Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-29, 16:35   #2671
w1b2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Talking Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Witajcie!

Na forum jestem nowy, jako facet zarejestrowałem się tylko po to aby widzieć obrazki... ale jak już mam konto a tu tyle ekspertek to zapytam

No więc tak... mam oczy chyba zielone (w załączniku zdjęcie), a potrzebuje takich jak ma Zac Efron (również zdjęcie w załączniku).
Jakie soczewki mi polecacie? Nie mam żadnej wady... trochę czytałem forum (2 tematy) i znalazłem kilka propozycji:
  • crystal blue - discon
  • softcolors - royal blue

  • Freshlook ColorBlends - True Saphir
  • Freshlook Dimensions Pacific Blue
  • Freshlook Dimensions Brilliant Blue
  • Bausch lomb natural colors Platinum
Miałem już kupować na allegro Freshlook Dimensions Pacific Blue, ale chyba mi się zrobią zbyt niebieskie i zbyt ciemne. Wg. mnie potrzebuje jakiegoś lekkiego jasnego niebieskiego.

To raz. Dwa to płyn. Kupuję sobię 2 soczewki na allegro i co z nimi...? Muszę jakiś płyn do tego kupić chyba tak? W miesięcznych soczewkach można chodzić bez przerwy (nie ściągając na noc)? Jeśli są miesięczne to oznacza że można je używać 24 * 30 = 720h czy może, po otwarciu mają okres ważności 30 dni?

Sory za głupie pytania - nigdy nie miałem z tym nic do czynienia
Pozdrawiam

Zdjęcie Efrona:
http://memyselfandhi.files.wordpress.../zac_efron.jpg

Edytowane przez w1b2
Czas edycji: 2009-12-29 o 16:42
w1b2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 16:50   #2672
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

zalezy jakie kupisz ale soczewki miesieczne to najczesciej soczewki do noszenia w trybie dziennym - na noc sie je zdejmuje... ogolnie nie powinno sie nosic dluzej niz kilka godz chyba 8? nie wiem bo nie stosuje sie :P nosze po 14-15h ale mam tez klopoty dzieki temu ze spojowkami wiec nie polecam... sa 'zdolne' do noszenia przez 30dni od otwarcia nie wazne ile godz itp po prostu otwierasz nowa pare np 30 grudnia to 30 stycznia juz sa do wyrzucenia

plyn i pojemniczek jest konieczny do przechowywania i czyszczenia soczewek... mi 360ml starcza na 3mc wiec na miesiac powinno starczyc 120ml (sa takie opakowania) mozesz wyprobowac np nie drogi Optee free

co do kolorow nie pomoge bo ja zmieniam piwne na czarne/ciemno brazowe a na codzien nosze korekcyjne

jesli nie pojdziesz do okulisty mozesz nie spasowac soczewek z okiem, roznosi sie o krzywizny i takie tam... ale moze bedziesz mial fart ja jednak poszlabym do lekarza i na pierwsza pare szarpnela sie w salonie... pamietaj, ze oczy masz tylko jedne
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 17:14   #2673
w1b2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

OK, dzieki za pomoc
A co do samej wizyty u okulisty - to trzeba za nią zapłacić, czy może NFZ to refunduje? A może mnie zbadają niby za free, tylko jestem zobowiązany po troche zawyżonej cenie kupić od razu soczewki?


Czekam jeszcze na odpowiedź odnośnie koloru
w1b2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 19:57   #2674
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez w1b2 Pokaż wiadomość
OK, dzieki za pomoc
A co do samej wizyty u okulisty - to trzeba za nią zapłacić, czy może NFZ to refunduje? A może mnie zbadają niby za free, tylko jestem zobowiązany po troche zawyżonej cenie kupić od razu soczewki?


Czekam jeszcze na odpowiedź odnośnie koloru
ja jak kupuje w vision express to mam badanie za free ale nie wiem czy sa tam soczewki o ktore pytasz normalnie wizyta jak u nich kupujesz to ok 40-50zł u 'zwyklego' okulisty prywatnie to wg jego cennika a jak to jest z nfz nie wiem bo w sumie to Twoje widzi mi sie nie masz wady wzroku wiec nie wiem czy Cie przebada...
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 22:04   #2675
Alicja1985
Raczkowanie
 
Avatar Alicja1985
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 136
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Brilliant Blue to jest kolor z serii freshlook colorblends,nie dimensions :P Byłam nastawiona na ten kolor, ale coraz bardziej się boję że będę miała nienaturalny kolor oczu. Ten niebieski podobno rzuca sie w oczy. Tak sobie myślałam, że może lepiej by wyglądał kolor BLUE z serii Freshlook Colors. Ja mam jasne szaro-zielone oczy, to może lepiej to będzie wyglądać xD
A Pacific Blue Dimensions już nosiłam, tylko przyciemniły mi oczy i zrobił się taki turkusowy kolor. Tak to jest z soczewkami podkreślającymi kolor, one ten kolor również pogłębiają, także osoby z jasnymi oczami nie uzyskają po nich efektu jasnego oka. Trzeba sie skierować w stronę soczewek całkowicie zmieniających kolor albo rozświetlających(radiance ).
__________________
Skończyłam roczną szkołę policealną na kierunku STYLIZACJA i WIZAŻ, a teraz studiuję filologię angielską. SZUKAM PRACY!

Waga: 50kg
Wzrost: 1,73cm
88-68-90 ;P

Zaręczyny: 21.02.2010r
Ślub: 18 wrzesień 2010r
Blog mojego RUS kotka :3
http://korel-bluecat.bloog.pl

Edytowane przez Alicja1985
Czas edycji: 2009-12-29 o 22:10
Alicja1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 19:24   #2676
w1b2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Dobra.... a konkretnie co mi polecisz? Mam oczy chyba zielone więc trudno ich zmienić nie będzie. Porzebuje coś co je rozjaśni i doda troszkę niebieskiego.
Pod mi ktoś może konkretnie 1 produkt który nada mi "kolor Efrona"? :P
w1b2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 21:02   #2677
Alicja1985
Raczkowanie
 
Avatar Alicja1985
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 136
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez w1b2 Pokaż wiadomość
Dobra.... a konkretnie co mi polecisz? Mam oczy chyba zielone więc trudno ich zmienić nie będzie. Porzebuje coś co je rozjaśni i doda troszkę niebieskiego.
Pod mi ktoś może konkretnie 1 produkt który nada mi "kolor Efrona"? :P
Nie wiem co Efron nosi, pewnie to co Paris Hilton. Ale tych soczewek Natural Touch Baby Blue nie sprzedają w Polsce. Coś musi ci rozjaśnić oko, a napewno nie dokona tego żaden kolor z Dimensions. Freshlooki Colorblends są kryjące,ale to ciemne kolory. Chyba najlepsze były by Freshlook Colors Blue lub Sapphire Blue <- ten jest bardziej intensywny,trochę sztuczny. Blue bardziej naturalny, jasny (błękitny).
Sama nie wiem, ja mam jasno zielone oczy i chyba zdecyduję się na Colors Blue...
http://i5.photobucket.com/albums/y19...ueGreenEye.jpg
<- Colors Blue na ciemno zielonym oku

Jeśli chcesz oczy szare to B&L Platinum będzie dobry, albo Freshlook ColorBlends Sterling Gray, wygląda nawet naturalnie...Szukajcie po necie a znajdziecie xD
__________________
Skończyłam roczną szkołę policealną na kierunku STYLIZACJA i WIZAŻ, a teraz studiuję filologię angielską. SZUKAM PRACY!

Waga: 50kg
Wzrost: 1,73cm
88-68-90 ;P

Zaręczyny: 21.02.2010r
Ślub: 18 wrzesień 2010r
Blog mojego RUS kotka :3
http://korel-bluecat.bloog.pl

Edytowane przez Alicja1985
Czas edycji: 2009-12-30 o 21:07
Alicja1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-31, 13:03   #2678
Kasia93b
Raczkowanie
 
Avatar Kasia93b
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 227
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Alicja1985 Pokaż wiadomość
http://i5.photobucket.com/albums/y19...ueGreenEye.jpg
<- Colors Blue na ciemno zielonym oku
Chyba kolor zielony na niebieskim oku :P
Kasia93b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 13:45   #2679
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Z tego co pamiętam to ona ma dwie różne soczewki, po prawej colors blue, po lewej dimensions (chyba sea green), a naturalne oczy chyba mix jasno zielone (?)
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 07:39   #2680
Chami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 40
GG do Chami
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Witam Serdecznie.Zwracam sie do waz z uprzejmą proźba o pomoc w dobraniu mi soczewek. Mam oczy ciemno niebieskie a chciałbym dobrac jakies soczewki dzięki ktorym bede miał kolor błękitny taki naturalny...
Szukam soczewek ktorę pozwola mi uzyskac taki kolor oczu

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...8&d=1258542422

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...8&d=1259418664

http://www.otofotki.pl/img12/obrazki...pg_229936l.jpg

Ewentualnie cos takiego moze jeszcze
http://i5.photobucket.com/albums/y19...screen/059.jpg

Czy ktoś może mi podac nazy tych soczewek ? Interesuja mnie raczej soczeki roczne lub 6 msc wyskiej jakosci bo oczy ma sie tylko jedne i nie chce zakładac byle czego co moze doprowadzic do jakis uszkodzen oka dodam ze wzrok mam dobry bez wad. Z góry dziękuje. Pozdrawiam
Chami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 14:13   #2681
milka894
Rozeznanie
 
Avatar milka894
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 566
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Chami Pokaż wiadomość
Witam Serdecznie.Zwracam sie do waz z uprzejmą proźba o pomoc w dobraniu mi soczewek. Mam oczy ciemno niebieskie a chciałbym dobrac jakies soczewki dzięki ktorym bede miał kolor błękitny taki naturalny...
Szukam soczewek ktorę pozwola mi uzyskac taki kolor oczu

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...8&d=1258542422

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...8&d=1259418664

http://www.otofotki.pl/img12/obrazki...pg_229936l.jpg

Ewentualnie cos takiego moze jeszcze
http://i5.photobucket.com/albums/y19...screen/059.jpg

Czy ktoś może mi podac nazy tych soczewek ? Interesuja mnie raczej soczeki roczne lub 6 msc wyskiej jakosci bo oczy ma sie tylko jedne i nie chce zakładac byle czego co moze doprowadzic do jakis uszkodzen oka dodam ze wzrok mam dobry bez wad. Z góry dziękuje. Pozdrawiam
Nie polecam Tobie soczewek o tak długim trybie noszenia.To większe ryzyko,że dopadnie Cię infekcja i szereg innych powikłań, o których nawet nie chcę teraz myśleć, bo idę coś wszamać Jeśli zależy Tobie na komforcie, higienie i braku powikłań wybierz soczewki miesięczne, dwutygodniowe albo jednodniówki.
milka894 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-01, 15:43   #2682
Chami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 40
GG do Chami
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez milka894 Pokaż wiadomość
Nie polecam Tobie soczewek o tak długim trybie noszenia.To większe ryzyko,że dopadnie Cię infekcja i szereg innych powikłań, o których nawet nie chcę teraz myśleć, bo idę coś wszamać Jeśli zależy Tobie na komforcie, higienie i braku powikłań wybierz soczewki miesięczne, dwutygodniowe albo jednodniówki.

A mogłbym wiedziec dlaczego ?? Ale ja tych soczewek nie bede nosił codziennie... tak z 2-3 w tygodniu... Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
Chami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 19:27   #2683
123asia
Rozeznanie
 
Avatar 123asia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 518
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Dziewczyny myslicie że w jakimś stacjonarym sklepie znajdę soczewki freshlook colorblends -7? Jest to dość duży minus i zastanawiam się czy w ogole oplaca się szukać u optyka takich soczewek?
123asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 10:12   #2684
6ab835231803f4b1cac896d6aed120cccc2755ce_65765102cc8be
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 134
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Jak myślicie?
Wcześniej używałam soczewek z DIA: 14.0mm.
Czy odczuję jakąś różnicę, gdy kupię 14,5?
6ab835231803f4b1cac896d6aed120cccc2755ce_65765102cc8be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 13:03   #2685
BarwyOczu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 75
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 123asia Pokaż wiadomość
Dziewczyny myslicie że w jakimś stacjonarym sklepie znajdę soczewki freshlook colorblends -7? Jest to dość duży minus i zastanawiam się czy w ogole oplaca się szukać u optyka takich soczewek?
Na pewno znajdziesz. Jeśli nie od ręki to z pewnością na specjalne zamówienie. Jednak jeśli będzie to optyk, to cena tych soczewek może być wysoka. Wiem to z własnego doświadczenia. Przez długi okres czasu właśnie tylko tam kupowałam soczewki. Teraz kupuję w krakowskim sklepie internetowym topsoczewki.pl bo mają także sklep stacjonarny. Taniej niż u optyka i na miejscu więc jestem bardzo zadowolona.

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Chami Pokaż wiadomość
A mogłbym wiedziec dlaczego ?? Ale ja tych soczewek nie bede nosił codziennie... tak z 2-3 w tygodniu... Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
Jeśli będziesz bardzo dbał o soczewki to spokojnie możesz kupić kwartalne, a nawet roczne. Jeśli oczywiście Twój okulista uzna, że takie będą dla Ciebie dobre. Pamiętaj, że soczewka narażona jest na opłaszczanie się osadami białkowymi z oka (ilość tych osadów to sprawa indywidualna, może być ich więcej lub mniej) oraz na szereg innych czynników zewnętrznych. Jeśli będziesz przestrzegał wszystkich zasad higieny i pielęgnacji soczewek kontaktowych możesz być spokojny. Nie zmienia to faktu, iż najbardziej komfortowe są soczewki o jak najkrótszym czasie wymiany, np jednodniówki - codziennie świeża, nowa para

Edytowane przez BarwyOczu
Czas edycji: 2010-01-03 o 13:13
BarwyOczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 19:13   #2686
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Chami Pokaż wiadomość
A mogłbym wiedziec dlaczego ?? Ale ja tych soczewek nie bede nosił codziennie... tak z 2-3 w tygodniu... Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
Nawet, jeśli nie będziesz nosił soczewek codziennie, to po prostu tak już jest: im dłużej pozostają poza sterylnym środowiskiem (czyli opakowaniem), tym większe ryzyko rozwoju różnorakich bakterii. Pamiętaj, że soczewka jest swojego rodzaju gąbką, tzn. pod dużym powiększeniem jej powierzchnia jest jakby porowata (tak jak chyba wszystko ) i bakterie mogą się tam namnażać. Tak samo mogą tam się odkładać osady białkowe. Płyn natomiast nie da ci 100% ochrony przed tymi procesami. Dlatego soczewki jednodniowe są najzdrowsze. Oczywiście wiele osób nosi soczewki kwartalne i roczne czy półroczne, ale nie jest powiedziane, że ty będziesz mógł takie nosić. Najlepiej, abyś o doborze soczewek porozmawiał ze specjalistą, raczej nikt ci tu nie poradzi, abyś sam sobie wybrał soczewki Częstą praktyką jest samodzielne kupno kolorowych soczewek i udanie się z nimi do specjalisty, aby stwierdził, czy pasują ci parametrami (dlatego, że kolorowe soczewki w stacjonarnym salonie są raczej drogie albo salony ich nie prowadzą). To się wiąże z kosztami, ale oczy są tylko jedne.
W każdym bądź razie tendencja na świecie jest taka, że coraz częściej zaleca się soczewki o krótszym czasie noszenia.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 05:48   #2687
Chami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 40
GG do Chami
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Nais i BarwyOczu Dziękuje serdecznie za pomoc teraz już rozumiem o co chodzi... Piszecie udac sie do specjalisty... hmmm ale ja nie mam wady wzroku jedynie chciałbym zmienic sobie kolor oczu to wszystko, wiec tez trzeba isc? Macie racje jak ja np nosiłbym 1-3 x w tyg to lepiej jedniodniowe wzioc Ewentalnie wezme moze jakies 2 tygodniowe. Drogie Pan widze sie sie na tym konkretnie znacie a mozecie mi doradzic jakas taka dobra firme ktora by miała takie soczewki w takim koloże bo ja sie kompletnie na tym niestety nie znam.
http://www.otofotki.pl/img12/obrazki...pg_229936l.jpg
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...metrics=gemius.
http://i5.photobucket.com/albums/y19...screen/059.jpg
I bardzo wazne czy to taki kolor wyglonda NATURLANIE waszym zdaniem?? Jeszcze raz dziękuje i Pozdrawiam
Chami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 09:19   #2688
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Chami Pokaż wiadomość
Nais i BarwyOczu Dziękuje serdecznie za pomoc teraz już rozumiem o co chodzi... Piszecie udac sie do specjalisty... hmmm ale ja nie mam wady wzroku jedynie chciałbym zmienic sobie kolor oczu to wszystko, wiec tez trzeba isc? Macie racje jak ja np nosiłbym 1-3 x w tyg to lepiej jedniodniowe wzioc Ewentalnie wezme moze jakies 2 tygodniowe. Drogie Pan widze sie sie na tym konkretnie znacie a mozecie mi doradzic jakas taka dobra firme ktora by miała takie soczewki w takim koloże bo ja sie kompletnie na tym niestety nie znam.
http://www.otofotki.pl/img12/obrazki...pg_229936l.jpg
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...metrics=gemius.
http://i5.photobucket.com/albums/y19...screen/059.jpg
I bardzo wazne czy to taki kolor wyglonda NATURLANIE waszym zdaniem?? Jeszcze raz dziękuje i Pozdrawiam
Co do kolorów, to ci nie podpowiem, bo kolorowych nie noszę (chociaż taki niebieski bardzo mi się podoba). Natomiast jeśli chodzi o specjalistę to odpowiedź brzmi tak - nawet jeśli nie masz wady wzroku, to powinieneś go odwiedzić. A mianowicie dlatego, że każda soczewka ma charakterystyczne dla siebie właściwości (poszukaj sobie w necie haseł BC, krzywizna) i dlatego nie każda soczewka nie każdemu będzie pasować. Tym dopasowaniem zajmuje się specjalista (np. optometrysta).
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 12:37   #2689
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 237
Dot.: Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Hello a ja dziewczyki postanowilam ,że teraz kupie CooperVision BROWN- nie moge sie rozstac z tymi Freshlookami ale są miesieczne a ja wolalabym cos kwartalnego, zeby wiecznie nie zamawiac na allegro... wyczytalalm ze kolorek daja ladny wie mam nadzieje ze będa tak dobre jak te moje Freshlooki ... oczywiscie wstawie fotki )
Veroniqe22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-04, 18:06   #2690
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Chodzi o CooperVision Expressions? One nie są miesięczne
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 14:40   #2691
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 237
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

hmmm.... to moze to jakis chwyt reklamowy;/

http://www.allegro.pl/item867440546_...pervision.html
??
Przeczytaj aukcje jest tam npisane ze na 3 miesiacy;/ jakis sciemniacz??
Veroniqe22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 15:04   #2692
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

One są w ogóle pakowane po 3 sztuki, bardziej Ci się opłaca tutaj:
http://www.lensa.pl/index.php?produc...uct&prod_id=75
Tylko że wszędzie podają informacje że to soczewki miesięczne, już sama nie wiem :P Chociaz w paru zagranicznych sklepach znalazłam informacje 1-3 months, chociaż takie przedłożone noszenie tylko na własne ryzyko...
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 15:38   #2693
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

z soczewkami cooper vision sprawa jest taka, ze to marka niedostepna oficjalnie w polsce. a w stanach gdzie jest ona popularna, jednak bardziej ludzie sa nastawieni na chodzenie do lekarza w sprawie swoich oczu i tam maja indywidualnie dobierana soczewke oraz czas jej noszenia. dlatego jedna osoba moze je nosic jako miesieczne, inna jako kwartalne. niestety w polsce soczewki kolorowe traktowane sa bardziej jak tusz do rzes, czy cien do powiek, ludzie nie zdaja sobie sprawy jak bardzo moga sobie zaszkodzic i jak przeczytaja cos na opakowaniu to jest to jednoznaczne i tyle.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 23:02   #2694
BarwyOczu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 75
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
z soczewkami cooper vision sprawa jest taka, ze to marka niedostepna oficjalnie w polsce. a w stanach gdzie jest ona popularna, jednak bardziej ludzie sa nastawieni na chodzenie do lekarza w sprawie swoich oczu i tam maja indywidualnie dobierana soczewke oraz czas jej noszenia. dlatego jedna osoba moze je nosic jako miesieczne, inna jako kwartalne. niestety w polsce soczewki kolorowe traktowane sa bardziej jak tusz do rzes, czy cien do powiek, ludzie nie zdaja sobie sprawy jak bardzo moga sobie zaszkodzic i jak przeczytaja cos na opakowaniu to jest to jednoznaczne i tyle.
W USA soczewki kontaktowe sprzedawane są tylko na receptę, czy to w salonach czy sklepach internetowych, nie można ich sprzedawać w serwisach aukcyjnych bo to produkt medyczny. W Polsce jest jak jest, niestety masz rację. Ale kto wie, może z czasem to się zmieni.
BarwyOczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 16:11   #2695
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez BarwyOczu Pokaż wiadomość
W USA soczewki kontaktowe sprzedawane są tylko na receptę, czy to w salonach czy sklepach internetowych, nie można ich sprzedawać w serwisach aukcyjnych bo to produkt medyczny. W Polsce jest jak jest, niestety masz rację. Ale kto wie, może z czasem to się zmieni.

a ja tam się bardzo cieszę, że u nas jest, tak jak jest - nie muszę za każdym razem latac do lekarza po receptę, co nie oznacza, że nie jestem świadomym zagrożeń użytkownikiem soczewek
dlaczego wprowadzać ograniczenia dla wszystkich, po to, by ochronić tych, którzy sami nie umieją o siebie zadbać i nie słuchają dobrych rad? a ryzykanci i tak się znajdą, czy byłoby ograniczenie receptami czy nie...
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 02:57   #2696
Chami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 40
GG do Chami
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

A kto słyszał o takich soczewkach ktore sie zakłada na oko i dopiero po kilku miesiacach sie je wymienia na nowe mozna je uzywac 24h
Chami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 09:45   #2697
Alicja1985
Raczkowanie
 
Avatar Alicja1985
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 136
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Dostałam wczoraj moje Freshlook Colors Blue, na moich szaro zielonych oczach wyglądają super. Jaśniutki błękit jakiego chciałam Także na jasnych oczach się w 100% sprawdzają! Może niedługo wstawie zdjęcia ;P Tyle że widać taką mgiełkę jakąś jak sie przymruża oczy. Nie wiem czemu tak jest przy kolorowych soczewkach...Można to tolerować...
Nastepne będą Focus Softcolors Aqua,ale na sztuki sprzedają tylko przy krzywiźnie 8.9, nie wiem czy będą dobre jak wcześniej nosiłam Freshlooki 8.6. I kolorek wyjdzie pewnie jakiś turkus, licze na jasniejszy efekt niż Dimensions Pacific Blue...
__________________
Skończyłam roczną szkołę policealną na kierunku STYLIZACJA i WIZAŻ, a teraz studiuję filologię angielską. SZUKAM PRACY!

Waga: 50kg
Wzrost: 1,73cm
88-68-90 ;P

Zaręczyny: 21.02.2010r
Ślub: 18 wrzesień 2010r
Blog mojego RUS kotka :3
http://korel-bluecat.bloog.pl

Edytowane przez Alicja1985
Czas edycji: 2010-01-07 o 11:37
Alicja1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 15:16   #2698
beut
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Hej!

Mam duży problem z soczewkami. Wczoraj odebrałem soczewki kolorowe "pretty hazel" od okulisty. Zaraz po wyciągnięciu ich z pudełka założyłem je bez problemu mimo tego, że to moje pierwsze soczewki. Zdjełem je po ok. 3h i dałem do pojemniczka z płynem. Dzisiaj chciałem je założyć i w ogóle nie chcą się trzymać oka! Wkładam je normalnie, a one od razu wylatują z oka na ręke.. Dlaczego tak się dzieje?
beut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 15:33   #2699
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

bylo o tym pisane mnostwo razy. soczewka lepi sie do tego co bardziej mokre. wytrzyj palec, w razie potrzeby zakrop oko.

poza tym dzieje sie tak dlatego, ze cie okulista nie nauczyl porzadnie ich zakladac. raz wyszlo, moze przypadkiem, a teraz nie wychodzi.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 15:47   #2700
beut
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

tylko czym mam to oko zakropić? Mam krople Visine zwykłe do oczu, ten płyn do soczewek i jakieś jeszcze krople żeby soczewka była nawilżona na oku..

W jaki sposób mogę zobaczyć, że soczewka wywineła się? Mam soczewki ColourVUE i raz kiedy ją wyciągałem z pudełeczka prawą soczewkę to się wywineła. Sprawdziłem wtedy jak wygląda i była taka sama jak przed wyjęciem z płynu..

Przepraszam, że zadaję może banalne pytania, ale są to moje pierwsze soczewki i chciałbym mieć pewność, że robię wszystko dobrze
beut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-26 15:01:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:45.