Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-13, 13:44   #3331
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Byłam wczoraj u fryzjera, ścięłam włosy i od razu lepiej się czuję

Za to Oliś wisiał wczoraj na cycu od 19:30 do 23 non stop... Ale jak zasnął już o 23 to wstał dopiero o 5:15

Poza tym ciągle jeździmy do sanepidu... Nasze próbki zawiezione były jeszcze przed moim porodem - ja i mąż jesteśmy zdrowi. Na Adasia trzeba było poczekać, aż wybierze leki i odczekać tydzień. Muszą być pobrane 3 próbki, między pierwszą a trzecią nie może być dłużej niż 48godzin i ostatnia musi być pobrana i zawieziona do godziny 12, bo do tej są przyjmowane próbki... Już drugi raz wszystko poszło do wywalenia, bo zrobił przez te dwa pierwsze dni, a trzeciego do 12 nic....

Zmieniła nam się administratorka budynku i z tego co mówiła i wszyscy sąsiedzi stwierdzili, będzie z nią ciężko... Po pierwsze w piwnicy są przecieki i zamiast to naprawić, stwierdziła, że będzie spisywać wodę z głównego licznika,a potem od każdego osobno i jak nie będzie się zgadzać, to każdemu podolicza to, co się wylało w piwnicy Po drugie wymyśliła, że przyjedzie z inspektorem budowlanym, będzie chodzić z nim po wszystkich mieszkaniach i decydować co komu trzeba zrobić. Oczywiście wiązać się to będzie z podwyżką czynszu.. I to, że ktoś nie chce, żeby coś tam mu zrobić, a potem podwyższyć czynsz, to już mało ważne... Zaczynam się bać, czy ten remont to był dobry pomysł, bo teraz może się okazać, że będziemy musieli się wyprowadzić.. Pięknie poprostu

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Chocolate, ja zwykłymi szczepię

Nie będę marudzić, że mój brzuch wygląda strasznie, wiem, że akurat on najdłużej dochodzi do siebie po porodzie.... Ale zostało mi ledwo 3 kg na plusie, a nie mieszczę się w ŻADNE moje krótkie spodenki I takim sposobem kiszę się w długich legginsach... Zastanawiam się, czy za kilka tygodni się zmieszczę, czy już taka wielka du.pa mi zostanie i mogę te spodenki wywalić do śmieci i kupić sobie nowe...
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 14:02   #3332
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez choc0late Pokaż wiadomość
mamusie czy ktoras z Was szczepi malucha tymi skojarzonymi ?
chocolate my chyba będziemy szczepili zwykłymi tzw. sanepidowskimi. rozmawiałam z położną i ona twierdzi, że te zwykłe są nawet bezpieczniejsze dla maluchów i efekty szczepień utrzymują się dłużej. Z tym, że trzeba więcej razy dziecko nakłuwać, no, ale bez przesady, chyba 2 ukłucia więcej to nie jest jakiś dramat albo trauma dla niemowlęcia

podobno jak zacznie się skojarzonymi to trzeba kontynuować, bo dla dzieci nie jest zdrowy taki mix - raz skojarzona a raz zwykła

nie wspomnę już o kosztach, przy bliźniętach to już zupełny meksyk

Berenika pochwal się nowym image
jaka gruba du.pa???? puknij się dziewczynko lepiej w czółko
trzymam kciuki za Adasia i skończenie przygody z sanepidem
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 14:14   #3333
poziomkka
Zadomowienie
 
Avatar poziomkka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ryki
Wiadomości: 1 141
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Ciekawe jakCzarno_biala... chyba rodzi, bo coś jej na forum nie ma... na wszelki wypadek, jakby jednak się zaczęło

Berenika prosimy o zaprezentowanie fryzurki I nie narzekać mi tu proszę na 3 kg Mi zostanie 20 całe życie poświęcę na zrzucanie wagi
poziomkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 14:17   #3334
Ka rolina
Zadomowienie
 
Avatar Ka rolina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez kamilla123 Pokaż wiadomość
[B]

Mój syn wczoraj przyniósł obrazek z przedszkola i narysował mnie i siebie - on cieniutki jak patyk, a ja brzuch jak balon, super to wygląda, zostawię sobie na pamiątkę Spróbuję zrobić zdjęcie, chociaż nie wiem czy coś będzie widać, bo to różową kredką narysował
Świetna pamiątkę będziesz miała


Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość

koleżanka niecałe 2 lata temu miała cc. szybko, wbrew zaleceniom lekarza, zaszła w kolejną ciążę (po niecałym roku) i 2 dziecko urodziła sn. przed porodem zrobili jej usg aby ocenić grubość blizny i ponieważ spełniała kryteria pozwolili jej rodzić naturalnie. nic o ryzyku pękającej macicy nie wspominała
No i takie pozytywne historie to ja rozumiem dzięki
Cytat:
Napisane przez choc0late Pokaż wiadomość
mamusie czy ktoras z Was szczepi malucha tymi skojarzonymi ?
My szczepilismy córkę 5w1 i teraz Radka tak samo zamierzamy.
[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;46867832]Byłam wczoraj u fryzjera, ścięłam włosy i od razu lepiej się czuję

Za to Oliś wisiał wczoraj na cycu od 19:30 do 23 non stop... Ale jak zasnął już o 23 to wstał dopiero o 5:15

Poza tym ciągle jeździmy do sanepidu... Nasze próbki zawiezione były jeszcze przed moim porodem - ja i mąż jesteśmy zdrowi. Na Adasia trzeba było poczekać, aż wybierze leki i odczekać tydzień. Muszą być pobrane 3 próbki, między pierwszą a trzecią nie może być dłużej niż 48godzin i ostatnia musi być pobrana i zawieziona do godziny 12, bo do tej są przyjmowane próbki... Już drugi raz wszystko poszło do wywalenia, bo zrobił przez te dwa pierwsze dni, a trzeciego do 12 nic....

Zmieniła nam się administratorka budynku i z tego co mówiła i wszyscy sąsiedzi stwierdzili, będzie z nią ciężko... Po pierwsze w piwnicy są przecieki i zamiast to naprawić, stwierdziła, że będzie spisywać wodę z głównego licznika,a potem od każdego osobno i jak nie będzie się zgadzać, to każdemu podolicza to, co się wylało w piwnicy Po drugie wymyśliła, że przyjedzie z inspektorem budowlanym, będzie chodzić z nim po wszystkich mieszkaniach i decydować co komu trzeba zrobić. Oczywiście wiązać się to będzie z podwyżką czynszu.. I to, że ktoś nie chce, żeby coś tam mu zrobić, a potem podwyższyć czynsz, to już mało ważne... Zaczynam się bać, czy ten remont to był dobry pomysł, bo teraz może się okazać, że będziemy musieli się wyprowadzić.. Pięknie poprostu

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Chocolate, ja zwykłymi szczepię

Nie będę marudzić, że mój brzuch wygląda strasznie, wiem, że akurat on najdłużej dochodzi do siebie po porodzie.... Ale zostało mi ledwo 3 kg na plusie, a nie mieszczę się w ŻADNE moje krótkie spodenki I takim sposobem kiszę się w długich legginsach... Zastanawiam się, czy za kilka tygodni się zmieszczę, czy już taka wielka du.pa mi zostanie i mogę te spodenki wywalić do śmieci i kupić sobie nowe... [/QUOTE]
Współczuję tego zamieszania z sanepidem
A ta administratorka to jakaś nienormalna.Może trzeba gdzieś na nią skargę złożyć,bo chyba nie może Wam nakazywac co w mieszkaniu zrobić bez Waszej zgody
Co do brzucha to naprawdę się nie przejmuj,bo przecież sama macica kurczy się przez 6 tygodni! A skóra tez potrzebuje trochę czasu,żeby wrócić do stanu poprzedniego.I tak malutko kg Ci już zostało do wagi sprzed ciąży,wiec na pewno niedługo wrócisz do swojej sylwetki

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
__________________
Izunia
Radek
Rodzina w komplecie
Ka rolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 14:55   #3335
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
wciąż nie chcesz zrobić ukochanemu teściowi prezentu?

właśnie sobie uzmysłowiłam, że wg usg rodzę jutro a wg tp za tydzień szok! jak to szybko minęło
No baaa, mam tylko nadzieję że mała akurat jutro się urodzić się nie zechce bo ja w planach wycieczki na porodówkę nie mam teściu takiego prezentu nie dostanie

Ja wg usg rodzę 16 no i Milenka mi nadal szaleje. Brzuch mi tak pływa we wszystkie strony że momentami to aż nie wyrabiam.

Cytat:
Napisane przez __Sylwia__88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi czy używany laktator to coś złego? Bo mam okazje za 30 zł kupić poodbno malo używany ręczny z Aventu i tak się zastanawiam. Bo 30 zł to nie dużo a nie było by później problemu z lataniem po aptekach, wysyłaniem męża i denerwowaniem się. A w aptece poniżej 100 zl nie kupi Aventu.
Ja mam używany ale dostałam od szwagierki. Muszę go porządnie wyparzyć i myślę że będzie ok. A jeśli się nie sprawdzi ten to będę myśleć nad jakimś innym nowym.
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 15:01   #3336
_Maya_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 806
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez choc0late Pokaż wiadomość
mamusie czy ktoras z Was szczepi malucha tymi skojarzonymi ?
będę szczepiła tak jak córkę - 5w1 pentaximem i rotarixem
[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;46867832]
Nie będę marudzić, że mój brzuch wygląda strasznie, wiem, że akurat on najdłużej dochodzi do siebie po porodzie.... Ale zostało mi ledwo 3 kg na plusie, a nie mieszczę się w ŻADNE moje krótkie spodenki I takim sposobem kiszę się w długich legginsach... Zastanawiam się, czy za kilka tygodni się zmieszczę, czy już taka wielka du.pa mi zostanie i mogę te spodenki wywalić do śmieci i kupić sobie nowe... [/QUOTE]

spooookojnie - ja byłam przerażona bo nie wchodziłam w swoje ulubione spódnice, ale to biodra mi się rozeszły po porodzie a potem wróciły do mojego rozmiaru - same, nie odchudzałam się, nie musiałam nic zrzucać, po prostu kości za szeroko rozstawione były, ale tylko chwilowo
_Maya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 15:08   #3337
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Dziewczynki a tą poduszkę klin stosować od początku czy jak ? Wystarczy ją dać na materac i na to prześcieradło czy jakoś inaczej ?
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-13, 15:12   #3338
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Niestety wyjdziemy pewnie dopiero jutro bo lekarz stwierdził ze musi jeszcze do jutra skontrolować przyrost wagi małego. No cóż mam nadzieje ze jutro juz wyjdziemy. Z fajnych jeszcze wiadomości to mieliśmy dzisiaj sesje zdjęciową małego. To urodzony model. Szpital organizuje tutaj takie atrakcję. Jak wrócę do domu to prześle wam zdjęcia. I powiem wam ze mój tesciu na początku nie bardzo cieszył się z mojej ciąży, natomiast pod koniec ciąży zmienił się o 180 stopni. Już od dawna zapowiadał ze on z wnukiem na spacery będzie chodził a gdy dowiedział się ze Radus jest taki mały na kupował mu cały worek ciuszków w rozmiarze 46 sam wybrał się na zakupy. Nikt z rodziny nie mógł w to uwierzyć. Taki malutki człowieczek a tak poprzewracal niektórym w głowach
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 15:19   #3339
_Maya_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 806
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez beat@ Pokaż wiadomość
Dziewczynki a tą poduszkę klin stosować od początku czy jak ? Wystarczy ją dać na materac i na to prześcieradło czy jakoś inaczej ?
a dlaczego chcesz ją od razu stosować?
na ulewanie kładzie się dziecko na boczku a tak generalnie to nam gastroenterolog dziecięcy nie zalecał stosowania klina bo jeżeli dziecko się przekręci, a zdarzają się i takie zwiercone to leży głową w dół, przy ulewaniu taka pozycja raczej nie jest wskazana
_Maya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 15:45   #3340
Pradip
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 519
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Mala_Czarno_Biala Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomóżcie! czy ja już rodzę czy jeszcze nie?
I jak sytuacja? Ja polecam tak jak dziewczyny prysznic u mnie tak spotęgował skurcze że dłużej wyłaziłam z łązienki niz w niej siedziałam
Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
moze byc glodny, ale czasem jest tez tak ze dziecko ma silny odruch ssania. Moja Ola tak ma. Odciagalam pookarm zeby sprawdzic ile zjada. Po zjedzeniu prawie 60ml co jest duzo jak na takiego maluszka za niedlugi czas znowu tak ciamkala. Wiecej mleka juz nie chciala takze glodna nie byla. Dalam jej smoka, choc nie jestem specjalna ich zwolenniczka i dziecko szczesliwe. Denerwowala sie tylko jak jej wypadal.
Mnie tak bolą sutki ze nie jestem w stanie odciągać pokarmu ale dziękuję za odpowiedz
Cytat:
Napisane przez Prowansja88 Pokaż wiadomość
Czesc, niebardzo moge nadrobic, ale gratuluje nowym mamusiom i nowych tc. U mnie bez zmin, nadal na patologii, chociaz powiem, ze 70% osob na tym dziale jest z poloznictwa przez brak miejsc. Ja po nocy w korytarzu, dostalzm doslownie vip room, 2osobowy pokoik z fajna dziewczyna, wiec moge spac itd, ale jak patrze na te kobiety po porodch to mi chwilami slabo. Cale pbolale i zmasakrowane a jedna ma twarz jakby walczyla z golota. Zakrwione oczy i sina.
To wszystko sprawi, ze nie wyrabiam psychicznie... Moje wyniki sie poprawily, po nawodnieniu KTG juz poprawne, ale na USG wychodzi duza waga dziecka, jakies 3900 i z brzuszka glownie. I lekaeze kreca nosem, ale nikt nie chce podjac decyzji o cc. Spotkalam dzis swoja pania dr i ona do mnie, ze warto by zdecydowali o cieciu, by mnie nie meczyc, bp jestem drobna, do tego hemoroidy sie nasilaja z dnia na dzien, mimo leczenia... ale musiala leciec na oddzial inny i nie miala jakorozmawiac z dr z patologoii. Nie dosc, ze boje sie sn, to teraz juz w ogole jestem oslabiona i spanikowana... Chociaz boje sie ciecia, pionizacji i zalamuje mnie, ze bede musiala byc w szpitalu min4 dni po cc, ale to chyba lepsza opcja.... Mam miec dzis jeszcxe jedno usg, tylko nie mogeie docxekac, bo ciagle gdxies lekarka biega i nie ma kiedy. Mam dosc tej niepewnosci........
Boje sie, ze zacznie sie przed decyzja i mnie beda katowac.
Współczuje pobytu w szpitalu jedynie czego mogę Ci życzyć to dużo siły i ogarniętego lekarza który szybko podejmie najlepszą dla Was decyzję
Cytat:
Napisane przez __Sylwia__88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi czy używany laktator to coś złego? Bo mam okazje za 30 zł kupić poodbno malo używany ręczny z Aventu i tak się zastanawiam. Bo 30 zł to nie dużo a nie było by później problemu z lataniem po aptekach, wysyłaniem męża i denerwowaniem się. A w aptece poniżej 100 zl nie kupi Aventu.
Ja mam od kuzynki i tylko go wygotowałam poza tym w avencie można wymieniać te nakładki co przylegają bezpośrednio do piersi
Cytat:
Napisane przez kamilla123 Pokaż wiadomość
zophiee, pradip udało Wam się nie zaszczepić dzieci w pierwszej dobie? Jak to wygląda w praktyce?
Udało się ale zdecydowaliśmy zaszczepić w 3 dobie i nie było z tym większych problemów
Cytat:
Napisane przez kamilla123 Pokaż wiadomość
Mój syn wczoraj przyniósł obrazek z przedszkola i narysował mnie i siebie - on cieniutki jak patyk, a ja brzuch jak balon, super to wygląda, zostawię sobie na pamiątkę Spróbuję zrobić zdjęcie, chociaż nie wiem czy coś będzie widać, bo to różową kredką narysował
Mały artysta
[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;46867832]Byłam wczoraj u fryzjera, ścięłam włosy i od razu lepiej się czuję

Za to Oliś wisiał wczoraj na cycu od 19:30 do 23 non stop... Ale jak zasnął już o 23 to wstał dopiero o 5:15

Poza tym ciągle jeździmy do sanepidu... Nasze próbki zawiezione były jeszcze przed moim porodem - ja i mąż jesteśmy zdrowi. Na Adasia trzeba było poczekać, aż wybierze leki i odczekać tydzień. Muszą być pobrane 3 próbki, między pierwszą a trzecią nie może być dłużej niż 48godzin i ostatnia musi być pobrana i zawieziona do godziny 12, bo do tej są przyjmowane próbki... Już drugi raz wszystko poszło do wywalenia, bo zrobił przez te dwa pierwsze dni, a trzeciego do 12 nic....

Zmieniła nam się administratorka budynku i z tego co mówiła i wszyscy sąsiedzi stwierdzili, będzie z nią ciężko... Po pierwsze w piwnicy są przecieki i zamiast to naprawić, stwierdziła, że będzie spisywać wodę z głównego licznika,a potem od każdego osobno i jak nie będzie się zgadzać, to każdemu podolicza to, co się wylało w piwnicy Po drugie wymyśliła, że przyjedzie z inspektorem budowlanym, będzie chodzić z nim po wszystkich mieszkaniach i decydować co komu trzeba zrobić. Oczywiście wiązać się to będzie z podwyżką czynszu.. I to, że ktoś nie chce, żeby coś tam mu zrobić, a potem podwyższyć czynsz, to już mało ważne... Zaczynam się bać, czy ten remont to był dobry pomysł, bo teraz może się okazać, że będziemy musieli się wyprowadzić.. Pięknie poprostu

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Chocolate, ja zwykłymi szczepię

Nie będę marudzić, że mój brzuch wygląda strasznie, wiem, że akurat on najdłużej dochodzi do siebie po porodzie.... Ale zostało mi ledwo 3 kg na plusie, a nie mieszczę się w ŻADNE moje krótkie spodenki I takim sposobem kiszę się w długich legginsach... Zastanawiam się, czy za kilka tygodni się zmieszczę, czy już taka wielka du.pa mi zostanie i mogę te spodenki wywalić do śmieci i kupić sobie nowe... [/QUOTE]
gratuluję nowej fryzurki i ładnie przespanej nocki oby z sanepidem udało się w końcu uporać i niech administratorka się nie czepia
I ja jestem przerażona stanem swojego brzucha zostało mi około 4 kg brzuch z dnia na dzień jest mniejszy ale skóra na nim okropna taka jakby pomarszczona ze starości i pępek nadal na wierzchu
Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
chocolate my chyba będziemy szczepili zwykłymi tzw. sanepidowskimi. rozmawiałam z położną i ona twierdzi, że te zwykłe są nawet bezpieczniejsze dla maluchów i efekty szczepień utrzymują się dłużej. Z tym, że trzeba więcej razy dziecko nakłuwać, no, ale bez przesady, chyba 2 ukłucia więcej to nie jest jakiś dramat albo trauma dla niemowlęcia
Poczytaj jeszcze o tych szczepionkach. Ja też tak myślałam a okazało się że sanepidoswkie mają w sobie tysiące razy więcej niepotrzebnych szczepów bakterii niż te skojarzone
Pradip jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 15:49   #3341
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez _Maya_ Pokaż wiadomość
a dlaczego chcesz ją od razu stosować?
na ulewanie kładzie się dziecko na boczku a tak generalnie to nam gastroenterolog dziecięcy nie zalecał stosowania klina bo jeżeli dziecko się przekręci, a zdarzają się i takie zwiercone to leży głową w dół, przy ulewaniu taka pozycja raczej nie jest wskazana
Nie to że chcę, tylko zastanawiam się czy potrzeba od początku. Poduszka była w zestawie z materacem a małż jak kupował nie podpytał w sklepie.
Póki co ją schowałam i chyba wyciągnę dopiero jak zajdzie taka potrzeba bo pierwotny plan zakłada że mała będzie spać na płasko
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-13, 15:54   #3342
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Ka rolina u nas w SR mówiły położne, ze spokojnie 2 lata po cc można rodzić sn
w ogóle były zdania, ze 2 dziecko nie prędzej niż 2 lata po urodzeniu pierwszego, żeby organizm się zregenerował


Cytat:
Napisane przez choc0late Pokaż wiadomość
mamusie czy ktoras z Was szczepi malucha tymi skojarzonymi ?
my raczej zwykłymi, o ile w ogóle zaszczepimy
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 16:00   #3343
Monica80
Raczkowanie
 
Avatar Monica80
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Dinslaken ( NRW) NIEMCY
Wiadomości: 479
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Chocolate - my szczepilismy 6 w 1 , tyle ze w Polsce nie korzystalismy z tych szpitalnych tylko kupowalismy sami według nas lepsze.
Tutaj skorzystamy z tych co są u pediatry. W Niemczech nie szczepi się w szpitalu, także o tym kiedy pierwsza dawka zdecydujemy sami.

Cytat:
Napisane przez beat@ Pokaż wiadomość
Dziewczynki a tą poduszkę klin stosować od początku czy jak ? Wystarczy ją dać na materac i na to prześcieradło czy jakoś inaczej ?

Zdecydowanie kładz na poczatku normalnie na plasko.
Nie wiem jak Wam, mi się ten klin na nich nie przydał nigdy. Młody mi z niego zjezdzal w dol jak byl mniejszy i jak wiekszy, w koncu to wywaliłam i tyle.


A ja poszlam sobie dzisiaj kupic jakies klapki zeby po szpitalu smigac. I nic nie kupilam, w zadne ŻADNE nie miescila mi sie stopa Pozostaja tylko takie z regulowanymi paskami (jak dla starych babć), ale akurat nie bylo mojego rozmiaru...
__________________
Pozdrawiam, Monika

DailyMoni- o życiu, o domu, o dzieciach, o mnie

Leoś
Natasha
Monica80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 16:05   #3344
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez poziomkka Pokaż wiadomość
Berenika prosimy o zaprezentowanie fryzurki I nie narzekać mi tu proszę na 3 kg Mi zostanie 20 całe życie poświęcę na zrzucanie wagi
nie ma co prezentować.. ścięłam na boba, trochę krótsze z tyłu, dłuższe z przodu, tak jak mi radziłyście. Ale wcześniej miałam bardzo pocieniowane włosy więc różnicy nie ma za wielkiej w długości. Wyglądam tak samo jak poprzednio
Ale mi nie chodzi o to 3 kg, bo mi one nie przeszkadzają, ale o to, że w spodnie się nie mieszczę...


Cytat:
Napisane przez Ka rolina Pokaż wiadomość
Co do brzucha to naprawdę się nie przejmuj,bo przecież sama macica kurczy się przez 6 tygodni! A skóra tez potrzebuje trochę czasu,żeby wrócić do stanu poprzedniego.I tak malutko kg Ci już zostało do wagi sprzed ciąży,wiec na pewno niedługo wrócisz do swojej sylwetkia
o macicy wiem, mam nadzieję, że się zmniejszy za te kilka tygodni. Ale przeraża mnie ta pomarszczona skóra... Po pierwszej ciąży aż takiej nie miałam...


Cytat:
Napisane przez _Maya_ Pokaż wiadomość
spooookojnie - ja byłam przerażona bo nie wchodziłam w swoje ulubione spódnice, ale to biodra mi się rozeszły po porodzie a potem wróciły do mojego rozmiaru - same, nie odchudzałam się, nie musiałam nic zrzucać, po prostu kości za szeroko rozstawione były, ale tylko chwilowo
tak?? No to trochę mnie uspokoiłaś



Cytat:
Napisane przez ANTERIA Pokaż wiadomość
Niestety wyjdziemy pewnie dopiero jutro bo lekarz stwierdził ze musi jeszcze do jutra skontrolować przyrost wagi małego. No cóż mam nadzieje ze jutro juz wyjdziemy. Z fajnych jeszcze wiadomości to mieliśmy dzisiaj sesje zdjęciową małego. To urodzony model. Szpital organizuje tutaj takie atrakcję. Jak wrócę do domu to prześle wam zdjęcia. I powiem wam ze mój tesciu na początku nie bardzo cieszył się z mojej ciąży, natomiast pod koniec ciąży zmienił się o 180 stopni. Już od dawna zapowiadał ze on z wnukiem na spacery będzie chodził a gdy dowiedział się ze Radus jest taki mały na kupował mu cały worek ciuszków w rozmiarze 46 sam wybrał się na zakupy. Nikt z rodziny nie mógł w to uwierzyć. Taki malutki człowieczek a tak poprzewracal niektórym w głowach
no to obyście jutro wyszli Przypomniałaś mi przy okazji, że Olek miał też robione w szpitalu zdjęcia, muszę zajrzeć na ich stronę...



Cytat:
Napisane przez Pradip Pokaż wiadomość
I ja jestem przerażona stanem swojego brzucha zostało mi około 4 kg brzuch z dnia na dzień jest mniejszy ale skóra na nim okropna taka jakby pomarszczona ze starości i pępek nadal na wierzchu
mój wygląda dokładnie tak samo... I do tego ten pępek taki brązowy, wygląda jakby był brudny i ta ciemna linia od pępka w górę
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 17:22   #3345
Mala_Czarno_Biala
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Czarno_Biala
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 480
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Hej. Powiem Wam że postanowiłam przeczekać, zapakowałam co prawda torbę szpitalną do auta żeby nie taszczyć jej jak się sytuacja pogorszy ale do szpitala nie pojechałam. Jakoś w ciągu dnia wszystko się powoli wyciszało, były przerwy nawet 2 godzinne, a potem znów od nowa się zaczynało i co 10 minut, co 15...

Jadę za chwilę na SR, może uproszę położną by mnie zbadała, coś już będe wiedzieć, bo na IP boję się jechać, nie chcę żeby mnie zatrzymali na kilka dni jeśli absolutnie nie jest to konieczne



Cytat:
Napisane przez poziomkka Pokaż wiadomość
Czarno_biala posiedź w ciepłej wodzie trochę lub polewaj brzuch ciepłą wodą. Jak skurcze się nasilą to znaczy, że to już to!!
A jak Ty sobie zbadałaś tą szyjkę sama??
No jak? ręką Trzeba dość głęboko włożyć paluszki, wyczuwalna jest taka twarda "kuleczka" albo obwarzanek... o konsystencji czubka nosa, niby twardawy ale jednak miękki... nie wiem jak to opisać. A teraz nic, wszystko rozlazłe jak np język.

Cytat:
Napisane przez Prowansja88 Pokaż wiadomość
To wszystko sprawi, ze nie wyrabiam psychicznie...
Nie wiem jak Cię pocieszyć Może nie będzie tak źle, sama widzisz jak tu wszystkie dobrze wspominają porody. Staraj się nie nakręcać na negatywny finał, nie pomagasz sobie w ten sposób.
A gdzie leżysz?


Cytat:
Napisane przez __Sylwia__88 Pokaż wiadomość
Kurcze faktycznie dziwna sprawa, ale może jak są nie regularne to poczekaj jeszcze trochę żebyś w szpitalu się nie denerowowala niepotrzebnie. A no-spa i ciepła łagodzi te bóle czy nie?


Dziewczyny powiedzcie mi czy używany laktator to coś złego? Bo mam okazje za 30 zł kupić poodbno malo używany ręczny z Aventu i tak się zastanawiam. Bo 30 zł to nie dużo a nie było by później problemu z lataniem po aptekach, wysyłaniem męża i denerwowaniem się. A w aptece poniżej 100 zl nie kupi Aventu.
No-spy nie próbowałam, jakoś mi nie przechodzi przez gardło, w ogóle tabletki to dla mnie zło konieczne ostatnio, sama nie wiem czemu...

A co do laktatora to też uważam, że nie ma problemu z używanym. Jest to taki sam sprzęt jak sztućce czy wc.. Czyścimy, dezynfekujemy ale przecież goście też korzystają i żyjemy

Cytat:
Napisane przez choc0late Pokaż wiadomość
mamusie czy ktoras z Was szczepi malucha tymi skojarzonymi ?
Ja na pewno nie będę stosować skojarzonych, spotkałam się z opiniami że są dużo bardziej obciążające dla małego ciałka niż te standardowe (pojedyncze), ale ile w tym prawdy? Wiem tylko że wg jakichś statystyk odczyny występują po nich częściej (ale zabij, nie pamiętam gdzie natknęłam się na te statystyki).

Cytat:
Napisane przez poziomkka Pokaż wiadomość
Ciekawe jakCzarno_biala... chyba rodzi, bo coś jej na forum nie ma... na wszelki wypadek, jakby jednak się zaczęło
D
Dzięki ale jeszcze chyba nie :P Chociaż sytuacja wygląda dokładnie tak jak wczoraj, im bliżej wieczora tym skurcze są częstsze, bo z rana to raczej pojedyncze...

Cytat:
Napisane przez ANTERIA Pokaż wiadomość
Jak wrócę do domu to prześle wam zdjęcia. I powiem wam ze mój tesciu na początku nie bardzo cieszył się z mojej ciąży, natomiast pod koniec ciąży zmienił się o 180 stopni. Już od dawna zapowiadał ze on z wnukiem na spacery będzie chodził a gdy dowiedział się ze Radus jest taki mały na kupował mu cały worek ciuszków w rozmiarze 46 sam wybrał się na zakupy. Nikt z rodziny nie mógł w to uwierzyć. Taki malutki człowieczek a tak poprzewracal niektórym w głowach
Koniecznie pokaż foty. A dla teścia brawa, to strasznie miłe
__________________
Blog: Projekt Rodzice
Mala_Czarno_Biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 20:27   #3346
karolkya
Wtajemniczenie
 
Avatar karolkya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 332
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Kochane
Wróciłyśmy dziś do domu Zosia wszystkie wyniki ma już w normie i jest zdrowa
Mam mega stresa bo to pierwsza nocka a my mamy problemy z karmieniem tzn rozleniwiła się na butlach w szpitalu i się bardzo denerwuje tym że trzeba ssać... ale walczymy
Już po pierwszej kąpieli, nie jestem pewna jak pielęgnować pępek, boję się coś nie tak zrobić... ale damy rade

Pozdrawiam,
Jak się wdrożę w pielęgnację Małej wrócę na forum - teraz podczytuję o ile znajdę chwilę
__________________
Nasze szczęście
karolkya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 20:42   #3347
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Ja szczepię skojarzonymi. Chciałam szczepić pojedynczymi, ale nie na nfz, bo takie też są - mi w przychodni pielęgniarki powiedziały, że receptę może dać tylko neurolog ale to bzdura, lekarka wypisała mi, ale bałam się ryzyka związanego z odpowiednim przechowywaniem. Poza tym każda pojedyncza szczepionka ma jakieś konserwanty i wydaje mi się, że siłą rzeczy musi ich być więcej niż w jednej szczepionce. Doszłam też do wniosku, że miałoby to sens jakbym szczepiła każdą szczepionką w innym terminie. Inna sprawa - choć może to nie jest akurat priorytetowe, bo dla mnie priorytetem jest bezpieczeństwo to o ile
szczepienie niemowlaczka np. trzema szczepionkami po kolei nie robi większej różnicy to np. wykonanie tego na półtorarocznym dziecku, które wije się i wyrywa jak coś mu nie pasuje to naprawdę może być problem. Przed nami ostatnia dawka na te krztuśce itp i myślę, że jakbym szła torem tych zwykłych szczepionek to byłby problem. Ja na pewno bym jej nie utrzymała. Zresztą nawet na to szczepienie na pewno pójdę z mężem, bo nie wiem jak to będzie nawet z tym jednym ukłuciem.
Zresztą ja już pisałam, że jak dla mnie najbardziej wątpliwa jest szczepionka skojarzona na świnkę, odrę, różyczkę, ale ona jest koło roku i nie ma innych opcji czyli pojedynczych. Niestety.
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 21:25   #3348
Ka rolina
Zadomowienie
 
Avatar Ka rolina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Karolkya super,ze juz jesteście w domku i malutka jest zdrowa a z karmieniem na pewno sobie poradzicie,bo widzę,ze jesteś zdeterminowana
Na temat szczepionek nie chce dyskutować,bo każdy ma swoje poglądy,ale chciałam tylko powiedzieć,ze 2 lata temu jak byłam w ciąży z Iza to wszyscy od pediatry,przez sr po dziewczyny na forum polecali szczepionki skojarzone,że lepsze,bezpieczniejsze itd.A teraz widzę przewagę opini na korzyść tych bezpłatnych.I nie wiem,czy to jest kwestia mody,trendu,czy o co chodzi,ale jestem pewna,że za kolejne 2 lata usłyszymy jeszcze co innego na ten temat. Bo tak jest ze wszystkim.Ostatnio obiło mi się o uszy,ze znowu zmienił się schemat żywienia niemowląt,a niby to co obowiązywało jeszcze rok temu było takie super...dlatego nie możemy dać się zwariować i każdy musi wybrać to co jemu odpowiada...

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
__________________
Izunia
Radek
Rodzina w komplecie
Ka rolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 21:42   #3349
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Karolkya super wiadomość!! Co jak co ale w domu najlepiej

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-13, 21:51   #3350
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Ale tu cisza...

Karolkya super, że już jesteś w domu

A mi się chyba zastój jakiś zrobił w jednej piersi... nie jest twarda, ale taka napuchnieta, mimo że mały z niej normalnie je. I do tego boli... jak zasysa i cały początek to masakra, potem już coraz mniej, az w pewnym momencie całkowicie przestaje... nie wiem, dziwne to. Miała któras tak?? Bo ją szczerze mówiąc nigdy nie miałam żadnego zastoju ani zapalenia, a Adasia karmiłam pół roku...
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 23:17   #3351
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;46874623]Ale tu cisza...

Karolkya super, że już jesteś w domu

A mi się chyba zastój jakiś zrobił w jednej piersi... nie jest twarda, ale taka napuchnieta, mimo że mały z niej normalnie je. I do tego boli... jak zasysa i cały początek to masakra, potem już coraz mniej, az w pewnym momencie całkowicie przestaje... nie wiem, dziwne to. Miała któras tak?? Bo ją szczerze mówiąc nigdy nie miałam żadnego zastoju ani zapalenia, a Adasia karmiłam pół roku...[/QUOTE]
u mnie przy pełnej piersi takie mam uczucie, czuję jakby mi dodatkowo skóra się rozciagala, a po chwili samo leci. muszę wtedy szybko odciągnąć bo mam wrażenie jakby pierś miała mi eksplodowac

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 02:40   #3352
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Ja mam chyba jednak zapalenie piersi. Doszły straszne dreszcze, jestem przykryta po samą szyję, a mi i tak zimno... łamie mnie też w kościach i boli głową. Czuje się okropnie : ( ratunku! !

---------- Dopisano o 03:40 ---------- Poprzedni post napisano o 03:28 ----------

I jeszcze lekka gorączka 37,6
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 07:58   #3353
Monica80
Raczkowanie
 
Avatar Monica80
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Dinslaken ( NRW) NIEMCY
Wiadomości: 479
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;46875700]Ja mam chyba jednak zapalenie piersi. Doszły straszne dreszcze, jestem przykryta po samą szyję, a mi i tak zimno... łamie mnie też w kościach i boli głową. Czuje się okropnie : ( ratunku! !

---------- Dopisano o 03:40 ---------- Poprzedni post napisano o 03:28 ----------

I jeszcze lekka gorączka 37,6 [/QUOTE]


Berenika ja miałam i mi pomogło -
Częste przystawianie dziecka do ssania, przed karmieniem polewalan piersi ciepłym prysznicem , po karmieniu zimnym. Dodatkowo po karmieniu okłady z tłuczonych zimnych liści kapusty.



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Pozdrawiam, Monika

DailyMoni- o życiu, o domu, o dzieciach, o mnie

Leoś
Natasha
Monica80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 08:11   #3354
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Monica czyli nie muszę do lekarza po antybiotyk? Bo mnie babcia tym zapaleniem straszyla, że ona antybiotyk musiała brać.. i po jakim czasie powinno mi przejść?
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 08:23   #3355
Monica80
Raczkowanie
 
Avatar Monica80
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Dinslaken ( NRW) NIEMCY
Wiadomości: 479
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;46876416]Monica czyli nie muszę do lekarza po antybiotyk? Bo mnie babcia tym zapaleniem straszyla, że ona antybiotyk musiała brać.. i po jakim czasie powinno mi przejść?[/QUOTE]


Jesli wysoka goraczka utrzymuje sie dłużej niż 2 dni to trzeba do lekarza . Ale spróbuj powalczyć moze sie uda bez antybiotyku. Mnie sie udało .
Aha i duzo pij !


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Pozdrawiam, Monika

DailyMoni- o życiu, o domu, o dzieciach, o mnie

Leoś
Natasha
Monica80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 08:35   #3356
poziomkka
Zadomowienie
 
Avatar poziomkka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ryki
Wiadomości: 1 141
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Berenika podam Ci kilka sposobow na zator ze sr: jesli zrobila Ci sie gula na piersi (zator)- ugotuj 2 ziemniaki w mundurkach, zblenduj i przykładaj. Na opuchliznę - biala kapusta rozbita tłuczkiem (przed karmieniem umyc piers, bo mały może nie chcieć ssać). Jeśli produkują za dużo mleka to schładzać piersi. Mam nadzieję, ze coś pomogłam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
poziomkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 11:15   #3357
Mala_Czarno_Biala
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Czarno_Biala
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 480
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cześć Maminki.
Ja po prawie całej nocy skurczów ale wciąż w dwupaku. Położna się dziwiła że tak mi się akcja "babrze" i nie chce ruszyć, zaleciła się ostro zmęczyć, w związku z czym idziemy dziś z TŻem na siłownię na świeżym powietrzu którą postawili w parku koło nas to będzie przekomiczny widok, ale dłużej nie dam rady, jeszcze jedna taka noc i skoczę z okna..

Dziś od 3:00 do 6:00 skurczybyki męczyły, i to nawet już co 8 minut, wstałam więc żeby poskakać na piłce i porobić przysiady, i nie uwierzycie, ale wszystko się uspokoiło
Nie rozumiem mojego ciała...

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;46876416]Monica czyli nie muszę do lekarza po antybiotyk? Bo mnie babcia tym zapaleniem straszyla, że ona antybiotyk musiała brać.. i po jakim czasie powinno mi przejść?[/QUOTE]

Ale uważaj, położna mówiła że karmić można tylko do 38'C! nie wiem dlaczego ale powyżej już ponoć nie :/
__________________
Blog: Projekt Rodzice
Mala_Czarno_Biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 11:59   #3358
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Poziomkka ją właśnie zatoru nie mam, żadnej guli... tylko spuchnieta i boli tak bardziej w tej części pod pacha... kapustę stosuję, ale póki co niewiele pomogło... ogólnie czuje się już lepiej, ale nadal boli..
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 12:26   #3359
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;46878782]Poziomkka ją właśnie zatoru nie mam, żadnej guli... tylko spuchnieta i boli tak bardziej w tej części pod pacha... kapustę stosuję, ale póki co niewiele pomogło... ogólnie czuje się już lepiej, ale nadal boli..[/QUOTE]

a próbowałaś odciągnąć??
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 12:50   #3360
TroppoSensibile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 215
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Kinia GRATULACJE

Karolkya super, że w końcu w domku jesteście nareszcie w komplecie

Berenika mnie w szpitalu już radzono żeby robić zimne okłady po karmieniu - tetrówka na ok. 15 min, a pod prysznicem z kolei oblewać ciepłą wodą. No i odciągnąć + ta kapucha, której nie zdążyłam spróbować. A przy bólu i twardnieniu położna mi wymasowała oliwką pierś tak właśnie od pachy i od razu przystawiałam młodego.

Mała Biało Czarna współczuję tych skurczybyków. Niech się dzidzia w końcu zdecyduje Trzymam kciuki

Prowansja trzymam kciuki, lekarze na pewno podejmą dobrą dla was decyzję

Dziewczyny w ogóle jak wy sobie radzicie z odciąganiem pokarmu....? mam laktator z Aventu ręczny i naprawdę nie mogę sobie poradzić żeby coś konkretnego odciągnąć na "posiłek". To dla mnie takie dziwne uczucie jakbym "gryzła sweter" albo "tarła paznokciami po steropianie"... Nawet prosiłam tż-ta żeby mi trochę pomógł (ręce mnie już bolały od tego naciskania), ale nie mogę się przemóc i dalej nic. Odciągnęłam do tej drugiej kreski 20 ml i to był szczyt możliwości :/

Generalnie nie mam potrzeby odciągać, ale muszę gdzieś w końcu wyjść, zostawić młodego na trochę i popróbować właśnie jakby pił z butli. Może ten laktator jakiś lewy? Przy każdym naciśnięciu wydaje głupi dźwięk - skrzypi. Może to mnie tak zniechęca? I w dodatku mało leci....

No i drugie pytanie - rodziłam prawie 3 tygodnie temu i dalej nie rozpuściły mi się szwy, które mam w pochwie ... pomijam już ból, który chwilami przypomina skurcze porodowe... definitywnie stwierdzam, że połóg jest tysiąc razy gorszy niż poród.

Edytowane przez TroppoSensibile
Czas edycji: 2014-06-14 o 13:02
TroppoSensibile jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-14 13:10:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.