Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-03, 10:49   #2941
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ekspresja Pokaż wiadomość
Kocurzyco zgadzam się, że frustrujące jest to, że z jednego przepisu (henna+cytryna) można zobaczyć na tej stronce różne kolory włosów. Mimo wszystko uważam, że to właśnie jest pewien urok henny - wszystkie możemy się nią farbować ale każda z nas uzyska inny rezultat... Byłoby lepiej gdyby "tutaj" na naszym hennowym forum każda dziewczyna wrzuciła jakieś fotki i opis czym farbowała. Wiadomo, że nie uzyskamy identycznego efektu ale jak ktoś ma podobny wyjściowy kolor włosów, to może skorzystać z takich informacji.
Tylko jeszcze zeby byla 100% pewnosc ze nie bedzie czerwieni
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 11:28   #2942
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 282
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Lisbeth, jakie piekne wlosy *.* i cudowny kolor O.O
na zdjeciu przed masz wlosy pofarbowane zwykla henna? i jaki jest Twoj wyjsciowy kolor wlosow? no i jeszcze jedno pytanie: czy to maskaKalpi Tone z helfy.pl? mialam kiedys zamowic, ale nie sadzilam ze daje tak piekny efekt mowisz, ze nie wymywa sie w ogole- to prawda? matko, piekne wlosy, jestem zauroczona
niedlugo bede farbowac klaki znow henna, bo mam juz spore odrosty i zastanawiam sie, czy od razu po farbowaniu uzyc Kalpi Tone, czy moze jak kolor juz troche zblaknie? w sumie po hennie wlosy sa piekne i lsniace, wiec pewnie maske zostawie sobie na pozniej, dla odswiezenia koloru.
bardzo Ci dziekuje za pomoc w tej kwestii

edit: widze ze na stronie nie ma podanych proporcji. w jakich ilosciach Ty rozrabiasz proszek z woda? ja mam duzo krotsze i duzo mniej geste wlosy i zastanawiam sie, czy wystarczy 1/3 opakowania, czy moze 1/2 to minimum? przygotowujesz te miksture zgodnie z instrukcjami na helfy.pl -tzn dodajesz wody/herbaty (mocny napar z czarnej?) do konsystencji papki i zostawiasz na cala noc?
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o włosy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683

Edytowane przez kurtyzana
Czas edycji: 2011-02-03 o 11:46
kurtyzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 12:15   #2943
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Ja też mam dokładnie taki kolorek jak na trzeciej fotce właśnie po ELDzie kolor chna czyli po czystej lawsonii. Ostatnio kładłam Mehandi z helfów ale wyszło identycznie
W niedzielę chyba będę znów hennować, więc może tym razem pstryknę jakąś fotkę
Pstryknij Ja obiecuję, że jak w końcu się zahennuję też dodam zdjęcia, przed i po.
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 12:37   #2944
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kurtyzana Pokaż wiadomość
Lisbeth, jakie piekne wlosy *.* i cudowny kolor O.O
na zdjeciu przed masz wlosy pofarbowane zwykla henna? i jaki jest Twoj wyjsciowy kolor wlosow? no i jeszcze jedno pytanie: czy to maskaKalpi Tone z helfy.pl? mialam kiedys zamowic, ale nie sadzilam ze daje tak piekny efekt mowisz, ze nie wymywa sie w ogole- to prawda? matko, piekne wlosy, jestem zauroczona
niedlugo bede farbowac klaki znow henna, bo mam juz spore odrosty i zastanawiam sie, czy od razu po farbowaniu uzyc Kalpi Tone, czy moze jak kolor juz troche zblaknie? w sumie po hennie wlosy sa piekne i lsniace, wiec pewnie maske zostawie sobie na pozniej, dla odswiezenia koloru.
bardzo Ci dziekuje za pomoc w tej kwestii

edit: widze ze na stronie nie ma podanych proporcji. w jakich ilosciach Ty rozrabiasz proszek z woda? ja mam duzo krotsze i duzo mniej geste wlosy i zastanawiam sie, czy wystarczy 1/3 opakowania, czy moze 1/2 to minimum? przygotowujesz te miksture zgodnie z instrukcjami na helfy.pl -tzn dodajesz wody/herbaty (mocny napar z czarnej?) do konsystencji papki i zostawiasz na cala noc?
Na zdjęciu to efekt po hennie z amlą i jatrophą. Wcześniej używałam tej samej farby, a jeszcze wcześniej samej henny. Naturalnie mam jasne popielate włosy. A Kalpi Tone to właśnie ta z helfów. On przede wszystkim przyciemnia włosy i chyba też trochę wydobywa czerwony odcień. Efekt po Kalpi nie utrzymuje się wiecznie, ale efekt po hennie tak Ja bym ci radziła użyć KP już jakiś czas po farbowaniu.
Co do rozrabiania:
- do Kapli Tone dodałam tylko wodę, zrobiłam rzadszą papkę niż w przypadku henny, bo nie chciałam zużywać na raz całego opakowania proszku.
- jeden raz używałam czystej henny z Khadi i wtedy: dodałam cytrynę (nie pamiętam ile), czerwoną herbatę i wodę, potem odstawiłam na pół dnia i po tym czasie nałożyłam na włosy. Gęstość papki koryguję wodą z kranu. Trzymałam błoto na włosach 6h.
- hennę z amlą i jatrophą rozrabiam tylko z ciepłą wodą. Niczego nie dodawałam. Wody dodaję tyle, żeby konsystencja mi odpowiadała, nie wiem ile to dokładnie jest. Nie odstawiam tego, tylko od razu nakładam na włosy i trzymam minimum 2h.
- ostatnio pomieszałam hennę z amlą i hatrophą +cassia w proporcjach mniej więcej 2:1. Dalej robiłam jak punkcie powyżej.
Trudno powiedzieć ile proszku będzie będzie ci potrzebne. Ja sobie radzę ze 100g, a jak farbuję włosy mojej mamie, to wystarcza 1/3 opakowania (ma włosy tak do połowy szyi)
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 16:58   #2945
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ekspresja, wpadłaś na znakomity pomysł. Od tej pory nie tylko się udzielamy ale wkładamy fotki i robimy galerię. Założę nowy wątek
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 17:02   #2946
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Właśnie siedzę i mam na głowie farbę khadi ciemny brąz, mam nadzieje, że nie wyjdę zielona, bo mieszanka miała właśnie taki odcień
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 17:18   #2947
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ooo mam cię, pierwsza na odstrzał
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post24828454
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 18:42   #2948
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Właśnie siedzę i mam na głowie farbę khadi ciemny brąz, mam nadzieje, że nie wyjdę zielona, bo mieszanka miała właśnie taki odcień
Jeśli masz taką możliwość to zrób proszę zdjęcia i wrzuć potem a najlepiej jakbyś wcześniej też pokazała albo chociaż opisała odcień, na który była henna nakładana...aaa, napisz też ile jej zużyłaś na jaką długość włosów z góry ślicznie dziękuję i wyczekuję efektu...pięknego oczywiście czaję się właśnie na tę samą Khadi, już prawie ją zamówiłam
Lisbeth, czy po nakładaniu henny i jej zmyciu (oczywiście samą wodą?) nie myjesz włosów tak dobę, dwie? Gdzieś wyczytałam żeby tego nie robić, wtedy będzie lepszy efekt...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 19:11   #2949
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
ooo mam cię, pierwsza na odstrzał
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post24828454

Swietny pomysl.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 19:15   #2950
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Lisbeth, czy po nakładaniu henny i jej zmyciu (oczywiście samą wodą?) nie myjesz włosów tak dobę, dwie? Gdzieś wyczytałam żeby tego nie robić, wtedy będzie lepszy efekt...
Zmywam hennę samą wodą i nie myję włosów minimum 2 dni. Przez ten czas kolor trochę ciemnieje.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 20:03   #2951
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Jeśli masz taką możliwość to zrób proszę zdjęcia i wrzuć potem a najlepiej jakbyś wcześniej też pokazała albo chociaż opisała odcień, na który była henna nakładana...aaa, napisz też ile jej zużyłaś na jaką długość włosów z góry ślicznie dziękuję i wyczekuję efektu...pięknego oczywiście czaję się właśnie na tę samą Khadi, już prawie ją zamówiłam
Lisbeth, czy po nakładaniu henny i jej zmyciu (oczywiście samą wodą?) nie myjesz włosów tak dobę, dwie? Gdzieś wyczytałam żeby tego nie robić, wtedy będzie lepszy efekt...
Jutro zrobię zdjęcia i wstawię. Dzisiaj zmywam dopiero po 22-tej, zawsze trzymam 3-4 godziny.

Kolor który miałam to brąz z odcieniem wiśni, taki zawsze otrzymywałam po farbowaniu henną. Mam nadzieje, że farba "przykryje" te refleksy.
Mam włosy za ramiona ale grube i zużyłam jakieś 150g

Włosy zmywam płukanką z octem
, podobno wzmacnia kolor a do papki dodaję bardzo mocny napar z czarnej herbaty.

Edytowane przez Deborah100
Czas edycji: 2011-02-03 o 20:06
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 21:35   #2952
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Re: Chna, basma

Hmmm.. Henna khadi, o pojemnosci 100gram - to wystarczajaca ilosc na dwukrotną koloryzację wlosow sredniodlugich? (do biustonosza) Do kazdej papki dodam jeszcze probke, taka mini khadi z dodatkiem amli.
[Bo widzialyscie moje wlosy, sama chna zrobi pomaranczke chyba, a amla i jantropha nada koloru bardziej miedzianego/brazowego.. mam racje?]
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 22:03   #2953
Fie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

To może i ja dorzucę swoje trzy grosze. Tydzień temu zdecydowałam się zafarbować włosy mieszanką Khadi ciemny brąz. Było to moje pierwsze podejście do farb naturalnych i przyznam, że naczytawszy się pozytywnych komentarzy innych dziewczyn (także na tym forum ) bardzo napaliłam się na te cudowne efekty. I trochę się rozczarowałam. Mieszanka ma fajną konsystencję, nie spływa z włosów, więc z samym farbowaniem nie miałam żadnych problemów. Przezornie przetrzymałam papkę na głowie ponad dwie godziny, bo zależało mi na bardzo ciemnym brązie, takim prawie wpadającym w czerń. Niestety efekt okazał się dość znikomy- prawdę mówiąc jedyne co zauważyłam to delikatne pogłębienie koloru i lekkie miedziane refleksy, poza tym włosy rzeczywiście mają piękny, zdrowy połysk. Zgodnie z zaleceniami po farbowaniu nie myłam włosów przez 48 godzin i mam wrażenie, że faktycznie lekko ściemniały, ale właściwie nikt oprócz mnie nie zauważył żadnej różnicy. Nie wiem, co mogłam zrobić źle, umyłam wcześniej włosy szamponem bez silikonów, a temp. wody mierzyłam termometrem (50 st.), trzymałam się dokładnie instrukcji, coby nie dorobić się na włosach jakiejś niespodzianki. Mój kolor wyjściowy to ciemny blond/jasny brąz w ciepłej tonacji, do połowy pleców, nigdy niefarbowane chemicznie. Użyłam dwóch opakowań (200g), ale dość sporo mieszanki zostało niewykorzystane.
Teraz rozważam drugie podejście do Khadi i zastanawiam się nad zmieszaniem 2 opakowań- ciemnego brązu i czerni, ale trochę się boję, czy z połączenia odcienia zimnego z ciepłym nie wyjdzie jakaś zieleń (jak gdzieś wyczytałam)... Zależy mi na naprawdę ciemnym brązie...


P.S. To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkie Wizażynki.
Fie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 22:33   #2954
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Fie ja mialam to samo.. zero koloru, a tak sie napalilam, ale i tak chcialabym sprobwac jeszcze raz, moze za krtko trzymalam? Moze tym razem zalapie lepiej? (mze to pierwsze bylo takie jakies za slabe??) no nie wiem.. marza mi sie tez takie ciemno brazowe wlosy
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 23:23   #2955
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Fie, to dobry pomysł zmieszać, ale ja bym Ci radziła w proporcji bezpieczniejszej - 5:2 dając ponad dwukrotnie więcej ciemnego brązu niż indygo. czarna henna (indygo) nie jest taka hebanowa o jakiej zapewne marzysz a taka mikstura mozesz byc pewna, ze Ci wlosków na niebiesko nie podbarwi
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 07:14   #2956
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;24832098]Zmywam hennę samą wodą i nie myję włosów minimum 2 dni. Przez ten czas kolor trochę ciemnieje.[/QUOTE]

Dziękuję

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Jutro zrobię zdjęcia i wstawię. Dzisiaj zmywam dopiero po 22-tej, zawsze trzymam 3-4 godziny.

Kolor który miałam to brąz z odcieniem wiśni, taki zawsze otrzymywałam po farbowaniu henną. Mam nadzieje, że farba "przykryje" te refleksy.
Mam włosy za ramiona ale grube i zużyłam jakieś 150g

Włosy zmywam płukanką z octem
, podobno wzmacnia kolor a do papki dodaję bardzo mocny napar z czarnej herbaty.
Czekam z niecierpliwością na efekty

Cytat:
Napisane przez Fie Pokaż wiadomość
To może i ja dorzucę swoje trzy grosze. Tydzień temu zdecydowałam się zafarbować włosy mieszanką Khadi ciemny brąz. Było to moje pierwsze podejście do farb naturalnych i przyznam, że naczytawszy się pozytywnych komentarzy innych dziewczyn (także na tym forum ) bardzo napaliłam się na te cudowne efekty. I trochę się rozczarowałam. Mieszanka ma fajną konsystencję, nie spływa z włosów, więc z samym farbowaniem nie miałam żadnych problemów. Przezornie przetrzymałam papkę na głowie ponad dwie godziny, bo zależało mi na bardzo ciemnym brązie, takim prawie wpadającym w czerń. Niestety efekt okazał się dość znikomy- prawdę mówiąc jedyne co zauważyłam to delikatne pogłębienie koloru i lekkie miedziane refleksy, poza tym włosy rzeczywiście mają piękny, zdrowy połysk. Zgodnie z zaleceniami po farbowaniu nie myłam włosów przez 48 godzin i mam wrażenie, że faktycznie lekko ściemniały, ale właściwie nikt oprócz mnie nie zauważył żadnej różnicy. Nie wiem, co mogłam zrobić źle, umyłam wcześniej włosy szamponem bez silikonów, a temp. wody mierzyłam termometrem (50 st.), trzymałam się dokładnie instrukcji, coby nie dorobić się na włosach jakiejś niespodzianki. Mój kolor wyjściowy to ciemny blond/jasny brąz w ciepłej tonacji, do połowy pleców, nigdy niefarbowane chemicznie. Użyłam dwóch opakowań (200g), ale dość sporo mieszanki zostało niewykorzystane.
Teraz rozważam drugie podejście do Khadi i zastanawiam się nad zmieszaniem 2 opakowań- ciemnego brązu i czerni, ale trochę się boję, czy z połączenia odcienia zimnego z ciepłym nie wyjdzie jakaś zieleń (jak gdzieś wyczytałam)... Zależy mi na naprawdę ciemnym brązie...

P.S. To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkie Wizażynki.
Witaj na forum. Tak się zastanawiam jaka mogła być przyczyna...nie wiem kurcze, może dziewczyny, które już farbowały Khadi coś doradzą. Jeśli dobrze kojarzę to Kropcia007 też nią farbuje i u niej ślicznie to wychodzi. Może zajrzy tu i coś doradzi albo poda swój "przepis" na papkę...Co do mieszanki, którą chcesz zrobić: teoretycznie (wg tego co jest napisane na stronie) ciemny brąz to jest też chłodny odcień...tego się będę trzymać, bo taki chcę właśnie uzyskać...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 07:29   #2957
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Fie Pokaż wiadomość
To może i ja dorzucę swoje trzy grosze. Tydzień temu zdecydowałam się zafarbować włosy mieszanką Khadi ciemny brąz. Było to moje pierwsze podejście do farb naturalnych i przyznam, że naczytawszy się pozytywnych komentarzy innych dziewczyn (także na tym forum ) bardzo napaliłam się na te cudowne efekty. I trochę się rozczarowałam. Mieszanka ma fajną konsystencję, nie spływa z włosów, więc z samym farbowaniem nie miałam żadnych problemów. Przezornie przetrzymałam papkę na głowie ponad dwie godziny, bo zależało mi na bardzo ciemnym brązie, takim prawie wpadającym w czerń. Niestety efekt okazał się dość znikomy- prawdę mówiąc jedyne co zauważyłam to delikatne pogłębienie koloru i lekkie miedziane refleksy, poza tym włosy rzeczywiście mają piękny, zdrowy połysk. Zgodnie z zaleceniami po farbowaniu nie myłam włosów przez 48 godzin i mam wrażenie, że faktycznie lekko ściemniały, ale właściwie nikt oprócz mnie nie zauważył żadnej różnicy. Nie wiem, co mogłam zrobić źle, umyłam wcześniej włosy szamponem bez silikonów, a temp. wody mierzyłam termometrem (50 st.), trzymałam się dokładnie instrukcji, coby nie dorobić się na włosach jakiejś niespodzianki. Mój kolor wyjściowy to ciemny blond/jasny brąz w ciepłej tonacji, do połowy pleców, nigdy niefarbowane chemicznie. Użyłam dwóch opakowań (200g), ale dość sporo mieszanki zostało niewykorzystane.
Teraz rozważam drugie podejście do Khadi i zastanawiam się nad zmieszaniem 2 opakowań- ciemnego brązu i czerni, ale trochę się boję, czy z połączenia odcienia zimnego z ciepłym nie wyjdzie jakaś zieleń (jak gdzieś wyczytałam)... Zależy mi na naprawdę ciemnym brązie...


P.S. To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkie Wizażynki.
A może za krótki trzymałaś? Ja trzymam tylko 2h jak chcę delikatnie pogłębić właśnie kolor. Jak zalezy mi na zmianie odcienia to khadi ląduje na mojej głowie na 5-7h Wychodzi głeboki i mocny kolor
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 08:08   #2958
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ja chyba znowu zamowie ciemny braz i np 2 probki czarnego i zmieszam, co Wy na to?

i bede trzymac wlasnie naprawde dlugo bo wtedy trzymalam moze z 1.5 godz
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 09:44   #2959
Gosia_Drozd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cześć Dziewczyny, ja też jestem świeżynką na forum i czytam z zapartym tchem, bo naprawdę macie ogromną wiedzę. Ja nigdy specjalnie nie farbowałam włosów, gdzieś tam kiedyś w szkole średniej, ale teraz zastanawiam się właśnie nad farbą roślinną. Może w końcu zmienię coś w wyglądzie swoich włosów. Na razie poczytuję, żeby niczego nie zepsuć. Weszłam na stronę khadi i zobaczyłam coś, co może Was zainteresować. http://khadi.pl/farby-wlosy-za-darmo Dają wybraną farbę khadi w zamian za przesłanie zdjęcia włosów po farbowaniu khadi z opisem, jaka farba była użyta, jaki był kolor i w jaki sposób się farbowało. Fajnie by było, żeby powstała taka galeria, w której widać jaki efekt dał dany odcień na różnych włosach. Nie miałybyśmy wątpliwości co wyjdzie na naszych absolutnie wyjątkowych włosach
__________________
Czytam w wolnej chwili http://www.zdrowylink.pl/
Gosia_Drozd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-04, 11:13   #2960
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Fie Pokaż wiadomość
To może i ja dorzucę swoje trzy grosze. Tydzień temu zdecydowałam się zafarbować włosy mieszanką Khadi ciemny brąz. Było to moje pierwsze podejście do farb naturalnych i przyznam, że naczytawszy się pozytywnych komentarzy innych dziewczyn (także na tym forum ) bardzo napaliłam się na te cudowne efekty. I trochę się rozczarowałam. Mieszanka ma fajną konsystencję, nie spływa z włosów, więc z samym farbowaniem nie miałam żadnych problemów. Przezornie przetrzymałam papkę na głowie ponad dwie godziny, bo zależało mi na bardzo ciemnym brązie, takim prawie wpadającym w czerń. Niestety efekt okazał się dość znikomy- prawdę mówiąc jedyne co zauważyłam to delikatne pogłębienie koloru i lekkie miedziane refleksy, poza tym włosy rzeczywiście mają piękny, zdrowy połysk. Zgodnie z zaleceniami po farbowaniu nie myłam włosów przez 48 godzin i mam wrażenie, że faktycznie lekko ściemniały, ale właściwie nikt oprócz mnie nie zauważył żadnej różnicy. Nie wiem, co mogłam zrobić źle, umyłam wcześniej włosy szamponem bez silikonów, a temp. wody mierzyłam termometrem (50 st.), trzymałam się dokładnie instrukcji, coby nie dorobić się na włosach jakiejś niespodzianki. Mój kolor wyjściowy to ciemny blond/jasny brąz w ciepłej tonacji, do połowy pleców, nigdy niefarbowane chemicznie. Użyłam dwóch opakowań (200g), ale dość sporo mieszanki zostało niewykorzystane.
Teraz rozważam drugie podejście do Khadi i zastanawiam się nad zmieszaniem 2 opakowań- ciemnego brązu i czerni, ale trochę się boję, czy z połączenia odcienia zimnego z ciepłym nie wyjdzie jakaś zieleń (jak gdzieś wyczytałam)... Zależy mi na naprawdę ciemnym brązie...


P.S. To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkie Wizażynki.
Moim zdaniem za krótko trzymałaś. Nie wierzę, że 2 godziny wystarczą aby henna uzyskała odpowiedni kolor.
Hennę obojętnie jaką trzeba trzymać na głowie tak jak zwykłą, naturalną, od 3 do 6 godzin.


Wodą też bym nie zalewała....
Cytat:
DMkAnia
Fotki wstawione


Mam pytanie do dziewczyn, które farbowały khadi. Jak długo się utrzymuje?
Dzisiaj zauważyłam, że gdy dotknę włosów to mam lekko brudne ręce, też tak miałyście czy może niedokładnie spłukałam?


Chyba pójdę i kupię jeszcze 2 opakowania, bo bardzo podoba mi się kolor.
Wam nadzieje, że nie będzie zmywać się do czerwonych refleksów
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 11:34   #2961
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem za krótko trzymałaś. Nie wierzę, że 2 godziny wystarczą aby henna uzyskała odpowiedni kolor.
Hennę obojętnie jaką trzeba trzymać na głowie tak jak zwykłą, naturalną, od 3 do 6 godzin.


Wodą też bym nie zalewała....
[URL="https://wizaz.pl/forum/member.php?u=171175"]
Fotki wstawione


Mam pytanie do dziewczyn, które farbowały khadi. Jak długo się utrzymuje?
Dzisiaj zauważyłam, że gdy dotknę włosów to mam lekko brudne ręce, też tak miałyście czy może niedokładnie spłukałam?


Chyba pójdę i kupię jeszcze 2 opakowania, bo bardzo podoba mi się kolor.
Wam nadzieje, że nie będzie zmywać się do czerwonych refleksów
Ale masz włosy dziewczyno! Takie trochę falowane, czy dobrze widzę? kupuję Khadi, na pewno lekko przebija poprzedni, ale fajnie wygląda ten kolor. Jeśli zmieni się za 2 dni to też pstryknij kilka fotek jak możesz
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 12:21   #2962
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Ale masz włosy dziewczyno! Takie trochę falowane, czy dobrze widzę? kupuję Khadi, na pewno lekko przebija poprzedni, ale fajnie wygląda ten kolor. Jeśli zmieni się za 2 dni to też pstryknij kilka fotek jak możesz
No niestety lekko wywijają się Wstawię za kilka dnia, sama jestem ciekawa jak będzie wyglądał po umyciu.

Kupuj koniecznie
Ja już przy niej zostaje, szkoda tylko, że jest dość droga.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 12:30   #2963
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
No niestety lekko wywijają się Wstawię za kilka dnia, sama jestem ciekawa jak będzie wyglądał po umyciu.

Kupuj koniecznie
Ja już przy niej zostaje, szkoda tylko, że jest dość droga.
Ano właśnie...skoro się wywijają to leć na wątek dla kręconych włosów kilka innych metod w pielęgnacji i nie będą się puszyć, itp.
No właśnie, droga (a przesyłka to ), ale mam krótkie włosy póki co, więc może nie zużyję całego opakowania na jedno farbowanie.
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 12:37   #2964
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Ano właśnie...skoro się wywijają to leć na wątek dla kręconych włosów kilka innych metod w pielęgnacji i nie będą się puszyć, itp.
No właśnie, droga (a przesyłka to ), ale mam krótkie włosy póki co, więc może nie zużyję całego opakowania na jedno farbowanie.

A to na pewno jedno opakowanie wystarczy. Ja mam o tyle dobrze, że u mnie w mieście jest w sprzedaży Khadi i nie płacę za przesyłkę.

Właśnie zauważyłam, że teraz bardzo się puszą. Może przez to, że zapuszczam i chcę wyrównać cieniowanie, tak żeby była jedna długość...
Zaraz zerknę na wątek
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 19:08   #2965
Fie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziękuję bardzo za wszystkie rady, nie spodziewałam się aż takiego odzewu. Przejrzałam galerię ze zdjęciami z Waszych koloryzacji i jestem oczarowana tym ciemnym brązem Khadi (teraz naprawdę widzę, że moich włosów rzeczywiście nie chwyciła). Dlatego chyba dam mu drugą szansę, ale tym razem, tak jak radzicie, potrzymam na głowie zdecydowanie dłużej. Jeśli znowu nie wyjdzie, to wtedy zacznę mieszać.
Jak tylko będę farbować, dam znać, co wyszło.

Deborah100, ja również po przeczesaniu włosów ręką miałam ją całą zieloną, a płukałam włosy dość długo. Problem zniknął po drugim myciu.
Fie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 19:25   #2966
marilyn monroe
Zadomowienie
 
Avatar marilyn monroe
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 662
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ja dawno,dawno temu farbowałam włosy henną, w liceum tą w proszku a później tą w tubce.wtedy farbowałam na rudo a tym razem chce pogłębić swój naturalny kolor włosów + pokryć siwe włosy. w poniedziałek pójde do mojego ulubionego zielarskiego sklepu i zrobię przegląd jakie henny są w sklepie. zależy mi na ciemnym brązie lub czarnym,najbardziej na zimnym odcieniu...dzięki Waszym zdjęciom w galerii mam już jakieś pojęcie...
marilyn monroe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 13:55   #2967
Gryzeldaa
Raczkowanie
 
Avatar Gryzeldaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 427
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Proszę o poradę, staram się przeczytać cały watek, ale jestem dopiero na 19 str, a chciałabym zafarbować włosy już w pn.

Otóż, kopiłam farbę Delii - i mam kilka pytań. Czy ją też trzeba trzymać kilka godzin dla uzyskania lepszego efektu? Na opakowaniu pisze, ze ok. 30 minut, ale obawiam się, ze wtedy nie złapie za dobrze... Mam racje?

I rzeczywiscie nakładacie ją na wilgotne włosy? Dotychczas zawsze kładłam na suche.

I czy po zmyciu farby, po tych 3-4 tyg. można wrócić ew. do farbowania chemicznego, czy jak w przypadku prawdziwej henny czekać aż włosy odrosną całkiem?

I jeszcze jedno, jestem ciekawa czy jest jakiś odcień z gotowych farb, którym mogłabym uzyskać rudy/czerwony poblask na ciemno brązowych włosach? Mam na myśli Venita, Eld? Bo z tego co widziałam w sklepie, Delia nie ma czegoś takiego.

Skusiłabym się na naturalną henne lub ew. Khadi, ale narazie brak funduszy i wolałabym wybrać coś z tych w/w.

I w ogóle, to super wątek - dzięki za tyle informacji
Gryzeldaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 14:13   #2968
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gryzeldaa Pokaż wiadomość
Proszę o poradę, staram się przeczytać cały watek, ale jestem dopiero na 19 str, a chciałabym zafarbować włosy już w pn.

Otóż, kopiłam farbę Delii - i mam kilka pytań. Czy ją też trzeba trzymać kilka godzin dla uzyskania lepszego efektu? Na opakowaniu pisze, ze ok. 30 minut, ale obawiam się, ze wtedy nie złapie za dobrze... Mam racje?

I rzeczywiscie nakładacie ją na wilgotne włosy? Dotychczas zawsze kładłam na suche.

I czy po zmyciu farby, po tych 3-4 tyg. można wrócić ew. do farbowania chemicznego, czy jak w przypadku prawdziwej henny czekać aż włosy odrosną całkiem?

I jeszcze jedno, jestem ciekawa czy jest jakiś odcień z gotowych farb, którym mogłabym uzyskać rudy/czerwony poblask na ciemno brązowych włosach? Mam na myśli Venita, Eld? Bo z tego co widziałam w sklepie, Delia nie ma czegoś takiego.

Skusiłabym się na naturalną henne lub ew. Khadi, ale narazie brak funduszy i wolałabym wybrać coś z tych w/w.

I w ogóle, to super wątek - dzięki za tyle informacji
Delia to jest balsam z dodatkiem henny. Trzymanie kilkugodzinne dotyczy naturalnych farb w proszku.

Postepuj zgodnie z instrukcja na opakowaniu. Mozesz sobie wydluzyc czas trzymania do 40 min jesli chcesz.


Mozesz kupic naturalna henne ELD niedrogo. nie jest ona az tak dobra jak khadi, ale jednak henna.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 14:19   #2969
Kirima
Lifthrasir
 
Avatar Kirima
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 193
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny, mogłybyście orientacyjnie powiedzieć, jak czysta henna Khadi bądź ta z amlą i jatrophą wyjdą na moich włosach? Wiem, że nie da się tego jednoznacznie stwierdzić i muszę spróbować, ale tak mniej więcej - jakiego odcienia się mogę spodziewać, bo nie chciałabym całkowicie na ślepo farbować
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg S6006781.jpg (30,2 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S6006785.jpg (36,0 KB, 40 załadowań)
__________________
* Dbam o loki od 01.08.10
* Moje włosy

Siostra Zakonu Curlitanek
Kirima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 14:22   #2970
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

a ja mam kolejne swoje pytanie.
zakupiłam taką hennę na allegro
http://allegro.pl/show_item.php?item=1444416700
będę robić jak dojdzie niedawno robiłam chną z eldu - nie dodawałam wody tylko samą zaprawę cytrynową - więc wiadomo papka była mocno zakwaszona. kolor wyszedł dość ciemny, ciemniejszy niżbym chciała. czy dobrze zrozumiałam ze wszystkich informacji - że dodanie cytryny do henny jest ważne bo w kwasie barwnik się uwalnia etc. i że kolor jest intensywniejszy - czytaj ciemniejszy?
jeśli nie chcę by mi aż tak ściemniały włosy to co mam zrobić, rozrobić z samą wodą? z wodą i dodać trochę cytryny tylko?
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:46.