Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-07, 18:01   #1
bisscotto
Przyczajenie
 
Avatar bisscotto
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 9
Exclamation

Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(


.................

Edytowane przez bisscotto
Czas edycji: 2011-11-18 o 15:01
bisscotto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:04   #2
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Ty tak na poważnie
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:06   #3
bisscotto
Przyczajenie
 
Avatar bisscotto
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 9
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez sandrina Pokaż wiadomość
Ty tak na poważnie
No jak pisze, to chyba na poważnie?
bisscotto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:10   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Wink Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez sandrina Pokaż wiadomość
Ty tak na poważnie
Też się zastanawiam.
Matkę jak najbardziej rozumiem, sobie buty za 400 zł kupię, dziecku, chćby i 17letniemu - za prawie 300 ni kupię.
Bo nie.
Będzie dorosłe, sobie zarobi, to sobie kupi. A nawet będzie mogło kupować swojemu dziecku buty za 300 za kazdym razem jak tylko jakieś wypatrzą.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:11   #5
lilijkowa
Rozeznanie
 
Avatar lilijkowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 880
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez bisscotto Pokaż wiadomość
Witajcie. Mam taki problem z ... mamą. Jak mam być szczera to nie wiem, może ze mną jest coś nie tak, może we mnie leży wina..?

Mianowicie chodzi o to, że jest mi bardzo przykro z tego powodu jak się zachowuje moja mama. a o co chodzi? Chodzi o to na przykład : bardzo spodobały mi się takie botki, na obcasiku, prawdziwa skóra, porządne, takie buty na 2-3 lata spokojnie. Kosztują one 249 zł. I wiecie co? ''Zachorowałam'' po prostu na punkcie tych butów. Przez cały weekend smędziłam mamie, że są super, że nigdy w życiu nic mi się tak jeszcze nie podobało i nigdy ''nie chorowałam'' na punkcie jakiejś rzeczy. I tak cały weekend. Śniły mi się te buty, po prostu zakochałam się w nich.

Wiecie, te buty kosztują 249 zł, ale pomyślałam sobie, że jak moja mama ześwirowała z dostatku pieniędzy i przymierza sobie buty za 450 zł (!!!) to takie 249 zł to chyba nie jest AŻ tak wygórowana cena?! Dodam, że żyjemy w dostatku, tata pracuje za granicą i zarabia sporą kasę, mama też.
tak ją meczyłam w weekend, aż dzisiaj poszłyśmy zobaczyć ( moja mama po raz pierwszy) . I wiecie co? nawet się dobrze nie przyjrzała, a juz mówi, że są drogie i coś tam, coś tam. W każdym razie, ze mi nie kupi. I koniec. A za chwilkę widzę, jak w tym samys sklepie przymierza buty za ponad 400 zł!!
A wiedziała jak mi zależy na tych butach! One są porządne i dobre 2-3 lata bym je ponosiła. Owszem, nie sa one na zimę, ale wiosna, jesień można przechodzić.


Tak się wkurzyłam, przecież wiedziąła jak bardzo je chcę! Jak o nich marzę! Skoro sobie patrzy na takie drogie rzeczy, paniusiuje w sklepach ( nie przesadzam, przysięgam!), to chyba jak mi raz na jakiś czas coś kupi, to nic się nie stanie? Sobie patrzy za choler-- drogimi rzeczami a ja...? raz na jakis czas mi coś kupi i wielka łaska...

Co o tym sądzicie? Dzisiaj aż się popłakałam, taka byłam wściekła. Aha dodam jeszcze , że na te buty miałam z własnego kieszonkowego dodać 130 zł. Czyli ona by mi musiała dać na te buty 119 zł. A to na buty to AŻ tak duzo nie jest, w porównaniu z 450 zł? Tak mi jest przykro....;( ;(

Ps. jestem jeszcze nastolatką, która ma prawie 17 lat.
Masz prawie 17 lat i zachowujesz sie jak dziecko. Przykre.
Twoja mama zarabia pieniadze wiec moze sobie pozwolic na buty nawet za 900 zl jesli tylko bedzie chciala.
Ty nie zarabiasz wiec albo poszukaj czegos tanszego albo idz do pracy i zarob na te buty.
__________________
Zły postępek czasem okazuje się jedynym słusznym.
lilijkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:16   #6
bisscotto
Przyczajenie
 
Avatar bisscotto
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 9
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez lilijkowa Pokaż wiadomość
Masz prawie 17 lat i zachowujesz sie jak dziecko. Przykre.
Twoja mama zarabia pieniadze wiec moze sobie pozwolic na buty nawet za 900 zl jesli tylko bedzie chciala.
Ty nie zarabiasz wiec albo poszukaj czegos tanszego albo idz do pracy i zarob na te buty.

Rozumiem. Ale raz na jakiś czas...? to mogłaby mi chyba kupić prawda? A poza tym moja mama i tak by mi ich nie kupiła, za 249 zł, tylko by mi dołozyła 119 zł. Na buty w których mogę chodzić trochę lat. A skoro jestem nieletnia i z nia żyję, to ona mnie utrzymuje, tak? Więc chyba raz na jakiś czas jak ja poproszę, by mi dołozyła to 119 zł, to chyba nie jest nic złego?!
bisscotto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:19   #7
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Twoja mama ma chyba problem z dzieleniem się. Bo moja nie ma dużo pieniędzy, ale jak raz na jakis czas wpadnie mi cos drozszego w oko to zawsze mi dołozy. Poza tym np jesli zaplanuje sobei jakis zakup a potem się okaze ze udało się jej kupić podobną rzecz taniej, to często przeznacza te pieniądze na mnie, albo na mojego brata. Ostatnio tak bylo wlasnie z kurtką. Kupiła kurtkę za niecałe 300zł a planowała kupić za ponad 500 bo tylko taką znalazła, zeby byla ladna, dobra rozmiarowo, ladnie wyglądala no i ciepła bo to na zimę. Więc potem kupiła mi spodnie i jeszcze jej została 100 w kieszeni

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

dziewczyny nie skaczcie tak na nią. Zanim zacznie na siebie zarabiać to jeszcze minie pare lat. Ja nie rozumiem ludzi którzy wydają majątek na ubrania i inne rzeczy dla dzieci które rosną i co 2 miesiące potrzebują większych rozmiarów i trzeba wymieniać całą szafę od majtek i skarpetek po buty i kurtki. Ale jesli mama kupuje sobie drogie rzeczy, a córka nie patrzy na nią jak na dojną krowę tylko zwyczajnie jej brakuje połowy sumy do tych butów to myslę ze miłoby było dostać te buty, np w ramach urodzin, świąt, cokolwiek. Nikt nie każe tej mamie robić jej prezentów za 300zł co trochę bo córka jest kapryśna i ciągnie forsę. Ona chce tylko te buty.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 18:23   #8
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

masz niesamowicie roszczeniową postawę. Jeśli w taki irytujący sposób wymuszasz na mamie zakup, to wcale się nie dziwię, że Ci odmawia

Swoją drogą - może one nie są warte swojej ceny?

Generalnie to zgadzam się z dziewczynami - idź i zarób. może dołóż z oszczędności?
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:26   #9
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

chyba ktoś tutaj ma problem z ogarnięciem tekstu, dziewczyna pisze że dołożyłaby 130zł mama 119zł wiec 119zł na buty, które będą służyły spokojnie 2-3lata to i tak nie jest dużo.
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:30   #10
bisscotto
Przyczajenie
 
Avatar bisscotto
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 9
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam.
Matkę jak najbardziej rozumiem, sobie buty za 400 zł kupię, dziecku, chćby i 17letniemu - za prawie 300 ni kupię.
Bo nie.
Będzie dorosłe, sobie zarobi, to sobie kupi. A nawet będzie mogło kupować swojemu dziecku buty za 300 za kazdym razem jak tylko jakieś wypatrzą.

Ja tylko prosiłam mamę by dołożyła mi te 119 zł na buty które spokojnie z 3 lata będę nosic. To tak dużo dać dziecku raz na jakiś czas coś?
bisscotto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:32   #11
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
chyba ktoś tutaj ma problem z ogarnięciem tekstu, dziewczyna pisze że dołożyłaby 130zł mama 119zł wiec 119zł na buty, które będą służyły spokojnie 2-3lata to i tak nie jest dużo.
dokladnie, poza tym ona nie żąda bajkowych szpileczek które założy raz w zyciu tylko butów do chodzenia na codzien

Edit: żąda to nie najlepsze slowo ale pasuje do bajkowych szpileczek które się zamarzyły jakiejs rozpieszczonej panience. I tak wyszło jakby ona żądała tych butów ale to niefortunne z mojej strony.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury

Edytowane przez PaulinciaKWC
Czas edycji: 2011-11-07 o 18:34
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 18:32   #12
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam.
Matkę jak najbardziej rozumiem, sobie buty za 400 zł kupię, dziecku, chćby i 17letniemu - za prawie 300 ni kupię.
Bo nie.
Będzie dorosłe, sobie zarobi, to sobie kupi. A nawet będzie mogło kupować swojemu dziecku buty za 300 za kazdym razem jak tylko jakieś wypatrzą.

no juz bez przesady, ze Tobie rodzice w wieku 17 lat kazali isc i zarabiac na buty Dziewczyna ma wiekszosc kwoty, ktora chce przeznaczyc na buty, widac ze jej na nich zalezy, 120 zl to raczej standardowa cena za buty (tyle musialaby dolozyc jej mama). skoro ma pieniadze, to chyba nie tylko po to zeby wydawac na siebie i swoje zachcianki, ale rowniez i po to by sprawic przyjemnosc dzieciom. moja mama zarabia 1400 na reke i w takiej sytuacji jestem pewna ze by mi sie dolozyla gdyby widziala jak bardzo zalezy mi na butach. oczywiscie mam na mysli sytuacje w ktorej potrzebuje butow i nie prosze o nowe co tydzien. Autorko, skoro tak ci zalezy to moze sproboj znalezc sprzymierzenca w tacie, albo chociaz pozyczyc te pieniadze od mamy i jakos jej to odpracowac.
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:34   #13
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Może to kwestia tego, jakie to były buty. Mama sobie kupiła te buty za "ponad 400 zł", czy tylko mierzyła? Może nie zasłużyłaś na prezenty, masz roszczeniową postawę i też bym Ci się na miejscu Twojej mamy nie dołożyła. Przez te fochy i histerie. Może masz już buty na takie okazje.

Tekst, że dzieci (w wieku 17 lat) wyrastają z ciuchów jest śmieszny.
Poza tym każdy ma prawo wydawać swoje zarobione pieniądze na co chce. Nastolatki mają to do siebie, że pewne sprawy stają się tragedią, ale spokojnie, miną Ci te buty
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:36   #14
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Boshh, wielkie halo o buciki... Może autorka wątku nie zasłużyła wg jej mamusi na tak drogie buty? Może niegrzeczna jest?
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:38   #15
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
chyba ktoś tutaj ma problem z ogarnięciem tekstu, dziewczyna pisze że dołożyłaby 130zł mama 119zł wiec 119zł na buty, które będą służyły spokojnie 2-3lata to i tak nie jest dużo.

Jak dorosla kobieta, kupuje buty, klasyczne w fasonie na 2-3 alt to OK, ale mamy doczynienia z 17to latką!
2-3 lata to przepaść, za 3 lata będzie miała 20 lat i prawdopodobnie nie będzie mogła patrzeć na buty jakie podobają jej się dzisiaj.
I to jest normalne i wręcz pożądane, że skoro dziś jest dzieckiem a za 3 lata będzie młodą kobietą, to jej styl, wyczucie mody, gust będą się zmieniać i zwyczajnie nie ma sensu kupować rzeczy na lata.
Dziś pada z pożądania a na wiosnę będzie smęcić o inne buty. I dobrze- młoda dziewczyna powinna się przebierać a nie ładować w rzeczy które będzie musiała nosić latami do urzygu"bo były drogie"

Autorko watku- całkiem serio. przemyśl co napisałam, i poszukaj podobnych w fasonie butów ale tańszych, żeby bez alu wymienić je na modniejsze na przyszła jesień - bo modda zmienia się błyskawiczniei one już wiosną będą lekko passe, a na przyszłą jesień to będzie stara ramota.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:38   #16
Yuuita
Raczkowanie
 
Avatar Yuuita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez bisscotto Pokaż wiadomość
Dzisiaj aż się popłakałam, taka byłam wściekła.
Mother of god.
Yuuita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:39   #17
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Rozumiem, że wszystkie z Was pracowały, odkąd tylko małoletni człowiek może, już w wieku 16 lat była Wasza pierwsza umowa o pracę i rodzice w tym momencie uznawali, że 'nie mają dziecka'? Współczuję.

U mnie nigdy się nie przelewało, ale rodzice nie żałowali, kiedy chciałam mieć coś ładnego i użytecznego. Jeśli ludzie decydują się na dziecko, to chyba zdają sobie sprawę, że muszą na nie trochę pieniędzy wydać? No chyba, że robią je sobie tylko dlatego, żeby jak najszybciej wysłać je do pracy i może jeszcze dostawać od niego kasę, od 16-17letniej osoby? Paranoja! Do czego prowadzi pogoń za pieniędzmi?! Jestem w szoku

Dziewczyna może trochę przesadza z reakcją na niekupienie tych butów, ale mama nie wykazuje się wcale większą empatią niż córka. Gdybym miała dzieci, wydałabym na nie każde pieniądze, jeśli to byłoby potrzebne (oczywiście w granicach rozsądku, nie na buty z krokodylej skóry), bo to samo robili moi rodzice. Nie mam na myśli rozpieszczania dzieciaka bajerami typu psp itp., ale zaspokajanie podstawowych potrzeb, jak jedzenie, ubranie, materiały szkolne.

Żeby zamknąć mój wywód. Nie oszukujmy się. Lepiej wydać na buty więcej i chodzić w nich dłużej, niż dać 100zł za chiński szajs, który rozleci się po sezonie. To, że dziewczyna nie zarabia własną pracą, nie oznacza, że ma nie mieć porządnego obuwia do czasu swojej pierwszej wypłaty, bo to jakiś szok.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:42   #18
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez bisscotto Pokaż wiadomość
Ja tylko prosiłam mamę by dołożyła mi te 119 zł na buty które spokojnie z 3 lata będę nosic. To tak dużo dać dziecku raz na jakiś czas coś?
Raz na jakiś czas?
Sugerujesz że matka nic i nigdy Ci nie kupuje dla przyjemności?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:44   #19
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Raz na jakiś czas?
Sugerujesz że matka nic i nigdy Ci nie kupuje dla przyjemności?
Raz na jakiś czas =/= nigdy.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 18:44   #20
raz2trzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

o juz widze jak wszystkie pracowaly w wieku 17lat na buty kurtki i wyjscie do kina czy na lody i zadnej sie nie spodobala nigdy jakas rzecz typu buty czy sukienka i nie prosila mamy o dolozenie na zakupy, tym bardziej ze mama nie musi rezygnowac z kupienia chleba aby dac jej na buty- a dokladniej -dolozyc. Moim zdaniem to dziwna sprawa i rozumiem ze jest Ci w pewien sposob przykro bo na czyms Ci zalezy i wydaje Ci sie ze mama chce po zlosci Ci zrobic. Nie dosc ze nie jest to majatek-dolozyc 100zl czy 100kilka na buty to nie az tak duzo-biorac pod uwage status materialny rodziny, wiec dla mnie postawa mamy jest co najmniej dziwna, to moje zdanie. Chyba ze jest druga strona medalu-ze dostajesz sporo kasy kieszonkowego czy cos i np. co tydzien wpadasz na pomysl nowych butow, mp3, komorek czy ubran to wtedy popieram mame- ze nie mozna miec wszystkiego co sie chce, ale wydaje mi sie z tego co piszesz ze tak nie ma. Moze popros tate?
raz2trzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:46   #21
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Uważam, że dołożenie 119zł na solidne, dobrze zrobione buty,które posłużą dziecku 2-3 lata to jest całkiem rozsądne posunięcie i nie dziwię się Autorce, że oczekiwała tego od mamy.

ALE

Nie dziwię się również mamie, że nie chce kupić tych butów. Po pierwsze - mama, w przeciwieństwie do Autorki, zdaje sobie sprawę z tego, jak szybko nastolatkom zmienia się gust, zmieniają sie zachcianki i buty, które miały służyć 2-3 lata po roku zostaną rzucone w kąt, a Autorka "zachoruje" na nowy model.
Po drugie - możliwe, że według niej buty za 250zł (nieważne, czy Autorka dorzuci swoje oszczędności, czy nie) są nastolatce niepotrzebne. Ja mam podobne poglądy - na co dziecku tak drogie obuwie?
Po trzecie - mama na swoje pieniądze ciężko pracuje i ma prawo je wydawać, nawet na najdroższe buty świata. Niekoniecznie jednak musi równowartość dawać dziecku. Dzieci i rodzice nie stoją w rodzinie na równych pozycjach i stać nie będą. To, że mama kupuje sobie buty za 450zł nie znaczy, że ma od razu dziecku kupić za tyle samo, nie rozumiem, czemu w ogóle Autorka tak myśli.

Po czwarte i najważniejsze - jest listopad, zbliża się zima, a Autorka "zachorowała" na buty co najwyżej jesienne i wiosenne w momencie, gdy priorytetem jest zakup butów zimowych. Ja się mamie nie dziwie - sama nie wydałabym takiej kwoty na buty "przejściowe". Co innego solidne, ciepłe, zimowe obuwie, a co innego botki, które trzeba będzie wsadzić do szafy przy pierwszych mrozach bądź śniegu.


Nie dziwię się, że Autorka jest rozżalona, ale rozumiem też mamę.

Poza tym uważam za bardzo nieprzyjemne, że córka rozlicza matkę z jej wydatków.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:48   #22
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jak dorosla kobieta, kupuje buty, klasyczne w fasonie na 2-3 alt to OK, ale mamy doczynienia z 17to latką!
2-3 lata to przepaść, za 3 lata będzie miała 20 lat i prawdopodobnie nie będzie mogła patrzeć na buty jakie podobają jej się dzisiaj.
I to jest normalne i wręcz pożądane, że skoro dziś jest dzieckiem a za 3 lata będzie młodą kobietą, to jej styl, wyczucie mody, gust będą się zmieniać i zwyczajnie nie ma sensu kupować rzeczy na lata.
Dziś pada z pożądania a na wiosnę będzie smęcić o inne buty. I dobrze- młoda dziewczyna powinna się przebierać a nie ładować w rzeczy które będzie musiała nosić latami do urzygu"bo były drogie"

Autorko watku- całkiem serio. przemyśl co napisałam, i poszukaj podobnych w fasonie butów ale tańszych, żeby bez alu wymienić je na modniejsze na przyszła jesień - bo modda zmienia się błyskawiczniei one już wiosną będą lekko passe, a na przyszłą jesień to będzie stara ramota.
zależy też jakie to były buty jesli to był klasyczny model, to spokojnie będzie mogła przechodzić w nim kilka sezonów
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:52   #23
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
zależy też jakie to były buty jesli to był klasyczny model, to spokojnie będzie mogła przechodzić w nim kilka sezonów
Będzie mogła, owszem, pytanie tylko czy będzie chciała?
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:53   #24
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jak dorosla kobieta, kupuje buty, klasyczne w fasonie na 2-3 alt to OK, ale mamy doczynienia z 17to latką!
2-3 lata to przepaść, za 3 lata będzie miała 20 lat i prawdopodobnie nie będzie mogła patrzeć na buty jakie podobają jej się dzisiaj.
I to jest normalne i wręcz pożądane, że skoro dziś jest dzieckiem a za 3 lata będzie młodą kobietą, to jej styl, wyczucie mody, gust będą się zmieniać i zwyczajnie nie ma sensu kupować rzeczy na lata.
Dziś pada z pożądania a na wiosnę będzie smęcić o inne buty. I dobrze- młoda dziewczyna powinna się przebierać a nie ładować w rzeczy które będzie musiała nosić latami do urzygu"bo były drogie"

Autorko watku- całkiem serio. przemyśl co napisałam, i poszukaj podobnych w fasonie butów ale tańszych, żeby bez alu wymienić je na modniejsze na przyszła jesień - bo modda zmienia się błyskawiczniei one już wiosną będą lekko passe, a na przyszłą jesień to będzie stara ramota.
Ja się nie zgodze, jak byłam jeszcze w gimnazjum mama kupiła mi bardzo drogie kozaki, az mi było głupio ze tyle kosztowały ale nie było innego wyjscia bo mialam bierzmowanie, mialam wtedy tylko zwykle sportowe kozaki a do kosciola w czyms trzeba było pojsc. Oczywiscie jak na złosc wszystkie tansze buty były praktycznie nieocieplane, a w moim kosciele panuje zimnica jak na biegunie północnym. I co, chodziłam w nich 4 lata! i nawet potem zal mi bylo wyrzucic bo je lubilam ale się zniszczyły. To że spodobały się jej buty, nie oznacza ze sa z pierwszych stron gazet i wszyscy takie noszą i ona tez musi. Poza tym jesli cos jest super extra modne to są miliony odpowiedników, i wtedy mozna kupić cos nie za 300zł tylko za 60 na bazarku.

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Może to kwestia tego, jakie to były buty. Mama sobie kupiła te buty za "ponad 400 zł", czy tylko mierzyła? Może nie zasłużyłaś na prezenty, masz roszczeniową postawę i też bym Ci się na miejscu Twojej mamy nie dołożyła. Przez te fochy i histerie. Może masz już buty na takie okazje.

Tekst, że dzieci (w wieku 17 lat) wyrastają z ciuchów jest śmieszny.
Poza tym każdy ma prawo wydawać swoje zarobione pieniądze na co chce. Nastolatki mają to do siebie, że pewne sprawy stają się tragedią, ale spokojnie, miną Ci te buty
Czytaj ze zrozumieniem. Nie twierdzę ze dziecko w wieku 17lat wyrasta z rzeczy tylko wlasnie przeciwnie. Ze uwazam za glupote jak ktos ubiera male dziecko we wszystko co najdrozsze i najmodniejsze, a znam takich, w dodatku nie mają na rachunki ale znaczek firmowy na koszulce musi byc. Jej noga juz nie rosnie i spokojnie pochodzi w tych butach 2-3 lata.
Rozumiem ze autorka nieco dramatyzuje ale to taki wiek i coż.


Z waszych wypowiedzi wynika ze matka zarabia na siebie a dziecko to jej przykry obowiązek i niepotrzebny dodatek do zycia w dodatku obciążąjący portfel.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:53   #25
regretsareuseless
Zadomowienie
 
Avatar regretsareuseless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 559
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Rozumiem, że wszystkie z Was pracowały, odkąd tylko małoletni człowiek może, już w wieku 16 lat była Wasza pierwsza umowa o pracę i rodzice w tym momencie uznawali, że 'nie mają dziecka'? Współczuję.

U mnie nigdy się nie przelewało, ale rodzice nie żałowali, kiedy chciałam mieć coś ładnego i użytecznego. Jeśli ludzie decydują się na dziecko, to chyba zdają sobie sprawę, że muszą na nie trochę pieniędzy wydać? No chyba, że robią je sobie tylko dlatego, żeby jak najszybciej wysłać je do pracy i może jeszcze dostawać od niego kasę, od 16-17letniej osoby? Paranoja! Do czego prowadzi pogoń za pieniędzmi?! Jestem w szoku

Dziewczyna może trochę przesadza z reakcją na niekupienie tych butów, ale mama nie wykazuje się wcale większą empatią niż córka. Gdybym miała dzieci, wydałabym na nie każde pieniądze, jeśli to byłoby potrzebne (oczywiście w granicach rozsądku, nie na buty z krokodylej skóry), bo to samo robili moi rodzice. Nie mam na myśli rozpieszczania dzieciaka bajerami typu psp itp., ale zaspokajanie podstawowych potrzeb, jak jedzenie, ubranie, materiały szkolne.

Żeby zamknąć mój wywód. Nie oszukujmy się. Lepiej wydać na buty więcej i chodzić w nich dłużej, niż dać 100zł za chiński szajs, który rozleci się po sezonie. To, że dziewczyna nie zarabia własną pracą, nie oznacza, że ma nie mieć porządnego obuwia do czasu swojej pierwszej wypłaty, bo to jakiś szok.
Dokładnie. Co do wypowiedzi, że za 3 lata dziewczyna nie będzie mogła patrzeć na te buty, sama mam buty, które noszę około 3 lat, nadal mi się podobają i nadal w nich chodzę.
Zgodzę się, że lepiej wydać na buty więcej, żeby mieć je dłużej, bo wydawanie jakichkolwiek pieniędzy na coś, co jest marne i momentalnie się rozleci jest marnowaniem pieniędzy.
Tym bardziej, że dziewczyna miała część kwoty na te buty.
regretsareuseless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 18:56   #26
raz2trzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam.
Matkę jak najbardziej rozumiem, sobie buty za 400 zł kupię, dziecku, chćby i 17letniemu - za prawie 300 ni kupię.
Bo nie.
Będzie dorosłe, sobie zarobi, to sobie kupi. A nawet będzie mogło kupować swojemu dziecku buty za 300 za kazdym razem jak tylko jakieś wypatrzą.
matka mialaby dolozyc 119zl a nie prawie 300. Moim zdaniem dzieci powinny chodzic w porzadnych butach, skorzanych (jesli ktos uznaje skorzane rzeczy) a nie w ceratowych/skajowych przemakajacych, sztucznych, gdzie noga prawie nie oddycha i sie poci. Tak samo jak w butach sportowych - ma to duzy wplywa na stopy. A uwazam ze skorzanych botkow za 50zl nie kupi- trzeba na to wydac ciut wiecej. Wiadomo wszystko zalezy od tego na co kogo stac, ale wydaje mi sie ze w tym przypadku nie sa problemem fundusze w rodzinie. Ja sie ciesze ze mialam rodzicow ktorzy woleli sobie czegos nie kupic, tylko mi, bo potrzebowalam - wiadomo nie mowie o zachciankach, ale porzadnych butach, ubraniach, cieplych kurtkach, porzadnych tornistrach do szkoly itp. ale kazdy ma inne pojecie, jedna matka woli kupic sobie niz dziecku bo uwaza ze ma takie prawo bo zarabia - to ok, jej sprawa.
raz2trzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 19:00   #27
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez regretsareuseless Pokaż wiadomość
Dokładnie. Co do wypowiedzi, że za 3 lata dziewczyna nie będzie mogła patrzeć na te buty, sama mam buty, które noszę około 3 lat, nadal mi się podobają i nadal w nich chodzę.
Zgodzę się, że lepiej wydać na buty więcej, żeby mieć je dłużej, bo wydawanie jakichkolwiek pieniędzy na coś, co jest marne i momentalnie się rozleci jest marnowaniem pieniędzy.
Tym bardziej, że dziewczyna miała część kwoty na te buty.
jestem tego samego zdania, sama mam buty za które zapłaciłam nie mało, a służą już mi długo i nadal je kochamPonadto gdybym miała okazje dostanie jeszcze takich samych to bym kupiła
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 19:05   #28
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez regretsareuseless Pokaż wiadomość
Dokładnie. Co do wypowiedzi, że za 3 lata dziewczyna nie będzie mogła patrzeć na te buty, sama mam buty, które noszę około 3 lat, nadal mi się podobają i nadal w nich chodzę.
Zgodzę się, że lepiej wydać na buty więcej, żeby mieć je dłużej, bo wydawanie jakichkolwiek pieniędzy na coś, co jest marne i momentalnie się rozleci jest marnowaniem pieniędzy.
Tym bardziej, że dziewczyna miała część kwoty na te buty.
Pomiędzy marne a bezsensownie drogie jest jeszcze racjonalne.


Dziwi mnie też wasze mniemnie, że rodzice mają obowiązek wręcz kupować dzieciom drogie rzeczy jeśli są dobrze sytuowani.
Nie , nie mają. Mają obowiązek zapewnić godny byt i warunki do nauki i rozwoju- ale to wcale nie oznacza że są wyrodni/skąpi/chcą zrobić na złość/mają problemy z dzieleniem się/etc jeśli z jakichś powodów nie mają ochoty czegoś kupić lub się dołożyć, zwłaszcza jesli jest to ICH zdaniem zbędne, lub zbyt drogie _jak dla dziecka_
Nawet jeśli w tym samym czasie wydają tysiące na coś dla siebie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 19:43   #29
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
2-3 lata to przepaść, za 3 lata będzie miała 20 lat i prawdopodobnie nie będzie mogła patrzeć na buty jakie podobają jej się dzisiaj.
Dokładnie. Ja mając 16, 17 lat kupowałam sobie buty, które wtedy strasznie mi się podobały, a których teraz bym nie włożyła. Dobrze chociaż, że nie były drogie.

I tak, na zachcianki (bo kolejne buty to zachcianka) musiałam sobie sama zarobić.

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Dziewczyna może trochę przesadza z reakcją na niekupienie tych butów
Trochę?

Cytat:
Napisane przez bisscotto Pokaż wiadomość
Przez cały weekend smędziłam mamie, że są super, że nigdy w życiu nic mi się tak jeszcze nie podobało i nigdy ''nie chorowałam'' na punkcie jakiejś rzeczy. I tak cały weekend. (...)
Wiecie, te buty kosztują 249 zł, ale pomyślałam sobie, że jak moja mama ześwirowała z dostatku pieniędzy i przymierza sobie buty za 450 zł (!!!) to takie 249 zł to chyba nie jest AŻ tak wygórowana cena?! (...) Tak się wkurzyłam, przecież wiedziąła jak bardzo je chcę! Jak o nich marzę! Skoro sobie patrzy na takie drogie rzeczy, paniusiuje w sklepach, to chyba jak mi raz na jakiś czas coś kupi, to nic się nie stanie? (...) Sobie patrzy za choler-- drogimi rzeczami a ja...? raz na jakis czas mi coś kupi i wielka łaska...
(...) Dzisiaj aż się popłakałam, taka byłam wściekła.
To nazywasz trochę? Dziewczyna nie ma za grosz szacunku do własnej matki, ale wyciągać łapę po kasę to pierwsza w kolejce.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 19:46   #30
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Dlaczego moja mama się tak zachowuje i co mogę na to poradzić?:(

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Pomiędzy marne a bezsensownie drogie jest jeszcze racjonalne.


Dziwi mnie też wasze mniemnie, że rodzice mają obowiązek wręcz kupować dzieciom drogie rzeczy jeśli są dobrze sytuowani.
Nie , nie mają. Mają obowiązek zapewnić godny byt i warunki do nauki i rozwoju- ale to wcale nie oznacza że są wyrodni/skąpi/chcą zrobić na złość/mają problemy z dzieleniem się/etc jeśli z jakichś powodów nie mają ochoty czegoś kupić lub się dołożyć, zwłaszcza jesli jest to ICH zdaniem zbędne, lub zbyt drogie _jak dla dziecka_
Nawet jeśli w tym samym czasie wydają tysiące na coś dla siebie.
bezsensownie drogie? Przeciez skoro wg was jest taka dorosła ze powinna zakasac rękawy i zarobić na wszystko samodzielnie to ma prawo wydawac swoje pieniadze jak chce i wlasnie chce je przeznaczyc na te buty a mama mialaby dołozyc 119zł. Nadal twierdzisz ze to horrendalny wydatek z jej strony? Nigdy się wam nie spodobało nic drozszego? Dla mnie paranoją jest kupowanie co miesiac nowego telefonu czy innego sprzetu bo taka moda, buty to zdecydowanie pozyteczniejsza rzecz. Moj tel ma wiele lat bo wole pieniadze przeznaczyc na inny cel, wazne zeby dało się zadzwonić. więc nie róbcie z niej rozwydrzonego bachora.
Nie twierdzę ze rodzice maja spełniac zachcianki dzieci, ale "nie bo nie"?
Jak jej tak zalezy to niech mama zaproponuje jakis uklad ze np będzie pomagac więcej w pracach domowych, robic zakupy czy cos a nie "nie bo nie" Przeciez moglaby jej tez oddac jakby uskładała.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:32.