Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-03, 09:24   #1
Niemaci
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1

Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.


Proszę o pomoc i rady, właściwie to błagam. Pierwszy raz nie mam pojęcia jak podejść do mojego problemu i co z tym zrobić.

Chodzi o to, że odkąd pamiętam marzę o pisaniu i nagrywaniu poradników, nowośći i recenzji. Pasjonuje się w składaniu komputerów, informatyce, grach a przede wszystkim w programowaniu. To właśnie byłby główny temat. Mam ogromną wiedzę na ten temat i jakieś doświadczenie. Brzmi pięknie, prawda?
No właśnie nie.. chodzi o to, że ja nadzwyczajniej w świecie jestem gruba. Od zawsze byłam pulchna, ale w tym roku moja waga osiągnęła stan rzekłabym krytyczny.
Waże 92 kg przy 166cm.
Własnie to mnie blokuje. A konkretnie hejt dotyczący mojej wagi. Dlatego, że na każde inne wyzwiska, oszczerstwa czy ewentualne zarzuty jestem w stanie odpowiedzieć i nie mam z tym problemu. Jednak na to, że jestem gruba nie jestem w stanie nic powiedzieć.
Po prostu się wstydzę i nie wiem co mam wtedy zrobić, czy śmiać się z siebie czy bronić, czy ignorować... starsznie mnie to stresuje.
Ja się siebie nie wstydzę, ale jestem świadoma, że się zaniedbałam.
W realu nie mam problemu w razie podobnej konfronacji ale jeśli chodzi o internet.. a konkretnie, tą moją działalność o której marzę od tak dawna...
Okropnie boję się, że ludzie będą mnie hejtować i się ze mnie śmiać, nie z powodu tego, że mam za mało wiedzy, jestem nudna czy beznadziejnie nagrywam, tylko dlatego, że jestem gruba.
Do tej pory układałam sobie to w głowie i przygotowywałam się do działania. Wzięłam gościnnie udział w transmisji na żywo o programowaniu jako gość i dostałam taką fale hejtu od kilku osób, że całą noc nie mogłam się pozbierać. Żeby było jasne, wszyscy mówią, ze z twarzy jestem bardzo ładna i właśnie tam twarz było mi widać. Ale tych kilka nadgorliwych hejterów wyśledziło moje portale społecznościowe i zaczęli mnie wyzywać na czacie (nie kryję się więc miałam tam normalnie zdjęcia gdzie widać mnie całą). Żebym poszła biegać a nie siedzę przed kompem ☠☠☠a**y grubas, tłusta świnia, ułożyć Ci trening?, idz ćwiczyć a nie przed kompem itp.. Wszystko wychodziło od 3,4 osób z 300 oglądających.
Oczywiście to były bardziej zakompleksione osoby niż ja, i samymi wyzwiskami się nie przejęłam.. chodzi o sam fakt, że to właśnie tak może wyglądać.

No i teraz najważniejsze. Pomimo tych wyzwisk kilku osób dostałam propozycję na współpracę z pewnym dobrym kanałem o tematyce składania komputerów i programowaniu. Jest to naprawdę wielka szansa dla mnie i spełnienie marzeń. Muszę dać odpowiedz do końca miesiąca. Z jednej strony o niczym innym nie marzę, a z drugiej.. to wszystko z wyżej. Jak się zgodzę, zaczynam na 2 miesiące.

Co do samej wagi. Oczywiście, że coś działam. Nie jestem masochistką. Dodam tylko, że pomimo tego bardzo dbam o siebie, ładnie się maluje, zawsze mam zrobione włosy i paznokcie i lubię ładnie wyglądać.
Od ponad 2 miesięcy jestem pod opieką dietetyka i niemal codziennie ćwiczę. Schudłam już 7 kilogramów, ale wiadomo, że nie schudnę kolejnych 20-stu zdrowo w nie całe pół roku czy wcześniej. Więc tak czy siak jestem w sytuacji patowej...
Nie mam pojęcia.... proszę doradzcie mi.. co byście zrobiły na moim miejscu biorąc to wszystko pod uwagę w mojej sytuacji?
Z góry dziękuje za rady i proszę o szczerość, nawet gdyby miała być bolesna.
Niemaci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 12:29   #2
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Dot.: Obelgi od mężczyzn, a spełnienie marzeń.

Cytat:
Napisane przez Niemaci Pokaż wiadomość

No i teraz najważniejsze. Pomimo tych wyzwisk kilku osób dostałam propozycję na współpracę z pewnym dobrym kanałem o tematyce składania komputerów i programowaniu. Jest to naprawdę wielka szansa dla mnie i spełnienie marzeń. Muszę dać odpowiedz do końca miesiąca. Z jednej strony o niczym innym nie marzę, a z drugiej.. to wszystko z wyżej. Jak się zgodzę, zaczynam na 2 miesiące.
Nie rezygnuj! Jak dostałaś taką propozycję to znaczy że jesteś dobra

O tym jak ciężko jest być grubasem wiem sama, jestem podobnej wagi i wzrostu i też nie jest mi łatwo. Wszelkie uwagi odnośnie tego jak wyglądam zamiast motywować mnie do schudnięcia powodują wściekły głód, którego nie jestem w stanie zahamować. Podejmowałam nie jedną próbę chudnięcia - chudłam 10kg, waga stawała w miejscu po czym zniechęcona odpuszczałam dietę i tyłam 15kg, i tak w kółko.

Trzymam za Ciebie kciuki, powodzenia
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 12:39   #3
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Przejmujesz się kilkoma osobami, zapewne w wieku do 16 lat, którym się nudzi w domu i nie potrafią nic innego jak pisać głupoty w necie? To taki typ gimbusa, że gdybyś była chuda, to by napisali, żebyś odeszła od komputera i sobie obiad ugotowała...

Nie rezygnuj z marzeń! Działaj z odchudzaniem dla zdrowia i własnego samopoczucia, a nie dla ludzi, którzy będą cię oglądać w internecie. I pomyśl o tym, że jak uda ci się schudnąć, to pokażesz tym wszystkim hejterom, że ty dałaś radę schudnąć, a oni już nie zmądrzeją.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 12:43   #4
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

jedyne madre co przychodzi mi do glowy to : rob swoje. Blokuj hejt, nie odpowiadaj na niemerytoryczne komentarze.

Powodzenia!
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 13:04   #5
skwaruszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 137
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Niestety, w takiej pracy będziesz musiała nauczyć się ignorować hejterów. I problem nie zniknie wraz z zanikiem kilogramów, po prostu to typ ludzi, którym się nudzi i dowartościowują się /śmieszy ich takie dogadywanie.
Nie wdawaj się w dyskusje, bo to ich nakręca. Jak będziesz ignorować to znajdą inne cele. To tylko 3-4 osoby na 300. Jakby 30% zaczynało gadać, to można się podłamać. Ale kilka? Wiesz, ile debili jest wśród nas?

Lubisz to, nadajesz się, działaj w tym
Jakbyś była za chuda, to by Cię wyzywali od kościotrupów, że żaden facet nie jest psem i na kości nie leci. Jakbyś była w sam raz, to by wyśmiewali coś innego. Jak schudniesz to będą się śmiać, że byłaś gruba. Jakbyś była seksowna, to dostawałabyś komentarze, że lepiej byś pokazała cycki, bo do tego się nadajesz... Tak można bez końca.

To tylko komentarze pisane, pod filmikami, prawda? Ignoruj
skwaruszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 13:10   #6
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Tak, wiem, ze to wbrew regulaminowi, mimo to napiszę: jeśli naprawdę pasjonuje Cię pisanie poradników i recenzji, to spróbuj najpierw opanować podstawy poprawnej polszczyzny.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 13:33   #7
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 577
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Jako ktoś, kto siedzi w branży od prawie 4 lat - naprawdę, naprawdę trzeba sobie zdać sprawę obojętnie co byś zrobiła, kim byś nie była i jak byś wyglądała - będziesz hejtowana.
Kobiety mają szczególnie przekichane, bo gry kobiety useksualniają, więc z jednej strony jest banda napalonych nastolatków ("cycki!") z drugiej, prawiczków z dziewczynami w formacie .jpg którzy długo mogą opowiadać co by z Tobą zrobili.

Najgorsze co możesz zrobić to czekać aż spełnisz czyjś standard - przy czym nie spełnisz go nigdy. Możesz tylko spełnić swój.
I staraj się nie czytać komentarzy - choc wiem ze to nie działa. Uwierz że za jakiś czas znieczulisz się tak bardzo, ze będą Cię co najwyżej śmieszyć.

Hejtu nie zmienisz, możesz tylko zmienić swoje podejście do niego.
Mnie zajęło to ponad 2 lata, także naprawdę, nie jest lekko.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-03, 14:04   #8
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Cytat:
Napisane przez Niemaci Pokaż wiadomość
Ja się siebie nie wstydzę, ale jestem świadoma, że się zaniedbałam.
Mi się wydaje, że jednak się wstydzisz. Wydaje ci się, że to źle być grubym, i ukryłabyś to, gdyby tylko się dało. Ale to nieprawda—masz prawo ważyć ile tylko zechcesz! Istnieje takie społeczne przyzwolenie na hejtowanie grubych, no bo to z troski przecież o twoje zdrowie, no i wszyscy płacimy za twoje choroby wywołane nadwagą, więc mamy prawo się troszczyć... Tyle że to wymówka, bo te obelgi wcale nie pochodzą z troski. Piszą je ludzie o niskiej samoocenie, próbujący ją sobie podnieść przez poniżenie innych. I tego musisz być świadoma w 100%, bez żadnych wątpliwości typu: "no niby tak, ale ja faktycznie jestem trochę za gruba i mogłabym więcej ćwiczyć..."

Co masz robić, jak pojawią się obelżywe komentarze? Ignoruj je, tak jakbyś usłyszała jakiś podobnie absurdalny zarzut typu: "czemu nie masz blond włosów, ty szmato!". To nie ich sprawa, że jesteś gruba. Jak się im nie podobasz, to nie muszą patrzeć, prawda? Nie jesteś im nic winna i z niczego nie musisz się tłumaczyć. Jak ktoś ma nierealną wizję, że wszystkie kobiety (zwłaszcza te, które się "pokazują" w tv czy w internecie) powinny być piękne, szczupłe i młode, to to jest jego problem, nie twój.

Zrób ze swojego "nietypowego" wyglądu swój atut. Bądź odważna, rób swoje, a staniesz się inspiracją dla innych dziewczyn, które czują się gorsze z powodu swojej wagi czy jakichś tam niedoskonałości wyglądu. Skup się na tym, co robisz dobrze, i nie pozwalaj innym definiować twojej wartości. Ludzie mają tylko tyle władzy nad tobą, ile sama im dasz, pamiętaj o tym.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 16:53   #9
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Kochana, czym Ty się przejmujesz? Przecież nie będziesz współpracowała z kanałem fitness. Możesz wyglądać jak chcesz, tutaj nie o to chodzi. Liczy się Twoja wiedza i kompetencja! Przecież ludzie nie będą wchodzili na dany filmik po to, by oglądać Twoje ciało, tylko po to, byś olśniła ich Twoją wiedzą.

Mówisz, że się nie wstydzisz. Wstydzisz się, wstydzisz samej siebie, bo mówisz, że się zaniedbałaś. Ale najważniejsze, że coś z tym postanowiłaś zrobić. Nie dla innych, ale dla samej siebie i swojego zdrowia. Jeśli się poddasz, z roku na rok będziesz więcej tyć, bo waga startować będzie od tej dzisiejszej.
Ta współpraca nie dość, że jest Twoim marzeniem, to jeszcze może Ci bardzo pomóc schudnąć. Wiele vlogerek i blogerek twierdzi, że dzięki temu co robią, bardziej dbają o siebie, swój wygląd i samopoczucie.
Nie uzależniaj swojego szczęścia od głupiej zabawy durnych ludzi. Oni zostawią hejtujący komentarz i zajmą się swoim życiem. Nie ma sensu rujnować dla nich swojego.
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 18:09   #10
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Bierz tę pracę, nawet się nie zastanawiaj!
Hejty ignoruj, "cenzuruj", złość się czy popłacz trochę, to normalne, mało kto ma na tyle grubą skórę, by znosić hejty na spokojnie, przynajmniej na początku. A hejt będzie zawsze, więc szkoda się ograniczać z powodu leku przed nim.
Powodzenia
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 18:26   #11
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Wśród informatyków jest mnóstwo seksizmu. Chyba w żadnej grupie zawodowej nie ma go tyle, ile wśród zawodów technicznych.

To tak a propos dlaczego tak mało kobiet w technologiach.

Pracowałam niedawno na projekcie, na którym moim szefem był bardzo dobry specjalista z ogromnym doświadczeniem. Wydawał się facetem na poziomie i mogę powiedzieć, że był wobec mnie jednym z najlepszych szefów, jakich miałam.

Pracowała z nami czasami bardzo otyła - ale też bardzo dobra - kobieta. Reakcja tego faceta na tę kobietę, jego ciągłe komentarze, porównywanie jej ze słoniem, była dla mnie po prostu niesamowita. Szokujące, że dorosła osoba może się tak zachowywać.

Trudno Ci cokolwiek doradzić, oprócz niepoddawania się.

Ale ustawienia prywatności na wszelkich portalach zmieniłabym tak, żeby Twoich zdjęć i wpisów prywatnych oraz listy znajomych nie było widać. Niekoniecznie ze względu na tych chamów, ale ogólnie ochrona własnych danych, również zdjęć, w sieci to chyba dobry pomysł. Ja tam bym nie chciała, żeby ktokolwiek widział moje prywatne zdjęcia - zdjęcie oficjalne na linkedin jest wyjątkiem. Może w Twoim przypadku też trochę Cię to uspokoi?

A na dłuższą metę możesz chyba tylko starać się nie przejmować, chociaż na pewno nie jest to łatwe. Sama musisz zanalizować, czy łatwiej Ci kiedy pokazujesz autoironię i odpyskowujesz (kiedy np. ktoś Cię wyzywa możesz napisać coś w stylu: "a widzisz, taka słonica, a koduje lepiej od ciebie", czy coś podobnego), czy łatwiej Ci omijać sekcję komentarzy na stronie.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-03, 22:30   #12
malypeszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 443
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Nie, nie, nie - nie może być tak, że grupka głupich ludzi w internecie powstrzymuje Cię przed podążaniem za swoją pasją. Rozumiem Twoje obawy, ale spróbuj pomyśleć inaczej - czy szczęśliwi i zadowoleni z siebie ludzie czują potrzebę hejtowania innych? Na pewno nie - robi to tylko garstka frustratów, która jest przygnębiona własnym życiem. Wielu z nich pewnie nawet cicho Ci zazdrości - np. odwagi, wiedzy. Hejt zawsze będzie i normalne, że będzie bolał, ale nie daj się mu zatrzymać. W ostatecznym rachunku porzucenie pasji zaboli Cię najbardziej.
Trzymam kciuki!
malypeszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 23:50   #13
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Cytat:
Napisane przez malypeszek Pokaż wiadomość
Nie, nie, nie - nie może być tak, że grupka głupich ludzi w internecie powstrzymuje Cię przed podążaniem za swoją pasją. Rozumiem Twoje obawy, ale spróbuj pomyśleć inaczej - czy szczęśliwi i zadowoleni z siebie ludzie czują potrzebę hejtowania innych? Na pewno nie - robi to tylko garstka frustratów, która jest przygnębiona własnym życiem. Wielu z nich pewnie nawet cicho Ci zazdrości - np. odwagi, wiedzy. Hejt zawsze będzie i normalne, że będzie bolał, ale nie daj się mu zatrzymać. W ostatecznym rachunku porzucenie pasji zaboli Cię najbardziej.
Trzymam kciuki!
Lubię to.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 00:13   #14
meeimei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 144
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Rzucę pierwszym lepszym przykładem, który przyszedł mi do głowy - Red Lipstick Monster. Wiem, że tematyka zdecydowanie inna, ale kobitka też nie ma figury modelki . A mimo to jest bardzo pewna siebie, opowiada z pasją, ciekawie - mi bardzo fajnie jest jej posłuchać, mimo że makijażystka ze mnie nijaka.

Na twoim miejscu z wagą walczyłabym ze względów zdrowotnych (obciążenie kości, miażdżyca, nadciśnienie... wiele można wymieniać), a nie dlatego, że garstce dzieci się nudzi, a ich sposobem na dowartościowanie się jest hejtowanie innych.
meeimei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 00:30   #15
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Nie napiszę wiele więcej niż dziewczyny powyżej. Zawsze będzie hejt. I są duże szanse, że z czasem pojawi się też hejt po prostu spowodowany tym, że jesteś kobietą, a co za tym idzie prawdopodobnie osobą niekompetentną. Co oczywiście nie jest prawdą, ale jest społeczne przyzwolenie na krytykę mniejszości. No a kobiety w informatyce to jest mniejszość.

Z praktycznych sugestii, to jeśli tematyka Ci pozwala, pokazuj obrazki z nagranym głosem, albo tylko miniaturowym portretem w rogu. Po prostu nie odbiegaj od standardu takich filmików w wykonaniu facetów.

A tak mniej na temat bardzo Ci gratuluję decyzji zmiany sposobu odżywiania. Nie katuj się tym, żeby nie wiadomo jak wyglądać. Powoli modyfikuj dietę i wprowadzaj ćwiczenia, tak żeby nauczyć się sposobu życia, który Ci będzie pasował. Trzymam kciuki, bo sama mam problemy z niektórymi niezdrowymi nawykami, a nadwaga nie jest tak duża, żebym musiała to koniecznie zmieniać.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 00:55   #16
Polnocnica
Raczkowanie
 
Avatar Polnocnica
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 65
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

haters gonna hate

czy jestes gruba, chuda,małe cycki, duże, masz piskliwy głos, jestes za stara za młoda masz garbaty nos itd

masz wiedze którą możesz przekazać innym? jestes dobra w tym co robisz? zdobędziesz odbiorców.

może nawet lepszych bo tych co zaczna jezdzic po twoim wygladzie od razu wywal/ skasuj komentarze. polepszy to poziom ogolnej dyskusji. nie musisz sie wdawac w dyskusje z nimi jesli nie dotycza tematu, tylko twojego wygladu.

I tak u kazdego sie znajdzie jakis mankament. I tak samo sa faceci ktorzy lubia grubsze babki.
Polnocnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 07:12   #17
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Cytat:
Napisane przez malypeszek Pokaż wiadomość
Nie, nie, nie - nie może być tak, że grupka głupich ludzi w internecie powstrzymuje Cię przed podążaniem za swoją pasją. Rozumiem Twoje obawy, ale spróbuj pomyśleć inaczej - czy szczęśliwi i zadowoleni z siebie ludzie czują potrzebę hejtowania innych? Na pewno nie - robi to tylko garstka frustratów, która jest przygnębiona własnym życiem. Wielu z nich pewnie nawet cicho Ci zazdrości - np. odwagi, wiedzy. Hejt zawsze będzie i normalne, że będzie bolał, ale nie daj się mu zatrzymać. W ostatecznym rachunku porzucenie pasji zaboli Cię najbardziej.
Trzymam kciuki!
Dokładnie tak! Najważniejsze to zrobić swoje. Ludzie zawsze będą zazdrościć, zawsze będą bruździć. Ale grunt to robić swoje, żeby na starość nie żałować niczego, tak ogólnie i patetycznie już pisząc Trzymam kciuki autorko za Twój udany projekt!
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 13:34   #18
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Terroryści się nie wstydzą publikować filmiki na których odcinają głowy "niewiernym", a Ty się wstydzisz, bo jesteś gruba. Hello?
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 15:55   #19
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Będą Cię hejtować. W każdym aspekcie.

Mówisz, że znasz się na temacie i ja Ci wierzę, ale nie jesteś zapewne istotą wszechwiedzącą, bo nikt nie jest, i na pewno znajdą się specjaliści, którzy Cię skrytykują, bo coś Ci się nie spodoba.

Uczepiłaś się wagi, ale weź pod uwagę, że ludzie mogą hejtować w Tobie wszystko, łącznie z wiedzą merytoryczną odnośnie tematu.

Takie są konsekwencje bycia, jakby nie patrzeć, osoba publiczną, która wystawia swój wizerunek i wiedzę na ocenę.

NIGDY nie dogodzisz wszystkim. ZAWSZE znajdzie sie jakiś hejter, który się czegoś przyczepi.

Więc ja bym też doradziła nie przejmować sie wagą, ale z drugiej strony zastanów się, czy w ogóle jesteś odporna na krytykę i czy dasz sobie z tym radę. Akurat waga to najmniejszy problem, bo nie dotyczy Twojego tematu, a analizujesz to w trochę zbyt dogłębny sposób.

A co się stanie, gdy na te 300 osób znajdą się 3, które nie będą sie zgadzać z tym, co przekazujesz? Albo stwierdzą, że nie znasz się na temacie? To powinno boleć bardziej - i co wtedy? Też będziesz się przejmować?
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-04, 17:10   #20
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Obelgi są wpisane w pracę która polega na umieszczaniu swojego wizerunku w internecie, w jakiejkolwiek formie.

Liczba "hejterów" zależy głównie od popularności danego materiału w internecie, a nie od wyglądu osób występujących w tym materiale. Przyczepią się równie dobrze do pięknej dziewczyny o idealnej figurze i będzie to masa obelg, im ktoś popularniejszy, tym większa produkcja plotek, nienawiści, obrażania w najgorszej formie. Są ludzie którzy robią to w internecie dla jakiejś własnej satysfakcji i szukają byle materiału na którym mogą sobie poużywać.

Ty masz kompleksy związane akurat z wagą, więc nie wiesz jak zareagować i w tym jest problem. Najlepiej ignorować lub zgłaszać obraźliwe wypowiedzi, a pracując w takiej branży po prostu trzeba sobie wypracować umiejętność ignorowania. Poczytaj może jakieś poradniki z zakresu radzenia sobie z nienawiścią w internecie - większość gwiazd się z tym zmaga na ogromną skalę, często w wywiadach przewija się ten problem i podają możliwości radzenia się. Warto u takich osób które same się z tym zmagają szukać najlepszych rozwiązań.

Musisz jednak pamiętać, że ten hejt nie pojawił się z powodu Twojej wagi, bo pojawiłby się tak czy inaczej - powód dla tych ludzi zawsze się znajdzie. Jedyne co możesz przemyśleć to czy masz dość silną psychikę by radzić sobie z tym - ale tak samo powinnaś to przemyśleć gdybyś była szczupła i idealna pod każdym względem. Bo najładniejsze aktorki padają ofiarą takiej agresji w internecie że brak słów i jak ktoś nie wie jak sobie z tym radzić to będzie cierpiał.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 18:05   #21
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Cytat:
Napisane przez Polnocnica Pokaż wiadomość
haters gonna hate

czy jestes gruba, chuda,małe cycki, duże, masz piskliwy głos, jestes za stara za młoda masz garbaty nos itd
To samo miałam napisać. Zawsze coś się znajdzie. Mało tego, złośliwe komentarze mogą być nawet sprzeczne ze sobą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 09:53   #22
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Popieram dziewczyny, ale też pamiętajcie że to specyficzna branża i tego hejtu może być sporo. W komputerach/grach siedzą jednak głównie faceci i często oczekują, że pojawiające się w branży kobiety będą wręcz... sztucznie idealne, z cyckami na wierzchu. Także trochę rozumiem obawy Autorki. Ale nie da się tu niczego innego poradzić, trzeba dalej pracować z dietetykiem, ćwiczyć, w międzyczasie realizować marzenia i udowodnić sobie, że można.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 15:33   #23
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Ja bym się na twoim miejscu spróbowała odsunąć trochę w czasie rozpoczęcie współpracy i popracować nad sobą pod względem pewności siebie. Internety to specyficzne miejsce, gdzie (jak tego doświadczyłaś) dostajesz wiadrem pomyj w twarz, a potem samym wiadrem, gdzie ludzie przerypią internet i znajdą każdą informację o tobie. W dodatku sama branża też nie jest zbyt sprzyjająca.

To razem niekoniecznie tworzy miejsce dla osoby, która po kilku komentarzach nie może się pozbierać całą noc. Moim zdaniem, wchodząc w to w aktualnym stanie, możesz się tylko zniechęcić.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 15:36   #24
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
Popieram dziewczyny, ale też pamiętajcie że to specyficzna branża i tego hejtu może być sporo. W komputerach/grach siedzą jednak głównie faceci i często oczekują, że pojawiające się w branży kobiety będą wręcz... sztucznie idealne, z cyckami na wierzchu. Także trochę rozumiem obawy Autorki. Ale nie da się tu niczego innego poradzić, trzeba dalej pracować z dietetykiem, ćwiczyć, w międzyczasie realizować marzenia i udowodnić sobie, że można.
Troche racja.

A sami wygladaja zalosnie- podwojna moralnosc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 16:09   #25
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Cytat:
Napisane przez Niemaci Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc i rady, właściwie to błagam. Pierwszy raz nie mam pojęcia jak podejść do mojego problemu i co z tym zrobić.

Chodzi o to, że odkąd pamiętam marzę o pisaniu i nagrywaniu poradników, nowośći i recenzji. Pasjonuje się w składaniu komputerów, informatyce, grach a przede wszystkim w programowaniu. To właśnie byłby główny temat. Mam ogromną wiedzę na ten temat i jakieś doświadczenie. Brzmi pięknie, prawda?
No właśnie nie.. chodzi o to, że ja nadzwyczajniej w świecie jestem gruba. Od zawsze byłam pulchna, ale w tym roku moja waga osiągnęła stan rzekłabym krytyczny.
Waże 92 kg przy 166cm.
Własnie to mnie blokuje. A konkretnie hejt dotyczący mojej wagi. Dlatego, że na każde inne wyzwiska, oszczerstwa czy ewentualne zarzuty jestem w stanie odpowiedzieć i nie mam z tym problemu. Jednak na to, że jestem gruba nie jestem w stanie nic powiedzieć.
Po prostu się wstydzę i nie wiem co mam wtedy zrobić, czy śmiać się z siebie czy bronić, czy ignorować... starsznie mnie to stresuje.
Ja się siebie nie wstydzę, ale jestem świadoma, że się zaniedbałam.
W realu nie mam problemu w razie podobnej konfronacji ale jeśli chodzi o internet.. a konkretnie, tą moją działalność o której marzę od tak dawna...
Okropnie boję się, że ludzie będą mnie hejtować i się ze mnie śmiać, nie z powodu tego, że mam za mało wiedzy, jestem nudna czy beznadziejnie nagrywam, tylko dlatego, że jestem gruba.
Do tej pory układałam sobie to w głowie i przygotowywałam się do działania. Wzięłam gościnnie udział w transmisji na żywo o programowaniu jako gość i dostałam taką fale hejtu od kilku osób, że całą noc nie mogłam się pozbierać. Żeby było jasne, wszyscy mówią, ze z twarzy jestem bardzo ładna i właśnie tam twarz było mi widać. Ale tych kilka nadgorliwych hejterów wyśledziło moje portale społecznościowe i zaczęli mnie wyzywać na czacie (nie kryję się więc miałam tam normalnie zdjęcia gdzie widać mnie całą). Żebym poszła biegać a nie siedzę przed kompem ☠☠☠a**y grubas, tłusta świnia, ułożyć Ci trening?, idz ćwiczyć a nie przed kompem itp.. Wszystko wychodziło od 3,4 osób z 300 oglądających.
Oczywiście to były bardziej zakompleksione osoby niż ja, i samymi wyzwiskami się nie przejęłam.. chodzi o sam fakt, że to właśnie tak może wyglądać.

No i teraz najważniejsze. Pomimo tych wyzwisk kilku osób dostałam propozycję na współpracę z pewnym dobrym kanałem o tematyce składania komputerów i programowaniu. Jest to naprawdę wielka szansa dla mnie i spełnienie marzeń. Muszę dać odpowiedz do końca miesiąca. Z jednej strony o niczym innym nie marzę, a z drugiej.. to wszystko z wyżej. Jak się zgodzę, zaczynam na 2 miesiące.

Co do samej wagi. Oczywiście, że coś działam. Nie jestem masochistką. Dodam tylko, że pomimo tego bardzo dbam o siebie, ładnie się maluje, zawsze mam zrobione włosy i paznokcie i lubię ładnie wyglądać.
Od ponad 2 miesięcy jestem pod opieką dietetyka i niemal codziennie ćwiczę. Schudłam już 7 kilogramów, ale wiadomo, że nie schudnę kolejnych 20-stu zdrowo w nie całe pół roku czy wcześniej. Więc tak czy siak jestem w sytuacji patowej...
Nie mam pojęcia.... proszę doradzcie mi.. co byście zrobiły na moim miejscu biorąc to wszystko pod uwagę w mojej sytuacji?
Z góry dziękuje za rady i proszę o szczerość, nawet gdyby miała być bolesna.
Bierz robotę to mega szansa!
Powiem Ci, że po drugiej stronie "mocy" jest tak samo. Ja jestem szczupłą blondynką, też staram się w miarę o siebie dbać ale zazwyczaj raczej tak klasycznie się ubieram, bez wydziwiań. I pracuję w banku (nie z klientem) już od wieeeluuu lat i gdzie się nie pojawię to zawsze patrzą z uśmieszkiem, a że Ty wszystko załatwisz, a że pewnie za tyłek się dostała a to to tamto siamto i też słyszę mega wiele nieprzyjemnych rzeczy... Nigdy nie dostałam pracy po znajomości, nigdy raczej za tyłek. Ale, że pracuję na poziomie managera w wieku 27 lat to już problem.

Każdy kto zechce się przyczepi. To przykre ale nie daj takim idiotom zepsuć swoich marzeń. Nigdy!
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 19:46   #26
Rozyczka777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 24
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Dostalas szanse czyli ktos cie docenil bo zauwazyl i nie wazne jak wygladasz i ile wazysz bo nie to jest brane pod uwage tylko to co masz w glowie ze jestes madra osoba i myslisz pozytywnie.
Duzo osob nasmiewa sie z grubych osob. Ale powinni zanim ocenio kogos z wygladu to powinni zapytac sie takiej otylej osoby czy nie cierpi na jakas chorobe np. Cukrzyca bo czesto osoby otyle ja maja. Ja wazylam 55 kg rok temu po ciazy po dzien dzisiejszy waze 74 kg i mam problem z zuceniem wagi bo odchudzam sie a rezultatu brak waga stoi w miejscu. Wcale nie przejmuje sie tym ze moja sylwetka zmienila ksztalty mowie sobie ze i tak wruce do formy ale potrzeba czasu, zawsze trzymalam swoja poprzednio wage.. Tez za plecami slyszalam ze jestem pasztet, lustra w domu nie mam i podeszlam grzecznie do plotkar i powiedzialam jezeli oceniacie ksiazke po ojladce nie czyrajac jej to gratuluje wiedzy, i mam nadzieje ze wasze cialo po urodzeniu dziecka tez zmieni ksztalty jak moje i jezeli sie spoktamy za kilka to sie posmiejemy razem ale z siebie ale mam nadzieje ze wiecej was nie spotkam.
Rozyczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 19:58   #27
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Troche racja.

A sami wygladaja zalosnie- podwojna moralnosc.
Wyglądają różnie, ale same kobiety też nieco powielają ten stereotyp, że jak np. kobieta ma się wypowiadać o czymś czy coś recenzować, to nie może być normalnie ubrana, a kamerka w sumie nawet nie musi do końca obejmować jej twarzy
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 20:36   #28
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Po 1 skoro jesteś dobra to nie jest może wielka szansa tylko jedna z wielu szans. Jeśli dziś nie czujesz się gotowa, to może próbuj za kilka miesięcy. Nie uda się jedno, to może uda się inaczej, kiedyś.
Osobiście sugerowałabym skorzystać z okazji, ale skoro masz sobie nie poradzić z hejterami..?

2. Popracuj ostro nad samooceną. Terapia, autoterapia, czy coś. Krytyka nie jest miła, nigdy. Ale zdanie PFP (Przypadkowych Frustratów Internetowych) powinnaś mieć centralnie gdzieś. Kim ci ludzie są, co sobą reprezentują, że mają prawo Ci wytykać czy coś z Tobą nie tak ?

(Poza tym Ty idziesz tam jako modelka czy przekazywać wiedzę o programowaniu ?
Jak szukają dziewczyny która ma im się spodobać fizycznie - to raczej na innych kanalach, a nie na blogach kompletnie nie mających nic wspólnego z wyglądem )

Wartościowy człowiek z wartościowym życiem nie będzie hejtował.
Nie ma na to czasu, poza tym ma lepsze zajęcia niż interesowanie się takimi bzdurami jak np. aparycja jakiejś anonimowej youtuberki (która nie jest stylistką, makijażystką czy kimś w tym rodzaju). Oczywiście, zwraca się uwagę na wygląd, jasna sprawa, ludzie oceniają się nawzajem w przeciągu chwili (ach, te pozory... ), ale czy gdy idziesz np. do fryzjera to czy wymagasz od niego, abyś na niego leciała? Pewnie; fajnie by było żeby jego wygląd stanowił jego wizytówkę, ale tak naprawdę chodzi o to, żeby czesał ciebie czy siebie.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2017-02-05 o 20:43
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 22:07   #29
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Autorko, jak sama zauważyłaś, była to znikoma ilość do całości oglądających.

Nie zgodzę się z Hultajem, że jak nie teraz, to później. Markę najlepiej sobie wyrabiać jak najwcześniej.
Dalej: hejter będzie się na Tobie wyżywał o byle co. Jego celem jest po prostu Tobie dopiec. Analogicznie do trolla, który cjce tylko wprowadzić zamieszanie. Z takimi użytkownikami się nie dyskutuje, nie słucha. Ignorujesz ich, zgłaszasz i tyle.

Fakty wyglądają tak, że masa ludzi będzie do Ciebie podchodzić rzeczowo, bo jeśli oglądają dany materiał, to liczą na konkretne i sprawdzone informacje. I to się dla nich liczy, tym sobie zbudujesz dobre, internetowe imię.

Poza tym chyba kojarzę tę transmisję... Mogłabyś mi wysłać na PW link do niej?
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 22:13   #30
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Obelgi od mężczyzn a spełnienie marzeń.

Przegladnij sobie kanaly szczuplych dziewczyn - tez dostana 3/4 hejty na 300 komentarzy.
Jak nie za gruba, to za chuda, za brzydka, za ladna, ubrana jak dzi..., ubrana jak cnotka, cos sie zawsze znajdzie.
Znam wiele osob o podobnej wadze i wzroscie, co ty - fajnie, maskujaco ubranych, BARDZO zadbanych, o przeslicznej twarzy - skoro chcesz stac sie osoba mniej lub bardziej rozpoznawalna, to zadbaj o to po prostu, zeby byc zadbana, miec odpowiedni makijaz do tych nagran itd. Spojrz np. na pania Dorote Wellman.

Sukces nie jest zarezerwowany dla szczuplych, a ty nie chcesz skakac wzwyz, zeby waga miala byc jakas przeszkoda.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-10 16:36:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.