Odpowiedni szampon - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-28, 23:36   #1
malinka23231995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 44
Unhappy

Odpowiedni szampon


Witam. Chciałam prosić o radę a może raczej ratunek. Mianowicie chodzi o szampony, odżywki. Naprawdę nie wiem jakie wybrać. Mam jasne, cienkie, podatne, łamliwe suche i szybko tracące świeżość włosy. Pakuje w nie majątek na ampułki wzmacniające, szampony i inne pierdółki lecz nic nie działa na nie spektakularnie. Jedynym kosmetykiem z którego byłam naprawdę zadowolona jest (a raczej był) Herbal Essences Rainforest Flowers do włosów suchych i zniszczonych. Włosy po nim pięknie pachniały ale to akurat szczegół. Najważniejsze było to że były miękkie, nawilżone, gładkie, pełne życia, świeże- wprost idealne. Problem tkwi w tym że szampony te już dawno zostały wycofane, nad czym gorliwie ubolewam. Próbowałam nowej serii Herbala ale to dosłowny kit Dałabym się pokroić za ten idealny jak dla mnie szampon ale moje błagania są tu zbędne- i tak go nie dostane;/ Testowałam już dziesiątki innych szamponów i gdyby złączyć efekty jakie przyniósł każdy z nich i porównać je z efektami Herbala to dalej ani w połowie by mu nie dorównywały. W związku z tym błagam, doradźcie mi jaki szampon mógłby przynieść mi podobne efekty.
malinka23231995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 00:45   #2
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Odpowiedni szampon

Ech... znam ten ból...

Mi na przetluszczanie trochę pomaga nafta, ale to raz w tygodniu, max. dwa, wtedy są piekne, tylko trzeba baaaaaardzo dokładnie ja zmyć szamponem, najlepiej z SLS chyba i to ze 2 razy czasem (przynajmniej ja).

Szamponu idealnego nie znalazłam. Ale postanowiłam, że przy takich włosach jak nasze lepiej postawic na nawilżanie, to będę szukać jakiegos nawilżacza i w planach mam olejowanie raz w tygodniu (bo to jednak dla mnie byłoby kłopotliwe) olejkiem z Rossmanna dla mam (na rozstępy). Zobaczymy, czy pomoże.

Pamiętaj: unikaj SLS i wszelkim silikonów, bo to one sprawiają szybsze przetłuszczanie i oklapnięcie włosów.

Na wzmocnienie polecam maseczke domowej roboty z zółtka, olejku i nafty. Niektóre dziewczyny dodaja jeszcze inne skladniki.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 19:29   #3
donimica
Rozeznanie
 
Avatar donimica
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląskie.
Wiadomości: 800
GG do donimica
Dot.: Odpowiedni szampon

powiem Ci tak. mam włosy, które są delikatne, rzadkie. Byle jaki szampon nie może być. Też testowałam mnóstwo. jakieś Dove, Nivea, Syoss. Efekt był, ale na krótko ( włosy moje mozesz zobaczyc na str 138 w zapuszczaniu). w kazdym razie najlepiej u mnie sprawdzał się szampon Advance Techniques z Avon. jest tani, a włosy po nim jak marzenie. jednakże, używam Bambino dla dzieci, bo mam dopiero 13 lat. ; p

Edytowane przez donimica
Czas edycji: 2012-02-29 o 19:30
donimica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 06:06   #4
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Odpowiedni szampon

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Pamiętaj: unikaj SLS i wszelkim silikonów, bo to one sprawiają szybsze przetłuszczanie i oklapnięcie włosów.
A ja odpowiem - bez przesadyzmu !


malinka23231995 - czytałaś : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=591929
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 09:53   #5
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Odpowiedni szampon

To nie była przesada. Zwykle tak jest, ale to, ze jednemu szkodzi a innemu nie, to chyba oczywiste.

Jak zmieniłam pielęgnację to dopiero wtedy odżyły i okazało sie, że nie sa cienkie tylko na takie wyglądały.

Prosiła o radę, to odpowiedziałam z własnego doświadczenia, a takżewywnioskowałam to z opinii innych.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 12:16   #6
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Odpowiedni szampon

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
To nie była przesada.
Była, bo bardzo wielu dziewczynom, które mogą pochwalić się pięknymi i naprawdę zdrowymi włosami, służy pielęgnacja z silikonami i myjadłami z rodziny SLS-ów. Wystarczyło napisać : "mnie nie służy", bo potem czytamy tu setki wpisów : silikon to zło, trucizna prawie . I jak z tego wynika, to nie jest takie oczywiste . Sorry, że trafiło akurat na Ciebie .
A malinka tak po prawdzie o swojej pielęgnacji nie napisała nic konkretnego i każdy wpis z radami dla Niej będzie bez sensu . W takim przypadku można byłoby zalinkować całe KWC dotyczące pielęgnacji włosów lub temat : co masz dzisiaj na głowie .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 14:00   #7
WarOfWorlds
Zadomowienie
 
Avatar WarOfWorlds
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 270
Dot.: Odpowiedni szampon

Skąd to przekonanie, że szampony mają włosom pomagać? Sampony służą do MYCIA, więc ja zawsze dobieram je do potrzeb skóry głowy i zwracam uwagę czy nie plączą i nie wysuszają włosów. Tyle. Reszta to kwestia odżywienia. Jako szampon polecam Ci Yves rocher i love my planet, zadziałał świetnie na moje przetłuszczające się włosy i używam go ciągle, a moja ulubiona odżywka to Alterra z granatem (rossman). Ale wiadomo, nie każdemu pasuje to samo.
__________________
Zapuszczam włosy cel: do dooopy
włosomaniaczka od 18.11.2011

ZUZKA
WarOfWorlds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 16:16   #8
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Odpowiedni szampon

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Była, bo bardzo wielu dziewczynom, które mogą pochwalić się pięknymi i naprawdę zdrowymi włosami, służy pielęgnacja z silikonami i myjadłami z rodziny SLS-ów. Wystarczyło napisać : "mnie nie służy", bo potem czytamy tu setki wpisów : silikon to zło, trucizna prawie . I jak z tego wynika, to nie jest takie oczywiste . Sorry, że trafiło akurat na Ciebie .
A malinka tak po prawdzie o swojej pielęgnacji nie napisała nic konkretnego i każdy wpis z radami dla Niej będzie bez sensu . W takim przypadku można byłoby zalinkować całe KWC dotyczące pielęgnacji włosów lub temat : co masz dzisiaj na głowie .
Wybacz, że nie napisałam "mnie". Może faktycznie źle sie wyraziłam, a własnie to miałam na mysli, że przy takich włosach "zwykle" sls i silikon nie służą, a nie, że w ogóle są złe.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 03:59   #9
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Odpowiedni szampon

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Wybacz, że nie napisałam "mnie"
To ja przepraszam, jeśli uznałaś mój wpis jako "atak" . i

A Autorka wątku milczy . Pewnikiem czyta wątki dotyczące pielęgnacji włosów
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 14:14   #10
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Odpowiedni szampon

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
To ja przepraszam, jeśli uznałaś mój wpis jako "atak" . i

A Autorka wątku milczy . Pewnikiem czyta wątki dotyczące pielęgnacji włosów

No dobrze, wszystko w porządku
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 00:00   #11
malinka23231995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 44
Dot.: Odpowiedni szampon

Faktycznie, mało napisałam tak więc uzupełnię te braki.
Moje niesforne włosy traktuję szamponami łącznie z odżywkami oraz maskami z serii ( nie będę mówić jaki bo to wciąż się zmienia). Co do SLSów to fakt, mi nie służą. Właśnie zakończyłam moją przygodę z Dove Intense Repair. Włosy myje co noc, na drugi dzień pod jego wpływem około godzin wieczornych już miałam oklapnięte kluchy na głowie ;/ Do tego używam też odżywek bez spłukiwania oraz odrobiny olejku arganowego na zniszczone końcówki. 2 miesiące temu stosowałam także ampułki do włosów Radical ze skrzypu i inuliny i dawały one naprawdę zadawalające efekty, jednak miesięczna kuracja kosztuje ok. 70 zł więc aby nie zbankrutować zaprzestałam na razie ich stosowania. Co jeszcze.. O ! Od czasu do czasu nakładam na nie (na kilka godzin) olejek rycynowy ale to naprawdę rzadko, bo ciężko go zmyć, a mycie włosów 5 razy to straszna męka i marnotrawstwo szamponu.
malinka23231995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-30, 00:06   #12
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Odpowiedni szampon

Ja polecam Ci te dwa:
Pantene Aqua Light- mnie służył dobrze
YR z malwą
http://www.yves-rocher.com.pl/product/show/pid/1011
Możesz też sięgnąć po apteczną Neutrogenę
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 03:00   #13
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Odpowiedni szampon

malinka23231995 - jak pewnie już zdążyłaś się zorientować, nie ma jednego panaceum dla wszystkich . Każdy potrzebuje czegoś innego. Możemy tutaj wpisywać, jakich to kosmetyków każda z nas używa . I co z tego ? Tobie one mogą po prostu nie służyć . Podstawowa zasada każdej pielęgnacji, czy to włosy, czy to twarz, czy też ciało : próbować, próbować i jeszcze raz próbować . Może oklap Twoich włosów spowodowany jest zbyt grubą powłoką silikonową . Ja używam kosmetyków z silikonami, ale raz na miesiąc oczyszczam je szmponem z prostym składem, zawierającym mocne myjadło {SLS, SLES itp}.
W dziale fryzjerka są tematy, które dadzą Ci odpowiedź na Twoje pytania. Poczytaj. Jest o pielęgnacji bezsilikonowej, o wcierkach, o olejowaniu, o piciu ziół . A przede wszystkim wątek, do którego Ci już podałam link . Trochę ten wątek rozbudowany, bo pogaduch tam sporo, ale można też i wiele cennych informacji uzyskać . Jedna rada - musisz uzbroić się w cierpliwość .
Co do marnotrawstwa szamponu - zastosuj metodę kubeczkową .
Olej rycynowy jest rzeczywiście ciężkim olejem . Spróbuj innych : kokosowy, z pestek winogron, z orzechów laskowych lub włoskich i innych z półek np. supermarketów.
Olejek arganowy jest bardzo drogi . Kupisz o wiele tańsze i często lepiej działające.
Do zabezpieczenia końcówek polecam jedwab CHI . Mam o nim bardzo dobre zdanie . Nie zawiera alkoholu .
No cóż - przyjemnej lektury .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 06:22   #14
marino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 7
Dot.: Odpowiedni szampon

Dla mnie optymalne są teraz szampony z serii Fructis Sensation, mają piękne zapachy no i czuje, że włosy mam po nich w lepszech kondycji. Do tego mają świetną reklamę teraz
marino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 19:55   #15
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Odpowiedni szampon

Mój ulubiony szampon do którego częst wracam to loreal czerwony.Swietny do farbowanych włosów-nie obciąża,nawilza no i pięknie pachnie
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:34.