Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-01-12, 07:17   #3901
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Opisałem jak wygląda sytuacja w mojej firmie ze studentami, którzy na naszych stażach zdobywają konkretne umiejętności, a niektórzy po obronie dyplomu są u nas zatrudniani. Jak kogoś to bawi to mogę jeszcze inne tego typu śmieszne historie poopowiadać.
Tyle, że właśnie porozmawiać by trzeba jakie to umiejętności. Bo fakt zatrudnienia tych ludzi po studiach nie udowadnia niczego, oprócz wspomnianego przez Samotnego kultu doświadczenia.

U nas też tak jest, że przychodzą stażyści i przez chwilę poorganizują sobie coś tam, ponudzą się i po tych stażach zwykle są zatrudniani.

Tyle że do wykonywania tego "coś tam" - oraz do tego co te osoby będą robiły już na etacie - nie jest potrzebna żadna konkretna wiedza i to samo mogłaby wykonywać osoba tylko z maturą - tylko że dzięki polskiemu kultowi edukacji (najlepiej dwa! nie trzy! kierunki i jak najszybciej zaliczyć i zapomnieć) nikt osoby tylko z maturą by nie zatrudnił.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2017-01-12 o 07:19
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 07:44   #3902
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Tyle, że właśnie porozmawiać by trzeba jakie to umiejętności. Bo fakt zatrudnienia tych ludzi po studiach nie udowadnia niczego, oprócz wspomnianego przez Samotnego kultu doświadczenia.
Rozwiązywanie konkretnych problemów z życia wziętych. Np. zaprojektowanie jakiegoś elementu urządzenia, które będzie istnieć i wykonywać daną pracę, a nie jak to ma miejsce w szkole, czyli projektowanie fikcyjnego elementu do fikcyjnego urządzenia (chyba, że coś się zmieniło, ale u mnie na uczelni tak to wyglądało). U nas taki student po zaprojektowaniu może za 2-3 tygodnie iść na halę montażową i zobaczyć efekty swojej pracy. Jeśli nie swojej to np. innych studentów.

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
U nas też tak jest, że przychodzą stażyści i przez chwilę poorganizują sobie coś tam, ponudzą się i po tych stażach zwykle są zatrudniani.
No, a u mnie jest inaczej. Żeby nie było, nie twierdzę, że u nas studenci wykonują Bóg wie jakie skomplikowane zadania, które ich nie wiadomo jak rozwijają i w ogóle wszystko jest super pięknie i ganiają jednorożce. Z reguły dostają najprostsze prace projektowe, dzięki którym mogą wykorzystać nabyte już umiejętności, ew. uczą się czegoś nowego. I my też nie projektujemy rakiet dla NASA, tylko raczej proste urządzenia, ale firma jest duża, prężna i stabilna, więc na pewno lepsza perspektywa niż kasa w biedrze czy kerfurze.

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Tyle że do wykonywania tego "coś tam" - oraz do tego co te osoby będą robiły już na etacie - nie jest potrzebna żadna konkretna wiedza i to samo mogłaby wykonywać osoba tylko z maturą - tylko że dzięki polskiemu kultowi edukacji (najlepiej dwa! nie trzy! kierunki i jak najszybciej zaliczyć i zapomnieć) nikt osoby tylko z maturą by nie zatrudnił.
No widocznie zależy od branży. W tych czysto technicznych to wykształcenie jednak jest ważne i przede wszystkim potrzebne. Ja osobiście nie widziałbym możliwości nauczenia się samemu tego co miałem na studiach. Już pomijając kwestię nauczycieli, ale zwyczajnie nie ma możliwości samemu zdobyć dostępu do urządzeń jakie są w laboratoriach na Politechnikach.

Ale abstrahując od wszystkiego powyżej, jak najbardziej zgadzam się, że ten kult wykształcenia wyższego w Polsce jest chory i masz absolutnie rację, że w bardzo dużej ilości przypadków, ten mgr przed nazwiskiem jest totalnie zbędny. Prawda jest taka, że to "wyższe" jest potrzebne w naprawdę wąskich dziedzinach i spokojnie większość prac, w których pracodawca wymaga dyplomu studiów wyższych mogłyby wykonywać osoby po szkołach średnich. Naprawdę nie wiem skąd się wziął w Polsce ten proceder i co najważniejsze: kiedy się wreszcie skończy?

Edytowane przez _Bumblebee_
Czas edycji: 2017-01-12 o 07:47
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 08:25   #3903
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Rozwiązywanie konkretnych problemów z życia wziętych. Np. zaprojektowanie jakiegoś elementu urządzenia, które będzie istnieć i wykonywać daną pracę, a nie jak to ma miejsce w szkole, czyli projektowanie fikcyjnego elementu do fikcyjnego urządzenia (chyba, że coś się zmieniło, ale u mnie na uczelni tak to wyglądało). U nas taki student po zaprojektowaniu może za 2-3 tygodnie iść na halę montażową i zobaczyć efekty swojej pracy. Jeśli nie swojej to np. innych studentów.



No, a u mnie jest inaczej. Żeby nie było, nie twierdzę, że u nas studenci wykonują Bóg wie jakie skomplikowane zadania, które ich nie wiadomo jak rozwijają i w ogóle wszystko jest super pięknie i ganiają jednorożce. Z reguły dostają najprostsze prace projektowe, dzięki którym mogą wykorzystać nabyte już umiejętności, ew. uczą się czegoś nowego. I my też nie projektujemy rakiet dla NASA, tylko raczej proste urządzenia, ale firma jest duża, prężna i stabilna, więc na pewno lepsza perspektywa niż kasa w biedrze czy kerfurze.



No widocznie zależy od branży. W tych czysto technicznych to wykształcenie jednak jest ważne i przede wszystkim potrzebne. Ja osobiście nie widziałbym możliwości nauczenia się samemu tego co miałem na studiach. Już pomijając kwestię nauczycieli, ale zwyczajnie nie ma możliwości samemu zdobyć dostępu do urządzeń jakie są w laboratoriach na Politechnikach.

Ale abstrahując od wszystkiego powyżej, jak najbardziej zgadzam się, że ten kult wykształcenia wyższego w Polsce jest chory i masz absolutnie rację, że w bardzo dużej ilości przypadków, ten mgr przed nazwiskiem jest totalnie zbędny. Prawda jest taka, że to "wyższe" jest potrzebne w naprawdę wąskich dziedzinach i spokojnie większość prac, w których pracodawca wymaga dyplomu studiów wyższych mogłyby wykonywać osoby po szkołach średnich. Naprawdę nie wiem skąd się wziął w Polsce ten proceder i co najważniejsze: kiedy się wreszcie skończy?
Możesz napisać, co produkujecie?
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 08:28   #3904
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Możesz napisać, co produkujecie?
Urządzenia transportowe dla branży automotive i nie tylko (przenośniki, windy, itp.).
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 08:52   #3905
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Urządzenia transportowe dla branży automotive i nie tylko (przenośniki, windy, itp.).
Po polsku to jest branża samochodowa lub motoryzacyjna. Jak słyszę automotive to mnie po prostu krew zalewa Oczywiście nie uwaga do Ciebie tylko tak w ogóle.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 08:57   #3906
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Po polsku to jest branża samochodowa lub motoryzacyjna. Jak słyszę automotive to mnie po prostu krew zalewa Oczywiście nie uwaga do Ciebie tylko tak w ogóle.
Zboczenie zawodowe . Sam nie lubię tych naleciałości z innych języków .
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 09:14   #3907
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Dla kogoś, kto kształci się w kierunku inżynierii praca na produkcji wcale nie musi być tzw. zapchaj dziurą. Przecież poza faktycznym staniem przy taśmie lub maszynie w firmie dzieje się mnóstwo innych rzeczy. Wbrew pozorom nie jest trudno wziąć udział w którymś z losowanych projektów lub na spotkaniu TeamWork zaproponować swój projekt. Teraz popularne stało się motywowanie pracowników nawet najniższego szczebla i naprawdę można awansować.




Edit: mówię o inżynierii, ale oczywiście ktoś z innej branży naukowej też ma szansę. Miałam na myśli jedynie to, że ja kształcę się w kierunku ekonomii i prawa, więc wchodząc na obszar produkcyjny nie mam pojęcia o budowie maszyn.
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015

Edytowane przez kejtiCe
Czas edycji: 2017-01-12 o 09:17
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-12, 14:18   #3908
skwaruszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 137
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Muszę do Was napisać i się pochwalić.
Od nieco ponad miesiąca wysyłam cv i na razie nie było odzewu. Zdążyłam podjąć decyzję, że muszę zrobić nowe cv, inaczej zredagowane, inaczej rozpracować portfolio. Nawet umówiłam się ze znajomą na zrobienie mi nowego zdjęcia do CV.
I dostałam właśnie telefon Z pytaniami od kiedy jestem wolna, oczekiwania finansowe. Mają odezwać się niedługo. Nawet jak powiedzą, że jednak nie chcą się spotkać - nabrałam nowego powera Bo zaczynałam w siebie wątpić.

Przy okazji wiem co się opłaca - napisałam pod nich list motywacyjny, z wyszczególnieniem tego co mi się podoba w firmie. Opisałam nad czym pracowałam i dla kogo, bez ogólników.
Po za tym wpadły dwie nowe oferty pracy, zrobię zmiany i będę wysyłać To dobry dzień.
skwaruszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 17:20   #3909
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez skwaruszek Pokaż wiadomość
Muszę do Was napisać i się pochwalić.
Od nieco ponad miesiąca wysyłam cv i na razie nie było odzewu. Zdążyłam podjąć decyzję, że muszę zrobić nowe cv, inaczej zredagowane, inaczej rozpracować portfolio. Nawet umówiłam się ze znajomą na zrobienie mi nowego zdjęcia do CV.
I dostałam właśnie telefon Z pytaniami od kiedy jestem wolna, oczekiwania finansowe. Mają odezwać się niedługo. Nawet jak powiedzą, że jednak nie chcą się spotkać - nabrałam nowego powera Bo zaczynałam w siebie wątpić.

Przy okazji wiem co się opłaca - napisałam pod nich list motywacyjny, z wyszczególnieniem tego co mi się podoba w firmie. Opisałam nad czym pracowałam i dla kogo, bez ogólników.
Po za tym wpadły dwie nowe oferty pracy, zrobię zmiany i będę wysyłać To dobry dzień.
Super, oby ci się udało U mnie nadal cisza z ofertami za równo do biura jak i pracy fizycznej. Mam nadzieje, że w końcu coś się ruszy.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-13, 09:06   #3910
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Co sądzicie o stażu-tak to nazywają w tej firmie, forma umowy zlecenia w firmie farmaceutycznej jako przedstawiciel medyczny. Nie mam doświadczenia w tej bRanży a bardzo bym chciała jako przedstawiciel właśnie. mam tylko doświadczenie jako przedstawiciel handlowy i z takich firm rzadko kiedy się ktoś odzywa. Branża dość zamknięta niestety.
Po tym stażu (pół roku) nam możliwość stałej współpracy. Co sądzicie na ten temat?
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-13, 09:40   #3911
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Sesja Pokaż wiadomość
Co sądzicie o stażu-tak to nazywają w tej firmie, forma umowy zlecenia w firmie farmaceutycznej jako przedstawiciel medyczny. Nie mam doświadczenia w tej bRanży a bardzo bym chciała jako przedstawiciel właśnie. mam tylko doświadczenie jako przedstawiciel handlowy i z takich firm rzadko kiedy się ktoś odzywa. Branża dość zamknięta niestety.
Po tym stażu (pół roku) nam możliwość stałej współpracy. Co sądzicie na ten temat?
No wiesz, to przecież zależy od Twoich alternatyw i celów zawodowych. Osoby z zewnątrz nie będą w stanie nic sensownego doradzić.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-13, 10:29   #3912
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Sesja Pokaż wiadomość
Co sądzicie o stażu-tak to nazywają w tej firmie, forma umowy zlecenia w firmie farmaceutycznej jako przedstawiciel medyczny. Nie mam doświadczenia w tej bRanży a bardzo bym chciała jako przedstawiciel właśnie. mam tylko doświadczenie jako przedstawiciel handlowy i z takich firm rzadko kiedy się ktoś odzywa. Branża dość zamknięta niestety.
Po tym stażu (pół roku) nam możliwość stałej współpracy. Co sądzicie na ten temat?
Pracuję w branży medycznej Ja bym zaryzykowała, bo rynek jest dość specyficzny, ale przyjemny. Jeśli kwoty Ci odpowiadają to przecież nic nie tracisz
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-13, 10:32   #3913
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Sesja Pokaż wiadomość
Co sądzicie o stażu-tak to nazywają w tej firmie, forma umowy zlecenia w firmie farmaceutycznej jako przedstawiciel medyczny. Nie mam doświadczenia w tej bRanży a bardzo bym chciała jako przedstawiciel właśnie. mam tylko doświadczenie jako przedstawiciel handlowy i z takich firm rzadko kiedy się ktoś odzywa. Branża dość zamknięta niestety.
Po tym stażu (pół roku) nam możliwość stałej współpracy. Co sądzicie na ten temat?
Jeśli chcesz w tej branży pracować i ten "staż" pozwoli Ci się przebić, to myślę, że warto. O ile będziesz miała za co żyć, oczywiście
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-13, 15:07   #3914
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Sesja Pokaż wiadomość
Co sądzicie o stażu-tak to nazywają w tej firmie, forma umowy zlecenia w firmie farmaceutycznej jako przedstawiciel medyczny. Nie mam doświadczenia w tej bRanży a bardzo bym chciała jako przedstawiciel właśnie. mam tylko doświadczenie jako przedstawiciel handlowy i z takich firm rzadko kiedy się ktoś odzywa. Branża dość zamknięta niestety.
Po tym stażu (pół roku) nam możliwość stałej współpracy. Co sądzicie na ten temat?
ale to jest staż na papierku, a takto normalnie zarabiasz czy będziesz przedstawicielem medycznym za pół darmo? bo jeśli to pierwsze to ja bym brała, jeśli to drugie to bym sobie darowała. na przedstawicieli medycznych jest cała masa ogłoszeń, więc na pewno znajdziesz coś za normalne pieniądze.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-13, 16:14   #3915
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Dzisiaj miałam dosyć zabawną i jednocześnie żenującą sytuację z szefem. Niedługo kończy mi się staż w biurze rachunkowym i dzisiaj zapytałam szefa czy da mi zatrudnienie po stażu a on na to:
-obecnie nie mam kandydata na staż, więc pewnie tak
Dziewczyny w pracy mówią, że taktyka szefa polega na tym, że zawsze na początku stażu mówi, że jest możliwość zatrudnienia i warto się starać, a potem i tak nie daje umowy ale daje na pół etatu, góra na 3 miesiące, a potem kolejny stażysta. Zastanawiam się czy pracodawcy zdają sobie sprawę z tego, że tak przedmiotowo traktują ludzi.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-13, 16:42   #3916
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;6963201 6]ale to jest staż na papierku, a takto normalnie zarabiasz czy będziesz przedstawicielem medycznym za pół darmo? bo jeśli to pierwsze to ja bym brała, jeśli to drugie to bym sobie darowała. na przedstawicieli medycznych jest cała masa ogłoszeń, więc na pewno znajdziesz coś za normalne pieniądze.[/QUOTE]

Tylko ja nie mam ani pracy(od'stycznia) ani doświadczenia w branży..A bez doświadczenia nigdzie nie znajde raczej pracy..
Pracowałam trochę jako przedstawiciel handlowy, pracownik biurowy i 7 lat jako asystent lab.
Cały czas oczywiście będę szukała pracy,bo zależy mi na umowie o pracę. Tu dają umowe zlecenie, szkolenie produktowe i pomoc przedstawiciela med.plus zwrot kosztów za paliwo. teren to tylko moje miasto- Lublin w tym przypadku.
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.

Edytowane przez Sesja
Czas edycji: 2017-01-13 o 17:01
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-13, 20:24   #3917
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Dzisiaj miałam dosyć zabawną i jednocześnie żenującą sytuację z szefem. Niedługo kończy mi się staż w biurze rachunkowym i dzisiaj zapytałam szefa czy da mi zatrudnienie po stażu a on na to:
-obecnie nie mam kandydata na staż, więc pewnie tak
Dziewczyny w pracy mówią, że taktyka szefa polega na tym, że zawsze na początku stażu mówi, że jest możliwość zatrudnienia i warto się starać, a potem i tak nie daje umowy ale daje na pół etatu, góra na 3 miesiące, a potem kolejny stażysta. Zastanawiam się czy pracodawcy zdają sobie sprawę z tego, że tak przedmiotowo traktują ludzi.
Dlatego powinni wprowadzić wysokie kary pieniężne dla takich pracodawców. Skończyło by się wykorzystywanie urzędu i przy okazji bezrobotnych.
Pamiętam jak ja będąc na rozmowie o staż w biurze rachunkowym też usłyszałem, że po stażu dostane umowę na 3 miesiące oczywiście zlecenie a później zobaczy się. Ostatecznie stażu nie dostałem dostała go +50 kobieta posiadająca ponad 20 letnie doświadczenie w księgowości(bo pewnie nie trzeba było jej szkolić to ją wybrali)...

Edytowane przez Takion94
Czas edycji: 2017-01-13 o 20:25
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-13, 20:31   #3918
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Sesja Pokaż wiadomość
Co sądzicie o stażu-tak to nazywają w tej firmie, forma umowy zlecenia w firmie farmaceutycznej jako przedstawiciel medyczny. Nie mam doświadczenia w tej bRanży a bardzo bym chciała jako przedstawiciel właśnie. mam tylko doświadczenie jako przedstawiciel handlowy i z takich firm rzadko kiedy się ktoś odzywa. Branża dość zamknięta niestety.
Po tym stażu (pół roku) nam możliwość stałej współpracy. Co sądzicie na ten temat?
Jeśli warunki finansowe są w miarę i uważasz że nadajesz się do tej pracy, to ok.
Bliska mi osoba zrezygnowała po 5 dniach, bo nie mogła znieśc wpychania się ludziom do kolejki do lekarza
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-13, 20:54   #3919
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Dlatego powinni wprowadzić wysokie kary pieniężne dla takich pracodawców. Skończyło by się wykorzystywanie urzędu i przy okazji bezrobotnych.
Pamiętam jak ja będąc na rozmowie o staż w biurze rachunkowym też usłyszałem, że po stażu dostane umowę na 3 miesiące oczywiście zlecenie a później zobaczy się. Ostatecznie stażu nie dostałem dostała go +50 kobieta posiadająca ponad 20 letnie doświadczenie w księgowości(bo pewnie nie trzeba było jej szkolić to ją wybrali)...
Moim zdaniem powinni wprowadzić jakieś limity na stażystów, powiedzmy jeden stażysta raz na 5 lat. W tej chwili cała ta "polityka" stażowa mija się z celem.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-13, 21:25   #3920
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Moim zdaniem powinni wprowadzić jakieś limity na stażystów, powiedzmy jeden stażysta raz na 5 lat.
A moim zdaniem należałoby w ogóle ukrócić tę farsę staży z urzędów pracy. Nie znam (poza budżetówką, która robi to, żeby ładnie wyglądało w papierach) żadnej poważnej instytucji zatrudniającej stażystów z urzędu pracy.

A docelowo rozważyłbym likwidację urzędów pracy jako takich. Bezrobotni mogliby mieć ubezpieczenie zdrowotne po jakiejś prostej rejestracji przez internet czy w urzędzie gminy, natomiast nie byłoby tej całej farsy, doradców, staży, prac interwencyjnych, dofinansowań stanowisk, "szkoleń", wizyt w celu pokazania gotowości do podjęcia zatrudnienia itp.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-13, 21:57   #3921
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Ja właśnie dostałam dzisiaj telefon z UP wręcz z naciskiem DLACZEGO przez 14 dni nie znalazłam jeszcze pracy?

Dowiedziałam się też, że na staż nie mogę pójść, bo miałam 3 miesiące i teraz,aby "wyrównać szanse" muszę iść na umowę.

Czyli zostałam w ciemnej d... ani stażu, ani pracy.

Usłyszałam też, że mam wyższe wykształcenie i to dziwne, że nie mam pracy. Przecież mam wyższe...

W ogóle dla mnie staże to idiotyzm i rzeczywiście powinno być tak, że jeden stażysta, ale z takim obowiązkiem, że chce się go zatrudnić. Jak się nie sprawdzi - to trudno, nie ma się stażysty przez dłuższy okres.

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
A docelowo rozważyłbym likwidację urzędów pracy jako takich. Bezrobotni mogliby mieć ubezpieczenie zdrowotne po jakiejś prostej rejestracji przez internet czy w urzędzie gminy (...)
Zgadzam się, wszystko rozbija się o to ubezpieczenie.
Gdyby nie to - to nikt by się do UP nie rejestrował. Ja również jestem tam ze względu na ubezpieczenie.

Ale moja znajoma jest w ciemniej d... i już UP jej nie pomoże. Umowa jej się skończyła - zachorowała po zakończeniu umowy. Jest na zwolnieniu 90 dni. UP wyrejestrowuje po 91. Koleżanka nie ma żadnego wyjścia - jest "za stara", żeby ubezpieczyć się u rodziców, ani nie ma małżonka, który ew. by ją ubezpieczył. Jedynie indywidualne ubezpieczenie, na które jej nie stać (wydała sporo na leki, szpital).

Dlatego uważam, że gdyby w UP nie trzymało ubezpieczenie - ta instytucja by padła.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 02:27   #3922
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
A moim zdaniem należałoby w ogóle ukrócić tę farsę staży z urzędów pracy. Nie znam (poza budżetówką, która robi to, żeby ładnie wyglądało w papierach) żadnej poważnej instytucji zatrudniającej stażystów z urzędu pracy.

A docelowo rozważyłbym likwidację urzędów pracy jako takich. Bezrobotni mogliby mieć ubezpieczenie zdrowotne po jakiejś prostej rejestracji przez internet czy w urzędzie gminy, natomiast nie byłoby tej całej farsy, doradców, staży, prac interwencyjnych, dofinansowań stanowisk, "szkoleń", wizyt w celu pokazania gotowości do podjęcia zatrudnienia itp.
Nie wiem na jakim konkretnie etapie jest ta ustawa,ale MZ ma wprowadzić powszechne ubezpieczenie zdrowotne. W takim wypadku ja również uważam,że wraz z wprowadzeniem takiego prawa należałoby zlikwidować Urzędy Pracy,bo są po prostu skrajnie nieefektywne a jedynymi osobami,które dzięki nim mają zatrudnienie są pracownicy tychże urzędów.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 07:32   #3923
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Odp: Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Ja właśnie dostałam dzisiaj telefon z UP wręcz z naciskiem DLACZEGO przez 14 dni nie znalazłam jeszcze pracy?

Dowiedziałam się też, że na staż nie mogę pójść, bo miałam 3 miesiące i teraz,aby "wyrównać szanse" muszę iść na umowę.

Czyli zostałam w ciemnej d... ani stażu, ani pracy.

Usłyszałam też, że mam wyższe wykształcenie i to dziwne, że nie mam pracy. Przecież mam wyższe...

W ogóle dla mnie staże to idiotyzm i rzeczywiście powinno być tak, że jeden stażysta, ale z takim obowiązkiem, że chce się go zatrudnić. Jak się nie sprawdzi - to trudno, nie ma się stażysty przez dłuższy okres.

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------



Zgadzam się, wszystko rozbija się o to ubezpieczenie.
Gdyby nie to - to nikt by się do UP nie rejestrował. Ja również jestem tam ze względu na ubezpieczenie.

Ale moja znajoma jest w ciemniej d... i już UP jej nie pomoże. Umowa jej się skończyła - zachorowała po zakończeniu umowy. Jest na zwolnieniu 90 dni. UP wyrejestrowuje po 91. Koleżanka nie ma żadnego wyjścia - jest "za stara", żeby ubezpieczyć się u rodziców, ani nie ma małżonka, który ew. by ją ubezpieczył. Jedynie indywidualne ubezpieczenie, na które jej nie stać (wydała sporo na leki, szpital).

Dlatego uważam, że gdyby w UP nie trzymało ubezpieczenie - ta instytucja by padła.
A jakiej pracy szukasz?


Ja ciągle mam ostatnio takies rozmowy. Nie są'to prace marzeń, ale chce się gdzieś załapać i potem docelowo też szukać czegoś lepszego.
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.

Edytowane przez Sesja
Czas edycji: 2017-01-14 o 07:40
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 12:19   #3924
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
A moim zdaniem należałoby w ogóle ukrócić tę farsę staży z urzędów pracy. Nie znam (poza budżetówką, która robi to, żeby ładnie wyglądało w papierach) żadnej poważnej instytucji zatrudniającej stażystów z urzędu pracy.

A docelowo rozważyłbym likwidację urzędów pracy jako takich. Bezrobotni mogliby mieć ubezpieczenie zdrowotne po jakiejś prostej rejestracji przez internet czy w urzędzie gminy, natomiast nie byłoby tej całej farsy, doradców, staży, prac interwencyjnych, dofinansowań stanowisk, "szkoleń", wizyt w celu pokazania gotowości do podjęcia zatrudnienia itp.
Generalnie jestem za, ale staże są nie tylko z UP. Ja jestem na stażu z funduszy unijnych, więc nawet jak zlikwidują UP, to i tak będą działać fundacje finansowane przez UE, które masowo wysyłają ludzi na szkolenia i staże.

Edytowane przez MsLizard
Czas edycji: 2017-01-14 o 12:20
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 13:22   #3925
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-16, 09:56   #3926
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Byłam dziś na rozmowie o pracę.
Bez doświadczenia nie ma możliwości dostania się do księgowości.

Jedno biuro rachunkowe zaproponowało mi staż, po którym MOŻE mnie zatrudni, a może nie. Nie chcę chodzić na staż, chcę się wyprowadzić z domu, a stażowe mi to uniemożliwi.

Nie wiem.

Może olać to, że mam wyższe i iść do sklepu? Po prostu nie mam sił.
Człowiek ma cel, a nie może go zrealizować, bo nie ma doświadczenia.

Edytowane przez 201704060907
Czas edycji: 2017-01-16 o 10:10 Powód: literówki
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-16, 10:03   #3927
michael92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 28
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Byłam dziś na rozmowie o pracę.
Bez doświadczenia nie ma możliwości dostania się do księgowości.

Jedno biuro rachunkowe zaproponowało mi staż, po którym MOŻE mnie zatrudni, a może nie. Nie chcę chodzić na staż, chcę się wyprowadzić z domu, a stażowe mi to nie umożliwi.

Nie wiem.

Może olać to, że mam wyższe i iść do sklepu? Po prostu nie mam sił.
Człowiek ma cela, a nie może go zrealizować, bo nie ma doświadczenia.
No to jeżeli masz możliwość nabrania doświadczenia, może warto z tego skorzystać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
michael92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-16, 10:10   #3928
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez michael92 Pokaż wiadomość
No to jeżeli masz możliwość nabrania doświadczenia, może warto z tego skorzystać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znów dadzą mi staż na 3 miesiące i tyle tego będzie, zostanę znów z niczym. O pieniądzach nie wspomnę...
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-16, 10:16   #3929
michael92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 28
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Znów dadzą mi staż na 3 miesiące i tyle tego będzie, zostanę znów z niczym. O pieniądzach nie wspomnę...
Ale chociaż wreszcie doświadczenia nabierzesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
michael92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-16, 10:21   #3930
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez michael92 Pokaż wiadomość
Ale chociaż wreszcie doświadczenia nabierzesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakie doświadczenie? Przez 3 miesiące nie zdążę się prawie nic nauczyć. Żeby móc szukać dalej pracy, trzeba mieć min. rok doświadczenia. 3 miesiące mi tego nie dadzą.
Zacznę szukać po sklepach, bo w takim tempie to do 60 będę mieszkać z rodzicami. Może mi dadzą jakieś 1600 zł w jakimkolwiek sklepie i będę w stanie się wyprowadzić.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-07 17:04:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:01.