Moda, która Cię "rozwala" - część 4 - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-09, 13:32   #3931
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Uważam, że płaszcz Marni w koła jest genialny. Architektoniczny, pudełkowy krój i rękaw 3/4 - wspabiały, bardzo elegancki i ponadczasowy fason w stylu Balanciagi.
Mozna miec naprawde fajną rzecz w garderobie za nieduże pieniądze.
Jaaaaaaa, dzięki Ci, bo myślałam, że tylko ja mam "wypaczoną" percepcję...

Mi się ten płaszcz podoba, koła mi się podobają i podobają mi się krótkie rękawy, które nadaję mu szyku, elegancji i sprawiają, że jest unikatowy. Do tego ma taki fason, że można go nonszalancko w talii paskiem ściągnąć, nosić rozchełstanego, cokolwiek...

No mi się podoba, ale ja mam płaszcz w koty, więc...



Nie zżymaj się na naturę tego wątku, bo on co do zasady służy do tego, że modę wyśmiać i wszystko co modne potępić, bo moda i interesowanie się nią jest takie płytkie, mainstramowe, świadczy o braku własnego pomysłu itd itp. A już kupowanie czegoś od projektanta to czyste marnowanie kasy, bo można mieć prawie takie samo za dużo mniejszą kasę, prawda?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 13:40   #3932
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Jaaaaaaa, dzięki Ci, bo myślałam, że tylko ja mam "wypaczoną" percepcję...

Mi się ten płaszcz podoba, koła mi się podobają i podobają mi się krótkie rękawy, które nadaję mu szyku, elegancji i sprawiają, że jest unikatowy. Do tego ma taki fason, że można go nonszalancko w talii paskiem ściągnąć, nosić rozchełstanego, cokolwiek...

No mi się podoba, ale ja mam płaszcz w koty, więc...

ja ta nie wiem, może się nie znam ale ja tego nawet za darmo bym nie chciała tak się zastanawiam czy wyjściowo można wyglądać w takim płaszczu? Co do tych spodni to miałam podobne na balu przebierańców
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 13:42   #3933
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
ja ta nie wiem, może się nie znam ale ja tego nawet za darmo bym nie chciała tak się zastanawiam czy wyjściowo można wyglądać w takim płaszczu? Co do tych spodni to miałam podobne na balu przebierańców
No to kwestia tego co kto lubi, co mu się podoba i "jak się nosi". Moim zdaniem ten płaszcz wygląda świetnie i pasować może do wielu, ekhm, nienawidzę tego słowa, stylizacji. Od takiej tzw. miejskiej po wyjście do teatru. W moim odczuciu, żeby płaszcz był elegancki i uniwersalny, wcale nie musi być w jakimś zachowawczym kolorze i o totalnie klasycznym kroju z wkładanymi klapami czy coś...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 13:45   #3934
innocencee
Zakorzenienie
 
Avatar innocencee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8 754
GG do innocencee
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Jaaaaaaa, dzięki Ci, bo myślałam, że tylko ja mam "wypaczoną" percepcję...

Mi się ten płaszcz podoba, koła mi się podobają i podobają mi się krótkie rękawy, które nadaję mu szyku, elegancji i sprawiają, że jest unikatowy. Do tego ma taki fason, że można go nonszalancko w talii paskiem ściągnąć, nosić rozchełstanego, cokolwiek...

No mi się podoba, ale ja mam płaszcz w koty, więc...
Widzę że ożywiona dyskusja o kołnierzykach i płaszczach

Co do kołnierzyka to sama go kupiła i uważam że nie jest dziwaczny :p Lubię dodatki które robią cały strój, bo zazwyczaj wybieram proste i klasyczne ubrania i 80 zł to chyba jakoś nie tak strasznie dużo, biorąc pod uwagę fakt że tyle a nawet więcej kosztują ładniejsze naszyjniki

A płaszczyk w koła mierzyłam i zastanawiałam się nawet nad zakupem mi się podoba, jest na pewno dużo lepszy od królujących na ulicach trenczy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0252.jpg (69,4 KB, 448 załadowań)
__________________


innocencee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 13:46   #3935
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

http://www.wiocha.pl/486194,Metamorfoza_w_plastik - mnie rozwaliła ilość makijażu nakładana przez tą dziewczynę, wierzę, że jest to prowokacja, ale z drugiej strony miałam okazję znać dziewczyny, które na prawdę tyle tego nakładały na twarz

Z Marni podoba mi się ta spódnica , ale nie kupię jej, bo po 1. i tak się w nią teraz nie zmieszczę, po2. mam ważniejsze wydatki
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 13:47   #3936
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez innocencee Pokaż wiadomość
Widzę że ożywiona dyskusja o kołnierzykach i płaszczach

Co do kołnierzyka to sama go kupiła i uważam że nie jest dziwaczny :p Lubię dodatki które robią cały strój, bo zazwyczaj wybieram proste i klasyczne ubrania i 80 zł to chyba jakoś nie tak strasznie dużo, biorąc pod uwagę fakt że tyle a nawet więcej kosztują ładniejsze naszyjniki

A płaszczyk w koła mierzyłam i zastanawiałam się nawet nad zakupem mi się podoba, jest na pewno dużo lepszy od królujących na ulicach trenczy
O tym co podkreślone właśnie mówię
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 13:49   #3937
innocencee
Zakorzenienie
 
Avatar innocencee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8 754
GG do innocencee
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Generalnie co do ubrań Marni dla h&m to radzę najpierw obejrzeć na żywo. Na zdjęciach katalogowych ubrania mi się kompletnie nie podobały, a w rzeczywistości prezentują sie dużo lepiej
__________________


innocencee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-09, 13:54   #3938
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
No to kwestia tego co kto lubi, co mu się podoba i "jak się nosi". Moim zdaniem ten płaszcz wygląda świetnie i pasować może do wielu, ekhm, nienawidzę tego słowa, stylizacji. Od takiej tzw. miejskiej po wyjście do teatru. W moim odczuciu, żeby płaszcz był elegancki i uniwersalny, wcale nie musi być w jakimś zachowawczym kolorze i o totalnie klasycznym kroju z wkładanymi klapami czy coś...
Trendy w modzie przychodzą i odchodzą dlatego ja pozostaje przy klasyce która zawsze będzie modna, dlatego nie podoba mi się ten płaszcz
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 13:57   #3939
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
Trendy w modzie przychodzą i odchodzą dlatego ja pozostaje przy klasyce która zawsze będzie modna, dlatego nie podoba mi się ten płaszcz
O widzisz, dla mnie ten płaszcz to przykład czegoś, co mogłabym nosić przez lata, bo w moim odczuciu koła to coś jak kwiatki, zawsze są modne, zawsze się gdzieś pojawią, zawsze można je tak wpleść, żeby pasowało i dobrze wyglądało, a do tego ma jeden z tych ponadczasowych krojów, więc nie pójdzie do szafy po jednym sezonie.

Ale to moja opinia i moje odczucia, które jak widać są dalekie od wrażeń ogółu
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 13:57   #3940
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez innocencee Pokaż wiadomość
Widzę że ożywiona dyskusja o kołnierzykach i płaszczach

Co do kołnierzyka to sama go kupiła i uważam że nie jest dziwaczny :p Lubię dodatki które robią cały strój, bo zazwyczaj wybieram proste i klasyczne ubrania i 80 zł to chyba jakoś nie tak strasznie dużo, biorąc pod uwagę fakt że tyle a nawet więcej kosztują ładniejsze naszyjniki

A płaszczyk w koła mierzyłam i zastanawiałam się nawet nad zakupem mi się podoba, jest na pewno dużo lepszy od królujących na ulicach trenczy
jakoś nie przekonałaś mnie tym płaszczem, i tak uwarzam że jest dziwaczny.
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 13:57   #3941
kasiula199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 68
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Rozwala mnie moda na super chudość. Sama nie jestem zbyt konkretna, mam 156cm wzrostu i 43kg, ale pracuje ze mną laska która mam na pewno więcej niż 165cm wzrostu i ma mniej niż 40kg. Oglada ciągle zdjęcia rubikowej i się zaciesza, wzoruje się na niej.
kasiula199 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-09, 14:01   #3942
innocencee
Zakorzenienie
 
Avatar innocencee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8 754
GG do innocencee
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
jakoś nie przekonałaś mnie tym płaszczem, i tak uwarzam że jest dziwaczny.

Nudno by było jakby każdemu podobało się to samo
__________________


innocencee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 14:18   #3943
lipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 014
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Co do płaszcza, pomijając już kwestię własnych upodobań zastanawiam się nad praktycznością. No bo tak, teraz jest jeszcze zimno więc raczej się go nie założy, jak zacznie się robić ciepło to też jeszcze tak ciepło nie będzie żeby nosić odkryte prawie całe ręce, znowu jak słońce przygrzeje i zrobi się na prawdę ciepło to średnio wypada płaszcz nosić nawet z rękawami 3/4. Pomijam już pogodę deszczową, w której zapewne średnio komfortowo się czuje w takim okryciu. Chyba, że do takich płaszczy 3/4 ubiera się jednak długi - widoczny rękaw. A może chodzi się w nim na lato jak jest całkiem ciepło? Jak wy to dziewczyny widzicie? : D

A co do rozwalaczy, to często w Kościele widuje panią w wytapirowanych blond/białych włosach z czarnymi odrostami w butach ze szpicem i rybaczkach do tego rajstopy i krótka kurtka + obowiązkowo mocny makijaż i kreski zamiast brwii. Pomijam już fakt, że owa kobiecina jest po 30 i ma 2 dzieciaków, które wyglądają normalnie .
__________________

lipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 14:21   #3944
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość

Ty tak na serio?

tak.
płaszcz jest genialny.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 14:25   #3945
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez lipiec Pokaż wiadomość
Co do płaszcza, pomijając już kwestię własnych upodobań zastanawiam się nad praktycznością. No bo tak, teraz jest jeszcze zimno więc raczej się go nie założy, jak zacznie się robić ciepło to też jeszcze tak ciepło nie będzie żeby nosić odkryte prawie całe ręce, znowu jak słońce przygrzeje i zrobi się na prawdę ciepło to średnio wypada płaszcz nosić nawet z rękawami 3/4. Pomijam już pogodę deszczową, w której zapewne średnio komfortowo się czuje w takim okryciu. Chyba, że do takich płaszczy 3/4 ubiera się jednak długi - widoczny rękaw.
na kolezance z fotki wyzej ten plaszcz ma rekaw 1/2.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 14:32   #3946
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Jaaaaaaa, dzięki Ci, bo myślałam, że tylko ja mam "wypaczoną" percepcję...

Mi się ten płaszcz podoba, koła mi się podobają i podobają mi się krótkie rękawy, które nadaję mu szyku, elegancji i sprawiają, że jest unikatowy. Do tego ma taki fason, że można go nonszalancko w talii paskiem ściągnąć, nosić rozchełstanego, cokolwiek...

No mi się podoba, ale ja mam płaszcz w koty, więc...



Nie zżymaj się na naturę tego wątku, bo on co do zasady służy do tego, że modę wyśmiać i wszystko co modne potępić, bo moda i interesowanie się nią jest takie płytkie, mainstramowe, świadczy o braku własnego pomysłu itd itp. A już kupowanie czegoś od projektanta to czyste marnowanie kasy, bo można mieć prawie takie samo za dużo mniejszą kasę, prawda?
ja ciągle o tym zapominam, prawda, prawda!

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
ja ta nie wiem, może się nie znam ale ja tego nawet za darmo bym nie chciała tak się zastanawiam czy wyjściowo można wyglądać w takim płaszczu?
Można wyglądac wyjściowo i to bardzo.


Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
O widzisz, dla mnie ten płaszcz to przykład czegoś, co mogłabym nosić przez lata, bo w moim odczuciu koła to coś jak kwiatki, zawsze są modne, zawsze się gdzieś pojawią, zawsze można je tak wpleść, żeby pasowało i dobrze wyglądało, a do tego ma jeden z tych ponadczasowych krojów, więc nie pójdzie do szafy po jednym sezonie.

Ale to moja opinia i moje odczucia, które jak widać są dalekie od wrażeń ogółu
No o to mi chodzi! Koła, grochy - to jest deseń, który jest ponadczasowy, za taki płaszcz można bez wyrzutów sumienia zapłacić +1000zł, byle był z dobrej jakościowo tkaniny.

Cytat:
Napisane przez lipiec Pokaż wiadomość
Co do płaszcza, pomijając już kwestię własnych upodobań zastanawiam się nad praktycznością. No bo tak, teraz jest jeszcze zimno więc raczej się go nie założy, jak zacznie się robić ciepło to też jeszcze tak ciepło nie będzie żeby nosić odkryte prawie całe ręce, znowu jak słońce przygrzeje i zrobi się na prawdę ciepło to średnio wypada płaszcz nosić nawet z rękawami 3/4. Pomijam już pogodę deszczową, w której zapewne średnio komfortowo się czuje w takim okryciu. Chyba, że do takich płaszczy 3/4 ubiera się jednak długi - widoczny rękaw. A może chodzi się w nim na lato jak jest całkiem ciepło? Jak wy to dziewczyny widzicie? : D
.
Otóż mam dwa płaszcze z rękawami 3/4 i wprost je uielbiam. eden zimowy - nosze do niego długie skórzane rękawiczki. kiedy jest cieplej, mam zazwyczaj bluzkę./koszulę z mankietami, która wystaje mi spod tych rękawów i wygląda to (moim zdaniem) bardzo elegancko.
a trencz? nawet jak narzucam na lekki t-shirt to wygląda to fajnie, wiosennie i lekko.

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Cytat:
Napisane przez innocencee Pokaż wiadomość
Widzę że ożywiona dyskusja o kołnierzykach i płaszczach

Co do kołnierzyka to sama go kupiła i uważam że nie jest dziwaczny :p Lubię dodatki które robią cały strój, bo zazwyczaj wybieram proste i klasyczne ubrania i 80 zł to chyba jakoś nie tak strasznie dużo, biorąc pod uwagę fakt że tyle a nawet więcej kosztują ładniejsze naszyjniki

A płaszczyk w koła mierzyłam i zastanawiałam się nawet nad zakupem mi się podoba, jest na pewno dużo lepszy od królujących na ulicach trenczy
Wyglądasz świetnie!

Gdyby nie fakt, ze mam chyba z 6 płaszczy wiosennych, to na 100% kupiłabym i ten
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 14:32   #3947
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

http://warsawfashion.blogspot.com

Rozwalają mnie dziewczyny, które kupują sobie ubrania, robią sobie w nich zdjęcia, wstawiają do neta i piszą gdzie i za ile kupiły modnisie i chwalipięty
__________________

MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 14:41   #3948
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Otóż mam dwa płaszcze z rękawami 3/4 i wprost je uielbiam. eden zimowy - nosze do niego długie skórzane rękawiczki. kiedy jest cieplej, mam zazwyczaj bluzkę./koszulę z mankietami, która wystaje mi spod tych rękawów i wygląda to (moim zdaniem) bardzo elegancko.
a trencz? nawet jak narzucam na lekki t-shirt to wygląda to fajnie, wiosennie i lekko.
jako jeden jedyny plaszcz, to sobie go nie wyobrazam, ale obok takiego z normalnymi rekawami, jak najbardziej, zawsze to jakas odmiana, a rekaw 3/4 faktycznie wyglada ciekawie. wzor rzeczywiscie uniwersalny, acz akurat srednio mi sie podoba. jednak nie neguje, ze moze sie komus podobac .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 14:44   #3949
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość

mnie też rozwaliło
z efektem końcowym włącznie


a w temacie płaszczy/płaszcza to zgadzam się z L_V i hihi
myślałam, że ten wątek, będzie o naprawdę dziwnych pomysłach i ciut z "dyskusją"
a mam nieodparte wrażenie, że hasłem jest raczej wyśmiewanie wszystkiego co modne, a jeszcze jak drrrrrogie - oj zgroza i biada
moda to zabawa i tyle
a to że czasem jest zabawnie dla oglądających faszynwiktim, to ina sprawa

natomiast porównanie trencza i tego płaszcza jest bez sensu - to zupełnie inny styl i inne przeznaczenie płaszcza
trencz jest ponad modami, uwielbiam trencze
ale płaszcz w koła też mi się podoba, choć zupełnie nie mój styl
ale ... doceniam go
po prostu

nie mówiąc już o tym, ze cała ta kolekcja Marni to po postu dość dosłowna interpretacja stylu lat 60-tych i ciut początku 70-tych, gdzie takie płaszcze i złote spodnie były normalne (polecam kino z tamtych lat) i który to okres jest chyba najbardziej rewolucyjny nie tylko w modzie, ale jako wpływ na to co nosimy teraz, tak, tak miłe Panie

to napisałam ja, misianka, na co dzień najchętniej w dżinsach
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-09, 15:01   #3950
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Kurde, laski, zrzedzicie jak 90-letnie matrony.

Buty z tkaniny z długim włosiem- nie podobają się. a szkoda, lepiej sie przyzwyczajcie, bo sa bardzo silnym trendem na jesień/zme 2012 wiec bedziecie je czesciej widywac

Kołnierzyki - to też trend i będzie tego mnóstwo. Można je nosić zamiast biżuterii, jako naszyjnik i wygląda to bardzo fajnie.

Bluza bejsbolity/ koszulka footbolowca - do szafy kobiet wpuściła je ostatnio genialna Isabel Marant i uważam, ze to świetny sposób do dodania nosnszalancji i pazura damskiej garderobie. trzeba umieć te elementy sprytnie i mądrze przemycić do swojego wizerunku.
skąd ten uraz do nowosci? co tylko się nie pojawi na rynku od razu krytyka! rozumiem, z eniektóre wynalazki porjektantów sa albo niezyciowe, albo totalnie niepotrzebne (vide wpsomniane etui na kubek na kawę), ale moda to SZTUKA i ZABAWA.
trochę wiecej luzu w podejsciu do tematu.
hehe no tak, coś jest trendem i od razu trzeba to akceptować, tak?
mnie to dziwi dosyc, wiem że moda to sztuka i zabawa, ale jak i w malarstwie, nie każdemu podoba się co stworzył Picasso, niektórzy wolą mniej udziwnione obrazy. Ja na przykład nie mogę patrzeć na te dziwactwa modowe z bardzo prostej przyczyny, bo mam wrazenie że conajmniej 80% ludzi którzy je noszą, zwyczajnie nie umie ich nosić, zestawiać, pokazywać, wyznaczać trend. Jak sama piszesz, trzeba to umiejętnie zestawić i przemycić a niestety na polskich ulicach szybciej zobaczysz klony, albo zestawy a'la Kamila niż naprawdę świetnie zakomponowane stroje z najmodniejszymi dodatkami (co nie znaczy ze ludzi z modowym polotem nie ma, owszem są, ale mniej ich widać). Ludzie to noszą kompletnie bezrefleksyjnie, tylko dlatego że jest modne. I dlatego rozwala mnie to po wielokroć a jednocześnie "kompromituje" taki dodatek.
a ile to kosztuje i czy można mieć za mniejsze pieniądze to samo, zupelnie mnie nie interesuje bo słyszę takie same komentarze jak kupuję buty

Edytowane przez fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Czas edycji: 2012-03-09 o 15:05
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 15:16   #3951
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

[1=fe414c2710b8060c6dec850 6e8442112fb575cc4;3282181 1] hehe no tak, coś jest trendem i od razu trzeba to akceptować, tak? .[/QUOTE]

Nie, ale też nie krytykowac zanim się tego nie sprawdziło.

[1=fe414c2710b8060c6dec850 6e8442112fb575cc4;3282181 1] mnie to dziwi dosyc, wiem że moda to sztuka i zabawa, ale jak i w malarstwie, nie każdemu podoba się co stworzył Picasso, niektórzy wolą mniej udziwnione obrazy. Ja na przykład nie mogę patrzeć na te dziwactwa modowe z bardzo prostej przyczyny, bo mam wrazenie że conajmniej 80% ludzi którzy je noszą, zwyczajnie nie umie ich nosić, zestawiać, pokazywać, wyznaczać trend. .[/QUOTE]

Ale to nie jest wina samego trendu, tylko osoby, która go nosi, braku poczucia estetyki co pasuje do czego, jak zestawiać ze sobą ubrania i co na jaką okazje. Dlatego tez widujemy w autobsach panienki w minówach ledwo za dupę. rano w tramwaju taka sukienka wygląda beznadziejnie, ale może wieczorem, w kontekście klubowym odbierałybyśmy ją nieco inaczej.
Żadna moda czy tend nie ukryje braku wyczucia co i kiedy założyc.

[1=fe414c2710b8060c6dec850 6e8442112fb575cc4;3282181 1] Jak sama piszesz, trzeba to umiejętnie zestawić i przemycić a niestety na polskich ulicach szybciej zobaczysz klony, albo zestawy a'la Kamila niż naprawdę świetnie zakomponowane stroje z najmodniejszymi dodatkami (co nie znaczy ze ludzi z modowym polotem nie ma, owszem są, ale mniej ich widać). Ludzie to noszą kompletnie bezrefleksyjnie, tylko dlatego że jest modne. I dlatego rozwala mnie to po wielokroć a jednocześnie "kompromituje" taki dodatek.[/QUOTE]

Zgadzam się, ale to też nie jets wina mody, a raczej brak własnego stylu, brak wyczucia. Prawda jest taka, ze wiele osób (z blogerkami na czele) chce uchodzić za znawczynie tematu i w zasadzie rozwalające jest to ich bycie samozwańczymi guru w sprawach gusu, stylu i smaku, choc same dalekie sa od ideału. Ale to nie jets wina mody jako takiej.
cały trik polega na tym, aby z każdego trendu wybrac coś co do nas pasuje najbardziej i umiejętnie dostosowac to do swojego własngo stylu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 15:35   #3952
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
cały trik polega na tym, aby z każdego trendu wybrac coś co do nas pasuje najbardziej i umiejętnie dostosowac to do swojego własngo stylu.
ja to wiem, Ty to wiesz, trochę innych osób jeszcze , ale jak widać wciąż to jest sztuka trudna i tylko "wtajemniczeni" naprawde to potrafią. Właśnie czasami dlatego pewne rzeczy rozwalają - są na nieodpowiedniej osobie w nieodpowiednim czasie i miejscu a jak się człowiek napatrzy np w laski w legginsach prześwitujących to jakoś odechciewa się ich w ogóle nosić
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 15:38   #3953
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

[1=fe414c2710b8060c6dec850 6e8442112fb575cc4;3282257 7]ja to wiem, Ty to wiesz, trochę innych osób jeszcze , ale jak widać wciąż to jest sztuka trudna i tylko "wtajemniczeni" naprawde to potrafią. Właśnie czasami dlatego pewne rzeczy rozwalają - są na nieodpowiedniej osobie w nieodpowiednim czasie i miejscu a jak się człowiek napatrzy np w laski w legginsach prześwitujących to jakoś odechciewa się ich w ogóle nosić [/QUOTE]

Dla mnei to jest tak naturalna i prosta sprawa, że w ogóle się nad tym nie skupiam. Dla przykładu: tej wiosny i przyszłej zimy modne będa kolory fluo. Nie kazdemu może podobać się ten trend na tyle, zeby załozyć sukienkę. ale szal, torebka albo nawet lakier do paznokci załatwi sprawę. mozna wymienić guziczki w białej koszuli na takie w neonowym kolorze. nie trzeba się od razu ustroić od stóp do głow i wyglądac jak żarówka. Można przemycać te trendy małymi kroczkami. Trzeba tylko miec pomysł.

ad. pogrubionego - Na pocieszenie powiem Ci, ze to nie jets typowo polski wynalazek, ale widziałam całe mnóstwo nastoletnich Włoszek, dla których rajstopy = spodnie. Dupa na wierzchu, krótka kurtka, na nikim nie robi to wrażenia.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2012-03-09 o 15:41
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 15:38   #3954
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

[1=fe414c2710b8060c6dec850 6e8442112fb575cc4;3282257 7]ja to wiem, Ty to wiesz, trochę innych osób jeszcze , ale jak widać wciąż to jest sztuka trudna i tylko "wtajemniczeni" naprawde to potrafią. Właśnie czasami dlatego pewne rzeczy rozwalają - są na nieodpowiedniej osobie w nieodpowiednim czasie i miejscu a jak się człowiek napatrzy np w laski w legginsach prześwitujących to jakoś odechciewa się ich w ogóle nosić [/QUOTE]
ale akurat produkty Marni dla Haemu dopiero weszly i niepochlebne komentarze odnosily sie wylacznie do zdjec katalogowych.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 15:39   #3955
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
tak.
płaszcz jest genialny.
dokładnie cudo, a te kołnierzyki to kurcze porażka
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 15:39   #3956
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
ale akurat produkty Marni dla Haemu dopiero weszly i niepochlebne komentarze odnosily sie wylacznie do zdjec katalogowych.
fłaśnie
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 15:53   #3957
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
tak.
płaszcz jest genialny.
Mnie on nie przekonał, na pewno nie każdy wyglądałby w nim korzystnie np. ja dlatego też nie pożądam ślepo za modą.

Edytowane przez sensualangel
Czas edycji: 2012-03-09 o 15:54
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 16:14   #3958
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez innocencee Pokaż wiadomość

A płaszczyk w koła mierzyłam i zastanawiałam się nawet nad zakupem mi się podoba, jest na pewno dużo lepszy od królujących na ulicach trenczy
mi to wygląda jak "podomka" albo z gwiezdnych wojen strój tego małego zielonego z odstającymi uszami
choć kogoś bym nie wytykała za niego palcami toż to nie legginsowa pupa
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 16:34   #3959
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
To Ty nie wiesz, że bluza a'la "amerykański boyfriend sportowiec" to jest hit od paru miesięcy Też nie pojmuje tego, chyba się seriali niektórzy naoglądali


Co do kołnierzyka z H&M - właśnie siedzę na wątku gdzie wszyscy świrują na jego punkcie Może i ładny ale po pierwsze w życiu bym nie dała za kawałek szmatki i trochę cekinów kasy, za którą bym mogła kupić bluzke albo i dwie. A po drugie - jak i gdzie to nosić? Do szkoły nie, do pracy cekiny nie bardzo, na imprezę kołnierzyk też niezbyt
dlaczego na imprezę nie? jak dla mnie taki kołnierzyk to jest po prostu naszyjnik, zwłaszcza cekinowy, tyle, że większy i nie w klasycznej formie naszyjnika (o ile taka istenieje).
ci bardziej odważni będą nosić i do szkoły i do pracy

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Kurde, laski, zrzedzicie jak 90-letnie matrony.

Buty z tkaniny z długim włosiem- nie podobają się. a szkoda, lepiej sie przyzwyczajcie, bo sa bardzo silnym trendem na jesień/zme 2012 wiec bedziecie je czesciej widywac

Kołnierzyki - to też trend i będzie tego mnóstwo. Można je nosić zamiast biżuterii, jako naszyjnik i wygląda to bardzo fajnie.

Bluza bejsbolity/ koszulka footbolowca - do szafy kobiet wpuściła je ostatnio genialna Isabel Marant i uważam, ze to świetny sposób do dodania nosnszalancji i pazura damskiej garderobie. trzeba umieć te elementy sprytnie i mądrze przemycić do swojego wizerunku.
skąd ten uraz do nowosci? co tylko się nie pojawi na rynku od razu krytyka! rozumiem, z eniektóre wynalazki porjektantów sa albo niezyciowe, albo totalnie niepotrzebne (vide wpsomniane etui na kubek na kawę), ale moda to SZTUKA i ZABAWA.
trochę wiecej luzu w podejsciu do tematu.


niestety dziś nie widziałam żadnego rozwalacza
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 16:38   #3960
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" - część 4

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
WTF???
Kissie bez make-upu.
Warto pchać się silikonem żebyTAK wyglądać?

http://www.kissies.se/wp-content/upl...307-110410.jpg

o matko jakby ja pszczoły pogryzły albo uczulenia dostała masakra jakaś.. a z czasem będzie jeszcze gorzej pewnie
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:15.