Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-18, 09:40   #841
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Oczywiście nie będę się stosować do wszystkiego co pisała położna
wszystko synek zweryfikuje



Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość
A moze vita D ma skąd ok, nie wiem
hehe, a może moja lekarka prowadząca ma tajniacką-spiskową umowę z producentem vita D


Berbie, wszystkie rzeczy T. myję w specjalnym płynie do mycia naczyń (ich specjalność polega na byciu BIO niestety jest to jakiś niemiecki produkt za 16 zł , ale też Biały Jeleń za 5,99 zł ), a potem gotuję (to gotowanie teraz już sporadycznie - raz w tygodniu).
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:47   #842
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez zebrawpaski Pokaż wiadomość
Luna- 100 lat dla Kamila!

u nas "rybki"też wyciskaliśmy na łyżeczkę i Tz-et bardzo pilnował aby resztki kapsułek trafiły do kosza
My też dajemy na lyzeczke. Magnez w syropie- strzykawką.

Co do mycia pupy to używamy chusteczek, najlepiej spisują się różowe (niebieskie są a suche), dada cotton (podstawowe naturals są za mokre) i zielone pampers. Jak jest kupa po pachy to myje mokrą tetrowka, a w niedzielę taka kupa była że Kacper o 7 wylądował pod prysznicem.

Mam butelki Avent i niezbyt je lubię, smoczki są dziwne, Kacper potrafi cuda nimi robić. Najbardziej lubie Lovi. Na gemini są w dobrej cenie (taniej o 10zł niż kupowalam stacjonarnie).
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 10:03   #843
Alfahelisa
Zakorzenienie
 
Avatar Alfahelisa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 271
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Monitor oddechu mieliśmy własnie ten do pieluszki snuza halo, super był
A laktator z aventu do wrzącej wody na 5minut gotowana wrzucalam jedyny minus to mamy zakamienioną wode i osad czasem taki zostawał
__________________
"Tego dnia
Upadł duch
Wygięła się do wewnątrz
Bezpowrotnie elipsa ma"
Aniołek 7t4d [*] 25.05.2011 i nic już nie będzie takie samo
Wiktor 13.07.2012 kochany szczęściarz urodzony 13ego w piątek
Gloria- 07.06.2015 - nasza księżniczka

Edytowane przez Alfahelisa
Czas edycji: 2014-03-18 o 10:05
Alfahelisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 10:03   #844
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Luna 100 lat dla Kamilka!!

Berbie, ja też mam ręczny Avent, więc - jw.
Pani serio gotujesz? Ja już nie gotuję nic, oprócz nowości. Tylko wyparzam.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 10:05   #845
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
te skurcze to normalna sprawa? ja nic takiego nie mam
ciągle ciągnie mnie ta pachwina... ciekawe co na jej temat powie lekarz, w piątek mam wizytę.
kucyk a rzeczy typu maści itp. kupowałaś w normalnej aptece? czy jakoś hurtowo w jakiejś internetowej aptece?

ponawiam pytanie:
jak mogę wysterylizować laktator który dostałam od koleżanki?
Polecam aptekę internetową Gemini. Ostatnio tylko tam kupuje leki, kosmetyki.
A te skurcze, to nie wiem co jest normalne a co nie Te z dzisiejszej nocy były wyjątkowo bolesne i częste. Dzisiaj jest ok.



Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 10:08   #846
Alfahelisa
Zakorzenienie
 
Avatar Alfahelisa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 271
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Berbie ja skurczy nie miałam nic i nigdy aż do samego cc
wody sie sączyły a skurczów nic a nic
__________________
"Tego dnia
Upadł duch
Wygięła się do wewnątrz
Bezpowrotnie elipsa ma"
Aniołek 7t4d [*] 25.05.2011 i nic już nie będzie takie samo
Wiktor 13.07.2012 kochany szczęściarz urodzony 13ego w piątek
Gloria- 07.06.2015 - nasza księżniczka
Alfahelisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 10:12   #847
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
Berbie, wszystkie rzeczy T. myję w specjalnym płynie do mycia naczyń (ich specjalność polega na byciu BIO niestety jest to jakiś niemiecki produkt za 16 zł , ale też Biały Jeleń za 5,99 zł ), a potem gotuję (to gotowanie teraz już sporadycznie - raz w tygodniu).
A jak się nazywa ten bio płyn?





Cytat:
Napisane przez Alfahelisa Pokaż wiadomość
Monitor oddechu mieliśmy własnie ten do pieluszki snuza halo, super był


I dziecka ten monitor nie ciśnie, nie odparza?


Cytat:
Napisane przez Alfahelisa Pokaż wiadomość
Berbie ja skurczy nie miałam nic i nigdy aż do samego cc
wody sie sączyły a skurczów nic a nic
Zazdroszczę


Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 10:31   #848
Alfahelisa
Zakorzenienie
 
Avatar Alfahelisa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 271
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Monitor jest chyba wygodny Wiktor nie zgłaszał protestow
On jest tak wyprofilowany, ze tylko ta końcówka dotyka brzuszka... no a poza tym kest maly i lekki (raz prawie bym go z ubrankiem wyprala )
ja czasem tak na śpicha go z łozeczka nocą brałam ze pewnie bym zapomniała wyłaczac płytek no i czesto karmilam nocą w łóżku i budziłam sie np 4h pozniej ze spiącym przy piersi dzieckiem, Wiktorek na początku strasznie cyckowo przytulaśny był i spał sporo przy piersi w nocy, wiec siłą rzeczy monitor płytkowy by leżal nieuzywany...
co ciekawe teraz dla odmiany Wiktor nieuznaje spania z nami i usypia sam w swoim łózeczku jakoś od 8mca a od 6mca po ssaniu mleczka odwracal sie w druga strone i szedl spać wiec byl odkładany do łozeczka wyprzytulał sie tyle ile potrzebował i mu przeszło

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość



Zazdroszczę


Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka
Taaaaa chciałabyś urodzić 14dni po terminie porodu?
__________________
"Tego dnia
Upadł duch
Wygięła się do wewnątrz
Bezpowrotnie elipsa ma"
Aniołek 7t4d [*] 25.05.2011 i nic już nie będzie takie samo
Wiktor 13.07.2012 kochany szczęściarz urodzony 13ego w piątek
Gloria- 07.06.2015 - nasza księżniczka
Alfahelisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 10:37   #849
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez Alfahelisa Pokaż wiadomość
Monitor jest chyba wygodny Wiktor nie zgłaszał protestow
On jest tak wyprofilowany, ze tylko ta końcówka dotyka brzuszka... no a poza tym kest maly i lekki (raz prawie bym go z ubrankiem wyprala )
ja czasem tak na śpicha go z łozeczka nocą brałam ze pewnie bym zapomniała wyłaczac płytek no i czesto karmilam nocą w łóżku i budziłam sie np 4h pozniej ze spiącym przy piersi dzieckiem, Wiktorek na początku strasznie cyckowo przytulaśny był i spał sporo przy piersi w nocy, wiec siłą rzeczy monitor płytkowy by leżal nieuzywany...
co ciekawe teraz dla odmiany Wiktor nieuznaje spania z nami i usypia sam w swoim łózeczku jakoś od 8mca a od 6mca po ssaniu mleczka odwracal sie w druga strone i szedl spać wiec byl odkładany do łozeczka wyprzytulał sie tyle ile potrzebował i mu przeszło

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------


Taaaaa chciałabyś urodzić 14dni po terminie porodu?
O nieee

To nie wiem jaki monitor kupić

Mąż każe mi torbę spakować do szpitala.. Żeby w razie czego sam pakować nie musiał. Chyba się przestraszył tych skurczy...
Jeszcze 11 tygodni



Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 10:39   #850
zebrawpaski
Zakorzenienie
 
Avatar zebrawpaski
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 594
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez Alfahelisa Pokaż wiadomość
co ciekawe teraz dla odmiany Wiktor nieuznaje spania z nami i usypia sam w swoim łózeczku jakoś od 8mca a od 6mca po ssaniu mleczka odwracal sie w druga strone i szedl spać wiec byl odkładany do łozeczka wyprzytulał sie tyle ile potrzebował i mu przeszło

właśnie ze spaniem mamy problem, Kasia przez prawie 20 miesięcy spała sama w łóżeczku, wieczorem sama zasypiała a teraz właściwie łóżeczko niepotrzebne.... jak ją wkładamy jest ryk, jak zaśnie z nami i Tz-et ją przełoży (nie zawsze się uda) a potem Kasia obudzi się u siebie jest taki płacz, że jedyny sposób to zabrać ją znowu do nas - więc tak śpimy... to znaczy kto śpi to śpi, Kasia śpi, Tz-et czujnie drzemie a ja z reguły leżę i pilnuję brzucha aby nie był pokopany...
jak już zasnę twardo to budzę się na Kasi ręce...
nie wyobrażam sobie przeprowadzki jak myślę o tych nocnych kłopotach- Kasi pokój a nasza sypialnia są na dwóch końcach korytarza...
co zrobić żeby ona znowu chciała w łóżeczku spać?
__________________
Anielka - 03.11.2010
Hubert - 29.05.2011


JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
KASIA
JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
TOSIA

Edytowane przez zebrawpaski
Czas edycji: 2014-03-18 o 11:35
zebrawpaski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 10:43   #851
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez Alfahelisa Pokaż wiadomość
Monitor jest chyba wygodny Wiktor nie zgłaszał protestow
jaki dokładnie monitor miałaś?
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 11:31   #852
Kubek29
Zadomowienie
 
Avatar Kubek29
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
hehe, a może moja lekarka prowadząca ma tajniacką-spiskową umowę z producentem vita D


Berbie, wszystkie rzeczy T. myję w specjalnym płynie do mycia naczyń (ich specjalność polega na byciu BIO niestety jest to jakiś niemiecki produkt za 16 zł , ale też Biały Jeleń za 5,99 zł ), a potem gotuję (to gotowanie teraz już sporadycznie - raz w tygodniu).
Hehe, na bank!

My myjemy w mydle w płynie bialy jeleń lub w płynie do dziecięcych przedmiotów frosh (dostępny w rossmanie), ale nie gotuje tylko wyparzam.



Berbie to wystarczy umyć i gotować ok. 10 min lub w specjalnych woreczkach w mikrofalowce wysterylizowac.


Perśe- dzieki!

Edytowane przez Kubek29
Czas edycji: 2014-03-18 o 11:34
Kubek29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 11:33   #853
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
- w domu przez pierwszy miesiąc kąpiel co 2-3 dni
- do pielęgnacji poleca emolienty (krem i płyn do kąpieli) firmy : Emolium, oliatum, allerco
- chusteczki nawilżanie tylko poza domem, w domu przegotowaną wodą + wacik
- po każdej zmianie pieluszki alantan/ bepanthen/linomag/linoderm
- poleca kosz na zużyte pieluszki
- zabawki z bijącym sercem Sterntaler (oprócz tego suszarka, odkurzacz, okap) - gdy dziecko nie może się uspokoić
- książka "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy" o tym jak stworzyć dziecku IV brakujący trymestr
- termofor poleca z pestkami wiśni (długo trzyma ciepło)
- istnieje takie coś jak rurka antykolokowa ale nazwa mi umknęła
- radzi mieć w domu jedną butelkę 125mm i mleko np Hipp bio combiotik nawet jak planujesz karmić piersią
- maść na brodawki Maltan (zawiera glukozę i dziecko chętnie sutka łapie) lub bebanthen ten sam co do pupy
- do mycia krocza biały jeleń i tamtym rosa saszetki
- kolki bobotic, jak nie trawi laktozy to Delicol
- probiotyki dicoflor
- jałowe gaziki
- na katar maść majerankowa
- do pępka Octenisept
-pieluchy dada lub pampers (nie muszą mieć wycięcia na pępek)
- ja od początku kąpię codziennie, u nas to rytuał, J. już sam lezie do łazienki o określonej porze
- emolientów bez potrzeby bym nie kupowała
- my do tej pory chusteczki tylko poza domem, w domu od powrotu ze szpitala waciki + woda
- mi mówiono, że dopóki nic się z pupą nie dzieje nie trzeba żadnych kremów/maści, na początku używałam tylko na noc (najdłuższy sen), później jak lekko się coś zaczerwieniło albo po kupie, do teraz nie używam po każdej zmianie pieluchy, używam próbek, kremu z babydream w dużym okrągłym pudełku, ale odparzenia to też jakieś skłonności, J. nie miał nigdy.
- kosz wg mnie jest drogim zbytkiem, u nas pieluchy z kupą były wyrzucane do reklamówki obok kosza i wynoszone przy najbliższym wyjściu, albo normalnie do kosza i wynoszone co wieczór
- zabawki z bijacym sercem nie mieliśmy, strasznie drogie :/ ale suszarka, odkurzacz dzialały, miałam też suszarkę nagraną na tel, ściągnięte z netu.
- jest film na you tube najszczęśliwsze niemowlę w okolicy, z godzinę trwa, warto obejrzeć, a czy stosować to sprawa indywidualna
- termoforu i rurki nie mieliśmy
- mleka nie kupuj, można 3 tyg trzymać otwarte opakowanie tylko, lepiej jak Kubek pisała buteleczkę gotowego mleka, ale one mają krótkie terminy ważności chyba to kupić jak najpóźniej
- na brodawki miałam z ziajki maść, lanolina sama, bardzo dobra, po co tam glukoza?
- miałam białego jelenia, do rany po cc, do mycia krocza też się nadaje
- na J. lepiej działał espumisan niż bobotic
- dicoflor i biogaię dawałam
- jałowych gazików praktycznie nie używałam
- octanisept mieliśmy
- na początek u nas najlepsze były pampersy, dada 1 są droższe niż pampersy więc nie kupowałam


Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
monika dzięki za rady odnośnie fotelika. wczoraj tak doszłam do wniosku, że nie ma sensu planować jak to będzie z kolejnym fotelikiem. kupię taki (Aton/ Besafe/ Romer/ Recardo) 0-13 kg z bazą z myślą żeby się montował na stelażu wózka który kupię.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 11:36   #854
Kubek29
Zadomowienie
 
Avatar Kubek29
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Spaćer bez ryku zaliczony!

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

Ale ten kubeł o tyle fajny ze moze stać koło przewijaka i nic nie capi. Nie trzeba z Pielucha przez całe mieszkanie posuwać. A ńie ze ktos śmieci nie wynosi z domu.
Kubek29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 11:39   #855
zebrawpaski
Zakorzenienie
 
Avatar zebrawpaski
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 594
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

o której agatka miała mieć wizytę?

nie wyobrażam sobie pielęgnacji pępka bez spirytu z octeniseptem odpadałby chyba 2 miesiące więc stosowaliśmy i jedno i drugie
__________________
Anielka - 03.11.2010
Hubert - 29.05.2011


JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
KASIA
JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
TOSIA
zebrawpaski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 12:07   #856
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

No właśnie Agata ma mieć dzisiaj usg...


Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
- ja od początku kąpię codziennie, u nas to rytuał, J. już sam lezie do łazienki o określonej porze
- emolientów bez potrzeby bym nie kupowała
- my do tej pory chusteczki tylko poza domem, w domu od powrotu ze szpitala waciki + woda
- mi mówiono, że dopóki nic się z pupą nie dzieje nie trzeba żadnych kremów/maści, na początku używałam tylko na noc (najdłuższy sen), później jak lekko się coś zaczerwieniło albo po kupie, do teraz nie używam po każdej zmianie pieluchy, używam próbek, kremu z babydream w dużym okrągłym pudełku, ale odparzenia to też jakieś skłonności, J. nie miał nigdy.
- kosz wg mnie jest drogim zbytkiem, u nas pieluchy z kupą były wyrzucane do reklamówki obok kosza i wynoszone przy najbliższym wyjściu, albo normalnie do kosza i wynoszone co wieczór
- zabawki z bijacym sercem nie mieliśmy, strasznie drogie :/ ale suszarka, odkurzacz dzialały, miałam też suszarkę nagraną na tel, ściągnięte z netu.
- jest film na you tube najszczęśliwsze niemowlę w okolicy, z godzinę trwa, warto obejrzeć, a czy stosować to sprawa indywidualna
- termoforu i rurki nie mieliśmy
- mleka nie kupuj, można 3 tyg trzymać otwarte opakowanie tylko, lepiej jak Kubek pisała buteleczkę gotowego mleka, ale one mają krótkie terminy ważności chyba to kupić jak najpóźniej
- na brodawki miałam z ziajki maść, lanolina sama, bardzo dobra, po co tam glukoza?
- miałam białego jelenia, do rany po cc, do mycia krocza też się nadaje
- na J. lepiej działał espumisan niż bobotic
- dicoflor i biogaię dawałam
- jałowych gazików praktycznie nie używałam
- octanisept mieliśmy
- na początek u nas najlepsze były pampersy, dada 1 są droższe niż pampersy więc nie kupowałam




O tym filmie na YouTube też mówiła.
A zabawkę z serduszkiem wpisze na listę prezentów
Glukoza po to żeby maść była słodka i dziecko wtedy chętniej cyca ssie.... A nie powinno się wszelkich maści zmywać przed KP?
Ja jestem leń i chętnie z opcji kąpielą co drugi dzień skorzystam..




Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 12:09   #857
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość
Spaćer bez ryku zaliczony!

zazdroszczę. i tego samego sobie życzę
Perse, byliście już? czy dalej kiblujecie??? Wczoraj odpuściłam spacer i ten dzień był dłuuuuuuugiiiiiii.....

Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość
Ale ten kubeł o tyle fajny ze moze stać koło przewijaka i nic nie capi.
z perspektywy czasu powiem, że do 13 lipca T. robił pachnące kupki
od czasu pierwszej jarzynówki - makabra. worki na pieluszki i codzienne wynoszenie śmieci...



wywaliło mi neta i cytaty przepadły.... wrrr

Serio, serio Perse - gotuję raz w tygodniu. Torres pije wodę z bobofrutem (klęska, porażka, mój dramat) - nie mam zaufania do siebie i do tego jak wymywam z niekapkowych zakamarków... lovi 360 to w ogóle myciowa porażka (T. wciąż uczy się z tego pić). a jak już wrzucam do gara niekapki, to i łyżeczki, i miskę, i końcówkę do katarka. Dużo to on tego nie ma

Tak w ogóle jedna mamusia z mamuśkowego jakoś na mnie wpłynęła () i sprzątam. fakt że na mega raty, ale jestem z siebie dumna
generalnie sprzątanie po jednej szafeczce to nie dla mnie ... jak dziś pamiętam, jak na forum pojawiła się Perse... jak pisała co i jak sprząta, to mi policzki płonęły ze wstydu. teraz wiem, że odreagowywała, wtedy tylko łeb spuszczałam przed Ślązaczką z krwi i kości i standardów porządkowych. Jak dziś pamiętam jak szefowa mi dała dzień wolny i zrobiłam na tip top całe mieszkanie (fakt, że malutkie). to był pierwszy i ostatni raz jak wszystkie fugi jechałam szczoteczką do zębów
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 12:14   #858
h0pe
Wtajemniczenie
 
Avatar h0pe
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 269
GG do h0pe
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

miłego dnia kobitki

agatko - czekam na wiesci z wizyty
h0pe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 12:37   #859
Kubek29
Zadomowienie
 
Avatar Kubek29
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez zebrawpaski Pokaż wiadomość
nie wyobrażam sobie pielęgnacji pępka bez spirytu z octeniseptem odpadałby chyba 2 miesiące więc stosowaliśmy i jedno i drugie
Nie uzywalismy ani jednego ani drugiego. Kikut odpadł w 6 czy 7 dobie.

Wg roznych badan kikuty szybciej odpadają, jak sie nim zajmą bakterie z flory fizjologicznej skory.
Stad aktualnie polecana sucha pielegnacja.
Ale wiadomo co mama to metoda.

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=Silver] zazdroszczę. i tego samego sobie życzę
[
z perspektywy czasu powiem, że do 13 lipca T. robił pachnące kupki
od czasu pierwszej jarzynówki - makabra. worki na pieluszki i codzienne wynoszenie śmieci...
My 3 dni nie byliśmyna spacerze, moze myślał ze to za karę spacerowy ban i dlatego dzisiaj siedział cicho
Nawet odwazylam sie z nim do apteki wejść
Do tej pory do sklepu wszedł ze mną raz, we Wrocławiu.

Juz sie boje tych koop







Wiem, wiem... Mam zapłon
Ale wczesniej mi umknęło i lepiej późno niz wcale ; )
W załączniku moj prezent mikołajkowy od Wiki.
(Prezent przebywa w pokoju Tymona. Patrzy sie na nas podczas karmienia )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (33,9 KB, 23 załadowań)

Edytowane przez Kubek29
Czas edycji: 2014-03-18 o 12:55
Kubek29 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 13:07   #860
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Luna
To jesteśmy sasiadkami!


Bylam z Kacprem na badaniu i usg bioderek-nadal wszystko prawidłowo, kolejna kanapka za 2 miesiące.

Potem pojechalisny do galerii - w SP są dobre promocje: zele Dove 500ml.po 7,99, micel Garnier 400ml po 9,99, emulsja Emolium 9,99.

W Leclercu w końcu dołożyli 3,kg proszki Dzidzius - 22,49 (taniej nie widzialam)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 13:14   #861
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Pomyłka.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 13:25   #862
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość

Bylam z Kacprem na badaniu i usg bioderek-nadal wszystko prawidłowo, kolejna kanapka za 2 miesiące.



Poczytałam o kocykach bambusowych i na pewno kupię. Dla letniego noworodka super sprawa. No i ten termofor z wiśni Na 2 minuty do mikrofali i jest ciepły przez godzinę. Nawet dla mnie się przyda bo często korzystam.

Kubek moja dobra wróżko czy znasz we Wrocławiu dobrego pediatrę? Słyszałam że Pejcz. Tylko on do domu nie przyjeżdża, a na tym mi zależy....


Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 13:28   #863
Alfahelisa
Zakorzenienie
 
Avatar Alfahelisa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 271
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
jaki dokładnie monitor miałaś?
pisałam w poscie Snuza halo (jakis czas temu zmienili nazwe na snuza hero)
My najpierw obejrzeliśmy w sklepie (we Wro w Askocie są)
__________________
"Tego dnia
Upadł duch
Wygięła się do wewnątrz
Bezpowrotnie elipsa ma"
Aniołek 7t4d [*] 25.05.2011 i nic już nie będzie takie samo
Wiktor 13.07.2012 kochany szczęściarz urodzony 13ego w piątek
Gloria- 07.06.2015 - nasza księżniczka
Alfahelisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 13:30   #864
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Kucyk
Kupiłam taki termofor niedawno w Biedronce za 15 zł, uzylam raz i leży. Może to i dobrze że nie jest Kacprowi potrzebny.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 13:31   #865
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
[/COLOR][/COLOR]

Tak w ogóle jedna mamusia z mamuśkowego jakoś na mnie wpłynęła () i sprzątam. fakt że na mega raty, ale jestem z siebie dumna
generalnie sprzątanie po jednej szafeczce to nie dla mnie ... jak dziś pamiętam, jak na forum pojawiła się Perse... jak pisała co i jak sprząta, to mi policzki płonęły ze wstydu. teraz wiem, że odreagowywała, wtedy tylko łeb spuszczałam przed Ślązaczką z krwi i kości i standardów porządkowych. Jak dziś pamiętam jak szefowa mi dała dzień wolny i zrobiłam na tip top całe mieszkanie (fakt, że malutkie). to był pierwszy i ostatni raz jak wszystkie fugi jechałam szczoteczką do zębów
pani, ja podobnie odreagowuje nie znam lepszego sposobu, jak wywalanie wszystkiego z półek, szorowanie, układanie od nowa,przeglądanie. Ach! co to za pasjonujące zajęcie! Był czas, że rzeczy, które leżały długo w szafie i nie były używane, prałam, prasowałam i układałam od nowa. Nie mówiąc o szorowaniu fug, malowaniu kaloryferów, sprzątaniu strychu czy piwnicy Teraz gdy moja siostra zauważy, że "zaczynam sprzątać" przywozi mi dzieci na tydzień - po kilku dniach chęć sprzątania całkowicie mi przechodzi


Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Bylam z Kacprem na badaniu i usg bioderek-nadal wszystko prawidłowo, kolejna kanapka za 2 miesiące.
brawa dla Kcperka


Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość
Wiem, wiem... Mam zapłon
Ale wczesniej mi umknęło i lepiej późno niz wcale ; )
W załączniku moj prezent mikołajkowy od Wiki.
(Prezent przebywa w pokoju Tymona. Patrzy sie na nas podczas karmienia )

Kubku, mam do Ciebie pytanie z dziedziny medycznej - możesz mi rozjaśnić co to jest badanie FISH i kiedy się je robi? Jak się ono ma do badania kariotypu?
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 13:31   #866
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Luna
To jesteśmy sasiadkami!


Bylam z Kacprem na badaniu i usg bioderek-nadal wszystko prawidłowo, kolejna kanapka za 2 miesiące.

Potem pojechalisny do galerii - w SP są dobre promocje: zele Dove 500ml.po 7,99, micel Garnier 400ml po 9,99, emulsja Emolium 9,99.

W Leclercu w końcu dołożyli 3,kg proszki Dzidzius - 22,49 (taniej nie widzialam)
Jaka kanapka kontrola!
Nienawidzę tej autokorekty w tel, nie zawsze wychwyce
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 13:35   #867
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Jaka kanapka kontrola!
Nienawidzę tej autokorekty w tel, nie zawsze wychwyce
ja sobie wytłumaczyłam, że ta "kanapka" to przenośnia Kacperek położy się na "kanapce" i będzie miał znowu badane bioderka
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 14:00   #868
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Jaka kanapka kontrola!
Nienawidzę tej autokorekty w tel, nie zawsze wychwyce
Ja się domyśliłam że kontrola szukałam w głowie słowa na K, zgodnego z sensem zdania


Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 14:11   #869
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość
W załączniku moj prezent mikołajkowy od Wiki.
(Prezent przebywa w pokoju Tymona. Patrzy sie na nas podczas karmienia )
śliczny prezent
Cytat:
Napisane przez Alfahelisa Pokaż wiadomość
pisałam w poscie Snuza halo (jakis czas temu zmienili nazwe na snuza hero)
My najpierw obejrzeliśmy w sklepie (we Wro w Askocie są)
dzięki jakoś przeoczyłam nazwę

Kucyk nie mogę znaleźć tego filmu na yt. pomożesz?

agatka nie napisała o której będzie mieć wizytę bo nie wiedziała o której wejdzie...

waderka chyba się wczoraj i dziś nie meldowała?

Jana????

ja dziś pół dnia przespałam bo w nocy nie mogłam spać teraz próbuję się kawą na nogi postawić.
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 14:30   #870
edytte
Zadomowienie
 
Avatar edytte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 282
GG do edytte
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXII

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
[B]

Edytko
Gratuluję 12tc Mam nadzieję, że lepiej się teraz poczujesz
Dziękuję . Jest coraz lepiej . Zachcianki się zaczynają, ale waga na szczęście nie rośnie mam jeszcze -1 z wagi z przed ciąży. Podobnie miałam ze Stasiem. Humor i nastawienie mam coraz lepsze.

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Akurat ta ze szmerami serca w porządku ma 12 lat i jest już zdrowa ale pewnie pytasz o tę malutką, która niedawno się urodziła. Dostałam jej zdjęcia i wygląda mi na pulpecika, choć siostra twierdzi, że w rzeczywistości to kruszynka. Wyników z kariotypu nie ma, bo jakichś tam komórek nie mogą wyhodować, więc znowu czekamy - tym razem miesiąc. Zrobili jakieś badanie fish, wyniki są w porządku, więc nadzieja coraz większa
Tak chodziło mi o tą malutką. Myślę o niej dość często i mam nadzieję, że jednak ten czarny scenariusz o którym pisałaś okaże się pomyłką. Dużo zdrówka dla chrześnicy.

Cytat:
Napisane przez ladypurple Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziś byłam na usg.
Wszystko dzięki Bogu samo się oczyściło.. ale endometrium jest jeszcze grube.
To krwawienie które wzięłam za okres, to było jednak dalej krwawienie, było mocniejsze przez to, że dzień wcześniej myłam okna w domu, a miałam się oszczędzać.. Teraz tylko czekam na okres i mamy zielone światło Już nie umiem się doczekać
Mnie tydzień po zabiegu też jakoś tak mocno zalało, bo też mi się zachciało przekopać ogródek.

Cytat:
Napisane przez zebrawpaski Pokaż wiadomość

Byłam dzisiaj u Dyrektora!
Ucieszył się, gratulował i wyściskał
Zostało na tym, ze na rok przyjmuje kogoś na zastępstwo
życzę CI edytko podobnych efektów po rozmowie z przełożoną


Jak zaszłam w ciążę z Kasią to od listopada byłam na L4, tp miałam na czerwiec a umowa kończyła mi się w sierpniu, wracałam do pracy w listopadzie, a od września dostałam umowę na czas nieokreślony. Rozmawiałam na ten temat z dyrektorem gdy informowałam go o ciąży i dał mi wtedy do zrozumienia, że będę miała gdzie wrócić (bo też o to podpytywałam), chociaż umowa na stałe(którą dostałam będąc jeszcze na macierzyńskim) była dla mnie nie lada zaskoczeniem, spodziewałam się tymczasowej na rok (do mianowania)
tak więc widzisz wszystko jest możliwe, trzymam kciuki za pomyślny rozwój spraw, jak będziesz w gabinecie to pomyśl, że towarzyszy Ci Twój Aniołek, który czuwa[COLOR=Silver]
Jakoś dałaś mi nadzieję, że może i u mnie w pracy będzie dobrze. Myślałam, że Ty już powiedziałaś o ciąży wcześniej . To jednak ja nie powiem tak późno jak myślałam . A jak się czujesz? Jak brzuszek odstaje już u Ciebie?

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Zeberko Bierzesz normalny kwas foliowy czy mocniejszy?
Wiem, że pytanie nie do mnie, ale ja ten mocniejszy 0,5 i dzisiaj kupiłam witaminy ( nawet niedrogie 28 zł), gdzie jest w składzie kwas foliowy 0,4 i chyba trzeba będzie odstawić sam kwas. A może dobierać co 3-4 dni jedną tabletkę żeby wyrównać? Jak myślicie?

Cytat:
Napisane przez zebrawpaski Pokaż wiadomość
właśnie ze spaniem mamy problem, Kasia przez prawie 20 miesięcy spała sama w łóżeczku, wieczorem sama zasypiała a teraz właściwie łóżeczko niepotrzebne.... jak ją wkładamy jest ryk, jak zaśnie z nami i Tz-et ją przełoży (nie zawsze się uda) a potem Kasia obudzi się u siebie jest taki płacz, że jedyny sposób to zabrać ją znowu do nas - więc tak śpimy... to znaczy kto śpi to śpi, Kasia śpi, Tz-et czujnie drzemie a ja z reguły leżę i pilnuję brzucha aby nie był pokopany...
jak już zasnę twardo to budzę się na Kasi ręce...
nie wyobrażam sobie przeprowadzki jak myślę o tych nocnych kłopotach- Kasi pokój a nasza sypialnia są na dwóch końcach korytarza...
co zrobić żeby ona znowu chciała w łóżeczku spać?
U mnie był zawsze z tym duży problem. Ile razy ja już próbowałam , kupowałam nową pościel np. z samochodami, misia do spania, rozmawiałam, nawet siłą z płaczem kładłam, siedziałam przy łóżeczku i nic. Aż ostatnio, tak od niczego podczas wspólnej rozmowy, że ciasno tak we trójkę spać Staś doszedł sam do wniosku, że jest już duży i w końcu będzie starszym braciszkiem i pójdzie spać sam.... Wszystko to trwa już z miesiąc i chyba się udało . Rano tylko przychodzi do nas poprzytulać się, czasami jeszcze zaśnie. Ja myślę, że najważniejsza jest konsekwencja, bo wiadomo zdarzają mu się chwile, że chce wrócić do nas na całą noc i wtedy jest trochę płaczu, żalu, ale jest tego coraz mniej. U nas ważne są stale pory spania, bo wcześniej było z tym rożnie ( nie chciał spać, miał problemy, długo trwało usypianie), teraz nie ma z tym problemu i dziecko zasypia nam w ciągu 15 minut . Jest super, ale ile to trwało .

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Ma ktoś kontakt z Agatką ? Na kiedy ma wizytę? Mam nadzieję, że będzie już serduszko .

Jana tez nam się nie melduje

Waderka również

Oj dziewczynki nieładnie
__________________
19.04.2013 r.
Staś i Michaś

Tracimy coś by zrobić miejsce dla czegoś lepszego....
edytte jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-26 22:29:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.