Szwecja - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-07, 17:30   #121
Chokokitty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez Framme Pokaż wiadomość
Podaj maila I nie ma za co, przeciez to nie zajmie mi polowy zycia ^^
Jestes wspaniala Moj mail to chokokitty@gmail.com

Naprawde dziekuje raz jeszcze! Bez wywiadow nie moglabym pracy napisac
Chokokitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 19:40   #122
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Daj spokoj... Juz zabieram sie do pisania
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 17:29   #123
Sternchen_7
Zadomowienie
 
Avatar Sternchen_7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 816
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Hej Dziewczyny,
mam zamiar wybrać się do Szwecji w niedługim czasie, w związku z tym mam kilka pytań

1. W jakich supermarketach opłaca się robić zakupy? Czy są tam "niemieckie" sklepy jak Lidl, Aldi itp.?
2. Czy w drogerii znajdę kosmetyki Balea, Essence lub p2?
3. Czy orientujecie się jaki stosunek mają Szwedzi do Niemców? Może dziwne pytanie, ale będąc we Francji spotkałam się z niezbyt przyjaznymi mieszkańcami - lepiej było porozumiewać się w każdym innym języku, byle nie niemieckim.
Sternchen_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 11:03   #124
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

a ja właśnie wróciłam ze Szwecji i chce znów wracać....!
zostawiłam tam wszystko co najlepsze.... i tego jedynego.... zabierzcie mnie tam z powrotem...
nawet nie wiecie jak Wam zazdroszcze
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 21:23   #125
Sternchen_7
Zadomowienie
 
Avatar Sternchen_7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 816
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Hmmmm, jak myślicie, co Szwedzi sądzą o Polakach? Z czym kojarzą Polskę?
Sternchen_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 07:24   #126
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez Sternchen_7 Pokaż wiadomość
Hmmmm, jak myślicie, co Szwedzi sądzą o Polakach? Z czym kojarzą Polskę?
Z kradzieza i alkoholem Nie ufaja nam Ale uwazaja nas tez za swietnych fachowcow i bardzo rozrywkowy i otwarty narod
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 10:41   #127
Sternchen_7
Zadomowienie
 
Avatar Sternchen_7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 816
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez Framme Pokaż wiadomość
Z kradzieza i alkoholem Nie ufaja nam Ale uwazaja nas tez za swietnych fachowcow i bardzo rozrywkowy i otwarty narod
No to nie za fajnie
Tak czy tak, nie mogę się już doczekać wyjazdu, taka dłuuuuga podróż (samochodem bedziem jechać). Na pierwszy raz porobię zapasy kosmetyków i środków czystości :P Nie wiem co w tej Szwecji w sklepach mają Trzeba będzie się rozeznać w ich tamtejszych markach.
Ufffff, mam nadzieję, że wszystko tam wypali i nie ucieknę stamtąd za szybko
Sternchen_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-24, 05:55   #128
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez susanel Pokaż wiadomość
Hej! Strasznie mi sie podoba za rowno Szwecja jak i Norwegia, w przyszlosci tez mam zamiar wyemigrowac do ktoregos z tych krajow, ewentualnie do Danii.
Pozdrawiam wszystkie szwedki
W Szwecji najlepiej ;P Najlatwiejszy jezyk tak mysle. Chociaz moze norweski... Nie, szwedzki najlatwiejszy wedlug mnie.
Zapraszamy
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 23:28   #129
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez Sternchen_7 Pokaż wiadomość
No to nie za fajnie
Tak czy tak, nie mogę się już doczekać wyjazdu, taka dłuuuuga podróż (samochodem bedziem jechać). Na pierwszy raz porobię zapasy kosmetyków i środków czystości :P Nie wiem co w tej Szwecji w sklepach mają Trzeba będzie się rozeznać w ich tamtejszych markach.
Ufffff, mam nadzieję, że wszystko tam wypali i nie ucieknę stamtąd za szybko
Kosmetyki sa w miare podobnych cenach...no prawie - szampony i zele pod prysznic troche drozsze, kosztuja ok 20, 30 kr, ale juz np kremy i kolorowka podobne. Sa te same marki plus pare szwedzkich (wg mnie takich sobie), szwedzkie kosmetyki do wlosow w ogole mnie nie przekonuja.
Srodki czystosci jak dla mnie beznadziejne, proszki do prania maja slaby zapach, plyny do WC prawie jak woda, nie ma czegos takiego jak Domestos (ja tam mam opory przed przewozeniem lub przesylaniem zracych substancji z Polski) A to wszystko prawdopodobnie przez nastawienie na produkty przyjazne dla srodowiska

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Framme Pokaż wiadomość
W Szwecji najlepiej ;P Najlatwiejszy jezyk tak mysle. Chociaz moze norweski... Nie, szwedzki najlatwiejszy wedlug mnie.
Zapraszamy
mysle ze oba sa jednakowo trudne, bo sa tak bardzo podobne. Jak znasz szwedzki, to po norwesku tez sie dogadasz.

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano o 00:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Sternchen_7 Pokaż wiadomość
Hmmmm, jak myślicie, co Szwedzi sądzą o Polakach? Z czym kojarzą Polskę?
hehe, znajomy byl w Polsce i z zachwytem stwierdzil po powrocie "o rany, tyle dziewczyn chodzi na wysokich obcasach" a potem tez dziwil sie "jak to jest, ze Polacy zarabiaja mniej niz my a na ulicach jezdzi tyle Lexusow i Porsche?" Ale ogolnie to bardzo mu sie w Polsce podobalo

---------- Dopisano o 00:28 ---------- Poprzedni post napisano o 00:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Sternchen_7 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,
mam zamiar wybrać się do Szwecji w niedługim czasie, w związku z tym mam kilka pytań

1. W jakich supermarketach opłaca się robić zakupy? Czy są tam "niemieckie" sklepy jak Lidl, Aldi itp.?
2. Czy w drogerii znajdę kosmetyki Balea, Essence lub p2?
3. Czy orientujecie się jaki stosunek mają Szwedzi do Niemców? Może dziwne pytanie, ale będąc we Francji spotkałam się z niezbyt przyjaznymi mieszkańcami - lepiej było porozumiewać się w każdym innym języku, byle nie niemieckim.
1. Lidl jest
2. ja nie widzialam
3. Duzo Niemcow (i Holendrow) "emigruje" do Szwecji i sie tu osiedla, a stosunek Szwedow do Niemcow jest prawdopodobnie neutralny (tak samo jak podczas wojny, ktorej tu nie bylo)

Edytowane przez Blushy
Czas edycji: 2010-05-24 o 23:23
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 14:53   #130
Sternchen_7
Zadomowienie
 
Avatar Sternchen_7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 816
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Blushy, dziękuję za odpowiedź.
Załamałam się trochę, że nie znajdę tam p2 czy essence, ale może znajdę szwedzkie odpowiedniki

A właśnie, słyszałam, że Szwedzi uczą się w szkole oprócz angielskiego także niemieckiego, czy to prawda?

W jakich sieciach można tanio kupić ciuchy?

Edytowane przez Sternchen_7
Czas edycji: 2010-05-25 o 18:41
Sternchen_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 10:19   #131
Sternchen_7
Zadomowienie
 
Avatar Sternchen_7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 816
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

No i wylądowałam w tej Szwecji... jest pięknie, ale co z tego, kiedy czuję się trochę zagubiona.. Głównie chodzi mi o język - czytając wiele rozumiem, bo jest podobny do niemieckiego, ale gdy ktoś coś mówi.... Nie mogę się przemóc, żeby samej uczyć się z książki tego języka, bo nie wiem czy dobrze wymawiam słowa. Chciałabym już iść na kurs ale niestety zaczyna się on dopiero od września Co mam robić, żeby nie mieć doła?
Sternchen_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-05, 20:33   #132
cherry_killer
Rozeznanie
 
Avatar cherry_killer
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 679
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Czy jest tu jakaś osoba, która ma u siebie sklep Monki?
cherry_killer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 12:31   #133
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Do Sternchen_7
Moze poszukaj znajomych (np.na necie, sa strony dla Polakow w Szwecji), ja tak wlasnie znalazlam kolezanki, teraz kazy weekend mam z glowy, bo sie spotykamy i juz tak bardzo sie nie nudze A co do jezyka to znam dziewczyne, ktora mieszkala cale zycie w Niemczech i jak przyjechala tutaj to tez sie troche przerazila szwedzka wymowa a nauczyla sie jezyka w 7 miesiecy Wiec napewno sobie poradzisz, wytrzymaj tylko do tego wrzesniaTrzymam kciuki i witam w Szwecji!
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.

Edytowane przez Framme
Czas edycji: 2010-06-06 o 12:33
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 18:22   #134
NwZt
Raczkowanie
 
Avatar NwZt
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miasto Bogów ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Hmm a są tu może wizażanki z Goteborga?
__________________
I'm lovin' it... ;-)
NwZt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 05:48   #135
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez NwZt Pokaż wiadomość
Hmm a są tu może wizażanki z Goteborga?
Ehe, ehe, oczywiscie ze sa No ja akurat prawie z Göteborga,ale czesto tam jestem, przynajmniej raz w tygodniu Pozdrawiam!
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 10:53   #136
NwZt
Raczkowanie
 
Avatar NwZt
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miasto Bogów ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Tak mało nas ? Framme a skąd dokładnie? Jeśli można oczywiście wiedzieć?
__________________
I'm lovin' it... ;-)
NwZt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 21:58   #137
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez NwZt Pokaż wiadomość
Tak mało nas ? Framme a skąd dokładnie? Jeśli można oczywiście wiedzieć?
No ja tak 50-60 km na polnoc, Stenungsund sie zwie miejscowosc, ale jak juz mowilam, Göteborg czest,bardzo czesto odwiedzam Sie ma bilet na 3 miechy, sie jezdzi A zaraz wakacje! Chyba wtedy bede tam codziennie A czy jest nas duzo? Jest, napewno, ale nie wszystkie z nas siedza na wizazu.
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 11:23   #138
NwZt
Raczkowanie
 
Avatar NwZt
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miasto Bogów ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Framme nie wiem jak Ty ale zauważyłam, że Polak dla Polaka w Szwecji jest straszny.. zakłamany, czeka tylko by się wzbogacić kosztem innych. Jestem w szoku. Jestem tu któryś raz z kolei i moje obserwacje coraz bardziej przytłaczają:|
__________________
I'm lovin' it... ;-)
NwZt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 12:09   #139
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez NwZt Pokaż wiadomość
Framme nie wiem jak Ty ale zauważyłam, że Polak dla Polaka w Szwecji jest straszny.. zakłamany, czeka tylko by się wzbogacić kosztem innych. Jestem w szoku. Jestem tu któryś raz z kolei i moje obserwacje coraz bardziej przytłaczają:|
Tak, niestety prawda to. Nie wiadomo komu ufac! Kazdy szuka tylko zysku, a gdy go nie znajdzie - odwraca sie od Ciebie w najmniej spodziewanym momencie a czasem jeszcze narobi biedy, zeby czasem nie bylo Ci lepiej niz jemu. Przykre,bardzo przykre. Tym bardziej, ze po dluzszej obserwacji innych narodowosci (glownie mam na mysli tak zwanych "arabow") az wstyd sie porownywac... Jeden za drugim skoczyl by w ogien,wszyscy sa jak jedna wielka rodzina. A my? Czasem jak uslysza Polacy gdzies w sklepie, ze ktos rozmawia po polsku to zamiast podjesc i porozmawiac, ucieszyc sie, to oni udaja, ze nie slysza,ignoruja swoich rodakow. Az serce boli... Tylko nie rozumiem,dlaczego tak jest? Naprawde mamy to we krwi czy o co chodzi?

NwZt, nie mieszkasz tu na stale?
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-10, 21:26   #140
NwZt
Raczkowanie
 
Avatar NwZt
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miasto Bogów ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

No właśnie... głupi przykład "Arabów" a nawet Cyganów czy innych nacji... A Polacy szkoda gadać. Też się spotkałam nie raz z taką sytuacją, że Polacy w sklepie udają, że się nie znają. Ba są nawet tacy którzy znając szwedzki z Polakiem będzie rozmawiał po szwedzku, nie po polsku. Żenada Nie jestem tutaj na stałe Framme jestem z doskoku, choć teraz na dłużej
__________________
I'm lovin' it... ;-)
NwZt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 11:26   #141
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez NwZt Pokaż wiadomość
No właśnie... głupi przykład "Arabów" a nawet Cyganów czy innych nacji... A Polacy szkoda gadać. Też się spotkałam nie raz z taką sytuacją, że Polacy w sklepie udają, że się nie znają. Ba są nawet tacy którzy znając szwedzki z Polakiem będzie rozmawiał po szwedzku, nie po polsku. Żenada Nie jestem tutaj na stałe Framme jestem z doskoku, choć teraz na dłużej
Szkoda, ze nie na stale Ja mimo wszystko bym sie stad nie ruszyla, zapuscilam korzenie
A co tutaj robisz, pracujesz czy kogos odwiedzasz?
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.

Edytowane przez Framme
Czas edycji: 2010-06-11 o 11:29
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 02:01   #142
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez NwZt Pokaż wiadomość
Framme nie wiem jak Ty ale zauważyłam, że Polak dla Polaka w Szwecji jest straszny.. zakłamany, czeka tylko by się wzbogacić kosztem innych. Jestem w szoku. Jestem tu któryś raz z kolei i moje obserwacje coraz bardziej przytłaczają:|
Nie tylko w Szwecji, Polak dla Polaka jest straszny rowniez w samej Polsce
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 11:11   #143
NwZt
Raczkowanie
 
Avatar NwZt
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miasto Bogów ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez Framme Pokaż wiadomość
Szkoda, ze nie na stale Ja mimo wszystko bym sie stad nie ruszyla, zapuscilam korzenie
A co tutaj robisz, pracujesz czy kogos odwiedzasz?

Framme mój chłopak tutaj mieszka, więc jego odwiedzam, ale od poniedziałku idę do pracy. Skończyło się rumakowanie A Ty pracujesz? Co tutaj w ogóle porabiasz? Na stałe? I od jak dawna? Ja tym razem na pół roku ;-)
__________________
I'm lovin' it... ;-)
NwZt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 11:56   #144
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez NwZt Pokaż wiadomość
Framme mój chłopak tutaj mieszka, więc jego odwiedzam, ale od poniedziałku idę do pracy. Skończyło się rumakowanie A Ty pracujesz? Co tutaj w ogóle porabiasz? Na stałe? I od jak dawna? Ja tym razem na pół roku ;-)
Ja na stale, od trzech lat. Ucze sie w liceum aktualnie, jeszcze rok mi zostal Na ekonoma sie ucze, ale jakos to chyba nie jest moje przeznaczenie, bo ciezko mi to zalapac. Rowniez mam tutaj chlopaka, tyle ze my poznalismy sie na miejscu hehe
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 21:51   #145
NwZt
Raczkowanie
 
Avatar NwZt
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miasto Bogów ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

A jak Ci idzie w szwedzkiej szkole? Trudno jest? Ekonomia nie jest zła, trochę się jej uczyłam;-) W razie czego służę pomocą ;-)
__________________
I'm lovin' it... ;-)
NwZt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 23:47   #146
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

wlasnie, tez jestem ciekawa, zwlaszcza ze czesto spotkalam sie z opinia o niskim poziomie ksztalcenia w Szwecji. Ciekawe ile w tym prawdy moze jednak to jest po prostu inny system a nie gorszy poziom?
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 09:44   #147
melunia21
Raczkowanie
 
Avatar melunia21
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 138
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Czesc dziewczyny

Ja mieszkam w Malmo od jakis 3 miesiecy od sierpnia ide na kurs szwedzkiego i mam w planach przez rok sie go nauczyc
wogóle to czekam na te 4 cyfry, i cos sie doczekac nie moge . Złożylam podanie 3 tygodnie temu i dalej czekam Dziewczyny a wy jak dostałyście te cyfry?od razu poszłyście do pracy? długo na nie czekałyście? bo ja tu nie mam pracy narazie wiec trochę zachodu z tym miałam.Mam nadzieje ze sie doczekam ...
Przyjechalam tu do chlopaka , on uczy sie tu informatyki co do poziomu nauki to napewno jest niższy niż w Polsce , jeśli chodzi o podstawówkę, chociaż w liceum tez nie jest zbyt wysoki. Wiem o tym, bo siostra Tż chodzi tu do podstawówki i niestety widzę po niej ze niema tutaj takiej wiedzy jaka powinna już posiadać . W Polsce mam siostrę wiec mam porównanie .
__________________
Love is in the air
melunia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 10:34   #148
NwZt
Raczkowanie
 
Avatar NwZt
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miasto Bogów ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez melunia21 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny

Ja mieszkam w Malmo od jakis 3 miesiecy od sierpnia ide na kurs szwedzkiego i mam w planach przez rok sie go nauczyc
wogóle to czekam na te 4 cyfry, i cos sie doczekac nie moge . Złożylam podanie 3 tygodnie temu i dalej czekam Dziewczyny a wy jak dostałyście te cyfry?od razu poszłyście do pracy? długo na nie czekałyście? bo ja tu nie mam pracy narazie wiec trochę zachodu z tym miałam.Mam nadzieje ze sie doczekam ...
Przyjechalam tu do chlopaka , on uczy sie tu informatyki co do poziomu nauki to napewno jest niższy niż w Polsce , jeśli chodzi o podstawówkę, chociaż w liceum tez nie jest zbyt wysoki. Wiem o tym, bo siostra Tż chodzi tu do podstawówki i niestety widzę po niej ze niema tutaj takiej wiedzy jaka powinna już posiadać . W Polsce mam siostrę wiec mam porównanie .
Mi 4 cyfry pracodawca ma załatwić, podobno przez firmę jest szybciej niż indywidualnie, ale czas pokaże jak jest naprawdę. Co do pracy, to wydaje mi się, że jest ona, ale sytuacja zaczyna wyglądać tak jak w Polsce - po znajomości. Z resztą Polacy tez mają wyrobioną opinie oczywiście w negatywnym tego słowa znaczeniu. Tak samo pracownicy i pracodawcy. Trzeba mieć po prostu szczęście.... takie moje zdanie.
__________________
I'm lovin' it... ;-)
NwZt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 22:15   #149
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

No wiec pytacie sie o poziom edukacji... Ja Wam powiem jak to jest z perspektywy osoby, ktora chodzila w Polsce do podstawowki, gimnazjum, i rok do liceum (ogolniak). No wiec: nie ma porownania. Tak,tutaj uczysz sie mnie, o wiele mniej. I w wolniejszym tempie. Bardzo maja niski poziom jesli chodzi o matematyke i z tego co wiem to historia tez licho. ALE! Sluchajcie, nie ma co porownywac systemu polskiego do szwedzkiego, a to dlatego, ze sa one od siebie rozne. To jakby jablko do marchewki porownywac... W Szwecji jest jak juz wspomnialam wolniej, pozniej, a to oznacza rowniez mniejszy stres. 5 lakcji maksymalnie,a nie 8, dlugie przerwy, kazdy sie naje za darmo. U nas chca nas nauczyc ZA DUZO i nie da rady tego wszystkiego spamietac... Ale, z drugiej strony ja po polskiej szkole pisze 10x szybciej,mysle 10x szybciej i jestem 10x bardziej skupiona na lekcji niz Szwedzi. Ale, tutaj mam duzo lepsze oceny i to nie ze wzgledu na to, ze jest latwo tylko dlatego, ze jest wiedza jest przekazywana w odpowiednim tempie, ilosci i czesto w sposob docierajacy do mlodziezy.

P.S. Podobno potem na studiach jest sieczka (przekichane jak to mowia ).
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 13:19   #150
NwZt
Raczkowanie
 
Avatar NwZt
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miasto Bogów ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Framme mam pytanie do Ciebie dotyczące biletów. Mam straszną zamote z tym. Jest tutaj coś takiego jak bilet miesięczny? Ile to kosztuje, jeśli jestem studentką (mam ważną kartę ISIC) i gdzie mogę to kupić? No i najważniejsze jak się to nazywa ;-)
__________________
I'm lovin' it... ;-)
NwZt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-06 17:12:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.