NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-19, 21:28   #211
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_Billings%C3%B3w mówi nam że tylko śluz
tak sama Billingsów to tylko śluz chodzi mi o to że wykorzystuje się Billingsów i w niemieckiej i w angielskiej metodzie tak jak Ogino i Knausa

już poprawiłam mój zawiły szyk zdania

Edytowane przez sanrioo
Czas edycji: 2010-07-19 o 21:29
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 21:28   #212
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Czyli metoda Billingsów. Ja do tej metody nigdy nie miałam dużego zaufania. Objawowo-termiczna będzie skuteczniejsza.
(??) objawowo termiczna która ma pewność 98% to nie jest to samo co Billingsów.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 21:30   #213
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
(??) objawowo termiczna która ma pewność 98% to nie jest to samo co Billingsów.
para Billingsów wymyśliła żeby dodać do temp śluz, dlatego objawowo termiczna
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 21:33   #214
Zapach deszczu
Zadomowienie
 
Avatar Zapach deszczu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: La Défense,Paris
Wiadomości: 1 643
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Ten wątek zaczyna mnie przerażać
Dziewczyny, nie kłóćcie się, z szacunkiem
Zapach deszczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 21:33   #215
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

No właśnie.
Dlatego nie rozumiem o czym napisała ninquelote, jak wół - objawowo-termiczna 98% skuteczności, nie wiem skąd tam sama obserwacja śluzu :P?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 21:48   #216
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Nie no, robimy szybki przegląd
1923 Ogino publikuje prace na temat owulacji podając jej przypuszczalny termin na 12-16 dni przed miesiączką
1929 Knaus niezależnie stwierdza owulację na 15 dni przed miesiączką
Metoda Ogino-Knausa polega na obliczeniach, nazywana jest kalendarzykiem małżeńskim.
Metoda termiczna polega tylko na mierzeniu podstawowej temperatury ciała.
Metoda owulacji czyli Billingsów polega na obserwacji śluzu szyjki macicy.
Metoda objawowo-termiczna-obserwacja śluzu i pomiar temperatury (plus nie koniecznie badanie szyjki macicy).
I w ramach tej metody można wyróżnić:
-metodę Rötzera
-Kippleyów
-angielską
-Kramarek
LAM-laktacyjna niepłodność poporodowa
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 21:54   #217
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Ale ja nie rozumiem co z tego wynika?

Według TABELKI metoda owulacyjna (Billingsów) to 2,2 przy idealnym użyciu
Później według książki metoda objawowo termiczna ma 2,0 też przy idealnym
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-19, 21:59   #218
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Ale WHO badało chyba tylko owulacyjną. Objawowo-termiczna wypadłaby najprawdopodobniej lepiej. Po za tym sanrioo pomyliła się co do metod.
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 02:42   #219
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
A po co stosunek przerywany dy się wie na 100%, że ma się dni niepłodne?
To kompletny bezsens.

Bzdury. Stosowałaś kiedyś NPR w celu odkładania poczęcia?
Założe się, że nie



No dobre pytanie
Może dlatego, że specjaliści "pontonu" mają sponsorów z branży farmakologicznej i chodzi o to by w przyszłości koncerny miały jak najwięcej klientek?
A po drugie, może dlatego, że NPR nie nadaje się do przygodnych kontaktów seksualnych w stylu byle gdzie, byle jak i z kim popadnie?


Może chciały mieć 4 dzieci lub więcej? Też znam takie przykłady. NPR stosuje sie nie tylko w celu celu odkładania poczęcia, ale też w celu poczęcia.
Skąd wiesz, że to był NPR? Z jakiej metody korzystali?
Skąd wiesz, że to były "wpadki" na wskutek metody?
Wiem,ze to byl NPR trojka mego rodzenstwa,zywy dowod i uwierz,ze nie wszyscy bylismy zaplanowani. Cale szczescie, ze matka przejzala na oczy i zalozyla spirale bo moze by nas cala armia biegala od tej swietnej metody.
Plus pewna moja Pani nauczycielka mowila nam o tym NPR na pewnym nieobowiazkowym przedmiocie i ona miala 4dzieci. Byc moze, ze chciala je miec wszystkie. Ciekawe ile ma teraz ?

Nie stosowalam jako antykoncepcji, bo nie ufalam tej metodzie,ale robilam te wszystkie sztuczki aby popbserwowac swoje cialo

A Ci ktorzy ucza robia kursy NPR to co nie biora za to kasy? Sorry.
Aha czyli teraz twierdzisz,ze te ktore stosuja tabletki sie puszczaja milo bardzo to mile.

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

[QUOTE=w_isienka;20766821]AA po drugie, może dlatego, że NPR nie nadaje się do przygodnych kontaktów seksualnych w stylu byle gdzie, byle jak i z kim popadnie?
QUOTE]
Czyli teraz co wychodzi na to, ze te ktore stosuja inna metode sie puszczaja byle gdzie byle z kim??? Hmm...

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez ivonka7 Pokaż wiadomość
Jeśli już chcesz stosować NPR + coś jeszcze. To odradzałabym globulki, ponieważ zniekształcają obraz śluzu, poza tym są ponoć sprawcami podrażnień delikatnego środowiska pochwy. Jeżeli nie masz uczulenia na lateks to prezerwatywa będzie ok. Myślę że z dobrymi chęciami szybko dojdziesz do wprawy. Pozdrawiam i powodzenia!

---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------



Po pierwsze przestań obrażać osoby stosujące NPR bo nie masz zielonego pojęcia o tym, co dzieje się w ich sypialniach. W mojej króluje każdy rodzaj seksu, w zależności od nastoju, więc nie pierd*l, bo inaczej tego wyrazić nie mogę.

Po drugie, możesz sobie chodzić do gina co 3 miesiące, ja wolę poświęcić 2 minuty dziennie niż latać po lekarzach. Hormonalne badania krwii opłacałam sama, bo lekarz nie dał mi skierowania. To ty biedulko co 3 miesiące musisz wywalić taką kase? + jeszcze opłacić tabletki (bo chyba lekarz nie jest szamanem i nie bada Cię wzrokiem) .To nie dziwie się że nie masz się czasu wysrać, jak to wyraziłaś.
Moja metoda jest za darmo, stan zdrowia mogę kontrolować sama, mam na wszystko czas, a termometrem mierzę temperaturę w ustach w momencie kiedy jeszcze wyleguje się wygodnie w łóżku.

Dalej wierzycie że nie tabletki są takie cudowne? Jestem głupia że w ogóle je stosowałam:
"Doustne środki antykoncepcyjne zwiększają w znacznym stopniu ryzyko zachorowania na raka piersi - do takich wniosków doszli naukowcy z amerykańskiego ośrodka badawczego Fred Hutchinson Cancer Research Center w Seattle, w stanie Washington. Specjalny zespół badaczy koncentrował się w swych poszukiwaniach na ustaleniu zależności między zażywaniem pigułek antykoncepcyjnych a występowaniem tzw. raka potrójnie ujemnego piersi, będącego formą nowotworu złośliwego, charakteryzującego się wysoką śmiertelnością wśród kobiet poniżej 45 roku życia. Wykazano także, że ryzyko występowania raka piersi u kobiet, które miały aborcję, jest większe o 40 proc., i aż o 270 proc. wystąpienia raka potrójnie ujemnego piersi wśród kobiet, które stosowały pigułki antykoncepcyjne w wieku poniżej 18. roku życia. Oszacowano też większe o 320 proc. ryzyko wystąpienia tej choroby, jeśli chodzi o te kobiety stosujące doustną antykoncepcję w ciągu ostatnich pięciu lat. Oznacza to, że wielkość ryzyka wystąpienia raka potrójnie ujemnego piersi u kobiet, które stosowały hormonalną antykoncepcję jako niepełnoletnie, określano na 3,7 razy większe, zaś u tych, które ostatnio (1-5 lat) stosują taką antykoncepcję - na 4,2 razy większe. Portal LifeSiteNews przypomina, że do podobnych wniosków doszli w ubiegłym roku naukowcy z Turcji i Chin. Według tych pierwszych ryzyko wystąpienia raka piesi w przypadku kobiet, które dokonały aborcji wynosi 66 proc. Chińczycy natomiast stwierdzili, że ryzyko to jest większe o 17 proc."
/źródło: http://www.fhcrc.org/


Więc darujcie sobie te zjadliwe komentarze, bo to wygląda tak, jak by was to bolało że ktoś może tak żyć. I w sumie bardzo dobrze, niech was boli, że nie podzielamy waszego stylu życia. Macie tyle rozterek że musicie na wizażu szukać doradców waszego życia. Tak jak idedodomu radzi się na temat alkoholowych ekscesów, czy warto walczyć o zajętego chłopaka, życie bez miłości... no błagam, czy ty dziewczyno masz w ogóle prawo krytykować kogokolwiek?
Reszty "zainteresowań" pozostałych "krytykantek" aż żal wywlekać na światło dzienne.

Połowa waszych postów nie jest na temat, wasze argumenty nie są potwierdzone w naukowy sposób, nie podajecie żadnych źródeł (nawet tej nieszczęsnej ulotki aspiryny). Przecież chcecie takich jasnych dowodów z naszej strony, bardzo proszę o równie kompetentne wypowiedzi i argumentacje zgodne z badaniami naukowymi dotyczącymi znanych metod antykoncepcji i planowania rodziny.
Chcecie dyskutować, wysilcie się trochę.

A co stac mnie to chodze,wole to niz grzebac sie w swoich narzadach rozrodczych.Poza tym nie urzywam pigulek antykoncepcyjnych do Twojej swiadomosci to nie jest jesdyna metoda antykoncpcji.
No,ale jak widac Ty jestes szamanka skoro sama umiesz stwierdzic czy masz cyste na jajniku.
Pracuje i nie mam czasu lezec z termometrem wylegujac sie w lozeczku,a potem biec i grzebac sie tu i tam i dumac czy moj sluz jest dzis dobry czy moze cos z nim nie halo.

Tabletki nie sa jedyna metoda antykoncepcji.

Tak samo jak niektore z nas uwazaja te metode za mniej sukuteczna mamy prawo bronic naszych metod kazdymi sposobami i uzywac wolnosci slowa. Wysilac sie nie musze zeby cos udawadniac bo zrobila to juz za mnie muszynianka w 100%.

Poza tym w moim poscie bylo napisane, ze skoro taka ta metoda skuteczna to dlaczego np. osoba wyksztalcona w tym temacie nie pojdzie do szkol i nie zaproponuje dyrekcji wytlumaczenia tej metody mlodziezy. Moze dlatego,ze nie dostaniecie za to pieniedzy wiec po co tracic czas, lepiej zeby dzieci rodzily dzieci, a potem cala masa przeciwniczek aborcji sie odzywa.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Zalety NPR
  • poznanie naturalnego rytmu płodności, który ma istotne znaczenie we wczesnej diagnostyce chorób kobiecych,
  • metody nieszkodliwe dla zdrowia,
  • mogą być stosowane zarówno w celu zwiększenia prawdopodobieństwa poczęcia dziecka jak i odłożenia tej decyzji na późniejszy termin,
  • prawidłowe stosowanie metod NPR zwiększa własną wiedzę o funkcjonowaniu ludzkiej płodności,
  • stosowanie metod NPR w związku pociąga za sobą zaangażowanie partnera, współpracę, komunikację i dzielenie odpowiedzialności w związku
  • świadczenie usług w zakresie NPR nie wymaga medycznie wykwalifikowanego personelu[potrzebne źródło],
  • pozwalają na określenie czasu poczęcia dziecka jak i terminu porodu,
  • uczą samodyscypliny zarówno kobiety jak i mężczyzny, co może być przydatne w przypadku konieczności dłuższej abstynencji seksualnej (połóg, choroba),
  • ze względów moralnych NPR jest akceptowana przez większość kultur i religii.
Wady NPR
  • trudność w zaakceptowaniu stylu życia zgodnego z NPR (powstrzymywanie się w określonym czasie od aktywności seksualnej trwającej od 8 do 18 dni (w zależności od stosowanej metody), dominująca trudność to abstynencja seksualna – u mężczyzn 27%, u kobiet 8%,
  • możliwość zaburzenia objawów płodności na skutek takich czynników jak np. stres, choroba, zmiana klimatu, przemęczenie, spożycie alkoholu, krótki sen itp. co w efekcie bardzo utrudnia prawidłową interpretację przebiegu cyklu i wydłuża dodatkowo okres wstrzemięźliwości, a w przypadku stresującego trybu życia, wykonywania pracy zmianowej, zaburzeń senności oraz w przypadku kobiet posiadających z natury nieregularne długości cyklu – w zasadzie metody NPR nie pozwalają na ustalenie pewnych, niepłodnych dni cyklu,
  • wymaga okresu nauki trwającego przynajmniej przez 3 kolejne cykle i częstych w tym czasie kontaktów z nauczycielem NPR,
  • niezbędna jest zgoda i aktywna współpraca kobiety i mężczyzny (co można traktować także jako zaletę, w zależności od światopoglądu),
  • wymaga znacznej samodyscypliny – stosujący muszą regularnie przeprowadzać obserwacje i zapisywać objawy związane ze zmianami śluzu, szyjki, temperatury (czas to 5-10 min. dziennie),
  • w Polsce NPR łączony jest z Kościołem katolickim, stąd pary o odmiennym światopoglądzie mogą negatywnie odczuwać silne powiązanie NPR-u z tym wyznaniem religijnym,
  • regularna analiza wydzielin z pochwy w celu określenia jakości śluzu oraz badanie samemu szyjki macicy może rodzić opory natury estetycznej,
  • może ograniczać satysfakcję z życia seksualnego ponieważ wyklucza współżycie w okresie największego pobudzenia seksualnego kobiet następującego w czasie dni płodnych oraz ogranicza spontaniczność życia seksualnego.
Pierwszy sposób, jako prowadzący do poczęcia, jest akceptowany przez Kościół katolicki oraz przez WHO, widzącą w tej metodzie najtańszy sposób walki z bezpłodnością. Sposobowi drugiemu, jako metodzie antykoncepcji, dały "zielone światło" ustalenia II Soboru watykańskiego (1962-1968) wkrótce potem rozwinięte w encyklice papieża Pawła VI Humanae vitae. W związku ze zmianą przez WHO definicji antykoncepcji zmieniono nazwę naturalne metody antykoncepcji na naturalne planowanie rodziny. Akceptacja metody przez Kościół nie świadczy o jej skuteczności jako środka antykoncepcyjnego. Akceptacja, propagowanie i rozwijanie metod NPR wynika z ich zgodności z zasadami etycznymi wyznawanymi przez Kościół.
Metody naturalne wybierają przede wszystkim osoby, których światopogląd i przekonania religijne nie pozwalają na stosowanie sztucznych środków antykoncepcyjnych. Zwłaszcza dla najbiedniejszych mieszkańców III świata, często są one jedynym dostępnym sposobem przeciwdziałania nadmiernej dzietności. Niski dochód nie pozwala tam na zakup sztucznych środków antykoncepcyjnych i skorzystanie z porady lekarskiej.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Samantha7
Czas edycji: 2010-07-20 o 01:26
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 06:01   #220
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Metoda NPR jest skuteczna tylko po ukonczeniu kursu. Tak mowi WHO
Koszt kursu I stopnia w Warszawie ok. 300zl. II stopnia 160zl. http://psnnpr.com tutaj kurs prowadzi lekarz specjalista http://szansaspotkania.net/index.php?page=9904 tutaj jakas para malzenska tylko za dobrowolna dotacja, kurs jest internetowy
http://iner.pl/?x=10 tutaj ta sama Pani prowadzi ten kurs za 200zl. od stanowiska
http://www.wdr.diecezja.pl/index.php...owania_Rodziny tutaj kosciol i z tego co widzialam na necie wiekszosci sa o kursy przy kosciolach,nie wiem jaki jest wtedy koszt i jakie sa kompetencje osob prowadzacych.

Autorki watku chcialam zapytac:
Co to jest dzien szczytu objawu szyjki?
Co to jest dzien sluzu wysoce plodnego? Dzien szczytu objawu sluzu? Jak odroznic sluz lepki od gestego od przejrzystego i od rozciagliwego?Jak sie bada samemu rozwarcie szyjki oraz jej twardosc? No i na koncu,ktora temperatura okresla prawidlowosc i w ktorym miejscu okresla najwieksze prawdopodobienstwo w pupie, pochwie czy ustach?
BTW Rozumiem,ze termometr musi byc jakis specjalistyczny?

a tutaj ciekawostka do poczytania znalazlam na jednej z tych stron, ktore zajmuja sie NPR http://www.opoka.org.pl/biblioteka/Z...8-invitro.html
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 06:53   #221
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość

Autorki watku chcialam zapytac:
Co to jest dzien szczytu objawu szyjki?
Co to jest dzien sluzu wysoce plodnego? Dzien szczytu objawu sluzu? Jak odroznic sluz lepki od gestego od przejrzystego i od rozciagliwego?Jak sie bada samemu rozwarcie szyjki oraz jej twardosc? No i na koncu,ktora temperatura okresla prawidlowosc i w ktorym miejscu okresla najwieksze prawdopodobienstwo w pupie, pochwie czy ustach?
BTW Rozumiem,ze termometr musi byc jakis specjalistyczny?

[/URL]
Taki kurs odbywa się na naukach przedmałżeńskich w poradni życia rodzinnego, którą prowadzą ludzie przygotowani do tego czyli po kursie, nie koniecznie w warszawie, bo organizowane są też stacjonarne kursy, jak zawsze zdarzają się wyjątki i kursy prowadzą nieraz jakieś dziwne katechetki czy inne osoby nie mające za wiele wspólnego a NPRem albo Panie 60 letnie które go dawno stosowały... to jest problem napewno dla młodych małżeństw bo zaraz się do tego zniechęcają. Dlatego jest organizowane coraz więcej kursów żeby młodzi ludzie mogli zostać takim doradcą np

Co do tych pytań to odpowiem na to z temperaturą związane bo zaraz idę do pracy, na resztę postaram się odpowiedzieć jak wrócę do domu.

Temperature można mierzyć termometrem rtęciowym wtedy około 8 minut w ustach pod językiem, zawsze po tej samej stronie w danym cyklu (lewa strona lub prawa strona), można kupić termometr owulacyjny w aptece rtęciowy który ma specjalną podziałkę, nim robim,y tak samo jak zwykłym rtęciowym bez podziałki. Ważne jest to żeby termometr mierzył 2 miejsca po przecinku, czyli np 36,76 i tą temperaturę zaokrąglamy w dół jeżeli mamy poniżej granicy 36,75 czyli np 36,74, natomist w górę jeśli mamy powyżej tej granicy. Prawidłowość można określić każdym miejscem mierzenia ważne żeby pomiar był systematyczny tzn w tym samym miejscy w danym cyklu, zaraz po przebudzeniu, o stałej porze (jeśli nie można mierzyć o stałej porze, to mierzymy wtedy kiedy się budzimy, a później na kartę nakładane są korekty, o których napiszę kiedyś więcej ) Warunkiem do pomiaru temp jest minimum 3h snu bez przerwy. Wśród moich znajomych najchętniej wybierane jest mierzenie w pochwie i moim zdaniem najmniej uciażliwe. Dobrmi termometrami są termometry Microlife koszt w tej chwili to od 14-18zł zależy gdzie się kupuje.
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-20, 06:57   #222
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
A po drugie, może dlatego, że NPR nie nadaje się do przygodnych kontaktów seksualnych w stylu byle gdzie, byle jak i z kim popadnie?
A to dlaczego?
Jak dziewczynie wypadną dni niepłodne akurat w sobotę, przed dyskoteką ?

Co za bzdura w ogóle, szanująca się osoba nie będzie uprawiała seksu byle gdzie i z byle kim, chocby kibel pigułek zjadła. Problem tkwi w czym innym niż w metodzie zabezpieczenia.

Mnie dziwi, że mamy XXI wiek, a ludzie zamiast korzystac z dobrodziejstw, które przyniosła cywilizacja, z uporem maniaka promują takie uprzykrzające życie metody, które nadają się dla coraz mniejszej liczby osób, prowadzących bezstresowe życie.
Zapewne większośc z promujących te metody to niepracujące ortodoksyjnie katolickie kobiety siedzące w domu, które mają czas na pomiar śluzu i tego typu atrakcje, kobiety o spokojnej, niezbyt ciężkiej pracy jak katechetki czy, jak znam tę grupę, ogólnie nie słynące też z imprezowania i intensywnego trybu życia studentki teologii (co zauważyłam po takich własnie wątkach), których studia także specjalnie trudne nie są, bo nie jest to na przykład medycyna, gdzie się systematycznie noce nad książkami zarywa, co źle może wpłynąc na skutecznośc metody.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 07:10   #223
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

ja tam studentą teologii nie jestem i często zarywam noce
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 07:20   #224
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Znalazlam taka specjalna tabelke, w ktorej wpisuje sie wszystkie dane pomiarowe i jest tam przyklad typowego cyklu miesiaczkowego, z ktorego to wynika, ze prawidlowo kobieta powinna miec ok.4 dni krwawienia, a ja mam np. 7dni w cyklu 30dniowym mniej wiecej i co wtedy Kiedy jest obcja na owul na dni plodne ???
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 07:23   #225
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Znalazlam taka specjalna tabelke, w ktorej wpisuje sie wszystkie dane pomiarowe i jest tam przyklad typowego cyklu miesiaczkowego, z ktorego to wynika, ze prawidlowo kobieta powinna miec ok.4 dni krwawienia, a ja mam np. 7dni w cyklu 30dniowym mniej wiecej i co wtedy Kiedy jest obcja na owul na dni plodne ???
trzeba policzyć nie wiem jaki to wykres..

ale typowe wykresy tak wyglądają to są takie tabelkowe przykłady. Ja też mam np 7 dni mniej wiecej w 28 dniowym cyklu, czasem 6, po pracy spróbuję napisać jak sę oblicza to wszytsko w metodzie objawowo termicznej podwójnego sprawdzenia (angielska)
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 07:27   #226
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Cytat:
Napisane przez sanrioo Pokaż wiadomość
Taki kurs odbywa się na naukach przedmałżeńskich w poradni życia rodzinnego, którą prowadzą ludzie przygotowani do tego czyli po kursie, nie koniecznie w warszawie, bo organizowane są też stacjonarne kursy, jak zawsze zdarzają się wyjątki i kursy prowadzą nieraz jakieś dziwne katechetki czy inne osoby nie mające za wiele wspólnego a NPRem albo Panie 60 letnie które go dawno stosowały... to jest problem napewno dla młodych małżeństw bo zaraz się do tego zniechęcają. Dlatego jest organizowane coraz więcej kursów żeby młodzi ludzie mogli zostać takim doradcą np

Co do tych pytań to odpowiem na to z temperaturą związane bo zaraz idę do pracy, na resztę postaram się odpowiedzieć jak wrócę do domu.

Temperature można mierzyć termometrem rtęciowym wtedy około 8 minut w ustach pod językiem, zawsze po tej samej stronie w danym cyklu (lewa strona lub prawa strona), można kupić termometr owulacyjny w aptece rtęciowy który ma specjalną podziałkę, nim robim,y tak samo jak zwykłym rtęciowym bez podziałki. Ważne jest to żeby termometr mierzył 2 miejsca po przecinku, czyli np 36,76 i tą temperaturę zaokrąglamy w dół jeżeli mamy poniżej granicy 36,75 czyli np 36,74, natomist w górę jeśli mamy powyżej tej granicy. Prawidłowość można określić każdym miejscem mierzenia ważne żeby pomiar był systematyczny tzn w tym samym miejscy w danym cyklu, zaraz po przebudzeniu, o stałej porze (jeśli nie można mierzyć o stałej porze, to mierzymy wtedy kiedy się budzimy, a później na kartę nakładane są korekty, o których napiszę kiedyś więcej ) Warunkiem do pomiaru temp jest minimum 3h snu bez przerwy. Wśród moich znajomych najchętniej wybierane jest mierzenie w pochwie i moim zdaniem najmniej uciażliwe. Dobrmi termometrami są termometry Microlife koszt w tej chwili to od 14-18zł zależy gdzie się kupuje.
A czy sa jakies elektoniczne termometry zeby wykluczyc ten blad i nie dumac czy jest powyzej czy ponizej ?

---------- Dopisano o 01:27 ---------- Poprzedni post napisano o 01:26 ----------

Cytat:
Napisane przez sanrioo Pokaż wiadomość
trzeba policzyć nie wiem jaki to wykres..

ale typowe wykresy tak wyglądają to są takie tabelkowe przykłady. Ja też mam np 7 dni mniej wiecej w 28 dniowym cyklu, czasem 6, po pracy spróbuję napisać jak sę oblicza to wszytsko w metodzie objawowo termicznej podwójnego sprawdzenia (angielska)
Okay
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 07:29   #227
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Wady NPR
  • trudność w zaakceptowaniu stylu życia zgodnego z NPR (powstrzymywanie się w określonym czasie od aktywności seksualnej trwającej od 8 do 18 dni (w zależności od stosowanej metody), dominująca trudność to abstynencja seksualna – u mężczyzn 27%, u kobiet 8%,
  • wymaga znacznej samodyscypliny – stosujący muszą regularnie przeprowadzać obserwacje i zapisywać objawy związane ze zmianami śluzu, szyjki, temperatury (czas to 5-10 min. dziennie)
Mysle ze tu tkwi sedno dlaczego ludzie negatywnie odbierają te metody. Bo nie liczy sie ilosc zalet i wad jakiejs metody ale ich "wielkosc" i sposob utrudnienia zycia.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 08:51   #228
ivonka7
Rozeznanie
 
Avatar ivonka7
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 519
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Cytat:
Napisane przez sanrioo Pokaż wiadomość

Temperature można mierzyć termometrem rtęciowym wtedy około 8 minut w ustach pod językiem, zawsze po tej samej stronie w danym cyklu (lewa strona lub prawa strona), można kupić termometr owulacyjny w aptece rtęciowy który ma specjalną podziałkę, nim robim,y tak samo jak zwykłym rtęciowym bez podziałki. Ważne jest to żeby termometr mierzył 2 miejsca po przecinku, czyli np 36,76 i tą temperaturę zaokrąglamy w dół jeżeli mamy poniżej granicy 36,75 czyli np 36,74, natomist w górę jeśli mamy powyżej tej granicy. Prawidłowość można określić każdym miejscem mierzenia ważne żeby pomiar był systematyczny tzn w tym samym miejscy w danym cyklu, zaraz po przebudzeniu, o stałej porze (jeśli nie można mierzyć o stałej porze, to mierzymy wtedy kiedy się budzimy, a później na kartę nakładane są korekty, o których napiszę kiedyś więcej ) Warunkiem do pomiaru temp jest minimum 3h snu bez przerwy. Wśród moich znajomych najchętniej wybierane jest mierzenie w pochwie i moim zdaniem najmniej uciażliwe. Dobrmi termometrami są termometry Microlife koszt w tej chwili to od 14-18zł zależy gdzie się kupuje.
Sanrioo nie napisałaś w odniesieniu do której metody udzielasz porady. Według najnowszych badań (mówie o metodzie Roetzera) nie poleca się termometrów rtęciowych http://www.npr.prolife.org.pl/uwaga_rtec.htm tylko elektroniczne np. microlife.
Też dużo zmieniło się w odniesieniu do warunków poprawnego pomiaru, teraz wystarczy 1 godzinny odpoczynek (nie musi być sen), tylko o w miarę stałej porze. Dzień szczytu objawu szyjki to moment, w którym szyjka macicy jest najwyżej uniesiona, najbardziej miękka i jest najbardziej otwarta. Badania szyjki trzeba się nauczyć, ale nie jest ono konieczne aby metoda Roetzera była skuteczna.
Szczyt objawu śluzu to dzień, w którym wystąpił śluz typu płodnego najlepszej jakości (najbardziej płodne to: 1.płynny, 2.przezroczysty i ciągnący się jak białko jajka, 3. białawy i ciągnący się jak biało jajka.) oczywiście relatywnie do pozostałych obserwacji.
ivonka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 20:25   #229
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Wszytskie moje posty dotyczące metody są odnośnie metody objawowo- termicznej podwójnego sprawdzenia angielskiej napisałam gdzieś niżej.

Zaraz napiszę odpowiedzi na pytania

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Metoda angielska polega na obserwowaniu podstawowych objawów: PTC (podstawowa temperatura ciała), śluz szyjkowy, szyjka macicy.

PTC- jeżeli ktoś nie ma dostępu do termometru elektronicznego lub go poprostu nie stać może mierzyć rtęciowym, jednak potrzebna jest podziałka co 0,05 stopnia, zaleca się pomiar termometrem elektronicznym (polecana firma Microlife). PTC możemy mierzyć w: pochwie, odbycie, ustach (lewa lub prawa strona pod językiem) Dobrze jest gdy elektroniczny termometr ma pamięc ostatniego pomiaru (można ją odczytać w dowolnej chwili i np nanieść na wykres), blkoadę pomiaru ze względu na wyczerpaną baterie. Rtęciowy termometr mierzymy PTC 8 minut, elektroniczny ma sygnał końca pomiaru ( mi mierzenie rano zajmuje około 30 sekund do 1 minuty)

PTC mierzymy: zaraz po przebudzeniu, o stałe porze*, tym samym termometrem w danym cyklu, w danym cyklu w tym samym miejscu.

* nie jest konieczny pomiar o stałej porze, można nanosić na wykres tzw. korekty, 30 minutowe odchylenia w mierzeniu PTC nie mają znaczenia możemy mierzyć do każdej pełnej godziny (jeżeli mierzy o 8 jako stała godziną to do 8.59 nie wprowadzamy korekt), PTC nalepiej mierzyć pomiędzy 4 rano a 11 przed południem ale nie jest to warunek konieczny (jeżeli pracujemy na zmieny mierzymy po minimum 3 godzinnym śnie bez przerwy)

Wyróżniamy takie zjawisko jak zakłócenia PTC:

Alkohol: duża ilość alkoholu podwyższa temperaturę
Leki: niektóre leki wpływają również na podwyższenie temp -> jeżeli jesteśmy chore i bierzemy jakieś leki całe życie to poprostu mierzymy temp normalnie, leki będą powodowały że nasza temp cały czas będzie utrzymywała na takim samym poziomie i będzie można odczytać skok
(czyt. obraz temp nie będzie zafałszowany przez jednorazowe wzięcie leku)
Zmiany klimatu: np jedziemy na hawaje i temp może nam się zmieniać
Psychiczne zakłócenia: zdarzenia losowe, śmierć bliskiej osoby itp.

Edytowane przez sanrioo
Czas edycji: 2010-07-20 o 20:32
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-21, 03:20   #230
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Okay czyli jak se zmierze temp. i bede miala 36.75 to co to oznacza? Jaka musze miec ta temperature zebym wiedziala, ze to juz dzien na poczecie dziecka.
Poza tym nie bardzo rozumiem co mam wsadzic do pochwy zeby dosiegnac szyjki macicy skoro wiem,ze pochwa ma dlugosc od 6 do 8 a nawet 14 cm dl. Okay moj naldluzszy palec na okolo7.5 cm ale wiadomo,ze caly nie wchodzi. Jak to poczuc??? Czy ten sluz do badania to jest z pochwy czy jest z szyjki i jak go wydostac???
Moga te pytania wydac sie glupie,ale ja se tam nigdy tak gleboko nie grzebalam
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 05:26   #231
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Okay czyli jak se zmierze temp. i bede miala 36.75 to co to oznacza? Jaka musze miec ta temperature zebym wiedziala, ze to juz dzien na poczecie dziecka.
Poza tym nie bardzo rozumiem co mam wsadzic do pochwy zeby dosiegnac szyjki macicy skoro wiem,ze pochwa ma dlugosc od 6 do 8 a nawet 14 cm dl. Okay moj naldluzszy palec na okolo7.5 cm ale wiadomo,ze caly nie wchodzi. Jak to poczuc??? Czy ten sluz do badania to jest z pochwy czy jest z szyjki i jak go wydostac???
Moga te pytania wydac sie glupie,ale ja se tam nigdy tak gleboko nie grzebalam
Rozbrajasz mnie

Ale ja tez bardzo chetnie sie dowiem

(jestem po lekturze calego watku i nadal na temat metody samej w sobie wiem tyle samo, co przed ) Czas na konkrety
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 06:03   #232
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Rozbrajasz mnie

Ale ja tez bardzo chetnie sie dowiem

(jestem po lekturze calego watku i nadal na temat metody samej w sobie wiem tyle samo, co przed ) Czas na konkrety
Yea wiem, to troche tak brzmi rozbrajajaco,ale jak juz wlasnie ktos tworzy watek to by napisal konkrety tak na chlopski rozum
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 07:57   #233
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Okay czyli jak se zmierze temp. i bede miala 36.75 to co to oznacza? Jaka musze miec ta temperature zebym wiedziala, ze to juz dzien na poczecie dziecka.
Poza tym nie bardzo rozumiem co mam wsadzic do pochwy zeby dosiegnac szyjki macicy skoro wiem,ze pochwa ma dlugosc od 6 do 8 a nawet 14 cm dl. Okay moj naldluzszy palec na okolo7.5 cm ale wiadomo,ze caly nie wchodzi. Jak to poczuc??? Czy ten sluz do badania to jest z pochwy czy jest z szyjki i jak go wydostac???
Moga te pytania wydac sie glupie,ale ja se tam nigdy tak gleboko nie grzebalam
Sprawa z PTC ma się tak: mierzy się ją po zakończeniu krwawienia, codziennie, według podanych warunków. No i teraz pierwszy dzień krwawienia to pierwszy dzień cyklu. Mierzysz sobie temp i nanosisz ją na karte obserwacji (w zapisie jest to kropka w odpowiedniej kratce którą potem łączysz z następną PTC z dnia i powstaje taki wykres) temp 36.75 to tylko temperatura chodzi o to żeby zaobserwować skok PTC. To znaczy że jeśli przez 10 pierwszych dni cyklu bedzie stała temp (pomijamy mierzenie temp w dniach krwawienia i plamienia) a np 11 dnia skoczy to znaczy że nastąpił wyrzut komórki jajowej dzięki lutotropinie (LH) i wtedy wiemy że jest owulacja. Tylko to musi być wyraźni skok nie zakłócony, tzn. że jak się uchlejemy dzień wcześniej i nagle mamy wysoką temp to wpisujemy w karcie tą temp jako zakłócona czyli Z i czekamy na następną.

Padanie szyjki jest samobadaniem i co tu dużo pisać wsadzamy palec i jeśli znamy anatomiczne położenie szyjki (powinniśmy z lekcji biologii) to dosyć łatwo ją odnajdziemy. Ważne jest żeby badanie szyjki rozpocząć w dniach niepłodności wtedy będzie nam łatwiej rozpoznać jej cechy (twarda, zamknięta, nisko = niepłodność) jeżeli szyjka jest zamknięta to nie ma opcji żeby doszło do zapłodnienia. Jeżeli szyjka jest miękka, wysoko, otwarta to jest czas płodności organizmu.

Śluz szyjkowy i odczucia: SUCHO: nie ma żadnego śluzu odczuwamy w ciągu dnia suchość (albo nie odczuwamy śluzu) WILGOTNO: pojawia się przed odczuciem MOKRO i odczuwamy lekką wilgotność a śluz jaki obserwujemy jest: gęsty, lepki, biały, grudkowaty (odczucie wilgotno oznacza że szyjka macicy się otwiera i następuje tzw. uwolnienie czopu śluzowego), MOKRO jest to wyraźnie odczucie mokrości (poprostu jst mokro i tyle, nawet przy używaniu wkładek można zauważyć zwiększoną ochotę na seks i odczuć mokrość) śluz jest rozciągliwy (pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym rozciąga się do 2 cm! lub więcej), przejrzysty, podobny do białka od jajka, wtedy mamy dni najbardziej płodne i teraz jeżeli śluz pokrywa się ze skokiem i z temp (zazwyczaj się pokrywa czasem z minimalna różnicą) to jesteśmy płodne na maksa. Śluz wydobywa się z szyjki ale widać go gołum okiem np. podczas toalety na skrwaku papieru toaletowego. Nie musimy nic wsadzać żeby go zaobserwować wystarczy mówiąc prosto się podetrzeć

okej lecę do pracy będę pisać dalej jak wróce
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 08:43   #234
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Przede wszystkim jest już wątek:
NPR - sposób na życie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...os%F3b+%BFycie
Nie wiem po co zakładać drugi taki sam, chyba dla zwiększenia bałaganu oraz wzniecenia na nowo dyskusji na temat stary jak świat, a przynajmniej tak stary jak Wizaż

Cytat:
Napisane przez sanrioo Pokaż wiadomość
NPR stosuje mniej osób ponieważ wymaga więcej zaangażowania nie tylko kobiety a także partnera. A to wymaga akceptacji metody i okresu płodności i nie współżycia kiedy się nam za przeproszeniem chce. Czyli wyamga też cierpliwości i szacunku mężczyzny do kobiety jeśli decyduje sie na tą metode.
Nie ma nic złego we współżyciu wtedy "kiedy się chce" a nawet powiem, że moim zdaniem kochający się ludzie właśnie wtedy kiedy tego oboje pragną powinni współżyć.

Natomiast argument z szacunkiem jest żałosny - jeśli mężczyzna nie szanuje kobiety to żadna metoda antykoncepcji nie pomoże bo brak szacunku nie wynika z seksu tylko podejścia do partnerki na co dzień. Od wielu lat (a może nawet setek lat) kobiety popełniają ten sam błąd - myślą, że brakiem seksu nauczą partnera szacunku do siebie. Nic bardziej mylnego. Szacunek nie jest zależny od seksu bo szacunek powinien być NAJPIERW. Czyli najpierw facet nas szanuje a później idziemy z nim do łóżka a nie odwrotnie! Jak ktoś postępuje nielogicznie i sypia z gościem, który ma problem z szanowaniem kobiet to ani NPR ani nawet "święty turecki" nie pomoże W tej sytuacji to potrzeba nie zmiany metody antykoncepcji tylko zmiany partnera na kogoś z głową i mózgiem w odpowiedniej fazie rozwoju...

---------------------------
Co do reszty to powiem tak - każda metoda ma jakieś swoje wady, a to techniczne, a to jakościowe itd. Mnie wiele metod się nie podoba, inne by się u mnie nie sprawdziły, jeszcze innych próbowałam i nie byłam zadowolona. Stosowanie NPR mnie (w zasadzie to nam - mnie i mężowi) nie odpowiada z wielu powodów. Ale jakoś nie mamy problemów ani ze wstrzemięźliwością w razie potrzeby ani z poziomem wzajemnego do siebie szacunku. Bo żeby być szanowanym i kochanym partnerem to trzeba sobą reprezentować coś więcej, zdecydowanie tabela z pomiarami temperatury i gęstością śluzu nie wystarczy.

Cytat:
Napisane przez sanrioo Pokaż wiadomość
co do szacunku to nie oszukujmy się, nie każdy facet zaakceptuje i uszanuje to że jego kobieta teraz nie będzie z nim uprawiała seksu bo ma dni płodne i on ma poczekać i okazywać jej miłość w inny sposób przez ten czas
A co z akceptacją dla potrzeb partnera? Czy tylko partner w związku ma akceptować to co sobie partnerka wymyśliła? Wybór metody antykoncepcyjnej powinien być wspólnym wyborem obojga.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 13:02   #235
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie ma nic złego we współżyciu wtedy "kiedy się chce" a nawet powiem, że moim zdaniem kochający się ludzie właśnie wtedy kiedy tego oboje pragną powinni współżyć.

Natomiast argument z szacunkiem jest żałosny - jeśli mężczyzna nie szanuje kobiety to żadna metoda antykoncepcji nie pomoże bo brak szacunku nie wynika z seksu tylko podejścia do partnerki na co dzień. Od wielu lat (a może nawet setek lat) kobiety popełniają ten sam błąd - myślą, że brakiem seksu nauczą partnera szacunku do siebie. Nic bardziej mylnego. Szacunek nie jest zależny od seksu bo szacunek powinien być NAJPIERW. Czyli najpierw facet nas szanuje a później idziemy z nim do łóżka a nie odwrotnie! Jak ktoś postępuje nielogicznie i sypia z gościem, który ma problem z szanowaniem kobiet to ani NPR ani nawet "święty turecki" nie pomoże W tej sytuacji to potrzeba nie zmiany metody antykoncepcji tylko zmiany partnera na kogoś z głową i mózgiem w odpowiedniej fazie rozwoju...

A co z akceptacją dla potrzeb partnera? Czy tylko partner w związku ma akceptować to co sobie partnerka wymyśliła? Wybór metody antykoncepcyjnej powinien być wspólnym wyborem obojga.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 12:01   #236
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Cytat:
Napisane przez ivonka7 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy warto tutaj dyskutować, ale może przytoczę mój punkt widzenia. Ja metodę "antykoncepcji"(bo NPR też może być antykoncepcją-to zależy od małżonków) wybierałam razem z mężem, wtedy jeszcze narzeczonym. Wtedy jeszcze nie byłam nauczycielem metody termiczno-objawowej Roetzera, więc szukałam czegoś skutecznego ale i bezpiecznego dla zdrowia. Były dwie realne wtedy możliwości: tabletki lub prezerwatywa. Mój mąż nie był zachwycony wizją brania sztucznych hormonów, ale przyznaje się że spróbowaliśmy przez kilka cykli -zrobiliśmy wszystkie badania, tabletki były "idealnie" dobrane (zresztą próbowaliśmy 3 różnych). Powiem krótko-było dramatycznie, zero ochoty na seks- u mnie, która ma na prawdę wysokie libido, bolące piersi-nie mogłam spać na brzuchu, nie mówiąc już o dotykaniu ich. Lekarz jasno stwierdził że mój organizm odrzuca taką ingerencje, i żebym poszukała innej metody. Wtedy usłyszałam o metodzie Roetzera, postanowiłam ukończyć studium tej metody i tak stałam się dyplomowanym nauczycielem. Ale nikogo nie namawiam do tej metody, uważam że nic na siłę, że jest to sprawa każdej pary czy małżeństwa. Metoda sprawdza się u nas doskonale, na razie odkładamy poczęcie, ale fakt że metoda pozwala wykryć infekcje, czy zbliżającą się chorobę jest świetny(dzięki obserwacji śluzu i temperatury). Lubię wiedzieć co dzieje się z moim organizmem i poczucie takiego komfortu daje mi ta metoda. Poza tym mam możliwość żyć z godnie z sumieniem, bo tak się składa że jestem wierząca, co wcale nie jest oczywiste u stosujących tą metodę.
Oczywiście nie jest łatwo i przyjemnie, uważam że jest to spore wyzwanie dla małżonków, żeby sprostać tej metodzie.
Nie można milczeć na temat tego, że niektórym małżeństwom jest bardzo ciężko, zwłaszcza w czasie dni płodnym- nam także. Dlatego nie będę kłamać, zdarza się nam używać prezerwatywy, kiedy czujemy wielkie pragnienie wyrażenia swojej miłości poprzez seks.
Uważamy się za nowoczesne małżeństwo, oboje jesteśmy wykształceni, staramy się żyć zgodnie z naszą wiarą i jesteśmy szczęśliwi. Nie patrzymy na indeksy pearla, tylko na to czy jest to zgodne z nami. Kiedy mój mąż przeczytał ulotkę moich pierwszych tabletek, złapał się za głowę. Powiedział że pozwalając mi brać tabletki zbyt dużo by ryzykował, zdrowie i życie mojej żony i mamy naszych przyszłych dzieci. To było super Mieć świadomość że dokonujemy wolnego wyboru. I tego życzę każdemu z tego wątku.
Dla mnie odpowiedzią na pytanie "dlaczego NPR" jest fragment tej ulotki: http://www.gedeonrichter.pl/gedeonri...ette%20PIL.pdf (strony 2-5 robią wrażenie).

Pamiętajcie że to nie jest dyskusja o kościele katolickim, księżach i katechetkach -bo to wszystko tworzą ludzie, tak samo grzeszni i z takimi problemami jak każdy inny, często też skrzywdzonymi przez proces wychowawczy czy poglądy innych. Nie zasłaniajcie się słowami czy czynami innych, tylko sami bądźcie OK. Odważcie się wyrazić swoją opinię, poprzeć ją konkretną wiedzą biomedyczną.
Dla Nas metoda termiczno-objawowa to jedyna alternatywa i ciesze się że istnieje!
Pozdrawiam!
Mnie ta ulotka jakoś specjalnie nie przeraziła... może dlatego, że z reguły na horrorach też zasypiam...

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
A po co stosunek przerywany dy się wie na 100%, że ma się dni niepłodne?
To kompletny bezsens.

Bzdury. Stosowałaś kiedyś NPR w celu odkładania poczęcia?
Założe się, że nie

No dobre pytanie
Może dlatego, że specjaliści "pontonu" mają sponsorów z branży farmakologicznej i chodzi o to by w przyszłości koncerny miały jak najwięcej klientek?
A po drugie, może dlatego, że NPR nie nadaje się do przygodnych kontaktów seksualnych w stylu byle gdzie, byle jak i z kim popadnie?



Może chciały mieć 4 dzieci lub więcej? Też znam takie przykłady. NPR stosuje sie nie tylko w celu celu odkładania poczęcia, ale też w celu poczęcia.
Skąd wiesz, że to był NPR? Z jakiej metody korzystali?
Skąd wiesz, że to były "wpadki" na wskutek metody?
Taaa, w ogóle to sam sponsoring, dziewczyny w wątku też zindoktrynowane przez branżę farmaceutyczną...

[QUOTE=Samantha7;20791463]Wiem,ze to byl NPR trojka mego rodzenstwa,zywy dowod i uwierz,ze nie wszyscy bylismy zaplanowani. Cale szczescie, ze matka przejzala na oczy i zalozyla spirale bo moze by nas cala armia biegala od tej swietnej metody.
Plus pewna moja Pani nauczycielka mowila nam o tym NPR na pewnym nieobowiazkowym przedmiocie i ona miala 4dzieci. Byc moze, ze chciala je miec wszystkie. Ciekawe ile ma teraz ?

Nie stosowalam jako antykoncepcji, bo nie ufalam tej metodzie,ale robilam te wszystkie sztuczki aby popbserwowac swoje cialo

A Ci ktorzy ucza robia kursy NPR to co nie biora za to kasy? Sorry.
Aha czyli teraz twierdzisz,ze te ktore stosuja tabletki sie puszczaja milo bardzo to mile.

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
AA po drugie, może dlatego, że NPR nie nadaje się do przygodnych kontaktów seksualnych w stylu byle gdzie, byle jak i z kim popadnie?
QUOTE]
Czyli teraz co wychodzi na to, ze te ktore stosuja inna metode sie puszczaja byle gdzie byle z kim??? Hmm...

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------




A co stac mnie to chodze,wole to niz grzebac sie w swoich narzadach rozrodczych.Poza tym nie urzywam pigulek antykoncepcyjnych do Twojej swiadomosci to nie jest jesdyna metoda antykoncpcji.
No,ale jak widac Ty jestes szamanka skoro sama umiesz stwierdzic czy masz cyste na jajniku.
Pracuje i nie mam czasu lezec z termometrem wylegujac sie w lozeczku,a potem biec i grzebac sie tu i tam i dumac czy moj sluz jest dzis dobry czy moze cos z nim nie halo.

Tabletki nie sa jedyna metoda antykoncepcji.

Tak samo jak niektore z nas uwazaja te metode za mniej sukuteczna mamy prawo bronic naszych metod kazdymi sposobami i uzywac wolnosci slowa. Wysilac sie nie musze zeby cos udawadniac bo zrobila to juz za mnie muszynianka w 100%.

Poza tym w moim poscie bylo napisane, ze skoro taka ta metoda skuteczna to dlaczego np. osoba wyksztalcona w tym temacie nie pojdzie do szkol i nie zaproponuje dyrekcji wytlumaczenia tej metody mlodziezy. Moze dlatego,ze nie dostaniecie za to pieniedzy wiec po co tracic czas, lepiej zeby dzieci rodzily dzieci, a potem cala masa przeciwniczek aborcji sie odzywa.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Zalety NPR
  • poznanie naturalnego rytmu płodności, który ma istotne znaczenie we wczesnej diagnostyce chorób kobiecych,
  • metody nieszkodliwe dla zdrowia,
  • mogą być stosowane zarówno w celu zwiększenia prawdopodobieństwa poczęcia dziecka jak i odłożenia tej decyzji na późniejszy termin,
  • prawidłowe stosowanie metod NPR zwiększa własną wiedzę o funkcjonowaniu ludzkiej płodności,
  • stosowanie metod NPR w związku pociąga za sobą zaangażowanie partnera, współpracę, komunikację i dzielenie odpowiedzialności w związku
  • świadczenie usług w zakresie NPR nie wymaga medycznie wykwalifikowanego personelu[potrzebne źródło],
  • pozwalają na określenie czasu poczęcia dziecka jak i terminu porodu,
  • uczą samodyscypliny zarówno kobiety jak i mężczyzny, co może być przydatne w przypadku konieczności dłuższej abstynencji seksualnej (połóg, choroba),
  • ze względów moralnych NPR jest akceptowana przez większość kultur i religii.
Wady NPR
  • trudność w zaakceptowaniu stylu życia zgodnego z NPR (powstrzymywanie się w określonym czasie od aktywności seksualnej trwającej od 8 do 18 dni (w zależności od stosowanej metody), dominująca trudność to abstynencja seksualna – u mężczyzn 27%, u kobiet 8%,
  • możliwość zaburzenia objawów płodności na skutek takich czynników jak np. stres, choroba, zmiana klimatu, przemęczenie, spożycie alkoholu, krótki sen itp. co w efekcie bardzo utrudnia prawidłową interpretację przebiegu cyklu i wydłuża dodatkowo okres wstrzemięźliwości, a w przypadku stresującego trybu życia, wykonywania pracy zmianowej, zaburzeń senności oraz w przypadku kobiet posiadających z natury nieregularne długości cyklu – w zasadzie metody NPR nie pozwalają na ustalenie pewnych, niepłodnych dni cyklu,
  • wymaga okresu nauki trwającego przynajmniej przez 3 kolejne cykle i częstych w tym czasie kontaktów z nauczycielem NPR,
  • niezbędna jest zgoda i aktywna współpraca kobiety i mężczyzny (co można traktować także jako zaletę, w zależności od światopoglądu),
  • wymaga znacznej samodyscypliny – stosujący muszą regularnie przeprowadzać obserwacje i zapisywać objawy związane ze zmianami śluzu, szyjki, temperatury (czas to 5-10 min. dziennie),
  • w Polsce NPR łączony jest z Kościołem katolickim, stąd pary o odmiennym światopoglądzie mogą negatywnie odczuwać silne powiązanie NPR-u z tym wyznaniem religijnym,
  • regularna analiza wydzielin z pochwy w celu określenia jakości śluzu oraz badanie samemu szyjki macicy może rodzić opory natury estetycznej,
  • może ograniczać satysfakcję z życia seksualnego ponieważ wyklucza współżycie w okresie największego pobudzenia seksualnego kobiet następującego w czasie dni płodnych oraz ogranicza spontaniczność życia seksualnego.
Pierwszy sposób, jako prowadzący do poczęcia, jest akceptowany przez Kościół katolicki oraz przez WHO, widzącą w tej metodzie najtańszy sposób walki z bezpłodnością. Sposobowi drugiemu, jako metodzie antykoncepcji, dały "zielone światło" ustalenia II Soboru watykańskiego (1962-1968) wkrótce potem rozwinięte w encyklice papieża Pawła VI Humanae vitae. W związku ze zmianą przez WHO definicji antykoncepcji zmieniono nazwę naturalne metody antykoncepcji na naturalne planowanie rodziny. Akceptacja metody przez Kościół nie świadczy o jej skuteczności jako środka antykoncepcyjnego. Akceptacja, propagowanie i rozwijanie metod NPR wynika z ich zgodności z zasadami etycznymi wyznawanymi przez Kościół.
Metody naturalne wybierają przede wszystkim osoby, których światopogląd i przekonania religijne nie pozwalają na stosowanie sztucznych środków antykoncepcyjnych. Zwłaszcza dla najbiedniejszych mieszkańców III świata, często są one jedynym dostępnym sposobem przeciwdziałania nadmiernej dzietności. Niski dochód nie pozwala tam na zakup sztucznych środków antykoncepcyjnych i skorzystanie z porady lekarskiej.
Fantastyczne podsumowanie. Tabsy nie są jedyną metodą antykoncepcji... Dla mnie NPR są absolutnie nie do przyjęcia (piszę dla mnie, czyli w moim małżeńskim życiu erotycznym).

Cytat:
Napisane przez sanrioo Pokaż wiadomość
Taki kurs odbywa się na naukach przedmałżeńskich w poradni życia rodzinnego, którą prowadzą ludzie przygotowani do tego czyli po kursie, nie koniecznie w warszawie, bo organizowane są też stacjonarne kursy, jak zawsze zdarzają się wyjątki i kursy prowadzą nieraz jakieś dziwne katechetki czy inne osoby nie mające za wiele wspólnego a NPRem albo Panie 60 letnie które go dawno stosowały... to jest problem napewno dla młodych małżeństw bo zaraz się do tego zniechęcają. Dlatego jest organizowane coraz więcej kursów żeby młodzi ludzie mogli zostać takim doradcą np

Co do tych pytań to odpowiem na to z temperaturą związane bo zaraz idę do pracy, na resztę postaram się odpowiedzieć jak wrócę do domu.

Temperature można mierzyć termometrem rtęciowym wtedy około 8 minut w ustach pod językiem, zawsze po tej samej stronie w danym cyklu (lewa strona lub prawa strona), można kupić termometr owulacyjny w aptece rtęciowy który ma specjalną podziałkę, nim robim,y tak samo jak zwykłym rtęciowym bez podziałki. Ważne jest to żeby termometr mierzył 2 miejsca po przecinku, czyli np 36,76 i tą temperaturę zaokrąglamy w dół jeżeli mamy poniżej granicy 36,75 czyli np 36,74, natomist w górę jeśli mamy powyżej tej granicy. Prawidłowość można określić każdym miejscem mierzenia ważne żeby pomiar był systematyczny tzn w tym samym miejscy w danym cyklu, zaraz po przebudzeniu, o stałej porze (jeśli nie można mierzyć o stałej porze, to mierzymy wtedy kiedy się budzimy, a później na kartę nakładane są korekty, o których napiszę kiedyś więcej ) Warunkiem do pomiaru temp jest minimum 3h snu bez przerwy. Wśród moich znajomych najchętniej wybierane jest mierzenie w pochwie i moim zdaniem najmniej uciażliwe. Dobrmi termometrami są termometry Microlife koszt w tej chwili to od 14-18zł zależy gdzie się kupuje.
No, i dla mnie chińszczyzna. W związku z tym, nawet gdyby metoda miała 101 % skuteczności to jest totalnie nie dla mnie, bo kompletnie by mi się nie chciało tego wszystkiego pamiętać, notować, macać, wąchać... Ideologicznie każda inna metoda obecna na rynku mi pasuje, praktycznie nie pasują mi z pewnością globulki i gumki (próbowałam kilkukrotnie i dziękuję uprzejmie).
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 08:29   #237
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Wiem,ze to byl NPR trojka mego rodzenstwa,zywy dowod i uwierz,ze nie wszyscy bylismy zaplanowani. Cale szczescie, ze matka przejzala na oczy i zalozyla spirale bo moze by nas cala armia biegala od tej swietnej metody.
Plus pewna moja Pani nauczycielka mowila nam o tym NPR na pewnym nieobowiazkowym przedmiocie i ona miala 4dzieci. Byc moze, ze chciala je miec wszystkie. Ciekawe ile ma teraz ?

Nie stosowalam jako antykoncepcji, bo nie ufalam tej metodzie...
Możliwość pierwsza: albo to nie był NPR tylko kalendarzyk,
Możliwość druga: rodzice naginali zasady metody,
Możliwość trzecia: rodzice niedokładnie poznali metodę,
Możliwość czwarta: korzystali ze względnej niepłodności przedowulacyjnej.
Dopóki nie określisz dokładnie z której metody korzystali stawiam u Twoich rodziców na kalendarzyk - metodę niegdyś bardzo popularną, ale bardzo zawodną.
Co do zaś 4 dzieci - niektórzy chcą mieć więcej dzieci - jest nawet w necie takie forum: Rodziny wielodzietne z wyboru

Co do reszty- to jak nie stosowałaś to szkoda sie wypowiadać i kopiować byle co...
Tyle w temacie.

Edytowane przez w_isienka
Czas edycji: 2010-07-24 o 08:34
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 17:54   #238
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Sanrioo Z jakich książek korzystasz?
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 22:33   #239
PrzyszlaMilionerka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Czesc dziewczyny w koncu zdecydowalam sie zapytac Was o opinie. Pozdrawiam Was na wstepie Staram sie o drugie dziecko. Cykle mam 33-35 dniowe. W 21dc mialam owulacje potwierdzona plamieniem, szczytem sluzu oraz polozeniem i rozpulchnieniem szyjki. Dzis 25dc a ja mam metny rozciagliwy sluz, wieczne uczucie, "ze mam mokro", ciagnace podbrzusze, nabrzmiale piers oraz bol w krzyzu. Co myslicie? Za malo progesteronu? Niedomaga cialko zolte?? Za duzo estrogenow? Mieszkam za granica i czekam jeszcze na wyniki oznaczenia poziomu prg z 21dc. Prosze o opinie.
PrzyszlaMilionerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 08:09   #240
baasia89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: NPR o co z tym chodzi? wątek dla wszystkich pytających

Przyszła Milionerko, pewnie poradziłaś już sobie z Twoim dylematem Co się okazało? Pozdrawiam!

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Zapomniałam się przywitać- witam Was serdecznie Mam na imię Basia i użytkujemy z mężem NPR od początku małżeństwa (5 miesięcy) i na razie jest ok. Mam w miarę regularne cykle i nie mam problemu z oznaczeniem fazy płodności. To początek naszej przygody z NPRem, ciekawe jak będzie później

Przy okazji serdecznie zapraszam do wypełnienia ankiety na temat NPR. Zapewniam, że ankieta jest anonimowa, a zdobyte informacje wykorzystam wyłącznie w celach naukowych. Dla chętnych udostępnię wyniki badania (szczegóły w formularzu w linku).
Ankieta znajduje się tutaj

Bardzo proszę o pomoc, mam straszny problem z zebraniem odpowiedniej ilości ankietowanych, a zależy mi na tym, żeby wyniki były rzetelne i przydatne! Pozdrawiam Was
baasia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-12 09:09:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:00.