ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-13, 17:50   #241
Glamour_girl
Raczkowanie
 
Avatar Glamour_girl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Rzeszów :]
Wiadomości: 306
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Mi lekarz kazal zrobic 7 dniowa przerwe i nastepne opakowanie rozpoczac 8 dnia.. to w koncu dobrze czy zle?? Ostatnia tabletke wzielam w srode 6 lutego a nastepna mam wziasc jutro - 14 lutego. I juz sama nie wiem czy tak ma byc.
Glamour_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 17:56   #242
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Glamour_girl Pokaż wiadomość
Mi lekarz kazal zrobic 7 dniowa przerwe i nastepne opakowanie rozpoczac 8 dnia.. to w koncu dobrze czy zle?? Ostatnia tabletke wzielam w srode 6 lutego a nastepna mam wziasc jutro - 14 lutego. I juz sama nie wiem czy tak ma byc.
No to tak samo, jak mi. Chodzi o to, by każde nowe opakowanie rozpocząć tego samego dnia. Inaczej przesuwałoby się to cały czas o jeden dzień do tyłu. Jakoś od dwóch lat nie zachodzę w ciążę
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 18:05   #243
Glamour_girl
Raczkowanie
 
Avatar Glamour_girl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Rzeszów :]
Wiadomości: 306
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

No to jestem spokojniejsza
Glamour_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 18:24   #244
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
No to jak wytłumaczysz mi to, że ja mam 8 dób przerwy, jak kazał mi lekarz? O czym napisałam kilka postów wyżej.
Nie możesz mieć 8 dób przerwy - jeśli np. zaczęłaś brać tabletki w poniedziałek to biorąc 21 skończysz w niedzielę, licząc więc od poniedziałku (czyli dnia następnego) 7 dni przerwy bez brania tabletek wychodzi niedziela (i to jest ta 7 doba bez tabletek) i w poniedziałek (czyli 8 dnia) bierzesz tabletkę, więc przerwę masz 7 dniową bo poniedziałek (jako 8 dzień) już przyjmujesz tabletkę.
Mam nadzieję że nie zamieszałam

Cytat:
Napisane przez Glamour_girl Pokaż wiadomość
Mi lekarz kazal zrobic 7 dniowa przerwe i nastepne opakowanie rozpoczac 8 dnia.. to w koncu dobrze czy zle?? Ostatnia tabletke wzielam w srode 6 lutego a nastepna mam wziasc jutro - 14 lutego. I juz sama nie wiem czy tak ma byc.
Bardzo dobrze.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 18:31   #245
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Nie możesz mieć 8 dób przerwy - jeśli np. zaczęłaś brać tabletki w poniedziałek to biorąc 21 skończysz w niedzielę, licząc więc od poniedziałku (czyli dnia następnego) 7 dni przerwy bez brania tabletek wychodzi niedziela (i to jest ta 7 doba bez tabletek) i w poniedziałek (czyli 8 dnia) bierzesz tabletkę, więc przerwę masz 7 dniową bo poniedziałek (jako 8 dzień) już przyjmujesz tabletkę.
Mam nadzieję że nie zamieszałam
Nie zamotałaś Tylko jak policzysz pełnymi godzinami, to wychodzi 8x24 godziny między ostatnią tabletką a pierwszą z nowego opakowania
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 21:07   #246
szponciak
Raczkowanie
 
Avatar szponciak
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 214
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
No to jak wytłumaczysz mi to, że ja mam 8 dób przerwy, jak kazał mi lekarz? O czym napisałam kilka postów wyżej.
Nie zrozumiałyśmy sie Dla mnie 7dni przerwy calych to 7 dni bez tabletek i na 8 wziasc. A Ty zrozumiałaś pewnie, ze 7 dni przerwy i na 7 wziasc?? Moze poprostu w poprzednim poscie zle to ujelam Za co przepraszam, bpo wprowadzilam lekkie zamieszanie

Chodzi o to, ze podobno nie mozna robic dluzszej przerwy, czyli brac tabletki na 9 dzien, a nie jak powinno sie- 8, poniewaz to obniza dzialanie antykoncepcji.
szponciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 11:28   #247
agnaa
Raczkowanie
 
Avatar agnaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 63
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

mam takie pytanko, bo już tyle się nasłuchałam o ciąży mimo tabletek anty,że nie wiem w co wierzyć. To że istnieje minimalne ryzyko zajścia w ciążę to wiem, ale chcę sie dowiedzieć, czy można być w ciąży i tego nie wiedzieć. Jeśli w tygodniowej przerwie nie wystąpi krwawienie to jest ryzyko ciąży.Ale zastanawiam się czy można mimo krwawienia z odstawienia byc w ciąży? Wydaje mi się to trochę nielogiczne, bo skoro kobieta krwawi to chyba osiedlenie się komóreczki w ściance macicy nie jest możliwe. Ale słyszałam opowieści ze dziewczyna dowiedziała sie po 3 miesiącach o ciązy, bo normalnie występowało u niej krwawienie w tygodniu przerw. Bardzo proszę niech któraś zaprzeczy tym zabobonom ?
agnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-14, 11:37   #248
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Biore Jeanine od 9 miesiecow. Nie mialam zadnych skutkow ubocznych, lecz przeciwnie - zmniejszyl mi sie czas okresu. Przed Jeanine tez mialam okres kolo 2 dni, ale po rozpoczeciu zazywania mialam 1 dzien lub nawet mniej. Czasem nawet bylo tak ze w ogole nie mialam, ale potem za miesiac znow nastepowal. Ale teraz juz troche sie martwie bo 3 razy pod rzad nie mialam okresu, czego jeszcze nie bylo. Chociaz w tym czasie kiedy ewentualnie mial sie zaczynac mialam takie typowe boli w brzuszku, ale nic nie bylo... Czy teraz juz w ogole nie bede miala okresu? czy to jest ciaza???
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 11:38   #249
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

oj nie da sie...juz sama sie probowalam dowiedziec czy to krwawienie wystepuje i czy to sie po prostu wie ze sie jest w ciazy..jedyne co mi powiedziano - zalezy od organizmu:/
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 11:45   #250
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Dog-Rose Pokaż wiadomość
Biore Jeanine od 9 miesiecow. Nie mialam zadnych skutkow ubocznych, lecz przeciwnie - zmniejszyl mi sie czas okresu. Przed Jeanine tez mialam okres kolo 2 dni, ale po rozpoczeciu zazywania mialam 1 dzien lub nawet mniej. Czasem nawet bylo tak ze w ogole nie mialam, ale potem za miesiac znow nastepowal. Ale teraz juz troche sie martwie bo 3 razy pod rzad nie mialam okresu, czego jeszcze nie bylo. Chociaz w tym czasie kiedy ewentualnie mial sie zaczynac mialam takie typowe boli w brzuszku, ale nic nie bylo... Czy teraz juz w ogole nie bede miala okresu? czy to jest ciaza???
Zrób test by potwierdzić lub wykluczyć ciążę, a potem do ginekologa lub endokrynologa. Bo opisana tu sytuacja może wskazywać na zaburzenia hormonalne np. Bo ja akurat mam podobnie.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 12:09   #251
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Nie zamotałaś Tylko jak policzysz pełnymi godzinami, to wychodzi 8x24 godziny między ostatnią tabletką a pierwszą z nowego opakowania
Masz rację, po prostu każda z nas liczy to w inny sposób ale dobrze że wychodzi ostatecznie na to samo


Cytat:
Napisane przez agnaa Pokaż wiadomość
mam takie pytanko, bo już tyle się nasłuchałam o ciąży mimo tabletek anty,że nie wiem w co wierzyć. To że istnieje minimalne ryzyko zajścia w ciążę to wiem, ale chcę sie dowiedzieć, czy można być w ciąży i tego nie wiedzieć. Jeśli w tygodniowej przerwie nie wystąpi krwawienie to jest ryzyko ciąży.Ale zastanawiam się czy można mimo krwawienia z odstawienia byc w ciąży? Wydaje mi się to trochę nielogiczne, bo skoro kobieta krwawi to chyba osiedlenie się komóreczki w ściance macicy nie jest możliwe. Ale słyszałam opowieści ze dziewczyna dowiedziała sie po 3 miesiącach o ciązy, bo normalnie występowało u niej krwawienie w tygodniu przerw. Bardzo proszę niech któraś zaprzeczy tym zabobonom ?
Teoretycznie kiedy w czasie brania tabletek występują kilkudniowe plamienia to pierwszy znak że trzeba zgłosić się do lekarza bo może być własnie podejrzenie ciąży; podobnie jak w czasie 7-dniowej przerwy nie wystąpi krwawienie z odstawienia - też do lekarza. Jak to jest w praktyce to nie wiem bo nigdy nie spotkałam się z takim przypadkiem. Co do tego niby okresu to moja koleżanka miała własnie bardzo skąpe plamienia i zdecydowanie można je było odróżnić od typowego okresu. ALe to też pewnie sprawa indywidualna.


Cytat:
Napisane przez Dog-Rose Pokaż wiadomość
Biore Jeanine od 9 miesiecow. Nie mialam zadnych skutkow ubocznych, lecz przeciwnie - zmniejszyl mi sie czas okresu. Przed Jeanine tez mialam okres kolo 2 dni, ale po rozpoczeciu zazywania mialam 1 dzien lub nawet mniej. Czasem nawet bylo tak ze w ogole nie mialam, ale potem za miesiac znow nastepowal. Ale teraz juz troche sie martwie bo 3 razy pod rzad nie mialam okresu, czego jeszcze nie bylo. Chociaz w tym czasie kiedy ewentualnie mial sie zaczynac mialam takie typowe boli w brzuszku, ale nic nie bylo... Czy teraz juz w ogole nie bede miala okresu? czy to jest ciaza???
A lekarz wiedział że masz taki krótki okres? Bo wydaje mi się że w takim przypadku to Ty wogóle nie powinnaś zazywać tabletek.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-14, 13:58   #252
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość

A lekarz wiedział że masz taki krótki okres? Bo wydaje mi się że w takim przypadku to Ty wogóle nie powinnaś zazywać tabletek.
Tak, wiedziala, i wiedziala o tym ze czasem nie wystepuje okres i mowila ze to jest normalne. Ale przez ostatnie 3 mies wlasnie nie bylam u lekarza (i na razie nie mam mozliwosci) i tu taka sytuacja...
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 00:27   #253
Lelcia86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Witam!!
Mam następujący problem... zażywam tabletki cilest od 3 miesięcy. wczoraj zapomniałam 5 tabletki w pierwszym tygodniu cyklu, wzięłam dzisiaj 2 tabletki o normalnej godzinie, czyli po 24 godzinach. Dzisiaj także kochałam sie z moim chłopakiem i pękła nam gumka. tabletki wzięłam o 19 godzinie a gumka pękła nam około 00:00. Czy jest możliwość że zajdę w ciążę? proszę o odpowiedź ponieważ jestem tym bardzo przejęta. z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Lelcia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 05:13   #254
Suuuzi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 742
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Lelcia-niestety istnieje taka możliwość...
Suuuzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 08:29   #255
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lelcia86 Pokaż wiadomość
Witam!!
Mam następujący problem... zażywam tabletki cilest od 3 miesięcy. wczoraj zapomniałam 5 tabletki w pierwszym tygodniu cyklu, wzięłam dzisiaj 2 tabletki o normalnej godzinie, czyli po 24 godzinach. Dzisiaj także kochałam sie z moim chłopakiem i pękła nam gumka. tabletki wzięłam o 19 godzinie a gumka pękła nam około 00:00. Czy jest możliwość że zajdę w ciążę? proszę o odpowiedź ponieważ jestem tym bardzo przejęta. z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Troche pecha miałaś..
Skuteczność tabletki była obniżona, ale nadal działała
Więc bądź dobrej myśli.
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 08:58   #256
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lelcia86 Pokaż wiadomość
Witam!!
Mam następujący problem... zażywam tabletki cilest od 3 miesięcy. wczoraj zapomniałam 5 tabletki w pierwszym tygodniu cyklu, wzięłam dzisiaj 2 tabletki o normalnej godzinie, czyli po 24 godzinach. Dzisiaj także kochałam sie z moim chłopakiem i pękła nam gumka. tabletki wzięłam o 19 godzinie a gumka pękła nam około 00:00. Czy jest możliwość że zajdę w ciążę? proszę o odpowiedź ponieważ jestem tym bardzo przejęta. z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Można w tej sytuacji naprawdę mówić o pechu. Ja bym osobiście udała się po tabletkę po, ale to tylko wtedy, kiedy naprawdę nie chcesz i nie możesz i nie ma tajkiej możliwości itp. Twój wybór oczywiście.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 23:15   #257
smoczyca1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Od kilku miesięcy biorę Hormonet i zapomniałam7. tabletki w cyklu, na drugi dzień wzięłam tylko jedną zamiast dwóch i potem normalnie. Ale na trzeci dzień dostałam plamienie, a teraz (trzeci dzień od początku plamienia) mam dość silne krwawienie mimo regularnego brania tabletek. Czy powinnam nadal je brać, a krwawienie samo ustanie czy odstawić tabletki na jeden cykl i wrócić gdy ponownie dostanę okres?

A czy nie wiecie czy zażywanie tabletek ma jakiś wpływ na wynik testu ciążowego (tego z moczu)? Z góry dziękuję za odpowiedż
smoczyca1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 09:39   #258
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

ciąża jest rozpoznawana na podstawie hCG - hormonu białkowego produkowanego przez rozwijający sie trofoblast, obecnego we krwi i wydalanego z moczem ciężarnej. Stężenie tego hormonu rosnie od chwili zagnieżdzenia sie zaplodnionego jaja w sluzówce...tabletki anty nie maja wplywu na ten hormon...jedyne na co moga miec wplyw to na rozwoj zarodka...
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 20:25   #259
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

ja biore tapsy 2 lata i wlasnie od kilku jestem na etapie ' obsesji' zee moge byc w ciazy

;(

biore regularnie ale ostanio troche balowalismy, pilo sie lakohol a z tego co wiem to slabiej dzialaja

bralam tez antybiotyki

niewiem juz sama
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-09, 21:45   #260
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

No Aguś jak sama nie wiesz to się zastanów albo zrób test. Alkohol na tabletki nie działa jęsli nie wymiotowałaś przy tym.
No a antybiotyki... ah... zrób test.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 17:37   #261
aaannnnnnaaa
Raczkowanie
 
Avatar aaannnnnnaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 257
Question Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Oj teraz i mnie poważnie dotyczy pytanie wątku- od dwóch dni antybiotyk duomox 1g+ regularnie od dwóch lat cilest i myśl- czy plemniki sprzed trzech dni jeszcze we mnie śmigają i mogły spotkać już jajeczko na swej drodze?
aaannnnnnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 19:14   #262
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

antybiotyk stoopniowo zmniejsza (nie musi) dzialanie tabletek antykoncepcyjnych, wiec nie musisz sie przejmowac tym stosunkiem przed antybiotykami. poza tym tabletki w rozny sposob zabezpieczaja przed ciaza, wiec tak od wszystko nie przestanie "dzialac" od antybiotyka, tylko stopniowo, jak juz. ;p
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 19:37   #263
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Moze tutaj uzyskam jakas w miare sensowna odpowiedz
tak wiec, juz 8 miesiac stosuje yasminelle, zadna tabletka nie pominieta, zadnych wymiotow, biegunek itp. Okresy normalnie.
Ale.
Z dzisiejszym dniem zaczely sie u mnie zawroty glowy i lekkie nudnosci :| takie, jak na poczatku brania Y, kiedy organizm przyzwyczajal sie do tabsow...
Co o tym sadzicie?
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 20:19   #264
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
studiuje na akademii medycznej, mialam juz zajecia, na ktorych rozmawialismy z prowadzacym na temat tabletek antykoncepcyjnych. co sie okazalo? mozna zajsc w ciaze biorac je nawet regularnie i przestrzegac wszystkiego, co jest zamieszczone w ulotce. otoz dzialanie taletek jest tym slabsze im dluzej sie je bierze, organizm sie przyzwyczaja i dawki, ktore sie bierze okazuja sie za male (dokladnie tak jak z kawa, im wiecej jej pijemy tym z czesem pijemy jej wiecej, bo wczesniejsze dawki nie sa juz tak skuteczne jak wczesniej). Poza tym tabletki sa bardzo niebezpieczne, juz nie jedna kobieta po braniu tych tabletek miala pozniej problem z zajsciem w ciaze (kazda kobieta inaczej reaguje na podawane hormony, u jednej sie wszystko blokuje, a u innej jak juz wspomnialamdziala w druga strone i zachodzi w ciaze).
Pisałaś o konkretnych tabletkach (danej firmy) czy ogólnie???
Jak dotąd nie słyszałam bowiem aby "organizm się przyzwyczajał"

Cytat:
Napisane przez gosik79 Pokaż wiadomość
ja biorę tabletki od 17 roku zycia, czyli dokładnie 9 lat. w ciążę zaszłam od razu, w tydzień po ich odstawieniu ( wtedy był to ok 5 rok od kiedy zaczęłam je brać).
Cytat:
Napisane przez gosik79 Pokaż wiadomość
dwie juz odstawiły i bez problemu zaszły w ciążę.

NO gosik..to dajesz nadzieję "przyszłym mamusiom" na zaciążenie..


Ja biorę tabletki od ponad roku.Przedtem miałam roczną przerwę i ponad pół roku wcześniej też brałam tabletki..... ale zdarzyło mi sie zapomnieć jakiejś, albo brać o różnych godzinach. Zdarzyło mi sie wziąć troszkę później a nie co do minuty o danej godzinie... (choć wiem tak być nie powinno)

I.... w ciąże nie zaszłam! i tu jest ten los bo znam ze słyszenia dziewczynę która brała tabletki co do minuty, nigdy się nie pomysliła etc. i .. ma córeczkę!!!:ehe m:
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 19:40   #265
PrettyInPink
Przyczajenie
 
Avatar PrettyInPink
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 18
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

No to pewnie brała jakieś ziółka itp.
Ja osobiście nie wierzę w to, żeby można było zajść mimo brania tabletek.

A zioła? Mnóstwo jest i ziół w różnych herbatkach i leków, na które nie zwracamy uwagi, a jednak je bierzemy. Pewnie miała bóle brzucha albo jakiś dół i napiła się albo koszyczka aptecznego z dziurawcem, albo wzięła persen, albo przedawkowała paracetamol...

Ja też biorę tabletki kilka lat i jakoś o nic się nie martwię
PrettyInPink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 19:51   #266
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez PrettyInPink Pokaż wiadomość
No to pewnie brała jakieś ziółka itp.
Ja osobiście nie wierzę w to, żeby można było zajść mimo brania tabletek.

A zioła? Mnóstwo jest i ziół w różnych herbatkach i leków, na które nie zwracamy uwagi, a jednak je bierzemy. Pewnie miała bóle brzucha albo jakiś dół i napiła się albo koszyczka aptecznego z dziurawcem, albo wzięła persen, albo przedawkowała paracetamol...

Ja też biorę tabletki kilka lat i jakoś o nic się nie martwię
A ja znam taki przypadek. Jedna wpadka pomimo Cilestu, a druga pomimo plastrów. Kobiecy organizm to nie zegarek, czasem coś szwankuje, tu się akurat wyjaśniło, faktycznie zaszfankował.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 21:10   #267
Lelcia86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lelcia86 Pokaż wiadomość
Witam!!
Mam następujący problem... zażywam tabletki cilest od 3 miesięcy. wczoraj zapomniałam 5 tabletki w pierwszym tygodniu cyklu, wzięłam dzisiaj 2 tabletki o normalnej godzinie, czyli po 24 godzinach. Dzisiaj także kochałam sie z moim chłopakiem i pękła nam gumka. tabletki wzięłam o 19 godzinie a gumka pękła nam około 00:00. Czy jest możliwość że zajdę w ciążę? proszę o odpowiedź ponieważ jestem tym bardzo przejęta. z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Witam!! To znowu ja
a więc jak aytuacja wyglądała jak powyżej. Dostałam pierwsy okres normalnie, drugi także. Zrobiłam test i wyszła pomarańczowa kreska, a powinna wyjść żółta bądź czerwona... Dalej zażywam Cilest. Problem jest następujący:
Jestem w połowie 3 cyklu po tym zdarzeniu i bolą mnie piersi, okres mam dostać za tydzień a czuje się jakbym miała dostać go już teraz. Czy może być prawdopodobieństwo że pomimo tych 2-óch okresów mogę być w ciąży?? Proszę o rade! Pozdrawiam Lelcia
Lelcia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 23:03   #268
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lelcia86 Pokaż wiadomość
Witam!! To znowu ja
a więc jak aytuacja wyglądała jak powyżej. Dostałam pierwsy okres normalnie, drugi także. Zrobiłam test i wyszła pomarańczowa kreska, a powinna wyjść żółta bądź czerwona... Dalej zażywam Cilest. Problem jest następujący:
Jestem w połowie 3 cyklu po tym zdarzeniu i bolą mnie piersi, okres mam dostać za tydzień a czuje się jakbym miała dostać go już teraz. Czy może być prawdopodobieństwo że pomimo tych 2-óch okresów mogę być w ciąży?? Proszę o rade! Pozdrawiam Lelcia
Trudno powiedzieć. Dla mnie rpawdopodobieństwo raczej nikłe. Może zrób drugi inny test?
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 19:57   #269
annnx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 143
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Witam. Dwa dni temu powinnam dostać krwawienia i nic. Czekam jeszcze przed zrobieniem testu do niedzieli albo poniedziałku bo może się pojawi. Wcześniej też mi się spóźniało krwawienie. Zrobiłam test i nic nie byłam w ciąży. Strasznie źle się czuje, dostałam biegunki i mam mdłości już od dwóch tygodni. Tabletki zapomniałam raz, ale wzięłam po dwóch godzinach. Współżyłam oczywiście tego dnia, gdy zapomniałam. biorę już 4 miesiąc tabletki. Mogę być w ciąży??
__________________
jedno słowo a znaczy tak wiele, jedno słowo i od razu się śmiejesz, jedno słowo jak rzeka płynie z mych ust, tak to jest tak to się dzieje
annnx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 20:01   #270
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez annnx Pokaż wiadomość
Witam. Dwa dni temu powinnam dostać krwawienia i nic. Czekam jeszcze przed zrobieniem testu do niedzieli albo poniedziałku bo może się pojawi. Wcześniej też mi się spóźniało krwawienie. Zrobiłam test i nic nie byłam w ciąży. Strasznie źle się czuje, dostałam biegunki i mam mdłości już od dwóch tygodni. Tabletki zapomniałam raz, ale wzięłam po dwóch godzinach. Współżyłam oczywiście tego dnia, gdy zapomniałam. biorę już 4 miesiąc tabletki. Mogę być w ciąży??
Wątpliwa sprawa.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-06 13:33:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:27.