Szkodliwe kremy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-18, 16:46   #1
Black Isabell
Raczkowanie
 
Avatar Black Isabell
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Województwo Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 473
GG do Black Isabell

Szkodliwe kremy...


Usłyszałam ostatnio jedną z opinii Pani dermatolog dotyczącą kremów Avonu... Lekarka stwierdziła, iż kremów owych nie powinno się stosować, gdyż są one wysoce szkodliwe i w sposób negatywny wplywają na stan skóry twarzy... Nieco przeraziła mnie takowa opinia... Używam kremów Avonu od dawna ( głównie tego z soją i trawą cytrynową ) i aż zaczynam się bać czy nie zdegraduję totalnie mojej i tak już problematycznej cery ze skłonnością do przesuszania, trądziku a miejscami także i przetłuszczania.... Nie stać mnie na kremy markowe... A produkty eris, garnier czy nivea "zapychają" moją skórę i przetłuszczają - nawet te matujące... Jak dobrać więc dobry krem, nienafaszerowany do szpiku chemią ? Czy każdy nisko czy też średniopółkowy kosmetyk to czysty bubel ???
Black Isabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 17:07   #2
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Szkodliwe kremy...

Ja ostatnio przerzuciłam sią na kremy z jak najbardziej naturalnymi składnikami, używam kremu dla dzieci johnsona oraz kremu sojowego z z seri Linomag z firmy Ziołolek. Dzięki tym kremom mam wreszcie ładna gładką cerę i mniej rozrzeżone pory. Od poniedziałku będę też łykac tokovit 400. Co do kremów Avonu to nie mam do nich zaufania, ten z soją i trawą cytrynową bardzo poniszczył mi cerę.
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 17:10   #3
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Szkodliwe kremy...

trzeba nauczyć się czytac składy- w recanzjach na KWC są zazwyczaj podane, na wizażu jest też bardzo dobry słownik składników kosmetycznych. Troche to nużące i początkowo skomplikowane, ale to chyba najlepszy sposób, by wybrać odpowiedni dla siebie krem. I to nieprawa, że tylko wysokopółkowe, markowe kosmetyki są w stanie zapewnić nieskazitelną skórę- tam też często trafiają się buble, a jeżeli ten krem avonu ci służy, to dlaczego miałabyś go nie używać? Czy pani dermatolog powiedziała chociaż dlaczego jej zdaniem avon jest "be".
Uważaj na toniki- nie mogą zawierać alkoholu (wiem, że ten avonowski z sojowej serii zawiera, więc lepiej go nie używać) i na żele do mycia- muszą być łagodne, tzn. bez SLS (Sodium Laureath/Lauryl Sulfate na początku składu). Dobre i delikatne i przy tym tanie (ok. 6-8 zł) żele i toniki ma polski Fitomed (z czystym sumieniem mogę polecić, bo sama używam- nie są co prawda tak kolorowe, ładne i pachnące jak avon, ale też nie podrażniaja). Co do kremów to uważaj na zapychające składniki- ale to juz metodą prób i błędów możesz określić, coo zatyka twoje pory, bo jak głosi stara wizażowa prawda "każdego zapycha co innego"
Sprawdż na tej stronie:
http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm
I poszukaj trochę w wyszukiwarce i na KWC
takich tematów było dość dużo.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 17:22   #4
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Szkodliwe kremy...

Mam wrażliwą skórę i większość kremów powoduje u mnie podrażnienia a kosmetyki z Avonu chyba najbardziej. Więc możliwe że coś w tym jest.
Długo szukałam kremiku dla siebie i mnóstwo tego przetestowałam (także tych z górnej półki) i doszłam do wniosku, że nie ma jak kremy "apteczne". Są tanie, czasami dosłownie kilka złotych a od kąd ich używam nie mam żadnych problemów z cerą. Może poszukaj czegoś w aptece?
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 21:03   #5
Black Isabell
Raczkowanie
 
Avatar Black Isabell
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Województwo Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 473
GG do Black Isabell
Dot.: Szkodliwe kremy...

dziękuję
Black Isabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 11:44   #6
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Szkodliwe kremy...

A to mnie zszokowalyscie!!! ze szampony i zele avonu moga byc nie za dobre (wysuszaja bo maja SLS...) to wiem, ale KREMY?? Od daaawna uzywam kremow Avonu i zaden mnie nie zawiodl moja siostre jeden: ten energizujacy na noc, strasznie jej cere wysuszal...teraz ma ten gleboko nawilzajacy i ja go czasem uzywam i jak dla mnie jest swietny! Teraz planuje zakupic ten z kwasem hialuronowym (tego mi nie wmowicie ze jest szkodliwy, bo ten kwas wchodzi w sklad skory, jest jej naturalnym nawilzaczem), kolezanka go miala i mowi ze byl bardzo dobry ja ogolnie mam cere z tendencja do przesuszania, dlatego szukam dobrze nawilzajacego kremu....
Co do kremow APTECZNYCH: jakie macie na mysli?? O jakie fimry wam chodzi? jesli moge wiedziec Mam teraz praktyke w aptece, wiec moge obadac asortyment (choc juz to chyba zrobilam...). Wiec?
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 12:05   #7
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Szkodliwe kremy...

Jak pisłam wyżej z aptecznych kremów polecam krmy Linomag z firmy Ziołolek
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-19, 13:22   #8
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Szkodliwe kremy...

Cytat:
Napisane przez Kajol
trzeba nauczyć się czytac składy- w recanzjach na KWC są zazwyczaj podane, na wizażu jest też bardzo dobry słownik składników kosmetycznych. Troche to nużące i początkowo skomplikowane, ale to chyba najlepszy sposób, by wybrać odpowiedni dla siebie krem. I to nieprawa, że tylko wysokopółkowe, markowe kosmetyki są w stanie zapewnić nieskazitelną skórę- tam też często trafiają się buble, a jeżeli ten krem avonu ci służy, to dlaczego miałabyś go nie używać? Czy pani dermatolog powiedziała chociaż dlaczego jej zdaniem avon jest "be".
Uważaj na toniki- nie mogą zawierać alkoholu (wiem, że ten avonowski z sojowej serii zawiera, więc lepiej go nie używać) i na żele do mycia- muszą być łagodne, tzn. bez SLS (Sodium Laureath/Lauryl Sulfate na początku składu). Dobre i delikatne i przy tym tanie (ok. 6-8 zł) żele i toniki ma polski Fitomed (z czystym sumieniem mogę polecić, bo sama używam- nie są co prawda tak kolorowe, ładne i pachnące jak avon, ale też nie podrażniaja). Co do kremów to uważaj na zapychające składniki- ale to juz metodą prób i błędów możesz określić, coo zatyka twoje pory, bo jak głosi stara wizażowa prawda "każdego zapycha co innego"
Sprawdż na tej stronie:
http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm
I poszukaj trochę w wyszukiwarce i na KWC
takich tematów było dość dużo.
to wcale nie tak do końca ze nie można uzywać toników z alkoholem - to nie jest zakazane przecież. ja osobiscie o wiele bardziej wole toniki z alkoholem niż bez i nie zauważyłam żdnego zniszczenie skóry a nawet wręcz odwrotnie.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 13:27   #9
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Szkodliwe kremy...

Cytat:
Napisane przez Black Isabell
Usłyszałam ostatnio jedną z opinii Pani dermatolog dotyczącą kremów Avonu... Lekarka stwierdziła, iż kremów owych nie powinno się stosować, gdyż są one wysoce szkodliwe i w sposób negatywny wplywają na stan skóry twarzy... Nieco przeraziła mnie takowa opinia... Używam kremów Avonu od dawna ( głównie tego z soją i trawą cytrynową ) i aż zaczynam się bać czy nie zdegraduję totalnie mojej i tak już problematycznej cery ze skłonnością do przesuszania, trądziku a miejscami także i przetłuszczania.... Nie stać mnie na kremy markowe... A produkty eris, garnier czy nivea "zapychają" moją skórę i przetłuszczają - nawet te matujące... Jak dobrać więc dobry krem, nienafaszerowany do szpiku chemią ? Czy każdy nisko czy też średniopółkowy kosmetyk to czysty bubel ???
a powiedziała jakie to te bardzo szkodliwe składniki mają kremy avou?? - sądzę że zadna firma w obecnych czasach, gdzie każdy walczy o klienta, nie "skusiłaby się" o dodawanie szkodliwych substancji.

A tak swoją drogą, to słyszałam ostatnio kilkakrotnie że wszystkie kosmetyki Nivea Visage mają składniki rakotwórcze...
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 13:59   #10
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Thumbs down Dot.: Szkodliwe kremy...

Tez slyszalam od wielu osob niepochlebne opinie na temat kremow Avonu!
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 14:21   #11
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Szkodliwe kremy...

Co do kremow APTECZNYCH: jakie macie na mysli?? O jakie fimry wam chodzi? jesli moge wiedziec Mam teraz praktyke w aptece, wiec moge obadac asortyment (choc juz to chyba zrobilam...). Wiec?[/quote]

Moje ulubione: (take które dobrze sprawdzają się na wrażliwej skórze)
Argiletz regenaracyjny
Panthenol firmy Paramedica
Propolis krem - firmy nie pamiętam
Uwielbiam też kremy z Biodermy, Ziołolek też mogę pochwalić, no a z droższych to Avene i La Rohe Posay mają fajniutke kosmetyki
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-19, 16:07   #12
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Szkodliwe kremy...

Skoro produkty Avonu zostały dopuszczone do obrotu, musiały zapewne przejść testy dermatologiczne. Nie wiem jak jest z atestem PZH - ten nie jest wymagany przez prawo.
Wydaje mi się, że wspomniana seria Naturals ma niewiele do zaoferowania skórze. Duża objętość tych kremów, nowoczesne opakowania, nad którymi pracował sztab najlepszych projektantów, kuszące zapachy i przyjemność użytkowania, to chyba wszystko. W składach na czołowych pozycjach myristyl myristate, propylene glycol, cera alba i inne zapychacze; wyciągi roślinne, o których dobroczynnym wpływie na cerę jest tyle w opisach reklamowych, na samym końcu listy, tuż przed denaturatem i barwnikami... Sama nazwa Naturals, to chyba jakiś żart...
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 16:55   #13
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Szkodliwe kremy...

Cytat:
Napisane przez mentha
Skoro produkty Avonu zostały dopuszczone do obrotu, musiały zapewne przejść testy dermatologiczne. Nie wiem jak jest z atestem PZH - ten nie jest wymagany przez prawo.
Wydaje mi się, że wspomniana seria Naturals ma niewiele do zaoferowania skórze. Duża objętość tych kremów, nowoczesne opakowania, nad którymi pracował sztab najlepszych projektantów, kuszące zapachy i przyjemność użytkowania, to chyba wszystko. W składach na czołowych pozycjach myristyl myristate, propylene glycol, cera alba i inne zapychacze; wyciągi roślinne, o których dobroczynnym wpływie na cerę jest tyle w opisach reklamowych, na samym końcu listy, tuż przed denaturatem i barwnikami... Sama nazwa Naturals, to chyba jakiś żart...
mi seria Naturals bardzo służy... Nie zauważyłam żadnego zapychania porów... Wczesniej stosowałam krem Kolastyny Malatise i co rano budziłam sie z jakąs niespodzianką na twarzy i tysiącem grudek podskórnych i jakos nie łączyłam tego ze stosowaniem Kolastyny. A gdy zaczęłam uzywać kremu z soją Avonu, to grudki poznikały i nie wyskakują mi nowe

Każdy powinien używać tego co mu pasuje i działa na jego skórę... Nie da się powiedzięć - nie wolno uzywać tego kremu, a ten można...
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 17:08   #14
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Szkodliwe kremy...

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
mi seria Naturals bardzo służy... Nie zauważyłam żadnego zapychania porów... Wczesniej stosowałam krem Kolastyny Malatise i co rano budziłam sie z jakąs niespodzianką na twarzy i tysiącem grudek podskórnych i jakos nie łączyłam tego ze stosowaniem Kolastyny. A gdy zaczęłam uzywać kremu z soją Avonu, to grudki poznikały i nie wyskakują mi nowe

Każdy powinien używać tego co mu pasuje i działa na jego skórę... Nie da się powiedzięć - nie wolno uzywać tego kremu, a ten można...
Dokladnie, tez tak uwazam. Wiec ta p.dermatolog jest moim zdaniem niezbyt wiarygodna, skoro tak powiedziała nie uzasadniając konkretnie swojego zdania moze poprostu jakies uprzedzenia do tej firmy? albo uzyla jednego kremu ktory jej nie sluzyl?....
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 17:56   #15
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Szkodliwe kremy...

Jakieś dwa lata temu, skuszona reklamą, kupiłam krem z mlekiem i miodem i była to chyba moja największa porażka kosmetyczna. Sama się sobie dziwię, jak mogłam zużyć 1/3 opakowania. Moja skóra wyglądała fatalnie po tej mleczno-miodowej pielęgnacji. Bo zamiast dostarczać jej witamin i chronić filtrami zalepiałam ją parafinami, o zapachu syntetycznego miodu.
Nie! Nie skuszą mnie już marketingowe bajeczki o cudownych właściwościach niebiańskich alg i bambusa, czy zdjęcia "najlepszych czyścicieli cery", wyeksponowanych wśród cytrusów i zroszonych wodą, sprzedaż łączona, wreszcie namowy koleżanki, która jest konsultantką Avonu i zarobi, jeśli coś u niej kupię ( Potencjalnym klientkom tej firmy polecam gazetkę dla konsultantek, w której specowie od sprzedaży bezpośredniej udzielają rad jak sprzedawać. Uodparnia, przynajmniej w pewnym stopniu )
Zdarza mi się kupić coś w Avonie. Właśnie kończę Multi-Boost, z którego jestem całkiem zadowolona, chociaż diabli wiedzą, czego tam nakładli. Skład kilometrowy i oprócz witamin jest tam pewnie i ta avonowska technologia, której się boję, a która nadaje kosmetykom odpowiednią konsystencję, trwałość, wchłanialność etc.
Nie mam zaufania do tej firmy i nic tego nie zmieni. Do innych też go nie mam Zawsze biorę poprawkę na reklamę, staram się sprawdzać składniki, na ile to potrafię i szukać opinii na Wizażu.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 18:04   #16
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Szkodliwe kremy...

Cytat:
Napisane przez Maripossa
Dokladnie, tez tak uwazam. Wiec ta p.dermatolog jest moim zdaniem niezbyt wiarygodna, skoro tak powiedziała nie uzasadniając konkretnie swojego zdania moze poprostu jakies uprzedzenia do tej firmy? albo uzyla jednego kremu ktory jej nie sluzyl?....
Albo w ten sposób uogólniła avonowską tendencję do pakowania w kremiszcza denaturatu, składników komedogennych, drażniących skórę i znikomą wartość pielęgnacyjną (myślę teraz Naturalsach).
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 18:15   #17
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Szkodliwe kremy...

Wiecie co...za miesiac mam praktyki w Avonie przy produkcji kosmetykow, wiec wtedy sie wszystkiego dowiem co oni tam klada, jak, ile i do czego i wam powiem.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 18:35   #18
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Szkodliwe kremy...

Jestem ciekawa

Zastanawia mnie, jaki procent regularnej ceny katalogowej stanowi koszt wytworzenia produktu.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 19:23   #19
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Szkodliwe kremy...

Cytat:
Napisane przez mentha
Jestem ciekawa

Zastanawia mnie, jaki procent regularnej ceny katalogowej stanowi koszt wytworzenia produktu.
maaaaaaaaały

i ja też nie lubię avonu, ślicznie zapycha pory
próbowałam kilku i tylko source c mi spasował. Obecnie stosuję Iwostin- tanio a dobrze działa.
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-19, 19:34   #20
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Szkodliwe kremy...

co do zapychania, to jest to kwestia indywidualna, wiec nie mozna powiedzieć - ten krem zapycha pory; ale- mi ten krem zapycha pory

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=zapychaj%B1ce
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 08:51   #21
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Szkodliwe kremy...

Ja używam kremu z Soją&Trawą Cytrynową już od jakiegoś czasu (obecnie 2 opakowanie) i nie zauwazyłam by coś się złego z moją cerą działo, wręcz przeciwnie. Zgadzam się, zapychanie jest kwestią indywidualną
agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 08:52   #22
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Szkodliwe kremy...

Myślę, że i ja powinnam dorzucić swoje 3 grosze.
Otóż używałam kosmetyków Avonu 9 lat i uważałam, że są OK. Moja młoda (wówczas ) skóra wyglądała OK, mimo, że wiele innych firm mnie uczulało. Niemniej jednak, po przekroczniu 30, okazało się, że te kremy oprócz tego, że nie uczulają mnie, tak naprawdę nie poprawiają kondycji mojej skóry.
Po dość długich poszukiwaniach trafiłam na kosmetyki Faberlic. Ich kremy bardzo mi odpowiadają, choć żele do mycia są okropne. Ceny kilka miesięcy temu nie były rewelacyjne, ale teraz kosmetyki są sprowadzane z fabryki z Rosji i ich ceny bardzo mocno spadły (wcześniej ściągano je z Włoch i Francji).
Nie bardzo znam się na składach, ale znajoma kosmetyczka przeglądała je i stwierdziła, że są w porządku.
Kremy cechuje delikatna konsystencja i super wchłanianie. Moi ulubieńcy, to kremy z serii LU, maska C6 i krem A7 z RNA.
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...t&vendorid=392
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 09:02   #23
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Szkodliwe kremy...

A zapytałaś panią dermatolog co oferuje w zamian? Może byś się wtedy dowiedziała jaka firma pani doktor odpala prowizję

Ja swego czasu opinię w podobnym tonie usłyszałam od pani dermatolog o kosmetykach Vichy...a potem zupełnie przypadkiem okazało się, że jej córunia handluje zupełnie czymś innym...i na dodatek można to nabyć w gabinecie
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 09:11   #24
Black Isabell
Raczkowanie
 
Avatar Black Isabell
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Województwo Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 473
GG do Black Isabell
Dot.: Szkodliwe kremy...

[QUOTE=marianna]A zapytałaś panią dermatolog co oferuje w zamian? Może byś się wtedy dowiedziała jaka firma pani doktor odpala prowizję

Nie .. niestety nie spytalam się... ale zamierzam spotkać się z Tą Panią i jeszcze z nia porozmawiać...
Oczywiście nie uważam tej Pani dermatolog za Alfę i Omegę, ale wielu osobom rzeczywiście pomogła.....
A co się tyczy opinii o kremach avonu - to słyszałam od wielu osób, że one wybitnie szkodzą...... Choć z drugiej strony, co w dzisiejszych czasach jest doskonałe ? Raczej nic...
Pozdrawiam...
Black Isabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 11:43   #25
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Szkodliwe kremy...

Kazda cera jest inna,przez co dzialanie kosmetykow ma rozny wplyw.
Smieszy mnie ocena ze Avon to czy tamto....z posrod tylu firm kosmetycznych najwiecej zarzutow sla osoby,ktore nie uzywaly ich kosmetykow a powtarzaja glownie zaslyszane opinie.
Zanim wyda sie osad radze wyprobowac,przetestowac i przekonac sie na wlasnej skorze.Zadna firma nie gwarantuje,ze wypuszcza na rynek kosmetyk idealny-to marzenie scietej glowy.
Bez wzgledu czy to bedzie krem apteczny badz oparty na komponentach naturalnych moze podraznic,uczulic,powodow ac zapychanie porow.

Jest to dla mnie powazny problem,poniewaz mam cere wrazliwa i sklonna do podraznien,szybko wylapuje kosmetyki ktore mi nie sluza i ....na wlasnym przykladzie moge powiedziec,ze jest kilka kremow z Avonu,ktore sobie chwale i chetnie do nich wracam.Z aptecznych lubie Iwostin(ale tez nie kazdemu on sluzy)LRP czy Bioderme.
Kosmtyka naturalna zafascynowala mnie na samym poczatku a mimo wszystko Hauschka dla mnie odpada totalnie,Fitomed ma swietny dla mojej skory jedynie balsam,plyn rozany i hydrolat roznany.

Osobiscie uwazam,ze zanim wypowiemy sie na temat jakiegolwiek kosmetyku to najlepiej wyprobowac go na sobie zaznaczjac przy tym jaka mamy cere,poniewaz to takze moze byc wskazowka dla potencjalnych poszukujacych.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 13:45   #26
Cytryna01
Rozeznanie
 
Avatar Cytryna01
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 581
Dot.: Szkodliwe kremy...

W takim razie może ja się wypowiem, ponieważ używałam wielu kosmetyków z Avony, równiez kremów Osobiście uważem że kremy Avonu są przeciętne.... Mają fajną konsystencję i sa tanie,ale oprócz tego to najzwyklejszy krem nie wnoszący nic specialnego dla mojej skórki! Wolę dodać kilka złotych i mieć coś co daje porządne efekty
Cytryna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 14:12   #27
ligia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 335
Dot.: Szkodliwe kremy...

Zgadzam się z Cytrynką , Avon to makabryczne przeciętniaki, już nigdy więcej nie kupię żadnego kremu tej firmy, nie pielęgnują wcale, to poprostu mazidła.
Dołączam się do głosów propagujących kremy apteczne, ja używam avene, biodermę albo vitaminę A w maści (tłusta jak diabli, ale regeneruje naskórek) i dzięki temu skóra bardzo mi się poprawiła, a koszt niewiele większy.
ligia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 14:28   #28
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Szkodliwe kremy...

Ja zaszeregowałabym kremy Avonu tak tuż ponieżej przeciętnej. Użyłam ich parę i albo zapychały pory albo nie pozostawiały żadnego efektu (nawet nawilżenia). Jest parę produktów tej firmy, które uważam, za dość dobre ale teżi ich cena jest wysoka. Podsumowując i uogulniając z mojego, subiektywnego punku widzenia: kosmetyki Avonu słabe są, szkoda mi na nie pieniędzy.
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 17:24   #29
Atka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 48
GG do Atka
Dot.: Szkodliwe kremy...

No pewnie bo również szkodliwe są kosmetyki firmy Nivea, Palmolive, a nawet jet bardzo dużo perfum szkodlowych bardzo znanych i lubianych firm. Ale lepiej tego nie wiedzieć bo tak naprawde to można ogłupieć z tymi szkodliwymi rzeczami a pozatym to są takie ilości, przenikania że byśmy musieli kilka lat uzywac tego samego.
Atka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 17:35   #30
Cytryna01
Rozeznanie
 
Avatar Cytryna01
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 581
Dot.: Szkodliwe kremy...

O szkodliwości kosmetyków Nivea jeszcze niesłyszałam...
Ale przynajmniej po ich stosowaniu poczułam różnice! Moja skórka stała się mięciutka i elastyczna! A ich ceny są bardzo przystepne Więc nawet nieporównuje Nivei do Avonu
Cytryna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.