W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-22, 11:09   #3421
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
jak Cię temat nie interesuje, to nikt Cię do czytania nie zmusza

chamskich wycieczek osobistych nawet nie skomentuję

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------



więc kupujesz witaminę C, którą kto wytwarza?

Stanlab. Wycieczki na Kubę Ci nie zafundują
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:11   #3422
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Moze suplementacja wit C pomaga jesli ma sie dietę uboga w ta witaminę? Przyznam ze nie miałam czasu czytać tego badania, czy ono wzięło pod uwage ilośc witaminy wchłanianej z pożywienia? No i jaki % suplementu sie wchłania? Zależnie od formy ale i tak niewiele- moze dlatego niskie dawki sa nieskuteczne?

Mi suplementacja nic nie dała ale spożywam duże dawki z pozywieniem i w ogole suplementuje tylko b12.
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:13   #3423
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Szkoda wątku przez jedną niereformowalną osobę Kluby są gorsze, bo nie widać powiadomień o nowych postach.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:17   #3424
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
Ja też jestem za klubem!

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------


Z Twojego wywodu na temat suplementów.
o wszystkich suplementach pisałam, a nie o witaminie C, więc nie wmawiaj mi głupot, które sama wymyśliłaś

i wiem również, że nie tylko w tabletkach występują

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Obrażasz mnie Kusum, nic o mnie nie wiesz i o mojej etyce pracy również, takie teksty to po prostu chamstwo.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:33   #3425
OnaZakupoholik
Zakorzenienie
 
Avatar OnaZakupoholik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 18 444
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;64390096]Tez sie zastanawiam skad te dziwne reakcje OnaZakupoholik na wiekszosc postow tutaj. Rozumiem, ze chciala wyrazic aprobate, ale ilosc emotek typu "klaski :" powoduje, ze człowiek sam nie wie co autor miał na myśli.

Ale mnie gardło boli, próbowałam się przyjrzeć w lusterku i po jednej stronie mam powiększony migdał i jakiś nalot. Nie wiem czy iść dzisiaj do calodobowej opieki czy czekać do jutra. TŻ mnie tak wkurza, mowi mi "bierz tabletki na gardło" jakby to miało być wybawienie na wszystko. Lekoman jeden.[/QUOTE]

nie mam zamiaru wyrażać tutaj swoich poglądów i rozpętać wojnę na tym wątku, dlatego nie wchodziłam w dyskusje, każdy kto zna moje poglądy wie co mnie rozbawiło
__________________
OnaZakupoholik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:38   #3426
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
o wszystkich suplementach pisałam, a nie o witaminie C, więc nie wmawiaj mi głupot, które sama wymyśliłaś

i wiem również, że nie tylko w tabletkach występują

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Obrażasz mnie Kusum, nic o mnie nie wiesz i o mojej etyce pracy również, takie teksty to po prostu chamstwo.
Nie muszę Ci niczego wmawiać, sama sobie wystawiasz w tym wątku bardzo czytelne świadectwo. Swojego posta napisałaś w nawiązaniu do wypowiedzi o WITAMINIE C. Nikt ostatnio nie pisał o suplementacji czegoś innego.

Dlaczego reagujesz tak żywiołowo na wzmiankę o klubie? Obawiasz się utraty publiczności?
istari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:41   #3427
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
Nie muszę Ci niczego wmawiać, sama sobie wystawiasz w tym wątku bardzo czytelne świadectwo. Swojego posta napisałaś w nawiązaniu do wypowiedzi o WITAMINIE C. Nikt ostatnio nie pisał o suplementacji czegoś innego.

Dlaczego reagujesz tak żywiołowo na wzmiankę o klubie? Obawiasz się utraty publiczności?
polecam czytanie ze zrozumieniem

ja pisałam o suplementacji czegoś innego

wcale nie zareagowałam na wzmiankę o klubie, nie mam pojęcia o co Ci chodzi
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-22, 11:41   #3428
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Tż koncepcja jest taka, że jak się człowiek nie przegrzewa, to nie choruje.

Ja nie wiem co myśleć. Kiedyś chorowałam sporo. Potem (po edukacji przez Tż) rzeczywiście przestałam chorować. Ale odkąd pracuję w szkole kilka razy w ciągu roku chodzę zasmarkana. Nie mogę uciec od tylu bakterii, więc od razu coś łapię .

Ja uważam, że witamina C na pewno nie zaszkodzi, choć osobiście wolałabym codziennie spożywać kilka papryk (które jak pewnie wiecie są kilka razy bardziej zasobne w wit. C niż cytryna, która zawiera w sumie niewielkie jej ilości), niż suplementować się syntetykami. Dlatego tez nie robię nic z moimi problemami sennymi. Bo nie chcę łykać tabletek.

Przez ten rok testowałam czosnek. Jak zaczynało się przeziębienie, to brałam ząbek czosnku i spożywałam go z mlekiem, czasem na kanapce, a w skrajnych sytuacjach zjadałam duży ząbek czosnku bez wspomagaczy. Ale powiem szczerze, że nie widziałam różnicy, bo choroba i tak się rozwijała. A Tż tylko marudził, że już nie może znieść tego zapachu. Także nie wiem jak to jest. Na pewno nie zaszkodzi, ale czy pomaga?
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:43   #3429
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
o wszystkich suplementach pisałam, a nie o witaminie C, więc nie wmawiaj mi głupot, które sama wymyśliłaś

i wiem również, że nie tylko w tabletkach występują

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Obrażasz mnie Kusum, nic o mnie nie wiesz i o mojej etyce pracy również, takie teksty to po prostu chamstwo.
Scarlett, tyle razy wybuchają tu sprzeczki z twojego powodu, a ty zawsze niewinna i biedna ofiara.
Niestety kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Pewnie brano by cie bardziej poważnie gdyby nie cała historia twojej bytnosci tu i tyle.


Cytat:
Napisane przez OnaZakupoholik Pokaż wiadomość
nie mam zamiaru wyrażać tutaj swoich poglądów i rozpętać wojnę na tym wątku, dlatego nie wchodziłam w dyskusje, każdy kto zna moje poglądy wie co mnie rozbawiło
OnaZakupoholik widocznie nie znamy cię wystarczająco dobrze, nie udzielasz się często, stąd pytania. Jak coś jest nie jasne to normalne że ludzie pytają, a jak nie chcesz żebysmy znali twoje zdanie / motywy to po co komentujesz / udzielasz się? Tak tylko pytam z logicznego pktu widzenia.

Eh... Ten wątek coraz bardziej przypomina pole minowe lub pyskowki na grupach fejsowych. Szkoda
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:48   #3430
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Tż koncepcja jest taka, że jak się człowiek nie przegrzewa, to nie choruje.

Ja nie wiem co myśleć. Kiedyś chorowałam sporo. Potem (po edukacji przez Tż) rzeczywiście przestałam chorować. Ale odkąd pracuję w szkole kilka razy w ciągu roku chodzę zasmarkana. Nie mogę uciec od tylu bakterii, więc od razu coś łapię .

Ja uważam, że witamina C na pewno nie zaszkodzi, choć osobiście wolałabym codziennie spożywać kilka papryk (które jak pewnie wiecie są kilka razy bardziej zasobne w wit. C niż cytryna, która zawiera w sumie niewielkie jej ilości), niż suplementować się syntetykami. Dlatego tez nie robię nic z moimi problemami sennymi. Bo nie chcę łykać tabletek.

Przez ten rok testowałam czosnek. Jak zaczynało się przeziębienie, to brałam ząbek czosnku i spożywałam go z mlekiem, czasem na kanapce, a w skrajnych sytuacjach zjadałam duży ząbek czosnku bez wspomagaczy. Ale powiem szczerze, że nie widziałam różnicy, bo choroba i tak się rozwijała. A Tż tylko marudził, że już nie może znieść tego zapachu. Także nie wiem jak to jest. Na pewno nie zaszkodzi, ale czy pomaga?
większość tzw przeziębień spowodowana jest wirusami, czosnek ma w składzie substancje przeciwbakteryjne

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Scarlett, tyle razy wybuchają tu sprzeczki z twojego powodu, a ty zawsze niewinna i biedna ofiara.
Niestety kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Pewnie brano by cie bardziej poważnie gdyby nie cała historia twojej bytnosci tu i tyle.
no halo, pisanie o kimś kogo się nawet nie zna chamstw w stylu, że bierze łapówki to nic takiego?

skoro ktoś chce wierzyć w skuteczność czegoś, co już obalono naukowo 8 lat temu i jeszcze wywołuje burzę z tego powodu to sorry
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:52   #3431
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Tż koncepcja jest taka, że jak się człowiek nie przegrzewa, to nie choruje.

Ja nie wiem co myśleć. Kiedyś chorowałam sporo. Potem (po edukacji przez Tż) rzeczywiście przestałam chorować. Ale odkąd pracuję w szkole kilka razy w ciągu roku chodzę zasmarkana. Nie mogę uciec od tylu bakterii, więc od razu coś łapię .

Ja uważam, że witamina C na pewno nie zaszkodzi, choć osobiście wolałabym codziennie spożywać kilka papryk (które jak pewnie wiecie są kilka razy bardziej zasobne w wit. C niż cytryna, która zawiera w sumie niewielkie jej ilości), niż suplementować się syntetykami. Dlatego tez nie robię nic z moimi problemami sennymi. Bo nie chcę łykać tabletek.

Przez ten rok testowałam czosnek. Jak zaczynało się przeziębienie, to brałam ząbek czosnku i spożywałam go z mlekiem, czasem na kanapce, a w skrajnych sytuacjach zjadałam duży ząbek czosnku bez wspomagaczy. Ale powiem szczerze, że nie widziałam różnicy, bo choroba i tak się rozwijała. A Tż tylko marudził, że już nie może znieść tego zapachu. Także nie wiem jak to jest. Na pewno nie zaszkodzi, ale czy pomaga?
Koncepcja z nie przegrzewaniem bardzo prawidlowa. Odkąd mieszkam w tym paskudnym klimacie mniej choruję.

Przeziębienie ja np bardzo łatwo łapie jak jestem niewyspana lub mam długotrwały stres.
Reaguje też na klimatyzację, roznosiciela wirusów.

Suplementacje witaminowe są kontrowersyjne, ostatnio oglądałam najnowsze wykłady o tym i po boomie suplementacji od lat 80tych jest już sporo wiarygodnych badań.

Z tego co pamiętam to potwierdzony i skuteczny na pewno aktualnie jest kwas foliowy i Wit D, nie pamiętam co jeszcze.

No i podobno zapobiegawczo w przeziebieniach najlepsze jest mycie rąk
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-22, 11:52   #3432
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
ja pisałam o suplementacji czegoś innego
A czego konkretnie?

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
OnaZakupoholik widocznie nie znamy cię wystarczająco dobrze, nie udzielasz się często, stąd pytania. Jak coś jest nie jasne to normalne że ludzie pytają, a jak nie chcesz żebysmy znali twoje zdanie / motywy to po co komentujesz / udzielasz się? Tak tylko pytam z logicznego pktu widzenia.
Mnie się z kolei wydaje, że użytkowniczka pomyliła wątki, bo te oklaski i buźki to wstawia się tak hurtowo w wątku o chwaleniu się swoimi zakupami
istari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:55   #3433
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
A czego konkretnie?
wszystkiego, co nie jest zgodne z EBM

przecież i tak Cię to nie obchodzi, tylko czekasz, żeby znowu wsadzać kij w mrowisko
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:55   #3434
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Scarlett sama "leczysz się" mało skuteczną dietą. Eliminacja glutenu nie ma żadnych udowodnionych pozytywnych następstw. To tez wynik mody ostatnich lat.


Moja dr ma odmienne zdanie o witaminie C. Swojej chorej na raka mamie serwowała wlewy z witaminy C. Sama tez suplementuje C i poleca swoim pacjentom.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:58   #3435
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
przecież i tak Cię to nie obchodzi, tylko czekasz, żeby znowu wsadzać kij w mrowisko
Skąd taki wniosek?
istari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:59   #3436
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Scarlett sama "leczysz się" mało skuteczną dietą. Eliminacja glutenu nie ma żadnych udowodnionych pozytywnych następstw. To tez wynik mody ostatnich lat.


Moja dr ma odmienne zdanie o witaminie C. Swojej chorej na raka mamie serwowała wlewy z witaminy C. Sama tez suplementuje C i poleca swoim pacjentom.
Moja dieta jest w fazie badań klinicznych, bdb wstępne wyniki. Eliminacja glutenu ma udowodnione pozytywne następstwa, poczytaj chociażby o celiakii.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 12:01   #3437
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Scarlett sama "leczysz się" mało skuteczną dietą. Eliminacja glutenu nie ma żadnych udowodnionych pozytywnych następstw. To tez wynik mody ostatnich lat.


Moja dr ma odmienne zdanie o witaminie C. Swojej chorej na raka mamie serwowała wlewy z witaminy C. Sama tez suplementuje C i poleca swoim pacjentom.
Pierwszy akapit to kwintesencja tej dyskusji. Tak na prawdę bardzo wiele rzeczy w nauce zmienia się teraz bardzo dynamicznie, a dodając do tego zamieszanie biznesu w badania różnorakie, bardzo trudno powiedzieć, że coś jest pewne na 100%.

Czasem medycyna jest lepsza, a czasem alternatywne sposoby, bo wiele leków dziala na poziomie placebo i to są drogie, dawno już wprowadzone do obiegu leki, tylko o tym się nie mówi.

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Moja dieta jest w fazie badań klinicznych, bdb wstępne wyniki. Eliminacja glutenu ma udowodnione pozytywne następstwa, poczytaj chociażby o celiakii.
A masz celiakie? Bo celiakia, a eliminacja glutenu bo tak, to dwie różne rzeczy.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 12:04   #3438
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Pierwszy akapit to kwintesencja tej dyskusji. Tak na prawdę bardzo wiele rzeczy w nauce zmienia się teraz bardzo dynamicznie, a dodając do tego zamieszanie biznesu w badania różnorakie, bardzo trudno powiedzieć, że coś jest pewne na 100%.

Czasem medycyna jest lepsza, a czasem alternatywne sposoby, bo wiele leków dziala na poziomie placebo i to są drogie, dawno już wprowadzone do obiegu leki, tylko o tym się nie mówi.

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------



A masz celiakie? Bo celiakia, a eliminacja glutenu bo tak, to dwie różne rzeczy.
nie mam ochoty opowiadać całej swojej historii choroby publicznie na wizażu
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 12:08   #3439
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Tż koncepcja jest taka, że jak się człowiek nie przegrzewa, to nie choruje.

Ja nie wiem co myśleć. Kiedyś chorowałam sporo. Potem (po edukacji przez Tż) rzeczywiście przestałam chorować. Ale odkąd pracuję w szkole kilka razy w ciągu roku chodzę zasmarkana. Nie mogę uciec od tylu bakterii, więc od razu coś łapię .
Cos w tym jest ,chociaz niektorzy zeby sie nie przegrzewac, to sie wyziebiaja i to tez nie jest dobre. U mnie pewnie zlozylo sie kilka czynnikow: klimatyzacja, ktora nas bardzo chlodzi (w gabinetach jest goraco, a mamy tylko jedna regulacje na cala przychodnie), siedzenie w przeciagu w biurze oraz zmienna pogoda. Ale rzeczywiscie mam kolezanke, ktora sie bardzo przegrzewa i jak choruje to na murowane dwa tygodnie. Jak bylo okolo 8-10 stopni, ja szlam w rozpietej kurtce, mialam do tego oczywiscie sweter, szalik, a ona 2 pary grubych rajstop pod spodnice, bawelniany sweterek, ramoneske i na to zimowy plaszcz. Jeszcze tylko kozuch na nia narzucic i bedzie komplet

Ja ogolnie jak czuje, ze bede chora, to nic mi nie pomoze. Musze wychorowac, wypocic i juz, od zawsze tak mialam. Moge sie tylko wspomagac, ale nic nie postawi mnie cudownie na nogi jak niektorych np. aspiryna wzieta na noc. Rzeczywiscie po czosnku jest niemily zapach, wcale sie nie dziwie Twojemu TZ, ze sie w koncu odezwal Szczegolnie jak malo co dziala. Tak swoja droga to wole cebule od czosnku, na sam zapach czosnku, szczegolnie w piekarniku, kreci mi sie w glowie

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2016-08-22 o 12:13
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-22, 12:09   #3440
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Przypomniało mi się jeszcze o probiotykach. Podobno suplementowane w tabletkach nie są skuteczne.
Za to dieta oparta na kieszonkach jest mocno prozdrowotna. Tak samo jak (przepraszam za opis) dedykowane transplantacje flory bakteryjnej. Zresztą ta dziedzina medycyny to aktualne wielka nadzieja w nauce, a jeszcze 10 lat temu żaden lekarz ogólny nie mówił o tym. Nawet teraz lekarze nie uprzedzaja o konieczności regeneracji flory bakteryjnej po antybuotykoterapii.

Kolejna sprawa to grzybice. Praktycznie nie istnieją w postrzeganiu medycznym. Jeśli ktoś ma grzybicę to traktowana jest ona miejscowo, a nie jako objaw kondycji ogólnej. I tak można się kręcić w kółko z wieloma tematami i wątkami medycznymi.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 12:11   #3441
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
A czego konkretnie?


Mnie się z kolei wydaje, że użytkowniczka pomyliła wątki, bo te oklaski i buźki to wstawia się tak hurtowo w wątku o chwaleniu się swoimi zakupami



Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Moja dieta jest w fazie badań klinicznych, bdb wstępne wyniki. Eliminacja glutenu ma udowodnione pozytywne następstwa, poczytaj chociażby o celiakii.

Ale Ty celiakii nie masz. A działanie glutenu na system immunologiczny jest póki co wątpliwe. Nie wiem na jakiej podstawie w takim razie stosujesz taka dietę?


Ja niestety nie jestem w stanie dostarczyć sobie niezbędnej dawki witaminy C czy magnezu w pożywieniu. A jestem osoba bardzo aktywną i piję dużo kawy. Dlatego suplementuję je codziennie.
Witamina C jest wykorzystywana do tak wielu procesów w naszym organizmie, że trudno nie docenić jej suplementacji. Szukanie badań na jej skuteczność jest tak samo sensowne jak konieczność udowadniania, że Ziemia jest okrągła.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 12:12   #3442
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Scarlett, tyle razy wybuchają tu sprzeczki z twojego powodu, a ty zawsze niewinna i biedna ofiara.
Niestety kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Pewnie brano by cie bardziej poważnie gdyby nie cała historia twojej bytnosci tu i tyle.



OnaZakupoholik widocznie nie znamy cię wystarczająco dobrze, nie udzielasz się często, stąd pytania. Jak coś jest nie jasne to normalne że ludzie pytają, a jak nie chcesz żebysmy znali twoje zdanie / motywy to po co komentujesz / udzielasz się? Tak tylko pytam z logicznego pktu widzenia.

Eh... Ten wątek coraz bardziej przypomina pole minowe lub pyskowki na grupach fejsowych. Szkoda
heh, po co kombinować z klubem? wreszcie skorzystałam z rady Rise i teraz wątek wygląda znacznie lepiej, polecam

a w temacie wątku - strasznie mnie irytuje zawartość szafy, chętnie bym powywalała 3/4 rzeczy, ale wiem, że to nie jest dobry czas. co z tego, że teraz w tych rzeczach nie chodzę (bo się nie mieszczę) jak zaraz urodzę i co? przecież nie będę biegać po sklepach żeby kompletować garderobę na nowo...
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 12:16   #3443
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
heh, po co kombinować z klubem? wreszcie skorzystałam z rady Rise i teraz wątek wygląda znacznie lepiej, polecam

a w temacie wątku - strasznie mnie irytuje zawartość szafy, chętnie bym powywalała 3/4 rzeczy, ale wiem, że to nie jest dobry czas. co z tego, że teraz w tych rzeczach nie chodzę (bo się nie mieszczę) jak zaraz urodzę i co? przecież nie będę biegać po sklepach żeby kompletować garderobę na nowo...
Ale irytuje Cię bo są rzeczy których nie nosisz, bo brzuch nie wchodzi? I jak już brzucha nie będzie to nadal będą dobre? No to warto się przemęczyć kilka miesięcy, albo do pudła na ten czas spakować.
Ale jak irytują Cię bo nie masz ochoty już ich nosić, to ja bym wywaliła.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 12:23   #3444
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
heh, po co kombinować z klubem? wreszcie skorzystałam z rady Rise i teraz wątek wygląda znacznie lepiej, polecam

a w temacie wątku - strasznie mnie irytuje zawartość szafy, chętnie bym powywalała 3/4 rzeczy, ale wiem, że to nie jest dobry czas. co z tego, że teraz w tych rzeczach nie chodzę (bo się nie mieszczę) jak zaraz urodzę i co? przecież nie będę biegać po sklepach żeby kompletować garderobę na nowo...
Ja już marzę o powrocie do rzeczy z przed ciąży też bym tam chętnie zrobiła porządek, ale jak na razie po prostu nie zaglądam, wydzielilam sobie osobna półkę i tylko z niej korzystam ciągle, a reszta staram się nie przejmować.


Co do rady, już raz tak zrobiłam, ale przyznaję że mam miękkie serce i myślałam, że jakoś się wszystko wyprostowalo i że nie trzeba aż takich środków używać. Myślę że niestety ten antagonizm, który tu jest na watku już zostanie. Tak jak pisałam, historia tych utarczek jest długa, trudno nie być uprzedzonym w obie strony zapewne.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 12:23   #3445
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość





Ale Ty celiakii nie masz. A działanie glutenu na system immunologiczny jest póki co wątpliwe. Nie wiem na jakiej podstawie w takim razie stosujesz taka dietę?


Ja niestety nie jestem w stanie dostarczyć sobie niezbędnej dawki witaminy C czy magnezu w pożywieniu. A jestem osoba bardzo aktywną i piję dużo kawy. Dlatego suplementuję je codziennie.
Witamina C jest wykorzystywana do tak wielu procesów w naszym organizmie, że trudno nie docenić jej suplementacji. Szukanie badań na jej skuteczność jest tak samo sensowne jak konieczność udowadniania, że Ziemia jest okrągła.
skąd wiesz? ja tego z całą pewnością nie wiem

coraz więcej badań mówi o pogarszaniu przebiegu wielu chorób, zwłaszcza autoimmunologicznych

na takiej podstawie, że coraz więcej wskazuje na to, że jest skuteczna, a ja nie zamierzam rozsypać się całkowicie zanim udowodnią, że jest tak na pewno


Twoim zdaniem, można mieć inne - skuteczna jest oczywiście, w szkorbucie i pomocniczo w leczeniu anemii - poprawia wchłanialność żelaza

Kobiecie potrzeba 75mg dziennie, 100g chociażby kiwi ma już 60mg, o ile ktoś nie bieduje i stać go na jakiekolwiek owoce czy warzywa to pokrycie dziennego zapotrzebowania nie jest żadnym problemem.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 12:25   #3446
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Problem z ignorowaniem polega na tym, że nadal widać wiadomości "zablokowanego" użytkownika jeśli są one cytowane przez innych piszących
istari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 12:26   #3447
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
Problem z ignorowaniem polega na tym, że nadal widać wiadomości "zablokowanego" użytkownika jeśli są one cytowane przez innych piszących
Podobnie jest z usuniętym kontem. Niby nie wiadomo czyj to post, bo są tylko cyferki, ale już w cytatach jest dawna nazwa użytkownika.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 12:30   #3448
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Ale irytuje Cię bo są rzeczy których nie nosisz, bo brzuch nie wchodzi? I jak już brzucha nie będzie to nadal będą dobre? No to warto się przemęczyć kilka miesięcy, albo do pudła na ten czas spakować.
Ale jak irytują Cię bo nie masz ochoty już ich nosić, to ja bym wywaliła.
irytują, bo leżą odłogiem od miesięcy i się kurzą, a zawsze kierowałam się zasadą - skoro nie noszę, znaczy że nie potrzebuję. jak brzucha nie będzie, to będą dobre, więc na pewno nie mogę wywalać teraz, żeby potem mieć w czym chodzić. został już niecały miesiąc (idziemy z Fav na wyścigi, która pierwsza się rozpakuje )
zostaje mi uzbroić się w cierpliwość. no i poszukać na razie wirtualnie porządnej kurtki na zimowe spacery z dzieciem, bo mój elegancki płaszcz zimowy, może ładny, ale wiatrem podszyty jest niestety :/
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 12:31   #3449
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Kobiecie potrzeba 75mg dziennie, 100g chociażby kiwi ma już 60mg, o ile ktoś nie bieduje i stać go na jakiekolwiek owoce czy warzywa to pokrycie dziennego zapotrzebowania nie jest żadnym problemem.
Zdajesz sobie sprawę że wartości zapotrzebowania na witaminy są brane trochę z powietrza i że są zaniżone tak aby na pewno nie zaszkodzily?

Tak samo zawartość witamin w warzywach jest zmienna w zależności od rodzaju upraw oraz przechowywania.
Jabłka np które zimuja, powoli tracą witaminy, przechodząc przez proces zmiany w kierunku większej zawartości węglowodanów. To samo dotyczy prawie wszystkich warzyw korzeniowych.
Dodatkowo chłodzenie niektórych warzyw w lodówce powoduje natychmiastowa utratę 50% składników czynnych biologicznie, a przecież poza naszymi lodowkami warzywa podróżują w chlodniach i są przechowywane w chlodzonych magazynach. No i są zrywane niedojrzale a więc z niepełna wartością odżywczą. Oczywiście że lepiej je jeść nuż nie jeść, ale jedzenie wcale nie gwarantuje uzupelniania zapotrzebowania na określone witaminy w diecie.

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2016-08-22 o 12:35
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 12:36   #3450
OnaZakupoholik
Zakorzenienie
 
Avatar OnaZakupoholik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 18 444
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Nie chcę i nie będę odpowiadać na zaczepki
Widzę, że niektóre z Was potrafią same się "nakręcić".

"Chcieć mniej" przeczytałam, polecam książkę - dobrze napisana, widać dojrzałość autorki. Na pewno nie jest to pozycja podoba do wcześniejszych tego typu np. "Miminalizm po polsku" i bardzo dobrze
__________________
OnaZakupoholik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-28 18:56:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.