________

Linsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 19:44   #2913
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez Suakinka Pokaż wiadomość
Mam małe pytanko co pijecie oprócz wody i soku pomodorowego. Czy herbatka owocowa LIpton może być do picia w I etapie?
owocowa chyba raczej lub nawet na pewno nie Raczej zielona, czerwona(w I fazie jedna szklanka), jeszcze niektore z Nas grzeszą i piją kawę Czasami można kakao - mleko niskotłuszczowe np.0,5% z kakao bez cukru takim ciemnym np wedla
__________________
Czary mary nie istnieje....

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 20:02   #2914
_Anusia_
Rozeznanie
 
Avatar _Anusia_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 585
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Witaj na naszej plaży Linsy Trzymamy za Ciebie kciuki
Mówiłaś że już raz przetrwałaś I fazę, możesz powiedzieć ile wtedy udało Ci się zrzucić? No i jaka jest sytuacja teraz, ile masz i ile planujesz schudnąć
__________________
Nie wolno się bać!
_Anusia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 20:10   #2915
bitn
Raczkowanie
 
Avatar bitn
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 129
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

ooo fasolka po bretońsku
Można taką kupną zjeść???

jadłam dzisiaj siemię lniane z mlekiem. Niestety nie mam młynka do kawy i jem całe ziarenka ale nawet dobrze smakuje Pewnie jeszcze tydzień temu powiedziałabym ze to niedobre a teraz... mniam mniam
Wczoraj wieczorem zrobiłam sobie herbatke zieloną i pierwszy raz osłodziłam 1 tabletką słodzika. 2 łyki zrobiłam i wylałam. Słodkości już mi nie podchodzą. Tak samo jak kilka dni temu wsypałam do jogurtu łyzeczke fruktozy to strasznie niedobrze mi było.

Teraz najbardziej tęsknie za pieczywem
bitn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 20:16   #2916
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez bitn Pokaż wiadomość
ooo fasolka po bretońsku
Można taką kupną zjeść???

jadłam dzisiaj siemię lniane z mlekiem. Niestety nie mam młynka do kawy i jem całe ziarenka ale nawet dobrze smakuje Pewnie jeszcze tydzień temu powiedziałabym ze to niedobre a teraz... mniam mniam
Wczoraj wieczorem zrobiłam sobie herbatke zieloną i pierwszy raz osłodziłam 1 tabletką słodzika. 2 łyki zrobiłam i wylałam. Słodkości już mi nie podchodzą. Tak samo jak kilka dni temu wsypałam do jogurtu łyzeczke fruktozy to strasznie niedobrze mi było.

Teraz najbardziej tęsknie za pieczywem
Oj nie wiem czy można kupną - zależy co ma w składzie. Ja na przykład zmodyfikowałam dosyć mocno tę fasolkę na potrzeby diety. Była wegetariańska, ale jakbys chciala mozesz dodac np pokrojona piers z kurczaka. A robi sie naprawde szybko - tylko fasole dzien wczesniej trzeba zamoczyc - a mozna i ugotowac wczesniej, wtedy zostaje tylko sosik
__________________
Czary mary nie istnieje....

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 20:27   #2917
Oleńka =)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Dzsiaj kończy się 13 dzień mojego plażowania, minął bez większych grzeszków (mały był :P ), ale jest dobrze.
Tylko dzisiaj mam trochę gorszy dzień, ale mam nadzieje ze jutro będzie lepiej.

Pozdrawiam
Oleńka =) jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-12, 20:31   #2918
Linsy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Moulin Rouge xD
Wiadomości: 12
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

tak juz raz udało mi sie wytrwac 1 faze
schudlam wtedy 3 kg
kiedys jak robilam 1 faze to wytrzymalam tylko tydzien ale schudlam wtedy az 4 kg
a jeszcze kiedys jak probowalam I fazę to nic nie schudlam przez cale dwa tygodnie
teraz waze 65 kg moze to nie jest tragedia ale najgorsze jest to,ze wszystko mi weszlo w boczki i brzuch,a na tej diecie szybko wlasnie stamtad leci

sama za bardzo nie wiem ile bym chciala schudnac,zobacze przy jakiej wadze bede wygladac i czuc sie dobrze, ale tak mysle,ze minimum 5 kg
jak sobie jeszcze pomysle ,ze pol roku temu wazylam 50 kg to juz w ogole dół totalny ,ale na razie nie chce sobie takich celow wyznaczac
mam 2 pytania nie wiem czy moze ktoras z was moze sie bedzie orientować bo ja za bardzo nie wiem :
1. wiem,ze I fazy nie wolno przedluzac bo to niezdrowe,ale z drugiej strony gdzies slyszalam,ze mozna ewentualnie ja przedluzyc do miesiaca
to prawda??
2.spotkalam sie w sklepie z serkiem homogenizowanym Danio lekki, ktory nie zawiera cukru (jest z dodatkiem slodziku) i ma w sobie 2% tluszczu
jest bardzo dobry, bo juz go kiedys jadlam i tak się zastanawiam czy
mozna go jesc na I fazie??
z gory dzieki
pozdrawiam
__________________

Linsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 20:36   #2919
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Nie przedluzamy pierwszej fazy, owszem nawet w ksiazce jest pokazany przypadek miesiecznej pierwszej fazy ale ten mezczyzna byl pod opieka dietetyka ktory mu te diete zalecil. Wiec same z siebie nie przedluzamy, do tego potrzebny nam dietetyk i badania krwi przed, w trakcie i po itp. Nu nu nu! 14 dni i finito
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 21:02   #2920
malalka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 3 598
GG do malalka
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

jeju jeju dziewczyny ja od jutra wracam na plażę..
nie wiem jak mi to pójdzie, teoretycznie nie powinno być problemów bo zasady znam, przepisy też.. gorzej wypadnie w praktyce
ale nie mogę już na siebie patrzeć.. co roku mam być chuda na wakacje, może w końcu będę??
malalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 21:04   #2921
wilczyca
Zadomowienie
 
Avatar wilczyca
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 869
GG do wilczyca
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

ja zaczynam też od jutra bo jeszcze dziś mi zostało za dużo jedzenia z imprezy a rodzina wyjechała, sama w domu mieszkam przez tydzień i zepsułoby się ;P wiem, tłumaczę się
tylko..poznałam kogoś, wydaje się fajny ;P jeśli będzie proponował piwo albo obiad, to co ja mu powiem, że się odchudzam ? :P żeby jeszcze się doszukiwał czy mam z czego? pomocy
Aaaaha i jeszcze, powiedzcie jak z serkiem topionym? wiele razy spotkałam się z nimi w różnych jadłospisach, ale one mają zawartość glukozy - przynajmniej te co mam w domu. To jak, będę mogła je zjeść?
__________________
"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"
- George Eliot
wilczyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-12, 21:30   #2922
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez Linsy Pokaż wiadomość
1. wiem,ze I fazy nie wolno przedluzac bo to niezdrowe,ale z drugiej strony gdzies slyszalam,ze mozna ewentualnie ja przedluzyc do miesiaca
to prawda??
2.spotkalam sie w sklepie z serkiem homogenizowanym Danio lekki, ktory nie zawiera cukru (jest z dodatkiem slodziku) i ma w sobie 2% tluszczu
jest bardzo dobry, bo juz go kiedys jadlam i tak się zastanawiam czy
mozna go jesc na I fazie??
1. nie wolno , tak jak pisze Viris - pdo okiem dietetyka, ale słyszałam, że jeśli w II fazie nie ubywa Cię to możesz wrócić na jeden- dwa dni na I fazę albo jak pogrzeszysz zbytni
2. wydaje mi się, że tak

Cytat:
Napisane przez Viris Pokaż wiadomość
Nie przedluzamy pierwszej fazy, owszem nawet w ksiazce jest pokazany przypadek miesiecznej pierwszej fazy ale ten mezczyzna byl pod opieka dietetyka ktory mu te diete zalecil. Wiec same z siebie nie przedluzamy, do tego potrzebny nam dietetyk i badania krwi przed, w trakcie i po itp. Nu nu nu! 14 dni i finito
no właśnie

Cytat:
Napisane przez malalka Pokaż wiadomość
ale nie mogę już na siebie patrzeć.. co roku mam być chuda na wakacje, może w końcu będę??
ja też co roku na wakacje chciałabym być szczupła. Teraz mam plan ambitniejszy - chcę być szczupła przez cały rok

Cytat:
Napisane przez wilczyca Pokaż wiadomość
tylko..poznałam kogoś, wydaje się fajny ;P jeśli będzie proponował piwo albo obiad, to co ja mu powiem, że się odchudzam ? :P żeby jeszcze się doszukiwał czy mam z czego? pomocy
Aaaaha i jeszcze, powiedzcie jak z serkiem topionym? wiele razy spotkałam się z nimi w różnych jadłospisach, ale one mają zawartość glukozy - przynajmniej te co mam w domu. To jak, będę mogła je zjeść?
no to z dwojga złego zamów winko (ale to w II fazie) w pierwszej zamów wodę ng, a jak będzie pytał mów, że bierzesz lekarstwa i piwku nu nu. Jak będzie prosił na obiad, to mów, że nie jesteś głodna. Albo Ty go zapraszaj i częstuj swoimi SB-owskimi daniami

Co do serków topionych - wskazane w wersji light. Glukoza w serkach topionych? Nie wiem nic na ten temat
__________________
Czary mary nie istnieje....

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 21:38   #2923
wilczyca
Zadomowienie
 
Avatar wilczyca
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 869
GG do wilczyca
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

właśnie wyczytałam dziś na opakowaniu, że te serki mają glukozę
A czy
wskazane = jedz tylko light
czy
wskazane = możesz zjeść jak mają się zepsuć ?:P
lekarstwa by przeszły ale byliśmy na piwie dziś :P a co do zapraszania do domu...to nie aż tak zaawansowane
ale dzięki za rady... powiem że odzwyczajam organizm od węglowodanów, powinno mu to wystarczyć jako coś niezrozumiałego :P
__________________
"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"
- George Eliot
wilczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 06:45   #2924
Marisa
Raczkowanie
 
Avatar Marisa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Witam dawno mnie tu nie było.Jestem na SB od 24 czerwca 2006 i teraz nadal odżywiam się zgodnie z SB (przynajmniej się staram) nadal nie jem pieczywa i nie używam cukru.W ciągu chyba sześciu miesięcy schudłam 22 kg a teraz staram się utrzymać tą wagę i na razie mi się udaje.Życzę powodzenia i wytrwałości naprawdę się opłaca.
__________________
Marisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 06:57   #2925
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

dziewczyny pomóżcie! kupiłam wczoraj sobie lecytynę sojową, taką, którą się je łyżkami, i tu jest problem. mogę czy nie mogę? w składzie napisane jest tylko, że zawiera kwasy tłuszczowe, ale co z esztą??
yeah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 07:10   #2926
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Marisa- wow! takie posty zdecydowanie motywuja!! gratuluje!
yeah- ja sie nie znam na tych sojowych rzeczach, moze Viris odpisze.

kurcze nie wiem co robie zle, ale nic nie chudne waga stoi nadal w miejscu. nie zrezygnuje, ale sie wkurzam.
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 07:19   #2927
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

wczoraj bylo wzorowo plazowo mam nadzeje,ze dzis bedzie podobnie.
Na sniadanko wlasnie poszla chuda indycza+pomidor+pol papryki+kawlek ogorka.. Popijam mleko sojowe nieslodzine ze slodzikem
II S bedzie kawa
lunch salaty+chuda szynka+ciupka kukurydzy +sos hainz super light
obiadokolacja grillowany kurczak+brokul+brukselka

rano sie zwazylam. 51.1. !! w szoku jestem bo na weeknd byl mcdonald,opcorn w kinie,pierogi,barszcz z uszkami i w sumie spodziewalam sie minimum 52
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 07:37   #2928
wilczyca
Zadomowienie
 
Avatar wilczyca
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 869
GG do wilczyca
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Ja dziś zaczęłam
Śniadanko: Ćwierć papryki, 3 plasterki chudej szynki (same bo nie miałam czego tam zawinąć i trochę białego sera 0% z tuńczykiem
zobaczymy, jak będzie dalej...ale jestem pełna optymizmu
__________________
"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"
- George Eliot
wilczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 08:04   #2929
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Na sojowych rzeczach tez sie nie znam, a z ksiazki nie kojarze zeby bylo napisane. :/

A ja mam takie pytanie - jak to jest przy okresie z waga? Wydaje mi sie ze zwykle przy okresie waga wskazywala wiecej niz normalnie. Czy dobrze mi sie wydaje czy zle? Niedlugo mam wazenie po pierwszych weglowodanach i nie wiem czy mam sie sugerowac waga czy nie?
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-13, 08:05   #2930
wilczyca
Zadomowienie
 
Avatar wilczyca
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 869
GG do wilczyca
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Viris - z tego co wiem zawsze waga przed okresem wskazuje więcej, tak samo wymiary, bo zatrzymujemy wodę w organizmie...
więc się nie sugeruj kilogramem w tą czy w tą, jakby nagle 5 przybyło to zacznij się martwić
__________________
"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"
- George Eliot
wilczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 08:25   #2931
aldp
Przyczajenie
 
Avatar aldp
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 23
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Tez od wczoraj zaczynam plażować. Niestety moje poranne oslabienie bylo okropne, ledwo mialam sile sie wyszykowac do pracy
Sniadanie: lekki twaróg z rzodkiewka szczypiorkiem i ogorkiem + pieprz i sol
Przekaska: koreczki z odtłuszczonego sera szynki pomidora i ogórka
Obiad: Salatka z grillowanym kurczakiem (salata roszpunka lodowa, pomidor, ogorek, papryka, lyzka odtluszczonego jogurtu natural, kurczak z ziolami, kilka kropel ostrego sosu chilli)
Przekaska: Orzeszki
Kolacja: jeszcze nie wiem

Mam nadzieje ze kryzys minie szybko..
aldp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 08:35   #2932
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Agolek- zazdroszcze ale kukurydza jet fe!!
Viris- tak, przed okresem zatrzymujemy wode a jak w II fazie? spada waga?
Aldp- witaj na kolacje proponuje rybke bedziesz miala pelny dzienny zestaw

czy zadna z Was nie je jajecznicy/omleta na sniadanie? moze dlatego mi waga nie spada???
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 09:09   #2933
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

A ja jeszcze przed śniadankiem!

Cytat:
Napisane przez Marisa Pokaż wiadomość
Witam dawno mnie tu nie było.Jestem na SB od 24 czerwca 2006 i teraz nadal odżywiam się zgodnie z SB (przynajmniej się staram) nadal nie jem pieczywa i nie używam cukru.W ciągu chyba sześciu miesięcy schudłam 22 kg a teraz staram się utrzymać tą wagę i na razie mi się udaje.Życzę powodzenia i wytrwałości naprawdę się opłaca.
Wiem, wiem - czytałam cały wątek - fajnie i gratuluję - należy się

Cytat:
Napisane przez aldp Pokaż wiadomość
Tez od wczoraj zaczynam plażować. Niestety moje poranne oslabienie bylo okropne, ledwo mialam sile sie wyszykowac do pracy
Mam nadzieje ze kryzys minie szybko..
Mam to samo! Najgorzej jest rano - czasami nogi mi sie robią miekkie jak waty i słabość czuję ogromną, tak że muszę się położyć, bo bym padła Jestem na I fazie 6 dzień i poranki są wciąż takie same. Mam nadzieje, że jednak w końcu organizm zaakceptuje SB i będę się czuć dobrze.

Cytat:
Napisane przez Jupi Pokaż wiadomość
czy zadna z Was nie je jajecznicy/omleta na sniadanie? moze dlatego mi waga nie spada???
OD omleta? No co Ty. Ja właśnie będę sobie takiego z serem zółtym i pomidorem robić. Kurde, może za mało pijesz?? I w tym przyczyna?

EDit: a nie jeść omleta? Jasne - ani razu nie jadłam omleta na śniadanie od początku diety Dziś będzie pierwszy raz.
__________________
Czary mary nie istnieje....

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 09:13   #2934
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

macie może jakieś przepisy na soczewice i ciecierzyce w I fazie? i w jakich ilościach można je spożywać?


co do omletów to ja uwielbiam ze szpinakiem i odrobiną fety
jem go jak tylko mam czas, czyli tak raz/dwa razy w tygodniu
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 09:18   #2935
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Dolly poszukaj przepisow na falafela albo humus, tylko musisz znalesc taki zeby nie dodawac cukru, bardzo dobre



A co do mojego spadku wagi na 2 fazie, nie odnotowany ze wzgledu na to ze sie nie waze. Pozatym sie boje ze wlasnie przez okres okaze sie ze waga stoi a ja sie zalamie.

Dzis 5 dzien drugiej fazy. Okres mnie napadl w pierwszym dniu wiec jeszcze sie mecze. No ale dobra jak mi sie skonczy to wage bede miec normalna???


Aha zaczynam zabawe z obwodami. Jakos w 4 dniu diety zmierzylam jedynie brzuchol i biodrzyska. I tu moge powiedziec wyniki - Brzuch - 7 cm mniej, biodra 6 cm mniej.
Ale dzis zmierzylam sobie rozne rzeczy i bede teraz co jakis czas sie mierzyc. Czy co tydzien jest sens? Czy lepiej co dwa np?
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 09:24   #2936
pshczola
Przyczajenie
 
Avatar pshczola
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Witam. Jestep tu pseudo-nowa ponieważ zagladam i czytam czesto.
Jak narazie to wystarczało. Teraz zrodziło sie w mojej natchnionej SB głowie pytanie
Chodzi mi o kapuste kiszoną. Ostatnio (wczoraj) robiłam bigosik SB (troszke zgrzeszyłam bo zagęściłam go odrobinke mąką- mam nadzieje ze nie zostane za to pokarana ), ale wracają do moich wątpliwości- z tego co mi wiadomo to kapusta ma niski IG ALE do kiszenia kapusty stosuje sie cukier, wiec czy to nie jest tak jak z konserwowymi ogórkami- które są raczej niewskazane?
Ja na wszelki wypadek użyłam kapusty słodkiej i zakwasiłam octem- kapusta wyszła tak dobra, że mój tatuś- typowy mięsożerca- chce ją dzisiaj na obiad
A jak to jest z tym oscypkie? Można go odrobine w I fazie? Bo nigdzie nie mogę sie doczytać.

PS. I faza- dzień 5, a co najważniejsze czuje się świetnie
pshczola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 09:31   #2937
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Cześć dziewczyny, ja po I fazie schudłam 3 kg, niby niewiele ale nadwagi zbytniej też nie miałam.
Teraz weszłam w II fazę i nie bardzo wiem, co dodawać? Czytałam, że owoce powoli , jogurty light, można powoli wprowadzać chleb razowy, to prawda?
Powiem szczerze, że przyzwyczaiłam się do pierwszej fazy i boję się wprowadzać nowych rzeczy, że znowu przytyję- mam obsesję jakąć
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 09:31   #2938
monika1261
Przyczajenie
 
Avatar monika1261
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

hej dziewczyny!
jestem nowa
ja jestem maniaczką SB z wielu względów:
-szybki spadek wagi (a wcześniej chudłam 1kg na 1m-c)
-duużżżooo energi
-gładka skóra (nawet rozstępy się wygładziły), skóra jakby się kurczyła wraz ze spadkiem wagi
-nie muszę sobie osobno gotować (zawsze wykombinuję coś z tego co jest w lodówce)
-czuję się lekko i świetnie, nie boli mnie głowa i reszta wyników też ok
w ciągu 2 tyg.- I fazy - schudłam 5 kg !!!!!!!!!!!!!!!!
monika1261 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 09:34   #2939
monika1261
Przyczajenie
 
Avatar monika1261
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

BIGOS Faza I
1 kg kapusty kiszonej,
ok. 0,5 kg chudego mięsa ( pierś z kurczaka, chuda wieprzowina),
30 dag wędliny (szynki) z drobiu, 2 duże cebule,
25 dag pieczarek,
przyprawy, przecier pomidorowy, kilka suszonych grzybów.

1/. W dużym garnku gotujemy kapustę kiszoną-( dodaj 2 liście laurowe, 3-4 kulki
ziela angielskiego, 7- 8 kulek pieprzu, połamane grzyby suszone, soli)
gotujemy ok. 1,5 godz.
2/. Mięso kroimy w kostkę, dzielimy na 2 części, jedną z nich gotujemy w
osolonej wodzie, druga później usmażymy na patelni.
3/. Na patelni smażymy pokrojoną w kostkę cebulę- na oliwie ( małą ilość),
dodajemy „druga „ część mięsa- chwilę smażymy, po 5 minutach dodajemy
kiełbasę (szynkę) pokrojoną w kostkę i obrane i pokrojone pieczarki-
(dodaj trochę wody, żeby nie przywierało, pamiętaj, pieczarki maja w sobie
dużo wody).
4/. Wszystko dusimy do miękkości mięsa- około 20 minut
5/. Następnie wrzucamy do kapusty- usmażone dodatki + ugotowane mięso.
Gotujemy aż woda niemal w pełni odparuje, następnie dodajemy przecier
pomidorowy, doprawiamy do smaku( papryka sypka, pieprz mielony, sól,
wegeta)
monika1261 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 09:34   #2940
monika1261
Przyczajenie
 
Avatar monika1261
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12
Dot.: Dieta plaż południowych - kto ze mną?

Ciasto Jogurtowe
2 duże jogurty 0%
żelatyna / porcja na 0,5l/
aromat
słodzik
kakao
migdały,wiórki kokosowe,orzechy laskowe

Jogurty doprawiamy aromatem i słodzikiem wg smaku, żelatynę rozpuszczamy w
0,5l goracej wody,czekamy aż przestygnie, mieszamy z jogurtem. Na dno małej
tortownicy wysypujemy płatki migdałowe,wiórki i orzechy. lekko scięte jogurty
wylewamy na orzechowy spód.wstawiamy do lodówki. Z kakao i odrobiny wody
rozrabiamy polewę i rozprowadzamy na sciętym ciescie
monika1261 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:23.