Aparaty ortodontyczne cz. VII :) - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-09, 19:05   #4111
bluesky00
Rozeznanie
 
Avatar bluesky00
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 628
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez mclilu Pokaż wiadomość
Nie mysl o tym co sobie ktoś tam pomyśli bo możesz sobie krzywdę zrobić, a często rożne objawy są bagatelizowane. Zresztą jak byłas u orto to nie miałaś jeszcze gorączki, co? Więc się nią nie przejmuj i leć do stomatologa, orto tu dużo nie pomoże!
A tak w ogóle to nie polecam Ci też pyralginy, jak chcesz tymczasowo zbić temperaturę to bezpieczniejszy będzie paracetamol! Reszta jak pisze Ekaterina!
Gorączki wtedy jeszcze nie było-to prawda.Ale orto powiedziała,ze przy zapaleniu wlasnie,są takie objawy i,że to jest normalne....no nic..postaram się jak najszybciej dostać do jakiegoś dentysty...
__________________
POMAGAM BASI:

[ori_bas]394156[/ori_bas]
bluesky00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 19:07   #4112
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez mclilu Pokaż wiadomość
Nie mysl o tym co sobie ktoś tam pomyśli bo możesz sobie krzywdę zrobić, a często rożne objawy są bagatelizowane. Zresztą jak byłas u orto to nie miałaś jeszcze gorączki, co? Więc się nią nie przejmuj i leć do stomatologa, orto tu dużo nie pomoże!
A tak w ogóle to nie polecam Ci też pyralginy, jak chcesz tymczasowo zbić temperaturę to bezpieczniejszy będzie paracetamol! Reszta jak pisze Ekaterina!
ale paracetamol to tylko 1 tabletka i tyle- nie bierz większej dawki i jedną na 12 czy 24 godziny- zachowawczo, bo nie wiadomo co masz z tą krwią, ja wiem co mam ze swoją i żadnych leków bym nie brała tylko położyłą się w łóżko i robiła okłady.

i link http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/2,5...A_CHOROBY.html
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie


Edytowane przez 88Ekaterina88
Czas edycji: 2009-11-09 o 19:09
88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 19:07   #4113
mclilu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Centum
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez bluesky00 Pokaż wiadomość
Kaze mi je szczotkowac do krwi zeby zeszlo to zapalenie ..
Jak dla mnie przedziwne! Można pozbyc sie stanu zapalego poprzez szczotkowanie?
__________________
Whenever I'm down
I call on you my friend
A helping hand you lend
In my time of need
mclilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 19:08   #4114
bartholomew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 64
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

ej, nurtuje mnie jedno pytanie. czy w aparacie mozna zuc gume? bo jestem uzalezniony od zucia gumy, a boje sie, ze mi sie ona wkreci w druty.
bartholomew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 19:09   #4115
mclilu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Centum
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
ale paracetamol to tylko 1 tabletka i tyle- nie bierz większej dawki i jedną na 12 czy 24 godziny- zachowawczo, bo nie wiadomo co masz z tą krwią, ja wiem co mam ze swoją i żadnych leków bym nie brała tylko położyłą się w łóżko i robiła okłady.
Teraz to i tak juz po ptokach! Jak już wziela pyralgin to dziś juz lepiej nic nie brac ale jeżeli gorączka będzie jutro i w srode to lepiej wziasc paracetamol! Chociaz ja osobiście nie czekalabym do czwartku!

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez bartholomew Pokaż wiadomość
ej, nurtuje mnie jedno pytanie. czy w aparacie mozna zuc gume? bo jestem uzalezniony od zucia gumy, a boje sie, ze mi sie ona wkreci w druty.
na luzaku
__________________
Whenever I'm down
I call on you my friend
A helping hand you lend
In my time of need
mclilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 19:10   #4116
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez mclilu Pokaż wiadomość
Jak dla mnie przedziwne! Można pozbyc sie stanu zapalego poprzez szczotkowanie?
ja podałam wyżej link to tam jest napisane żeby: PRAWIDŁOWO szczotkować zęby a nie myć do krwi

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Napisane przez mclilu Pokaż wiadomość
Teraz to i tak juz po ptokach! Jak już wziela pyralgin to dziś juz lepiej nic nie brac ale jeżeli gorączka będzie jutro i w srode to lepiej wziasc paracetamol! Chociaz ja osobiście nie czekalabym do czwartku!

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------



na luzaku
ja z moja krwią też bym poczekała bez niczego do czwartku albo juz bym byłą na pogotowiu
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 19:11   #4117
bluesky00
Rozeznanie
 
Avatar bluesky00
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 628
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez mclilu Pokaż wiadomość
Jak dla mnie przedziwne! Można pozbyc sie stanu zapalego poprzez szczotkowanie?
Dla mnie to było też bardzo dziwne,i powiedziałam jej,że myślalam zawsze,że jak krwawią dziąsła to jest nie dobrze...
A ona,że wręcz przeciwnie,że lepiej jak się szczotkuje do krwi,i że każdy myśli własnie tak mylnie jak ja...

Nie wiem już co jest dobre,a co nie....lece spać...wcześniej zrobie sobie jakieś zimne okłady tak jak wspomniałyście
__________________
POMAGAM BASI:

[ori_bas]394156[/ori_bas]
bluesky00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 19:24   #4118
mclilu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Centum
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
ja z moja krwią też bym poczekała bez niczego do czwartku albo juz bym byłą na pogotowiu
Ja po podcięciu wędzidelka przez tydzien wyglądalam jak zarzynany prosiak więc jestem trochę przeczulona na tym punkcie, zresztą chyba ja i Ty

Tylko przekręcilam z rutinoskorbinem bo w sumie to mi kazali brać przy krwawieniu na wzmocnienie naczynek Sorki za wprowadzenie w bląd!

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

Cytat:
Napisane przez bluesky00 Pokaż wiadomość
Nie wiem już co jest dobre,a co nie....lece spać...wcześniej zrobie sobie jakieś zimne okłady tak jak wspomniałyście
Zmykaj, zmykaj! A jak Ci się uda to jutro do lekarza!
__________________
Whenever I'm down
I call on you my friend
A helping hand you lend
In my time of need
mclilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 19:28   #4119
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez mclilu Pokaż wiadomość
Ja po podcięciu wędzidelka przez tydzien wyglądalam jak zarzynany prosiak więc jestem trochę przeczulona na tym punkcie, zresztą chyba ja i Ty

Tylko przekręcilam z rutinoskorbinem bo w sumie to mi kazali brać przy krwawieniu na wzmocnienie naczynek Sorki za wprowadzenie w bląd!

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------



Zmykaj, zmykaj! A jak Ci się uda to jutro do lekarza!
mi rutino kazali brać przed operacją a potem paracetamol i jak to mozliwe zeby w odstepie czasowym 72 godzin miedzy dwoma tabsami dostać wstrząsu ? ale jednak możliwe a alergolog kazał brać mi tabsy co teraz biore na alergię ze powstrzymują i regulują krwawienie i krzepnięcie a przez ten paracetamol moje odczulanie jest droższe i dłuższe i nie mam tych szczepionek tanich

takze ja bym poczekała w bólach na czwartek i udała się do dentysty bo on powinien znać się na tym lepiej
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 19:46   #4120
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez surykata Pokaż wiadomość
no to tez widze jestes poinformowana dobrze



no rwie jak jasna ch... a nikt z rodziny mi nie wspolczuje heh dobrze ze na Was mozna liczyc, tu zawsze ktos sie nad czlowiekiem poużala

a co do sacholu to slyszalam cos od asystentki mojej orto (moje jedyne zrodlo informacji ) zeby sacholu nie kupowac tylko solcoseryl, no i kupilam ten drugi, miala po imprezie istna rane, zaaplikowalam i po nocy nie bylo sladu
tylko drogi jak nie wiem - 35 zeta za tuteczke maciupeńką
Właśnie mi orto też polecił solcoseryl ale jak zobaczylam ze 35 zeta kosztuje to podziekowalam i kupiłam protefix na rany ;D
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 21:01   #4121
surykata
Zadomowienie
 
Avatar surykata
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 589
GG do surykata
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cathy Ty przebiegly lisie ja nie wpadlam na to ale bylam w desperacji
surykata jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 21:45   #4122
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez Flava Pokaż wiadomość
A będzie bolało? Można powiedzieć, że się trochę boję. No może troszkę więcej niż trochę
nie chcę cie straszyć ale mnie tak irytowało że sobie na noc wyjęłam :d
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 22:11   #4123
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
nie chcę cie straszyć ale mnie tak irytowało że sobie na noc wyjęłam :d
nie namawiaj do złego
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 10:52   #4124
redrose89
Zadomowienie
 
Avatar redrose89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 310
GG do redrose89
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
napisałaś tak: czy moge poprosic orto zeby załozyła mi metalowe ligatury- mozesz sie spytać i tak to zdanie zrozumiałam jak napisałam wyżej i co jeszcze ważne- moze ona wcale nie sa ci potrzebne
Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
Zapytać zawsze można Ale metalowe wydaje mi się zakłada się wtedy gdy masz gruby drut który nie wytrzymałby przy gumkach ( pękły by). Poza tym mam całą odrutowana teraz tak bębę i nie mogę ocierać ust o górny aparat bo mi te zawijane druciki zachaczają i ranię usta, a na dole metaloe ligatury mi się wrzynają i śluzówkę pozostawiając niemiłe ślady a nawet mam rankę...

-
Cytat:
Napisane przez mclilu Pokaż wiadomość
Niekoniecznie, ja mam strasznie gruby, kwadratowy drut, a mam normalne gumki! Myślę, że tu chodzi raczej o zwiększenie siły, bo gumki się rozciągają po jakimś czasie przez co troszkę tracą na mocy, a taki metalowy drut napiera na zęby cały czas z taką samą siłą!
Ale mogę się mylić!
To ja już nie wiem Ponoć orto mi od pewnego czasu zakłada trochę grubszy łuk, ale ja różnicy nie widzę Może Wy dostrzegacie jakąś rozbieżność między tymi łukami? Wizualnie...

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez bartholomew Pokaż wiadomość
ej, nurtuje mnie jedno pytanie. czy w aparacie mozna zuc gume? bo jestem uzalezniony od zucia gumy, a boje sie, ze mi sie ona wkreci w druty.
No pewnie, że można Trochę praktyki i idzie się wszystkiego nauczyć w aparacie A jak się przyklei to nic nie szkodzi, bo przecież można później zdjąć tą przyklejoną gumę do zamka
__________________
...czerp z życia to co najlepsze...


redrose89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 11:48   #4125
AMLA8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Między grubym, a cienkim drutem jest zauważalna różnica gołym okiem.
I to nie jest reguła, że tylko na gruby drut zakłada się metalowe druciki, które mają spełniać funkcję ligaturek. Ja miałam tylko na 2 pierwszych wizytach zakładane gumki na zamki przytrzymujące cienki drut. Na kolejnych na zmianę miałam raz cienki raz gruby raz cienki + spręzyna raz gruby (np. po 3wizytach gruby na górze, a na 4wizycie gruby na dole i później znów zmiana na cienki) i zawsze już miałam druciki zamiast gumek. Na obcieranie nie ma rady (mnie strasznie raniły na poczatku). Można woskiem klieć (do kupienia np. u ortodonty). Można sacholem podleczyć... z czasm się przyzwyczaiłam, niestety nie ma rady...
AMLA8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 12:29   #4126
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez AMLA8 Pokaż wiadomość
Między grubym, a cienkim drutem jest zauważalna różnica gołym okiem.
I to nie jest reguła, że tylko na gruby drut zakłada się metalowe druciki, które mają spełniać funkcję ligaturek. Ja miałam tylko na 2 pierwszych wizytach zakładane gumki na zamki przytrzymujące cienki drut. Na kolejnych na zmianę miałam raz cienki raz gruby raz cienki + spręzyna raz gruby (np. po 3wizytach gruby na górze, a na 4wizycie gruby na dole i później znów zmiana na cienki) i zawsze już miałam druciki zamiast gumek. Na obcieranie nie ma rady (mnie strasznie raniły na poczatku). Można woskiem klieć (do kupienia np. u ortodonty). Można sacholem podleczyć... z czasm się przyzwyczaiłam, niestety nie ma rady...
wosk do kupienie u orto? ja miałam za darmo zawsze
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 13:49   #4127
gabryssiaa
Zakorzenienie
 
Avatar gabryssiaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 5 648
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez redrose89 Pokaż wiadomość

No pewnie, że można Trochę praktyki i idzie się wszystkiego nauczyć w aparacie A jak się przyklei to nic nie szkodzi, bo przecież można później zdjąć tą przyklejoną gumę do zamka
ja się niczego nie musiałam uczyć
żucia gumy tym bardziej, żuję ją normalnie
a przyczepić do aparatu to się może jak przycisne ją językiem do niego ;p
gabryssiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 14:02   #4128
surykata
Zadomowienie
 
Avatar surykata
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 589
GG do surykata
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

myslalam ze dzis bedzie hardcor po tych torturach wizyty kontrolnej ale jest spoko. czego swiadectwem jest to ze wlasnie jem chipsy nawiasem dodam ze to wiejskie ziemniaczki maslelko z solą- pyszota!
surykata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 14:41   #4129
mclilu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Centum
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez redrose89 Pokaż wiadomość
To ja już nie wiem Ponoć orto mi od pewnego czasu zakłada trochę grubszy łuk, ale ja różnicy nie widzę Może Wy dostrzegacie jakąś rozbieżność między tymi łukami? Wizualnie..
Ja widze roznicę w lusterku
Ale jeżeli chodzi o zakładanie metalowych ligatur to kombinacje i zestawienia z nimi są przeróżne - chyba reguły na to nie ma z jakimi łukami się je łączy, po ilu miesiącach leczenia, czy na nie zakłada dodatkowo kolorowe, itp.
Już orto sobie tam sami wyliczają, dodają te siły jak u kogo mają oddziaływać na zęby i chyba ciężko za tym nadążyć!
__________________
Whenever I'm down
I call on you my friend
A helping hand you lend
In my time of need
mclilu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-10, 16:01   #4130
junikat
Przyczajenie
 
Avatar junikat
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 26
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Witam wszystkich zadrutowanych (tych przed i po kratach) - aparat nosiłam trzy lata, rok temu był pozbyłam się go. Sądziłam, że nie będę już musiała martwić się o moje zęby i tylko płytka na noc będzie mi przypominała te czasu - a takie myślenie było błędne!

Do szewskiej pasji doprowadza mnie ciągle odklejający się drucik, który jest umieszczony na dolnych zębach. Od chwili założenia 5-krotnie był naprawiany, lub naklejany od nowa. Ostatnia poprawka była 2 tygodnie temu a już dzisiaj czuję, że się odkleił od 2 zębów Już nie mam siły znowu iść do mojej orto... nie ufam już jej ;(

I teraz moje pytanie: czy zna ktoś orto we Wrocławiu, który dobrze zakłada retainery???

Będę baaardzo wdzięczna za odpowiedź i wszelką pomoc!
junikat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 16:18   #4131
Agnesik_
Raczkowanie
 
Avatar Agnesik_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

A ja się martwiłam hyraxem...ale jednak..on mnie ominię..i za niecały miesiąc dołączą do grona aparatek xD
Agnesik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 17:09   #4132
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

dziewczyny trzymajcie za mnie kciuki bo ja zakladam w czwartek
tylko zdziwiło mnie jedno:
zawsze myślalam,że to ortodonta leczy wszystkie zęby przed załozeniem aparatu,a moja ortodontka nawet nie spytała się o ubytki.Więc jednak się myliłam
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 17:24   #4133
gabryssiaa
Zakorzenienie
 
Avatar gabryssiaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 5 648
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

angela, bo ty musisz sama pojsc do dentysty i wyleczyc zeby
ortodonta nie ma obowiazku sie o to pytac
moze mylec ze Ty do niego przychodzisz ze zdrowymi
bo z aparatem trudniej jest leczyc
gabryssiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 17:26   #4134
cozaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 32
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Uwaga, uwaga. Dzisiaj mija dokładnie połowa czasu noszenia Hyraxa. Dokładne 60 dni do zdejmowania. Pomyśleć, że już 60 całych dni z nim spędziłam. Teraz boję się tylko zdejmowania. Podobno boli
Czas jednak szybko leci ;P...
__________________
Rastasize!
cozaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 17:42   #4135
michelle76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez Agnesik_ Pokaż wiadomość
A ja się martwiłam hyraxem...ale jednak..on mnie ominię..i za niecały miesiąc dołączą do grona aparatek xD

Jak długo czasu trzeba od pierwszej wizyty u orto (zupełnie pierwszej) do założenia aparatu?
michelle76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 17:49   #4136
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez angela0033 Pokaż wiadomość
dziewczyny trzymajcie za mnie kciuki bo ja zakladam w czwartek
za mnie rowniez bo ja tez zakladam w czwartek i szczerze mowiac nie boje sie wcale, balam sie do wczorajszego dnia kiedy to poszlam na gumki separacyjne, o rany ile ja sie do tej pory w internecie naczytalam o bolu ze idac za kazdym razem do dentysty bylam zielona ze strachu, wyrywanie zebow przezylam, gumki od wczoraj nosze -przezylam- bolec nie boli skoro jadlam dzis rafaello z calym migdalem ale swedzi i to jest dosc uciazliwe
jestem juz stara baba bo maam 30tke i stwierdzilam ze jak nie teraz to juz nigdy, zaluje tylko ze tak dlugo z tym zwlekalam, moze dlatego ze moje zeby sa krzywe ale nie ma az takiej tragedii i nie mialam porzadnej motywacji
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 17:52   #4137
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez michelle76 Pokaż wiadomość
Jak długo czasu trzeba od pierwszej wizyty u orto (zupełnie pierwszej) do założenia aparatu?
emmmm jesli masz wszystkie wyleczone ząbki, ani nie musisz zakladać separaci, hyraxu, usowac zabkow /nie wiem ewentualnie co jeszcze innego/ to praktycznie mozesz zakladac zaraz, ja bedac na wizycie wstepnej, kiedy to umowilam sie na wyciski zabkow i foto szczeki- to moglam praktycznie w tym samym tygodniu, ale na razie czekam, bo musze wyleczyc zabka

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

TRZYMAM KCIUKI DZIEWCZYNY i jak bedziecie mialy juz aparciki to - fotki! wrzuccie !!
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 17:59   #4138
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

ja na pierwszej wizycie mialam zdjecia + wycisk, na drugiej orto przedstawila mi plan leczenia, potem usuwalam dwie gorne czworki, nastepnie zakladalam gumki i teraz aparat
pierwsza wizyte mialam 14 pazdziernika, za 2 miesiace ponoc rotator trzonowcow (a fe) a potem dol
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 18:05   #4139
gabryssiaa
Zakorzenienie
 
Avatar gabryssiaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 5 648
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

a ja mialam wizyte i juz na kolejnej mialam zakladany
gabryssiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 19:00   #4140
Agnesik_
Raczkowanie
 
Avatar Agnesik_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. VII :)

Cytat:
Napisane przez michelle76 Pokaż wiadomość
Jak długo czasu trzeba od pierwszej wizyty u orto (zupełnie pierwszej) do założenia aparatu?
Hmm..nie wiem jak u innych ale ja pierwszą wizytę miałam...20 października..następną 10 listopada..teraz na separatory 27 listopada i 2 grudnia na aparat...to będzie z jakieś 43 dni. I to jeśli masz zdrowe zęby i nie musisz nosić hyraxa

Na pierwszej miałam wyciski i zlecenie na prześwietlenie które zrobiłam tego samego dnia. Na drugiej sprawdziła mi zęby i podała plan leczenia...a na następnych tylko separatory...i 2...szczęśliwie (?) zadrutowana :P

Edytowane przez Agnesik_
Czas edycji: 2009-11-10 o 19:04
Agnesik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.