"opadajace policzki" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-19, 18:08   #1
slawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 70
Unhappy

"opadajace policzki"


Cześć
Mam wrażenie że moja twarz nie ma już takiego owalu, jak jescze niedawno.Chciałam zapytać, czy to już czas (36) zacząć używać kremów poprawiających sprężystość skóry, owal twarzy? Jak się pochylam to mam wrażenie,że moja skóra nie trzyma się policzków, tylko opada, działa siła grawitacji. Jaki krem mogłybyście zaproponować?
Pozdrowionka
slawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 20:40   #2
Vendi
Raczkowanie
 
Avatar Vendi
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Herault
Wiadomości: 76
Dot.: "opadajace policzki"

Ja od siebie moge ci polecic krem z yves rocher- serum vegetal ovale lifting ,po stosowaniu przez miesiac moj owal twarzy bardzo sie zmienil i o dziwo to naprawde dziala,polecila mi go pani kosmetyczka w ich sklepie i prawde mowiac kupilam bez przekonania ze zadziala no i jestem mile zaskoczona,moze i tobie pomoze. pozdrawiam
__________________
Najwiekszym sekretem szczescia jest byc w zgodzie z samym soba. Fontenelle
Vendi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 21:03   #3
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Dot.: "opadajace policzki"

Hej! mi z kolei pomógl zloty krem z Avonu, zwlaszcza na wiotki podbródek...
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 08:19   #4
anikka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 110
Dot.: "opadajace policzki"

Hej Vendi!..czy możesz podać skład tego kremu???..pozdr!!
anikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 10:06   #5
olale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 106
Smile Dot.: "opadajace policzki"

>Mam wrażenie że moja twarz nie ma już takiego owalu, jak jescze >niedawno.Chciałam zapytać, czy to już czas (36) zacząć używać kremów poprawiających sprężystość skóry, owal twarzy?

Mam tyle lat co Ty i ja nie używam kremów liftingujących, tylko codziennie przez 5-10 minut gimnastykuję twarz . Wypowiadam przesadnie wyraziście samogłoski, oraz uwypuklam policzki, jakbym dmuchała w balonik. I zapewniam Cię nie mam żadnych problemów z owalem twarzy czy wiotczejącą szyją.
olale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 11:33   #6
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: "opadajace policzki"

Nie chcę Cię załamywać, ale na wiotczenie tkanek ("sagging") nie pomoże żaden krem, bo przyczyny są głównie wewnętrzne (zmiany hormonalne, tryb życia, predyspozycje genetyczne, zanikanie tkanki tłuszczowej z twarzy z wiekiem, etc.). Sama pomyśl, jak technicznie krem miałby "podnieść" skórę? Nie ma takiej możliwości.
Można poprawić wygląd samej skóry, jej sprężystość, nawilżenie i teksturę stosując znany i uznany system pielęgnacyjny czyli antyoksydanty (zewnętrznie i wewnętrznie) + porządny filtr przeciwsłoneczny + retinoidy (na noc) + ogólnie racjonalny tryb życia, niezłe będą też masaże wykonywane regularnie przez doświadczoną kosmetyczkę. Ćwiczenia teoretycznie powinny skutkować (skóra na twarzy przyczepiona jest do mięśni), ale są różne szkoły, niektórzy twierdzą, że błędnie wykonane mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.
No i nie wolno się gwałtownie odchudzać! Restrykcyjne diety kiedy nie mamy już 20 lat naprawdę sieją spustoszenie nie tylko na twarzy - wiem coś o tym, bo mam za sobą lata chudnięcia i tycia na przemian...
Myślę, że warto się też zainteresować jakimiś zabiegami z zakresu medycyny estetycznej/chirurgii plastycznej, np. wszczep tłuszczu, mini-lift, etc... Prawda bowiem jest taka, że owalu twarzy nic nie naprawi tak dobrze jak skalpel i strzykawa w rękach zdolnego chirurga. Nie ma sensu wyrzucać pieniędzy na rzekomo liftingujące kremy. Kremy mogą tylko nieco zapobiegać, ale nie wyleczą...
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 16:23   #7
Vendi
Raczkowanie
 
Avatar Vendi
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Herault
Wiadomości: 76
Dot.: "opadajace policzki"

Anikka sklad kremu jest podany na kartoniku,ktorego juz nie mam,na sloiczku jest tylko napisane do czego krem sluzy i data przydatnosci . Ja mam wrazliwa skore i wiele kosmetykow mnie podraznia,z tym kremem jest okey,dodatkowo po aplikacji wykonuje maly masaz,w srodku opakowania jest narysowane jak to robic ;pozdrawiam Dolaczam zdjecie sloiczka kremu.
__________________
Najwiekszym sekretem szczescia jest byc w zgodzie z samym soba. Fontenelle
Vendi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-23, 16:31   #8
slawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 70
Dot.: "opadajace policzki"

Cześć!
Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi i rady.Zastanawiam się, czy nadczynność tarczycy nie powoduje osłabienia mięśni, a co za tym idzie zmniejszenia elastyczności skóry? Mam jeszcze jedno pytanie. Co to są "linie smutku"? Co powoduje ich powstawanie?
Pozdrawiam.
slawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 17:56   #9
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: "opadajace policzki"

Cytat:
Napisane przez slawa
Cześć
Mam wrażenie że moja twarz nie ma już takiego owalu, jak jescze niedawno.Chciałam zapytać, czy to już czas (36) zacząć używać kremów poprawiających sprężystość skóry, owal twarzy? Jak się pochylam to mam wrażenie,że moja skóra nie trzyma się policzków, tylko opada, działa siła grawitacji. Jaki krem mogłybyście zaproponować?
Pozdrowionka
Witaj
mnie jeszcze tak bardzo buzka nie opada ale ostatnio skusilam sie na krem L'oreala plenitude revitalift SLIM

poczytalam w KWC ze efekty sa spektakularne i pomyslalam czemu nie.

po tygodniu uzywania siostra z ktora widuje sie 2-3 razy w tygodniu sie spytala: sister schudlas cos? bo taka masz buzke ladna szczuplejsza...kremic pozatym ze wyszczupla to takze napina skore i ujedrnia. ogromnie bylam z niego zadowolona.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 18:06   #10
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: "opadajace policzki"

Cytat:
Napisane przez slawa
Cześć!
Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi i rady.Zastanawiam się, czy nadczynność tarczycy nie powoduje osłabienia mięśni, a co za tym idzie zmniejszenia elastyczności skóry? Mam jeszcze jedno pytanie. Co to są "linie smutku"? Co powoduje ich powstawanie?
Pozdrawiam.
Przyznam, że nie słyszałam tej teorii o tarczycy. Sama chętnie się dowiem, czy jest jakiś związek?..

"Linie smutku": chodzi Ci o bruzdy nosowo-wargowe (od kącika nosa, do kącika ust), czy o te biegnące od kącików ust w dół, jakby usta stale były wygięte w "podkówkę"? I jedne i drugie są wynikiem opadania tkanek policzków (tu nie tylko o grawitację chodzi, ale o zanik tkanki tłuszczowej, opadanie tzw. "poduszki tłuszczowej" policzka, zmniejszenie elastyczności skóry, której robi się "za dużo"). Bardzo wiele zależy od układy kostnego (jeśli masz wysokie kości policzkowe, problem będzie mniejszy), nieco też od mimiki.
Raz powstałe "linie smutku" wygładzi tylko chirurg...
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 01:49   #11
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Dot.: "opadajace policzki"

pixie, a jaka mimika sprzyja opadaniu tkanek policzków? jestem strasznie "miniasta" i być może też z tego powodu dorobiłam się tego smutnego defektu (oczywiście głównym winowajcom jest kilkanaście lat bulimii)
pozdrawiam
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-30, 10:57   #12
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: "opadajace policzki"

Cytat:
Napisane przez ninal
pixie, a jaka mimika sprzyja opadaniu tkanek policzków? jestem strasznie "miniasta" i być może też z tego powodu dorobiłam się tego smutnego defektu (oczywiście głównym winowajcom jest kilkanaście lat bulimii)
pozdrawiam
Troszkę się nie zrozumiałyśmy, napisałam, że za "linie smutku" odpowiada zarówno mimika jak i opadanie policzków. Jaka mimika? No cóż "mina smutno/kwaśna" , tzn. zaciśnięte usta (i szczęka) w podkówkę. Staraj się rozluźnić wtedy mięśnie twarzy i nawet delikatnie unieść kąciki ust w górę, jak do uśmiechu. I w ogóle uśmiechaj się dużo Nawet kosztem "linii uśmiechu" Uśmiech to najlepszy (i najtańszy! ) kosmetyk upiększający.

Kurczę, z tą bulimią to poważny problem miałaś, tyle lat, mam nadzieję, że już wszystko OK?... Policzki to chyba Twoje najmniejsze zmartwienie, zadbaj przede wszystkim o zęby, o układ pokarmowy, o serce...
Niestety wiem o czym mówisz, bo i mnie to paskudztwo swego czasu nie minęło... Tylko że nieporównanie krócej trwało, a i tak czułam się kiepściutko, więc bardzo Ci współczuję....
Jeśli policzki faktycznie wyglądają tak źle... nie zastanawiałaś się nad dostrzyknięciem w nie tłuszczu?

i nosek do góry!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 14:11   #13
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Dot.: "opadajace policzki"

dzięki za szybką odpowiedź pixie
serdecznie pozdrawiam

Edytowane przez ninal
Czas edycji: 2008-01-19 o 02:05
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.